WORDT ST.-PAULUS ACHTSTE PAROCHIE VAN AALST-STAD Aalsterse Karnaval veroverde Binche Mini-sociale school te Aalst KUNSTAMBACHTEN Flor en Constant in Diamant De Voorpost - 20.2.1981 - 9 voelde de onderpastoor nog meer en beter dat er hier écht nood was aan een nieu we struktuur, dat er hier iets leefde dat moest kunnen be vredigd worden en aan deze taak wil hij zich dan ook ten volle wijden. Verder is er de zuiver admi nistratieve rompslomp als kontakten met aannemers, oprichten van een vzw, het officieel maken van het ver leggen der parochiegrenzen waardoor de «hulpparo chie» dan ontstaat e.d.m. Verder is er uiteraard ook de organisatie van de parochia le aktiviteiten als de kateche- se, de jeugdwerking, de so ciale organisaties, allerlei andere aktiviteiten maar ook het financieel aspekt is be langrijk als het organiseren van Vlaamse kermissen e.a.m. En dan... de kerk! Voor het noodkerkje zijn alle financiële bronnen aange boord. Er komt een bijdrage van het bisdom van «Domus Dei», van de parochie en er zal ook wel steun gevraagd worden. Misschien ook dan een lening, geld dat achteraf via festiviteiten moet kun nen worden teruggegeven. De bouw van het noodkerkje zal door een gespecialiseer de firma moeten gebeuren doch heel wat werk kan door vrijwilligers worden opge knapt in hun vrije uurtjes als bvb. verven, leggen van de elektriciteit, versieren, naaien van kerklinnen en al lerhande klusjes. Voor wat de bouw van de definitieve kerk betreft komt er vanzelfsprekend zowel administratief als financieel en organisatorisch heel wat bij te pas. Tussen Botermelk- straat en Rozendreef liggen weiden waardoor straten kunnen worden getrokken en waar op het B.P.A. een plaats voorzien is voor een kerk. Anderzijds kreeg de pa rochie Mijlbeke reeds een som van het bisdom ter be schikking voor begin van de werkzaamheden. Hoeveel tijd dit allemaal in beslag zal nemen, nu in een krisisperiode waarin officiële geldmiddelen eerder schaars dreigen te worden, blijft voorlopig nog een vraagteken. De stad moet verder zorgen voor een pas torij en normaliter verleent ze ook toelagen voor de bouw vap de nieuwe kerk. Aan het oprichten van een parochiale school wordt, om Uiteenlopende redenen, niet gedacht. St.-Paulusparochie! Nog wat vroeg want de pa rochie is er nog niet. Toch wordt het een gemeenschap met Paulus als schutspa troon. Paulus als een heilige die dicht staat bij het evan gelie en die een man van de daad was. LH Op zondag 15 februari had er in Binche een filmvoorstelling plaats over karnaval: vijf 16 mm-films rond het thema «Masques et Carnavals». Het spreekt vanzelf dat onze superieure Aalsterse Karnaval daar ook vertegenwoordigd was met een kleurenfilm uit 1980, een realisatie van de Bulgaarse televisie. De Dewoco-blokken. (Per) slaapkamer geeft de priester katechese aan 53 plechtige kommunikanten. Die doen alvast in de maand mei hun plechtige kommunie in de hulpparochie zelf. Hopelijk in een nog op te richten noodkerkje. Zoniet in Le vensvreugde. Alleszins op St.