De Voorpost E.V. Aalst dwingt J.S. Herstal tot een gelijkspel Prettige wedstrijd Ajax nu reeds 6 punten voorsprong! Vlotte zege voor At. Temse HBC Buggenhout voelt zich bekocht Matige prestatie Jeugd handbal Oostvlaams Ponyverbond nodigt uit Handbal kalender Marianne De Groote, Christel Verbruggen, Peter Van Stappen: uitblinkers -S Blanco en De Gruyter boksen te Sint-Niklaas Zenith sterker dan Terhulpen OVERAL VERKRIJGBAAR 28 - 20.2.1981 - De Voorpost 2e Nationale Ie Nationale E.V. Aalst - J.S. Herstal: 8-8 Avanti Lebbeke - Charleroi: 19-17 Promotiekandidaat J.S. Herstal botste te Aalst op een bijzonder gemotiveerde ploeg. De Eendrachters nog steeds zonder M. Bayens, speelden zich werkelijk uit de naad om het prestigieuze Herstal een punt te ontfut selen. D. Bayens hep tij dens de wedstrijd een neus- breuk op, werd in het hos pitaal snel opgekalefaterd en speelde dan gewoon ver der, Van Herreweghe moest na de wedstrijd «bij gewerkt» worden zo was hij tot het einde van zijn krach ten gegaan, dit om enkel aan te tonen hoe alle Een- dracht-spelers zich uit sloofden om toch de neder laag te ontlopen. Het is dui delijk dat Aalst, als het op nieuw kan beschikken over al zijn effectieven ook G. Van Malderen hernam voorzichtig de training na zijn tweede knieoperatie nog een vooraanstaande rol kan spelen. Ondanks de la ge eindscore sprak men te Aalst van een zeer goede wedstrijd. Er werd hard nekkig maar zeker niet brutaal gespeeld en vooral de verdedigingen spanden zich opvallend in. Het duur de dan ook tot de 7e minuut vooraleer Simal de score opende en naar later zou blijken was dit het enige Aalstprco Hrvlnunt in dp eerste helft! Na een Kwar tier stelde Herstal inder daad gelijk en via 1-3 na 23' werd de rust bereikt met een 1-5 score. Eendracht ging echter niet bij de pak ken zitten en aangezien ook keeper Luc Moens voortref felijk bleef acteren was het nu de beurt aan de Wapen makers om niet door de ste vige Aalsterse verdediging te geraken. Langs Stee mans en De Doncker nader de Aalst tot 6-7 5' voor het einde en toen volgde een ongelooflijk spannende slotminuut. Stenor stelde gelijk, Herstal nam op nieuw voorsprong en tij dens de allerlaatste secon den kon D. Bayens er nog 8-8 van maken. Scoorden: Simal 1, De Doncker 4, D. Bayens 1, Steemans 2. Reserven: E.V. Aalst - J.S. Herstal: 18-10 Coach Nijs bleek bijzonder tevreden over de inzet van zijn spelers die reeds bij de rust een 10-4 voorsprong telden. R. Bayens, Van den Bossche en C° zorgden daarna nog voor een vlotte 18-10 zege. Scoorden: Van den Bossche 6, De Coster 4, R. Bayens 5, Cornelis 1, De Jaegher 2. EVA Ie Landelijke Na de duur bevochten zege te Antwerpen mag Ajax toch serieus aan een kam pioenenviering beginnen denken. De Lebbekenaars tellen na de nieuwe neder laag van Uilenspiegel nu reeds 6 punten voorsprong op... Dendermonde dat met een Uilenspiegel van de tweede plaats verdringt. Met nog 8 wedstrijden te spelen kan er weliswaar nog veel gebeuren maar zonder enorme tegenslagen zien wij toch niet in hoe Lebbeke de promotie naar de nationale reeks nog kan verspelen. Voor Rosis Aalst, dat een afstraffing kreeg van Sasja 2 en voor Sparta Aalst, dat na een de gelijke wedstrijd te Dender monde het onderspit delfde, worden de resterende wed strijden bepalend in ver band met een zich hard aan kondigende strijd tegen de degradatie. H.K. Antwerp - Ajax Lebbeke: 16-19 Zoals kon verwacht worden is het te Antwerpen een emotievolle