BASKETBALL ^"GOLFBILJART THE CRAZY BOL JAZZ CAFE VIERT HAAR EERSTE VERJAARDAG MET PREMIERE! «Komaan Kameraad» van de Catharinisten verwekt lachsalvo's Den Beiaard brengt verrassing door Opel te kloppen! Nu is het de beurt aan Rupa A om puntjes prijs te geven M.T.S.A.-Bankzitters! De Voorpost - 20.2,1981 - 15 De wekenlange inaktivltelt van Gerrit Troch bij Den Beiaard heeft toch ook zijn goede zijde gehad. De overige Beiaard spelers, hebben meer zelfvertrouwen gekregen in die perio de, dat zij niet konden rekenen op hun topspeler. Bij zijn wederoptreden blijven betere uitslagen dan ook niet achter wege. Voor hun wedstrijd bij Opel, zoenwedstrijd. Den Beiaard j bracht dit zelfs de verrassing waarschijnlijk zijn beste. Voor- i van de dag op. Opel Paviljoen al in de eerste helft en in de speelde wel zijn slechtste sei- beginperiode van de tweéde helft waren de bezoekers de sterksten. In die periode waren W. Muylaert en H. Stassijns de toonaangevers, en een kras- selende thuisploeg moest vre de nemen met een 28-41 rust stand. Toch kwam Opel nog onverwacht bij de zege op het einde van de wedstrijd. Nadat zij na 14' op een haast fatale 49-67 achterstand werd ge plaatst, pakte men uit met een totale pressing. Den Beiaard leek uitgeblust, en lukte in die resterende zes minuten nog amper een punt, dan nog uit vrijworp. Gebied dat juist Opel parten speelde, met een 14 op 33 lieten zij een haast zekere zege teloorgaan. Nochtans zou dat de logische kant van de medaille geweld aange- Daar waar vorige week éénieder de zaak voor bekeken achtte in reeks A, door het toch verrassend verlies van Hand in Hand B bij Turbo Cars B, was het nu de beurt aan leider Rupa A, om in hun overmoed een punt prijs te geven. Daarvoor zorgde Kravael B, I dat langs Georges Peirlinckx r en Louis Pieters de leiders zelfs op een 0-2 achterstand i plaatste. Herman De Gols en Jozef Mertens reageerden, j doch toen Jean Pierre Sterckx, i na een uitermate spannende t en gelijkopgaande partij Jéro- me Van den Abeele het nakij- ken gaf, was de toestand angstwekkend te noemen. Ge- lukkig voor hen bleef Willy j Ovaere andermaal ongesla- gen, zodat de voorsprong op de achtervolger toch twee punten blijft. Hand in Hand B werd door Marcel Pots, Frans i Hereman, Eddy De Boeck, Marcel Steenhout en Louis Monsieur naar een gemakke- I lijke overwinning geleid. Jean De Smet redde, de Zandman- netjes C-eer. Koszen B zorgde I voor oged verweer bij Moorsel B, dat langs Romain Saeys het openmgspunt scoorde. Peter i De Backer zette de ploegen gelijk, doch met René Vinck en j Jean Pierre Moens kreeg Moorsel uitzicht op een ge makkelijke zege. I Toen echter Mare De Kegel j zijn ploeg een stap dichterbij bracht, was de spanning te snijden. Het was tenslotte Louis De Petter, die de punten aan huis .wist te houden. Span nend ging het er eveneens aan toe bij Welkom B, waar Cosmos B op bezoek was. Cosmos B nam voorsprong l langs Orland Van der Steen en Hilaire De Leeneer, doch de lokalen sloegen terug langs Kamiel Steppe. Freddy Sae- I lens en Mare De Veylder zorg- den voor bezoekende winst, terwijl Jean Pierre Hellinck de uitslag aanschouwelijker maakte. Eric Van Impe, Frank Van Liefferinghe, Erwin Dul- laerts en Geert Troch verze kerden voor Turbo Cars B eerst de overwinning; lieten dan de teugels wat losser, wat