-Paulus. Thuis! Moeilijkheden qua integratie en onderlinge verstandhou ding stellen er zich wellicht wel met de drie diverse be volkingslagen van het ge bied. Vooreerst zijn er de autochtonen, deze die oor spronkelijk in de Botermelk- straat woonden. Bijgekomen de bewoners van de nieuwe wijk «Horebekeveld», men sen die elkaar nauwelijks kennen, komend van zowat overal. Tenslotte deze die op eigen initiatief als nieuwe ei genaars bouwden in de re gio van de Rozendreef. En de bewoners van de bijna 200 Dewaco-appartementen niet te vergeten waar mede- pastoor Coppens met open armen wordt ontvangen. O.L.Vrouw Mijlbeke Een van beide moederparoc hies, Mijlbeke, telde bij de eeuwwisseling 5.000 inwo ners. Oorspronkelijk behoor de het gebied tot de aloude St.-Martinusparochie. Mijl beke was destijds een vrij achterlijk gebied. Met de er verblijvende landbouwers en werklui liet de sociale achterstand er zich voelen. Kwam dan wereldoorlog 1 met zijn nasleep van mise rie. Waar nu de moderne Flora-bloemenveiling prijkt stonden vroeger «de barak ken», de schande van de streek. Nieuwe woningen en kompleksen en verbeterde sociale toestanden maakten dat Mijlbeke kon evolueren tot een dinamisch, eigentijd se kern met tal van toe- komstperspektieven. In 1901 ontstond .dan de parochie Mijlbeke met als centrum een kapel aan de Moorsel- baan. nabij de vroegere meisjesschool. Enkele stap pen verder lagen uitgestrek te weiden, «meersen», en die werden door het stads bestuur aangekocht voor de bouw van een nieuwe kerk. ervan werd grond voor de kerk aangekocht. Mede door het steeds toenemend ver keer bleek het emplacement niet zo gelukkig uit te vallen. Op 8 december werd de pa rochie dan wettelijk opge richt, de eerste steen werd gelegd door Deken Coppie- ters op 17 juni 1928 en pastoor Kockuyt werd de eerste parochieherder. In september II werd dan het vijftigjarig bestaan van de parochie herdacht. De andere Aalsterse paro chies Als tweede parochie ont stond te Aalst St.-Jozef en dit in 1863. De St.-Annapa- rochie dateert uit 1955 en bestaat dus een kwarteeuw, die van St.-Jan in de Immer zeel een 15-tal jaar en St.- Antonius aan de Kapucijnen laan een tiental jaar. Nog geen parochie. Eerst een «annexe»! Wat momenteel rond Hore bekeveld groeit wordt eerst een «annexe» vastgehecht aan Mijlbeke. In tegenstel ling met een parochie heeft een annexe geen pastoor, wel een medepastoor of ka pelaan maar deze term raak te in onbruik. Er is geen kerkfabriek maar wel een vzw. De «vzw hulpparochie St.-Paulus» met geestelijken en drie leken. Steunpilaren van de basis zelf. Het onder scheid tussen parochie en annexe is dat er, althans voorlopig, in een annexe noch kan getrouwd noch kan begraven worden. Mis schien past men daar met tertijd wel een mouw aan ter bevordering van de (h)echt- heid van de gemeenschap. Op een plaats langsheen de Botermelkstraat komt eer lang een noodkerk, een poly valent gebouw in systeem bouw voor een 300-tal per sonen dat ook als vergader zaal kan gebruikt worden en zelfs achteraf kan verplaatst worden. Ook achteraan en kele kleine lokaaltjes. Men hoopt dit in de kortste keren te kunnen realiseren waarbij de datum van de plechtige kommunie als streefdoel werd gesteld. Is dat nog se door en wordt er op zon dag ook reeds mis gelezen. De ruimte is echter te be perkt met hooguit een hon dertal zitplaatsen. Een lange weg! Reeds jaren terug, in de pe riode van Pastoor De Barts en De Kubber, was er reeds sprake van reorganisatie van de parochies als men de nieuwe wijk stilaan vorm zag aannemen. In de streek van de Botermelkstraat zou «iets» moeten komen. Er was weliswaar een «kapel letje» op het hof van «Soë Vulders» waar met kermis zelfs een mis werd opgedra