Zele Alois Carmeliet komt met grote sier terug Optelfouten en Italiaanse komedie temperen boksgenot te Asahi Kwai Zeiebeloften winnen sporttrofee Van Landeghem, De Ridder, Christiaens: beste streekatleté 'elE Damian schittert te:lirc[ÏÏ»l Up to de Caestecker!!! mineert de plaatselij e ser, die in de laatst* e terecht nog eens 8 rust krijgt. De vei., puntenzege gaat d< naar de Temsenaair 26 - 20.2.1981 - De Voorpost Wies Carmeliet had de glimlach na zijn kamp tegen de Italiaanse comingman Donato Ramano. die in zestien profkampen maar één nederlaag kende. De overwinning was niet de voornaamste reden van tevredenheid. Het belangrijkste voor de Zeienaar was, dat hij op 31-jarige leeftijd had aangetoond zeker nog niet afgedaan te hebben. De druk en de stress was van Carmeliet afgevallen. Hij stond als een zorgeloze prof in de ring, die zich kon veroorloven eventueel te verliezen, maar die anderzijds de zelfzekerheid uitstraalde om een tegenstrever te intimideren. Voordeelpunten die hij vroeger moest ondergaan in beslissende kam pen als tegen Kimpuani en Europees kampioen Hansen. Carmeliet begon zijn «match van de terugkeer» aan een hoog tempo en bracht zijn opponent al vlug in moeilijkheden, door de wijze waarop hij met zijn geveinsde slagen zijn tegenstander op het ver keerde been poogde te krij gen. De Carmeliet-stijl kwam op een vlotte wijze tot uiting. Zijn sterk wapen de gedubbelde iinkerdirect gevolgd door een rechter leidde in de derde ronde reeds tot succes. Ramano ging voor 8 tellen neer, maar bezat genoeg karak ter om voort te doen. Car meliet blijft het verras- singseffekt nastreven met zijn grote variatie in stijl. Hij teistert voortdurend het lichaam van de Transal- pijn. De eerste vijf ronden duldt Wies gewoon geen tegenstand Hij heeft zich fysisch goed voorbereid en laat op geen enkel moment het tempo zakken Ramano voelt de noodzakelijkheid om zich er boven te zetten In de zesde ronde sprokkelt hij al zijn krachten bij el kaar en een te overmoedige Carmeliet, die even zijn dekking verwaarloost, moet een rechterdirect in casseren, die hem uit even wicht brengt, zodat hij ver plicht is aan te klampen Geen nervositeit bij de Zeie naar, die de moeilijke perio de goed te boven komt en laatste twee ronden op nieuw paraat is om zijn meesterschap te demon streren, met zware treffers in het lichaam van de Ita liaan Het wordt voor Car meliet een zoete terugkeer met een afgetekende pun tenzege, die door de wijze waarop ze tot stand kwam voor de bokser nog heel wat moeilijkheden inhoudt. Nog niet afgedaan Na een jaar inaktiviteit, die Carmeliet zeker niet op de zetel doorbracht is hij langs de grote poort opnieuw on der de ringlichten gestapt. Het was een andere Carme liet dan die dewelke in de voorbije periode zo hard achter een Europees kon- trakt had gehold, waardoor hij meer krachten verspeel de buiten de ring, die hij beter kon gebruiken als hij oog in oog stond met Hansen. Na een jaar meditatie beseft Alois het allemaal zoveel beter: «Ik heb voor mezelf ervaren wat stress betekent Be stendig onder druk staan gaat met een heleboel krachten lopen Ik had me als hoofddoel een kamp om de hoogste Europese eer ge steld. In de periode dat ik ze kreeg was misschien mijn beste konditie voorbij. De seizoenen voordien was ik in betere doen en haalde overwinningen die norma liter meer weerklank