:td4^ Behoud problematisch Guido Verstappen: 41 punten Hoger tempo Te weinig infiltratie Tweede plaats in bereik Siliba Zelzate - B.B.C. Dendermonde 76-91 Weer een stapje dichter Eerste helft beslissend Valter Dekoning moet Vasocub redden Topper voor de leiders 5 F- Gelijkopgaand Zware nederlaag Loop- en vliegwerk Goede gok van coach Marc Cornells Afwerking faalt Pieters alleen Nieuwe uitschieter 24 - 20.2.1981 - De Voorpost Hemaco Dendermonde - Robot Eine 67-70 Panters Baasrode - Vovka Oudenaarde 118-89 De in puntennood verke rende thuisploeg nam een slechte start en aan de 5e minuut 4-10 was het op achtervolgen aangewezen. Met een op halve krachten spelende Van Nuffel was de aanvalskracht van de Colle- geploeg te beperkt om alles op de afwerking te concen treren. Met een verdedi gend patroon werden de be zoekers goed opgevangen en kwam men aan de 10e minuut opnieuw gelijk 14- 14. Aan de rust kon men langs Verhas en Luc Van Lembergen gelijk houden 30-32. In de tweede helft poogden Pelicaen - Verstap pen hun vijftal in de wed strijd te houden en aan de 10e minuut met 52-54 was er nog niets gezegd, maar men mistte kracht om zich door te zetten, zodat het met een klein verschil was dat men verloor. Maar de broodnodige punten wer den niet behaald en dit gaat zeker doorslaggevend zijn in verband met het behoud. Voorzitter Nijs ziet de toe stand niet zo rooskleurig: «We hebben ons al enigs zins met de degradatie ver zoend. We lieten de over winning opnieuw aan de vrijworplijn liggen. In de eerste helft kwamen we maar tot 2 op 15. Een han dicap was dat Geert Van Nuffel, ziek op het terrein stond en dit had zijn gevol gen in de aanval. We had den gerekend op de terug keer van Hans Wijnendaele uit Amerika, maar die zit met een rugkwetsuur ge plaagd. Het zit ons zeker niet mee. Al die nefaste fak- toren resulteren in een wei nig benijdenswaardige klassering.» Punten: Verstappen 4-4, Luc Van Lembergen 6-5, Van Nuffel 8-2, Keppens 4- 0, De Deyn 0-2, Pelicaen 0- 14, De Decker 0-2, Dirk Vereist 2-0, Verhas 6-6. De thuisploeg, nochtans gehandicapt door de zieken Dierick - Vermeersch, be wees dat het over voldoende aanvalskracht beschikt. De centrale figuur was onge twijfeld de 17-jarige Guido Verstappen, die de bewe ring van trainer Jef Piron, die hem als een sterk speler bestempelt, kracht bijzette. Hij was de heerser en zette zijn talent en goede timing om in een hele reeks kor ven. De reboundkracht was het sterke wapen, waarmee Panters de bezoekers op ving. Geert Moens nam daar in de eerste helft ook zijn deel van. In de tweede helft viel hij na 9 minuten reeds uit met fouten. En in de tweede helft kwam Noël Colpin dan in de aanval tot een goed shotgemiddelde. Het gevaar Van Thillo werd door Stevens goed opgevan gen, die er evenwel aan de 12e minuut uit moest met fouten. Op dat moment was de match reeds gespeeld en kon coach Piron elkeen rui me speelkans geven. Langs De Beule - Verstappen werd het aan de 5e minuut 18-7 en aan de 10e minuut had den Moens - Colpin voor 32- 17 gezorgd en daarmee was de match gespeeld aan de rust met een 64-44 stand. Vovka kon in de 3e minuut nog even terugkomen tot 68-50, maar dan draaide de Panters scoremachine weer