erembodegem hofstade. gijiegem /IET RBS EREMBODEGEM IAAR RAMSAU! ER EVEN UIT... MET B.G.J.G. EREMBODEGEM-CENTRUM EN TERJODEN Erembodegem in karnavalstemming... WILLY VAN RENTERGHEM OCMW MANNENHUIS TE HOFSTADE WORDT TIJDELIJKE OPVANG, GEEN HOTEL BLOEIENDE HOPPERANKjES Gezien HEKELEERTIES De Voornost- 27.2.1981 - 13 nderdagmorgen 5 februari te 4u30: 30 leerlingen van het wat is het daar hoog! en e en 6de leerjaar van de Rijksbasisschool Erembodegem iedereen doet het steeds be- lan ongeduldig misschien wet ietwat zenuwachtig? ter op de skis! te kijken naar de autobus die hen die dag naar Ramsau Maar... de tijd vliegt snel... Oostenrijk zal brengen. En eindelijk... daar is die dan: een ^de laatste avond worden, bij itastische «car» met bar en toilet erin... muziek en danspartijtjes, ski brevetten uitgedeeld; aan de jg nog een groepsfoto, ie- wordt alle kinderen spoedig chaleteigenaars worden ge- |reen neemt plaats en... duidelijk waaruit een een- schenkjes aangeboden en t vertreksein wordt gege- voudig fototoestel bestaat. de bedreven skileraars krij- |n... Wuivende en zwieren- Op het avondprogramma 9en ee.n berinnering mee armen en handen... De staat een partijtje Dubbel- ,naar ^UIS- is verloopt vlot. Onderweg Dobbel met quizmaster Gil, s Anderendaags, 18 februa- igint het echter te sneeu- waarmee prachtige prijzen ri, wordt de terugreis aange- en. En hierdoor het was te winnen zijn. En... of er ^at en een emde aan Ier en daar tamelijk glad!enthousiasme is! "et twaalfdaags avontuur ntstond er wel enige vertra- De volgende dagen wordt van d®rtig kinderen en hun ig op de vooropgestelde steeds aan het projekt ver- begeleiders... ning». Maar toch... rond der gewerkt, worden gedu- Op 7 en 8 maart is er in de uur weten de doorwinter- rende vele uurtjes eenieders gebouwen van de R.M.S., chauffeurs de bus zonder skitalenten ten toon ge- Leuvestraat 69, een bakha- hgevallen Ramsau binnen spreid en wordt er 's avonds ringkermis, met braadworst i loodsen. Het chalet wordt regelmatig heerlijk gekwist, en kopvlees om de sneeuw brokken. En daar wacht ie- bonte avond «gevierd» of school 1982 te financieren, reen een bord dampend- eens een filmvoorstelling Hopelijk gaan de leerlingen te «nudelsuppe» en sma- bijgewoond, ledereen is in dan weer gratis naar zijn nopjes! De leerlingen Ie- Ramsau. ren een kleincamera bedie nen en omgaan met de film camera. Een verhaal wordt bedacht, omgezet in een scenario, gerepeteerd en.. ijke «goulash». De ka- irs worden ingenomen en ereen geniet dadelijk van welverdiende rust. 's iderendaags voormiddags ii ardt de nodige tijd besteed Zou je eens graag, samen met andere vrienden en beken- passena ogenDHK om even den van «De Bond» nog dit voorjaar, een fijn stukje toneel terug te blijken op de aktivi- gaan bekijken in de K.V.S. te Brussel? Dan moet je beslist teiten van het voorbije werk- eens een seintje geven aan de Heer Pereboom P., Ijzeren- jaar en plannen te maken wegstraat 37, Erembodegem! Want er staan nog drie voor het jaar 1981. Herinner autocartrips naar de K.V.S. Brussel op het programma. Op je je nog de geslaagde wan- 11 maart kan je nog meer naar «De Drie Zusters» van deltocht van verleden jaar? Tsjechov: op 8 april wordt «De Seinwachters» van Phelan opgevoerd en voor 6 mei tenslotte kan je