Nationale voetbalkompetitie Naar zo'n match ga je met een das Drie punten achterstand Mommens troefaas, Lubanski een klasbak Zb' HASAERT: «WAT HEEFT BEVEREN GEDAAN IN DERAND r Erwin Van Den Bergh zoekt Europees sukses I ?-deo Zonder Van Haever 18 - 20.2.1981 - De Voorpost LIERSE - SC LOKEREN 1-2 Als we er van uitgaan dat een gevoel van waardering en Kon Lokeren doorgaans re- voornaamheid ook uit onze kleding moet blijken, dan kenen op taalbezit en de geloof ik dat we in de toekomst de wedstrijden tussen meeste kombinaties naar Lierse en Lokeren meteen das zullen volgen. De als topper zich toetrekken, dan bleef van het weekeinde aangekondigde ontmoeting tussen de de Lierse-aanval toch vlijm- beide L-ploegen, bekend om hun open en offensief scherp. voetbal, heeft zaterdagavond gebracht wat er ingevolge een gelukkige traditie van verwacht werd. EROP EN EROVER Zelfs de moeilijksten onder het voetbalvolkje moeten zich Lokeren ging de tweede tevreden hebben uitgelaten na deze partij. helft op volle kracht door en Zij die hun TV en luie zetel hadden gewisseld voor een zou respekt afdwingen voor avondje Lisp, zagen inderdaad een mengeling van gedurfd de wiJze waarop kollektief .spel, technische verfijndheid en een voorbeeldige en met een enorme inzet strijdgeest. Dit alles werd nog aangevuld met een aan de achterstand zou spannend scoreverloop, waarin Lokeren uiteindelijk aan gewerkt worden. een fel bediskussieerd, maar logisch en verdiend eind trok. Na 5 minuten schoot Mom mens op de dwarsligger en nog eens in slaagde om vlot en onbevangen te kombi- neren. Dat resulteerde on der meer in een schot van Mommens op Engelen en een kopstoot van de bijzon der goed geïnspireerde Snelders. Het was evenwel Lierse dat op voorsprong kwam. Om- van komen en het kwam er streeks het halfuur rukte de ook van. In de 25ste minuut jonge en beloftevolle Mer- na de hérneming nam Ray- Lato geraakte uiteindelijk niet speelklaar, of werd beter gezegd uit veiligheids overwegingen langs de kant jelaten. De Pool had wel de oelating van Dr. Martens >m gedurende één wed- strijdhelft op het Lisp aan e treden, maar de Lokerse /erantwoordelijken hadden iet geraadzamer geacht om Gregor voor de komende ontmoetingen wat te spa ren. Achteraf bekeken wel een gelukkige beslissing. De staat van het veld was immers aartsgevaarlijk voor lieskwetsuren. Het door de ijzel hard en glad geworden terrein eiste reeds na zeven minuten zijn eerste slacht offer. Berto Bosch ging aan de cornerlijn tot het uiterste maar bekocht zijn poging met een ongekonfroleerde glijpartij tussen het mate riaal van de fotografen. Hij was enige tijd groggy en diende minutenlang bijge werkt te worden. En toch was het op de Lierse glijbaan mogelijk om goed te voetballen. Lier gaf met een enorme werkkracht het voorbeeld, gevolgd door Lokeren dat er eindelijk op verplaatsing werd een schijnbaar gemak kelijke bal door Lubanski overgekopt. Het Lokerse middenveld overklaste nu volledig de Lierse kollega's vooral onder impuls van de twee drijfkrachten Snelders en Mommens. Het moest er op die manier Een kopbal van Larsen raakte eveneens nog de lat, maar ook Lierse prikte terug. Een schot van Van den Bergh ging nipt naast. Lokeren voerde dan een noodzakelijke wissel door. Gudjohnsen kwam in voor de geblesseerde Verheyen. Maar ook op het ijs schijnt deze IJslander zich niet meer thuis te voelen. En dan een eerste protest van Lierse. Een doelpunt tien minuten voor affluiten werd, en overigens terecht, wegens buitenspel geannu leerd. Lokeren had meer geluk. Een kopstoot van Larsen viel tussen Helleputte en keeper Engelen in. Beiden aarzelden