groot.lede Geslaagde voordracht van advokaat J. Vermassen te Impe LEDE HULDIGT VERDIENSTELIJKE LEDENAARS Goshindo Gakko Oordegem in de kijker... Nieuw reglement voor subsidiëring van Sociaal- Kulturele Verenigingen De belotters gekroond De Voorpost - 20.2.1981 - 13 Vrijdagavond 13 februari was de jonge advokaat J. Ver massen uit Lede de gast van de DF-afdeling Impe. Hij zou spreken over kriminaliteit en het leven achter tralies. Meester J. Vermassen die vooral bekendheid verwierf als belangloos verdediger van de jonge Dirk D.W. die in een vlaag van zinsverbijstering zijn ouders en zusje vermoord de en als verdediger van Horion, een zaak die hij op voorhand verloren wist, maar ze gaf hem de kans het Belgische gerechtelijke en penitentiaire systeem aan te vallen. Hij was ook aktief in het proces Jespers. Hier in Impe kreeg hij de gelegenheid om voor een 60-tal geïntres- seerde luisteraars zijn visie op het Belgische gevangenis wezen uiteen te zetten. Mr. Vermassen begon zijn uiteenzetting met een beeld te schetsen van het leven in de gevangenis en hij trachtte aan te tonen welke de weerslag is van de gevange nis op het individu en zijn gezin. De moeilijkheden beginnen volgens spreker al met de arrestatie: de verdachte wordt door de rijkswacht in de boeien geklonken en in de dievenwagen gesleept om zo onder de misprijzen de blikken van de nieuwsgie rige buren naar de gevange nis afgevoerd te worden. Eenmaal in de gevangenis wordt men «vriendelijk», doch dringend verzocht alle persoonlijke spullen af te ge ven in ruil voor afgedragen legerkleding. Vervolgens wordt men in een cel van 3m op 4m gestopt, waar men 23 op 24 uur verplicht wordt te vertoeven, alleen, of, wan neer iemand depressief is en er voor zelfmoord gevreesd wordt gooit men ze met z'n drieën bij elkaar. Zo valt het licht te begrijpen dat dwang arbeid voor vele gevange nen geen straf maar wel een gunst is. Vele gevangenen zijn namelijk blij wanneer zij enige verstrooiing krijgen via het werk en daarenboven nog verdienen ook, hetzij met werk in hun cel, hetzij in een dtelier. Zij verrichten er allerlei werkjes die in het gewone bedrijfsleven niet rendabel meer zijn (kaften plakken, drukwerk vouwen, goederen inpakken, enz.). Van opvoeding en zeker van heropvoeding is hier dus he lemaal geen sprake. De ge detineerde wordt slechts voor de duur van zijn straf aan de maatschappij ont trokken zonder dat men hem stimuleert voor een nieuw leven wanneer hij opnieuw vrij komt en onaangepast en alleen op straat komt te staan. Mr. Vermassen hekelt het gevangeniswezen en be weert dat sommige delin quenten, door kontakt met andere gevangenen, slech ter uit de gevangenis komen dan zij erin gegaan zijn en dat door deze kontakten vele misdrijven reeds in de ge vangenis worden gepland. Ook klaagt Mr. Vermassen het feit aan dat er in de gevangenissen zo weinig gedaan wordt om de gevan genen te ontspannen. Zo krijgen zij per jaar slechts een drietal gastoptredens, mogen zij met kerstmis en nieuwjaar slechts tot 22.00 u. naar de radio luisteren, terwijl iedereen buiten de gevangenis tot in de vroege uurtjes aan 't vieren is. Er werd onlangs wel een gunst gedaan door de direktie van een gevangenis: de Nieuw jaarsmis werd in plaats van door één priester, door drie priesters gecelebreerd, dit tot «grote vreugde» van de gevangenen. Het gevangenisleven heeft niet alleen schadelijke gevol gen voor de