lyonspeler op hoog niveau P"I[,1HI—1 OMER QUISQUATER UIT BAASRODE: Albert Coppens waardig kampioen l Voetbal «houd bare Dirk Verleysen jggen blaffen luid Leiders te sterk Op laag pitje Billijk resultaat Chris De Cock nog maar eens ongrijpbaar Alles zat tegen De Voorpost - 20.2.1981 - 23 orbije seizoenen is Omer Quisquater uit de Broek- de [te Baasrode uitgegroeid tot één van de bepalende h^n op het Noyonspel in zijn streek en ver er buiten. in het B.L.M.O. verbond, als in Buggenhout - |k of het samenspel Baasrode - St. Amands - St. Gillis erT)t hij met zijn weduwnaars de scepter. Die hegemo- "ajachtte hij in het voorbije seizoen nog wat uit te Deip. Op de autovlucht te Merchtem werd hij met een ,1 verschil voor de eerste Eiangeduide serie geklopt, de auto hem op het nippertje ontglipte, maar hij had Quisquater in het Brusselse ook weerklank ^8r lis op vele vlakken een poel, Jozef Annerel, Désiré kig duivenmelker. Claes, André Spitael, Cyp- 3r 'leeft samen met zijn riaan Jacobs, is een greep srspertje Sylvie en dochter uit de melkers die van Quié- blauPe. elkeen heeft zijn vrain tot Boven Parijs de maarf'J de Qu'sduaters, een successen aaneenrijgde gekweekt die niet uit met de afstammelingen van van het Noyongebeu- Omers jarenlang intensief weg te denken en duiven werk. ijds zorgde zijn -.olonie voor uitstra- Weduwnaars andere hokken primeren ideghem - Jacobs. De Baasroodse Noyonspe- e" Yf11 ^°°re~ cialist heeft zich hoofdzake- Jozef De Nul, Cesar üjk toegespitst op het spel in, Amede De Voge- met de weduwnaars Hij Jean Van Keer Louis heeft daar zijn redenen indt, Piet Van Cleem- Voor. In eerste instantie is hij van oordeel dat een mel ker niet op alle fronten pa raat kan zijn. Hij heeft alle aandacht voor zijn weduw naars en zijn systeem ren deert. «Bij ondervinding heb ik ervaren dat mijn duiven een beetje als laatbloeiers kunnen aanzien worden. Ik spaar ze liever als jonge duiven. De jaarlingen die ik op het hok heb zijn van de tweede of de derde ronde. Ze doen een paar Noyons en daarmee zijn ze gekatalo- geerd. Later geboren jongs- kens moeten de tijd hebben tot uitgroeien en tot duif worden. De eerste ronde zo wel van de vliegers als de kwekers zijn gegeerd door de vrienden. Voor hen is het een goede zaak en mij deert het niet». Verzorging is één van de stokpaardjes van Omer. Hij houdt van reinheid, stipt heid en zijn gezonde zolder- hokken steken hem daarbij een handje toe. Tijdens de kweekperiode blijven de duiven opgeslpten. Hij neemt geen enkel risico. Hij wil de piepers als gezonde blokken kunnen spenen en daar lukt hij zeker in. Zijn eerste ronde van vliegers en ir.i.oirors zullen ook dit jaar niet op zijn hok blijven. El keen krijgt op zondag, 22 februari om 15.30 u. de kans om er zich eentje of meerdere aan te schaffen in het lokaal De Snelle Vlie gers bij Julien Van Landeg- hem op de Broekkant te Baasrode. Omer zette het seizoen 1980 goed in en het verliep vrij knap. Hij begon met een vlucht uit St. Quentin in het drieverbond Baasrode - St. Amands - St. Gillis met 7 oude duiven en het werd een 7 op 7 met de 1-3-4-6-8- 20-21. De volgende week werd het Noyon en een 6 op 7 met de 4 7 10 15 16 32. Te Buggenhout-Opstal speelde hij met vier oude duiven en 1 15 64 65 op de uitslag. In het drieverbond met drie duiven de 1 3 8. In het BLMO verbond met 4 duiven en de 1 2 61 63 en zo gaat dat reeds jaren bij Om er Quisquater. Stamvorming Bij het doornemen van zo wel de kwekers als de vlie gers van de Baasrodenaar komt de familiekweek dui delijk naar voor. Bepaalde rassen en duiven vormen het fundament van zijn ko lonie en daar rond heeft hij verder een sterkras gebouwd. Het oude Quisquater ras werd gevormd uit een krui sing van Kamiel Ponnet en Huyskens - Van Riel. Op een weloverwogen reden is Omer daar zijn gevreesde Noyonvliegers