epembodegem KRIJGT M00RSEL NIEUWE PRIVE- TENNISTERREINEN? MEIVISKOPIE! V0N(C)KJE!E PENALTY-BOKAAL 1981 BLOEIENDE HOPPERANKIES ZANDSTEENTIE Erembodegem heeft Oiljst niet nodig om Karnaval te vieren! WIENER SANGERKNABEN ROOSJES EN DOORNTJES Hoelang kan men ongestoord landelijke omgeving verknoeien? Karnaval veroverde Erembodegem 8 - 20.2.1981 - De Voorpost De leefmilieuverenigingen uit het Aalsterse wordt maar geen rust gegund. Nog maar pas is aan de zaak «De Geyndt» te Erembodegem-Terjoden (voorlopig) een einde gekomen, of daar werd het bestuur van de Werkgroep Leefmilieu Aalst opnieuw gealarmeerd door de zoveelste dreigende natuurschending. In de Moorselse Herenberg- straat, gelegen tussen de be kende Stevenskapel en de wijkschool op Tinnenhoek werd op 8 januari jl. een oud hoevetje verkocht, omgeven door een pracht van een boomgaard, welke een na tuurmonument op zichzelve vormde. Groot was de verbazing toen de plaatselijke bestuursle den van WLA onlangs ont dekten dat de fruitbomen in een minimum van tijd om gehakt werden. Enkel een aantal exemplaren aan de zijde van de straat gelegen en een meidoornhaag die de grens vormden met de aan palende Paternosterbaan bleven tot op heden van ver nieling gespaard. Vlak naast het terrein bevindt zich eveneens het Haverenbos, dat op het gewestplan als natuurgebied aangeduid werd, en dat verleden jaar op één van de wandelingen van het Pas- en Steenbeek- komitee nog geprezen werd om zijn unieke fauna en flora. Nog groter werd de verba zing toen W.L.A. vernam dat de fruitbomen gerooid wer den om het terrein te trans formeren in een rekreatiege- bied bestaande uit vier pri- vé-tennisvelden. De tennis sport is nu éénmaal in de mode, en een aantal perso nen beseffen dat er heel wat geld te verdienen is met het verhuren van terreinen. Tweehonderd frank per uur en per terrein is een gangba re prijs terwijl men ook nog moet rekening houden met het lidgeld dat dikwijls door een privé-klub gevraagd wordt. De leefmilieumensen verna men in dit verband ook dat het in de bedoeling van de nieuwe eigenaars ligt om het hoevetje weldra te trans formeren in een bar-privé- klublokaal. Dit zou meteen kunnen betekenen dat de Herenbergstraat, die in de rustigste wijk van gans Moorsel gelegen is, weldra zal herschapen worden in een rumoerige drukbereden straat. Het spreekt voor zichzelf dat de Werkgroep Leefmilieu Aalst dit alles niet lijdzaam wenst te ondergaan. Uit hun eerste kontakt met de stads diensten bleek dat er voor het rooien van de fruitbo men geen vergunning nood zakelijk was, omdat deze nu éénmaal niet aanzien wor den als hoogstammige bo men. Hiertegen kan het stadsbestuur dan ook niet optreden. Het probleem ligt wel op een ander vlak voor wat de aan leg van de tennisterreinen betreft. Hiervoor is immers een bouwvergunning nodig, die dient afgeleverd te wor den door het schepenkol lege. Deze vergunning zal door de uitbaters moeilijk kunnen verkregen worden, gezien de tennisvelden volgens het gewestplan Aalst, dat defini tief goedgekeurd werd, gele gen zijn in de landbouwzo- ne. Een landbouwgebied is nu éénmaal geen rekreatie- zone. Om haar protest tegen de zoveelste landschapsvernie ling in de Faluintjes kracht bij te zetten heeft WLA alles zins beslist een brief te ver^ sturen naar Burgemeester D'haeseleer en naar een aantal schepenen van de stad. Anderzijds zal ook kon- takt opgenomen worden met het aktiekomitee Pas- en Steenbeek om langs die zij de steun te verkrijgen. «Wat voor zin heeft het mas saal de landschapsvernie ling aan te klagen die zal gepaard gaan met de sane- ringswerken aan de Pas- en Steenbeek, als men terzelf- dertijd kleinschalige vernie