hét lokale Leeuwkens A toeliet langs Willy Vorstermans en Freddy Uyttersprot de uitslag eervoller te maken. Tot slot in deze reeks A zorgde Faber A voor een knalprestatie met de komst van hekkensluiter Scotching B. Langs Herman Rasschaert. Hendrik Van de Wiele en William Van der Steen liepen zij 3-0 uit; Emiel Cleemput redde de bezoeken de eer, daar Emiel Van de Sijpe en Jaak Galle voor 5-1 zorgden. In de ereklasse ook een paar verrassingen. In de eerste plaats was er het ver diend gelijkspel van Welkom bij een onder-de-maats Cos- mos. Het waren wel de lokalen die met Willy Heyvaert de bes te start kende Doch de Wel kom-boys zorgden fangs Guy Van de Velde. Theo De Quick en Marcel Cobbaert voor een zeer gunstige 1 -3 stand. Cos- mos zag het gevaar, en kon langs Roger Baeyens en Mare Van der Spiegel in extremis nog een puntje redden. Ook Moorsel had het bij Zandman netjes niet onder de markt. Het werd een gelijkopgaande partij met een logisch gelijkspel be sloten. Geert De Meyst zette Moorsel op voorsprong doch Meert Victor kon gelijkstellen. Mare Schoonacker zorgde voor 1-2, maar ook Willy De Waegeneer was bij de pinken. Kamiel Dobbelaere zette Moorsel in een gunstige posi tie, maar Louis Aeyels hield verdiend een punt aan huis. Rode lantaarn Palace moest slechts nipt de duimen leggen met de komst van Schoonaar- de. De hekkensluiter liep uit langs Jean Pierre De Thaeye. doch met Jerome Dierickx, Be nedicts Van Onderbergen en Mario Vervaecke kwam Schoonaarde in een zeer goe de positie. Jan Van Buggen- hout liet de lokalen nog even hopen door 2-3 te maken. Het was Maurits Van Zwalm, die beidé punten uit de brand haalde in de slotpartij. Johny Boys was langs Cyriel Bau- wens gunstig gestart bij Kra vael, doch daarmee was het Aalsters liedje uit gezongen, want langs Paul Wille. Pierre De Smet, Remi De Leeuw, Willy Van de Wiele en Hugo Geerts zorgde Kravael voor een ruime 5-1 zege. Ook de kopploegen, haalden opnieuw zwaar uit. Leider Turbo Cars lukte langs Romain Meese, Patrick Van Aerde, Jean Pier re Cours, Geert Libbrecht, Hendrik De Baere en Eddy Neirinck een forfaitzege, tegen Corso, terwijl achtervolger Hand in Hand niet onderdeed tegen de Korte Stokken. De 6- 0 was het werk van Henri Baelde, Peter Van der Linden, Hugo De Cock, Albert Barrez, Willy De Roeck en Jan De Meyst. Tot slot de B-reeks waar de topper tussen tweede Krijgt op Tijd A en leider Leeuwkens B onbeslist bleef. De bezoekers namen langs Freddy Coppens voorsprong, doch Augustin Verpeeten rep likeerde. Rudi en Dani Renne- boog zorgden voor 1-3, doch de lokale Rem Van de Sijpe en Eddy De Baets zorgden in ex tremis voor een gelijkspel. Ru pa B dient zich spoedig te hervatten. Na een glorierijke opgang is de Rupa-ploeg stil aan aan het wegkwijnen uit de kopgroep. Nochtans kenden zij een goede start langs Paul Marroy en Eugene Bisschop, en dan ging het plots niet meer. Dirk De Boeck, Willy De Backer, Daniël Hunninck en Roger Brewee zorgden voor een verrassende thuiszege. Cosmos D was een gemakke lijk hapje voor Palace B, dat met Mare De Pelsmaecker en Edwin Van Delsen 0-2 voor kwam. Hubert De Winter mil derde, maar langs Paul Dau- we en Roland Van Drogen- broeck haalde Palace B de zege binnen. Philemon Van Coningsloo zijn tegenzet kwam net iets te laat. Johny Boys B stuitte op