gaan uitput ten. In die meer dan 25 jaar was de inbreng beperkt en wel overwogen. Judook en zn, Debbaut Baasrode. Ju- dook Verhulst Baasrode, Frans De Visscher Appels, André Meert Zellik, Louis Bieseman Merchtem zijn de bloedstromingen waar hij uit putte om zijn eigen ori gine op peil te houden Als hoofdrolspelers op het hok van Omer kunnen we zeker de namen vermelden van: «De Dourdan», een duiver van 73, die eerste prijzen aan de lopende band vloog en sedert dit seizoen op de kweek zit; «De Oude Witpen» een dui ver 70, eerste prijs vlieger, die knappe zoon leverde als de «Ouden zwarten» van 73, die als vlieger minuten vooruit vloog en reeds ver schillende sterk vliegende zoons voortbracht als «De Goede Jaarling», «De Ge- schelpten», «De Groten», «De Geschelpte Lange Nek». «De Schone Ge schelpte». «De Gentenaar» een kweker van 71, die al vlieger 10 minuten vooruit vloog «De Geschelpten Debbaut», «De Geschelpten De Vis scher», zijn kwekers met allure. We kunnen wel be sluiten met te beweren, dat Omer Quisquater de kwali teit met een grote «K» op het hof heeft. BENO Hl Omer Quisquaeter uit Baasrode met een van zijn Noyonstervliegers. (c) De zeer gekende en sterk spelende Albert Coppens die sinds de jaren zestig de ene kampioenstitel na de andere opstapelde is er in 1980 eindelijk in geslaagd te Ede Haaltert de meest begeerde titel, deze van algemeen kampioen, achter zijn naam te schrijven. ff Coppens, oom Begonnen met duiven van vluchten verschijnen is hij vader Jozef zaliger, speelde niet uit de eerste gelederen hij zich begin der zestiger weg te denken en dit zowel jaren zeer vlug op het voor- te Aalst, Haaltert, Herzele, plan. Albert Coppens is een WoubrecrftegemAaigem of echte snelheidsmaniak die Heldergem. met de duiven speelt van De zwarte '73 is de favoriete februari tot november en duif op dit rein en goed nestspel 'en weduwschap op onderhouden kampioenen een heel sublieme manier hok en won in zijn loopbaan Rufin en dochtertje, met het eerste jongskevan 1981 weet aaneen te koppelen, meer dan 30 zuivere eerste Inderdaad, zodra de eerste prijzen waaronder in volle seizoen enkele tot duizend en dit op de grootste Aal- sterse Quievrainvluchten waar de «elite», de crème van het snelheidsgebeuren altijd aanwezig is. Deze «crack» is een zuiver pro- dukt uit een duiver van Re- mi Schouppe Ottergem en een duivin uit de beroemde oude witte van vader Jozef die zelf gekoppeld was aan een duivin van de zeer grote fondkampioen Ghislain De Pauw uit Mere. Het is dan ook aan dit kweekkoppel te danken dat onze gastheer de faam die hij thans geniet verder kan uitbreiden. Het weze echter gezegd dat in 1980 geen enkele maar dan ook geen enkele jonge duif kan behouden blijven en het is juist daarom dat zijn algemeen kampioenschap te Ede Haaltert alleen be haald met oude en jaarlin gen nog een frisser tintje krijgt, of zit de daadwerke lijke hulp die hij de laatste twee jaar van oom Rufin krijgt, hier misschien voor iets tussen. Enkele opmerkelijke resul taten van 1980: 8.3 oude 1, 2, 7 16.3 oude 4, 5 6.4 oude 3, 4, 5, 7, 9 20.4 oude 3, 12, 17, 29, 34, 35, 41; jaarl 3, 12, 16, 33, 37, 42 4.5 oude 4, 18, 21, 25, 33; jaarl. 1, 2, 13, 21 25.5 oude 1, 8, 17, 20; jaarl. 1, 3, 9, 35 15.6 oude 2, 24; jaarl. 1, 16, 25 10.8 oude 4, 13; jaarl. 3, 10, 14 7.9 oude 1, 6, 7; jaarl. 