intekenen voor de Misschien heb je toen enkele voorstelling van «De Paniekzaaier» van Koeck. mooie foto's of dia's «ge maakt»? Of....maakte je soms al plan- En voor deze gelegenheid Dan moet je beslist je foto's nen voor de komende va- bedacht het bestuur een Qf dia's vandaag nog bezor- kantieperiode. Dan moet ge welgevuld programma dat gen aan sekretaris Paul Ver- beslist ook noteren dat Ie- ongetwijfeld alle leden wel naillen. Want hiermee kan je den-grootouders van «De zal bevredigen! Voor de prijs dan deelnemen aan een Bond» kunnen genieten van van 50 fr. per persoon of 100 prjjskamp. De bekendma- een goedkope vakantie aan fr. per gezin (zeer demokra- |dng van de uitslag en de zee in het vakantiehuis «Rei- tisch!) word je verwelkomd prijsuitreiking zijn ook op het gersnest» te Koksijde, van 5 door de voorzitter die er zal feestprogramma voorzien, tot 12 of van 12 tot 19 sep- zorgen voor koffie met koe- tember 1981. Ook voor in- ken. Tussen twee hapjes lichtingen over deze vakan- door kan je er dan ook deel- En... al wie goede ideeen tiemogelijkheden kan je ter- nemen aan de verkiezing heeft voor het volgend jaar- echt op het sekretariaat van van het nieuwe afdelings- programma, wordt verzocht Erembodegemse bestuur. Ook aan de nodige deze deponeren in de animatie werd gedacht. de B.G.J.G.-afdeling. De afdeling Erembodegem- Want op het programma Terjoden van «De Bond» staat ook een kwis met programmeert op zaterdag prachtige prijzen en een reu- 28 februari in de paro- ze tombola. De feestviering chiezaal van Terjoden haar wordt afgerond met een jaarlijkse feestvergadering. echt gezellig samenzijn. Een ideeënbus in de paro chiezaal. Daarom... zorg dat jij er bij bent en... tot za terdag! n het passen en nakijken gefilmd! arj e n het skimateriaal. Na een Na enkele dagen krijgt hel ledereen in Erembodegem zit nu misschien wel niet ge- gemaakt kerkplein. En na- ten karnavalnamiddag ge- ïakelijk middagmaal en projekt vaste vorm: er wordt plaagd met karnavalkriebels. Maar toch... de aktieve Deke- dien gaat de kinderstoet waarborgd. Alle verklede n uurtje relax, staat tot 16 opnieuw een verhaal ge- nij Dorp doet reeds jaren haar best om er toch telken jare dan, onder begeleiding van deelnemers zullen er tevens •othiir de eerste skiles op het schreven, klederen uitge- een zekere karnavalgeest te ontwikkelen. de Koninklijke Fanfare gratis een frisdrank en een st ogramma: niet zo eenvou- zocht, even gerepeteerd en.. «Niets zonder Arbeid» uit zakje gevuld met snoep ont- :bru;B, maar kom... iedereen waarempel ook een reeks Onder impuls van de Dekenij ben er toen reeds een vrolij- Erembodegem, langs de vangen, erdaiudt vol en 't wordt een filmopnamen gemaakt... Dorp werd reeds op 14 fe- ke en leuke avond en nacht Kerkstraat, Stationsstraat, Het woi i gemaakt... erlijke belevenis! Daarna stra. jrdt een eerste les besteed Er worden meerdere onver- Dorp werd reeds op 14 fe- ke en leuke avond en nacht bruari een geslaagd ver- beleefd! Dorps, Gaston De Schepper kleed karnavalbal georgani- Het hoogtepunt van de ^raaJ> Avaanstraat^en Dorp- iibi I uuuiG^jui li van uc n het op de thuisschool getelijke uitstappen gemaakt seerd in de zaal Volkskring in Erembodegemse karnaval- straat naar. o sds voorgestelde nm. noor h n cni, jnj„\/nii,ci,,inni