een hevig verzet van Faber B Alhoewel het de lokalen waren die langs Jozef Heck en Gilbert Van Brantegem 2-0 uitliepen. Fa ber B kwam echter langs Ju- lien Legiest en Erwin De Sutter aansluiten. Robert Verschue- ren bezorgde de thuisploeg een zeker punt. Michel Heck zorgde er voor twee. Corso B nam langs William Doran het initiatief. Johny Daens kon ge lijkstellen, maar met Sylvain Van de Velde, Antoine Roe- landt, Raoul Bornau en Pierre Van Damme bezat Corso B de meeste kwaliteit. Standen: Erereeks: Turbo Cars 37, Hand in Hand 32, Koszen 31Cosmos 29, Korte Stokken 24, Moorsel 23, Post 20, Kravael 18, Zandmannet jes 16, Schoonaarde 15, Wel kom 14, Corso 8, Johny Boys 8, Palace 5. Reeks A: Rupa A 40, Hand in Hand B 40, Cosmos B 30, Moorsel B 30, Turbo B 25, Welkom B 24, Leeuwkens A 23, Faber A 22, Scotching A 18, Koszen B 18, Radijzen A 18, Zandmannetjes B 14, Kra vael B 10, Zandmannetjes C 6, Scotching B 28 Reeks B: Leeuwkens B 40, Corso B 37, Krijt op Tijd A 36, Rupa B 35, Johny Boys 19. Cosmos C 18. Welkom D 15, Radijzen B 13, Sportvrienden A 12. Faber B 11. daan zijn. Borms 22, L. Lefe- vre 8, Stadfeld 6, Van den Bossche 4, Geerinckx 2, Tem- buyser 12 zorgden voor de lokale punten. Bij Den Beiaard was W. Muylaert 14, H. Stas sijns 19 en G. Troch 17 de woordvoerders. De Hoorn heeft een zeer zware neder laag geleden tegen een voor treffelijk spelend Olympia. Ver ontschuldigingen aan plaatse lijke zijde waren er door de afwezigheid van topspeler Pat Van der Speeten, belet we gens werkzaamheden. Tot 10- 13 kon Freddy Thybaert en zijn maats stand houden. Een schitterende Van den Borre en de goede verdeling van Huyle- broeck zorgden echter voor een 16-23 en 19-32 ruststand. Na de kampwisseling kon Olympia via genoemd duo dat nu ook nog steun kreeg van Blancquaert een twintigpun- tenkloof slaan. De hoorn was een geslagen ploeg, zodat Olympia naar het einde voor een zeer grote kloof kon zorgen. Van Stichel en Thybaert met respectieve lijk 10 en 8 punten waren de aanbrengers voor De Hoorn. Bij Olympia was Van den Bor re met 28, Huylebroeck met 17 en Blancquaert met 15 de toonaangevers. Zonder het reboundwerk van Cissen Van der Steen kan Charlies het niet meer rooien. Cissen, steeds gekwetst, fun geert wel als coach, doch zijn gestalte gebrek op het veld is een onoverbrugbare handicap voor de toch kranige Charlie's. Reeds bij een 39-19 ruststand was de wedstrijd definitief ge speeld wat Goubert in de tweede periode ook probeer de. Voor Olfit scoorden: Steenhout 15, Van Callen- berghe 12, De Wilde 12, Van der Ghylen 11, Dhaens 10, De Saedeleer 8, Van de Spiegel 6, De Ridder 2. Bij Charlie's was Goubert met 21 punten de topper. Guy Van den Hauwe drukte zijn stempel op de wedstrijd Cockpit - Zor- ba tegen De Klok. Zowel van- op afstand, en bij inlopers was Guy onstuitbaar. Een bewijs hiervan zijn 31 punten, waar mee hij voor eens de schuttersrol van broer Ferre overnam. Deze laatste was En dit zijn dan de aangesloten renners 1981 bij de KSC Denderstreek. zeker niet in zijn gewone doen en haalde slechts 14 punten. Toch zorgden zij onder hun beiden voor een 13-4 stand na 8'. Bij De Klok was ook Van Geert ondermaats zodat al leen Dirk Verleysen en politie man De Dekker voor antwoord zorgden. Een bevlieging van Jacques Rasschaert zorgde voor 25-10 na 