Voetbaluitslagen [eeper Van den Bogaert w het doelhout maken het verschil rovinciaal voetbal Wee keer MieI Cleemput Als een kampioenenploeg Stilstaande fazen beslissend Noodploeg hield stand Zaterdag 19 uur: KA V-Dendermonde-Melsele De Voorpost - 20.2.1981 - 21 /aar J ge i? cmg Boonwijk heeft te- Sla n Moorsel een gemakke- te overwinning behaald, it was doorlopend mees van de situatie. Een erwicht dat in de tweede Ift trouwens nog sterker uiting kwam. In die riode kregen de Sint- llissenaars nog verschil- Ie kansen bovenop in zin dat de einduitslag abe g afgetekender had kun- zijn Deze sprekende elfdéerwinning heeft de lokale rapfteeg geen stap dichter ge acht. in die zin dat leider rdersem gemakkelijk de inten haalde bij Een- acht Opstal. In de Boon- jk gaf men toe dat men «on 'en,'ik wat de hoop had steld op Opstal. Men had rwacht dat de leider daar een puntje zou laten, aar tussen hoop en wer- lijkheid is er altijd een oot verschil. t gel n icing Boonwijk leidde aan n' t rust na twee doelpunten ege in Miel Cleemput. Hoe die t stand kwamen vertelt hij M, 3ij het eerste doelpunt /Dfjreeg ik de bal aangeboden Eddy Van Ransbeeck. !'i gaf een achterwaartse as. In de vlucht kon ik onderscheppen. Ook in jet tweede doelpunt was tidy betrokken. Ook hier [eeg ik van hem een "stekende voorzet en had 'einig problemen om die oi een doelpunt te verlen- rnd BOONWIJK MOORSEL wijselijk aan iemand anders als een juweeltje van Miel over. André De Boeck Cleemput. Nadien zaten er plaatste zich achter de bal, nog wel een paar kansen in en deze keer mocht de voor de Boonwijkjongens, Moorseldoelman alleen maar uiteindelijk bleef de maar vissen. Het vierde 4-0 voorsprong tot aan het doelpunt bracht junior Mare einde behouden. Van Der Vorst tot stand. Hij Een niet eens overdreven kreeg de bal aangeboden uitslag zegde men na af loop in de plaatselijke mid dens. De bezoekers oor deelden de uitslag ietwat overdreven. Uiteindelijk wa ren ook zij het eens dat de Sint-Gillisse winst als ver diend mocht bestempeld worden E.D.M. Aan de zege van Herdersem door Patrick Matthijs, kan geen afbreuk gedaan weinig moeite had om worden Het is de beste doelman Marino Spruyt te ploeg die we dit seizoen al verschalken, aan het werk zagen. Het won verdiend en de cijfers Omdat de lokalen defensief zijn zelfs niet overdreven. Dat was de eerlijke kom- over goede papieren be schikken, kan de opmars mentaar van heel wat Op- van de leider verder in deze stalse voetbalfans na af loop van de wedstrijd tegen eerste helft, en ook in het begin van de tweede helft de leider. Herdersem is op enigszins worden gestuit, weg om kampioen te wor- Maar toen na 20 minuten in den. Wie gaat hen nog die tweede periode Patrick bedreigen? Kollektief vor- Matthijs de voorsprong ver men ze het sterkste geheel dubbelde, brak de lokale in de reeks. Ook indivi- veer. Via een strafschop, dueel beschikken ze over omgezet door Mare Willems enkele elementen waarmee kon Eendracht Opstal nog men gerust de stap naar de wel even terugslaan, maar derde provinciale mag zet- de bezoekers waren op dat ten. Offensief komt Herder- ogenblik zo sterk gelan ceerd dat het niet lang duurde vooraleer een derde doelpunt tot stand kwam. In deze aktie waren drie spelers betrokken. Eerst had Stefaan De Wolf de bal sem ook aan zijn trekken. Bovendien kan het uitste kend de aanvallen van de tegenpartij opvangen en oordeelkundig het doelvlak beschermen Dat is globaal genomen het beeld dat men doorgespeeld naar Pattrick kan ophangen van de huidi- Matthijs Deze schoof de ge leidersformatie. Het nochtans niet te onder schatten en vooral defen- bal in de kortste tijd door OPSTAL 1 HERDERSEM 4 die naar Van Nuffel die het geheel met een doelpunt bekroonde. Opstal was toen voorgoed een gesla gen ploeg. Vijf minuten later kwam het tot een vierde