WsSr hofstade. gijzegem VU HOFSTADE WIL GR0ENG0RDEL ROND ZUIVERINGSSTATION ft Nieuw ontdekte sterren duo Mare en Franky WERKEN AAN GEVAARLIJKE BOCHT TE GIJZEGEM ZIJN GESTART HEKELEERTIES S.G.B. maakt kennis met Federatie Gijzegem lijdt onder gemakzucht 10 - 20.2.1981 - De Voorpost Het plan om de grensscheiding tussen Hofstade en Gijze gem een waterzuiveringsstation te bouwen dat in 1985 in gebruik moet worden genomen, is bij de Volksunie-Hofsta- de beslist niet op gejuich ontvangen. Het nut van de zuivering van afvalwater voor het leefmilieu wordt vanzelf sprekend niet in twijfel getrokken, maar desalniettemin is men verre van geestdriftig. De Heer De Bruyn H., secre taris van de plaatselijke af deling formuleerde in dit verband enkele bedenkin gen. Zo is hij, en zijn partij met hem, ten zeerste be kommerd om het Dender- land, een van de weinige nog overblijvende stukjes natuurschoon die Hofstade nog bezit en waar het nog rustig wandelen is, voorlo pig ten minste. Voor de in stallatie van het station zal een zeer aanzienlijke opper vlakte in beslag worden ge nomen. De nodige procedu res die aan de onteigening voorafgaan zijn volop aan de gang. Op de informatieavon den die door de stad Aalst werden georganiseerd werd sterk aangedrongen op het behoud van de Denderland- straat, de oudste straat van Hofstade. Deze straat zou men na de uitvoering van de werken hersteld willen zien in de oorspronkelijke staat. Terloops werd ook de wens uitgedrukt de zeer oude ste nen brug over de Molenbeek te behouden. De Heer De Bruyn liet opmerken dat er miljoenen worden uitgege ven voor de restauratie van bouwvallige huizen in Aalst zelf, maar dat er voor de bewuste brug geen zak ce ment en een paar werklie den ter beschikking kunnen gesteld worden. Groengordel In de loop van de winter van 1979 werd met de advies raad voor leefmilieu (voor zitter Goossens, secretaris Van Bellingen, Luc Kiekens en Van Landuyt) een bezoek gebracht aan het Dender- land om ter plaatse de situa tie na te gaan en de omge ving te verkennen. Daaruit resulteerde de vraag om rond de zone die voor het station is voorzien, een groenzone aan te leggen en dit nog voor de werken een aanvang nemen. De sche pen voor leefmilieu verde digde dit plan bij het college van burgemeester en sche penen, aldus nog steeds de Heer De Bruyn. Deze groen gordel zou er moeten toe bijdragen de hinderlijke ge volgen van stank, uitwase mingen van gassen en der gelijke meer, tot een mini mum te beperken. De Volksunie-Hofstade op teert voor hoogstammige canadabomen zoals er in het Denderland veel staan. Deze bomen bieden het bijko mend voordeel dat het snel- groeiers zijn. Daarbij dient het aanbeveling laag struik gewas aan te planten zoals het voorkomt op de bermen van de viervaksbaan tussen Hofstade en Gijzegem. A.D.B. De Hofstaadse scoutsgroep VVKS Sint-Lutgardis richtte op zaterdag 14 februari 1980 opnieuw haar Ontdek de Ster-wedstrijd in die doorging in de zaal Ons Huis. Dat deze wedstrijd al een zekere vermaardheid en reputatie heeft weten te verwerven, wordt wel bewezen door het feit dat er niet minder dan achttien kandidaten uit drie verschillende provincies waren komen opdagen om elkaar de titel te betwisten. De uit acht leden bestaande jury die tot taak had de prestaties naar waarde te schatten, stond onder de leiding van Herman Goos sens. Prijzen waren er genoeg te verdelen: de eerste prijs werd geschon ken door de patisserie Gaston De Pero, de ereprij zen van schoenen Danny; persprijzen kwamen van De Voorpost en de Gazet van Antwerpen. Op muzikaal gebied werden de artiesten gesteund door het orkest The Swinging Band. Eeck- hout André en Van Gijse- gem Erik stonden in voor de presentatie. Naar aanleiding van deze