1, 9 Deze lijst is verre van volle dig en behelst alleen de uit slagen te Haaltert want zoals reeds gezegd speelt deze super-Quievrainist el ke zondag minstens in 3 a 4 lokalen. SCHUTTY erdie vierpuntenwedstrijd voon Wskracht Moorsel >kalefnaal bewezen dat zij Jwaard zijn dan hun eej)e klassering mag la- t ggferonderstellen. Tegen )ekrffnuns,er' dat 'och 9e" ieke(jis als een ploeg die imeijkan knokken, ten onc)£e hiervan hun zeven stfPelen- beeft Wils- >endf n00'' 'n z'in kaarten mtjJkijken. Gedurende de lotafuur van de wedstrijd waren de lokalen de toon aangevende ploeg. Reeds na 5' kon Dirk Verleysen het openingsdoelpunt netten. Moorsel bleef het initiatief behouden, en na 36' kon Dirk Verleysen de voor sprong verbreden. Met een geruststellende 2-0 rust stand dacht Wilskracht er niet aan zich in verdediging in te graven. Integendeel zelfs. Reeds na 5 minuten kon Stefan Van Waeyen- WILSKRACHT MOORSEL 4 WAASMUNSTER 1 bergh tot 3-0 opvoeren. Aan e 72ste minuut kwam Waas munster even uit de om knelling los en kon milde ren, doch twee minuten voor het eindsignaal knalde Stefan Van Waeyenbergh, ditmaal uit strafschop, de 4-1 eindstand op het bord. Volgende zondag heeft aan 't Hof Texel de uitgestelde kompetitiewedstrijd plaats tegen De Klinge. A.V.H. Smetlede klopte Massemen met 1-3 en staat nu alleen op kop in vierde G. (vw) EN EREMB. TA DE 'el sterk gehandicapt de afwezigheid van Vergeylen, Christian nartfcve en doelman Mare ders en Berghe, allen ge it. hebben de Doggen dfetelde verwachtingen )egi ist en Hofstade leeg- me* huiswaarts gestuurd. HO waren nochtans de kers die gedurende rsp lerste kwartier enig ;og< 'erwicht konden ver- n Toen Doggen waar- I di! 18-jarige verdediger ,est1 De Cuyper een puike wa r|jd weggaf, de goede Ier evonden had, kregen rus efvat op de wedstrijd. resulteerde in het iesfngsdoelpunt aan het Er ontstond een rewar voor het Hof- se doel. De uitsprin- ach NIL afstandsschot daar voor zorgde. 5' later was het weer gebeurd. Hugo Remy kreeg een dieptepass, om zeilde mooi de doelman en scoorde beheerst. De refe ree had het doelpunt reeds gevalideerd, doch zijn lijn rechter had buitenspel op gemerkt, zodat het bij 2-0 bleef. Niet voor lang echter want in de 75' werd Gerrit Suys gelegd door de bezoe kende kapitein die hem geel kostte. De daaruit volgende vrijschop was voor Hendrik De Greef de gelegenheid om de 3-0 stand op het bord te zetten. A V H VALENTINO'S SCHELLEBELLE Leider Schellebelle heeft indruk gemaakt te Overme- re. En vooral voor de rust moesten de Valentino's alle hens aan dek roepen om niet volledig weggespeeld te worden. De leiders expo seerden immers een na drukkelijk technisch mees terschap waar de Valenti no's vooral inzet en werk kracht tegenover plaatsten. De leiders werden wel op de goede weg gezet door de lokalen. Net als vorige week in het derby tegen S« Overmere werden de Valen tino's op achterstand ge plaatst door een own goal. Dit keer lag een misver stand tussen doelman De Saedeleer en invaller De Moor aan de basis van die openingstreffer. Een koud stortbad na 8' spel. Nadat de bezoekers op de 15' nog een verdedi- gingsfout hadden uitgebuit kopte Rogiers dan even voor het halfuur de derde treffer in eigen doel. Een tegenslag die de gastheren wel enige tijd uit hun evenwicht haalde zodat de leiders even voor de rust met een 4de doelpunt iede- 0 5 re twijfel konden wegne- slotminuten slaagden de men. Na de rust kwamen de bezoekers er in om de 0-5 Valentino's wel sterker voor eindstand vast te leggen, de dag. Onder impuls van W.V.L. een uitstekende Kamiel De Meyer konden de lokalen een voet in het spel krijgen maar ze misten vooraan wel stootkracht en inspiratie om de stevige defensie van de leiders echt onder druk te plaatsen. Maar het was HOOGEINDE J. VI. KRUIBEKE Zondag verliep de wedstrijd tussen deze twee Wase klubs werkelijk op een bedenkelijk laag pitje: enerzijds omdat de Wijk- jongens zelden of nooit tot een goeie aanval kwamen en anderzijds omdat de bezoekers een hele vracht kansen verkwanselden. Hoogeinde werd werkelijk van bij de beginfaze over speeld en vloog op de 9de minuut reeds voor de eerste keer tegen de lamp, wan neer Jan Foubert met een gewiekst hakje Beko de slalom instuurde en deze laatste het gulzige hoofd van De Ruysscher vond. Voor de