gen en er was de processie. Tot een eigen kerk zou het toch eens moeten komen, meenden tal van weldenken de mensen. Een eerste konkrete stap was dan de aanduiding van Ignace Coppens die het ge heel dan maar moest stimu leren, koördineren en de stu wende kracht van het geheel moest worden. Na een paar maand nog naast de pastorij te hebben gewoond werd voor E.H. Coppens een huis voorbehouden op Horebeke veld zelf zodat hij ter plekke de werkzaamheden kon lei den. Eens op de plaats zelf De film was fijn in elkaar gestoken en beklemtoonde vooral dat de Aalsterse Kar naval dé erfgenaam is van oude gewoonten. Zo'n zes tig jaar geleden, nl. In 1920 trokken enkele moedige Aai- stenaars naar Binche om er de beruchte en beroemde Mardi Gras mee te vieren... En in deze geslaagde happe ning vonden ze de inspiratie om er 'n dynamisch feestko- mitee op te richten. Resul taat: drie jaar later, nl. in 1923 werd de allereerste ka- valkade georganiseerd, in het begin ging alles met hor ten en stoten, maar lang zaam kwam alles op zijn kar- navalpootjes terecht. Toch was al van in het prille ont staan duidelijk merkbaar dat de unieke en enige Aalsterse Kavalkade de veruitwendi- glng is van de échte Aalster se volksaard: levendig, krea- tief, origineel en natuurlijk steeds spotziek. Zonder overdrijven mogen we de Aalsterse kavalkade be stempelen als één van de mooiste manifestaties van ons land. De filmvoorstelling werd georganiseerd door Les Amis du Musée, het Waals Centrum van Etnologische films en het Kultureel Cen trum van Henegouwen, en met medewerking van de Al gemene Spaar en Lijfren- tekas. De boeiende filmvoorstel ling daar in het auditorium van het «Musée Internatio nal du Carnaval et du Mas qué» van Binche, werd een fijne voormiddag. Een mas sa volk en natuurlijk heel wat karnavalisten, zelfs uit onze Keizerlijke Ajuinstad. Aalst mocht het opnemen tegen vier andere Karnavalsteden, en kwam glansrijk en met het hoofd rechtop uit de «konfrontatie». Binche be weerde immers dat de Aal sterse Gilles het ritueel as- pekt misten van de échte Gilles, en zo dus een mis bruik zijn van een oude, maar schitterende traditie. De originele ajuingilles repli ceerden echter: «we zijn een eigen Aalsters folkloristisch verschijnsel en helemaal géén kopie». En daar zijn wij het volstrekt mee eens! (jdb) Met als thema «Winnaars en verliezers in de wereldeko- nomie» organiseert de ACW-afdeling Aalst ook dit jaar een mini-sociale school. «Internationale arbeidersso- lidariteit» is het tweede the ma dat in deze cyclus zal worden behandeld. Deze lessenreeks gaat door op zaterdagvoormiddagen 14, 21 en 28 maart en 4 april, telkens van 9 tot 12 u en dit in het Groen Kruis, St.-Joris- straat 26 te Aalst. Lesonderwerpen zijn achter- eenvolgens: de ekonomische krisis bij ons; oorzaken, gevolgen en perspektieven de nieuwe internationale arbeidsverdeling één antwoord: wereldso- lidariteit der arbeiders konkreet bij ons: werken aan «morgen anders« Deelname in de onkosten bedraagt 200 fr. Hiervoor do- kumentatie, verplaatsings kosten en etentje. Meer informatie kan u beko men bij Jozef De Smet, Im- merzeeldreef 261 (tel. 053- 70.00.12), Monique Jans- sens, Beukenlaan 64 (053- 77.76.36), Hilaire Livens, Ou de Gentbaan 104 (053- 21.93.38) of Hektor Petit, Groen Kruis, St.