13'. Ogenblik waarop Van Geert toch even in de wedstrijd kwam door een 2 op 2 en alzo voor 27-16 zorgde. Wim Possé en De Boitselier konden de kloof ver breden, maar Guy Van den Hauwe, afwerkend tegen een zeer hoog percentage zorgde voor 38-21 rustcijfers. Na de koffie kon Cockpit onmiddellijk voor gedane zaken zorgen. De gebroeders Van den Hau we, flink gesteund door Possé zorgden voor een 48-26 stand na amper 4'. De Klok had alleen nog De Dekker als af- werker en werd dan ook een gewillig slachtoffer voor het gestalterijk Cockpit, dat met Possé, Rasschaert, Kerkvliet, die toch voor zes punten zorg de naar een vlotte zege ste vende. Scoorden voor Cockpit; F. Van den Hauwe Tijdens de strafzitting heeft het M.T.S.A.-strafkomiteit blijk gegeven van heel wat medelijden, zodat zware straffen in de bus bleven. Het voornaamste slachtoffer van de zitting was Royal Sportief, dat wegens het laattijdig aanvangen van zijn wedstrijd op Cabila's, de wedstrijd verliest met forfaitcijfers. Mark Staelens van VC Cobila's die rood kreeg in die wedstrijd kwam er van af met uitsluitingvol doende en scheidsrechter Kamiel Dalschaert kreeg een strenge blaam. Beukenhof was geen 20' te laat zoals Royal, doch slechts 4'. Een strenge blaam was het verdikt. Bij herhaling valt echter wel de onvermijdelijke forfait. Michel Moens van Camu kreeg in de wedstrijd op Heipias de rode kaart. Zulks kost hem twee effectieve speeldagen, met ingang van 21.2.81De klacht van Giwo voor zijn wedstrijd tegen Kloksken werd verworpen. Na onderzoek is er immers aangetoond dat er een misver stand in het spel was. Dirk De Petter en Patrick Van Overberghe, respectievelijk van Star Boys en Heizijde kregen een strenge blaam, dat zij als geschorst zijnde speler, de funktie van terreinafgevaardigde uitoefenden. A.V.H. 14, De Boitselier 4, G. Van den Hugh's 20; Charlie's 20; Opel Hauwe 31, Possé 16, Ras- 18; Cockpit 14; Sint Antoon schaert 11 en Kerkvliet 6. Bij 14; Olympia 12; De Hoorn 10; De Klok bereikten vier spelers Terlinden 6; Den Beiaard 4; dubbele cijfers: De Lil 12, Ver- De Klok 2. leysen 14, De Dekker 16, en A.V.H. Van Geert 11 STAND: Olfit 28: Ricoh 26; «De tijd vliegt» is tot een cliché verworden, nochtans hoogst toepasselijk in dit «geval»; gestart in een zotte bui hebben de inrichtende ANDREW BROS. het toch maar voor mekaar gekregen deze stad minstens om de veertien dagen te verwennen met het programmeren van live-jazz. Een prestatie als je daarbij bedenkt dat dank zij hun doorzetten er hier in één jaartje meer kwaliteitsjazz te horen was dan in vijfentwintig tot dertig jaren voordien. Zoals gezegd wensen zij dit zondag 22 februari te 20 u te vieren, samen met hun trouwe publiek, wel .door de officiële voorstelling van het «huisorkest»: The Original Crazy Bol Jazzband. Zelden heb ik in de Stadsschouwburg een applaus ge hoord. dat geestdriftiger was dan dat van na de opvoering van «Komaan Kameraad», op de planken gebracht door de Catharinisten. En deze uitbundige bijval was meer dan verdiend. «Komaan Kameraad», een grandioos blijspel werd voortreffelijk gebracht en de regie van Walter Boni was knap. De Catharinisten voerden een gezellige ontspanningspro- duktie op, waarin een resem goede vondsten voor meer dan genoeg lachingrediénten heeft gezorgd. De idee tot het oprichten van zulk een