pro- naar de Gamsfeld, de Feis- de Denderstraat. Tientallen viering komt echter op de «Volkskring» in de Dender- film en fotografie. Het tererlift en de Reiteralm dolle karnavalvierders heb noot Sti ;nde dien; strai lag 3 uui Par SOCIAAL DIENSTBETOON Een WAAIER van ZITDAGEN STEEDS en OVERAL tot UW DIENST in GANS het ARRONDISSEMENT Volksvertegenwoordiger of een afgevaardigde van de Liberale Sociale Werken houdt zitdag voor WEKELIJKS: oedé aat 89.96 iari e 981 hui loud di naar >ors( do maa Bo 1st: v zo i Zottegem MAANDELIJKS: Aaigem Maandag-, donderdag- en zaterdagvoormiddag van 8 30 tot 11.30 uur Maandagavond van 19 tot 20 uur Dinsdagvoormiddag van 9 tot 11 uur Sociaal Centrum L.S.W. Korte Zoutstraat 16 Sociaal Centrum L.S.W. Markt 2 Sociaal Centrum L.S.W. A. Scheirisstraat 31 2* vrijdag van 18 tot 19 u. Appelterre Baardegem Bavegem Denderhoutsm Denderleeuw Denderwindeke 4" vrijdag van 19 tot 20 u. 1" vrijdag van 19 tot 20 u 3* dinsdag van 19 tot 20 u. ;n met alsten etiket Bij Van den Doren André Dorp 4 1" dinsdag van 19 tot 20 u. Café Breughel, Hellestr, 84 4' maandag van 18 tot 19 u.Bij Mevr. Wed. O. Fieremans Europastraat 1 4" vrijdag van 18 tot 19 u. Café Torenhof Kerkkouterstraat 28 1" dinsdag van 18 tot 19 u. Café Welkom, Dorp 1 1" maandag van 18 tot 19 u.Café Wagewiel Landuifstraat 111 Mevr. wed De Nutte- Van Der Roost Steenweg op Ninove 1 2' dinsdag van 18 tot 19 u. Sociaal Centrum L.S.W Hogeweg 5 Café Safdort, Dorp 13 Liberale Kring, Grote Markt 3° maandag van 18 tot 19 u.Café Klein Gijzegem Steenweg op Dendermonde 7 2" maandag van 19 tot 20 u.Zaal Pigalle, Larestr. 7 2" vrijdag van 19 tot 20 u. Café Rally, Dries 2 3° vrijdag van 19 tot 20 u. Café De Kletser Grote Baan 182 3" maandag van 18 tot 19 u.Bij Schelfhout Remy Merehoek 12 3" maandag van 19 tot 20 u.Café 't Duifken, Zijpstr. 15a 2° dinsdag van 18 tot 19 u. Café Handelshuis Stationsstraat 30 2* vrijdag van 18 tot 19 u. Café Edelweiss, Dorp 2B 2" maandag van 18 tot 19 u.Café Tas Eddy, Berg 33 2* vrijdag van 19 tot 20 u. Café De Lelie Kasteeldreef 26 2" dinsdag van 19 tot 20 u. Café Voetballokaal Hoogstraat 43 1" vrijdag van 18 tot 19 u. Café Albinelli Nijverheidstraat 51 4° dinsdag van 19 tot 20 uurCafé Bascuul Edingsesteenweg 235 4° maandag van 19 tot 20 u.Café Century, Statiestr. 36 3° vrijdag van 19 tot 20 u. Café Olympia, Kerkstr. 3 3* vrijdag van 18 tot 19 u. Burelen Liberale Vakbond Oudstrijdersplaats 13 1" vrijdag van 19 tot 20 u. Bij Richard Fonck Dorp 82 2* dinsdag van 19 tot 20 u. Café Abbé Leopoldlaan 2 4* vrijdag van 18 tot 19 u. Café Valentino Berrebroekstraat 37 3* dinsdag van 18 tot 19 uurCafé Au Petit Chalet Grote Weg 133 4° maandag van 18 tot 19 u.Café Far West Plaats 14 1° maandag van 18 tot 19 u.Café Diane Molenkouter 13 St.-Llevens-Houtem 2® dinsdag, 4' vrijdag Sociaal Centrum L.S.W. van 19 tot 20 u. Paardenmarkt Sl.-Maria-Oudenhove 2" dinsdag van 18 tot 19 u. Café Lusthof, Pijperzele Velzeke 2* maandag van 18 tot 19 u.Café Brouwershuis Korte Munte 2 |V!ierzele 1* vrijdag van 18 tot 19 u Bij Baeyens Urbain Strijmeers 1 Welle 1* maandag van 19 tot 20 u.Bij Marcel Van Nuffel Kortestraat 83 Wieze 3' vrijdag van 18 tot 19 u. Café Sportpaleis Aalstersestraat 138 S Zandbergen 4° dinsdag van 18 tot 19 u. Bij Robert Bruylant Lindeveldstraat 29 5 Voor de zitdagen aangeduid met een kruisje zijn NIEUWE VOORZIENINGEN van toepassing vanaf NIEUWJAAR 1981 Erembodegem Erpe Geraardsbergen Gijzegem Haaltert Heldergem Herdersem Hillegem Hofstade Idegem Impe Kerksken Lede Meldert Mere Moerbeke Moorsel Nieuwerkerken Ninove Oordegem Ophasselt Outer lOverboelare I Steenhuize I St.