wedstrijd ge worden waardoor de spek- takelwaarde van de wed strijd sterk beïnvloed werd. Gelukkig voor Ajax bleef het op het terrein relatief kalm want tijdens de twee de helft werd er een echte oorlog ontketend op de tri bunes waar zelfs de plaatse lijke politie werd voor opge trommeld! Als wij schrijven dat het relatief kalm bleef is dit vooral te danken aan de Lebbekenaars die ook hun kalmte behielden vooral in de tweede helft als de thuisploeg er bijzonder hard tegenaan ging. Van bij het wedstrijdbegin bleek dat Ajax dat nooit op achterstand werd geplaatst de betere ploeg was. Via 2-3 na 10' stevende Ajax naar 3-9 na 18' maar on danks keeper De Bruyn weer knap werk deed in het Lebbeekse doel hij stopte o.a. 3 strafworpen nader de Antwerp toch nog tot 9- 11 aan de rüst. Was de eer ste helft vrij vlekkeloos ver lopen, van bij het begin van de tweede helft werd het duidelijk dat de thuisploeg uit een ander vaatje ging tappen. De Ajax-spelers he ten zich echter niet verlei den tot het «krijgertje» spe len van Antwerp en on danks de «temperatuur» rond het veld zienderogen steeg, ging Ajax via 9-13 naar 12-17 een kwartier voor het einde. Het zenu- wenpotentieel van Ajax leek dan toch even aange tast en hiervan maakte Ant werp gebruik om tot 15-17 te naderen 8' voor het ein de De slotfase verliep dan opnieuw positief voor de ploeg van Mare Multael en met de 16-19 zege bevinden zij zich nu in een uitsteken de positie om de titel in de wacht te slepen. Ajax Lebbeke: De Bruyn, D. Huyck 4. M. Huyck 4. Die- rick, Vermeiren 1, Quidé 2, Van Medegael 2, Jacobs 1, Van Geel 1De Busschere 3, Hofman 1. Reserven: H.K. Antwerp - Ajax Lebbeke: 11-11 Spannende en zeer hard nekkig betwiste wedstrijd die via een 5-6 ruststand eindigde op een logisch ge lijkspel. Scoorden: Jacobs 2, De Decker 1. D. Vermei ren 1, Hofman 1. De Bus schere 4, De Wit 1, Vinck 1. H.B.C. Dendermonde - Sparta Aalst: 22-19 H.B.C. Dendermonde, zon der de gekwetsten De Nil en Bouteille, heeft slechts tij dens het laatste kwartier kunnen afstand nemen van een vlot spelend Sparta dat nog maar eens bewees dat zijn slechte rangschikking niet overeenstemt met de waarde van de ploeg. Reeds van bij het wedstrijdbegin was het duidelijk dat Spar ta meer gemotiveerd aan trad dan de thuisploeg die ook wegens het gebrek aan concentratie ver schillende doelkansen niet benutte. Nadat Dendermon de tot 4-2 voorsprong nam na 8' kon Sparta vooral langs E. Van Temsche en F. Bomon de thuisploeg in snelheid nemen en tot 4-7 voorsprong nemen na het eerste kwartier. Dender monde kwam nu aandrin gen met goed opgezette aanvalskombinaties en bij de rust stonden de ploegen opnieuw geüjk. Dender monde startte de tweede helft duidelijk meer gemo tiveerd maar een juist schietende Mens hield Sparta toch in de wedstrijd tot een kwartier voor het einde (16-16). Sparta ver loor toen de snelle Frank Bomon wegens diskwalifi catie en ondanks W. Van Delsen weer uitstekende dingen deed in het Aalster- se doel kon Dendermonde zachtjes aan een voor sprong opbouwen. Langs Van Cauwenberghe en Van de Velde werd het inder daad 20-16 7' voor het einde en aangezien de 5-1 verde diging van Dendermonde de Aalsterse aanvalsacties nu duidelijk vertraagde De wedstrijd Avanti-Char- leroi is misschien geen ech te topper geworden maar de vrij talrijke aanwezige toe schouwers zijn ongetwij feld getuige geweest van een aangename handbal- wedstrijd. Beide ploegen heten inderdaad techniek