formatie was bij de inrichters reeds van bij het begin opgekomen, naar het voorbeeld van de meeste Vlaamse jazzklubs, de enige moeilijkheid was natuurlijk de vraag: waar vind je jonge muzikanten van een be paald minimum niveau, be reid hun vrije tijd te offeren en zich volledig in te zetten Het begint allemaal wan neer een beroemde en voor treffelijke sterdanser vqn het ballet van Moskou (Pe- trovyan) van het harde le ventje meer dan zijn buik vol heeft en daarom maar be sluit in het verleidelijke Westen te blijven. Deze ver draaid moeilijke klus kan hij onmogelijk in zijn eentje aan en wordt hierbij dan ook geholpen door de charman te en fiere lokale danseres (Alicia Courtney): deze snuggere geest vindt er dan maar niets beter op dan haar grote idool en afgod in de koffer van 'een' wagen te verbergen. Wanneer we dan (natuurlijk) vernemen dat deze bewuste auto de wa gen betrof van een ex-kom- mandant van de Royal Navy (Kommandant Rimington), dan is de steen aan het rol len vanaf dan is de lach niet meer weg uit de volle Stads- schouwbura. Het wordt allemaal nog veel erger als je weet dat die meneer Rimmington mo menteel een hoog funktiona- lis is bij het Ministerie van Landsverdediging en een lieve dochter heeft die nu 'net' bevriend is met die ver noemde danseres Courtney. De verloofde van die lieve dochter Nancy moet dan maar de redding brengen en stelt alles in het werk, na lang aandringen en met de bons bedreigd, om de aan wezigheid van de sterdan ser Petrovyan in het leuke en gezellige huis Rimming ton voor iedereen te verber gen. In het begin slaagt hij daar nog behoorlijk in: hij weet voortdurend zijn schoonva der, waar ie ook gaat. op te sluiten. Maar uiteindelijk wordt het hem allemaal té veel, als ook nog een ambte naar van het ministerie (Mr. Laver) bij de kommandant om orders komt aangaande de verdwijning van een ze kere danser van het beroem de Russische ballet. En alsof dat nog allemaal niet genoeg is, waait er ook nog 'toevallig' een plaatse lijke veldwachter Pulford binnen, die ernstige klach ten heeft in verband met het feit dat hij een man in on dergoed door de tuin zag lopen, waardoor iemand uit de nochtans rustige buurt bijna te vroeg geboren werd. Ondertussen komt dan tevens een tuinman Hoskins en zelfs zijn eigen vrouw Janet Rimmington tuurlijk niet opzettelijk roet in het eten gooien. De geestigheid van pointes zijn reeds vanaf de eerste momenten meesterlijk in het stuk «Komaan Kameraad» verweven. Het is duidelijk dat dit brokje aangenaam teater alleen wou ontspan nen en dus helemaal niet doorspekt is met maat schappij-kritiek. Het verras sende plot. dat hoge toppen van absurditeit scheert wanneer de kwieke verloof de van Nancy Rimmington, namelijk Gerrit Buys, in ver schillende huiden mag krui pen: hij imiteert verbazend goed de 'afwezige' komman dant Rimmington en op het einde ook nóg de danser Pe- troyvan. Verder komen nog een hele reeks misverstan den en onlogische toestan den (die helemaal niet sto ren in dit kwaliteits-blijspel) aan bod, niet in zware toon aard. maar helder, zwierig en vlot, waarbij men om ve lerlei redenen kan lachen. Met situaties, met de verras singen, met de onverwachte én zelfs de doorzichtige gags, met de soms aforisti sche taal, waarbij men bijna om de haverklap een door denkertje meekrijgt, terwijl