-Lievens-Esse vooravond van karnaval a,raa' de zaal van Frans Aalst, met een groots ven ^P0"' ™°'dt dan ean 9eva" kleed kinderkarnaval op za- [Ieerde kindernamiddag ge- terdag 28 februari. Op dit houden onder leiding van de prachtig kinderfeest worden Gebroeders Buys uit Aalst, alle kinderen van 3 tot 14 Én... met moppen, klowns jaar verwacht. Er wordt om 'en allerlei leuke kinderspel- 14 uur eerst verzamelen ge- letjes wordt aan al de kinde- blazen op het verkeersvrij ren een echt vrolijke, uitgela- wordt alvast een echt vrolijk en gezellig samenzijn. Aan dit feest verlenen alle karnavalprominenten van Aalst hun gewaardeerde medewerking. En de Dekenij Dorp hoopt ook heel wat kijklustigen, alsmede na tuurlijk de ouders van de karnavalvierende kinderen, in de zaal te mogen verwel komen. Zorg dat jij er ook bij bent! J.D.B. VKSJ nieuws Vrijdag 27 februari: leidstersvergadering in de G. De Schep perstraat te 20 u. Donderdag 5 maart: VKSJ aktiviteiten voor alle meisjes in de G. De Schepperstraat te 15 uur. Ouderavond tweede jaar catechese Alle ouders van de catechese groepjes 8 tot 14 worden door de catechisten hartelijk uitgenodigd op een speciale ouder avond die georganiseerd wordt op vrijdag 27 februari te 20 uur in de Crypte. KSA nieuws Zaterdag 28 februari om 14 uur. Sportnamiddag voor knapen en jonghernieuwers KSA in het Heem. NWK raadpleging Maandag 2 maart te 14 u. in de Crypte. KAV nieuws Dinsdag 3 maart te 19.30 u. is er bestuursvergadering in de Crypte. Gezamenlijke catechese Woensdag 4 maart te 13.30 u. wordt er in de Crypte gezamenlijk tweedejaarscatechese gegeven voor alle groepjes samen. Niemand mag ontbreken! KVLV nieuws Woensdag 4 maart vraagt jong-KVLV je aandacht voor «Wie helpt ons kind geloven?». Kom je ook eens luisteren te 20 u. in de Crypte? Ouderavond eerste jaar catechese 1. 5 maart: voor de ouders van de groepjes van woensdag 14 uur. 2. 12 maart: voor de ouders van de groepjes van woensdag 15.15 u. 3. 19 maart: voor de ouders van de groepjes van zaterdag. Deze avonden gaan door in de bovenzaal van het Paro chiehuis, ze beginnen stipt te 20 uur! Koorrepetitie Alle koorleden van het A. Capellakoor Termuren repeteren donderdag 5 maart te 19.30 u. in de Crypte. Zing je mee? KWB nieuws Vrijdag 6 maart te 20 uur: wijkmeestersvergadering KWB in de bovenzaal van het Parochiehuis van Erembodegem- Centrum. Allen op post! Kerkraad O.L.Vrouw Hemelvaartkerk Zondag 1 maart na de hoogmis: kerkraad in de pastorie. Bedevaart naar St.-Jozef Leuven Op maandag 16 maart gaat de jaarlijkse bedevaart door naar het heiligdom van St.-Jozef te Leuven. Vertrek Erem bodegem te 8.39 u. Prijs: 140 fr. Inschrijven bij Yvonne De Bundel, Kerkstraat 2. Jaarfeest BGJG-Terjoden Naar jaarlijkse gewoonte nodigt het bestuur van de BGJG afdeling Erembodegem-Terjoden alle leden-gezinnen uit op het jaarfeest dat doorgaat op zaterdag 28 februari om 18 uur in de parochiezaal van Erembodegem-Terjoden. 