WAAR LIGT DE GRENS TUSSEN POT EN KLEINEREN?» WAT WORDT DE KARNAVALMODE 1981? kni p FINANCIEEL... ft eleshop «'t Snuffelkot» Karnavalisten kunnen ook voetballen (tussen haakjes) INS KARNAVAL PAUL IN DE «BLOEMETJES» GEZET De Hulk met een fluitketel op discogeluid.... :,jd oble ondf13 sfeer daar in de St. Anna-zaal op zaterdag 21 ook uari. Een vrij goed gevulde zaal met echte en onverval- gech karnavalvierders. En achteraf bekeken, liep het allemaal goed los. Er waren wel enkele lege stoelen, maar zij die inwezig waren hebben het zich zeker niet beklaagd! werden er weer gekonfronteerd met de goede, ja zelfs hurpter''jke humor van Oiljst, die ons onbedaarlijk aan het alle, en bracht. Aalst barst nog steeds van originaliteit en kan je niet omheen... be 3r - s nog lachj hote mit waren er een ganse karnavalprominenten lezig. Uit allerlei steden ze overgewaaid om Karnaval Paul nog- Pi rwej I S| e ka trap zluld vliet t kaf Ook zon Daai Jc le vel n >ma) rende karnavalgroep de Ma- totten wisten de zaal steeds op de gewenste tempera tuur te houden... Aan de toog had Polle Ke- s te feliciteren voor zijn pernoagel eventjes de tijd ïtbaar en fijn jaar als voor een kort babbeltje: «1980 was voor mij als prins van Aalst een fantastisch jaar. Ik kon het nooit beter hebben en vooraf had ik het nooit durven dromen... Voor mij persoonlijk was dat dé bekroning op m'n lang en bewogen karnavalbestaan. Ik kan dat moeilijk onder woorden brengen, maai toch kan ik je verzekeren dal het verlies van de Aalsterse skepter voor mij van geen belang is: de karnavalkrie- bels blijven in mijn lijf. En verder mag je niet vergeten dat ik nog altijd m'n karna valgroep de Matotten heb, die voor mij nog steeds de bovenhand halen. Over die «affaire» rona de Matotten wil ik verder niets kwijt': ik heb daar niet om gevraagd, :h als voorbereiding op maar toch vind ik het spijtig rote dagen komen on- dat de Oiljsterse meesterlij ke spot die al op een laag pitje stond een ware slag toekrijgt. Ook over de toe- issadeur van Kamaval- Oiljst. «Paul jongen, ij presteerde op karna- bied mag beslist als topjaar aanzien wor- was een zin die meer- welgemeend in de werd geslingerd door J'^[jjvelige en overdadige - Venhoofden. Paul was Slijk onder de indruk, voegde er gauw aan at ze zich helemaal niet en ongerust te maken waai immers nog de over Oost-Vlaande- en dat is toch ook wat, it?» Regelmatig werd al St. Anna overspoeld enkele karnavalgroe- die na een dagje hard en in de hallen er graag fijn tussenuit knijpen ompelen in een spette- karnavalsfeer. En die er zeker. De organise- komst maak ik me nauwe lijks zorgen: het leven is te mooi om te treuren en ver der kan ik me net zo goed zonder mijn prinsenkostuum amuseren. Ik geef graag toe dat de krisis voor mij 'onver taalbaar Latijn' is: de Stad daarentegen heeft het ver draaid moeilijk om de eind jes aan elkaar te knopen. Ik zeg steeds: je moet maar zien dat je er komt, dus niet boven je 'middelen' gaan... Vanavond is het net hetzelf de: 't is enorm fijn voor mij (niet overdreven), en samen met de Matotten kom ik vrij gemakkelijk uit de rode cij fers.» Deze woorden rollen er bij Polle Keipernoagel vlot en gezwind uit. Iets te vlot naar m'n zin en ik vuur brutaal een stekelig vraagje af: «Je hebt het in 1980 prachtig gedaan. Maar toch heb je me laten schrikken, wanneer ik