Nationale voetbalkompetitie ierickx en Ferrera imponeren Rod rig o de vedette tndracht Aalst kollektief sterk Nationaal voetbal niisorges Heylens: '°én[roon voor hard werk Aktueel MIRAKEL Nieuw bloed inpompen De Voorpost - 20.2.1981 - 19 MIJN "OPPEPPERS* Y DOEN HET! jj. WILSKR Eendracht Aalst heeft de periodetitel niet kunnen binnenpikken, ook al won het tegen SC Charleroi. Inderdaad. VK Mechelen scoorde in de laatste minuut op Tongeren nog tweemaal en meteen werd op de dolle Aalsterse vreugde een flinke domper gezet. Dat neemt niet weg dat Eendracht tegen de Zebra's een zeer sterke kollektieve verrichting weggaf. Tijdens de eerste helft pasten de bezoekers een stugge mandekking toe. Boxus loste topschutter Salvador van geen vin, Justek belaagde Ferrera als een sluipschutter en Royet blokkeerde Imbert. Dat hield in dat Aalst op het middenveld een duidelijk overwicht kon etaleren, maar in de zone van de waarheid weinig of geen gelegenheid kreeg een gevaarlijk schot te plaatsen. t knalt hoog over, doch Charly Jacobs en Govaert trekken zich veiligheidshalve tndracht Aalst-SC Charleroi 2-1) (per) oog weer zwaar op de bezoekende verdediging, ook al scoorde hij slechts uit fschop (Eendracht Aalst-SC Charleroi 2-1) (per) «3SK Aalst-SC Niettemin werd Charleroi tijdens het derde kwartier onder een enorm zware druk geplaatst. Het kraakte toen al in zijn voegen, diende een resem hoek schoppen toe te staan, maar kon tenslotte een blanco score op de plank houden tot aan de rust. Verliep die eerste helft in feite eerder eentonig, voor al dan omdat zo weinig doelschoten konden ge plaatst worden, dan zou de tweede periode alles ver goeden. Het was duidelijk dat Aalst absoluut wilde winnen en het ving die tweede helft aan met een nieuw offensief, en dit bracht deze keer de volle winst op. Johan Dierickx, de onver moeibare zwerver op de linkerflank, toverde een in telligent maneuver in me kaar, stak de bal met een listige doorsteekpas naar de op vinkenslag liggende Ferrera en Aalst kon voor de eerste maal juichen. Daar lag de basis voor de zege, vermits diezelfde Ferrera amper drie minuten later in zijn ren door zijn belager Justek foutief werd ge kraakt, knapte het zaakje zonder verpinken op en Aalst stond met 2-0 cijfers aan de leiding. Niettemin waren de mosselen nog niet aan de wal. Inderdaad, na een technisch verfijnd stuk je voetbal, getekend Charly Jacobs, kon Labarbe de bal voor het zwarte hoofd van M'Bungu zwiepen en die kopte in. Vanaf dat ogen blik ging Aalst panikeren. Het geraakte nog moeilijk los uit de eigen verdedi gingszone en oefenmeester Heylens kon metee'n" blij zijn dat de «leeuw Johan» nu ook zijn tanden kwam zetten in de bezoekende aanval. Alles bij elkaar is die zege van Aalst als verdiend te beschouwen. De Eendrachters waren on tegensprekelijk de besten tijdens de eerste helft en brachten een sterke kollek tieve verrichting op een ogenblik dat de voorsprong diende verdedigd te wor den. Dat noch Czerniatinski, noch Jacobs, en dat zijn dan toch weer twee gevaar lijke knapen, in feite nooit DEN EENDRACHT KNALDE DE ZEBRA S OP HOL MAAR HAD UITEINDELIJK NIET ZOVEEL LOL Terwijl Dierickx (nr. 7) door Gerard Desanghere omarmd wordt, weten de overige spelers van Eendracht Aalst met hun vreugde geen blijf. (Eendracht Aalst-SC Charleroi 2-1) (per) tionale. Een match die in een ideale schietpositie schouder werd gewerkt om boordevol spanning stak, zijn geraakt, onderstreept die 2-1 voorsprong veilig te met prangende momenten het feit dat tijdens het stellen. Het was zonder en die zeer pozitief verliep, wanhopig Waals tegen- twijfel een van de beste ook al was de inzet zeer offensief, schouder aan wedstrijden in tweede na- groot. BOOM-SK SINT-NIKLAAS 2-2 Sinds trainer Co Prins het roer in handen heeft, lijkt er bij Boom een en ander veranderd. Niet alleen pakte hij uit met frisser voetbal, maar tevens verjongde hij zijn team bij de aanvang van de kompetitie dermate dat het zelfs furore maakte. Jong talent, langdurige koncentratie, 30 wedstrij den per seizoen, je moet het kunnen volhouden. Dat Boom nu ondervindt dat het minder funktioneert, moet je zeker beschouwen als een té snelle verjonging. Sportkring kon daar rustig van profiteren. Ook dèdr werden tijdens de week enkele