primeren op kracht en dan kan handbal echt mooi zijn. Charleroi was, na interne moeilijkheden. opnieuw met zijn voltallige basis- ploeg naar Lebbeke afge reisd en aangezien Avanti nog steeds geen beroep kon doen op een zieke M. De Bruyn, mocht men zich wel aan een gelijkopgaande wedstrijd verwachten. In de Lebbeekse opstelling trof fen wij twee scholieren aan, J. De Pauw en D. Verguit en twee junioren H. Maes en M. De Proft, zodat men bij Avanti nu toch wel aan de jeugd kansen geeft. Tij dens de eerste helft bleek al dadelijk dat beide ploegen aan elkaar waren gewaagd. Langs Fourrez scoorde Charleroi het eerst maar na 5' stelde De Vlieger vanop zijn linkerhoek geüjk. Het bleef dan gelijkopgaand tot 4-4 na een kwartier al dient gezegd dat Lebbeke enkele open kansen niet kon be nutten. Avanti, dat uit de tweede üjn duidelijk werp- kracht ontbreekt Ver- moesen zou de training hervatten speelde op nieuw zeer taktisch in aan val en twee opeenvolgende treffers van Cornelis samen met doelpunten van Koen Verhofstadt en De Vlieger zorgden voor 8-4 4' voor de rust. De Lebbeekse verdedi ging speelde erg geconcen treerd en een opnieuw bij zonder goede keeper ^ler- tens zorgde dat een 9-5 sco re de eerste helft afsloot. Tijdens het eerste kwartier van de tweede helft maakte Avanti dan een bijzonder zwakke periode door. Voor al aanvallend bleef men on der de maat en er was een bijzonder knappe Mertens nodig om Avanti tijdens de ze periode in de wedstrijd te houden. Niettemin zou Charleroi via 10-9 na 41' tot 10-12 voorsprong nemen een kwartier voor het ein de. Trainer De Smedt ver scheen dan zelf maar op het terrein maar aangezien de Lebbeekse aanvallers de ge schapen kansen bleven mis sen leidde Charleroi nog steeds met 11-13 10' voor het einde. De Smedt slaagde er dan toch in zijn ploeg in een hogere versnelling te brengen en langs De Batse- üer goed wedstrijdeinde na een zwakke wedstrijdpe riode en A. Maes werd het 14-13 3' later. Op penal ty konden de bezoekers nog éénmaal aansluiten (14-14) maar in een wervelend wed- strijdslot stevende Avanti nog naar een duidelijke overwinning. De jonge Ver guit maakte er 15-14 vanop de rechterhoek via Cornelis, De Bats< en De Smedt stevende 1 thuisploeg naar een lSfPf1 voorsprong 3' voor het de. Via 18-16 minder da voor het slot legde A. li ^c de 19-17 eindcijfers vas Avanti: Mertens en Ni vic. Verguit 1. J De Pa De Vlieger 2, Cornelis 4 De Proft 1, A. Maes 3 Mafes, Verhofstadt Batseüer 5, De Smedt 1. ke Reserven: Avanti Lel ti 5 ke - Charleroi: 19-19 Via een 9-9 ruststand ra Avanti 17-19 achter mir ,^r dan 2' voor het eii ,in, Or nk Langs Verguit en Gucht konden zij toch een 19-19 geüjkspel int^ wacht slepen. Scoor Moonen 2, M. De Pro) Van Gucht 4, De Smedt De Pauw 4, H. De Verguit 1. E werd de thuisploeg eigen lijk niet meer bedreigd. Sparta naderde nog tot 21- 19 maar Batselier legde tij dens de laatste minuut de eindcijfers vast. Scoorden: Dendermonde: Timmerman 2. Van de Velde 8. Van Cau wenberghe 4. Batselier 3. De Bock 3, Segers 1, Ver- leyen l Reserven: H.B.C. Den dermonde - Sparta Aalst: 39-9 Dendermonde dat met een 18-4 voorsprong de rust be reikte, toonde zich veel te sterk. Scoorden: Dender monde: De Proft 3, Merckx 5, Van Damme 3, Kerre- mans 10, Van der Vekens 8, Wuest 5, Gyssels 2, Van Kerckhove 1. Verleyen 2. EVA. 2e Landelijke Haachtse - S.K. Grem- bergen: 25-16 Haachtse, tweede gerang schikt op 2 punten van lei der Buggenhout, heeft ster