«porten zo c VOETBAL m OE0j"i SPORT AALST M A r DE... GROOTSTE SPORTZAAK TWEEDE PENALTY-BOKAAL DER STAD AALST K.B.L.V.B.-M.T.S.A. Weg vrij voor Kruis Moorsel en nieuwe zege voor Parking! ■mi i mimi uim - m* JEUGDHUIZEN TIJL IS NIEUWE KAMPIOEN KORPORATIEF i\yrznrkTe:Nie,s ne'noch,ans 14 - 20.2.1981 - De Voorpost liefhebben SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN In de beginperiode kreeg Excelsior (Per) een poor goed opgezette aanvallen kansen om te scoren Vorig jaar heeft de Stedelijke Sportdienst in samenwerking met het Stedelijk Sportkomitee en de Wijksportraden van Groot-Aalst in het Kader van het jaar van het kind» een eerste Penalty-bokaal georganiseerd. Op deze sportmani festatie werden liefst 1200 inschrijvingen genoteerd. Dit was één van de redenen, waarom de Sportdienst het no dig acht. om dit jaar eveneens een Penalty-bokaal te organi seren. In vergelijking met vorig jaar heeft de uitvoering ervan enige wijzigingen ondergaan. "Zonder U bekend te maken wat deze wijzigingen zijn, kun nen wij U toch al verklappen, dat het heel wat moeilijker is dan vorig seizoen, alhoewel de basis hetzelfde bleef. Voor de nieuw-geïnteresseer- den willen wij echter nog eens herhalen, wat in feite dergelijk Penalty-bokaal is. Het is een inm i tbï"iT - behendigheidsproef, waarbij elke deelnemer, in de kortst n« wmi R mogelijke tijd 3 doelpunten moet aantekenen in een on- Parking, met een duidelijke numerieke meerderheid slaagde er nooit in om het 9 man sterke Giwo verded'9d doel. Doch... begrij- op een sprekende achterstand te schoppen. (Per) pelijk is het zo gemakkelijk niet. Alvorens te doelen, moet de deelnemer eerst een uitge stippeld slalomparcours, met hindemissen nemen, alvorens zij hun schotvaardigheid kun nen testen. Dit parcours is evenwel aangepast, aan ge slacht en leeftijd van de deel nemers. Wie mag er nu alle maal deelnemen aan zulks pe nalty-bokaal. Alle jongens en meisjes tussen 8 en 16 jaar, die woonachtig zijn in Groot- Aalst. Eén uitzondering geldt voor kinderen, die buiten Groot Aalst woonachtig zijn, doch schoollopen in Groot- Aalst. Om alle deelnemers een evenwaardige kans te geven, worden de jongens en de meisjes gescheiden, en dan nog eens in vier categorieën onderverdeeld. Alle deelne mers geboren tussen 1.8.70 en 31.7.73 behoren tot de ca tegorie 1Deze tussen 1.8.68 en 31.7.70 behoren tot catego rie 2. Tussen 1.8.66 en 31.7.68 zijn categorie en tus sen 1.8.64 en 31.7.66 zijn ca tegorie 4. Inschrijvingen kun nen gebeuren langs de licha melijke opvoeding-leraren van Uw school, die reeds de nodi ge formulieren in hun bezit hebben, of anders richt men zich tot de Stedelijke Sport dienst, Kattestraat 33 te Aalst. De afsluitdatum is 4.3.81. Waar gaan de schiftingen nu door? De deelnemers beho rend tot de wijksportraden Erembodegem Terjoden rechteroever zuid, die even eens als organisator fungeert, dienen naar het terrein Beu kenhof, Langestraat te Aalst te gaan. Deze bebeurtems gaat door op 14.3.81. De deelne mers van Nieuwerkerken, Lin keroever Noord, Linkeroever Zuid, die als organisator aan geduid is, gaat door op het Osbroekterrein, eveneens op 14.3.81. Dezen van Moorsel, Baardegem, Meldert gaan naar 't Hof Texel, terrein Wilskracht Moorsel, Aalsterse Steenweg te Moorsel. De schiftingen gaan door op 28.3.81 Tenslotte de deelne mers uit Herdersem, Hofstade, Gijzegem, Rechteroever