had den Ik nam uiteraard de kans waar tegen Hansen Het is steeds een groot kampioen en in de periode van de beste forme zou ik misschien ook niet van hem gewonnen hebben, maar Randers was wel een wran ge nasmaak De ontgooche ling enerzijds en de voldoe ning het doel te hebben be reikt anderzijds, waren misschien de redenen waar om ik besloot er mee te stop pen. Na een rustperiode kreeg ik opnieuw een zoda nig verlangen naar de gym. Onder het mom om het ge wicht op peil te houden be gon ik hard te trainen. Ik voelde dat ik op 31-jarige leeftijd nog niet had afge daan. Ik beschik nog over een arsenaal aan fysieke kracht en besefte ander zijds ook dat ik nog niet zoveel harde klappen had moeten incasseren en mijn morele paraatheid was na tien jaar nog onaangetast. Ik meende dat ik nog wat te bieden had. Het is in dat licht dat de terugkeer moet gezien worden». «Rode lap» De Caestecker In zijn inaktiviteitsperiode kreeg Wies een opstopper te incasseren die hij nooit ver teerde. De Westvlaming Franky De Caestecker ver klaarde dat Carmeliet uit schrik nooit tegen hem durfde boksen. «Ik had de handschoenen aan de wil gen gehangen en was dus zonder verweer. Ik zou de waarheid geweld aan doen als ik loochende dat die uit daging er niet heeft toe bij gedragen om opnieuw te beginnen. Een kamp tegen, wat velen op 27-jarige een «bokshoop» noemen, is voortaan mijn streefdoel. Met de bewijzen op tafel wil ik mijn palmares naast dat van De èmCaestecker leg gen en zonder mezelf te wil len overschatten ben ik er vast van overtuigd dat ik het op één been zal halen. Om van Europese aspira ties te spreken moet men wat anders kunnen voor leggen dan hetgeen De Caestecker doet. Ik ben be reid om in de ring de juiste waardeverhouding aan de realiteit te toetsen» Zowel in als buiten de boks- ring toonde Alois een grote zelfzekerheid. Het komt er hem niet op aan om die eerste puntenzege met gro te slagzinnen te omschrij ven Het is in de eerste plaats een zege op zichzelf. Het bewijs het nog te kun nen en anderzijds de over tuiging nog wat te kunnen bereiken, zonder dat het «must» er achter staat in een sportdiscipline die hij altijd in hart en nieren heeft lief gehad. Op «jeune premier» Wies Carmeliet liggen er nog heel wat sportieve genoeg doeningen te wachten. Het applaus van het publiek voor en na zijn kamp tegen Ramano. was het bewijs dat ook het boksminded en bokskennend publiek in die richting dacht. De Vlaamse trofee van het Gemeentekrediet die in Koersel werden gehouden, waren voor de Zeelse vere niging vrij positief. De Asa hi Kwai ploegen moesten evenwel hun meerdere her kennen in Samoerai Ronse, dat drie keer in finale ge raakte. Het succes was voor de be loften ploeg, die de trofee wonnen voor Ronse, Koer sel en Brasschaat. Die jon gens begonnen nochtans met een handikap. Er wa pen maar 6 judoka's pre sent, zodat men telkens in de kategorie 75 een forfait opliep. Het team dat de tro fee in de wacht sleepte be stond uit Franky Ras- schaert, Filip Van Herder- gehm, Patrick Perdaen, Freddy De Schrijver, Karei Van der Slijcken, Eddy Van de Cauter, Patrick Van Ac ker. Een nieuwe ploeg want verschillende vaste waar den zijn naar een oudere leeftijdskategorie, maar ook inhoud genoeg om ho ge toppen te scheren. De juniores-8eniores legden beslag op een tweede plaats. In finale tegen Ronse wer den ze met