op de vrije zender Radio Saturnus een nogal krasse uitspraak van jou te horen kreeg in verband met een hartinfarkt voor Frans Wau- ters... Heb je dan gedurende jouw prinsenjaar een mas ker afgezet, of zet je nii plots een masker op?» Paul staat er iets of wat ver rast bij. Zijn glimlach ver dwijnt en hij antwoordt kort en bitsig: «Daar wil ik niets over kwijt.» Wanneer ik echter aandring, barst de woordenvloed los: «Hij is begonnen. En dat schijnen wel veel mensen te vergeten. Bij de prinsenver kiezing heeft hij met mijn gebrek gelachen, maar op zo'n onbeschaamde wijze dat ik me werkelijk geklei neerd voelde. Karnaval is spotten, maar wat Frans deed was afschuwelijk: «Plaasteren Polle», deze 2 striemende woorden ver geet ik nooit meer. Hij ver geet wat 1k allemaal gedaan heb voor Karnaval. En daar om vind ik mijn reaktie in dat bewuste interview gerecht vaardigd. Op de prinsenver kiezing kreeg ik immers nooit de mikrofoon in han den... En nu kent hij mij niet meer. Maar dat is mij in 't geheel geen zorg. Ik heb geen land van hem en ver der ben ik ook niet politiek geëngageerd. Voor mij geldt nog steeds de keiharde wet: Je moet tegen de weerbots kunnen... zoiets van oog om oog, tand om tand.» Ik pik in en vraag of karnaval dan werkelijk oorlog is? «Ja, zo is het wel. Waarom was Frans zo hemeltergend laf? Hij moet me respekte- ren, want hij is ook ziek ge weest. En dan op mijn af scheid zo'n «humoristische dankje» krijgen, neem ik he lemaal niet.» Polle heeft nauwelijks tijd; hij moet het podium op, want opnieuw is er een dele gatie uit een naburige stad binnengestormd. Daar heeft hij blijkbaar geen last van zijn zorgen en is hij alle na righeid vergeten. Hij ontpopt zich tot Prins van Oost- Vlaanderen en die titel staat hem helemaal niet slecht. Alles bij elkaar is dit hele maal geen reklame voor Aoljst Karnaval. Duizenden luisteraars zullen verwon derd hun wenkbrauwen ge fronst hebben toen ze Prins Karnaval hoorden «leuk» babbelen. En de anti-karna- valisten zullen ook in hun (onschuldige) handjes ge wreven hebben: «zie je wel dat Karnaval niet meer leuk kan zijn». Voor ons blijft de vraag: «Waar ligt de grens tussen de meesterlijke spot en het kleinzielige kleine ren?» Ergens in het midden misschien... (idb) Karnavalmode... Hoelang bestaat dit al? Waar is de tijd dat je met de drie dolle dagen gauw in een domino kroop en er vanonder muisde. Of waar is de tijd dat gans het gezin vooral grootmoeder en dochterjelief reeds vanaf de barre winter naald en draad (én vingerhoed) namen en de lange avonden opvulden met naai-, knip- en knutselwerk? Nu hol je gauw een gespecialiseerde zaak binnen, gooi je je wensen op de toonbank en eventjes later kom je buiten met een groot pak in geschenkverpakking en een strikje er rond en je geldbeugel al dan niet aangetast door de nietsontziende slechte tijd en rovende krisis heel wat lichter imst van een Teleshop te Aalst is reedsaangekondigd. 