even, net vol doende voor een opportu nistische Lubanski om tus sen te wippen en voor de verbouwereerde doelman binnen te koppen: 1-2. Spektakel zat er ook nog in delijk de kleine Ingels tegen de grond smakte. Dezelfde lijnrechter die even voor dien voor buitenspel had gevlagd, wierp opnieuw vastberaden zijn vlag in de hoogte. Opnieuw annuleer de Van Langenhove" het doelpunt. Wel enige diskussie naar het einde toe van een partij die voor Lokeren toch wel gunstige vooruitzichten laat met het oog op hun komen de zware opdrachten. Robert COR EM A NS De ploegen K. Lierse SV: Engelen, Mertens, Soons, Van der Borght, Ceulemans, Bosch, Helleputte, Rapolder, Jans- sens, Van den Bergh Erwin, Van den Bergh Albert. Lokeren: Hoogenboom, In- gels, Snelders, Dobias, De Schrijver, Dalving, Verhey en, Somers, Lubanski, Lokeren duldde geen Lierse tegenspraak: het deed meteen Europees een reuze-zaak! Mommens, Larsen. Vervangingen: 72' Mertens door Hermans, 75' Verhey en door Gudjohnsen, 84' Van den Bergh Albert door Sörensen. Doelpunten 3' Bosch 1-0 70'Mommens 1-1 81' Lubanski Scheidsrechter: d Van Langenhove Toeschouwers: 11 Gele kaart: Dobias. tens vanuit de achterlijn naar voren op en bediende daar Swat Janssens. De ouwe getrouwe ging tot aan de cornerlijn en centerde hard voor doel. De inlopen de Bosch tikte binnen: 1-0. Amper vier minuten later was het bijna 2-0. Janssens wipte een vrijschop om hoog, in één tijd overgeno men door Europees topsco rer Erwin Van den Bergh. Hoogenboom bewees nog maar eens zijn klasse, door de bal uit de hoek te zwiepen. Raymond Mommens torende boven iedereen uit op het Lisp (Lierse-SC Lokeren l-2)(dm) Zaterdag kon Lokeren zijn vierde plaats in de rangschikking van de nationale voetbalkompetitie heel wat veiliger stellen Door de wel onverwachte nederlaag van Standard Luik zijn de Haesaert-boys nu zelfs op een punt van de derde plaats genaderd. Het werd op Lierse een spektakulaire wedstrijd. Met een eerste helft duidelijk in het voordeel van Lierse. In die periode moest doelman Hoogenboom zijn ploeg behoeden voor een grote achterstand op het scorebord. In de tweede helft kregen we echter een fantastisch Lokeren te zien. Trainer Haesaert noemde na de wedstrijd deze partij de beste uitwedstrijd die Lokeren dit seizoen speelde. En daar kunnen we mee akkoord gaan. Het was gewoon een geweldige tweede helft. Met een fantastische Mommens, maker ook van het eerste doelpunt en een herrezen Lubanski. De Pool slaagde erin een paar minuten voor tijd twee Lierse verdedigers en de doelman Engelen te omzeilen en de Waaslanders te overwinning te bezorgen. Een bewijs van zijn grote klasse. Nog steeds! Na de wedstrijd toonde trainer Haesaert zich dus terecht biezonder tevreden. Hij sprak zelfs over de komende Europabekerwedstrij den tegen het ongenaakbaar gewaande AZ'67. Met deze ploeg en dit moreel moeten we in staat zijn AZ voof moeilijkheden te plaatsen. Mijn enige probleem wordt nu weer de samenstelling van de ploeg. Lubanski speelt opnieuw met inzet en tempo. Het wordt dus moeilijk hem uit de ploeg te laten. Als Lato weer beschikbaar is wordt het voor mij wel even cijferenMaar dat zal Urbain Haesaert wel graag doen, want de ploeg draait goed, een Europese plaats zit er nu wel dik in en er is vertrouwen voor de Europese wedstrijden. mond Mommens voor de zoveelste maal Engelen on der vuur. Dit keer had de Lierse portier geen verhaal tegen het vluchtschot van de internationaal (1-1). de slotfaze. Lierse gooide alles in het offensief, zelfs Helleputte. Deze bediende Bosch, die samen met Ingels in de clinch ging. Geduw en getrek tot uitein- We hebben