ingrepen vastgesteld die leidden tot het afvoeren van Walter Cornells. Pierre Deraet en Marc De Mulder. Zij zitten nu in de B-kern en moeten dèèr bewijzen dat ze nog ooit een plaatsje bij de A-elite kunnen verdienen. opgerukte verdediger Stallaert op de akrobatische toer. (Eendracht oi 2-1) (per) Die ingreep heeft blijkbaar telsterse oefenmeester Georges Heylens was na opmatch Aalst-Charleroi een zeer gelukkig man, al verbleekte zijn gelaat weer even toen hem in oor werd gefluisterd dat KV Mechelen in de 9ev laatste minuut op Tongeren erin was geslaagd leriodetitel veilig te stellen. dat zet natuurlijk een domper op onze itvreugde, maar het neemt niet weg dat ik ikkig ben omwille van het enorm hard werk van i jongens, die deze namiddag een zeer sterke ektieve verrichting hebben weggegeven, en dan .1 in geen al te beste voorbereidende omstandig- wl en, vermits én Cornelis en Ferrera slechts één eri( ning konden meemaken, ingevolge ziekte en '°P stsuur. Dat bewijst nog maar eens dat wanneer 2ch! idracht op het gepaste moment een vuist kan ild ken, het tot grootse dingen in staat is.» dstf olgi us Georges Heylens. Op een vraag van een i Ellega waarom hij Ferrera na een zeventigtal k v luten uit het veld haalde, antwoordde de 3ha klracht-coach«Had er mij zelf om gevraagd. 0y, luwens, het zou onzinnig zijn geweest om een kra(aal Weggespeelde akteur nog verder te laten uW( esukkelen in een periode dat meer aan viel öedigen dan aan aanvallen diende gedacht te Wen.» Georges Heylens had ook grote bewon- liniirinfl voor de wilskrach1 van Johan Dierickx, die p cM als een leeuw en blijkbaar beschikte over vier 'gen. Nu die tweede periodetitel op de valreep n.arde bliksem ging, zal Eendracht zich volledig '9 toen te koncentreren op de laatste tien matchen 9 8 het kampioenschap en dat beaamde ook fall orzitter Daeleman, die zich als volgt uitdrukte: we aten we niet te lang treuren over het missen van and s Periodetitel, maar verder eendrachtig blijven k 9 Penwerken om te trachten ons te klasseren proi "nen de eerste vier. Dat moet ons volgend erle Mt'ief zijn. Ik geloof dat er muziek in zit.» Heel even was er feestroes in het Pierre Cornelisstadion te Aalst: KV Mechelen verloor op de Motten te Tongeren en hop, Eendracht was dus periodekampioen. Dag Jan: de maneblussers, volgens het mannetje dat de BRT naar Ambiorix- landhad uitgezonden uitzichtloos strijdend, kwamen in extremis langszij met twee goaltjes waarvan we het laatste surrealistischkunnen noemen. Naar het schot van Brookes stond iedereen, keeper Tervoort incluis, te gapen als naar het zevende wereldwonder. We nemen aan dat het geen doorgestoken kaart was. En dat er niets gefliktwordt op, en vooral rond de voetbalvelden. In Tongeren kwam er eigenlijk nogal wat hokus pokus bij kijken in de laatste minuten van die memorabele match. Acht minuten voor affluiten werd de hinkende Clijsters naar de bank geroepen en liep Champagne het terrein op. Schuim wijn serveerden de discipelen van Jef Vliers niet na die wissel. Integendeel: Janssens, invaller voor Mer- tens. scoorde nadien voor Mechelen. Vliers haalde ook Wetzels in en stuurde Vanhorenbeek onder het stortbad. Er moest toen (officieel) nog één minuutje gevoetbald worden. Waar die laatste gok goed voor was, is ook nu nog onduidelijk. Feit is dat de. organisatie in de ploeg plots weg was. Met als gevolg datwonderdoelpuntvan Brookes. Voor de Mechelaars eindigde deze onmogelijke opdrachtals een sprookje. In Aalst, waar na het eindsignaal van Jourquin iedereen geloofde dat het «in de zakwas omdat nog niets bekend was over de drawn van Malinwawas nadien de ontgoocheling groot. Anderhalf uur voluit doch sportief knokken en winnen. Maar door de onvoorspelbare grillen van het lot een bijna zekere periodetitel zien ontglippen, komt keihard aan. Marcel VAN HAUWERMEIREN resultaten afgeworpen. Met Rodrigo erbij in de aanval en met later de jonge Van Osselaer ter vervanging van Bruno Van Bladel, draaide het SK-team wonderwel goed. In zoverre zelfs dat het Boom terug op zijn helft kon verwijzen. De thuis- spelers mochten vooral tij dens de eerste periode helemaal niet klagen. Sportkring speelde heel fris van de lever, kombineerde uitstekend wat trouwens een aantal vloeiend opge zette