zware 6-1 cijfers geklopt. Het begon noch tans goed in de kategorie 60 km won Said Bouharrak zijn kamp. Daniel Ott ver loor met een klein verschil (koka). De drie volgende wedstrijden kwamen de Ze ienaars er niet aan te pas. Nico De Maesschalck, Luk De Beule en Leo Christiaens werden door respectievelijk Erik Weymeels, Bernard Tamboer en Stefaan Himpe snel uitgeschakkeld. Mario Bouwens en Marcel Mes- kens beperkten in de vol gende kampen het verlies tot een yuko. In de drie voorafgaande wedstrijden had Asahi Kwai zich langs zijn beste zijde laten zien met spre kende overwinningen te gen Reet. Zolder en tegen eerste klasse club Heren tals. De hoofdtrofee was voor Ronse. Asahi Kwai werd met de kadetten in de ronde uitgeschakeld. werden uitgeschakeld. De Belgische Kampioenschap pen gaan door op 22 februa ri te Etterbeek. Trofee Minister Rika De Op het tornooi te Temse won Asahi Kwai de trofee van Minister Rika De Bac ker, die toegekend werd aan de ploeg met het grootst aantal finale plaat sen over de drie reeksen had en juniores Nico De Maesschalck (le), belofte Eddy Van de Cauter (le) en kadetten Abdella Bouhar- rek (2e) en Willy De Clerck (2e) wonnen de ministeriële beker. Bij de beloften word Eddy Van de Cauter uitge roepen als strijdlustigste judoka van het tornooi. eerste Selekties kampioen- Regionale schappen Geert Callaert (junior) en Daniel Ott (senior) zijn de twee enige judoka's die de eindronde voor het Belgi sche Kampioenschap be reikten. Beiden behaalde een derde plaats De drie overige Zeelse judoka's Luk De Beule, Mark Van der Haegen en Marcel Meskens Said Bouharrak werd opge roepen voor de nationale trainingen Geert Callaert. Daniel Ott, Marcel Meskens werden aangeduid om op de lentebeurs aan te treden met de provinciale ploeg te Ronse. Luk De Beule. Leo Chris tiaens en Marcel Meskens behaalden het diploma van hulptrainer. BENO Belangrijk bericht Naast de trofeeen die aan het regelmatigheidskrite- rium «De Voorpost» ver bonden zijn, werd de firma «Faber» bereid gevonden naturaprijzen ter beschik king te stellen om de lau reaten en meest verdienste lijken van het seizoen 1980- 81 extra te belonen. Het jaarlijks internationaal tornooi van Herleving Den- dermonde, voorzien voor zondag 8 maart 1981 kan Te Ressegem waar de pro vinciale kampioenschappen werden gelopen kwamen de atleten uit het Voorpostge- bied goed aan hun trekken. De zege ging naar Marie- Christine Deurbroeck, maar omzeggens alle ere plaatsen waren voor ons ge west. Van Landeghem (AC Waasland) zorgde voor de tweede plaats en Marie- Jeanne De Ridder (AC Aalst) bezette de derde po diumplaats. Voor Marleen Christiaens (AC Zele) werd het een vierde plaats. Ver der volgden nog. Van Gendt (Vlierzele), Van Marcke (AC Aalst), Van den Bossche (AC Zele), Beeckman (AC Dendermon- de). Permenlier bil de juniores De Zeelse atlete Permentier heeft bij niores voor een uitst derde plaats gezorgd al haar spoor haar klufc j, Karine Van Hecke. zorgden voor een merkt vertoon. De zusjes De Mey C le), Bauwens (Vli Smet (AC Zele), en (AC Lebbeke) bezet ereplaatsen. Van Driessche (VS zoals verwacht bij d lieren en Lieve Ro| (AC Aalst) was de b< de veteranen. Veldlopen geen doorgang vinden. Dit wil evenwel niet zeggen dat Herleving zijn tornooi defi nitief afschrijft. De moei lijkheden die de organisato ren momenteel ondervin den, heeft