- Nationale voetbalkompetitie De Cubber in glansrol We kennen mekaar! Kwartfinale Beveren-Lokeren v FreddyB niet in be SorryHansje; ik moet u schaakmat zetten ff» d, Bae<s Cubber d >ert, Cli De Con Milleca Waregem is dit jaar op de Freethiei bezweken want zijn trainer Croon had zich ...tactisch miskeken! 32 - 20.2.1981 - De Voorpost vlotte zege tegen de West vlamingen binnen te rijven. «Toch wel jammer dat De Cubber er op Anderlecht niet kon bijlopen (geel geschorst),» zuchtte Robert Goethals na afloop. Van herwaardering gesproken. Het kan de prestatie van de «verloren voetbalzoon» in de komende matchen alleen maar begunstigen. MOEILIJK SPELEN Op een keihard gevroren 'CBü Eddy Jaspers knalt keihard naar doel, zodat er voor Luc Millecamps niets anders opzit dan zich te beschermen (Beveren-Waregem 3-1) (pm) Kunnen twee ploegen die voor de vijfde keer dit seizoen tegenover elkaar tussen het kalk staan nog de grote massa trekken? De Belgische Voetbalbond oordeelde van wel. Waarmee we niet zwart op wit willen beweren dat een lottrekking voor onze vaderlandse voetbalcup onverbloemd vervalst wordt. Maar toch. Het komt ons erg vreemd voor dat de jongste jaren geen bekerkompetitie kon plaatsvin den zonder dat de Wase derby Beveren-Lokeren op de affiche stond. Als daarenboven het Limburgs onderonsje Hasselt-Waterschei uit de urne rolt dan krijgt ons vertrouwen op dit gladde terrein nog een fikse deuk meer. Als daarbij het financieel extraatje op de proppen komt dat de voetbaltrust opstrijkt bij zo'n kraker, dan kunnen we Robert Goethals best volgen bij zijn voorzichtige maar veelzeggende interpretatie: Het is toch weinig normaal dat twee Wase topklubs elkaar voortdurend in de ogen moeten kijken als het gaat om de beker. grasveld hebben de ak- teurs, wedstrijdleiders in begrepen, getracht er een behoorlijke vertoning van te maken. Aan beide kanten werd in een sportieve sfeer zonder kaarten aardig gekombineerd. Toch vielen er vooral in de eerste periode maar weinig doel- rijpe kansen waaraan de verkleumde supporters zich konden opwarmen. Wim De Coninck moest zich van meetaf reppen op een drop schot van Albert dat nipt overvloog. Aan de overzijde antwoordde Jantje Hoe- beeck met een vluchtschot na een dubbelpas met Mare Millecamps. Veel spelers bleven nogal wat hinder ondervinden van de gladde wei om het evenwicht te behouden. Enkele minuten voor de koffie kreeg Danny Veyt de mooiste kans tot dan aangeboden. Na een Cubber met de knikker een vrijschop van Heinz Schön- berger(1-0). Een gedroomd- de uitgangspositie VAN MOER OUT Waregem moest nu wel uit zijn hok kruipen en risiko's nemen wilde het de bordjes in evenwicht brengen. Het opende meer kansen voor de Wase aanvallers. Al in de 47ste minuut kon Erwin Albert van deze bewegings vrijheid genieten. Van Moer stuurde hem in het klassie ke straatje maar de Duitser schoot voorlangs naast. De «toren» lijkt het scoren wel verleerd. Aan de overzijde werd een goed gericht schot van Rudi Haleydt door Pfaff moei zaam in corner getikt. Pre cies op dat moment schreeuwde Van Moer om vervanging. Een kwetsuur aan de binnenkant van de Doelman Wim Millecamps, de 3-1) (pm) De Coninck plukt hoog opverend en beschermd door bal zodat noch De Cubber noch Albert erbij kunnen. (Beveren-lènbe Wat doe je er allemaal aan? Zwijgen, hard knokken en daarmee basta. De tegen stander naar de keel grijpen en zorgen dat je een rondje verder sukkelt. Daarom ook dat hulptrainer Vacenovsky de voorkeur gaf om de laatste nieuwtjes in