Noord kunnen terecht op 14.3.81 aan Park De Blieck. De vijf beste resultaten van elke categorie gaan naar de finale. Daaruit komt de penal ty-bokaal-laureaat 1981. Enkel de finalisten van de 4e catego rie dienen een bijkomende proef af te leggen, namelijk de super-finale. Deze gaat door op 3.5.81De 6 jongens en 6 meisjes zullen dan strafschop pen trappen, tegen een be kend Belgisch doelwachter. Wie het meest scoort is de penalty-bokaal-winnaar 1981. A.V.H. De Coploc doelman is bij deze aktie verslagen, gelukkig kan één zijner verdedigers de bal op de lijn wegwerken. (Per) In de zondag- en zaterdag I kompetitie is de vlam er wat uit. Real en Tinneboys stevenen af op een verdiende eindzege, doch in de zaterdag II reeks bleef de spanning heersen. Door het verlies echter van Heizijde en Haltvrienden dat opnieuw een puntje prijsgaf, heeft leider Kruis nu de weg vrij voor een nieuwe titel. m I» >e Coploc doelman kan vallend op de lijn redding brengen. (Per) Haltvrienden had bij de rust een 2-0 achterstand opgelo pen van Blauwe Vlam, doch kon in extremis en via een strafschop nog net gelijkma ken. Wie echter het meeste profijt haalt uit deze situatie is Kloksken dat via een nipte 0-1 zege bij Apostelken, weer aan sluiting krijgt voor de dichtste ereplaats Gemakkelijk kwam deze zege er nochtans niet. Apostelken dicteerde met keu rig samenspel de wet. Ander zijds was Kloksken wel veel sneller dan de veteranen van Apostelken. Het doelpunt viel na 12' in de tweede periode, toen Remi De Meyst een straf schop mocht omzetten. Nor maliter moest Apostelken ook reeds een strafschop gekre gen hebben in de eerste perio de, toen René Soetinck onder uit gehaald werd in de grote rechthoek. De ref had echter niets gemerkt en liet doorspe len. Tot groot ongenoegen van René. In de zondaqkompetitie doet Inno opnieuw van zich spreken. Deze ploeg, die al leen maar de nodige impulsen krijgt, wanneer een tegenstan der met naam dient in de ogen gekeken, heeft nu opnieuw een zeer sterke wedstrijd weg gegeven. Op een moeilijk te bespelen glibberig Osbroek terrein, kwamen zij nochtans 1-0 achter, toen Alloo van even buiten de backlijn inknal- de. Inno kwam eerder gemak kelijk langszij, toen een onge dekte Herman Uyttersprot in schoot. Ruststand 1-1. 4' na de rust gebeurt het onver wachte. Bart Van den Berge speelt de Amapoladefensie op een hoopje en doelt. Herrie tussen die verdedigers en één van hen verlaat slecht gemutst het terrein. Even later verliest Ampola een tweede speler met kwetsuur ditmaal. Hij trap te in de grond en moest naar de kleedkamers met een voet verstuiking. Hiervan kon Her man Uyttersprot gebruik ma ken om Inno 1-3 voor te bren gen. Amapola kwam aan de 27' nog even terug, via een enig mooi doelpunt van Rene Arijs. doch 3' later kon Wemer een verdiende 2-4 eindscore vastleggen. In de zaterdag I reeks toch wel een verras sende zege van Rayo Espanol tegen Melckenbeeckvnenden, mooi geleid door ref Van Impe, die het nochtans allesbehalve gemakkelijke had, om deze vlugge, sportieve, doch keihar de wedstrijd korrekt te volgen. Het werd een gelijkopgaande partij met wisselende kansen. Melckenbeeck kon na 10' via Mertens de score openen, meteen ook de ruststand. Na amper 3' in de tweede periode mist Van Hauwermeiren een reuzekans om de voorsprong te verdubbelen en 3' later kan de Rayodoelman Verpeeten zijn vis-a-vis kloppen vanop