je het willens nillens uit- giert van het lachen. Het geheel ontspant voortreffe lijk zonder de geforceerde lach. Kortom een luchtig verhaaltje, waarbij men achteraf met een glimlach terugdenkt, maar veel stof tot napeinzen en -genieten biedt het helemaal niet en dat is dan ook het 'verwijt' dat ik Ray Cooney moét maken. Ongetwijfeld werd de show gestolen door Erwin Van Herreweghe als Gerrit Buys, in zijn imitaties van Kom mandant Rimmington en balletdanser Patrovyan nog meer. Zijn personage(s) werkte onweerstanbaar op de lachspieren. Hij bewees hier uit het goed akteurs- hout gesneden te zijn, door de voortreffelijke wijze waarop hij nochtans tot 'overacting' uitnodigende 'rollen' vervulde. Erwin was fantastisch in zijn uitbeel ding van het alfabet en ook op vele andere momenten speelde hij subtiel. Erwin wist via spitse opmerkingen en gevatte reakties een fijn genuanceerde figuur op de planken te zetten! In zijn tegenspel werd hij goed gediend door Dirk Cit- ters, die Petrovyan speelde. Alhoewel Dirk van het Ne derlands weinig kaas had gegeten (hij is immers een Russisch balletdanser), kwam zijn rol toch geloof waardig over en ook zijn dansen viel bij het publiek in de goede smaak. Het was beslist geen geintje voortdurend huppelend en nieuwe-danspasjes-inoefe- nend op de scène te bewe gen: dit vereiste beslist een stevige koncentratie en te vens een ferme dosis lenig heid en podiumprésence. Verder presteerde Gilbert Eelbode als kommandant Rimmington op zijn gewoon om dit ideaal te bereiken? Bij de jazz-seizoenwende, september '80, was het zo ver; onder impuls van een geroutineerd jazzdrummer werden, zij het aanvankelijk nog steeds moeilijk, genoeg mensen bij mekaar gekre gen om van start te gaan met wekelijkse repetities. Wij hadden het genoegen bij de meeste van deze repe tities aanwezig te zijn en van dichtbij alle ups en downs mee te maken. Bezet tingswisselingen inkluis. Nu, The Original Crazy Bol Jazzband staat op poten; het ligt voor de hand dat de muziek die zij brengen «ou de stijl jazz» is, alhoewel sommige leden af en toe slippertjes maken naar de «mainstream», maar dat ho ren jullie zelf wel. Wat niet zo voor de hand ligt is dat deze formatie in dit stadium reeds over een avondvullend repertoire zou beschikken, er zal naar ons gevoel dan ook een aardig stukje «gejamd» worden. Onder voorbehoud van wij zigingen - van - het - laatste - uur geven wij hierna de bezetting: Patrick Mortier, trompet; Oscar Abeloos, trompet; Jan Van Herzele; klarinet; Stan Peeters, alt en sopraansax; Dave Senior trombone; Ralf Corbey, pia no; Arseen De Vlieger, ban jo; Pol Renders, bas en De- nis Vereecken, drums. Ondertussen is uit deze for matie reeds een quartet ont staan dat zich vooral zal toe leggen op het brengen van een «moderner» jazzgeluid, meer «mainstream» gericht, dit natuurlijk onder impuls van Patrick en behalve hem zelf samengesteld met Dave Senior, Pol Renders en De- nis Vereecken. Het beloofd dus wel weer het avondje te worden in The Crazy Bol Jazz Cafe. Supporters en spionkop op postl Willy Schuyten degelijk niveau hij was steeds 'aanwezig' en was zijn stembeheersing (weer) heel goed. Hij kwam goed uit de verf als moderne pa pa, die het wel goed meent met zijn gezin, maar toch ook andere waarden, zoals een nachtje vissen, niet