kere tegenstand van G.S.K. ondervonden dan de uitslag laat vermoeden. Tien minu ten voor het einde wees het scorebord inderdaad 18-16 aan vooraleer Grembergen totaal ineenstortte. Het be gon nochtans niet te best voor de ploeg van trainer De Braeckeleer die vlug naar een 3-0 achterstand opkeek. G.S.K. hervatte zich echter en na 12' waren zij genaderd tot 5-4. Grem bergen bleef bijzonder goed meespelen en via 8-8 werd 10-10 genoteerd, twee mi nuten voor de rust. Toch slaagde Haacht er nog in met 12-10 te gaan rusten ondanks de debuterende keeper Van Cauwenberghe bijzonder knap speelde in het G.S.K doel Na de rust in C kreeg men hetzelfde s :en beeld. Haacht nam onn dellijk voorsprong (15- maar opnieuw pikte goed spelend Grember aan (15-14). Via 18-15 w beli het dan 18-16, tien mini a Vi voor het einde voora mb{ G.S.K. dat ondertui Dooms verloor weg iOOi kwetsuur het tempo meer aankon. S.K. Gita bergen: Van Cauwen nor ghe, H. Van Haute Beeckman. Impens, J. Hout 3, Doorns, Dauwieuu Broothaerts 4, Mertenspl Braeckeleer 5. 3e Landelijke Beker van België At. Temse - Anderlecht 2: 29-8 Temse speelde zondag een van zijn beste wedstrijden van het seizoen. De leiders en meer dan waarschijnlijk toekomstige kampioenen lieten Anderlecht geen schijn van kans. De bezoe kers, die met enkele spelers van hun fanion-team aan traden en die dus normaal een reeks hoger optreden, werden door Van de Walle, die een fantastische eerste helft speelde, gewoonweg voor schut gezet Met tien doelpunten in de eerste helft bleek deze Van de Wal le het synoniem van het aanvalsspel van de thuis ploeg die bij de rust reeds een 15-4 voorsprong telde Na de rust hetzelfde spel- beeld. Een oppermachtig Temse, geleid door een klaarkijkende kapitein W. Van Buyten, stuurde zijn snelle spitsen E. Buytaert - Bruyninckx steeds in de ruimte zodat de score steeds maar hoger opliep. Ook verdedigend klopte al les als een bus maar met meesterverdediger F. Cor nelis als coach kan dat ook moeiüjk anders nietwaar EVA Dameshandbal E.V. Aalst - Haachtse: 8- 5 Trainer Van Eyghem noemde de wedstrijd tegen Haachtse een van die matchen die men best zo snel mogeüjk vergeet. Een dracht speelde opvallend zwak tegen een moedig maar zeer beperkt Haacht se. Van de acht gescoorde doelpunten «vielen» er 5 op penalty. Haachtse kreeg 7 penalty's maar een out standing spelende keeper Van Wezemael liet geen en kele passeren! Na 6' nam Haachtse de leiding (0-1) en via 2-3 kon een zwak spe lend Eendracht de rust be reiken met een 3-3 score. Na 10' in de tweede helft leidde de thuisploeg dan toch met 5-3 maar opnieuw kon Haachtse aansluiten (5-5). Aalst speelde dan toch even op bijna normaal niveau zodat, zijna een zeer zwakke wedstrijd, toch nog met een 8-5 score de zege thuis hielden. Scoorden- Si mal 5, Bascour 1, Wauters 1. Devinne 1. EVA. Zaterdag 21 februari om 19u organizeert het Oost vlaams Ponyverbond in zaal De Oüfant. Steenweg te Sint-Maria-Lierde een «Breughelfestijn» voor al haar leden, organizatoren en sympathisanten. Het gaat er steeds gezellig aan toe en zoals in «Breu- ghels» tijd zal men naar hartelust kunnen smullen Tijdens de avond kiest men een nieuwe miss. Telkens groeit die verkiezing uit tot een genietbare show Linda Peleman (miss 78), Rika Malfroot (miss 79) en Carine Verhofstadt (miss 80) deden het zeer voortref felijk. Ze waren uitstekende «ambassadrices» van het Oostvlaams Ponyverbond. Wie wordt de nieuwe O P V -miss '81? Daar gaan alle aanwezigen over beslis sen want iedereen krijgt een stembiljet Tijdens het «Breugelbuffet» worden alle nieuwsjes mee gedeeld en worden de koerskalenders uitgereikt. Start zondag 1 maart Het seizoen '81 start op zon dag 1 maart in Liedekerke op de inmiddels al bekende renbaan 't Lindeke De Bra bantse grensgemeente bijt dus de spits af van het sei zoen '81. Ook op zondagen 8, 15, 22 en 29 maart is de renbaan 't Lindeke de pleis terplaats van alle ponylief hebbers. Koerskalender Maart 1, 8, 15. 