gevangene zelf, maar ook zijn gezin: zijn vrouw en kinderen worden gestraft. Vader, vaak de kost winner, is er niet en de moe der en de kinderen worden door de omgeving gemeden als de pest. De gevangene kan tijdens het uitzitten van zijn straf geen geslachtsver keer hebben, hetgeen niet alleen tot gevolg heeft dat de kans op homofiele ver houdingen binnen de gevan genis groot wordt, maar wat ook tot gevolg heeft dat de vrouw dikwijls de toevlucht neemt tot een andere part ner, met als gevolg dat de verhouding tussen de ge vangene en de buiten de ge vangenis verblijvende part ner vaak op de klippen gaat lopen. Om dit probleem op te lossen verwijst Mr. Ver massen naar de Skandinavi- sche landen waar de gevan genen regelmatig het wee kend met zijn gezin in een appartement door mag brengen. Mr. Vermassen pleit uiteraard niet voor het ongestraft laten van een misdaad, maar hij Pleit voor een menselijker strafsys- teem, onze Westeuropese beschaving waardig. Samengevat kan worden ge zegd dat Mr. Vermassen vooral het feit aanklaagt dat de gevangene in feite gede personaliseerd wordt, dat men niet verbeterd uit onze hedendaagse gevangenis sen komt. Integendeel, onze gevangenen komen slechter uit de gevangenis. Daaren boven komen zij vaak alleen in de maatschappij te staan omdat de partner ervandoor is, omdat er geen werk is voor hen, omdat zij door ie dereen gemeden worden. Alternatieven? Na deze uiteenzetting kre gen de aanwezigen de gele genheid om vragen te stel len. Het zag ernaar uit dat het gesprek moeilijk op dreef zou komen maar de eerste vraag was al dadelijk in de roos. Mr. Vermassen, wat is Uw alternatief? (vraag gesteld door Hubert Matthijs) Volgens Mr. Vermassen kun nen de meeste delinquenten door middel van therapieën begeleid worden, In deze therapieën gaat men zoeken naar de oorzaken van de eventuele aggressiviteit bij het individu. Zo beweert Mr. Vermassen een therapie te kennen waarin men door middel van hypnose de oor zaken van de agressie gaat opsporen om ze nadien door o.a. groepsgesprekken op te lossen. Deze therapie schijnt heel doeltreffend te zijn, maar door gebrek aan finan ciële middelen kan men het zich niet veroorloven om ze overal toe te passen. Wat volgens Mr. Vermassen fout is, want doorberekend is de ze therapie goedkoper en voordeliger omdat men door deze therapie volledig genezen en van de agressivi teit verlost kan worden, ter wijl men daarentegen in de gevangenis ook aan de staat kost en men er meestal weer vlug in terechtkomt om er opnieuw op kosten van de staat te «leven». Andere al ternatieven zijn o.a. yoga en vooral preventie door veran dering van mentaliteit bij de bevolking. Mr. Vermassen is ervan overtuigd dat de maatschappij zelf de groot ste oorzaak is van de krimi naliteit en dat het de maat schappij is die de kriminali teit bevordert en promo veert, door bv. reklame (re- klame voor verkoop van wa pens, reklame voor steeds maar beter, groter en duur der, enz.), door bv. in de scholen spanningen te doen ontstaan tussen de leerlin gen (geldingsdrang, aange wakkerd door het punten systeem, een nevenoorzaak van o.a. het drama van Dirk D.W.) enz. Op de vraag waarom hij Horion verde digd heeft, beweert Mr. Ver massen dat hij Horion niet heeft willen vrijpleiten, maar dat hij de bedoeling had om de maatschappij te tonen dat er iets mis is aan het systeem en er bijgevolg iets veranderd moet worden. Om zijn