ontdekkingstocht naar ster rentalent bereikte ons het volgende verslag over de verrichtingen van de kandi daten. Mare en Franky Dit duo is afkomstig uit West-Vlaanderen. Hun winnende nummer «Waarheen waarvoor» werd gebracht met een eigen begeleiding op fluit en gitaar. Op die manier brach ten zij een feeststemming teweeg in een aandachtig luisterende en' stille zaal. Emiel De Backer uit Essene vertolkte «Mijn Leven». Hij deed het zeker niet onver dienstelijk, maar evenals de toeschouwers hadden de juryleden vlug in het oog dat de plankenvastheid niet de sterkste zijde was. Daar van had Norma Van Acoley- en uit Moorsel geen last toen ze «De Roos» ten gehore bracht, maar haar ster was gedoemd om van het firmament te verdwijnen om een andere reden. Meer Franky Cools en Mark Van Daele, beiden uit het Westvlaamse Izegem kaapten de hoofdprijzen mee naar huis. (Per) Als de weg versmald is omwille van werken zijn er twee mogelijkheden voor de bussen die passagiers moeten opladen. Ofwel rijd je de stoep volledig naar de bliksem (gemakkelijkste oplossing) ofwel laod je de passagiers 100 meter vroeger op en af (iets lastiger). In Gijzegem opteerde men voor de eerste mogelijkheid, met alle gevolgen van dien. (Per) 4» v Op maandag 9 februari jl. startte het Bestuur van Bruggen en Wegen, Direktie Oost- Vlaanderen met de rechttrekkingswerken aan de bocht van de Rijksweg Dendermon- de-Aalst in de doortocht van Gijzegem. Naar het Ministerie van Openbare Werken mededeelde zullen deze werken vermoe delijk ongeveer twee maanden duren. Hierbij zal de verkeershinder beperkt worden tot het beurtelings passeren van de plaats der werken, en dit gedurende een korte periode. Een verkeersomleiding zal slechts noodzakelijk zijn bij de eigenlijke aansluiting op de bestaande weg in de richting Dendermonde. De totale kostprijs van deze werken, die uitgevoerd worden door de N.V. Betonwe- genbouw uit Gent, bedraagt 5 miljoen. VEHE dan eens week ze duidelijk hoorbaar van de juiste toon af. De jury, in haar objek- tiviteit, kon iets dergelijks natuurlijk niet dulden met tiet gevolg dat zij uiteinde lijk als laatste in de uitslag zou verschijnen. Van Erik Robijns uit Hekelgem moet evenwel worden toegege ven dat hij een vlotte verschijning was met zijn nummer «Eindelijk weer verliefd», maar ook hij viel niet helemaal in de gratie van de heren van de jury. De punten die voor de presen tatie te verdienen waren heeft Erik wellicht ruim binnengehaald, maar op het gebied van zang en taal zal het wat minder geweest zijn. Bart Lamote was met zijn elf jaar de jongste van de deelnemers. Zijn «Als ik later eens trouw» moet hier en daar nog wat worden bijgeschaafd, maar ook daar heeft hij, evenals om te trouwen, nog tijd voor. Tot nog toe hadden de opkomende sterren meestal nieuwe nummers gebracht. Daarin kwam verandering bij het verschijnen van Ilse Janssens, veertien jaar, uit Aalst. Zij vertolkte voortref felijk aldus getuigen een liedje van Boudewijn de Groot «Verdronken Vlinder» maar niettemin bracht haar eigen gitaarbegeleiding haar in de rangschikking niet verder dan een twaalfde plaats. Het publiek was tot dan toe tamelijk fair ge weest. Daarin begon nu stilaan verandering te ko men toen het de beurt was aan Gerrit Caudron. Hij was verplicht «Maggy» te zingen voor een zaal die een beetje rumoerig werd. Dit kan voor hem als een verzachtende omstandigheid pleiten want hij plaatste zich slechts tiende. Mastfx De groep Mastix had van zichzelf gezegd dat ze geko men waren om te winnen. Zonder twijfel waren alle kandidaten naar Hofstade gekomen met dat zelfde doel voor ogen, maar de meesten hadden met die bedoeling niet te koop gelopen. Mastix maakte het zichzelf dus onnodig moei lijk. Met hun originele vertolking