22. 29: Lie dekerke (nationale wed strijden) April 5 (Wetteren), 12 (Sint- Lievens-Houtem). 19 (Pa sen): Herdersem, 20 (2e Pa sen) Smetlede, 26: Eke Mei- 1 en 3 Sint-Lievens- Houtem; 10: Lebbeke-Bug- genhout, 17 Aspelare: 24. Grimminge; 28 (O.L H H.): Geraardsbergen: 31: Gal maarden Juni 7 (Sinksen): Oosterze- le; 8. Appelterre: 14. Nieu- werkerken; 21. Meldert; 26: Liedekerke (Nacht der Vluchters); 28: Meerbeke Juli: 5: Viane; 12: Dender- windeke; 19: Ophasselt; 21: Sint-Lievens-Esse (KV Bel gië); 26. Voorde Augustus: 2: Ninove; 9: Lochristi: 15: Idegem; 16 Dilheek; 21: Liedekerke; 23 Gooik; 30: Vollezele September: 6: Ophasselt. 13. Wetteren; 20: Zandber gen; 27: Destelbergen Oktober. 3 en 4: Buggen hout: Kampioenschap der kampioenen; ll en 18: Lie dekerke: 24 en 25: Masse- men (Europees kampioen schap) November. 1 Liedekerke (Grote sluitingsprijs) Het Oostvlaams Ponyver bond organizeert in samen werking met het Nieuws blad-Sportwereld een regel- matigheidskriterium met 200.000 F. prijzen in '81. Indrukwekkend. Iedereen had lof over de toe- Scholieren E.V. Aalst - Avanti 2: 13- 21 Verdiende overwinning van de Lebbekenaars (zon der Van Mol), die na een goede start (0-6), zich lieten bijbenen (8-9) maar dan on der impuls van organisa- tor-afwerker D. Verguit te rug uitkepen Via De Smet. Van Onsem en Van Lan gen hove kon Avanti na 15' uitlopen tot 2-8. viel dan stil en incasseerde dan 4 doelpunten op een rijtje. Rust 6-9. Na 10' in de twee de helft was het nog steeds 10-12. maar een grootse Verguit zorgde dan met 5 treffers voor een 12-18 voorsprong. Ondertussen moest de hardwerpende Cooreman zijn meerdere er kennen in «verdediger» Pa rijs en kon Van Onsem met een rechtstreekse opgezette vrijworp de eindcijfers op 13-21 brengen. Avanti: De Donder. De Smet 4 Lte Feyter, Van Langen- hove 2. Van Onsem 6, Pa rijs 2, Vlassenroot, Bos- teels, Verguit 7. Oefenwedstrijd Avanti (geb. '64) - Kon. Ath. Dinant: 28-16 Rust: 14-8. Avanti: Vermeiren. Dael- man 8. Van Gucht 2, De Feyter 4. Van Langenhove 1. Van Onsem 6. Bosteels. De Ridder 2, Waumans, Pa rijs 4, Vlassenroot 1. Miniemen E.V. Aalst - Avanti 1: 2-24 Avanti: Van Hove, Van Bie- sen 7, De Visscher 4. Van der Jeugt 1. Keppens J. 4, Keppens K. 4. De Donder 4, Borms. Smekens. Scaldia - Avanti 2: 9-10 Avanti: Van Biesen - Cos- tanzo. Vlassenroot 3. De Proft 3, Walraevens 2, Cooreman, Michiels 2, Bourgeois, De Batselier, De Ridder, Abeel. Weekeinde 21-22 februari: Miniemen: Zat. Ajax 14 i E.V. Aalst - Avanti 16 uur Scaldia - Avanti 2 (inhaalwedstrijd l no vember). EVA. Tongeren - Buggenhout 3): 19-16 Buggenhout voelde zich te Tongeren bekocht na een tijdens de tweede helft op vallende home-arbitrage. Het in le Landelijke spelen de Tongeren was naar het gevoel van onze Buggen- houtse gesprekspartner ze ker te «pakken», maar wat de Limburgse scheidsrech ters tijdens de tweede helft bezielde zal voor altijd een vraag blijven. De ploeg van keeper Vermaesen