'inkel met tweedehandsartikelen (klederen, meubels, genfengerief e.a.) zal echter niet onder de Sint-Martinus- jajhaar intrek nemen. Het uiteindelijk adres is «Vlaande- prjn|traat 34», naast het kapelletje. '.en9jiuffelkot is een initiatief 'enj«H.A.K. Het wil «een ant- •tsenrd zijn op de steeds toeslaande ekonomi krisis» waardoor «men ds 4 die het tot nu toe niet en *jreed hadden, in de toe- nog sterker de gevol- trokj zullen ondervinden». eraN nee 7 e iavëri' jenh Vanuit ervaringen met de ei gen reeds bestaande meu- beldienst, en de werking el ders (bv. van Teleshop-Brus- sel) werd tot de oprichting besloten. Vooralsnog gebeurt dit los van de Teledienst (ook al een nieuwkomer, maar dan V Isterse jeugdpompiers Asterix en Obelix vorig jaar waren, zijn de Oilsterse |i jgdpompiers deze keer: opsmukthema van een jeugd- ntrum Zonnestraat in karna valstemming" In de kantine ontvlambare toosten, spuitslangachtige spaghetti, elverbrandende goulash, verhitte uitsmijters, dampende linsoep, zwoel ijskreem en andere pompierskost te rkrijgen. Ook de pintjes worden blijkens een medede- 9 aan demokratische brandschadeprijzen van de nd gedaan. In de bovenzaal kan men dansen en ingen, hotsen en botsen Zonder everzwijnen dus, maar gelet op de lange traditie, die nog. in de Krocht van lieer geworteld zit niet over het geschminkte hoofd te yj m. Zondag vanaf 17u, maandag ook, dinsdag vanaf A,K. dens de zondagkavalkade in Aalst wordt de bovenzaal het Gulden Vlies (Esplanade) opengehouden door A.K.-kers ledereen kan vandaaruit de stoet komen nschouwen, vanachter een of ander drankje. het debat «Vlaanderen, wat nu?» (van vrijdag 20 jruari, zie elders in dit blad) hadden we een gesprek met kele medewerkers van dat Taal-Aktie-Komitee. Het ktdat men zich in Aalst ook over groenzorg wil ijveren, naast taal-akties. Verwijzend naar «het verle- n» wordt samenwerking met «links» echter vermeden. -ess< rs_ onin gedi Scti hl op rijd Je r Al Hoo le to jrd», vel den fen earn r> di Jen s bef* hee 3stei met aksent op de individuele psycho-sociale hulpverle ning), hoewel samenwer king in de toekomst niet uit gesloten is. De artikelen zullen aan mi nieme prijzen verkocht wor den. Met de (eventuele) winst zullen initiatieven ge steund worden die vooral het onthaal bevorderen van mensen die alleen staan of zich alleen voelen. Wie wil helpen kan dit op verschillende manieren. Door klederen en meu bels ter beschikking te stel len, die dan opgehaald wor den door de Teleshop zelf. Giften van magazijnen en fa brieken zijn uiteraard ook welkom. Door w~* vrije tijd af te staan om - winkel open te houden, t werken in het naai- en wasatelier... Door te zorgen voor wat nog gezocht wordt: een elektrische naaimachine met allerlei naaigerief, een was machine met alle mogelijke programma's, 1 of 2 droog- kasten, stoomstrijkijzers en strijkplanken, een kamio- nnette. Door milde schenkingen (eventueel aftrekbaar van het belastbaar inkomen). Re kening 001-0185469-81 van HAK-Aalst met vermelding «Gift Teleshop». Het bewijs- je wordt onmiddellijk toege stuurd. Inlichtingen o.m.: Ivo Schouckens, HAK, Hout markt 5, Aalst en Marie Clai re Sonck, Ninoofsesteenweg 8, Erembodegem. (PD) luting Schreven we enkele weken geleden dat V.V.K.S. Sint- ris op winterkamp trok, daar kwam vanuit V.V.K.S. Sint- iysius reaktie op. Hun verkenners deden namelijk het- op Kde in Willerzie, de welpen in Affligem. Met Pasen zijn er jn 1 «r allerlei aktiviteiten voorzien, o.a. speleo bij de verken- Tijdens de grote vakantie gaan die naar Gorges Tam op kamp. Wie dat als skout zou willen mee •ven, het St.-Aloysiuslokaal ligt aan de Schendelbeek- itraat, Aalst (Mijlbeek) en Piet De Schepper (Nederkou- 101, 9298 Wichelen, 052-42.27.78) geeft graag meer chtingen Op zondag 29 maart vertoont V.V.K.S. St.