doelpunt. Ook hier waren weerom drie spelers in betrokken. Deze keer vertrok een uitgemeten voorzet van bij Patrick Hanselaer. Hij betrok zijn maat Patrick Matthijs in de aktie. Inmiddels was ook back Luc Pieters in de grote rechthoek verschenen en werd meteen auteur van het nummer vier. Meteen was de wedstrijd definitief ge oriënteerd. Opstal had wel enkele kansen gekregen in deze wedstrijd, maar miste blijkbaar de overtuiging. Herdersem laat de kompe titieonderbreking van ko mende zondag in geen geval onbenut. Het speelt een oefenwedstrijd op het terrein van FC Mere. Kwes tie van de konditie te behouden. hts len.i. aldus de auteur van sief sterke Opstal maakte ape etwee eerste doelpunten, geen enkele kans tegen een by '°onwijk is na de rust nog da "erker gaan drukken. Al 'u9 kreeg het een straf- c"op toegewezen. Eddy Ransbeeck die de taak 'fcfl toegewezen besloot 5 zwak om de bezoekende 'oelman werkelijk te be- lfeigen ïoen Boonwijk enkele mi- ?n nulen later opnieuw een j Penalty mocht trappen, liet "an Ransbeeck deze taak dergelijk uitgebalanceerd elftal. Dat was aan de rust van de wedstrijd al te merken, niettegenstaande dat de bezoekende voor sprong op dat ogenblik nog niet eens onoverkomelijk was. Herdersem was na pakweg een kwartier op voorsprong gekomen. Een voorzet van Stefaan De Wolf werd oor deelkundig overgenomen Het is zeker geen alledaags feit dat drie stilstaande erbarmelijk in de afwerking, fazen aan de basis liggen Een hoekschop lag aan de BAARDEGEM 1 SCHOONAARDE 2 noeg kansen, maar faalde van de uiteindelijke beslis sing Anderzijds is zulks een bewijs dat noch Baar- degem, noch Schoonaarde bezeten zijn van aanvalslus en afwerkingszin. De thuis ploeg was wel het best in de kombinaties, kreeg ge- basis van de openingstref fer. De lokale doelman bokste het leder recht in de voeten van een Schoonaar- de-aanvaller en deze knalde vanop een 20 meter binnen. Baardegem bleef de toon aangevende ploeg, doch de Zondag 22 februari om 15 uur l/4de finales «Beker van België» SK Beveren - SC Lokeren (21.2.81 om 20 u.) (Ponnet) Kompetitie m Nationale A Jong Lede - Menen (Caubergs) II Provinciale A Gandasparta - Excelsior (Lambrecht) Robur - Oostakker (onder voorbehoud) (Anné) II Provinciale B Deftinge - SK Aalst (De Meyer) UI Provinciale C Bambrugge - Terjoden (Van Zande) Vlierzele - Eist (onder voorbehoud) (Melkebeeck) IV Provinciale G Iddergem - Serskamp (Dobbelaere) Erondegem - Bavegem (Heggerick) Oordegem - Smetlede (Eeckeman) IV Provinciale H Rapide Lebbeke - Hofstade (Comelis) IV Provinciale I Kruibeke - Straatje Stekene (Cooreman) Moerbeke - SK Lokeren (Van Damme) Vrouwen Kamillekes A - Evergem (Van Assche) UEFA'S (10.30 u.) SK Sint-Niklaas - SK Beveren (Meganck) Eendracht Aalst - VK Kortrijk Provinoiale Juniores (10 u.) SC Lokeren - E. Aalst (Roelandt) Zottegem - SK Beveren (Herssens) Lede - Racing Gent (Mees) AA Gent - E. Zele (Nuytinck) Hamme - Oudenaarde (Van Ackeren) Ninove - SK Sint-Niklaas (De Corte) Provinciale Scholieren (10 u.) SC Lokeren - E. Aalst (Van den Kerckhove) Zottegem - SK Beveren (Van den Daele) Lede - Racing Gent (Callebaut) AA Gent - E. Zele (De Smet) Hamme - Oudenaarde (Van Goethem) Ninove - SK Sint-Niklaas (Broodcoorens) 0-1 stand bleek ook de rust stand. Na 54' kwam dan toch de gelijkmaker. Jean Everaert was iedereen voorbij en werd foutief gegrepen door de bezoe kende doelman. Hij zegge zelf de strafschop om, die de bordjes gelijk brachten. Schoonaarde reageerde ge past. Kreeg een vrijschop even buiten de fatale zone. De keurig getrapte vrij schop werd mooi ingekopt door de bezoekende voor stopper, die meteen de eindstand op het bord hielp. A V.H. SK Beveren - Waregem 3-1 Lierse - SC Lokeren 1-2 Boom - SK Sint-Niklaas 2-2 Eendracht Aalst - SC Charleroi 2-1 Eendracht Zele - Union Doornik 1-1 AS Oostende - Jong Lede 2-1 VW Hamme - Wervik 2-2 Lokerse - KAV Dendermonde 3-0 SK Lebbeke - Kemzeke 0-0 Adegem - Temse 4-1 Excelsior - Ertvelde 0-0 Sint-Pauwels - Muide 2-1 Olympia Gent - Vrasene 3-1 Oostakker - St.