't Wordt een echt gezellig samenzijn! Jeugdhuis IJACO nodigt uit Wie graag eens een prachtige film wil zien in Terjoden, wordt verwacht in de Parochiezaal van Erembodegem- Terjoden op 6 maart te 20 uur. Initiatiefnemer: Jeugdhuis IJACO Terjoden. J.D.B. Naar aanleiding van het verschijnen in dit blad van een bijdrage onder de titel: «Hofstade krijgt OCMW-tehuis voor mannen», werd van verschillende zijden in deze deelge meente de vraag gesteld naar meer gegevens over deze verwezenlijking waarvan men via De Voorpost voor het eerst kennis kreeg. Om aan deze vraag te voldoen werd kontakt opgenomen met de heer Dierickx, raadslid van het OCMW, die in deze aangelegenheid evenwel eerder tussen komt als in zijn hoedanigheid van voorzitter van het comité-eigendommen. Hij werd, zoals altijd ten an dere, onmiddellijk bereid ge vonden een schets te geven van het onstaan der situatie, haar evolutie en haar huidi ge stand. Oorsprong Bij de fusie van de gemeen ten zijn alle eigendommen van de vroegere Commisies van de Openbare Onder stand, dus ook deze van Hof- stade, gecentraliseerd ge worden in het OCMW van Groot-Aalst. Dit was het ge val met twee gronden aan de Kortenhoekstraat te Hof- stade. De eigenaars van de erop staande woningen wa ren De Windt Kamiel en Van Wesemael Frans. Aan eerst genoemde werd de grond verkocht zodat hij eigenaar werd van het geheel, grond en huis. Van Wesemael Frans overleed een tweetal jaren geleden en nu kocht het OCMW op haar beurt het huis om alles in eigendom te hebben. Deze koop werd ge sloten omdat men er in de toekomst wel altijd iets kon mee doen. Op een vastomlijnde ge dacht kwam het OCMW toen het werd gekonfronteerd met enkele noodgevallen van mensen dje uit hun huis waren gezet. Het gevolg was vanzelfsprekend dat zij hun toevlucht zochten bij het Openbaar Centrum. Op dat moment stond er echter geen georganiseerde op vang voor dergelijke geval len ter beschikking. Aldus werd het plan opgevat om de vroeger aangekochte ei gendom aan de Kortenhoek straat tot dat doel aan te wenden. Met eigen mensen en middelen werd het huis aan zijn nieuwe bestemming aangepast en van de nood zakelijke akkomodatie voor zien. Dat was onontbeerlijk omdat de vorige bewoner het minder goed had onder houden. Sanitaire voorzie ningen, elektriciteit, verwar ming met mazoutkachel en dergelijke werden aange legd. Bedoeling Hetgeen het OCMW bij de verwezenlijking van dit pro jekt voor ogen heeft ge staan, is de mogelijkheid te hebben, te kunnen overgaan tot opname in die woning in geval van hoogdringend heid. Omdat het echter spe cifiek gaat over een mannen huis zullen alleen worden toegelaten: de meerderjari ge mannen (niet alleen van Hofstade maar van gans groot-Aalst), die om de een of andere reden dakloos zijn geworden en die tijdelijk op geen andere wijze kunnen gehuisvest worden. Onder streept werd dat in de loop van het verblijf in het huis een beroep zal kunnen wor den gedaan op de dienst warme maaltijden van het OCMW. Omdat de situatie van de betrokkenen uiter aard netelig zal zijn, zal er voorzien worden in de bege leiding van een maatschap pelijk assistent om samen met de persoon in kwestie een oplossing te zoeken voor het woningprobleem. Aan die situatie moet op de een of andere manier een mouw worden gepast. In derdaad. het