lingen o.a. door de aanleg van tennisterreinen toelaat» aldus één van de bestuursle den van W.L.A., die zich ook heel wat vragen stelde over het nut van gewestplannen, slrukluurpiannen, enz. wan neer het stadsbestuur derge lijke wijzigingen aan de struktuur van het landschap zomaar zou toelaten. VEHE Moorselse boomgaard werden bomen geveld (Per) Dolle hond Een ware ravage werd door een dolle hond aangericht in Welli Zó e langz hovingen van Van den Hole, Leon Bruylandt, Filiber De W stukj en Frans Nevens in de Gudstraat. Niet minder dan kippen, een haan en negen konijnen moesten eraan gei ven. De rijkswacht maakte PV op. CVP-bal Morgen zaterdag in de parochiale zaal CVP-Bal raadsled Paul Stockman en Willem Willems en oud-burgemees Antoine Muylaert vanaf 21 u. Wat hoek resso dan i paroi Zijn kerke Vraat Wandelen Met VTB wandelen op zondag 1 maart naar Asse-Terheiqer zei Vertrek aan de kerk aldaar te 14u30 o.l.v. Willy Arijs. Verdere aktiviteitenop vrijdag 13 maart in het Brouweifderd huis film voordracht over Griekenland en op zondag drie l maart geleid bezoek achter de schermen van de Antwerp tinus Zoo. [uitei tof. I groei melk! Toneel U kan «Augustus te Spa: waarl Ons Huis» nog meemaken wonii 21 en 28 dezer te 20 u. en op zondag 22 te 15 u. Kaartenreservatie bij M. Spinoy, Hoogstraat 25 (Oijot a< of tot Vorig jaar heeft de Stedelijke Sportdienst in samenwerking te laten instaan voor de ver met het Stedelijk Sportcomité en de wijksportraden van Groot- spreiding en later de ophaling Koffietafel Aalst in het kader van het «Jaar van het Kind» een eerste van de ingevulde inschnjvings- KGB-gepensioneerden hebben een koffietafel op dinstfegi Penalty-Bokaal georganiseerd. Op dexe sportmanifestatie wa- formulieren. - ren er ongeveer 1.200 deelnemers, jongens en meisjes. Dit was Op 4 maart 1981 zullen deze één van de redenen dat de Stedelijke Sportdienst het nodig inschrijvingsformulieren terug achtte om ook dit jaar een Penalty-Bokaal te organiseren. De opgehaald worden door de petrus Kieckens-Van Damme, Molenstraat 40 stellen u e^en 35.72.96). 24 dezer te 15 u. in de parochiale zaal. Beewegen Penalty-Bokaal 1981 heeft in vergelijking met deze van vorig jaar enkele wijzigingen ondergaan. het verzoek gericht om de gymleraren en gymleraressen Stedelijke Sportdienst. Wie van onze kinderkranters meer inlichtingen wenst kan zich wenden tot de diensten van Schepen Monsieur, Grote Markt 3, 9300 Aalst. Wat is nu eigenlijk een Pe nalty-Bokaal Het is een behendigheidsproef waarbij elke deelnemer in de kortst mogelijke tijd 3 doelpun ten tracht te scoren in een onverdedigd doel Doch... het is niet zomaar een ren naar het lege doel! Elke deelnemer dient eerst een slalomparcoers en enkele hin- a.C.V. - C.M. Feestavond dernissen te nemen vooraleer Zaterdag 2y februari 1981: 18u. in de Parochiekerk - Terjo- hij m het lege doel kan be- den: Eucharistieviering; 19 u. in de Parochiezaal - Terjoden: Feestavond. Deelname in de kosten: 225 fr./persoon. sluiten. Dit parcoers is aangepast vol gens leeftijd en geslacht van de deelnemers. Wie kan en mag deelnemen? In eerste instantie mogen alle jongens en meisjes tussen 8 en 16 jaar en woonachtig in Groot-Aalst deelnemen KBG Erembodegem-Terjoden: Bestuursleden KBG noteren: 25 februari 1981: Gewestver gadering in de Parochiezaal van Terjoden. Postzegelkring «Dendria» Zondag 22 februari te 10 u. zijn alle postzegelliefhebbers Een uitzondering geldt voor de terug op post in de grote zaal van het Parochiehuis kinderen woonachtig buiten Erembodegem - Centrum! Groot-Aalst maar schoollo- pend in Aalst. Deze kinderen K.S.A. Nieuws: krijgen eveneens de mogelijk- Qe leeuwkes en