de elfmeterstip. De reactie van Melckenbeeck is keihard, want in dezelfde minuut kan Geert Uyttenhove Melckenbeeck op nieuw op voorsprong brengen. Doch Rayo laat niet begaan, en Diaz kan aan de 16' van dichtbij de bordjes weer op gelijke hoogte hangen. Even later mist Vicente Pedragosa de kans om Rayo op voor sprong te brengen, daar zijn loeier op het kruishout te plet ter slaat. Aan de 27' doet Rive ra echter juister en kan toch de overwinningsgoal netten. Rayo drukte de laatste 20' nog om de score te verhogen, doch kreeg bijna het deksel op de neus, op de tegenaanvallen van Melckenbeeckvrienden. Een oplettende Verpeeten wist echter met alles raad. Standen: Zondagreeks: Real 34, Sun set 24, Morta 23, Beukenhof 23. Amapola 22, Nieuwe Wijk 20, Ijsboerke 19, Adelaars 19, De Zwaan 14, Inno 14. Ti- marcha 14, Cosmos 13. J. Welle 13, Star Boys 12. Zaterdag I: Tinne Boys 36, Jaca 29, Simca Boys 29, En- doka 25, Rayo 24, Melcken beeck 23, Rode Duivels 20, Heipias 19, Camu 18. Nieuwe wijk 1115, D'Hondt 12, Leeu werik 10, DDT 7, Lada Boys 7 Zaterdag II: Kruis 31, Heizijde 27, Haltvrienden 25, Kloksken 23, Cobilas 20, Blauwe Vlam 19, Excelsior 13, Giwo 11, Apostelken 11Royal 9, Par king 8, J. Timarcha 3. A.V.H. Schaal Haeck VVTTA-Coplac 6-0 BBL-Somati 1-5 Bouw-Callebaut A 1-1 SAF-Callebaut B 16-0 Honda-Post Eremb. 3-8 SETOK VK. Post-PZN 2-2 Apost.-Groen Wit 5-2 Wembley-Blauw Wit 3-6 Arendz.-Ocarina 2-0 OC Aalst-Tripoli 2-0 Leeuwerik-Tijl 3-3 MTSA Zondag Amapola-lnno 2-4 Adelaars-Cosmos 1-0 R. Familial-Beukenh. 7-2 Timarcha-J. Welle 5-0 Zaterdag I Dhondt-Leeuwenk 4-0 Heiplas-Endoka 0-2 Rayo-Melckenb. 3-2 DDT-Lada Boys 1-1 N. Wijk-R. Duivels 2-1 Tinne Boys-Camu 2-0 Zaterdag li Excelsior-Kruis 1-5 Giwo-Parking 2-3 J. Timarcha-Royal 3-3 Apostelk.-Kloksken 0-1 BI. Vlam-Haltvr. 2-2 Heizijde-Cobilas 0-3 Jeugdhuizen Tuf-Twentiers 2-3 Tanu-Terlinden 1-2 Zenith-Pallieter 2-8 St. Joris-Efsee 1-3 Spokuon-Ypsilon 0-2 Tijl-Eureka 8-0 Bosveld-Nijdrop 1-4 BASKETBAL /VI IA kon eigenlijk alleen in de aanvangsminuten gelijke tred houden met Coplac. (Per) Üwo verdedigde zich meer dan behoorlijk tegen het sterkere Parking. (Per) Olfit-Charlie's De Hoom-Olympia Opel-Beiaard Hugh's-Teriinden St. Antoon-Ricoh Cockpit-De Klók Erereeks Cosmos-Welkom Zandm.-Moorsel H. in Hand-K. Stokken Palace-Schoonaarde Kravael-Johny B. Koszen-Post Turbo Cars-Corso Reeks A Faber-Scotching B Moorsel B-Koszen B Zandm. C-H. in Hand Welkom B-Cosmos B Rupa A-Kravael B Scotch.-Zandm. B Leeuwkens-Turbo B Reeks B Sportvr.-Welkom D Welkom C-Rupa B Hetfc nieuwelen verrassende nederlaag van Tanu tegen de wedslnjd Zenith-Ypsilon bij er soms nogal mal de ruwe /bSJKb5 Terllnden, Is Tijl nu zeker van de verleng ng van zijn De bezoekers die reeds na 21' borstel gekeerd werd, werd al- Schoon. B-Radilzen 8 karnploenstltekMel achI punten voorsprong, kan deleider spel het terrein verhelen, zo- les gelijmd, zodat alleen bla- Kr. op Tijd-Leeuwkens B niets meer gebeuren. Bij Eureka, dat 8iechts met acht gezegd om veiligheidsrede- men in de uitspraak vermeld Cosmos D-Palace B spelers kwam opdagen, had een 15-koppige Tljlploeg, dan nen, werden bestraft met for- werden Corso B-Cosmos C ook geen problemen, om een ruime 8-0 zege te veroveren, faitverlies. Paul Van Goethem, Reeds in de eerste periode die met 5-0 cijfers afgesloten die een rode kaart onder dé Stand: Voorronde Beker werd, van