3 OPENDEURDAGEN IN AKADEMIE VOOR MUZIEK, BALLET EN TONEEL GALA IN LEVENS VREUGDE GHIS WILLEMS VRAAGT OF OCMW EIGENDOMMEN AAN LID MAG VERHUREN OF VERPACHTEN HILAIRE LIEVENS DERDE MAAL CC0D-V00RZITTER TELEDIENST GESTICHT DIRK MARTENSRUITERS AAN TAFEL aalsterse flitsen De Voorpost - 20.2.1981 - 5 )e Aalsterse volksvertegenwoordiger Ghis Willems is op lit ogenblik zeer produktief in het stellen van parlementai- e vragen. Zo vroeg hij zopas aan zijn partijgenoot Minister Ihoore of een lid van een OCMW rechtstreeks of onrecht- treeks eigendommen van het OCMW mag huren of •achten. n tegenstelling met de oude wet van 10 maart 1925 op de openbare onderstand, voor tiet de nieuwe wet van 8 juli I976 op de OCMW's niet woordelijk het huur- en •achtverbod van OCMW-le- len. Nochtans zegt een arti- van deze wet dat het de eden noch rechtstreeks ïoch onrechtstreeks verbo den is deel te nemen aan enige overeenkomst, enige lanbesteding, levering, ver loop, aankoop voor het cen- rum zelf. n de parlementaire vraag wordt terzake ook verwezen naar een arrest van 1958 van de Raad van State waarbij dergelijke handelingen door de gemeentewet in feite toe gelaten worden aan ge meenteraadsleden. In zijn antwoord deelt de Mi nister van Volksgezondheid mede dat in de oorspronke lijke organieke wet op de OCMW's het huren en ver pachten van goederen door leden uitdrukkelijk verboden werd. In de door de senaats kommissie uiteindelijk aan vaarde tekst werd dit verbod niet meer vermeld. De daar opvolgende parlementaire werkzaamheden maken het echter niet mogelijk om de werkelijke bedoeling van de wetgever te achterhalen, waardoor volgens minister Dhoore twee interpretaties mogelijk zijn. Ofwel heeft de wetgever het niet verbod willen aanhouden ofwel vond men de algemene be woordingen van artikel 37 dat verbodsbepalingen voor de leden inhoudt voldoende. «Alleen de wetgever zelf kan dit delicate probleem met zekerheid beslechten«: al dus letterlijk te tekst van het ministrieel antwoord. Noch tans meent de minister dat men echter eerder in de rich ting van de tweede hypothe se moet handelen. Het belang van deze nieuwe parlementaire vraag van Ghis Willems kan niet ont kend worden, omdat de OCMW's, zoals de vroegere COO's, dikwijls eigenaar zijn van enorm veel eigendom men die zij verhuren of ver pachten. Anderzijds komt het regelmatig voor dat ook vertegenwoordigers van de landbouwsektor zitting heb ben in de raad van een OCMW, zodat deze er soms rechtstreeks belang kunnen bij hebben om bepaalde on roerende goederen van het OCMW voor hun eigen land bouwbedrijf te pachten. VEHE Voor de derde keer mocht Hilaire Lievens zich verheugen in het vertrouwen van de C.C.O.D. Groot-Aalst, de sterkste rakbond. Hij toonde zich zeer tevreden over de flinke ipkomst op de algemene vergadering. Van de CCOD- ICVIeiding mocht hij er Jean-Marie Dammans, Marcel Jevraumont, André Meltens, Maurits De Kerpel, Piet Van Ittelboom, Jan Brijs, Jozef De Smet en Monique Janssens •egroeten en de CVP-fraktie in de gemeenteraad was er an bod met raadsleden Chris Borms, Ghis Willems, Ray mond Uyttersprot en Julien Vinck. verhogingen. ACV-sekretaris Piet Van Tit telboom deed een oproep tot solidariteit onder de werknemers, zeker nu een aantal mensen uit de privé- sektor het zo moeilijk heb ben. Hij brak dan ook een lans voor aanwezigheid op de provinciale aktiedag van het ACV te Gent op zaterdag 21 februari. Namens het CCOD werden dan ook ere tekens uitgereikt. Stichter van ACV en CCOD te Aalst, Frans Bequé, werd wegens zijn 75 jaar lidmaatschap speciaal in de bloemen ge zet. Goud ging naar René Vinck, Gustaaf Corten, Ro bert De Poorter, Frans Van Eetvelde en Karei Chris- tiaens. Zilver naar Jan Quin- telier. Petrus Petit, Hubert Janssens, Roland De Cock, Frans Chave, Adolf Verleyen (posthuum), Frangois