aanvallen met dito gevaar voor doelman Kerre- mans tot gevolg had. Al in de achtste minuut zou Lodewijckx een wenkende kans via een dieptepass aan Rodrigo voorschotelen. Zijn schot belandde echter nipt voorbij de tweede staak. Als Lacroix dan even later de bal kreeg toegespeeld op het randje van buitenspel, leek het een tweede maal geklonken. Kerremans ech ter, talent waar Beveren naartoe lonkt, kwam gepast uit en kon die gevaarlijke aanval onschadelijk maken. Dit alles maar om duidelijk aan te tonen dat Boom écht op de tanden moest bijten. Stuk vlogen die dan wel toen voorbij het halfuur Lacroix ditmaal niet met het hoofd maar wel met een goedgeplaatst grondsche- rend schot doelman Kerremans geen schijn van kans liet. Na de rust kregen we trouwens een even offensief Sportkring te zien. Nog maar pas was de bal in SK-midden of Rodrigo werkelijk dé ster van het veld brak op zijn eentje doorheen de Boom-defen sie om nummer twee in te tikken. Een weelde dus. Toen bleek echter dat Boom plots wakker werd. Van Doninck was al eerder vervangen door Mampaey. Laatstgenoemde zou vooral in de tweede periode een rol van belang gaan spelen. Maar trainer Co Prins wij zigde nog meer aan zijn taktisch plan. Hij plaatste Clement vooraan en dat leek vruchten op te brengen vooral omdat Redel ook opnieuw aan zijn volle rendement toe was. Een kombinatie trouwens tus sen Clement en Duchesne leidde tot de 2-1 stand, dit als resultaat van een uitste kend afstandsschot. Boom liet het daar echter niet bij. Doelman Smet mocht diver se malen zijn ploeg van de gelijkmaker redden. Toen Mampaey en Redel dan serieus gingen kombineren, was het meteen gedaan. De 2-2 stand stond op het bord. Jan Smet zou er daarna nog in slagen zijn ploeg van het verlies te houden, iets wat werkelijk in tegenstelling met het spelbeeld zou zijn geweest. Sportkring heeft zich op nieuw een betere uitgangs positie gekweekt in het degradatiedebat. Het ver welkomt zondag a.s. La Louvière en moet de andere degradatiekandidaten nog in eigen stadion ontvangen. De rode lantaarn brandt nog wel, maar kan dat licht in de toekomst niet gedoofd wor den? De ploegen Boom: Kerremans, Winde len, Clement, Verboven, Van Hoorebeeck, Vinck, Duchesne, Maris, Redel, Van Doninck en Degelaen. SK Sint-Niklaas: Smet, De Groote, Nijs, Van Haevere, Zelfs (een) Boom kon de Klaasjes niet vellen! Beirinckx, Wouters, Van Bladel, Lodewijckx, Bevers, Rodrigo en Lacroix. Doelpunten: 37' Lacroix 0-1 47' Rodrigo 0-2 59'Duchesne 1-2 73' Redel 2-2 Wijzigingen: 35' Mampaey i.p.v. Van Doninck en 77' Van Osselaer i.p.v. Van Bladel. Kaarten: geel voor Van Hoorebeeck, Vinck en Lo dewijckx. Toeschouwers: 2000 Scheidsrechter: de heer Leclercq. André GOVAERT Al een hele tijd dreigen onweerswolken boven de Watermolendreef. Immers, het was het SK-bestuur helemaal niet ontgaan dat enkele spelers weinig aktief waren op training en er op zondag vaak nonchalant tegenaan gingen. Dat leidde vorige week tot volgende beheerraadsbeslissingWalter Corne lis, Pierre Deraet en Mare De Mulder werden prompt naar de B-kern verwezen, dit met integrale instemming van trainer Omer Van Boxelaer. Bij ons weten zouden dan Bruno Marin, Van Osselaer en Tony Van Gulck naar de A-kern opschuiven. Maar dit is slechts van horen zeggen ook al werd ons dat in het oor gefluisterd door twee diverse personen. Nieuw bloed dus. Sportkringvoorzitter Willie De Corte was nauwelijks te spreken over het verlies van dat ene punt. Voetbalkundig leek het bij S.K. wel in orde, maar als je een uur een zeker veldoverwichl kan demonstre ren, bovendien op een 2-0 voorsprong kan bogen om dan in laatste instantie die nog te moeten afgeven, zou je voor minder naar de haren grijpen. Dit was echter niet het oordeel van Omer Van Boxelaer die zoals reeds eerder gesteld, zich nogal kwaad had gemaakt op bepaalde spelers. Dat voorval heeft blijkbaar wél zijn vruchten afgeworpen want de fouten waarop hij voorheen had gewezen, werden nu niet meer bedreven. Wat dus opnieuw licht brengt in de duisternis waarin Sportkring momenteel verkeert. De eerstkomende wedstriden moeten dan maar aantonen dat de prestatie van de Sint-Niklazenaars niet berust op het systeem van een ééndagsvlieg.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19