-Kristoffel in V igdcentrum Zonnestraat een eigen diamontage: «Een meente voor de mens». Een weinig alledaagse oktiviteit, aanstippen overwaard. e ed maf 4 maart wordt vanuit H.A.K. een wekelijkse zwem- :ij georganiseerd. Iedere woensdag (van 19 tot 20u, gezonderd in de paasvakantie en uiterlijk tot de grote j kantie) gaat dot sportief festijn door. De prijs voor een jionnement bedraagt 500 F. Daar zijn 15 zwembeurten voor: 4, 11, 18 en 25 maart, 122 en 29 april, 6, 13, en 27 mei, 3, 10, 17 en 24 juni. Kinderen beneden de 3 gratis, -12 aan halve prijs. Wie slechts enkele keren ie de plas in wil, kan dit regelen. Inlichtingen en ekingen: H.A.K. Houtmarkt 5, 9300 Aalst (tel. 053- .38.88). ar van de gehandikapten ivast jeugdhuis Leeuwerik (Lede) wil aandacht schenken m het jaar van de gehandikapten, ook al vindt men hèt nmer dat zo'n jaar nog nodig is. In het tijdschrift «Het perikske» wordt gepleit voor sociale integratie en op 20 bruari werd een info-avond georganiseerd aan de hand in de film «Doof zijn: heb je het zo al eens bekeken?» T.K. het S.P.-blad «Voor Allen» van 20 februari, werd Iding gemaakt van een aantal te begeven B T.K.- trekkingen. Het gaat om 1 klerk, 1 opsteller, I maat- hoppelijk werker, 1 licentiaat sociologie of psychologie, mdidoturen dienen gericht te worden, vóór 5 maart aan ludiedienst Aalst v.z.w.», Korte Nieuwstraat 12, 9300 nlst. Wellicht gaat het hier om de v.z.w. Aalst 2000, die ds kort op dit adres gehuisvest is. Peter Het klinkt nogal ongeloof waardig op het eerste ge hoor, maar échte karnavalis ten kunnen ook nog tegen het leer trappen. Zo dachten de Pikante Kastaars er ook over en organiseerden dan maar een mini-voetbaltor- nooi dat uiteindelijk uitliep op een mini-voetbalshow. Vier karnavalgroepen spron gen in hun shirtje en holden de groene grasmat op achter een rond ding. Sommigen deden het om in beweging te blijven, anderen als voor bereiding op de lange stoet. Maar een feit is dat er ge voetbald en plezier gemaakt werd, wat we tegenwoordig van «de grote voetbal» niet meer kunnen vertellen... Het werd een uiterst sportief tornooi, alhoewel ze alle maal hun beste schoentje hebben voorgezet en hun ziel uit het lijf gelopen heb ben. De organisatoren, de Pikante Kastaars natuurlijk, gingen na een spannende kompetitie lopen met de overwinningstuil. Hieronder volgt de uitslag: Schiftingen Kornisjesloipers - Pikante Kastaars: 3-5 Sjiepierkes - Snottebellen: 0- 3 Halve finale Kornisjesloipers - Sjiepiere- kes: 8-1 Finale Pikante Kastaars - Snottebel len: 4-1 (jdb) Dit had een waslijst van ge gevens moeten worden, maar zo verdeeld als de me ningen over karnavalkom- mersie zijn (zie bv. het ver slag van de «leder zijn Waar heid» van vorige maandag), zo weinig informatie was ons hieromtrent ter beschik king. Op de dienst Feestelijkheden kon ons tot bij het ter perse gaan nog niet exakt verteld worden op welke posten be zuinigd zou worden in de subsidies. Zoals bekend wordt op het bedrag van 5 miljoen karnavalgelden 500.000 fr ingehouden. Het driekoningenfeest moest er al aan geloven, maar ver der... Op onze vraag of er van stadswege gedacht werd aan een reglemente ring voor de horeca-prijzen (die traditiegetrouw fiks de hoogte ingaan), werd ont kennend geantwoord. «Dit zou een bevoegdheidsover