op volle toeren en via 93-ï kwamen er hoge eindcijfel op het bord. Punten: Colpin 9-17, Beule 10-8, Guido Versta pen 26-15, Geert Moens lij 4. Van den Broeck 0-2, Stfl vens 4-2, Van Cauwenbe ghe 0-2, Dirk Moens 0-1 Peelman 0-2. BEN rUde ie di Cibo Zele - Sint-Niklase 73-90 De thuisploeg heeft zo lang mogelijk getracht weer stand te bieden aan de Klaas kens. De bezoekers mochten geen steek laten vallen om de kans op de tweede plaats niet te verspe len. In de eerste helft kon den De Loose en Georges Van Miegroet zeker wedij veren met de Sint-Niklase aanvallers. De eerste tien minuten waren ze zelf de dominerende ploeg en zet ten dit om in een 23-14 voorsprong aan de 10e mi nuut. De foutenlast van Georges Van Miegroet kwam echter stokken in de wielen steken. Anderzijds toonde Willaert zich een do minerende figuur onder de korf en liet Sauviller zich niet pramen om binnen te mikken. Via 29-29 aan het kwartier kwam de rust met 45-46. Cibo trachtte via een agressieve zone de Waas- landers op te vangen, maar het kwam er in de aanval met Georges Van Miegroet op de bank minder goed uit. De zenuwachtige sfeer leid de tot balverhes en als aan de 6e minnut bij 51-59 ook Werner Van Miegroet zijn vierde fout opliep zag het er benard uit voor de thuis ploeg. Sint-Niklase kon dan zijn geleifkoosd wapen hanteren en de snelle aan val spelen zodat aan de 8e minuut met 53-67 het ver schil gemaakt was. De Cau- wer - Van der Linden om zeilden samen met Sauvil ler - Willaert goed de Cibo pressing en aan het kwar tier met 65-86 was er van een terugkeer geen sprake meer. De foutenlast ener zijds en het falen bij de af werking anderzijds waren te grote handicaps voor de thuisploeg om een ambi tieus Sint-Niklaas te be dreigen. Punten: Cibo: De Loose 18-10, Wer ner Van Miegroet 3-8, Georges Van Miegroet 18- 2. Van Mieghem 0-2, Phi- hps 2-2, De Prouw 4-4. Sint-Niklase: Sauviller 14- 8, Dhondt 2-3, Van der Lin den 4-6, De Cauwer 6-8, Van Uytfanghe 3-0, De Poortere 2-2, Willaert 15- 13, Kris Govaert 0-4. BENO Jong Edegem - Cabrita Zele 77-75 Een archi slecht begin en een te lang in zone bhjven verdedigen hep voor de Ze- lenaars falikant uit. De te laat ingezette remonte via een manpressing resulteer de nog wel in een 70-72 voorsprong op twee minu ten van het einde, maar on dertussen was Cabrita met fouten belast en konden de Antwerpenaars de zege vei lig 8tellen, waarvoor ze met het wedstrijdverloop voor ogen het meest in aanmer king kwamen. Hiermee is de laatste titel- kans voor de Zeelse ploeg wel verloren gegaan. Met nog vijf wedstrijden te spe len heeft het vier punten achterstand en daarbij zit ten nog verplaatsingen naar Tissac Gentbrugge en Dole Be veren, wedstrijden die zeker weinig zullen op leveren als men rekening houdt dat men bij Laarne en Jong Edegem verliest. In de eerste helft gaf Jong Edegem langs Willems de kadans aan. De bezoekers misten infiltratie en initia tief om een reaktie op gang te brengen. De thuisploeg hep dan ook steeds verder uit, met zelfs een 43-23 voorsprong. Voor de rust konden Coene en De Locht nog milderen tot 43-31. In de tweede helft nam de thuisploeg de beste start met een kohektieve 4 op 4 en Cabrita keek weer op een 20 punten