theorie te staven schetst hij in het kort het leven van Horion. Op de vraag of hij in zijn «kruis tocht» enige steun krijgt van zijn collega's of dat die liever het systeem behouden uit vrees dat hun lonen zouden worden aangetast, weigert hij te antwoorden. Vreest hij de banvloek en de represail les van kollega's en van de Orde van de Advokaten? Besluit Als besluit kan men stellen dat zijn alternatieven hierop neerkomen dat zij ervoor moeten zorgen dat de delin quenten als «genezen» men sen aan een nieuw leven kunnen beginnen wanneer zij uit de gevangenis worden ontslagen en hun schuld voor hun misdaad tegen over de maatschappij dus hebben vereffend. Jammer was het wel dat Mr. Vermas sen niet duidelijk uiteenge zet heeft hoe men de maat schappij moet aanpakken opdat zij de ex-gevangenen weer in haar midden zou opnemen als een volwaardi ge burger. Toch was het een geslaagde avond, waarop Mr. Vermas sen op een vlotte en duidelij ke manier sommige, echter niet alle aanwezigen, heeft kunnen overtuigen dat het Belgische gevangeniswezen veranderd moet worden. Doch, zoals Mr. Vermassen het zelf zegt, beseffen de mensen wel dat er iets aan gedaan moet worden, maar wanneer het op handelen aankomt, blijven zij liever in hun luie zetel zitten... Vrijdag 13 februari huldigden de Leedse burgemeester Grepdon en het voltallige schepenkollege in het Kultureel Centrum een aantal verdienstelijke Ledenaars en een ver dienstelijke ex-Ledenaar. Zaterdagavond kon de spanning in 't Apostelken zo gesneden worden. De belotters en de dames pitjesbak dongen er naar de kampioenstitel voor dit seizoen. Het werd een gezellige bedoening in 't Apostelken. (per) Als eersten kwamen de lau reaten van de arbeid aan de beurt. In aanwezigheid van de eredeken van de arbeid, Leroy Gilbert, reikte burge meester Grepdon de erete kens uit en liet, tegen de gewoonte in, de laureaten het Gulden Boek van de ge meente Lede tekenen. De burgemeester hield eraan dat zij het Gouden boek zouden tekenen omdat, alhoewel met werken door gaans geen prijzen worden verdiend, hij dit zag als een symbolische daad voor de herwaardering van de arbeid. De laureaten: Zilveren ereteken: Lib- brecht Remi, Papegem; Mat thijs Victor, Wanzele Bronzen ereteken: Backvis Felix, Lede; Godijns Frans, Lede; Melkenbeke Marcel, Lede; Van de Velde W„ Lede, Van Medegael A., Lede; Van Accoleyen A., Lede Kadetten van de arbeid: Dierickx Alex, Lede en Lint hout Paul, Lede Mare Gabriëls Het was duidelijk met veel genoegen dat schepen Hen- derickx hier in het Kultureel Centrum van Lede zijn kolle- ga-student uit hun universi teitsjaren in Leuven mocht lauweren om zijn Vlaamsge zinde overtuiging, die al in de studentenjaren tot uiting kwam. Mare Gabriëls die na zijn studentenjaren in Leu ven en na zijn verhuis naar Dilbeek nog aktief bleef in de voetbalklub «Jong Lede» en bij de Leedse studentenvere niging «Ochsenia» werd ge huldigd om zijn aktie «Waar Vlamingen thuis zijn...», de zogenaamde «Bruine Aktie» een onpartijdige sensibilise- ringsaktie waarbij op ludieke maar standvastige manier de Franstaligen in de Brus selse randgebieden duidelijk worden gemaakt dat zij zich op Vlaams grondgebied be vinden en zich moeten aan passen, zoniet moeten zij maar ophoepelen. En vol gens statistieken zou stilaan het doel bereikt worden: Franstaligen die in de Vlaamse randgebieden rond Brussel wonen en zich niet wensen aan te