de Lokerse trainer zelden zo gelukkig en uitgelaten gezien als na de wedstrijd op Lierse. Met reden ook, dachten we. «Het is inderdaad een erg goede wedstrijd voor Loke ren geworden, misschien wel de beste die we op verplaatsing speelden,» stelde hij. «Echt zwakke plekken in de ploeg heb ik niet opgemerkt. Het is een gave kollektieve verrichting geworden. We groeien nog gestadig, een voorspelling die ik reeds eerder maakte. Vooral de tweede helft heeft mij bekoord. Wij zijn dit keer niet ten gronde gegaan na de opgelopen achter stand, maar hebben juist hieruit de kracht geput om met een opmerkelijke kampgeest te strijden. We mogen hierbij toch ook niet vergeten dat Lierse een moeilijk te bespelen ploeg is, die 'ook vandaag weer aan een hoog tempo speel de.» Door het uitvallen van Lato kreeg u een dankbare op lossing toegespeeld voor het weeldeprobleem, waar mee u anders te kampen zou hebben. Door het be schikbaar zijn van Larsen stond er één speler, waar schijnlijk een aanvaller, te veel in de ploeg. Zou Lubanski in dat geval op nieuw naar de bank gemoe ten hebben? «Mocht iedereen beschik baar geweest zijn, dan zou er vooraan met drie spitsen gespeeld worden: Lato, Larsen en Lubanski, kwam Ingels op de bank terecht, zou Verheyen een offensie ve taak meegekregen heb ben en diende Raymond Voor de aftrap op Lierse werd aan de thuisploeg de Beker van de Fair-Play overhandigd. Achteraf werd deze overhandiging nog eens officieel overgedaan op de receptie. Toen de beker Stanley Van Den Eynde» in al zijn pracht en glorie in het midden van de tafel werd gezet, zagen we manager De Rycker plots naar zijn bril grijpen en met grote ogen naar dit prachtige kleinood kijken. In gedachten moet hij de vele Lokerse gele kaarten hebben zien passeren. Het idee om deze wisselbeker ook nog eens op Daknam te ontmoeten, zal wel voor een tijdje vergeten worden. Ook Albert Van Den Bergh had een bedenking bij de overhandiging: «Het is allemaal mooi als je het zo ziet staan, maar moest je weten hoeveel punten hij ons gekost heeft, door een tegenstander te laten lopen daar waar andere ploegen hem nog pakken, hij zou dan wel wat minder schitteren. Het enige schaduwpunt van Lokerse zijde op Lil was het uitvallen van René Verheyen. Zijn kwetsut baarde bij de Lokerse verantwoordelijken heel zorgen. De vaststellingen achteraf wezen uit di geen scheur was opgetreden, maar dat wel verrekking werd opgelopen. Tengevolge hiervi werd geen lange inaktiviteit in het vooruitzieI gesteld. Mogelijk behoort de bekerwedstrijd va zaterdag tegen Beveren reeds tot het haalbare. Marc Verbruggen, die ingevolge een hard nek kii lieskwetsuur, na nieuwjaar uit het elftal verdweèi kan weer kollektief meetrainen. Hij speelde reeds minuten met het reserve-elftal en had geen klachti meer. Zijn wederoptreden wordt in de koment weken in het vooruitzicht gesteld. Mommens te zorgen voor afstoppingswerk.» De ploegen, die Lokeren in zijn zog meesleurt, en dus gelden als rechtstreekse konkurrenten voor een Uefa-plaats verloren alle maal. Beschouwt u de zaak nu reeds als beklonken? «Wat onze Europese kansen betreft meen ik te mogen stellen dat de overige uit slagen goed uitdraaien voor ons en dat we ons hierdoor wat veiliger hebben weten te stellen. Zekerheid is er evenwel nog niet. Volgens mijn berekeningen hebben we daarvoor nog minstens 12 punten meer nodig Een onmiddellijke reaktie en vraag naar de uitslag van Beveren verraadde bij de Lokerse trainer nog een stille ambitie en verwach ting. «De afstand blijft dus vier punten, nog veel voor een ploeg die weinig pun ten verliest, maar als je het mij vraagt, wel