-Gillis-Waas 5-1 Maldegem - Robur 2-0 St.-Lievens-Houtem - Eendracht Meldert 2-1 Etikhove - Buggenhout 4-1 Oudegem - SK Aalst 2-5 Voorde - Bambrugge 2-2 Sparta Geraardsbergen - Nieu werker ken 0-5 Burst - Kerksken 1-1 Mere - Meerbeke 2-1 Vlierzele - Pollare 0-1 Herzele - Terjoden 2-1 Wilskracht Moorsel - Waasmunster 4-1 Berlare - Wieze 2-0 Thor Meldert - Sinaai 4-0 Grembergen - Melsele 2-1 Eendracht St-Gillis - Haasdonk 2-0 Baasrode - Bazel 0-3 Klinge - HO Kalken 1 -1 Valentino's Overmere - Schellebelle 0-5 SK Kalken - SK Overmere 5-*2 Serskamp - Oordegem 1 -1 Massemen - Smetlede 1-3 Westrem - Erondegem 0-1 Ede - Erpe 2-3 Gij zegem - Rapide Lebbeke 2 -1 Opstal - Herdersem 1-4 Opdorp - Erembodegem 0-0 Baardegem - Schoonaarde 1-2 Boonwijk - Schroevers Moorsel 4-0 Appels - Wichelen 0-2 Doggen - Hofstade 3-0 SK Lokeren - Verrebroek 0-3 Gerda - Straatje Stekene 6-0 Kieldrecht - Rupelmonde 2-1 Sombeke - Klein Laar Vrasene 1 -1 Eksaarde - Meerdonk 4-1 Hoogeinde - Kruibeke 1-4 Moerbeke - Heikant Zele 3-5 LEBBEKE KEMZEKE IERSE SV-DENDERMONDE 3-0 WITTOECK Maar ondanks die bezoe- eree en Dendermonde hebben voor een derby uil de kende druk kon Lokerse doos gezorgd. Beide ploegen hadden in leite niets 2ich „j|skrachtig d00r die vle winnen ol te verliezen en lieten zich bijgevolg niet moeMIJke aanvangsfaze jien om in het offensief te stappen. De 3-0 eindstand werken Geleidelijk kregen f bijgevolg niet alleen een matige weergave van het de gastheren dan toch Iverde spelmaar bovendien zou niemand er graten in enige inspraak en de eerste Jonden hebben moesten de bezoekers de volle inzet echte aanva, was 00k raak 1 ben meegenomen. Het was immers een wedstrijd die Debutant Wittoeck trok de 1 kanten uit kon maar doelman Van den Bogaert en het aktje op gang en vjg Vgn yhout hebben uiteindelijk de wedstrijd in het voordeel Driessche werd De Maer in J Lokerse gerangeerd. uitslekende positie gema- neuvreerd, maar het schot iupporters van Lokerse ien reeds onmiddellijk verrassing te verwerken bleek dat met Smet en loeck twee jongeren in- js in de basisploeg wer- .gedropt. Dit in vervan- van De Kerf die geel ichorst was terwijl Mi ll Van Bocxlaer op de ik bleef. Bij Dendermon- debuteerde doelman srinck. Dit alles kon niet itten dat Dendermonde een flitsende start de. Zelfs de heroptre- ide Everaert kon niet •tten dat Dendermonde eerste twintig minuten ir en meester was waar zooral Gevaert en De Vos eilijk te stoppen waren, irbij bleek wel dat bij terse junior Patrick Smet het lef van een routinier luteerde. En toen het it warm werd voor het om te hernemen en Lokerse mocht na 25' juichen. De gasten waren nog niet bekomen van deze opstop per toen Ollevier uitpakte met een flitsend schot, doelman Wierinck kon de bal niet bijhouden en Wit toeck verdubbelde de lokale voorsprong op de 27'. Maar zelfs die 2-0 achterstand kon Dendermonde niet ont moedigen. De wedstrijd brak nu volledig open want Ott poogt een bezoekende aanvaller de pas af te snijden (Lokerse-KA VD 3-0) (dm) Lokerse doel, toonde doel man Van den Bogaert zich dit keer wel biezonder at tent. van de Lokerse middenvel der werd gestuit door de paal. Van Rompaey stond evenwel op de goede plaats Lokerse liet zich evenmin pramen om op avontuur te gaan. Wel moest doelman Van den Bogaert een eerste keer door het doelhout gered worden toen Gevaert de dwarslat trof. Diezelfde Gevaert was de wanhoop nabij toen hij 2' na de herneming terug tegen het doelhout knalde. Te genslagen die de toch wel sterk spelende bezoekers stimuleerde om met enorm veel overtuiging achter het aansluitend doelpunt te ja gen. Maar dit