Herleving aange zet een nieuwe formule uit te dokteren. In dit verband zal dan ook een experimenteel tornooi worden gehouden ter gele genheid van de uitreiking van de prijzen verbonden aan het regelmatigheids- kriterium «De Voorpost» op zondag 28 juni 1981 in de sporthal te St. Gillis Den- dermonde. Het gaat hier om een tornooi per ploeg van drie spelers, samenge steld uit dezelfde klasse mentsreeks. Drie niet-ge- klasseerden, drie D, C enz. een waarborg inhoudend dat elke deelnemer min stens drie wedstrijden te spelen krijgt en uiteraard ook geen uren moet zitten wachten om eens aan bod te komen. Een experiment dat ruim kans op slagen maakt en hopelijk voor de organi satoren van tornooien nieu we perspektieven kan openen. Te St.-Maria-Lierde kregen we weer een beste Ian Da mian te zien die in deze spannende wedstrijd enkel Van Huylenbroeck moest laten voorgaan maar zelf afrekende met Eric De Beek. Het gaat de Baas rood se atleet nu goed en de vroegere maratonloper heeft zich in de veldlopen als een gevaarlijke klant opgeworpen. Voor de volgende streekat leet uit ons Voorpostgebied moeten we naar de 9' plaats die wordt ingenomen door de Vlierzelenaar Gilbert Maesschalk. Drie atleten dan op een rijtje: Pierre Cal- lebaut de hardloper van AC Aalst, Hugo Glorieus en van de kopmannen van Vlierzele Sportief, en Eddy Maes, de hoogvlieger van AC Zele. Bij de juniores was het Wim Willaert van AC Hamme die andermaal met een zege uitpakte met in zijn spoor Guy Van Vreckom (Vlierze le). Geert Pas (AC Aalst) nam de volgende ereplaats voor zijn rekening, terwijl Lieven Roelandt (AC Aalst) en Gino De Zwaef (Vlierzele Sportief) 15de en 16de werden. Bij de veteranen kw beste prestatie van lander Guido Colpae als tweede eindigd* Jean Bocklandt (AC me), die met hem podium mocht klai Piet Roels (AC Baasri Karei Maes van d klub kwamen er gc met hun 4de en 7de Een andere goede v ting kwam van Spitael (AC Baas roe zich op de 8ste plaats te Even buiten de tien was er nog Aio Geyte (AC Baasrode) Joseph Meuleman le) 12de, Jozef Lau' (AC Aalst) 13de, Kieckens (VS) 14de beste wedstrijd liepen jeugdreeksen waren wat eerste plaatsen v ze streekatleten: Bi Keyser (AC Hammé bij de scholieren ei Van Geyte (AC Haml Wim De Keyser (AC me) waren de beste ten. Bij de miniemel nen Ben Vonck en I Gillis (Vlierzele) en pupillen was het Gi Uytersprot, eveneenij< Vlierzele. die hetz< baar maakte. He: Gu 'ick Da Jol Rei Lui Rei Dir Pet Joz Ho v II.i Jea Jaa 'ro e n ele mc.il Pat ii Mk kampioen een eerste rech ter kon plaatsen. Gauwe bokste traag zonder ideeën en er ging niet het minste gevaar uit. Zijn rechterdi- rects waren meestal zwaai- slagen in het ijle omdat hij vergat een stap voorwaarts te doen. Een traag reage rende Rudy moest ook de volgende ronden aan zijn opponent laten, die in de vijfde ronde een preciese Iinkerdirect tegen Gauwe's hoofd plaatste. In de zesde ronde kreeg de Lokeraar een serieuse tik tegen het linkeroog en zijn wenk brauw spatte open. Er was geen sprake meer van ver der doen. Dokter De Mets had heel wat werk om die diepe wonde dicht te naaien. Het was voor het nationaal zwaargewicht ze ker geen gelukkig op treden. Rudy Gauwe trachtte zijn bokswijze te verdedigen: «In de tweede en derde ron de was het mij onmogelijk om wat te doen Ik kreeg een duim in het oog en werd daardoor gehinderd. Ik wist dat