Johan Dierickx en Ferrera imponerende figuren Rik Caethoven komt zwaar gehavend uit verkeersongeval Beveren lonkt naar Lacroix Jean Trappeniers: gedaan met voetballen? I Chris Soetewey: «njet» voor Grenoble loopbaan op de helling De Voorpost VRIJDAG 20 FEBRUAR11081 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendemtonde. Tel. 052/21.40.60 Ferrera, samen met Johan Dierickx de uitblinker van de match, slalomt tussen twee verdedigers naar doel. (Eendracht Aalst-SC Charleroi 2-1) (per) IDRACHT AALST-SC CHARLEROI 2-1 [ST. Circa zesduizend toeschouwers waren in het Justek werd de ongenadige Op de 24ste minuut kreeg ge Boxus loste topschutter Salvador van geen vin, en Charleroi werd onder zware druk geplaatst. fre Cornelisstadion te Aalst getuige van een uiterst belager voor Ferrera Innend duel tussen Eendracht serieuze kanshebber Royet hield Imbert van r het veroveren van de tweede periodetitel in tweede dichtbij in de gaten. Veel tonale en SC Charleroi, één van de koplopers en nog schietkansen kreeg Aalst in pds in koers voor een mogelijke overgang naar de dat eerste kwartier dus niet. Justek weer geen vat op de beweeglijke Ferrera en die werd dan maar simpelweg onderuit gehaald. Geel voor de Pool. Een minuut later tgste nationale reeks. tiing dus kruit in de lucht en dat was onmiddellijk te bezoekers die rond het fken nadat Stefan Vinck, karnavalprins 1981, van ref kwartier flink kwamen drei- Irquin de aftrap had mogen geven. Onmiddellijk was gen. toen na een voorberei ders in de defensiezone van de bezoekers doorgedron- dende aktie Jacobs-Labar- en viel tegen de verraderlijk glibberige bodem van het be de bezoekende links- Blieckpark en meteen stond het stadion al zeer vroeg in buiten Czerniatinski onbe- Het waren integendeel de kopte Sergeant de verkeer- itelaaie. wipje van Ferrera was was op een grootse presta- )ter te opzichtelijk om de tie en zijn huid duur ging Itinerijke Jourquin te be- verkopen. Charleroi had Iten. Meteen was Charle- echter een stugge mandek- Iverwittigd dat Aalst tuk king uitgedokterd. De rijzi- lemmerd 'kon doorstoten maar tot grote opluchting van de plaatselijke aanhang slecht mikte. Ondertussen was Aalst zich sterker en sterker gaan organiseren. Het vormde een hecht blok de kant uit op een vrije schop langs Cornel is en rond het halfuur kwam Ferrera net iets te laat om het orgelpunt te plaatsen toen hij weer eens razend snel uit zijn startblokken was geschoten. Op de 34ste minuut mochten de bezoekers een eerste kruis je slaan toen Philipp op de doellijn de bal nog kon laten deviëren op een harde Veel zal afhangen van het chirurgisch ingrijpen aan de knie. (Op het ogenblik van BS het gesprek was Rik nog niet geopereerd.) Men moet altijd afwachten er geen verwikkelingen zijn met spieren. Laat ons hopen dat het in de beste zin mag verlopen. Maar na zoveel tegenslag begint men toch na te denken. Het wordt in een lange her- T&/ stelperiode en het is voor 4 te weten men voor dat het seizoen begint reeds uitgeschakeld. Hij had er nochtans veel moed weiergoden zijn de Zeienaar Rik Caethoven zeker niet op. Tot voor dat dom ed gezind. De levenslustige jongeman, die na een ongeval verliep alles naar ksesvol laatste liefhebbersseizoen vocht voor een plaats wens. De Zesdaagse van het beroepspeloton, heeft reeds meer te maken gehad Antwerpen met Johnny De it tegenslag dan met werkelijk wielergenot. Nul had men ais tfaining s eerstejaars werd hij het slachtoffer van een opgevat. Het waren voor het Meibeenbreuk, waarmee hij door een te snelle seizoen 1000 km., graag Ikaangroei nog altijd op de sukkel is. Vorig laar kwam hij meegenomen. Het aantal de Ronde van België met een achillespeeskwetsuur. Het ronden dat ze aan hun been "areknechtenwerk had die gevoelige plek geteisterd. Het hadden, daar gaf Rik niet Izoen is nog maar in volle voorbereiding of de om. Hij was tevreden met gelukkige Rik mag in de Sint-Niklase stadskliniek de training. De groeps- editeren over wat de wielersport hem nog te bieden heeft, trainingen met Masta verlie- plaats in de samenleving te zoeken. knal van Ferrera. Langs de andere kant van het terrein toonde eindelijk Jacobs zijn ware bedoelingen. Een eerste keer (37ste min.) nam hij na een voorzet de bal direkt op de slof zonder resultaat en de tweede keer moest Van Kemseke on middellijk in de clinch met hem toen hij God weet vanwaar hij opdook naar het Aalsterse doel stormde. 