achterstand Men greep dan naar de press en het werd een lange en slopende achtervolging. Moorthamer - De Prez pro beerden samen met Van Hassel - Fransaer en De Locht - Coene de uitzichtlo ze situatie recht te zetten, maar ze konden nog even - pen mde le «1 Belgi word ope aan de leiding komen, ma ïeeft de inspanningen waren zwaar om de laatste 2 minfirie ten naar hun hand zetten. Een opvallend feit was eeijdrier te meer dat men moeilijk i )ost grote jongens onder de kcjBen 1 kan bereiken. Filip V<ge t Hassel, kon maar 2 doelp wee gingen ondernemen Fransaer kwam er tot vi laar Men moet in de aanval na >ego meer gewicht in het ce visa trum zoeken. Meer dra aan ken onder de korf, ge< Verb achteraf meer doelkans itam buiten de bucket. Het sh< fuiu gemiddelde lag in fei atie goed met 30 korven uit wai doelpogingen. Ie 2C ïabii Punten: De Locht 18, Va wen Hassel 5, Fransaer 6, Coei >en 5 13, Moorthamer 12, Depri ank 20 en Van Damme 1 BENp s hsjf laai Verstappen scoort voor Baasrode (Baasrode-Vovka 112-1 The Tower Aalst - Cars Saint-Michel 103-76 De uitslag omtrent dit tref fen het vooraf geen twijfels toe. Voor de Aalstenaars gold het echter als een alge mene herhaling voor de topper van 1 maart 1981, die plaats heeft op Akron Ronse, de enige achtervol ger van de Aalstenaars, maar dan wel op tien pun ten. Wiskundig is het zeker dat The Tower de titel reeds op zak heeft, doch moest deze werkelijkheid worden b- j het bezoek aan de tweede f rangschikte, dan was het xes kompleet. makkelijk zal het echter t gaan. Eerstens zit ron Ronse gebrand op •rwraak voor de heen- Istrijd. waarin de Ron- senaren tot 17 punten voor sprong namen, doch die in een helse sfeer zagen teloor gaan. Anderzijds dient The Tower enige basisspelers te missen voor die topper De algemene repititie tegen de stadsgenoten van Akron is in elk geval meegevallen, vooral dan in de beginperio de, toen The Tower met een enig mooie pressing de be zoekers werkelijk van het veld speelden. Vooral Dirk De Schaepdrijver was in heel goede doen en zorgde onmiddellijk voor een 8-2 voorsprong. Jean-Paul Heyvaert kon met degehjke insnijbewegingen' de bord jes verhangen naar 14-4 Meteen hadden de Aalste naars bewezen hun taak van volgende week tenvoüe aan te kunnen. Het spel werd wat gekalmeerd, wat Saint-Michel toeliet via Be- cel 16-10 terug te komen. Toen begon echter Luc Brijs aan zijn serietje. Hij zorgde voor 26-17 na am per 8'. Castelain en L'Hom- melet maakten van de door gedreven vervangingen aan lokale zijde gebruik om de bezoekers terug te bren gen tot 26-24. Doch terug, met het basisgeheel op het veld kon Labay en opnieuw het duo Brijs en Dirk De Schaepdrijver voor 49-34 zorgen bij de 16e minuut. De Wuffel en Van der Borgt, wegens zware lede maten, niet in staat om te spelen, zorgden echter van- op de banken, voor de nodi ge ambiance. En op hun luidruchtig «We are the champions» ingaand, kon Dirk De Schaepdrijver voor een duidelijke 60-42 rust stand zorgen De tweede helft was nog slechts een formaliteit. Met Sylvano Van der Cammen. in plaats van Dirk De Schaepdrijver en met De Troyer in plaats van Labay. kon eerstge noemde via een 3 op 3 voor 70-50 zorgen. De teugels werden ietwat losser