De Luca een technisch vaardige bokser was. Ik streefde dan ook een knock out na. Daarom dat ik misschien wel de in druk gaf voorzichtig te boksen. Ik hield het eerder bij spelen en zou vanaf de zesde ronde alle registers opentrekken. Ik voelde me Provinciaal kampioenschap d6 veldlopen dames Gilbert Baeyens ontwijkt de linker van de Italiaan Frasca. (c) Het Zeiehof was opnieuw goed bezet met boksfanaten die kon, maar niet bereid was misschien wel een kontrakt graag de met grote namen gesierde boksmeeting kwamen om een gevecht met de Zeel- voor een Italiaans kome- bijwonen. Enkele problemen waarbij de organisatoren se comingman aan te gaan. diestuk. Dat de linkerelle- niet het minste schuld hadden, kwamen wel even het De Italiaan, die voor twee boogverwo»ding een voor- grote enthousiasme temperen. De kamp Baeyens - Frasca jaar kampioen van zijn land wendsel was. bleek reeds werd als matchnul uitgeroepen. Achteraf bleek, na een was in de lichtgewichtklas- toen Dokter Raf. De Mets de nieuwe optelling dat de Zeienaar er met een klein punten- se en matchnul bokste met zieke plek onderzocht en hij voordeel uitkwam. De boksbond zal als nieuwjaarsge- Sanchez en Quero, stond het de Italiaanse hoek dui- schenk nu telraampjes uitdelen aan de verantwoordelijke aangeschreven als een delijk maakte, dat een pro- ring- en boordrechters. Veel autoriteit kon de voorzitter spektakelman, maar te Zele fessional niet zo kleinzerig van de avond de Luikenaar Scholtz niet aan de dag bewees hij dit in negatieve mag zijn. Na de meeting, leggen. Dit bleek ook tijdens de hoofdkamp Williams - zin. Dave Williams was er toen de discussie over de Fieri. Nadat Pieri na de tweede ronde opgaf, liet hij het hart van in en wou van beurs ter sprake kwam, «komediant» Pieri nog een derde ronde boksen. elkeen weten of hij de oor- kon ook Dokter Karei Rin- goot geen kwetsuur vast stellen bij de Italiaan. De organisatoren en het pu bliek waren de dupe. Dave Williams zal zeker zijn aan hangers een sportieve weerwraak bieden. Rudy Gauwe te passief Tegen de door Adinolfi ont troonde ex-Italiaanse zwaargewichtkampioen Giovanni De Luca heeft Ru dy Gauwe zeker geen groot se dingen laten zien. In de eerste twee ronden was de Italiaan duidelijk op zijn hoede voor de plaatselijke pugilist, maar Gauwe trip pelde mee rond de ring, zonder dat er één slag viel Vanaf de derde ronde voel de De Luca dat Gauwe geen gevaar inhield en hij hield met linkerstopstoten de met het hoofd vooruitbok- sende Lokeraar op afstand. Het was pas op het einde van de 9e minuut dat de nationale zwaargewicht- De plaatselijke novice Dumnez en de Temsenaar Marzoek deden het zeer voorzichtig. Marzoek won. (c) Hij werd op de vingers ge tikt door zijn boordrechters Edmond Meulenberg en Fi lip Verbeke, die geen pun ten konden toekennen aan een bokser die een ronde vroeger opgaf- Ringrechter Scholtz kon dan niets an ders dan Williams als win naar uitroepen door opgave na de tweede ronde van Pie ri, die nochtans nog een hardnekkige derde had gebokst. Het was duidelijk dat de Italiaan komedie speelde en schrik had van tempovreter Williams. De Italiaan had in de eerste twee ronden Wil liams van repliek gediend. De Engelsman had heel wat slagen moeten incasseren. Dave beschermde zjch min der goed en ontweek min der snel de treffers. Pieri was een bokser, die wat zaak was van