rest van de eerste spelperiode bleven de be zoekers het mooie weer W.S. SOMBEKE 1 KLEIN LAAR 1 Dit duel was de absolute topper van de recente ongetwijfeld een verdienste speeldag. Een belangrijk van de Valentino's dat ze duel vooral voor Sombeke tegen een technisch zeer dat meteen een rechtstreek- sterke tegenstander het se konkurrent in het titel- spelverloop in evenwicht konden houden. Pas in de EKSAARDE MEERDONK ziel webal kwam in de o tin van Gerrit Suys, ter e ef'e van de zestienme- di en zijn schuiver liet befezoekende doelman schijn van kans. Hof- reageerde even, doch aangas Doggen, die de g 0( 'e '0 minuten voor het itste Jkend doel bewoog. zear kwam er langs de ach-j^e Frank Van Dries- die in de voorlinie keurige bewegingen dan eens alles op zijn zette. Na de kampwis- 0 werd het meer een- 'ngsvoetbal. Doggen 'e geweldig, en alleen lenaanvallen kon Hof- e af en toe een vuist Toch moest men tot 5'wachten alvorens de sprong kon verdubbeld to- Het was Hendrik G'eef die met een ver Tegen de hekkensluiters uit Meerdonk is Eksaarde nooit in moeilijkheden geweest. Vooral daar de snelle en bekwame spits Chris De Cock zijn grote konditie konstant blijft doortrekken. Ook nu was hij ongrijpbaar voor de bezoekers zodat hij niet alleen tweemaal scoor de maar daarnaast ook een paar uitgespeelde kansen klaar maakte. In feite was Eksaarde reeds na 8' spel zeker van de zege. De gastheren trokken onmid dellijk het tempo hoog op en een eerste felle aktie werd reeds op de derde minuut door Chris De Cock uit een schuine hoek bin nen geknald. Meerdonk was nauwelijks bekomen van deze opstopper toen Chris De Cock gevat reageerde op een te korte terugspeelbal, eerst nog de 45-jarlge doel man Vereecken omzeilde en dan Verschueren de tweede lokale treffer op een scho teltje aanbood. Het werd meteen 2-0 na 8' maar Eksaarde hield het tempo strak, zodat Meerdonk geen voet in het spel kreeg. Op het halfuur knalde Eric Vervaet een wenkende kans over het doel nadat weer Chris De Cock met een persoonlijke inspanning de weg had vrijgemaakt. Ook na de herneming bleef Eksaarde de betere ploeg en even voor het uur nam Chris De Cock zelf met een derde treffer iedere span ning weg. Eksaarde ging het nu wat rustiger aan doen zodat Meerdonk nu toch enige inspraak kon verwerven en zelfs kon milderen op de 65' toen doelman Stevens zich mis- keek op een botsende bal. Meerdonk miste evenwel de nodige kracht om Eksaarde nu echt in verlegenheid te brengen. Een lokaal slot- offensief leverde trouwens nog een vierde doelpunt op toen Etienne De Smet een hoekschop van Erik Vervaet ongehinderd kon binnen koppen. W. V.L. debat kon uitschakelen. Zover is het evenwel niet gekomen. De leiders gooi den wel enorm veel energie in de strijd maar speler trainer Peirsman organi seerde zijn defensie zo voorbeeldig dat de gast heren zich met een gelijk spel moesten tevreden stel- SK KALKEN 6 OVERMERE 2 Vorige week had SK Over mere een ruime derby-zege tegen de Valentino's laten optekenen. Maar in dat duel werden zowel Buysse als Fiers geraakt. Beide spelers konden wel opgelapt wor den voor de derby te Kalken, maar ze waren toch niet volledig fit. Ook Baey- ens kon pas in extremis gerekupereerd worden. Al deze elementen hebben wel in ruime mate het resultaat bepaald. Reeds na 10' keek Overmere immers tegen een 2-0 achterstand aan toen Baeyens tweemaal onbe grijpelijk terugspeelde op zijn doelman wat evenveel treffers opleverde door de lokalen. Baeyens werd dan ook prompt vervangen en 3' later manifesteerde zich ook opnieuw het dijletsel bij Buyse die dan ook vervangen werd. Toch ging Overmere moedig in de achtervolging en De Cock knalde een vrijschop on houdbaar binnen. Een sti mulans voor de gastheren die meteen het tempo nog optrokken en slag om slin ger scoorden. Maar beide treffers