haalbaar...». R. CORE MA NS woog nlsch AS OOSTENDE-JONG LEDE 2-1 wisten te vergaren met goed voetbal er thans meer Na de hoofdstad schijnt ook de koningin van onze moet geknokt worden om badsteden Lede niet bi/ster goed gezind. Veertien dagen punten te behalen. geleden raakte de ploeg van Eric Delmulle op VG Oostende niet verder dan een scoreloos gelijkspel en thans diende groen-wit de duimen te leggen voor AS Oostende, de ploeg die op de Gentse oefenmeester na afloop van de heenronde _„U1 de beste indruk had gemaakt. Na afloop van de wedstrijd op AS Oostende verklaarde de jarige Leedse trainer: «Jammer. Het is een van die betere wedstrijden gewor den met wisselende kan sen, maar het viel voor ons dan toch verkeerd uit. Niet temin is gebleken dat AS Oostende een van de betere loste en Patrick van uit een zeer scherpe hoek binnen knalde. Kort hierop kreeg Ivan Bombeke dan een gouden kans op het hoofd geschilderd maar het leder vloog millimeters boven de dwarslat. Oostende kwam achteraf langszij met een doelpunt dat eveneens een ploegen is, zoals ik vroeger gelukstreffer kan genoemd, reeds heb gesteld. Wanneer Het leder botste pardoes ik spreek van wisselende kansen, is het zo dat Roger Van den Bossche in de eerste wedstrijdminuten tot tweemaal toe meeval ken de. De eerste maal kwam het leder tegen de onder kant van de deklat terecht tegen Rudy Van Belle en verdween dan via de hand van Roger Van den Bossche in doel. De winninggoal tenslotte kwam op het bord met een schot van op ruim 25 meter, dat Van den Bossche blijkbaar niet had en vervolgens hield Roger zien vertrekken. Sommigen een zwaar schot via de zullen Jong Lede nu meteen toppen van de vingers en de afschrijven maar vergeet dwarslat uit zijn doelvlak. In niet dat er nog 10 wedstrij dezelfde periode drong Her man Oosterlinck een twee tal maal zeer sterk aan en redde de AS-doelman op zijn beurs kansrijk. Het zat bepaald goed wanneer Dieltjens nog voor rust voor voorsprong zorgde toen de Oostendse keeper een bal den voor de boeg liggen. Lede moet nog naar Leuven en ook Leuven-Roeselare en Leuven-AS Oostende staan nog op het program ma. Het is een feit dat we het zelf zullen moeten doen, en dat daar waar we in de heenronde punten Precies hierin schiet Lede wat te kort. Zolang er wordt zijn er geen problemen, maar als het echt hardnekkig spelen wordt voor de inzet, liggen we bepaald onder.» De Leedse trainer blijft verder van oordeel dat Jong Lede het aanvallend waar moet maken. In een versterking van het middenveld ziet Eric Delmulle weinig heil omdat men dan over spelers moet kunnen beschikken die er kunnen uitkomen, deze troeven beschikt hij niet. Herman Oosterlinck speelde op AS Oostende prima, maar finaal worden uit het middenveld weinig doelpunten gescoord. Ook is Lede in het geheel geen ploeg om op de counter te spelen, bijgevolg Is de oefenmeester wel verplicht het aksent op de aanval te leggen. Op onze vraag of hij Lede nog verder kans gaf om kampioen te worden worden. Krijgt Eric Delmul le zijn verjaardagsgeschenk met een week vertraging, dan kan zulks wel een nieuwe start betekenen. Zakt Lede echter verder weg, dan mag verwacht worden dat er heel wat wijzigingen komen, en dan ogenschijnlijk reeds met de blik op de toekomst. Vol- ln de Lierse kleedkamer werd gereden op de rug van zondebokVan Langenho ve. Trainer Künnecke, de anders zo gelaten en rusti ge man, verloor er even zijn kalmte bij. «Globaal gezien moeten we niet treuren. De eerste helft is het een open wedstrijd geworden, terwijl in de tweede periode Lokeren duidelijk de betere ploeg was en daardoor de over winning niet is komen