gela ten en Becel. Malfreres en Castelain konden voor 72- 56 zorgen na 7'. Met Dirk De Schaepdrijver en broer Luc op het terrein brak het opnieuw los. Dirk zorgde met een 6 op 6 voor 90-68 na 11' en Luc kreeg de gele genheid om na lang jagen achter het honderdste punt, die eer te krijgen van- op de vrijworplijn. Pat De Smet. nochtans zwak be gonnen, hervatte zich gun stig en legde een verdiende 103-76 eindstand vast. Punten: De Smet 9, Dirk De Schaepdrijver 36, L. De Schaepdrijver 4, Heyvaert 11, Labay 5, Goossens 6. Van der Cammen 8, Brijs 22. De Troyer 2. A.V.H. Zondagavond moest Den dermonde in de Eurosport hal in Zelzate gedurende één helft de tegenstand van de puntennood verkerende thuisploeg dulden, maar de bezoekers drijven opnieuw op de konditie uit het sei- zoenbegin en dan is er wei nig kruid gewassen tegen de aanvallende ingestelde ploeg. In de eerste helft was het inzonder Jan Goossens met een 8 op 12 en Biese- man met een 4 op 6, die het overwicht in een voordeel- score omzetten. De Dender monde zone kon ook de thuisshotters goed in be dwang houden en via 20-24 kwam er een 35-40 rust stand. In de tweede helft kon Zelzate nog weinig in brengen tegen de bezoeken de aanval. Coeckelberg hielp aan de 51-64 stand na 10 minuten, maar de on stuitbare aanvaller Rudy Van Leemput, die 10 kor ven uit 11 pogingen scoor- )ost lette Acht pee listr 200i [ad 1.26 de en samen met Van Spiegel een 4 op 8 zorgd£~d dat het verschil steeds gixT 1Q ter werd (59-81 aan de 15 minnut). Voor Piron - Stai (lec) lens was het dan een kou ran kunstje om de uitzege, dtn d uitzicht geeft op de twee< Ljc^ plaats te vrijwaren. !00[ Punten: Coeckelberg 4-1 je Staelens, 0-0, Piron 0-(45 Van Leemput 8-20, Bies Jert) man 8-6. Goossens 16-Ir Van den Spiegel 4-8. j. Wasocub - Sparta Laarne 96-87 et ontslag van trainer-coach Van Hecke heeft felle »ren nagelaten bij Wasocub. In volle degradatie- rijd moest voorzitter Jaak Gerlo dan ook de knoop jorhakhen. Hij zocht en vond een vervanger in de :rsoon van Walter Dekoning, trainer van Eikenlo, e er voor moet zorgen dat Wasocub gered wordt, jdens de match tegen Sparta Laarne coachte Deko- ing, zij het door een stroman, de Wasocubploeg aar of dit vruchten zal afwerpen is ons een raadsel, en dubieus geval waar een trainer twee ploegen uit ezelfde reeks moet leiden. Feit is dat Sparta Laarne u gelijk staat met Wasocub maar nog een heel wat eter programma kan afwerken met thuiswedstrij- en tegen Koekelare en Wevelgem. Wasocub kan egen Dole Beveren wel punten sprokkelen maar noet op verplaatsing nu zijn redding verzekeren, ilen harde dobber als men insiders mag geloven. WEGA Hoger Op - Scheldejeugd Temse 86-91 De Gentse formatie wilde zich dubbel inzetten om de leiders partij te geven. Met al haar effektieven en langs een secure Verheye speelde het taktisch Hoger Op een meer dan verdienstelijke wedstrijd. Scheldejeugd nog weinig gemotiveerd, met haar 10 punten voor sprong op de tweede uit de klassering, vond de eerste helft nooit de goede draai. Het werd dan ook bij de rust 50-47 maar het jonge Hoger Op had zich blijk baar vergallopeerd. Na rust kwam de klasse van Schel dejeugd nog maar eens bo ven In rebound met Muys- Verspecht - Van Lomber- gen - Gosselin werden alle registers opengetrokken en het broederpaar De Pauw zorgde met Aertgeerts voor de eerste afscheiding. Wel diende Temse oordeelkun dig de laatste minuten uit te spelen maar bij de Gentse formatie winnen is meer dan genoeg. Scheldejeugd Temse liet inderdaad slechts één steek vallen bij Vherzele en de andere matchen werden allemaal overwinningen Punten: Scheldejeugd: Ver specht 8p, Van Lombergen 14 p. De Pauw Ivo 12 p. De Pauw Chris 26 p, Aert- geerst 8 p, Muys 4p, Gosse lin lip. Hoger Op: Van Damme lip. Lippens 6p, De Cock 19p, Demeyer lOp, Van Neste 6p, Verheye 24 p, Van Tilburgh 10 p. WEGA De vierpuntenwedstrijd te gen Sparta Laarne kon uit eindelijk over mogelijke de gradatie beslissen Waso cub moest winnen om bij de Spartanen te blijven en ge zien er drie dalers zijn is de vraag welke Oost-Vlaamse ploeg naar 1' provinciale zal afdalen. De thuisploeg nam de beste start 18-12 en kon het verschil tussen de 10r (26-16) en de 15* min (46-24) uitdiepen. Vooral De Geest speelde een op merkelijke reboundwed strijd en ook Van den Bo- ■sche bleek in goede doen. De bezoekers moesten half weg al op 56-38 achter stand terugblikken en het scheen voor de thuisploeg wellicht veel te gemakke lijk te gaan. Met een ver woede press gaf Sparta zich echter niet gewonnen Ste fan Raman kon samen met Temmerman hun ploeg naar een hogere versnel ling trekken. Wanneer Van den Bossche 4 fouten kreeg stond bij Wasocub de lamp op rood want Laarne nader de tot 84-75 (14* min.) Wan neer achtereenvolgens Van den Bossche en De Geest dan de goede opening von den bleef Laarne op achter stand en het uitvallen van vier basisspelers bij Waso cub had geen invloed met op het wedstrijdeind Laarne kon geen gebrul meer maken van het c wicht en liet zich in de klai sering bijbenen door Wast cub. Een spannend kompi n d titieeinde is in het zicht. Punten: Wasocub: Van c Bossche 15-8, De Geest J 8. Kinders 2-10, Colman d 1, Gerlo 5-7, Waterschoot! O, Windey 7-5. e"Eilv Laarne: Dierickx K 0-5 Wildero 2-2, Raman 18-11 Temmerman 4-18, Va Hulle J. 4-4, De Smet 6-! Van Hulle C 2-0. WEG WZ TISSAC - DOLE BEVEREN 80-68 HERMES - MACCABI 89-109 De thuisploeg kon slechts tot 8-8 in het zog van Mac- cabi blijven. Via De Cleene konden de Brusselaars uit lopen tot 16-22 en van dan af was Hermes op achter volging aangewezen. Wan neer ook Van den Broeck aan scoren dacht werd het 34-42 en deze knappe be zoekende speler kon van ^een dood moment van de thuisploeg gebruik maken om harde 37-52 op het bord te prikken. Na de hervatting bleef Her mes met Raman moedig vechten op de aansluiting. Sauviller bleek in een goede dag en samen met Rillaerts kwam Hermes dichter tot 71-78 (12e min.). Een kwetsuur van pivot Rillaerts deed echter de deur dicht en hoe Hermes ook een pressing uitvoerde, de Maccabi guard De Cleene zorgde voor afgetekende cijfers, samen met Dhaens. Punten Hermes: Rillaerts 15, Van den Berghe 10, Sauviller 18, Raman 31, De Block 14. De Keyzer 0 Maccabi: Van den Broeck 22, Moskovic 10. De Cleene 25, Baeck 6, Van Sandvliet 8, Dhaens 34. WEGA BERTINO - MELSELE 109-90 Osiris - Racing Brussel 80-79 Osiris heeft in de eerste bereikt. Na de kampwisse- helft