jongknapen K.S.A. vieren karnaval op heid hieraan deel te nemen. zondag 22 februari te 14 u. in het Heem. Om alle deelnemers een even waardige kans te geven wor- K.A.V. Nieuws: den deze ingedeeld in 4 cate- Het dagelijks bestuur KAV komt samen op maandag 23 gorieën, met dit onderscheid februari te 13.30 u in de Parochiezaal van 't Centrum, dot jongens en meisjes ge scheiden worden. Bijbelbezinning: Cot. 1,01.08.70 - 31.07.73(8- Op 23 februari wordt te 20 u. terug samengekomen in de Parochiezaal van Erembodegem - Centrum om de bijbel van .68 - 31.07.70 (10 naderbij te bekijken. Deze avond staat in het teken van het geweldloos verzet. Er zal dieper ingegaan worden op de 1.66 - 31.07.68 (12 vraag «Hoe sta ik als persoon, in deze wereld tegenover het geweldloos verzet?» Cot. 4,01.08.64 - 31.07.66(14 - 16 jaar) Vb. 1deelnemer geboren op Catechese tweede jaar: 01.08.70 is per 01.03.81 Vrijdag 20 februari te 20 u. in de Crypte: ouderavond 10 jaar 6 maand en behoort tweede jaar catechese, groepjes 1 tot 7. tot categorie 1Vrijdag 27 februari te 20 u. in de Crypte: ouderavond 2. deelnemer geboren op tweede jaar catechese, groepjes 8 tot 14. 04.12.68 is per 01.03.81: 12 jaar 3 maand en behoort N w K Nieuws: 3* "dwhorer' geboren op N°,eer even; maandag 23 februari te 20 u. in de Crypte: M VA/ V rnndnioninn ganse reeks beewegen voor. chari: 1 maart: St.-Jozef (Kapellen), Herman Wijns (Merksem) Ie ai Priester Poppe (Moerzeke) op 1 maart, 8 u., 200 F.; St.-Jo *r> 9* Leuven op 19 maart, 9 u., 150 F.; Banneux Notre-Dame r" 25 april, 7 u., 300 F.; Scherpenheuvel, Hasselt en Tongei op 1 mei, 8 u., 200 F.; Kopkapel Oostakker en Overmi »elan Donk, 13u15, 150 F. op 6 mei; H. Rita te Kontich en Grol Edegem op 22 mei, 13 u., 150 F.; H. Bloedprocessie Brugge op 28 mei, 7 u., 200 F.; Hove, Edingen, Letteling 'an St.-Renilde, Halle op 10 juni, 13u15, 150 F.; H. Godelieve ifges Gistel en Boeteprocessie te Veurne op 26 juli, 8 u., 250 Internationale bedevaart Beauraing op 22 augustus, 6ufnoet 300 F.; 49e Rozenkransbedevaart te Oostakker op 27 s< en v tember, 9 u., 150 F.; Scherpenheuvel Kaarskensproces joter op 8 november, 8 u., 180 F. en Parijs op 5 september oktober en 5 december. Ingschrijving op bovengenoemd adres. Jongerengem eenschap De Jongerengemeenschap voor Evangelisch Leven h< de parochiale zaal een algemene vergadering op vrijdag dezer te 20 u. KVLV Op vrijdag 27 februari te 19 u. in de parochiezaal karnav 'e* vergadering. Iemand vertelt ons over «werken, mogen moeten?i is he Seen zegge auto! leeft o? I" de 0| thie 'jn g imal, -oetp teerd liet a leval 10 jaar) Cat. 2, 01 - 12 jaar) Cat 3.01 - 14 jaar) Achter de Steenkapel voorbij de Tinnenhoek. (Per) 04.03.66 is per 01.03.81 13 jaar en behoort tot catego rie 3. Hoe inschrijven? In de loop van de maand fe bruari ontvangen alle scholen inschrijvingsformulieren voor deze Penalty-Bokaal. Aan de schooldirecties wordt N.W.K. raadpleging. Danskursus K.A.V. Maandag 23 februari te 20 u in de Crypte. Doe je mee? V.Z.W. Parochiale werken: Afspraak op dinsdag 24 februari te 20 u in de Crypte. Glasophaling in Erembodegem: Maandag 23 februari 1981. ledereen weet wel dat Aalst Karnaval betekent, en dat Karnaval synoniem is voor Aalst. Maar toch treedt er de laatste jaren een grondige evolutie op: niet alleen Aalst vier Karnaval, maar ook de deelgemeenten willen eens een masker aandoen (of afzetten) en een rondje meetoeren op de dolle kamavalmolen. En waarom niet, de deelgemeen ten hebben toch ook recht op een deel van de smakelijke karnavalkoek... Blijkbaar dacht Erembode gem er ook zo over op zater dag 15 februari. De dynami sche handelaarsvereniging valbal ingericht