stelen. Wat ik echter wel aanvecht, en daar voel ik mij dan ook ten volle in bedrogen, is het afkeuren van onze beide doelpunten en het niet fluiten van een strafschop toen Erwin Van Den Bergh foutief van de bal werd gezet. Mommens scoorde daarenboven een doelpunt nadat hij eerst de bal met de hand kon tro leerde. Er kwam wel terug enige sfeer in de Lierse kleedka mer, toen werd meegedeeld dat de andere konkurri om een Europese ook hun wedstrijd vei en zij daardoor op dei stand in de rang schil bleven. Voor Erwin Vai Bergh betekende dit maal niet zoveel: We hebben vandaa\ kans gehad om een ze optie te nemen Europees voetbal. Ht ons om diverse rei niet gelukt. Met het zonder zware prograi dat ons nu te staat, voorspel ik gebied niet veel goeds.MM ligt nochtans in miinmm doeling om volgend Europees te spelen, dit niet met Lierse gebi dan wil ik, ondanks kontrakt, toch nog met de Lierse direktie praten.» Klare taal van de 22-1 Europese topschutter iedereen die het horen\ en. betalen kan. Kalst R. COREMAOpm i eop« 1roi 2- gens Eric Delmulle is men daar echter nog niet aan toe. Het resultaat tegen Aalsi M^opm j al v joor levfriaat ADEGEM 4 Niet zonder vrees zag Tem- se deze ontmoeting tegen Adegem komen. Men wist en over dat dit team over betere kwaliteiten beschikt dan hun rangschikking laat ver moeden. Door het verlies van Temse en Heirnis krijgt men aan de top van de rangschikking een hergroe pering. Met nog acht wed strijden voor de boeg kon digt zich een spannende strijd aan. Door het uitval len van Walter Van Haever heeft het offensieve kom- partiment van de blauw- hemden een flinke deuk was het antwoord: «Ik geef gekregen. De K.S.V.'ers het zeker nog niet op en als de spelers er echt blijven in geloven en bereid gevonden worden om er voor te knokken, zit het er nog altijd In». In dit verband kan de wedstrijd van zondag tegen Menen erg belangrijk rekenen dan in hoofdzaak op hun verdediging en hun middenveld, maar wanneer die spelers in een mindere dag verkeren mag men spreken van een off day voor het team. Komt daarbij nog het uitvallen van hun TEMSE trainer speler Paul Vange- nechten In het begin van de tweede speelhelft wegens voetkwetsuur. Reeds in de eerste speel helft kwam het tot uiting dat het vizier van de Temse kannoniers onnauwkeurig was afgestemd. De bezoe kers akteerden wel vlijtig rond de middencirkel maar de akties vielen stil aan de grote back area. Bij de tegenstoten van de thuis ploeg ging de Temse-ver- dediging niet altijd vrijuit. Vooral langs de flanken was het team zondag kwets baar. Een aangeboden hoekschop zou aan de basis liggen van het eerste Adegemse sukses. Rond het halfuur kon een thuis- speler rustig de bal in het doel deponeren (1-0). Dit werd tevens de ruststand. Begrijpelijk dat Temse na Menen zal richtinggevtiaat zijn. ierio C d; itvre ikki< joi 1 ektii in i de koffie de toestand wi en veranderen. Die peri< ning was amper aan het lop itsui toen Paul Vangenech idrai onderuit werd gehaald ien, verplicht werd de wedsti buiten de lijnen te volg us Zijn vervanger werd E kfla Vermeulen. Ook Erik V 'ute Goethem werd ingeha ,dra voor Patrick Van Hoyv 'UW6 ghen. Met veel wilskrataal bleef Temse doorduwt maar de doelpunten viel aan de overzijde (3-0). r Slechts in de 75ste mini ctl(. kon Paul Fobé met I igen hoofd milderen (4-1). In h ar d laatste kwartier beging P enen trick Van de Vel nog 0 n h fout in de voor hem fati orzii zone. De strafschop w* ater door Robert Van Lande p< ghem uit het doelvlak t PWl houden, maar de bal sprot "nei voor de voeten van VerHl|ekl die de eindscore vastlegt^».

De Voorpost | 1981 | | pagina 18