-Jorissstraat 26 (053-21.39.61). Deze lessenreeks richt zich speciaal tot jonge dynami sche mensen tussen 18 en 35 jaar. LH Vanaf maandag 9 maart wordt in Rosemarijn (Rosemarijn- straat 7, 9300 Aalst, tel. 053/77.65.51) begonnen met nieu we lessenreeksen in kantklossen, batikken en makramee. Makramee is een knooptech- niek, die reeds in de oudheid beoefend werd en de tech niek die wij nu nog ken nen is ontstaan in de om geving van Perzië. Koningin Mary, de echtgenote van Willem van Oranje, introdu ceerde hem in Engeland, waar hij in hofkringen erg gegeerd werd. Er is weinig nodig: koord (of wol, katoen, raffia...), iets om het werk aan vast te maken en beide handen. Boeiend is het kombineren van allerlei knopen, kleuren, en het aan wenden van kralen in hout of aardewerk. Na tien lessen kan men reeds een ceintuur, plantenhanger of lampekap maken... Maandag van 20 tot 22 u.l Kantklossen Waar de streek van Aalst tot voor kort een bekend cen trum van naaldkant was (welke voornamelijk als huisnijverheid werd bedre ven) is het vooral de andere kantvervaardigingstechniek die met klossen op een kussen die meest bekend werd. Kloskant is ook min der tijdrovend. Reeds eerder richtte Rose marijn kloskursussen in. Een nieuwe reeks start zowel voor beginnenden als voor gevorderden. Initiatie 1: maandag van 14 tot 16u of van 18 tot 20u Initiatie 2: maandag van 14 tot 16u of van 18 tot 20u Vlaand^rse: maandag van 20 tot 22u Russisch- Cluny: maandag van 20 tot 22u Werkgroep: maandag van 18 tot 20u Batikken is een zeer oude techniek,- die vanuit Indone sië onze streken binnen drong. Zijde, katoen of lin nen kan ermee beschilderd worden met mijmerende herfstkleuren of vrolijke zo- mertinten. De vijf voorziene lessen nemen een aanvang op maandag 16 maart, van 18 tot 20u. (Dd) Tevens werden verbindin gen aangelegd met de Brus selsesteenweg (de huidige Albrechtlaan) en met de Kloosterstraat (de Leopold- laan). Merkt U het parallellisme in het ontstaan van Mijlbeke O.L.V. en van St.-Paulus? Be ginnen met een noodkerk, een kapel. Aankoop van grond voor de kerk en uitein delijk nieuwbouw. De ge schiedenis herhaalt zich. Te Mijlbeke werden kapita len verzameld. 35.000 F. van de staat, 102.000 van de stad en 35.000 F. opgehaald door de pastoor. Men begon te graven voor de grondvesten doch de ondergrond bleek ongeschikt om er op te bou wen. Dan maar 60 m achter uit met de bouw. Zo kreeg de kerk een voorplein. Op 20 mei 1902 begonnen met de funderingen kon de bis schop van Gent reeds op 27 mei 1903 de kerk inwijden. Het vijfenzeventigjarig be staan werd trouwens een paar jaar terug plechtig ge vierd. Het H. Hart Reeds van voor de eerste wereldoorlog was er sprake van een nieuwe parochie «over den dender» met o.a. Hertshage, Bredestraat en Oude Dendermondsesteen- weg. De oorlog trad uiter aard als spelbreker op doch Deken Kanunnik Roelandt beloofde een Kapel te bou wen als Aalst gespaard bleef van vernieling. De kerkelijke overheid maakte van de «ka pel» een «kerk». Een eerste omhaling leverde 35.000 F. op en Juffrouw De Vidts schonk 100.000 F. Geschon ken gronden werden ver kocht en met de opbrengst haalbaar? Pionier Ignace Coppens In september 1980 werd E.H. Ignace Coppens, uit ouders van O.L.Vrouw Mijlbeke ge boren en getogen Aalste- naar van de H. Hartparochie, de opdracht als onderpas toor van Mijlebeke benoemd met de opdracht in het nieuw gebied de mogelijk heden te peilen naar het op richten van een nieuwe ge meenschap en tevens om er iets te bouwen. Zelf zeer ak- tief en met heel wat verant woordelijkheden beladen te Geraardsbergen waar hij ne gen jaar aan het St.