opvanghuis heeft niet de bedoeling een «permanent hotel» te zijn. Het verblijf aldaar is beperkt tot vier weken. Na afloop van die periode wordt het dossier opnieüw voorgelegd en de opname kan eventueel verlengd worden als blijkt dat er nog geen oplossing is gevonden. Vertraging De plannen ondervonden enige vertraging door het feit dat een gehandikapte jongen en zijn moeder in dat zelfde huis een onderdak vonden nadat hun eigen wo ning was afgebrand. Om de aanpassingswerken te kun nen aanvangen dienden voormelde bewoners het huis te verlaten maar dat ging gepaard met enige tegenkanting. Wie in het mannenhuis on derdak krijgt zal een kleine bijdrage voor zijn rekening moeten nemen. Daar staat tegenover: het onderdak zelf, dus overnachting, huis raad, bedden- en linnen goed, verwarming. Wie ge bruik wenst te maken van de warme maaltijden betaalt de vergoeding, zoals die in nor male omstandigheden wordt vastgesteld. Opening van het mannenhuis, begin maart. Vrouwenhuis Een gelijkaardig projekt voor een vrouwenhuis was op touw gezet in de Tweeha- genstraat te Aalst. Het er voor geschikte huis was ge vonden en alle administra tieve werkzaamheden dié aan de aankoop moesten voorafgaan waren geëin digd. Op dat moment wer den van de zijde van de pro vinciale overheden bezwa ren geopperd die betrekking hadden op de ouderdom van de woonst. In het dos sier van de provincie stond 1910 als bouwjaar vermeld, daar waar na opzoeking van de titels bleek dat het ge bouw in feite werd opgetrok ken in 1929, dus ongeveer 20 jaar later. Hier werd minister Galle ingeschakeld om te be middelen bij de provinciale overheden tedeinde deze kwestie in het reine te trek ken. Ook de opening van-het vrouwenhuis zal dus met enige vertraging gepaard gaan. A.D.B. Gezellig wachten op het openbaar vervoer te Gijzegem. (Per) Willem Vermandere Op zaterdag 14 maart 1981 is Willem Vermandere de gast van het Davidsfonds Hofstade. Optreden om 20 uur in de parochiezaal. Kaarten in voorverkoop aan 100 frank bij de bestuursleden. Aan de kassa 120 frank. B.G.J.G. De Bond voor Grote en Jonge Gezinnen organiseert op zaterdag 7 maart 1981 de grootoudernamiddag van 14 tot 20 uur in de zaal van de meisjesschool. V.z.w. RIBTO Het Beschermcomité RIBTO, Associatief Beheer Mentaal Gehandikapte Kinderen - Hofstade, organiseert op zaterdag 14 maart 1981 de 7e T-Dansant met DJ Tiger Harry In het internaat, Zijpstraat. Inkom 50 F. Begin te 20u30. Kinderkarnaval Het oudercomité van de gemeentelijke lagere school van Hofstade organiseert jaar jaarlijks kinderkarnaval op zater dagnamiddag 28 februari 1981. K.V.L.V. De volgende huishoudtechnische voorlichting, ingericht door de KVLV, gaat door op woensdag 4 maart 1981 om 19u30 in het zaaltje van het patronaat. Onderwerp: vlugkla- re gerechten. Volkshuis De jaarlijkse boeken- en platenbeurs die georganiseerd wordt door de Culturele Centrale van het Volkshuis gaat dit jaar door op zaterdag-7 en zondag 8 maart in zaal de Rode Roos. Landelijke Gilde Een openluchtvoordracht over het snoeien van klein fruit, gericht op het praktische, gaat door op zondag 15 maart 1981 van 10 tot 11 uur in de tuin van de pastorij op de Hoogstraat. Spreker is de heer Vander Wildt Paul, tuinbouwkundige uit Buggenhout.

De Voorpost | 1981 | | pagina 13