werden geannu leerd. Was die annulatie bij de eerste treffer terecht dan werd het tweede doelpunt onbegrijpelijk afgekeurd. In plaats van 2-2 werd het trouwens onmiddellijk 3-1 wat meteen de doodsteek betekende voor de bezoe kers. Na de rust deed Overmere nog loffelijke pogingen om terug te keren maar het was wel duidelijk dat het heilig vuur gedoofd was. Temeer daar nu Fiers terug last kreeg van zijn blessure en totaal nutteloos was voor de ploeg maar de twee wisselspelers werden reeds opgebruikt. Kalken kon dan ook uitlopen tot 6-1In de slotfaze van de wedstrijd kon Van der Stricht op strafschop de pil wat ver gulden voor de bezoekers. Maar dit kon niet beletten dat het feestje dat na de wedstrijd door het bestuur werd aangeboden voor de vroegere zege tegen leider Schellebelle in mineur stemmingverliep. W.V.L. len. De eerste helft konden de bezoekers trouwens het spelverloop in evenwicht houden. Na een lange stu dieronde resulteerde er op de 15de minuut plots een kans voor Sombeke uit een defensieve fout van de bezoekers, maar de kop stoot van Danneel werd uit de hoek geranseld. Ook Pauwels mocht nog eens fors uithalen maar Klein Laar liet niet begaan. Eerst werd Van der Hallen weg gestuurd door Jochmans terwijl even later Jochmans zelf kon uitbreken maar de bal te ver van zijn voet liet schuiven. Een stimulans blijkbaar voor de gasten die het derde kwartier voor hun rekening namen. Bertoncel- li kwam zelfs alleen voor doelman Van Moeseke op duiken maar de bezoekende spits kon niet besluiten. Maar juist in deze periode sloeg Sombeke hard terug en toen een vrijschop van Ringoot werd afgeweerd kon Pauwels met sukses hernemen. Klein Laar uit Vrasene reageerde nog fors waarbij Bertoncelli overknalde. TJa de rust greep Sombeke terug kordaat het initiatief maar Klein Laar bleef wel scherp counteren. Toch hadden de bezoekers geluk toen Pieters op de 58ste minuut gepakt werd in de fatale zone door Peirsman maken, maar hun talrijke kansen bleven deels door pech, deels door lokale reddingen op de fatale lijn onbekroond (rust 0-1). Het beginsignaal voor de tweede helft was nog maar pas gegeven of Jan Foubert mocht al juichen na de keiharde loeier. Vijf minu ten verder mocht De Ruys scher nog eens in het schietkraam voor vrij schop: Franky's schot kaatste echter via de lat het plein terug in, waar Van Puymbroeck in het ledige doel kon deponeren. Nu schakelde de Hoogeinde- formatie over naar een soort offsideval: bij de eerste poging klapte die evenwel niet toe (zoals de regels vereisen) en Beek maakte met vluchtschot 0-3. Aan de 70ste wedstrijdmi nuut kwamen de lokalen dan toch even tot bij een verkleumde keeper Bolsens en met onmiddellijk suk ses: J.P. Pannecoucke gaf een verre vrijschop direkt in doel. De wedstrijd was nu duide lijk gelopen, hoewel er nog enkele onbestrafte foutjes binnen de zone van de gastheren gebeurden, die vijf minuutjes voor tijd toch direkte aanleiding waren voor het laatste doelpunt. Erik De Wit dribbelde im mers iedereen voorbij en werd door de Hoogeinde- keeper langs achter opge tild: Franky De Ruysscher klaarde het zaakje. De volgende weken zouden beslissend moeten zijn in de rush Sombeke-Kruibeke, waarbij Jong Vlaanderen helemaal geen puntje mag kado geven in zijn twee inhaalwedstrijden. MANIL maar de logische straf schop kwam er niet. Op de 67' werd het zelfs 1-1 toen doelman Van Moeseke geen kijk had op een strak schot van Kint. Die gelijkmaker was voor Sombeke wel het sein om een geweldig slot- offensief op gang te trek ken. Maar de akties werden te overhaast in elkaar ge speeld zodat er geen reële doelkansen meer te noteren waren. De gesloten defen sie van de bezoekers werd immers voortreffelijk geor ganiseerd door stopper Peirsman die zelf een zeer sterke prestatie leverde.

De Voorpost | 1981 | | pagina 23