het Beverens spelkoncept afge lopen zaterdagavond bijeen te schrapen in plaats van mee te reizen naar Lierke, ook al werd het daar zonder meer een echt plezierke. Je weet, immers nooit. Of de Pool veel heeft bijgeleerd, konden we niet nachecken. Een kwartier voor het eind was de Lokerense spion verdwenenWaarom sla pende honden wekken? Ge lijk had ie. Het zal de assistent van Urbain Ha- saert zeker niet ontsnapt zijn dat de Beverense sco- ringsmachine momenteel stroef toert, sputtert zelfs. Gelukkig voor Beveren we ten ook de geelblauwen uit de tweede linie en zelfs uit de achterhoede het schiet- kraam verduiveld goed staan. Wanneer Eddy Jas pers zijn tweede kompeti- tiedoelpunt ongehinderd mocht binnenknikken, tast te de bespieder naar pot lood en papier. De Kem- penzoon krijgt morgen avond vast een cipier bij zich. Trouwens, in de Dur- mestede is men de ope ningstreffer van de mee opgerukte Jaspers tijdens de terugmatch in de kom petitie lang nog niet verge ten. En vermits zelfs een ezel uit Lokeren zich geen tweemaal stoot aan dezelf desteen. .Foei! ZONDER VAN MOER Freddy Buyl kreeg twee zondagen aan de laarzen gelapt voor de rode kaart die monsieur Rion hem cadeau deed op Club Brug ge. Hiertegen tekende Fred dy beroep aan bij het Sportkomitee na overleg met zijn klubbestuur en trainers. Daardoor kan de Beverense schokbreker in de kwartfinale tegen de buren uit Daknam aantre den en kan hij zijn jubi leummatch op dinsdag 3 maart in eigen huis tegen het Duitse Borrussia onge stoord afhaspelen. Mede jubilaris Jean Janssens is nog lang niet zeker van zijn terugkeer naar de basiself. Het waterknietje blijft de Jean lelijk parten spelen. Wie zaterdagavond zeker in het burgerplunje blijft zitten is Wilfried Van Moer. De geelblauwe ouderdomsde ken moest ook reeds woensdag Jl. forfait geven voor de interland tegen de verrassende Cyprioten. Een dijkwetsuur opgelopen te gen Waregem kan Wilfried nog wel enkele weken van de wei houden. Tegenslag dus voor de Waaslanders die in een kapitale wedstrijd opnieuw enkele titularissen willens nillens op de keien moeten zetten. En wat Beveren en ons vaderlands elftal met of zonder Van Moer betekent, moet zeker en vast niet meer worden geïllustreerd. Wellicht verdwijnt hierdoor ook de voetbaldwerg uit de vorige derby-uitgave, Ro land Ingels uit het andere kamp en wordt Lubanski die het nog steeds kan, meneer Hasaert! naast de herstelde Lato gepos teerd. Een pletwals die de Beverense defensie wel Weihrauch oog in oog met Luc Millecamps (Beveren-Waregem 3-1) (pm) op zijn doelman. Vliegen was er als een vlieg bij om de bal te onderscheppen (3-1). De eindcijfers lagen vast. Hoe Albert zich ook afsloof de om met een doelpunt aggy zijn vertrouwen te herwin- nen, de Duitser kende geen sukses. De Coninck moest nog wel een poging van de doorgespurte Schoofs ver ijdelen en een doorbraak van Cluytens werd wegens buitenspel afgevlagd. Het thuispubliek kon zich verzoenen met deze vlotte zege. Toch kan niet worden ontkend dat Beveren thans een moeilijke periode door maakt, precies omdat zijn aanvallers het scoren enigs zins hebben verleerd. Als De ploegen Beveren: Pfaff, Pfaff, Buyl, Moer, De berger, Albert Weihrauch. Waregem: De norme, L. chielsen, Devos, Vergote, M. Mil Haleydt, Veyt Doelpunten: 45' De Cubber 62' Jaspers 65' Schönberger 70' Vliegen Vervangingen53' i.p.v. Van Moer Desmet i.p.v. Verg Scheidsrechter: cem. Toeschouwers: 7 di Die 1 n bon. eige al vc kinc lokkc d «ai Ten opzichte van vorige week is niet