schrijding betekenen», stel de de heer Van Vaeren- bergh. De prijzen voor foorattraktie- standplaatsen zijn (behou dens een indexaanpassing) dezelfde gebleven. Intussen blijft het een feit, dat karnaval behalve een groot volksfestijn ook een grote geldverhandeling is. In wiens handen, is een vraag die pas na de dolle dagen gesteld wordt... (pd) Tja, de twintigste eeuw kan haar grijzende haartooi niet meer verbergen, zelfs niet meer onder een welige in- dianenpruik... de goeie ou we tijd is voorbij en de kon- sumptiemaatschappij zwaait met de plak en tijdens de karnavaldagen met de skep ter. Wil je er bij horen of up- to-date zijn' in 1981 dan moet je ook naar zo'n zaak, willens nillens dus. Redenen genoeg om eens een bab beltje te slaan met enkele winkeliers uit de karnaval- branche «Wat zoiets kost? Ach, daar kan je natuurlijk alle kanten mee uit. Maar laten we zeg gen, dat je voor twee briefjes van duizend er werkelijk goed zal inzitten. Tuurlijk kan je al een pakje kopen voor een speldeprikje, laten we zeggen voor amper 300 frank. En dan zijn er even eens uitschieters in tegen overgestelde richting: een kostuum voor 4.000, 5.000, of zelfs meer dan 10.000 fr. «En wordt dat ook wel 's gekocht of hoort dat maar alleen in een fel versierde etalage te liggen»? «Het klinkt misschien wel gek, maar je hebt mensen meestal mensen die er niet goed voor zitten die graag eens ekstravagant doen tij dens de eerste drie dolle da gen van maart. Zij hebben gedurende het ganse jaar een centje opzij gelegd, sommigen laten er zelfs hun welverdiende vakantie voor, en willen er met Aalst Karna val eens heerlijk alles uitha len, tot het onderste van de kan. En dan loopt dat voor een koppeltje al gauw boven een brief van 10.000 fr uit en zelfs héél wat meer». «Krijg je zo wel eens lastige klanten over de vloer?» «Dat heb je altijd, het is net als een doodgewone kledings zaak, de mensen willen er op zijn paasbest uitzien en wil len tevens waar voor hun mooie geld. Ze hebben soms al een keuze gemaakt er bestaan immers al kar- navalmodebladen die zwaar uitpakken met de nieuwste karnavalkreaties, maar daar bij vergeten ze de prijs af te drukken maar van hun eerste keuze zien ze meestal af, want de keuze én verlei ding is enorm. Alles schittert (en glinstert en daar is en blijft de man met de pet nog gevoelig voor. Ooit hebben we eens een klant gehad, die een dozijn kostuums aanpa ste met veel blaba en na wikken en wegen besloot een zakje konfetti te kopen...» «Hoe zit het bij de jeugd? Hebben die ook al eigen mo de of scheven daar nog steeds T.V.-vedetten hoge toppen?» «Het staat als een paal bo ven water dat de kinderhar ten veroverd worden door vedetten van op de beeld buis. Vroeger holde elke kleuter met een gitzwart zor- ropakje rond degen met aan de top het wit krijtje inbegrepen of sprongen ze in een indianen- of cow boykostuum. Dit verdwijnt nu bijna volledig van de kar- navalmarkt en deze plaatsen worden ingenomen door Superman, The Muppets en vooral door de groene Hulk. 