al die heibel. Williams enige bekommer nis is boksen, zijn tempera ment uitleven en het pu bliek veel kijkgenot bieden, dat kon hij niet tegen Pieri en dat deed de sympathieke Williams pijn. Zijn 19e be roepskamp zonder neder laag bracht hem weinig ge noegen. Een beurs verdiende Pieri niet voor zijn optreden. Deze foto toont duidelijk dat Rudy Gauwe tegen de Italiaan De Luca zijn weinig beschermde, (c) Liefhebbers In een kamp over 3 maal 2 minuten stonden Dumnez van Zele en Marzoek van Temse tegenover elkaar. In de eerste ronde trachtte de debuterende Dumnez zich te doen gelden, door be weeglijker rond zijn tegen stander te boksen Hij krijgt het evenwel niet makkelijk omdat de Waas- lander groter is aanvankelijk kan tot counteren. In ronde blijkt het dat naar zijn heeft overschat en 8 tellen rust van ter Van Doorslaer links-rechtse zoek is de betere heeft met meer mineert de plaatselij ech ser, die in terecl rust naar de zoek. Een te volgen e van de stal Baeyens app O verschelde. Tegen een agressie sende Limburger kan Mohammed Bou niet dezelfde autorit senteren als in zijn kamp. De K.O. zege duidelijk wel wat ai streefde opnieuw n eindstoot. Hij deed I brede zwaaislagen, aankwamen maar dc tegenstander goed opgevangen. In de 2 de moet Boughaleb vloed van Houben gaan en hij mist op c ment de rust om me leg te replikeren. tennederlaag moet Lokeraar een les inhi Vercauteren van B en Manolito van boksen een kamp z< houd. De Kalkenaa^, onstuimig om een kamp te kunnen Voor Vercauteren alleszins een onm< taak om enige lijn wedstrijd te breng* matchnul moest da beiden bevredigen. de zeker nog niet vermoeid. Mijn fysische konditie was nog niet aangetast. Die kwetsuur is een risico dat er bij het boksen altijd inzit. Zonder dat meen ik dat de beslissing in de slotronden nog moest vallen. Die kwet suur heeft voor mij ook nog andere gevolgen. Er was een kamp in Johannesburg gepland en die zal nu wel in het water vallen». Gilbert Bayens maakt vorderingen Door het onattent zijn van de jury kon Gilbert Bayens van zijn puntenzege niet ten volle genieten. Het zou nochtans een bekroning ge weest zijn voor de stielliefde waarmee Bayens de laatste maand traint en tevens een beloning voor de wijze waarop hij na een duimope- ratie van ver is teruggeko men. De Zeienaar kweekte lef en ringervaring en heeft durf gekregen om zijn mo gelijkheden aan te bieden. Het is niet meer de Baeyens die er in vliegt. Hij doet het beredeneerd en met een technische bagage die is bij geschaafd. In de eerste ron de pakte hij uit met een gedubbelde links-rechtse en hij miste op het nippertje een uppercut Hij bokste be weeglijk en draaide ge zwind uit de actieradius van de Italiaan. In de twee de en derde ronde is hij ook attent wanneer Frasca zo wel van rechts als van links uithaalt. De vierde ronde wendde Baeyens zijn fysie ke paraatheid aan om hoofdzakelijk met linkerdi- rects punten te scoren, maar hij kreeg in dezelfde ronde een linkse opstopper tegen de hersens. In de vijf de en zesde ronde werd er minder initiatief genomen, alhoewel Baeyens in de slot- ronde bewees bekwaam te zijn goed uit een lijf aan lijf gevecht te komen. Voor het initiatief dat hij nam en de wijze waarop hij trachtte de kamp te maken mocht Baeyens misschien wel aan spraak op een puntenzege, hoe miniem ze ook was. maken.

De Voorpost | 1981 | | pagina 26