speelde een voortreffelijke eerste helft en via de 0-3 voor sprong, wegens reeksver- schil. werd het eerste kwar tier afgesloten met een 2-7 score. Via 3-8 en 4-9 werd de rust bereikt met een 7-10 stand. Was de eerste helft zonder moeilijkheden ver lopen, reeds van bij het be gin van de tweede helft be gon het Zichem8e scheids- rechtersduo zich te bezon digen aan home-arbitrage. Dit resulteerde in een dis- kwalifikatie van trainer speler De Proft na ongeveer 40' bij een 11-12 score. Buggenhout bleef echter op de tanden bijten maar via 13-14 na het derde kwartier kwam de thuisploeg voor het eerst aan de leiding 10' voor het einde (15-14). On dertussen was de wedstriid- concentratie bij Bug hout volledig weg zoda 17-16 de 19-16 einds werd bereikt. Scooi Van Nuffel 3, De Pro Van Damme 2, Broui 2, Bas 1. 1115 «11 'il] ,rW 3f Sp Sell Hu ka pen Sin Za e W e W iute Waas- en Sctieldelandkamploenschappen in Gulden Speren te Belsele Dames Ie Nationale Zat. 21/2 te 16u30: Avanti Femina - Angleur Ie Landelijke Zond. 22/2 te 15 uur: Aalst Sportief - Hechtel Zond. 22/2 te 19u30: Stel- mar - E.V Aalst Zat. 21/2 te 17ul5: Meive ren - R.B. Dendermonde 2e Landelijke Zond. 22/2 te 16 uur. Olym- pia Aalst - Uilenspiegel 2 Zond. 22/2 te 19 uur: Daza - R.B. Dendermonde 2 Heren Ie Nationale Zat. 21/2 te 20ul5. Angleur - Avanti Lebbeke 2e Nationale Zond. 22/2 te 16u30: Kapek - E.V. Aalst Ie Landelijke Zat 21/2 te 20ul5 Spfcaai Aalst - Ajax Lebbeke 'loef Zat. 21/2 te 20ul5 Denjstafc monde - Heusden Zond. 22/2 te 17u30: R^hag Aalst - Antwerp 2e Landelijke Zat 21/2 te 15u30: Bug£ hout - S.K. Grembergen ierd le z< 'f rdig Zond. 22/2 te 18 uur: L< ren - Ap. Kortrijk Zat. 21/2 te 20u30: Mee se - Jochewoa Aalst 3e Landelijke Zond. 22/2 te 19ul5: Gi Bijgaarden - Temse Zond. 22/2 te 15ul5: 1 Leuven 2 - Lokeren 2 Zat. 21/2 te 14 uur: genhout 2 - S.K Grem gen 2 gekende prijzen na afloop van het seizoen '80. Aan de eerste vijf van elke reeks wordt een prijs toegekend. Nieuwe reeksindeling Voor de pauze worden de pare reeksen gelopen plus de één- en tweejarigen en de reeks renpaarden snelheid. Na de pauze de onpare reek sen plus de driejarigen en de reeks renpaarden fond. In elk geval een reeksinde ling die praktisch bij alle liefhebbers werd toege juicht. Nieuw is ook de drafreeks tot l,45m die voor het eerst wordt geor- ganizeerd door het O P V. (VDV) Zo kalm het in de voormid dag was, zoveel te drukker werd het in de namiddag. Het mag gezegd worden dat de meeste ruiters 's zon dags liever een beetje uit slapen en allemaal liever in de namiddag zouden rij den. maar dit is nu eenmaal onmogelijk. Bij de pony's waren nog maals Yourri Dochez met Polly en Fabienne Beguin met Gipsy met de eerste prijs weg. terwijl de snelle Tarzan van Micheline De Bock zich tevreden moest stellen met de tweede prijs. Marianna De Groote was in de reeks I proef 3 en 8 on- klopbaar, alhoewel dit nu aan een zijden draadje ge hangen heeft Er moest zelfs een speciale barrage worden ingelegd en dit te gen Peter Van Stappen, een zeer in de kijker lopende ruiter met grote toekomst. Reeks II. Om tegen Christel Verbruggen te rijden in de ze reeks moet ge uit het goede hout gesneden zijn, aangezien zij in proef 4 Danny Stappaerts met Highland Flight wist te kloppen, wat zeker een re ferentie is. Proef 9. Hier moest nog maals Christel Verbruggen het opnemen tegen Peter Van Stappen met Ursa Voor de tweede maal moest Martine De Bock met Con corde zich