passen ver trekken en de immigratie van Franstaligen wordt stil aan maar gestaag afgeremd. Schepen Jules Henderickx wees ook op de 5 grote doel stellingen van de aktie die vanuit het Sociaal-Kultureel Centrum «Westrand» van Dilbeek wordt gevoerd en waaraan talloze sympathi santen meewerken en die nu de hele ring rond Brussel bestrijkt. Hij zette de doel stellingen op een rijtje: 1. Het ontmoedigen van Frans talige inwijking in de rand gemeenten 2. Het ontmoedi gen van huidige Franstalige inwoners die zich niet aan passen aan de Vlaamse aard van hun gemeente 3. Het aanmoedigen en het groei end houden van het Vlaams bewustzijn van de huidige en toekomstige Vlaamse in woners van de randgemeen- Gedurende het voorbije week-end werd in Oordegem feest gevierd... Dit ging niet gepaard met optochten van fanfares, stoeten of luidruchtige festiviteiten. Maar toch... iedere «echte» Oordegemnaar zal het opgemerkt hebben: de Jiu-Jitsu club Goshindo Gakko Oordegem, die in het sociaal en kultureel leven in Oordegem reeds echt zijn sporen ver diend heeft, vierde zijn tweejarig bestaan. In de dorpskom werd op is. Zijn echtgenote is trou- grote panelen de aandacht wens afkomstig van Japan van al de dorpsgenoten ge- en samen reisden ze reeds trokken op deze verjaardags- verscheidene malen naar dit viering. En ook in «De Voor- uitgestrekte land. En... nog post» van verleden week ga- elke dag verdiept Pedro zich ven wij de nodige ruchtbaar- in de Gentse Universiteit in heid aan het vooropgestelde leerboeken over Oosterse verjaardagsprogramma talen... waarin ieder belangstellen- Gedurende een tweetal uurt- de zeker en vast zijn gading jes, wist hij, op zijn manier, kon vinden. eenieders aandacht te trek- Het geheel stond eigenlijk ken op de Japanse zeden en onder het tema «Japan, kuituur. Tevens betichtte hij vroeger en nu». met goed gekozen reisherin- Reeds zaterdag 14 februari neringen en passende kom- waren heel wat vrienden en mentaar verscheidene facet bekenden van de klub opge- ten van Japan, vroeger en komen naar de parochiale nu. zaal, Speurtstraat te Oorde- Japan, het land van de «Rij- gem om er te luisteren naar zende Zon», heeft een op een voordracht over Japan, pervlakte van ongeveer Spreker was Pedro De 370.000 km'en telt bij de 100 Smedt, stadsbeiaardier van miljoen inwoners. De hoofd- Aalst en Dendermonde, die stad is Tokio en de voor in de Esperantobeweging naamste godsdienster) zijn reeds veel baanbrekend het Sjintoïsme en het werk verrichtte, maar ook Boeddhisme. Het land heeft een geducht Japan-kenner een rijke flora. Schitterend zijn er de tuinen, met in het voorjaar vooral de kleuren pracht van de kersebloesem. In het voorjaar wordt dan ook het feest van de Japanse kerselaar gevierd. De visserij heeft een ongewoon belang rijke plaats in de nationale ekonomie (inktvis-vangst). De industrie vervaardigt er thans hoogwaardige pro- dukten, ze is modern, geva rieerd en uitgebreid. Overal, zowel op politiek, militair, ekonomisch als op kunstge bied, is een westerse ten dens wel merkbaar gewor den. In Japan is er een grote belangstelling en liefde tot de natuur, die zowel in de schilderkunst als bij tuinaan leg en de kunst van het bloe- menschikken tot uiting komt. Een uitstap naar de heilige berg en een tempel bezoek loont er zeker de moeite («Gebedsbriefjes» niet vergeten!) Het moderne Japanse schrift is een «ge mengd» schrift van Chinese