De Neef, Gaston Van Daele, Mark Gillade, Pierre Uvin en René Van den Brempt. De vernieuwde bestuurs- ploeg ziet er momenteel uit als volgt: Hilaire Lievens, voorzitter; )m meer medezegging- ichap te krijgen werd geop- eerd op vertegenwoordi- |ers van CCOD, ACV en LCW rond de tafel te bren- )en om te trachten een de- lelijk personeelsprogram- na uit te stippelen. In dat oekomstbeeld zag voorzit- er Lievens o.m. de gelijk- ichakeling van het perso- ïeel van Aalst met dat van Antwerpen. iekretaris Roland De Cock 'erheugde zich over de on- lertekening van het protokol mder de vakbonden en •prak van een heksenjacht ran het stadsbestuur waar lij vooral CCOD-leden wer- len geviseerd. Ha een opsomming van het lerealiseerde verheugde de iekretaris zich over het steeds stijgend aantal leden lat inderdaad tot 573 opliep. )p'nationaal vlak gaf Jean- ilarie Dammans de beden- .ing ten beste dat de ambte- laren bereid zijn hun bijdra- ie in de krisis te betalen loch wilde niet geraakt zien tan eindejaarspremie, va kantiegeld en baremieke Onder impuls van het succes van 120 jaar Akademie heeft in deze instelling vorige week andermaal een opendeur- week plaats gehad. Van maandag tot zaterdag stond de fameuze grijze poort - als dat nog kon - nog verder open dan gebruikelijk. De direktie had niet alleen de ouders van de leerlingen aangesproken, maar ook geïnteresseerden in het kunstonderwijs waren van harte welkom. Dat alle lessen en cursussen vrij te volgen waren, was wellicht geen nieuw feit. Pedagogisch en psychologisch knap beke ken waren echter 'vooral de dagelijkse audities: 3 voor beginnende instrumentalisten, een repetitie van het Har monieorkest en een balletmanifestatie op zaterdagna middag. Direkteur Herman Van San ten noemde deze aktivitei- ten in zijn inleiding de klei ne audities. 'Klein' niet zo zeer omdat het over kleine kinderen ging, maar vooral omdat het kleine stukjes be trof. Dat deze vorm van wen nen aan een publiek een stimuleren en een zege kan zijn, bewees de overvloedi ge belangstelling, die in de balletzaal van de Akademie te konstaten was. De ma ma's en papa's, de meters en peters, ze waren er alle maal. en bovenal, ze kregen de kans om er te zijn. Hele jonge knapen en meiden, maar gelukkig ook volwas senen. die voorlopig nog in de lagere graden van hun discipline thuis horen, kon- certeerden er voor een aan dachtige, maar vooral be grijpende auditie. Jonge snaken, soms amper een paar maanden aan de ver overing van een instrument begonnen, duelleerden er met rode wangen, onder de veilige vleugels van hun le raars voor een zaal vol fiere mensen. Zelfs daar merk je al dat de vlam bij de ene harder brandt dan bij de an dere, maar toch zijn ze allen gebeten door het vuur van de muziek. Er zijn er die de hern der muzen zullen od- hollen, en het geplande tijd schema ruim vooruit zijn. Er zijn er die elke steen op de weg als een levensgrote muur zullen moeten over winnen. Er zijn er die op het talent zullen drijven, er zijn er die alles langs de wilskracht moeten maken. De Muziekakademie is geen gesloten beluik meer, waar in donkere hoeken en achter trapholen door een stel we reldvreemden aan tijdver lies gedaan wordt, of wat dubieus 'gedichterd'. Deze kinderen, die niet zelden eindeloze uren stoppen in het kneden van een instru ment, hun taal of hun li chaam (en iedereen weet hoe beestig vervelend de eerste jaren vooruitvoerders en toehoorders zijn), die in hun drrrmliilra «rhrmllowon op geen greintje begrip laat staan aanmoediging moe ten rekenen, krijgen hier de kans om de gesloten kring van ouders en leraar te doorbreken, en te ervaren dat 'muziek' pas echt prettig wordt als je het samen kan doen, dat muziek een onbe taalbare vorm van sociaal leven is. dat je toehoorders nodig hebt. Als ik de vergelijking met mijn muziekleven