-Katari- nakollege als leraar werd be landen onder andere in de scoutsbeweging, dynamise, eigentijds en enthousiast blijkt hij inderdaad the right man on the right place te zijn om deze heterogene groep te brengen tot een samen- voelende gemeenschap. Niet alleen kan hij zich ver heugen in de daadwerkelijke medewerking van o.m. E.H. Deken en de Pastoors van O.L.V. en H. Hart maar te vens heeft hij reeds zeer veel medewerking van mensen die aan 't werk zijn geslagen in de nog enigszins vage pa rochiale strukturen. Medewerkers dan op ver schillende domeinen: een raad die de algemene pro blematiek in 't oog houdt, een tiental katechisten, vrou wen en mannen, aktievelin- gen in jeugdwerking, nog in los verband en mensen die zich willen bezighouden met organisaties als KWB, KAV, KVLV en KVG. Aktiviteiten zijn er reeds heel wat. Zo gaat in de Geldhof- straat, in twee aaneenge- voegde klassen, de kateche- naJtet «hu» ■Hemid: brui aan. t «huwelijk» schijnt zo stilaan uit de mode te gaan. Aaigem doch met het wijzi- (nderzijds geven vaak getrouwde koppels er nogal licht de gen van hun- beroepsaktivi- i. Zestig jaar lang met mekaar «wel en wee» delen is teiten trokken ze naar St.- jiiet alleen een geluk maar wordt daarbij een uitzonderlijk Lambrechts-Woluwe. Daar- feval, na waren ze gedurende 19 jaar te Aalst concierge voor Dnstont Temmerman en Filorentine Lievens, 60 jaar gehuwd. Een reden om in het Rusthuis Sint- Dbeen groot feest op te zetten met alle familieleden, vrienden en kennissen. (Per) ergelijk paar werd noch- ick. ms verleden week woens- ifl in het O.C.M.W.-Rust- jis St. Job met luister ge ste erd. Flor en Constant, hij ii« I en zij 87, allebei nog flink i gezond, huwden inder- lad 6 decennia geleden te aigem. Gezeten op een aeu nerekar zoals destijds ge- /an uikelijk was «op den opuiten». aanwezigheid van schepe- sn Annie De Maght, Eddie Honsieur en Edgard Hoog- ïntfuys, van OCMW-raadsle- cheen Mw. Bourgeois, Robert e Pauw, Piet Rousseau en filfried Van Herreweghe en irekteur van het ziekenhuis m*i tijdelijk OCMW-sekretaris umbert Barrez mocht ladslid Eddie Dlerickx die B zieke voorzitter Martin :nte an der Speeten verving, ind. et alleen het gros van de ééniim 160 bewoners van het isthuis in de ruime feest-, lal begroeten maar tevens eel wat familieleden en h Bnnissen die met bloemen n geschenken kwamen andragen. 'et moet inderdaad goed lenl jn en aangenaam om leven 'deze rusthuizen. Regelma- 9. nog geen twee maanden eleden, vierde men er men- ru" en die 80 of 90 jaar werden, s e oor een tweetal jaren vier- e Louis Tombeur zijn dia manten bruiloft, in juni komt n St. Lieven de eeuwelinge inisWaria Roelandt aan bod en i vtftu zaten hier, op de ere cts midden hun simpati- Brende kollega's, Florentine 'Bvens en Constant Tem- it, ti lerman. daa aadslid Dierickx had het in enö ijn toespraak over dit mooie reik 8ar dat hier sinds 1970 ver- uyl teft en in 1971 reeds de ouden bruiloft vierde. Flor n Constant leerden elkaar ennen te Aaigem. Bij haar genpiuis. Constant kwam im- tevetoers regelmatig aan huis met «bloemen in Brusselse kant». Beiden hielpen ze dan aan het afwerken van die stukken. Toen ze huwden, te Aaigem uiteraard, was