en opnieuw was het fijn sukses, ondanks de zware konkurrentie van de Bierprinsverkiezing, Dekenij Dorp had immers Blauwe Nacht, toneelopvoe- een groots verkleed karna- ring enz. Dus Erembodegem houdt nog van Erembode gem en van Karnaval... On geveer een tweehonderd dolle en vrolijke karnaval- vierders, prachtig uitgedost met de meest waanzinnige kleurkombinaties, beleefden een vrolijke en leuke avond én nacht in de zaal Volks kring, Denderstraat, Erem bodegem. Op sommige mo menten leek de té kleine zaal zelfs te barsten onder de oorverdovende karnavalge- luiden van diskobar «Gyl- Gepensioneerden De Bond van kristelijke gepensioneerden komt met «uitgesteld kerstfeest», uitgesteld wegens droevige gef tenissen in december, op woensdag 4 maart te 15 u. in' Parochiecentrum. U wordt er vergast op een lekkere war schotel en gebak. Derde Nacht van de Fanfare De Fanfare St-Cecilia organiseert haar «Derde Nacht var Fanfare» op zaterdag 14 maart in de zaal Constant van Broeck. Begin vanaf 21 u. Voor animatie zorgt het oi «The Familyband». Bakschieting Grote bakschieting naar kippen, konijnen en worstenl zaterdag 21 februari in café «De Drie Wegen», Molenstrj ten voordele van de spaarkas. Damiaanaktie De aktie ten voordele van de melaatsen bracht 12.557 fr,| Eerste kommunie Ouders van eerste kommuniekantjes worden uitgenoe tot de vergadering in de meisjesschool op dinsdag februari te 20 u. Dit in 't belang van hun kinderen. Parochiecentrum Ontvangen u dit week-end: Lieve en Alfons De Koninck ns v «'t Zwa ene veld» - De volleybalklub «'t Zwaeneveld» houdt haar eerstelerd. Dansant op vrijdag 27 februari vanaf 20 u. in 't Parochiec 1 en trum. Inkom 30 fr. erge Affligem en de streek aad i aigei Op maandag 23 dezer spreekt Abt Joannes Goetghebec >erel Vuike .v. de omgeving en wederzijds. Achteraf o gesprek. Egypte Op vrijdag 20 februari te Affligem in het Kultureel Centijuys, reisreportage over Egypte door tngrid Van den Bossche Bn ft verder les fotografie 20 u. Rodenbachavond 20 u. in «'t kultureel centrum» over de betekenis van x abdij t.o.v. de omgeving en wederzijds. Achteraf o uiten laan en A Honsi nlfrie irekte Rodenbachavond in het KC Affligem op maandag 9 mjn tijc liams Music Explosion Disco Show». Deze man wist van wanten om de dansvloer druk bezet te houden en liet regelmatig een vonk energie de geefs wachtte het Dekenij Dorp-bestuur op een Euro pese en Vlaamse Karnaval- prins, nl. Enrico en Paul, bodegem zal afhangen, maar dit kon de stemming in wordt het volgende week op zaal «De Volkskring» hele- de Oiljsterse Karnaval pri- maal niet tot bedaren bren- ma, ook al zullen er Enrico gen. Het feest duurde tot in en Paul dan bij lopen. Zij de late uurtjes... beloven alvast wat en wij Eén ding staat vast: als het twijfelen er zelfs niet aan... van karnavalvierend Erem- (jdb) met André Demedts. umb adsl Ken je ze alle vijf? Vrolijke tocht door Affligem, de nieuwbakken gemeentefen zoek naar vijf heerlijke plekjes waar een molen stond et a nog staat. Drie te Hekelgem, één te Essene en ééniim Teralfene. Start aan de abdij te 13u30. USthL lal b Zoals reeds op voorhand was aangekondigd vertrok de bus om kwart voor een. Niet iedereen was er gelukkig mee maar ik wel Na zo een busreis van een vijftal minuten reden we de oktoberhallen tegemoet. Het was een ontzettend grote zaal en ik schat als inhoud zo een duizend tot tweeduizend man. Na veel gedrum en gestamp konden we toch een goed plaats je bemachtigen. Als we ons geïnstaleerd hadden traden de knapen aan. Ze lieten ons hun prachtige stemmen horen. Erg veel van verstaan doe je niet, het is ook een andere taal. Ik heb toch enkele van de voornaamste woorden