van «Carolus» van Donovan, hadden ze in minder dan geen tijd het publiek op de hand, maar de jury was door het optreden niet verblind. Het vel van de beer was te vroeg verkocht en met een zesde plaats moest men genoe gen nemen. De groep Vibra tion (voor de kenners Vib), moest het hebben of dacht het te moeten hebben van de harde rock. Zacht uitgedrukt lieten ze «Love sick» horen, op een erg luidruchtige manier. Was de jury even van haar stuk gebracht door het aantal decibels, of was het wat anders, in elk geval legde Vibration beslag op de vijfde plaats. Het tweede deel van de avond was rijk aan goed geklasseerden zoals dat Geneeswijzen: De huishoudtechnische voorlichting over zachte geneeswij zen ingericht door de KVLV, gaat door op woensdag 25 februari 1981, om 19 uur 30 in het patronaat. Energie: Op vrijdag 20 februari 1981 om 19 uur 30 in het patronaat: Energiedebat in organisatie van Pallieter. Verlenen hun medewerking: M. Francois, docent KHIO, Volkshogeschool Elcker-ik; de Heer Van de Sande van Intercom. Max Havelaar: Het Davidsfonds Hofstade vertoont op vrijdag 20februari 1981 om 20 uur in de zaal van de meisjesschool, een film van Gerard Soeteman naar een roman van Multatuli: «Max Havelaar». Derde leeftijd: Op 22 februari 1981 organiseert Pallieter het derde gratis feest voor de derde leeftijd, dat mogelijk wordt door de steun aan de wafelslag in december vorig jaar. V.Z.W. RIBTO: Het Beschermcomité RIBTO, Associatief Beheer Mentaal Gehandicapte Kinderen - Hofstade, organiseert op zaterdag 14 maart 1981 de 7e T.-Dansant met D.J, Tiger Harry. In het internaat. Zijpstraat te Hofstade. Inkom 50 fr., begin te 20 uur 30. B.G.J.G.: De Bond organiseert op 7 maart 1981 de grootoudersna middag van 14 tot 20 uur in de zaal van de meisjesschool. Willem Vermandere: Op zaterdag 14 maart 1981 is Willem Vermandere de gast van het Davidsfonds Hofstade. Optreden om 20 uur in de parochiezaal. Kaarten in voorverkoop aan 100 fr., bij de bestuursleden en aan de kassa 120 fr. Tijdens de jongste vergadering van de S.G.B., de j Socialistische Gepensioneerden Bond van Hofstade, werden de leden in de gelegenheid gesteld kennis te maken met de Federatie van het arrondissement Aalst. Er zijn I talrijke mogelijkheden voor de mensen van de derde leeftijd j zodat er in het Volkshuis slechts enkele aspekten konden belicht worden. later zou blijken. Rita Jans sens kan bogen op een prachtige stem en een keurige taal. Dit gekoppeld aan een eigen begeleiding en een goed gekozen num mer «Liefde van later» lever- Ingrid Von Couwenberg uit Denderwindeke bracht op de «Ont dek de Sterwedstrijd» in Hofstade sfeervolle liedjes. (Per) de haar een derde plaats op. De zaken werden pas op een professionele manier aangepakt toen Willy Nel son uit Beveren-Waas op het podium verscheen. «Lo ve is all» werd met soms overdreven gestes onder streept. Dat moet in ver keerde aarde gevallen zijn want een negende plaats was het resultaat. Een «beroeps» moet zich echter door een kleine tegenslag niet teneergedrukt voelen. Na het duo is Marc Van Daele de tweede ontdekte ster. Ook hij zong «Love is all». Als student aan een muziekkonservatorium ver tolkte hij het opnieuw uit stekend na reeds vroeger op de avond te zijn opgetreden in het winnende duo. Het Meteen lag het in de bedoeling de aanwezigen in de gelegenheid te stellen zelf met bepaalde ideeën naar voor te laten komen of hun voorkeur te kennen te geven, derwijze dat In de loop van 1981 een aktivitei- tenprogramma kan samen gesteld worden, dat reke ning houdt met ieders wensen. De V.S.F.G. de Vlaamse Federatie van Socialisti sche Gepensioneerden, is een socio-kulturele organi satie, waarbij ongeveer honderdduizend leden zijn aangesloten, bij één van