Flor 27 en Constant 31. Beiden kwamen uit een tal rijk gezin. Constant Temmerman had acht broers en zusters. Toen hij de lagere school achter de rug had ging hij de kleer makersstiel leren. Dit werk beviel hem echter niet te best en hij werkte beurte lings als steenbakker, scheepslosser of werkte in de zavelputten, putten waar in zijn schoonvader jammer lijk de dood vond, een echt genote en tien kinderen plus één op komst achterlatend. Zijn eigen vader kwam aan de kost als seizoenarbeider in Frankrijk, een van de zo genoemde «Fransmans» die de bietenoogst verzorgden in het Noorden van onze zuiderburen en 's winsters was hij wever. Verder had hij een kleine boerderij om in de levensbehoeften van zijn gezin te voorzien. Florentine Lievens was de zesde uit een reeks van elf. Haar vader was wat men toen noemde «overbakker». Stiel die te maken had met vlamovens in de steenbak kerij. Uitputtend werk. Om de tien dagen kwam vader thuis want zijn werk spreid de zich over een hele streek. Beide, zowel Flor als Con stant, werden thuis vlug in geschakeld om mee te hel pen zo in het huishouden als op het veld. In die tijd ge beurde immers alles nog met de hand en van zwaar werk had zelfs Flor geen schrik. Zowat alle werk kon ze inderdaad aan. Het echtpaar kreeg twee kin deren waarvan de zoon ech ter reeds overleed. Beiden vestigden ze zich eerst te ze hun intrek in St. Job na men. De band met hun fami lie blijft echter hecht. Ten bewijze de vele aanwezige familieleden, de vele bloe men, de mooie geschenken. E. H. Direkteur Peleman zorgde voor een plechtige eucharistieviering in de ka pel van het rusthuis. Enkele zusters van het hospitaal i brachten daarbij aangepaste gezangen. In naam van het OCMW overhandigde Mw. Bour geois aan het jubilerend paar een prachtige oude klok en raadslid Van Herrewe ghe, die de verontschuldig de burgemeester verving, een prachtig bloemstuk van wege het stadsbestuur. Schepen Edgard Hooghuys tenslotte overhandigde aan Flor en Constant een mooie medaille van de Koning met passende inskripties aange bracht door de zorgen van het stadsbestuur. Na de drink en het overma ken van de wensen en felici taties van de medebewoners door een kollega zaten allen aan aan een feesttafel, keu rig georganiseerd door so ciaal verpleegster en organi satrice Lutgard De Ryck waarna traditioneel het OCMW-huisorkest zorgde voor stemming en animo en de leden van de derde leef tijd, zelfs van de vierde, toonden dat ook zij de been tjes nog konden strekken. Zelfs zich verkleden, al dan niet als voorbode van het nakend karnaval. «Niet roken, weinig drinken, niet te veel eten maar hard werken» is volgens Constant Temmerman hét recept om qua ouderdom hoge toppen te scheren. Tot over vijf jaar dan. Voor het briljanten bruiloft! LH seft? Wellicht later wel. Voorlopig althans niet. ruim was overschreden. Zó een vaart loopt het niet want draait Gods molen biedt nu met haar 12.000 langzaam, de administratieve draait alleszins nog een zielen geen kans meer op Wostukje trager. reeël kontakt. Het H. Hart, Wat het wél wordt, en daarvan worden momenteel de met weliswaar minder be- hoekstenen gelegd, is een «annexe», een hulpparochie, woners, trouwens evenmin, ressorterend onder de parochie O.L.Vrouw Mijlbeke. Dit De wijk is al té groot gewor den als embryo van wat over enkele jaren tot de achtste den. Vooral sinds de