trek, dan blijkt de goede oude tijd de ze keer ver van goed te zijn geweest. Muziek maken was toen een hoogst indivi duele aangelegenheid, voor velen in hoofdzaak gekom- bineerd met zweet en tranen. Vooral tranen. Dat lijkt nu gelukkig defin- tief voorbij. Jos Van Ranst, ondervoorzit ter; Roland De Cock, sekreta- ris; Paul Wailly, penning meester. Hulpsekretarissen zijn Paul De Brauwer en Frangois De Neef. Leden van het bestuur: Pros per Van Nuffel, Mark Gillade, Albert Keymeulen, Paul Jou- ret, Paul Schellinck, Maurits Heirman en Syriel De Schutter. René Vinck is ere-voorzitter en Theo Wouters ere-sekre- taris. Vrijgestelde is Marcel Nevraumont. LH Van kleinsaf aan aan de slag. (per) Aalst is binnen afzienbare tijd een nieuwe sport hal rijker. Tussen de César Haeltermanstraat en de Ledebaan bouwde de staat immers een nieuwe sporthal voor de rijksscholengemeenschap. Be langrijk hierbij is dat deze tijdens de avonduren en weekends ook zal opengesteld worden voor alle belanghebbende sportverenigingen. De huurprij zen die voor de zaal zullen gevraagd worden, zullen hoogstwaarschijnlijk deze zijn welke gel den voor het gebruik van lokalen en terreinen van het rijksonderwijs. Sportverenigingen die van de sportzaal wensen gebruik te maken kunnen nu reeds schriftelijk hun kandidatuur indienen bij de direktie van het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs, Welvaartstraat, 70 te Aalst, waarbij men dan wel de gewenste dagen en uren moet vermelden. De Aalsterse leefmilieupolitie was in januari 1981 opnieuw zeer aktief. Niet minder dan 70 kontroles en opdrachten werden uitgevoerd, wat een rekord betekent sinds haar ontstaan in september 1980. Meteen wordt natuurlijk ook bevestigd dat heel wat inwoners het niet te nauw nemen met het leefmilieu. De kontroles en vaststellingen hadden betrekking op: storten van vuil (16), autowrakken (15), woon wagens (5), aanplakkingen (10), schroot, krotwo ningen, bedrijfsvuil en bouwovertredingen telkens 3, vellen van bomen en containerbedrijven (2) en steenslag op de openbare weg, mestputten en die renbescherming (1). Zopas kreeg onze redaktie een (groen) blaadje «Land van Riem» getiteld. Het gaat hier om een uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroe pen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel, met lokaal in het gelijknamig café op de Grote Markt. Het editoriaal kreeg als titel «R.R. Ronald Reagan of Ruk Naar Rechts». Om een idee te geven van de inhoud ervan, volgen hier enkele citaten: «Wat in Europa al een tijdje gaande was is nu ook doorge drongen in andere continenten. De kiezers geven meer en meer de voorkeur aan rechtse kandidaten met dito programma's. «Hierbij wordt dan verwe zen naar Engeland met Margaret Thatcher, Ne derland met de rechtse coalitie Van Agt-Wiegel, Frankrijk met Ciscard d'Estaing, enz. Het artikel besluit met volgende paragraaf: «Het is duidelijk dat ook ons klein België hieruit de nodige lessen moet trekken. Het CVP kongres, naar aanleiding van de laatste regeringsvor ming, wees al in diezelfde richting. Waarop wacht onze regering om zich nnn dit internationaal verschijnsel op te trekken en de handel en nijverheid, zonder staatsinmeng, nieuwe kansen te geven? Een vrije marktecono mie, met waardering voor de inzet van de bedrijfs leiders en met eerbied voor het risicodragend kapitaal is het enige alternatief om op korte termijn uit de economische crisis te geraken», (einde citaat). In hetzelfde «maandblad» wordt ook teruggekomen op de zaak van het aardappelbedrijf Beerens uit de Priester Daensstraat, die de jongste tijd volop in de aktualiteit (zelfs in de gemeenteraad) kwam. Ook hier willen wij een staaltje geven van de manier waarop over dit bedrijf en de herrie eirond gedacht en geschreven werd. Wij citeren «Bij nader onder zoek is dan