voor het moedige Eureka geen sprake meer van neus kreeg, kwam er van af Tijl 42, Tanu 34, Pallieter 28, Leeuwkens A-Kr. op Tijd terugkomen. met de minimumstraf om zo- Bosveld 27, Nijdrop 23, Tuf 22 Koszen D-Kravael gezegd goed verleden. De Yp- Sint Joris 21Efsee 21, Twen- Twentiers deed een goede veld een zware nederlaag toe silonverantwoordelijke liep tiers 20, Ypsilon 17, Eureka zaak door Tuf Tuf in eigen te dienen. Dinsdagavond viel een blaam op. Voor de wed- 17, Spokuon 14, Zenith 12, omgeving de das om te doen. de beslissing over de stilgeleg- strijd Spokuon-Pallieter waar- Terlinden 11 Ondanks de verzwakte Tuf- opstelling werd het een mpte zege; het winstgevend doel punt had daarbij nog een geurtje, zodat een gelijkspel zeker verdienstelijk ware ge- lokalen kenden een ^oede Eorste speeldag «Schaal Haeck«daci van kanoniers' start en liepen langs Van den rvczi iv-ri ICI O 76-50 32-81 64-68 65-55 57-70 82-53 3-3 3-3 6-0 2-4 5-1 4-2 6-0 5-1 4-2 1-5 2-4 3-3 5-1 2-4 4-2 4-2 4-2 4-2 4-2 3-3 6-0 0-6 A.V.H. e SK Kruis-doelmon moest op al zijn kunnen beroep doen om dit gevaarlijke Excelsiorschot aschadelijk te maken. (Per) aladheid van^etterfefn t^nuN Wegens de hechte weersomstandigheden zijn vorige week deren. Een reaktie van Post ten om bij de rust de ploegen de eerste wedstrijden te betwisten in het kader van de leverde hen een 1-4 rust- op gelijke hoogte te brengen. Schaal Haeck, afgelast geworden. stand op, doch Cannoot en Hereman Gerrt kon na de kof- De tweede speeldag gold dan ook als opening van deze Verleyen brachten de loka- fie met een enig mooi schot interessante schaal. Het is een echt doelpuntenfestival ten terug tot 3-4. Doch in de Twentiers op voorsprong bren- geworden, en onmiddellijk zijn er enkele In het oog laatste 15 minuten brak alle dfen'm£ een9 achtewaartse iTiïZ* "ITüiï' Voore€rsJ dazaar zwara aadarlaag Honda-verzet en kwam de kopbal de Twentiersdoelman van Callebaut B b'i kampioen S.A.F. Callebaut B had wel doge score tot stand. Cal- verraste bracht nieuw even- verontschuldigingen daar er slechts negen man aan de labaut A mag zich gelukkig wicht. Een betwist handspel aftrap verscheen. liet Villers toe een gevleide bezoekende zege op het bord Toen na de rust nog iemand en Saeys elk éénmaal. zeer goe(je indruk liet te schieten. Grote overwinning uitviel met kwetsuur was Daarbij kwam dan nog een Moprenhnut hrarht ook voor Pallieter, dat Zenith het een echte SAF-revolu- own-goal van De Cock. thuZlloea oo voorJnmnn won met Sint Joris. Ypsilon Van N'auwenborgh overdreven cijfers vermoe- eigen ploeg met een own- behaalde een logische zege en Van Damma en van De den, post Erembodegem doelpunt. De kampioen van bij Spokuon, en Nijdrop Vos, elk drie; Van Leuven liep 0-2 uit, maar langs de tweede reeks BBL verraste eenieder door Bos- twee; Redant, Bach, Rabier Lambrecht kon Honda mil- kwam slechts met acht man opdagen tegen Somati. Van die numerieke meerderheid kon Somati gebruik maken om een ruime 1-5 overwin ning te halen. Voor de BBL redde Baetens de eer, ter wijl bij Somati Van Herre- weghe, tweemaal, De Pues, De Vriendt en Bergmans achten met het geoogste aan het kanon stonden. Tot punt bij VV Bouw, dat een slot was er de fraaie was overwinning van VVTTA, dat langs Mega nek, Becqué De Greve, Uyttersprot en Cornelis een 6-0 uitslag lukte tegen Coplac. A.V.H.

De Voorpost | 1981 | | pagina 14