de basis gelegd van ling gingen echter de pop zijn overwinning. Vooral pen aan het dansen. Onder langs De Koster was de leiding van een oude beken- thuisploeg in deze periode de, Kesteloot kwam Racing onhoudbaar. Via hem klom Brussel stilaan maar zeker Osiris spoedig naar een 12- terug aansluiten. Leemans 6 voorsprong. Hijzelf zou beheerste de rebound. Kes- de score nog wat verbreden teloot verdeelde prachtig tot 19-12 na 7'. Toen ook het spel en Algoet werkte Lagring zijn duit in het tegen een indrukwekkend zakje deed noteerde men na percentage af. De Koster 13' 28-20. Ondanks deze de- kreeg geen steun meer en gelijke lokale afwerking, na 6' kwamen de bezoekers die via een 3 op 3 van Ver- op 54-50. Marion en weer cruysse nog klaarder naar Algoet zorgden aan de 13' voor kwam, bleek toen ervoor dat Racing Brussel reeds dat Putteman en On- een eerste maal aan de lei- genaet het moest afleggen ding kwam 66-68. tegen Algoet en Leemans Leemans verbreedde even Vercruy8se zorgde 1' voor later tot 70-74, en dan rust voor de grootste kloof schoot coach Marc Cornelia 44-31 en langs Ongenaet wakker. Met nog slechts 3' werd een 46-35 ruststand te spelen, haalde hij Danny Dherdt in, die wegens ziek te afwezig bleef op de oefen- stonden. Zijn gok lukte. Danny zorgde met een 2 op 3 voor de aansluiting, doch via hem kwam Putteman geregeld bij de bal, waar mee de Dendermondenaar plots wel weg wist. Met een 80-75 ging men de laatste minuut. Ongenaet en Put teman, elk met vier fouten waren tot voorzichtigheid aangemaand, wat de bezoe kers toeliet in die ultieme minuut tot 80-79 terug te komen. BBC. Osiris: 35 op 67 en 10 op 12 v.w.: Vercruy8se 7, Dherdt 4, De Koster 27, La gring 14, Schorreel 2, Put teman 21, Ongenaet 5 A.V.H. Een sterkverdedigend Dole moest tegen Tissac ervaren dat de Gentse formatie met de wederoptredende De Meyer (ex-Elite) geen ge makkelijke tegenstander is. De Gentse ploeg nam onmiddellijk 4e leiding en dank zij Joost De Burgh- graeve kon Dole bijblijven tót 33-30 rustcijfers. Dole vond echter nooit de goede draai en enkel Deyaert kon vanop de postplaats voor gevaar zorgen. Tissac bleef steeds 4 of 6 punten voorop en hoe Dole tijdens de laat ste 5 minuten een press in zette, het baatte niets meer. De kwieke spelverdeler De Clercq kon van de geboden situatie gebruik maken om Van de Walle aan te spelen zodat het verschil uiteinde lijk nog overdreven werd. Dole wacht nu met span ning de komst van leidi Luchtbal af en onze zeg man coach Stoop wil per! de huid van de Antwerp ploeg om zijn geslaagd se zoen in vierde nationale te sluiten. Punten. Dole. Deyaert 6-1! Pluym 4-8, De Burghgrai ve 13-5, Smet 2-0, Van Lo 2-2, Zonnekijn 0-6 Puymbroeck 3-2. WEG kw led: Bri 'bij enl Aurora Zele - Legia Gent 48-58 Tegen titelkandidaat Legia Gent kon de thuisploeg de eerste twintig minuten ge lijke tred houden. Nadat het tot 4-0 was uitgelopen, kon het na 6-6 een 10-0 plaatsen langs De Graeve - De Roover, maar de bezoek sters reageerden op dezelf de manier en aan de 15e minuut was het 16-16. Tot de rust was het gelijkop gaand met een 22-24 score. Nadat Legia aan de 3e mi nuut uitliep tot 24-30 kon de thuisploeg langs een verrassend sterk spelende Flies