liet meteen ruimte voor Lókeren om snel en gevat te counteren. De meeval die Lokerse in de vorige wedstrijden moest missen was nu in ruime mate aanwezig. Dat geluk speelde ook tot op zekere hoogte mee toen Ollevier op de 63' een flitsende Lokerse aanval met een magistraal vluchtschot kon afwerken. En toch liet Den dermonde zich nog niet ontmoedigen maar de af werking is nu ook niet bepaald de sterkste kant van KAVD. Toen op de 65' Ollevier in de fatale zone De Vos pakte, knalde Joris de strafschop meters over het doel. Maar zelfs dat kon de bezoekers niet uit hun evenwicht halen. De gast heren werden nog tweemaal gered door het doelhout en op de 82ste minuut was er een geweldige save nodig van doelman Van den Bo gaert om zijn netten onge schonden te houden. Meteen werd Dendermonde toch wel te zwaar geslagen in een wedstrijd die zowat het beste was wat dit jaar te beleven was aan de E3. Lokerse speelde met Van den Bogaert, Smet, Ott, Claude Van Bocxlaer, Eve raert (68' Dupont), De Maer, Ollevier, Van Driessche, Wittoeck (82' Michael Van Bocxlaer) en Van Rompaey. W. V.L. Rekening gehouden met de omstandigheden de sta king van een achttal fanion- spelers duurde aan het Konkelgoed nog steeds voort heeft SK Lebbeke nog een bevredigend 0-0 gelijkspel op het scorebord kunnen houden. Misschien kunnen we ons zo uitdruk ken: «Kemzeke was geluk kig met een drawn op ieder geval keken we op een flauwe wedstrijd. De be zoekers kregen zonder twij fel de beste kansen in de eerste helft maar waren niet genoeg reëel ingesteld om doelman Danny Depage te kunnen vloeren. Vooraan was Frank Van Den Broeck niet in zijn beste doen, ofschoon Hans Schö- ning zich de ziel uit het lijf speelde om de Kemzeekse defensie uit verband te geraakte nauwelijks boven de middelmaat. Het is duidelijk dat in de schoot van SK Lebbeke moet ge zocht worden naar een oplossing voor het konflikt dat gerezen is omtrent de figuur van Leo Verhulst enerzijds en een paar be stuursleden anderzijds. In ieder geval hebben we kunnen vaststellen dat de substituten die in de slag werden gebracht, ook al blijft hun zin voor klubliefde Doelman De Page heeft de bal klemvast gegrepen. Lebbeke-Kemzeke 0-0) (v) verplaatsing en heeft mis schien hiermee de situatie onderaan wat verbeterd, en Lebbeke kon al evenmin vrede nemen met de halve inzet omdat het momenteel een spijtige malaise door maakt en het moet stellen met een ploeg invallers waarvan sommigen mentaal onvoldoende voorbereid zijn om zich als fanionspe- ler te kunnen opdringen.» In halen. Het beste onderdeel van SK Lebbeke was onge twijfeld de verdediging. Ka- rel Verhulst, vervanger voor zijn geelgeschorste broer Leo, was als libero prima. Op het middenveld mogen Désiré Rappoort en Jean Pierre Lippens, eens dat die verlost was van zijn lijf wacht Yzewijn, eveneens op een goede verrichting terugblikken. Maar de rest te loven, niet van het kaliber zijn om SK momenteel op het sportief vlak uit de knoei te helpen. Er worden dus dringend diplomaten gevraagd aan het Konkel- goed om te trachten de gebroken potten weer aan mekaar te lijmen om de rest van de kompetitie met een gerust gemoed te kunnen aanpakken. ilttoeck en Van Driessche in strijd met de bezoekende defensie. (Lokerse-KAV t, ndermonde 3-0) (dm) Zaterdagavond speelt eer- Zondag wordt er verder ste provincialer KAV Den- weinig kompetitievoetbal dermonde een oefenpartij- betwist. Voor Dendermon- tje tegen één der kopploe- de komt die rustdag goed gen uit derde provinciale, gelegen. De Dendermonde- Melsele. De wedstrijd wordt naars zullen de rustdag betwist op het Grembergse gebruiken om de batterijen voetbalstadion en vangt aan te herladen, te 19 uur. B.D.P. De Lebbeekse stakers kwamen een kijkje nemen om te zien hoe de noodploeghet deed tegen Kemzeke. (v)

De Voorpost | 1981 | | pagina 21