zoveel veranderd bij SK Lebbeke. Beide partijen zijn zowat in een padsituatie terechtgekomen om het in schaaktermen te zeggen. Vorige week gaf ook het bestuur van SK Lebbeke in navolging van de stakende spelers een perskonferentie. Hierop werd vooral door ondervoorzitter Gustaaf Huyghens wijze taal gesproken. Maar de standpunten zijn toch niet dichter bij mekaar gekomen. De bestuursgroep rond de gewraakte Eric Buytaert heeft zich versterkt. De stakende spelers daarentegen toonden dinsdagavond hun goede wil door op de trainingen te verschijnen. Langs de andere kant wer- Het gaat om Alfons Buy- den er nieuwe mensen in taert (broer van Eric Buy- het bestuur opgenomen, taert), Alfons Heuvinck eens zou doen hijgen. En Larsen? Verliest de onstui mige Deen ook deze keer zijn mogelijkheden op de Freethiei? Indien Preben er morgenavond zin in heeft zijn die van Beveren best op "hun hoede. Zo te zien hebben Lokeren en Beveren elkaar nog weinig nieuw te bieden. Hoe kan het an ders. Geen maskers on danks karnaval. Knotsgek voetbal dat wel. We kennen mekaar, zou een Wase bur gervader eraan toevoegen. Gelijk heeft ie deze keer wel. Niettemin kan deze vijfde konfrontatie tussen de twee Wase topklubs toch wel een weelde zaterdagavond opnieuw een grandioze cupwedstrijd worden. We duimen er alvast voor. Luk VAN BEL (neef van Eric Buytaert) en Mare Meert... (neef van stakingsleider Johan Meert) en anderzijds werd Johan Hemelaere als bestuurslid gewipt. Hij had wel zelf de funktie van schatbewaarder neergelegd omdat hij zich niet kon verzoenen met het gevoerde beleid. Wel wilde hij blijven als gewoon be stuurslid, maar die kans werd hem blijkbaar niet gegund. De aanwezigheid van de spelers deze week op de training werd door een deurwaarder vastgesteld. Heel veel vooruitgang is er vooralsnog niet geboekt bij SK Lebbeke. Toch komt het ons voor dat de deur langs beide kanten op een kier blijft. Er is de terugkeer van de spelers op de training en er is het feit dat het bestuur bereid blijft tot praten. Dat verklaarde Staf Huyghens trouwens op de perskonfe rentie, iets wat ons ook door Eric Buytaert deze week nog werd bevestigd. Maar niettegenstaande de wind naar een wat gunsti ger richting is gedraaid, is er vooralsnog geen sprake van een doorbraak. De eis van de stakende spelers dat het bestuur een ander en beter beleid moet voeren is gerechtvaardigd. Niemand zal betwisten dat er in Lebbeke zaken ge beuren die niet door de beugel kunnen. Herinneren we ons maar recent het geval Hans Schöning. An derzijds mogen spelers wel om het ontslag van een bestuurslid of een trainer verzoeken. Maar tussen verzoeken en eisen ligt een hemelsbreed verschil. Ons inziens hebben spelers niet het recht het ontslag van een bestuurslid te «eisen», in dit geval Eric Buytaert. Wil men uiteindelijk tot een oplossing komen, dan zal men van deze laatste eis moeten afzien. Overigens wor of elauv ndei in V6 idag o «Ie oei hebben de beide pjoord geen belang bij in naar een overwir - streven Niemand, noch vaiL kamp, noch van he mag thans de de klappen. Toch w meer dan tijd gezond verstan'd n, komt. Dan pas bevredigend «gelij de bus komen, iemand gezich lijdt plu bli t Freddy Buyl was beroep te gaan schorsing van tw die hem door het mi tee van opgelegd. In laats tie werd daar van zodat Freddy niet aan de beker mat SC Lokeren. BEVEREN-WAREGEM 3-1 FREETHIEL. zaterdagavond. Na het sukses van Anderlecht aan het Rooi kwam Sporting nog een stapje dichter bij de titel. Trouwens na de sleutelmatch