en een reboundsterke Van Acker terugkomen tot 30-30 en zelfs aanklampen tot 38-40 halfweg de tweede helft. Het falen bij de afwer king van De Lintdecker en het uitvallen aan de 12e mi nuut voor fouten van eet onvolledig herstelde Roover lagen aan de van het terugvallen van Au rora. Dat bij 41-50 aan dl 15e minuut niet meer kon terugslaan. Punten: De Graeve 8-7, D Lintdecker 0-Q, De Rpove 6-0, Van Acker 4-7, Vuyst 0-2, Flies 4-10. BEN< Dat Melsele er zonder Lau- reys en Franky Van Goe- them niet aan te pas zou komen was bij voorbaat een feit. Bertino, tweede in de klassering, maakte er dan maar een aanvallende wed strijd van met uitschieters op drie fronten. DHooghë haalde nog eens zijn haak- worp uit en De Bock-Van Damme zorgden voor snel heid in de ploeg. Dit resul teerde in 56-37 rustcijfers. Rij Melsele stond slechts éen kannonier op de boot en dat was coach Stout. Zijn inbreng bleek echter niet genoeg om in al dit aanval lend vliegwerk voor ernstig tegengewicht te kunnen zorgen. Punten Bertino. Thiron 7, Van Damme 28, Vonck 16. Van Steelant 5, De Bock 30. D'Hooghe B 26 Melsele: Van de Keybus 6, Stout 35, Van Goethem R, 18, Martens 10. Apers 12, Waem 2, Van den Branden 6 WEGA Eenhoorn Bazel - Grembergen 68-71 Rubac Rupelmonde - Batavo 66-57 De thuisploeg kon de glans prestatie van het voorbije weekend (winst op Melle) niet herhalen. Grembergen nochtans geen doodoener uit de reeks vond de eerste helft in Straetman (ex-Kan goeroes Hamme) een ge droomde afwerker die sa men met Wellekens voor 34-39 rustcijfers kon zor gen Bij Bazel bleef de af werking onder de maat en hoe de tweede periode Pie ters zich ook inspande nie mand kon hem hulp bieden. Bazel probeerde met alle middelen de achterstand goed te maken maar de tak tisch spelende bezoekers hielden het hoofd koel. Voor Bazel deze keer geen pluim want tegen Grember gen moeten Verschooren en andere Ruymbekes heel wat beter voor de dag kun nen komen. Punten: Bazel: Pieters 14- 14, Toté 8-6, Willems 0-8, Smet 0-2, Verschooren 8-4, Van Broeckhoven 4-0. Grembergen: De Clerck 2-2, Straetman 18-2, Cuypers 0- 6, Goossens 6-10, Mijs 4-2, Wellekens 8-6, De Cock 1-4. WEGA Het degraderend Rubac heeft tijdens de tweede sei zoenhelft nu zijn vierde ze ge kunnen behalen. Deze keer verdient de ploeg van coach De Laet nogmaals een proficiat want Batavo vóór het seizoen nog een titelpretendent kon aan de Scheldeboorden nooit tot gewoon rendement komen. De thuisploeg met Becquet- Verschooren achter het ka non speelde een knappe eer ste helft en kon 36-24 rust cijfers laten optekenen. Na de hervatting dreigde Bata vo langs Meerschaut maar Becquet vond in Jansegers - Spildoorn welkome hulp om de puntjes thuis te hou den. Spijtig bracht de eerste kompetitiehelft geen enkele zege voor de Rubac-jon- gens, anders hadden zij nog de degradatie kunnen ontlopen. Nu op 5 wedstrij den van het einde is het kaï echter verdronken er achterstand op Melsele groot om de redding te b» werkstelligen. Punten: Rubac: Becquet 21 p, Verschooren 21 p. Ver lent 2 p, Poppe 2p. Jan» gers 8 p, Spildoorn 12 p. Batavo: Goethals 14 p, Te chel 2 p, De Meester 8 p.; Van de Maele 7p. Meé rschaut 26 p. WEGA

De Voorpost | 1981 | | pagina 24