0-0 aan de rust dus en Charleroi kwam er toen al goed vanaf. De tweede helft zou een spetterend vertoon brengen. De tweede periode was pas twee minuten ingegaan of daar verscheen Dierickx op de linkerflank. Hij veinsde een voorzet te plaatsen, maar stootte plots zelf door en bediende Ferrera lateraal met een gemeten voorzet. Doelman Mathy was iets te vroeg van zijn lijn gekomen en Ferrera schoof de bal tegen het net (1-0). Drie minuten later stond Charleroi op 2-0 achter stand. Ferrera was weer als een sneltrein aan de haal gegaan na een ver ontzetten uit de Aalsterse defensie, en zijn beul Justek kon niets anders dan de Belgi sche Spanjaard onderuit halen. Jourquin had de taze uitstekend gevolgd en wees onmiddellijk naar de elf- meterstip. Salvador, deze keer vrij van zijn lijfwacht Boxus. knalde hard in de rechterbenedenhoek en men kon tot aan de Aalster se Grote Markt horen dat Eendracht weer had ge scoord. Wie dacht dat Eendracht op rozen zat, bekeek het te simpel. De bezoekers profiteerden van een adempauze om zich beter rond de bal te groepe ren en gingen op hun beurt hard drukken op de Aalster se verdediging. Op de 53ste minuut had doelman Van Geersom twee tussen- onvermoeibare Dierickx nog een hartelijk woordje mee komsten nodig om een praten, in een periode dat zwaar schot van Czerniatin ski onschadelijk te maken. Op de 69ste minuut kwa men met een tegentreffer de bezoekers zelfs weer in de wedstrijd. Het was een juweel van een doelpunt qua voorbereiding en afwer- trainer Heylens het nodig achtte de leeggespeelde Ferrera te vervangen door Limpens en de uitgebluste Cornel is (toch wel een man moedige wedstrijd na zijn griepaanval) door Vermeu len. Niettemin was het king. Charly Jacobs bracht duidelijk dat in het Aalster- de bal op zijn eigen manier se kamp naar het einde bij Labarbe, die onmiddel- wer(J gesnakt van een wed- tijk naar M'Bungu centerde strijd die verdiend door en de Kongolees kopte van Aalst werd gewonnen om- dichtbij voorbij een wanho- w'"e van zijn sterke kollek- pig graaiende Van Geer- Hviteit. en waarin nogmaals som. Meteen was het sein werd bewezen dat Charleroi ingeluid van een bezoekend ZIC°P verplaatsing te zwak tegenoffensief dat werd in- etaleert om in mei recht te gedijkt door een soliede hebben op de hoogste Aalsterse defensie. Bij dat lauweren. Ref Jourquin opvangwerk kwam ook de (zeer kordaat bij zijn beslis singen) leidde voor ruim 6.000 toeschouwers. Eendracht Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Cornell's, (84ste minuut Desanghere, Dierickx. Arnolis. Ferrera (73ste minuut Limpens), Salvador. Imbert. Charleroi: Mathy. Royet, Boxus. Philipp. Justek, Govaert. Labarbe. Jezzi. M'Bungu. Jacobs, Czernia tinski Doelpunten 47'Ferrera 1-0 50'Salvador (str.)2-0 69' M'Bungu 2-1 Gele kaarten voor Justek en Czerniatinski. A. BLOCK Johan Dierickx, ingehaald na de schorsing van Leo De Smet, ontpopt zich tot de revelatie van het seizoen. (Eendracht Aalst-SC Charleroi 2-1(per) R OEPST RAINING ijdagnamiddag had Al- !rt Van Vlierberghe zijn 5epen opnieuw bij hem uis verzameld voor een oepstraining. Zijn vijftien anschappen waren pas in •naai en er reed een auto Pde groep in. De zwaarste "eerste schok werd opge- Mgen door Rik Caetho- Hij kreeg de schok ker tegen zijn linkerbeen de gevolgen waren voor jonge beroepsrenner k erg. Het linkerschoen en en de linkerknieschijf broken. In allerijl naar de tot-Niklase stadskliniek. e" sportman, en een be- °spsrenner in de eerste "sats, denkt onmiddellijk aan de gevolgen. Het sei- pen goed, maar die ene zoen 1981 mag Rik zeker sekonde te late reaktie of vergeten. Bijzonder jammer verstrooidheid van een voor de sympatieke Zele- automobilist doet het In- naar die veel van 1981 had eenstorten. Anderzijds verwacht en zich had