uit de weg gaat. Dan is er ook nog zijn doch ter, Nancy Rimmington, ge stalte gegeven door Jet De Koninck, die ons helemaal niet volledig wist te over tuigen. Haar reakties waren niet pittig genoeg en dikwijls liep ze er nogal verloren bij; ze was blijkbaar te veel ge bonden aan haar strakke tekst en wist ook moeilijk in te spelen op de onverwachte reakties van het lachgra- ge publiek. Deze rol lag haar in ieder geval niet. Gelukkig werd ze voldoende aangevuld door haar fiere en opvallende vriendin Ali cia Courtney, vertolkt door Rita De Mulder. Bij haar stond indruk maken en 'schatje' uitkramen letterlijk en figuurlijk primordiaal. Dit alleen al wekte de lach lust van het publiek op. Rita De Mulder was werkelijk ge knipt voor deze rol en kon zich dan ook voldoende uit leven op verleidingsgebied. Verdei vernoem ik nog graag Jos Vanmol als tuinman Hoskins, die schijn baar alleen vrede en rust wou veroveren, maar er he lemaal niet in slaagde. Hij spreidde een goede presta tie ten toon, behalve in het begin waar hij' kennelijk last had van de zenuwen, en schitterde in zijn naieve en gekke reakties. De overige maakten niet zo een goede beurt: Godelieve Buyle, als moeder Janet Rimmington ging bijna vol ledig de mist in en veld wachter Pulford (Mari Van den Bulcke) had waarschijn lijk last van zijn Britse poli- tiehelm: zijn artikulatie liet te wensen over. Erik Hardgreaves, de buur man van het gezin Rimmington was een perso nage té veel: welke funktie die hij had in het blijspel is niet duidelijk en dus overbo dig. Overigens wist hij geen overtuigende prestatie te le veren. Antoon Van Nuffel, als Mr. Laver of bediende van het Ministerie, akteerde net iets boven de middel maat: hij had nochtans een dankbare rol: flegmaticus met bolhoed, die na enkele glazen eigenaardige toeren uithaalt, maar achteraf toch nog bij de pinken blijkt te zijn. Regisseur Walter Boni voer de op 'n dynamische wijze de regieén en bewees dat hij op dit terrein niet het gevaar loopt te verdwalen: keurig en iri een razend tempo heeft hij zijn akteursploeg door dit stuk geleid en heeft Komaan Kameraden, een lacher. 'n waarschijnlijk veel lof be leefd aan zijn knap werk. Door een iet of wat speelse regie en in de vlotte en goed in de mond liggende verta ling heeft hij het stuk van Ray Cooney tot een prima kijkspel gemaakt. Toch heeft hij zich nu en dan la ten verleiden tot een node loos vertragen van «Komaan Kameraad». Als slotkonklusie: De Catha rinisten brachten op een briljante wijze het blijspel «Komaan Kameraad», maar leverden géén homogene vertolking. Erwin Van Herreweghe stak immers met kop en schou ders boven de andere vertol kers uit. Hij akteerde meesterlijk. Zijn medespe lers. alhoewel niet zo gran dioos, haalden nergens het peil naar beneden, zodat men kon genieten van een zuivere ontspanningsavond. Hier en daar zat wel een versleten frats verborgen i is dat wel te vermijden? j maar toch waren de lachsal vo's nooit de zaaruit. Een langdurig applaus, ge bracht door de toeschou wers met nog lang vochtige ogen was verdiend. Spijtig genoeg werd «Komaan Ka meraad» slechts driemaal opgevoerd. Je hoeft geen profeet te zijn om te voor spellen dat het heel wat meer keren storm zou gelo pen hebben voor dit leutig stukje ontspanning. Jo De Brüyn

De Voorpost | 1981 | | pagina 15