realisa- parochie van Klein-Aalst kan evolueren. tie van de vier Dewaco-blok- ken (4 x 48 appartementen) a,n er t. Aalst nog gwn vaarluie in de piekuren. Zeker sinds Mn tienta| ;aar en het kerken genoeg? voor schoolgaande km- ontstaan van de „nieuwe led Vraag die men zich zou kun- deren. nen stellen. In het centrum is Bovendien ligt het in de be- een vroeger vruchtbaar'rus- ïeioer zelfs een koncentratie van doeling te komen tot een tiek gebjed, met ruim 280 kerken met op een paar hon- entiteit tot een levende ge- hui2en Ruim 200 woningen «aderd meter niet minder dan meenschap die meer is dan zijn verder nog gep|and 0p -j drie bedehuizen: de St.-Mar- een opeenstapeling van ap- een bouwterrein van een erp linuskerk, de kerk van de Je- partementen of woonhuizen s|0rdiqe 5 ha. Dit ook door -■D-- maar waar tevens een sa- - wijk», «Horebekeveld», in zuïten en die van het Begijn- de «Goedkope Woningen». hol. Dat IS zo historisch ge- menhorigheidsgevoe ont- „Goedkoop„ betekent hier Igroeid. luikt, waar onderling kontakt een maandelijkse huurprijs =2Waar nu St.-Paulus moet ko- 9een dode letter blijft en van 6 000 F met tje tQt «men is er echter een leegte, waar de parochiegeestelijk- aank00p van de wonjng. >een vacuüm. De regio Boter- heid nog kans krijgt in relatie "•melkstraat-Rozendreef ligt te staan met de paro- =sr alleszins op dat stuk ver- chianen. Weer komt de «annexe»? waarloosd bij. Van aan de O.L.Vrouw Mijlbeke, waar De nieuwe hulpparochie, woning van de nieuwe me- twee jaar terug het streefcij- St.-Paulus, ligt voor het Jepastoor Ignace Coppens fer van het bisdom om tot grootste gedeelte op het ge- (OStot aan de kerk van Mijlbeke ontdubbeling van parochies bied van O.L.Vrouw Mijlbeke pftot aan die van het H. Hart te komen (10.000) reeds maar voor een stuk ook op s het zo ongeveer 2,6 km. Seen probleem hoor ik u ;d leggen, leder heeft toch een iuto! ■leeft iedereen wel een au- o? Kunnen alle leden van u e(Ben gezin naar dezelfde eu charistieviering? Met dezelf- i) Je auto? Wat met bejaarden -Jopn gehandikapten? Ten andere, niet alleen de jeififstand in kilometer is hier mebelangrijk. Het 'gebied van Ie op te richten (hulp)paro- :hie is ook psychologisch ngi 'an het centrum van Aalst •e ifgesneden. Vooral sinds de ealisatie van de Ring. Alles 6u noet nu langs de rode lich- 1 s en van de Binnenstraat. En «5 lotermelk- en Binnenstraat ijn gevaarlijke invalswegen, mal, op vele plaatsen geen roetpad en met rijen gepar eerde wagens. Doodsge- De Nieuwe Wijk breidt nog steeds uit (Per) dat van het H. Hart. Hoofd straten erin zijn de Boter melkstraat en de Rozendreef met zijstraten, de blokken Dewaco, de Oude Abdij straat, een deel van de Bin nenstraat (van aan de P. Van Nuffelstraat), het Bosveld en de wijk Horebekeveld. Sa men een 800-tal huizen mo menteel met een 2.300 zie len. Over een paar jaar, als de nieuwe groep huizen ge realiseerd is, worden dat ruim 3.000 inwoners. Een entiteit? Voorlopig zeker niet. Ont moetingsplaatsen zijn er trouwens uiterst zeldzaam. Slechts één herberg, een paar winkels, één beenhou werij. Enige ontmoetings plaats is dan het woonhuis van medepastoor Ignace Coppens in de St.-Barbara- straat 20. Een lange tafel in de living nodigt er uit tot vergaderingen, er is een bu reau voor de administratie die moeilijk kan overschat worden en op de grootste

De Voorpost | 1981 | | pagina 9