voor- moet ik zeggen dat Rik toch genomen zijn vriend John- verder aan de toekomst ny De Nul aan een grote denkt, maar wat het wordt, zege te helpen en voor dat zal men pas over enkele zichzelf uit te maken of het maanden weten, wielrennen hem wat te bieden had. DE TOEKOMST METEEN VRAAGTEKEN De woorden van moeder Caethoven, die er onder de indruk van het gebeuren was, liet veel twijfels be staan of Rik nog het harde kompetitiewielrennen zou aankunnen. Voor Rik Caethoven is het in de eerste plaats belang rijk dat hij volledig en snel geneest en dat wensen we hem samen met veel sport mensen van harte toe. Achteraf is het aan hem de keuze te maken of hij verder opteert voor het wielrennen of dat hij zijn A2 diploma gebruikt om zich een goede Uit «goede» bron vernamen we deze week dat de talent scouts van Beveren zouden lonken naar Erik Lacroix, de linkerspits van Sportkring Sint-Niklaas. Deze fel opge schoten 25-jarige knaap werd voor dit seizoen bij eerste provincialer Lyra weggekaapt voor een appel en een ei. Ook Boom en KV Mechelen waren toen geïn teresseerd aan de regent uit Lier. Indien Eric Lacroix door Sint-Niklaas van de hand wordt gedaan, heeft Lyra nog wel iets te goed van het transfersommetje. Ook dat zou door enkele insiders uit Beveren reeds zijn uitgepluisd. Gewoontegetrouw werd «ons» Beverens speurwerk volledig ontkend door het klubbestuur van geelblauw. Hun goed recht trouwens. Wat niet werd tegengespro ken is het feit dat de jongste weken enkele Be- verense talentjagers op de Sint-Niklase tribune waren te bespeuren. Een vrienden geste, om de relaties te onderhouden? Kom nou. Toch kunnen we gerust stellen dat het hier niet gaat om de zoveelste kwakkel. Eén april lijkt ons nog net In voetbal worden weinig geschenkjes gegeven! Daar 7 kan ex-internationaal Jean Trappeniers van meespre ken. Jean ondervindt aan Luk VAN BEL (jen Hjve ,jat iedereen met tertijd moet afhaken. De motivatie mag dan nog keihard gespannen staan, de leeftijd kan niet geloo chend. De twee maal twin tiger kreeg de jongste tijd wat kritiek te verteren. Na de wedstrijd op Seraing waar Aalst knock-out werd gezet met klinkende drie nul cijfers, zou Jean beslo ten hebben er definitief de brui aan te geven. Bij bestuur en trainer ont vouwde hij zijn plannen. Veel wil Georges Heylens niet loslaten over de affaire Trappeniers. Onmiddellijk nadat Jean ons op de hoogte bracht van zijn besluit, ben ik met hem gaan praten. Ruim ander half uur hebben we gedis- kussieerd, met als gevolg dat Jean zijn mening nog eens grondig zal herzien. Persoonlijk vind ik dat alles binnen de ploeg dient uit gepraat. Samen met het bestuur moet gezocht naar de meest gunstige op, sing. Maar ik kan Geersom toch niet uit kollektief halen om vriend te begunstigen? ver changing a wint. team, blijft hoe dan ook boodschap. De wetten in de sport hard. Maar heeft Jean Tr peniers niet meegewt aan een droevig slot i een ongelooflijk sukses\ - Ie karrière door té la g tussen de palen te will n blijven staan? Paul DE MOOR Chris Soetewey, op eenza me hoogte springend in ons landje en enkele dagen geleden goed voor een nieuw indoorrekord dat ze naar 1,88 meter tilde, gaat niet naar de Europese kam pioenschappen in het Fran se Grenoble. Ze was noch tans door. de selektiekom- met Mare Borra, Guy Mo- reau, Eddy Annijs, Rita Hintjens en haar broer Peter. «De selektie geschiedde op een allesbehalve gezonde basis,» aldus Soetewey: «atleten die het opgelegde minimum haalden, moeten achteer de kachel blijven, missie aangewezen om ons anderen mogen wél gaan». land te vertegenwoordigen. Soetewey weigerde haar selektie na ruggespraak Er wordt de «zes» van de selektiekomrnissie verwe ten dat ze Annijs en Moreau «zomaar» thuis laten. Bovengenoemde hoog springers hebben een ge zamenlijk kommuniqué op gesteld. De «kontestanten» hebben een eigen mening over de manier waarop de selekties moeten gebeuren. Hoe dan ook: Chris Soete wey laat niet met zich sollen. Daarenboven blijkt uit haar houding dat soli dariteit geen ijdel begrip is voor deze kampioene.

De Voorpost | 1981 | | pagina 17