de vijfhonderd plaatselijke af delingen in haar dertien gewestelijke geledingen. De V.S.F.G. heeft zich tot doel gesteld de belangen van de gepensioneerden op alle gebied te verdedigen. Het is de wens door samen solidair op te treden, de kansen groter te maken om bepaalde toestanden te ver beteren en nieuwe verwe zenlijkingen tot stand te brengen. De maatschappij is zeer administratief. Voor alles heeft men formulieren nodig. De sociale zeker heid, aldus de Federatie, is er om de mensen te helpen maar als men hulp nodig heeft lijkt alles een doolhof van wachtzalen en dien sten. Daarom wordt het noodzakelijk geacht de mensen wegwijs te maken door hen de vereiste duide lijke informatie te verstrek ken. SOCIO-KULTUREEL Onder de term socio-kultu- reel vormingswerk wordt verstaan dat men de men sen kennis en inzicht wil bijbrengen in hun konkrete leefsituatie. De bedoeling is derhalve de mondigheid van de mens te verhogen, hem bewust te leren leven en hem te maken tot kritische burger van de samenleving zodat een persoonlijk en verant woord standpunt kan inge nomen worden ten over staan van de levensnabije problemen. Gepensioneerd zijn, zo wordt gesteld, betekent immers niet dat men geen belangstelling meer zou kunnen opbren gen. Integendeel, de men sen van de derde leeftijd hebben de tijd om aan bepaalde aktiviteiten te doen die hen interesseren. Eens men niet meer in het arbeidsproces is ingescha keld, komt er veel tijd vrij. Door lid te worden van een klub of een vereniging kunnen problemen zoals verveling en vereenzaming worden tegengegaan. Daar in kan de mogelijkheid worden gevonden om aktief bezig te zijn zonder dat er daarom dadelijk moet ge dacht worden aan ingewik kelde technische aktivitei ten. Gewoon samen bezig zijn en elkaar helpen is een belangrijk aspekt van het verenigingsleven. Ook het element ontspanning heeft zijn betekenis en daarin hebben de sport en de reizen hun plaats. Enkele konkrete voorstellen voor aktiviteiten werden daarna op tafel gelegd. Onderwer pen voor spreekbeurten en lezingen die specifiek han delen over de derde leeftijd zijn bijvoorbeeld: de rust en overlevingspensioenen, het inkomensbeleid voor de gepensioneerden. Vele te- ma's kunnen ook besproken worden door film- en diavoorstellingen. Dit laat ste was tijdens de verga dering het geval voor het programma der eendags- reizen waarvan een uitge breid overzicht wed gege ven. Natuurlijk zijn vele voorstellen nog niet uitge werkt, maar de bedoeling van de namiddag was er veeleer in gelegen te peilen naar de interesse en samen met de afdelingen van de gepensioneerden de nieuwe initiatieven vorm te geven. publiek in de zaal had de grootste waardering voor de prestatie die dus ook be dacht werd met de prijs van het publiek. Tweede in deze rangschikking was Franky Cools en derde Willy Nel son. Jerry Conrad was vorig jaar reeds zijn kandidatuur in Hofstade komen stellen. Hij legde toen beslag op een tweede plaats en was wellicht van plan het deze keer beter te doen. Probleem Hoe verder de avond naar zijn einde toe liep, hoe beter de zangers werden. Freddy Cools, de tweede helft van het duo, bracht de jury bijna in moeilijkheden. Met «My Way» deed hij het bijna even goed als zijn vriend Mare, maar uiteinde lijk kreeg hij een vierde plaats. De jury vond het waarschijnlijk wat veel om een duo op de eerste plaats te zetten en daarenboven de leden zelf op de tweede en de derde plaats. «Two hearts in love» uit Roesela- rer namelijk Liliane en Willy, hadden naar het oordeel van sommigen be ter verdiend dan hun elfde plaats. Ingrid Van Cauwen- berghe sloot met haar «Nachtelijke uitstap» de rij, Zij moest genoe gen nemen met een voor laatste 17de plaats. a.D.B.

De Voorpost | 1981 | | pagina 10