gebleken dat een burenruzie aan de basis ligt van de hele zaak. Weinige buren deden mee, maar stilaan werd het toch een regelrechte terreur, dankbaar gepatroneerd vanuit socialistische zijde. Op een laatste gemeenteraadszitting werd vanuit die hoek de intrekking van de uitbatingsvergunning geëist. Is dat de socialistische waardering voor de «zelfstandige arbeid». Het schepenkollege trapte er in en sloeg een sympathiek gezin (12 kinderen) met angst en verstomming... Dit is dan de nieuwste soort kwelling die kleine bedrijven kunnen ver wachten; dat ook een openbaar bestuur zich op grond van onbenulligheden gaat onverdraagzaam opstellen en K.M.O.'s in hun bestaan gaat bedrei gen» (einde citaat). Dinsdag 17 februari werd op het Aalsterse stadhuis de stichtingsvergadering gehouden van een plaatselijke Teledienst. Net zoals in andere gemeqpten (Dendermonde, Dein- ze, Gent...), komt er ook bij ons een Teledienst: een «eigentijdse vorm van sociale dienstverlening: een telefoonnummer en een adres waar iedereen met om het even welke menselijke nood terecht kan». Dank zij een grote ploeg vrijwilligers, die belangeloos allerlei prestaties willen verrichten (boodschappen doen voor bejaarden en zieken, vriendschappelijke bezoeken aan alleenstaanden, tijdelijke opvang van kinderen, ver voer van zieken of gehandikapten, verhuizing, woning opknappen, hulp bij schoonmaak, huishoudelijk werk, nachtwacht...) wil deze Teledienst uitgroeien tot «een hulpcentrale voor alle mensen-in-nood». Volgende week meer hierover! <p i De Dirk Mortensruiters, een groep vrijetijdsruiters, hadden hun tweede smuldagen in 't Apostelken ingericht. Het werd een echt sukses, daar zorgde het gonse team van wandelruiters o.l.v. Adolf De Boom voor Niet alleen kwamen er velen eten, men won nog 3 leden bij. Ook de Hippoklubs 't Wgosland en Ninove woren aanwezig, (per) Op zaterdag 21 februari aanstaande te 20 u stipt brengt Korrekelder-Brugge in de stadsschouwburg te Aalst een galavoorstelling ten voordele van Levensvreugde. De les zang of al zingend door het leven.(per) Gebracht wordt «Green wich» het overbekende stuk van Walter Van Den Broeck, en dit in regie van Roger De Wilde. In de rolbezetting treffen we aan: Walter Cornelis (van het Dramatisch Gezelschap van de B.R.T.), Hilda Van Roose, Marleen Maes, liliane De Waegeneer, de gekende ac trice uit Aalst en Guy Hos tie. Het stuk gaat over de fami lie Verveeken. Moeder Ver veeken herstelt uurwerken, maar in de familie is het raderwerk volledig ver stoord. Het mechanisme moet er grondig en hoogno dig worden gesmeerd. Voor twee van hen deed de maat schappij het gelijkmatig rit me volledig stokken. Krampachtig, steeds achter lopend proberen ze verder te lopen, er iets van te maken. Maar ze zijn met vieren. Bij de verlamde moeder is de veer te sterk gespannen. Vader holt achter het snelle levensritme aan. Schijnlijk niet in staat zich aan zijn tijd aan te passen. Bij Andrea, mentaal gehandicapt, is de veer helemaal gebroken, terwijl Miriam, de jongste in deze deprimerende wereld helemaal gedoemd schijnt te verkwijnen. Haar jonge leven schuift aan haar voor deur voorbij zonder dat ze in staat is de vicieuze cirkel, waarin haar familie haar gedwongen heeft, te door breken. Toch gebeurt er iets. Satur- no de Italiaan van Griekse afkomst die zijn noodlot in schokverhoudingen stelt met deze paupers ver schijnt. Een schokterapie die nodig was om... De kaarten worden genum merd en blijven voorbehou den tot 19u50. Nadien wor den ze vrij Genummerde kaarten zijn te bekomen bij: SERAV, Molenstraat 70, Aalst, tel. 053-21.76.08. De inkomprijs voor deze ga la wordt vastgesteld op 250 frank. Stadskledij. Een aandachtig luisterende leraar, een alles gevende leerling, (per) Een les cello, (per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 5