karakters en Japanse letter tekens, dat in vertikale rijen en dan van rechts naar links gelezen wordt. Na deze interessante voor dracht had de opening plaats van de tentoonstel ling «Japan,vroeger en nu», gevolgd door een verjaar dagsreceptie. De tentoon stelling gaf elkeen een idee over allerhande Japanse ku- riositeiten. Tevens werden er hedendaagse gebruiks voorwerpen en versierselen tentoongesteld en verkocht. Zondag 15 februari werd de verjaardagsviering verder gezet. Om 10 uur werd voor eerst in de parochiale St. Martinuskerk te Oordegem een plechtige Heilige Mis opgedragen. En nadien wer den opnieuw toekomstplan nen gesmeed en werd er teruggedacht aan geslaagde klubaktiviteiten van de voor bije jaren, bij het drinken van een fijn aperitiefje in de Pa rochiale zaal. Het dynamische bestuur van de klub dient gefeliciteerd met de organisatie van dit verjaardagsfeest. En we ho pen dat, dank zij de inzet van al de leden van de klub, Jiu- Jitsu Club Goshindo Gakko Oordegem, in de toekomst steeds zijn goede naam en eigen blazoen hoog zal hou den in het sociaal en kultu reel leven in Oordegem! E.D.B. ten 4. De gemeenten in kwestie «positioneren» als oorden van Vlaamse aktie 5. Door hun voorbeeld ande ren aanzetten en prikkelen om mee te doen. Schepen Henderickx wenste Mare Ga briëls nogmaals geluk met de aktie, wenste hem goeie moed toe voor de toekomst en beloofde verdere steun vanuit Lede. De eregast dankte voor de eer die hem te beurt viel en hij bedankte de Ledenaren omdat Lede één der eerste gemeenten was die de aktie moreel en financieel steunde. Hij vond het spijtig dat, nu hij hier in zijn geboortedorp Lede al die eer te beurt viel, hij niet langer tussen zijn vrienden kon blijven daar hij nog drin gend naar een vergadering moest m.b.t. de aktie. Op schertsende toon herin nerde hij aan zijn «Leedse» jaren, zijn studentenjaren en zijn uitgangsleven in de pe riode toen zijn vader burge meester was en hij om zijn vaders strenge sluitingsuur aan de Leedse kafeehouders opgelegd, te ontlopen, hij de grens overtrok naar oorden waar de burgemeester niet zo rigoereus was. Na zijn dankwoord tekende hij het Gouden Boek en overhan digde de medaille «Waar Vlamingen thuis zijn» aan het gemeentebestuur. Ten slotte schonk de burgemees ter hem de herinneringspla ket van de gemeente Lede. De familie Slots Hierna mocht schepen Hen derickx de bekende Leedse duivenliefhebbersfamilie Slots gelukwensen. De dui vensport is in de familie Slots een familiezaak. Vader Gaston Slots wordt bij ziin drukke sportbeoefening bij gestaan door zijn echtgeno te Yvonne en zijn zoon Di- dier; hun vriend Roger Key- meulen trekt zich het admi nistratieve werk aan. Vader Slots heeft de liefde voor de duivensport als het ware met de moedermelk in- gezwolgen. Zestig jaar terug was zijn vader al een bekend duivenmelker en haalde zijn duivenkolonie talloze prij zen. Dit jaar werden de Slots nationaal fondskampioenen met 7 prijzen op 8 vluchten. Sinds 1974 is Gaston Slots niet meer uit de toptien weg geweest. Om die stand ja renlang vol te houden is er nogal wat verzorging, aan pak en vooral de gepaste nieuwe bloedinbreng nodig. Dat een sterke duivenkolo nie verder reikt dan het ei gen hok beseft men wan neer men weet dat o.a. de beruchte «Bandiet», de Bar- celona-winnaar van bankdi- rekteur Herman Van de Sij- pe, een afstammeling is van het Slots-hok. Terloops wijzen wij erop