'opgeven' en 'opvallen'. Ik zou durven zeggen dat de mensen kiezen voor kleur- kombinaties die er leuk uit zien, maar die hen ook een «kick» geven. Daarom is de grauwe domino volledig van zijn voetstuk gehaald en in de dovemansketel gestopt. Eigenaardig hierbij is dat de mensen ook veel naar paters en monikkenpijen grijpen. Deze schitteren wel niet door hun wenkende kleuren pracht, maar ze zijn wel 'heet van de naald' sinds de gees telijkheid ook burgerklede ren draagt». «Wordt een pak ook nog 's gekocht in funktie van het verbergen van het gezicht of willen de mensen er gewoon goed en leuk uitzien»? «Het herkennen speelt hele maal geen rol meer. De mensen kennen toch elkaar nauwelijks of zelfs niet meer. Denk maar even aan een flatgebouw waar de mensen hun buren niet kennen... Ook wordt het verwijten en spot ten steeds minder in. Karna val betekent voor meer dan 70% van de mensen een fijn bal en enkele pintjes. «Hoe zit het met de buurlan den? Waaien er soms be paalde artikels over naar on ze streken?» «Vooral Duitsland speelt op dit gebied een belangrijke rol. Zij zijn ongetwijfeld toonaangevend op het ge bied van de karnavalmode. Wat bij hen «in» is, slaat bij ons het volgende jaar in als een bom. Nederland daarentegen is weinig origineel. Alleen An- dré Van Duin haalt nog wel eens zijn slag thuis. Zo is zijn 'fluitketel' bijna uitverkocht. Best te begrijpen, zo'n 'hoofddeksel' kost amper 100 fr. en het staat nog leuk ook!» «Kopen de karnavalisten een kostuum voor één jaar of is het een ernstige inves tering?» «Ik ben ervan overtuigd dat meer dan de helft van de karnavalisten hun klederen na de dolle dagen in hun kleerkast stoppen, en ze er nooit meer uithalen. Tuurlijk zijn er ook lui, die hun kostu- mes onderling uitwisselen. Dikwijls zitten de randge meenten een jaar achter....» «Tenslotte: wat betekent voor jou karnaval?» «Karnaval bezorgt me wei nig plezier. Karnaval is voor mij negen maanden hard The Muppets duikelen nu te rug op een tweede en zelfs derde plaats en de Hulk heeft moeiteloos het hoog ste schavotje bereikt. Je mag daarbij ook niet verge ten dat vele scholen een kin- derkarnavalnamiddag in richten en dat de kinderen daar géén gek figuur willen slaan bij hun schoolvriend jes.... Sommige ouders pre fereren een minipakje, naar analogie met de grote-men- senkostumes. Maar of de kinderen zich daar écht in thuis voelen is een groot vraagteken. Ook moet ik er bij verklappen dat de tradi tionele figuurtjes uit de sprookjeswereld van een dwerg over een kaboutertje naar de goede fee het steeds blijven doen. «Wat wordt dé karnavalmo de voor '81? Wat slaat dit jaar in als een bom? «Dat is moeilijk te bepalen. Er is im mers een enorme keuze, ik zou zeggen je kan kiezen uit 1001 artikels en kan je nog héél wat meer kombinaties fantaseren. Maar een feit is dat de disco langzaam maar zeker zijn plaats verovert in de karnavalmarkt. Onze markt is nu werkelijk in een onstuitbare stroomversnel ling verzeild geraakt. Wij worden als het ware over spoeld met een massa garni turen zoals oorringen, klak ken, hoeden en weet ik veel». «Zijn er speciale kleuren, die het dit jaar écht goed doen?» «Zoals gewoonlijk kiezen de mensen voor kleuren, die werken. Het begint allemaal met het bezoeken van 'foi- res' in Milaan, Parijs, Londen en noem maar op om er originele ideeën te sprokke len. En dan volgen de karna- valfeesten elkaar op in een ongenadig tempo zodat ik na de laatste feestneuzerij op het einde van mijn Latijn ben. Ik heb er steeds schrik, van maar achteraf bekeken is het toch aardig meegeno men, ondanks het vele zweet en de weinige nachtrust. «Als allerlaatste vraag: Kan