tussen de Ivicbrigade en Beveren, die vorige zaterdag nog nazinderde, stond het vast dat niemand de Brusselaars nog van de hoogste eer af houdt. Niemand! Om te beweren echter dat deze kompetitie op de keien werd gezet, is nou ook net iets te pessimistisch. De spanning rond het veroveren van de ereplaatsen spitst zich steeds feller toe. Gewoon omdat de favorieten voor deze zijgaaien met een ongewone regelmaat steken laten vallen staan er steeds kandidaten voor een (vijfde) Europees ticket te drummen. Want in dit UEFA-peloton wordt inderdaad een lichte afscheiding meer en meer duidelijk. Tijdens het voorbije weekeinde deden de Wase ligaklubs alvast beste\ zaken. Lokeren pikte de volle buit mee achter de Zimmertoren en nadert nu zelfs op de hielen van Standard, dat alle poer schijnt op te sparen voor het komend Europees duel tegen Köln tegen Waregem werd de sleutelrol van de Brugge ling in het Wase team nog maar eens bevestigd met een opmerkelijke prestatie. Net op de valreep van het eerste bedrijf scoorde de ex-Unionist, die ook bij RWDM en Club Brugge te licht werd bevonden, zelf met het hoofd zijn eerste kompetitiedoelpunt voor zijn nieuwe werkgever. Met een kraakte de weg breed open vodr Beveren om een korte hoekschop trapte de Waregemse aanvoerder Mil lecamps tot bij de ex-Sint- Niklazenaar die vanop één meter voor Pfaffs schiettent met de linker naast jaste. Op het moment dat ieder een zich tevreden stelde met een puntenloze rust stand en wij ons spoedden naar een opkikkertje, kende Beveren sukses. Na een fout tegen de doellijn van Hoebeeck op Dieter Weih rauch verlengde Danny De Beveren bleef in eigen huis de baas over Waregem in het verleden steeds een lastige klant voor de Waas landers dat nu enigs zins terugzakt uit het krans je van kanshebbers op een zijvogel. Schijnen de eerste vier buiten schot, de vijfde prijs ligt nog in de balans. Zelfs de blauwwitte aanhang uit Gent kreeg met het gouden doelpunt van de heropge- viste Schot Gillespie in de hel van Sclessin uitzicht op een Europees avontuur. En Met een kopbal die De Coninck enkel hoorde voorbijsuizen, brengt Eddy Ji score op 2-0. (Beveren-Waregem 3-1)(pm) dij verplichtte de Hasseltse cafébaas vroegtijdig naar de kleedkamers te vertrek ken. Het taktische plan van bondscoach Guy Thijs afgelopen zaterdag weerom present viel deels aan stukken. De vervanging van Van Moer door Pat Schoofs liet dit keer geen sporen na in de lokale rangen. Rond het uur trapte de Limburgse milicien een hoekschop op het hoofd van Jaspers, die de medespelers 9 ni tweede lijn een men handje kome ken blijft het match op Daknanr te bezien. ongehinderd kon binnen knikken (2-0). Nauwelijks drie minuten later werd deze voorsprong nog aan gedikt. Albert miste maar voorlopig opgeloE^ Schönberger rekupereerde echter voldoende der de bal en rondde met een om Lokeren op e caramboledoelpunt van de afstand te trapp< linker- op de rechterpaal af vooruitzicht van (3-0). Alle spanning was meteen uit de wedstrijd. De bezoe kers konden de score nog even milderen nadat De Cubber tekort terugspeelde zegge dat een Ollander de Stroppen moest komen red den van de degradatie en niets anders, 't Kan verke ren, niet? VERLOREN ZOON In Beveren maakt men zich nu sterk dat geelblauw in het kielzog van Anderlecht zou zijn gebleven indien ze in het Astridpark voor veer tien dagen hadden kunnen rekenen op de diensten van Danny De Cubber. Een gewaagde voorstelling. Al hoewel. In de konfrontatie

De Voorpost | 1981 | | pagina 32