dat de volgende dag, zaterdag 14 febr., Gaston Slots werd gevierd in Wingene. Burge meester Grepdon en sche penen De Paepe en Hende rickx hielden eraan hun lau reaat te vergezellen naar die feestzitting, waar ook sche pen Henderickx als gastspre ker aan het woord kwam. Sport Na de familie Slots kwamen nog de volgende verdienste lijke Ledenaars aan de beurt: Tennisklub Wanzele werd sportlaureaat van Lede 1980 in klubverband. Schepen Henderickx wenste de aktie- ve sportgroep geluk en ver meldde hierbij het feit dat zij uit de kleine entiteit Wanzele komen en hij betrok vooral voorzitter Rober Bayens bij zijn hulde. Etienne Van Braeckel, een renner uit Smetlede die af komstig is uit Bavegem. Schepen Henderickx wist van hem te vertellen dat hij in zijn familie nogal warren ners heeft o.a. schoonbroer- liefhebber A. Van der Hae- gen (van Oud-Smetlede) en een andere schoonbroer die beroepsrenner is: R. Van den Bossche. Etienne was als jonge renner bij de bes ten en als beroepsrenner heeft hij nog in de ploeg van Eddy Merckx gereden. Om bepaalde redenen heeft hij dan de wielersport vaarwel gezegd. Vorig jaar deed hij een geslaagde come-back als cyclo-crosser en was toen de eeuwige tweede. Dit jaar heeft hij echter zijn slag thuisgehaald: kampioen van België nationale liefhebbers. John De Mesmaecker, lau reaat sport Lede individueel. Deze jonge beloftevolle fietskampioen fietste dit jaar een mooi palmares samen: 18 overwinningen en een 15- tal tweede plaatsen. Vrijetijdsbesteding Van den Steen Achiel: kana riekweker. Hij haalde met zijn kleurkanaries uit eigen kweek Europees goud voor stam van 4 vogels in de reeks goud agaat en brons voor 2 vogels goud isabel. Deze prijzen haalde hij op het kampioenschap in Wet- teren op 5 en 6 december i 1980. Hierop feliciteerde schepen Jules Henderickx alle laurea ten tezamen en hij drukte de hoop uit dat zij niet op hun lauweren zouden gaan rus ten zodat hij hen hier vol gend jaar opnieuw zou mo gen feliciteren. Anderzijds wees hij erop dat naast de gevierden. Lede nog talloze verdienstelijke inwoners telt. Tot slot werd door het ge meentebestuur een fris glas aangeboden aan de laurea ten en de talrijke aanwezi gen, onder wie politieke mandatarissen, de politie- kommissaris, voorzitters van de gemeentelijke adviesra den en vrienden en kennis sen van de laureaten. Op dinsdag 10 februari ging in het Kultureel Centrum van Lede de Algemene Vergadering van de Sociaal-Culturele Raad van Lede door. Voorzitter Roger Quintijn mocht slechts een 25-tal afgevaardigden van de 58 aangesloten verenigingen verwelkomen, burgemeester Fons Grepdon en de gemeentelijke kulturele werker Reginald De Lannoy. Jules Hendrickx, Schepen van Kuituur zou wat later de vergadering vervoegen. Vooraf was door de Erken ningskommissie de toetre ding tot de S.C.R. aanvaard van 4 nieuwe leden: Filmklub «Ordinga», VZW «Priester Daens», S.C.J.V. Jonge Mutualisten Lede en Natuurgroep «De Gemzen». Het verschijnen van een op merkelijk deskundige door lichting van het verenigings leven «Sociaal-Culturele Studie van de Gemeente Le de» door Reg. De Lannoy, de uitgave van een om de drie maanden verschijnend ge meentelijk informatieblad onder de verantwoorde lijkheid van Schepen Jules Henderickx en het plaatsen van glascontainers in Lede zelf en in de verschillende deelgemeenten, kregen de bijzondere aandacht in het jaarverslag dat werd voorge legd door