je even de evolutie schetsen van 20 jaar karnavalmode»? «Karnavalmode is een he dendaags en recent begrip. Vroeger kochten de mensen immers enkele meters stof en wisten ze dit te verwerken tot fantasierijke kreaties. Daarna volgde de rage van maskers of 'moemebakkes' in karton. Enkele jaartjes la ter verving men het karton door plastiek en vynil. En nu kiest men voor riante uitrus tingen met veel glitter. Kon fetti, serpentines, belletjes, hamers, knuppels, revolvert- jes blijven het goed doen en de dolle draad uit de spuit bus verkoopt fantastisch». Dit interview bestond uit verschillende schuifjes: voortdurend werden wij im mers gestoord door tele foons met ellenlange bes tellingen. Zo werd er bijna voortdu rend geschreven: de verko per in zijn bestellingsboek en ik in mijn notaboekje. Het enige verschil is dat hij glun derde.... Jo De Bruyn Tanu, Aalst Vrij 27: film om 20 u. «The outlaw Josey Wales». Inkom 30 fr. Zonnestraat, Aalst Zon 1 vanaf 17 u., ma 2 vanaf 17 u. en di 3 vanaf 16 u karnaval (zie geknipt) Leeuwerik, Lede Vrij 27: 20 u.: film «La dentellière». J.A. Klakson, Aalst Zat 28: 14 u.: aanleren en opvoeren van een dans ter voorbereiding van een kinderkarnaval. J.P.V.V.-M., Aalst Ma 2: 11 u. in het stadhuis: officiële ontvangst door burgemeester en schepenen van een delegatie Schotse jeugdwerkers, ter gelegenheid van hun achtdaags verblijf in Aalst met karnaval. Terlinden, Aalst Zat 28: sluiting om 22 u., men gaat naar het Jefkensbal in de nabije St.-Annazaal. Jebron, Aalst Vrij 27. 19.30 u.: gebedsmoment, waarna ideeëninstuif Zat 28: 18.30 u. eucharistieviering: «wees niet bezorgd» Vrij 6: 19.30 u.: gebedsmoment. Zat 7: 18.30 u.: viering in de Begijnhofkerk. Jeugddienst stad Aalst l.s.m. de Jeugddienst voor Maatschappelijke Participatie, zat 7 en 14 maart, telkens tussen 9 en 12 u. en 14 en 17 u.: specialisatiekursus rond «vergader- en diskussietechnie- ken». Lesgever is Staf Siebens (medewerker Jeugddienst voor Maatschappelijke Participatie). In Stedelijk Wijkcen trum Aalst Rechter-Oever, Driesleutelstraat 51, Aalst. St.-Martinusinstituut in S.M.I. 2, Vrijheidstraat, Aalst Vrij 6: 20 u.: voordracht «sport voor en achter de schermen», m.m.v. reporter Jan Wouters en voetbaltrainer Urbain Braems. Ypsilon, Aalst Van 28 februari tot 3 maart is de klub open in een kamavaleske sfeer. Dido, Erpe Vrij 27: 20 u. volksdans. Zat 28: 20 u.: kaarting. Lanseloet, Aalst In zaal Netwerk op zat 7: kinderkarnaval Inschrijvingen vanaf 13.30 u. Deelname 40 fr. (groepen vanaf 10 personen): 20 fr. Om 15 u.: optocht met fanfare langs De Ridderstraat, Kattestraat, Grote Markt, Nieuwstra&t, Vredeplein, De Ridderstraat. Om 16 u.: podiumoptreden von keizer Kamiel en kunst groep Alkuone, verkiezing van een prins en prinses, zang en dans, défilé met mooie prijzen. Inlichtingen: Willy Van Boxtael, Ledebaan 19, Aalst. (053/70.16.50) Davidsfonds Hofstade Zat 14: 20 u. in Parochiezaal (Kerkstraat): optreden van Willem. Vermandere. Voorverkoop 100 fr., aan de ingang 120 fr. H.A.K., Aalst Met karnaval, op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag: muziek, dans en demokratische pintjes aan witte prijzen (beneden), boven is er bodega met pikante goalash-soep, spaghetti «eliatresé», Hok-burgers met pittige saus, cro- que «voil jeanette», enz.

De Voorpost | 1981 | | pagina 11