opgevangen die steeds op nieuw werden gezongen. Na een korte pauze kwamen ze terug. De ene in een markies en de andere in markiezin verkleed. Zo speelden ze voor ons een opera. Als die was afgelopen weer pauze, daarna weer liedjes en zo verder. Als speciale attractie hebben ze voor ons klein, klein kleutertje gezongen. In het Nederlands gezongen. De meeste jongens is het erg tegen gevallen maar bij mij absoluut niet en ik dank daarvoor onze leraar. Parochietombola Voor de hoofdprijs, een fiets, komt het reservenummer 3780 in aanmerking. Melaatsheid De omhalingen leverden op het Dorp 14.678 F. op en op Steven 15.793 F. tegen 13.675 en 12.454 in 1980. Davidsfonds Op vrijdag 20 februari in het KLJ-Heem met het Davids fonds als organisator spreekbeurt door advokaat Vermas- sen over «Leven achter de tralies». Bakschieting Bakschieting en teerlingenworp naar saucissen en kippen in café «Meldert», Eksterkenstraat op vrijdag 27, zaterdag 28 februari en zondag 1 maart. Begin telkens te 19 u. Nacht van de Brandweer 16e Nacht van de Vriendenkring van de Vrijwillige Brand weer op zaterdag 21 februari vanaf 21 u. Eerste dans te 21.30 u. met het orkest «De Gensters». Als speciale attraktie en gastvedette komt Manuella. Verder barbecue-festijn. Het feest gaat door in de Katholieke Kring. In memoriam Prosper De Meyer Op 85-jarige leeftijd zachtjes in de Heer ontslapen werd Prosper De Meyer verleden zaterdag ten grave gedragen. Op zijn laatste tocht door zijn geliefd Moorsel begeleidden hem naast familie, vrienden en kennissen de Kon. Harmo nie St.-Cecilia en de Konfrerie van de H. Gudula. Gesproten uit een zeer bezittende familie die te Mespelare verschillende vertegenwoordigers het burgemeestersambt zag bekleden was Prosper ook gedurende 12 jaar gemeen teraadslid te Moorsel. Beroepshalve was hij brouwer en hophandelaar. Hij was medestichter van «De Schroevers» en zijn broer Eduard was majoor bij de Belgische strijdkrachten die triomfantelijk in '1944 in het vaderland uit Groot-Brittannië terugkeerden. Rechtschapen, eerlijk en loyaal was hij een ingoed mens die zich in veel vriendschap en genegenheid mocht verheugen. De laatste jaren, geïmmobiliseerd, werd hij door zuster Agnes met onophoudende zorgen vertroeteld. Eetfestijn 1e groot eetfestijn georganiseerd door de Kon. Fanfare «De Jonge Garde» in zaal Breughel op zaterdag 21 en zondag 22 maart ten voordele van de kostumering van de muzikanten. Mosselen met friet of brood of kippenbillen met friet. Prijs 200 F. Zaterdag vanaf 18 u. en zondag vanaf 12 u. Scouts Het Groepsfeest van de WKS-WKW «Hopduiveltjes» plaats op zaterdag 7 maart. Hondenklub Jaarlijkse vergadering van de leden van de «Hondenlfjn er Meldert-Affligem» op zaterdag 21 februari te 20 u. 8. nc Affligem Biedt De volgende tentoonstelling in het Kultureel Centru" ïndi gewijd aan werken van schilders Jeannine Heymans e" oor De Paepe. Opening te 20 u. e Lo We St. isMaria «Moeten» of «mogen» werken? Over dit aktueel probleem, een heet hangijzer, organi! de KVLV-afdeling op zondag 15 maart te 15 u. een vijhi za dracht met bespreking achteraf. Toerisme Op vrijdag 6 maart in zaal Madeion, Grote Markt Aalst, ti term film- en dia-avond over de Costa Brava. Acht tiendaapads reizen naar Rosas, in volpension, te verloten. Tussen! Spaanse animatie in een gezellige sfeer, ledereen welk ®ar Inkom gratis. Meer informatie hieromtrent bij J. Muyt >eft (tel. 052/35.65.16). °<Jde n Cc Kermis enne De jaarlijkse St.-Appoloniakermis met begankenis tegen ,u's. tandpijn beperkte zich tot een paar attrakties in de Steve 'ers veld- en de Mutsereelstraat. Toch iets. laats eren/ •ever

De Voorpost | 1981 | | pagina 8