tevreden stellen met de derde plaats. Het moet gezegd dat de dames De Bock die thuis zijn op alle fronten tot de meest regelmatige behoren. Reeks III Proef 5 bracht een heel stel goede kombi- naties aan de start. Heeft het V.R.V talrijke goede kombinaties in reeks I en II; reeks III is voor de ruiter van andere verenigingen weggelegd. In deze proef gelukte Peter Van Staj met Lucky erin minder dan Danny n ki' li Si li W Ge zek n hi gen loeg 6 oc met eer sele iten (els paert te verslaan. En deze te kloppen! Proef 10 tenslotte Waa m<j dereen dacht dat C; Duerinck met Uvaldi mAocli' ereprijs ging lopen k\ Mark Dielemans met tan en deed het 6/10 sne Maar als laatste kombii deed André Vercaut met Con Dios de deur en reed zelfs 2.6 sekoi sneller. Zondag a s is het weei Wase uitgave en dit ii manége Paddock te Wflst, munster. Lej •OU deeli 1 ling deel: fazc iffer oor i voor Boxing club De Block orga niseert op 27 februari een boksmeeting in dancing De Star, Heidebaan te Sint- Niklaas (oude baan Antwer pen - Gent). Deze meeting vangt aan om 20 uur. Op het programma staan twee profkampen met de twee Beverse profboksers, André Blanco tegen Ko- walski en Rudi De Gruyter tegen Arras Als omlijsting zijn er een achttal liefhebberskampen Blanco's tegenstrever komt uit een club met een grote reputatie. De broer van Re- né Kowalski is zelfs kam pioen van Frankrijk en heeft zijn kandidatuur ge steld voor een Europees ti telgevecht. De tegenstrever van De Guyter is een geroutineer de ringrat. Tijdens het voorbije week end is de strijd voor de promovering gestart. Ze nith Dendermonde, onder gebracht in reeks 38 kreeg voor zijn eerste wedstrijd het bezoek van tweede nationaler Terhulpen. Om de traditie geen geweld aan te doen ging Zenith eerder traag van start Terhulpen maakte hier dankbaar ge bruik van om enkele snelle akties op te zetten en precies op het kwartier lukte het een eerste try (0-4). Zenith werd er door wakker geschud en ging onmiddellijk tot de tegen aanval over. Dit leverde evenwel niet onmiddellijk resultaat op temeer daar Jan Verhofstadt een penalty kick onbenut liet. Na de koffie voerde Zenith de forcing. De bezoekers werden onder sterke druk gezet. De Zenith-aanhang diende desondanks tot de 20' te wachten alvorens Leo Sens met een machtige ren de gelijkstellende try lukte. Jan Verhofstadt zette omn zodat Zenith voor het eerst op voorsprong kwam (6-4). De ploeg draaide nu op volle toeren en toen Eddy Verhavert doorgaf aan Pa trick Scrivens duikelde deze onvervaard door de Terhul- penverdediging over de lijn (10-4). Zenith bleef aandrin gen en enkele minuten later mikte Jan Verhofstadt raak vanop de penalty-kick (13-4) Terhulpen zette zich schrap en wist in een handomdraai tot 13-10 te milderen. Er was even paniek bij Zenith, maar toen Jan Verhofstadt vijf minuten voor het einde na een spurt oen nieuwe Dendermondse try lukte was het gebeurd (17-10). Een voor Zenith hoopgeven de overwinning. Het feit dat U de si de leerlingen van Frans der Veken deze gereput Bels* de tweede klasser aanl ^F den, houdt toch een bel vl,oc u Indei in voor het verder verlo Wl en Zondag wacht de Zenith ordei een verplaatsing naar cing Jet. Volgens kluble. Dirk Michiels, die stil Car weer de oude wordt na gekomplikeerde beenbre wordt het zelfs een uil p'c moeilijke opdracht. Het vooral oppassen geblalebrei zijn in de eerste wedsti minuten o, I Bras Beh de "9 'ioen met i Ere-L

De Voorpost | 1981 | | pagina 28