sekretaris Toon Mertens. De hoofdbrok van de avond vormde het nieuw regle ment voor subsidiëring van de sociaal-kulturele vereni gingen. Op 12 maart 1980 bezorgde het Uitvoerend Komitee van de S.C.R. een aanpassing van het geldende subsidie stelsel aan het Schepenkol lege met de vraag om ant woord vóór 31 maart. Het Kollege vroeg uitstel om het ontwerp grondig te bestude ren. Een afspraak is er voor het voorbije jaar niet meer gekomen en de toelagen zijn uitgekeerd zoals zij voorzien waren in de begroting. On dertussen is de burgemees terssjerp van lenden verwis seld en heeft het Schepen kollege eindelijk zijn eigen (tegen)voorstel geformu leerd. Vandaar de aanwezigheid van burgemeester Grepdon en schepen Henderickx. Bur gemeester Grepdon hield eraan om zelf het nieuw voorstel voor subsidiëring toe t& lichten en meteen ook te verdedigen. Hij beloofde dat voor '81 de subsidiëring via het puntenstelsel zal ge beuren, al is de Sociaal-Cul turele Raad de enige van de vier gemeentelijke adviesra den die voor deze vorm van subsidiëring kiest. Het voor stel van het Schepenkollege is, verklaarde Reg. De Lan noy, geïnspireerd door een reglement dat werd uitge werkt door de Vereniging van Belgische Steden en Ge meenten, aangepast aan de Leedse situatie. De burge meester stelde dat in de toe komst wijzigingen mogelijk blijven. De globale som van toelagen voor '81 zal dezelf de zijn als vorig jaar. De gemeentelijke kulturele werker Reg. De Lannoy ver schafte uitleg over de kracht lijnen die zijn terug te vinden 4n het nieuwe reglement: De verenigingen worden inge deeld in drie sektoren: 1. Sociaal-kultureel vormings- en ontwikkelingswerk (BGJG, KAV, enz 2. De amateuristische kunstbeoe fening (bv. toneel- en zang verenigingen). 3. Kulturele vrijetijdsbesteding en lief hebberijen (omitologische verenigingen, postze- gelklubs). In de begroting is per sektor een krediet voor zien dat achteraf zal kunnen worden verdeeld volgens aangepaste criteria. De sub sidies kunnen volgende vor men aannemen:. Een basissubsidie (25%) met het aantal leden als norm en een werkingssubsidie (75%) verdeeld volgens een pun- tensisteem. Daarnaast kan voor bijzondere fnanifesta- ties zoals jubilea, of in kans arme situaties een eenmali ge subsidie ontvangen worden. DISKUSSIE Na de uiteenzettingen bleek uit de diskussie dat aan de acht bladzijden tellende tekst van het Schepenkolle ge niets te veranderen viel. Wel is de datum van toestu ring van de gevraagde be wijsstukken met één maand opgeschoven. Er werd ge wezen op het ontbreken van enige kontrole. Toch is er een stok achter de deur ver borgen in art. 21: Indien blijkt dat door de vereniging onjuiste cijfers werden op gegeven, dan kan het Kolle ge de toegekende subsidies geheel of gedeeltelijk terug-, vorderen. Op de vraag wat gedaan met verenigingen die aktief zijn binnen de so ciaal- kulturele werking, maar geen lid zijn van de S.C.R. kwam geen duidelijk a"htwoord. Het Uitvoerend Komitee heeft toegezegd om een Algemene Vergadering: te beleggen en zijn leden in kennis te stellen van het ad vies, alvorens dat advies door .te sturen naar het Schepenkolleqe. Anderzijds is hel nieuw voorstel gefundeerd op een degelijke basis eri uitgewerkt door een deskun dige onder cje verantwoor delijkheid van het Schepen kollege, dat het laatste woord heeft. Zal een proef jaar de nodige rust brengen?

De Voorpost | 1981 | | pagina 13