groot.lede 26 PRINSVERKIEZING LEDE: TOTAALSHOW VAB-VTB FILMNIEUWS OORDEGEM «Kiwanis»-aktie voor pré- of ex-psychiatrische patiënten DE LAATSTE BINDERS IN VLAANDEREN laatste °P gii 14 - 27.2.1981 - De Voorpost Het Gemeentelijk Feestkomitee, de Leedse Hovaardige Boer met vooral de voorzitter Mare porthals, de Misses Bette, het Hof der Prinsen en de kandidaten voor de titel van Prins Karnaval van Lede 1981 hebben de aanwezigen op de Prinsenverkiezing een avondvullend kijk- en luister stuk bezorgd waarvan het niveau hoog lag en op sommige momenten het beste wat op dat vlak in andere steden wordt gepresenteerd, evenaarde. Voor de muzikale noten zorgde het huisorkest van het Leedse karnaval, de Sonor Band. De kwaliteit van het gebeuren op het podium kon echter de aanwezigen in de zaal niet tot entoesiasme brengen. Het makke publiek zat erbij alshetware alsof het met het gebeuren op het podium niets had te maken en het uitte slechts sporadisch zijn goedkeuring en waardering voor naar ons gevoel toch klasse-prestaties. Alleen de toekom stige prins Vic I, kreeg voor zijn geslaagd optreden een uitbundig applaus. Regie De hele avond was gevat in een nauwkeurig opgestelde tijds- en spelregie, uitge werkt door de voorzitter van de Leedse Hovaardige Boer, Marc Corthals van wie wel eens met bewondering wordt gezegd dat hij zich van beroep heeft vergist: hij is een geboren regisseur. Stipt 21.15 u. begon de uit gebreide ceremonie waarbij Julien de Cremer voorzitter van het Gemeentelijk Feest komitee, Keizer Padova een nieuw lint overhandigde. De nieuwe Miss Bette, Martine trad eveneens op en Albert van Hove, de voorzitter van het Hof der Prinsen ontdeed Prins Gust I van zijn prinselij ke gewaden. Wat later ging de trekking door voor de volgorde van optredens van de 4 prinsenkandidaten en aan Albert van Hove, werd de titel van «Plakketboer» uitgereikt samen met een enorm plakket waarop vi sueel werd herinnerd aan zijn kookkunst wat betreft de Leedse hutsepot en zijn ge woonte om sommige men sen hiervan mee te laten ge nieten. Miss' Singers: Money Mem en duo Mat- thijs - Corthals De drie ex-misses Bette, Chris de Backer, Martine Baecke en Marina Raes wer den door Freddy Matthijs voorgesteld als de nieuwe muzikale formatie The Miss' Singers. Zij brachten een ge slaagde Leedse versie van het kabaretnummer «Vrou wen, vrouwen, vrouwen» van Jasperina de Jong. Freddy Matthijs en Mare Corthals droegen hun steentje bij voor de show en brachten als gemeente werklieden een nummertje waarin heel wat aktuele on derwerpen werden aange pakt. Zoals: het uitbaten van de zaal door voetbalklub Jong Lede. (t.g.v. deze prins- verkiezing werd de uitbating van de zaal verzorgd door de Leedse voetbalklub Jong Le de, die dan ook de winst op zou strijken. Hiertegen kwam nogal wat verzet van de karnavalsverenigingen die vonden dat de winsten van de organisatie van de prinsverkiezing ten goede moesten komen aan karna val en niet aan een voet balklub). Uit kontestatie te gen de gang yan zaken had den verscheidene karnaval- verenigingen in grote voet- baltassen (Brantano zal een vette verkoopsdag gehad hebben) massa's biertjes de zaal binnengesmokkeld en bevoorraadden zodoende zichzelf. Een veelzeggende, geslaagde en «zachte» vorm van kontestatie. Hierop pakte Mare Corthals de kandidaten aan en kon niet nalaten even een prikje te steken in de man van de «Hovaardige Kemel», waar rond veel is te doen geweest en die ook genoemd werd als mogelijke prins-kandi daat. De nieuwe verkeersregeling, het eenrichtingsverkeer, stond ook al op het pro gramma van Mare Corthals. Hij verwerkte het tema ech ter niet politiek, maar karna- valesk en betrok o.a. de zwa re wagen van de voorzitter van het Hof der Prinsen erbij. Marc, in zijn funktie van voorzitter van de Hovaardi ge Boer, had duidelijk nog een eitje te pellen met de pers, en vooraf dan met de verslaggever van Het Volk, «'t Parochieblaadjen», zei hij, dat hij omwille van zijn onlogische artikels over dé Miss Bette verkiezing, spe ciaal op de korrel nam. Ook de transfers in de plaatselij ke perswereld kregen zijn volle aandacht en meteen knoopte hij hieraan vast de transfer-ziekte in de politieke wereld van Lede, een onder werp dat ook Vik I met suk- ses naar voren zou brengen. Volgens de tiidsregie werd Wist je 't al? De Filmclub Ordinga nodigt al haar vrienden en simpatizanten van de klub uit op een echt filmfestijn in de zaal St. Martinus te Oordegem op zaterdag 28 februari te 20 uur. Vooraan op het programma staat de film «Met je ogen dicht». De hoofdrollen worden vertolkt door Julien De Neve en Robert Ediers en door talrijke Oordegemnaren. Even een woordje meer over de inhoud van de film: Door een toeval zien twee kinde ren dat enkele heren vreem de opmetingen doen in het bos. Zal het bos misschien kortelings gekapt worden en zal daarmee ook hun speel terrein teloorgaan? De kin deren wenden zich tot de boswachter. Die vreest ook voor zijn job. Wat gebeurt er verder nog? Een ontvoering of...? En... zal Baron Edier de Tourpissiers, grootgrondbe zitter, uit de geldnood ge raken?.... Het verhaal is van de hand van Michel Coppens. Scena rio, camera en regie staan op naam van Raf. Coppens. Script is van Chris Janssens. Voor de sonorisatie zorgde Jan Meuleman. En de mon tage werd uitgewerkt door Martin Coppens. Voor de ti tels zorgde Martine en Cari- ne Van der Eecken. De be lichting werd verzorgd door Wim Van den Steen en een laatste medewerker is Jozef de Brauwer. Na dit filmpje wordt «De Schoppenmaker» gedraaid: een geslaagde dokumentai- re waarin de 76-jarige Oor- degemnaar Alfred Van We- semael de authentieke wijze allerhande houten schoppen vervaardigt. Dit filmpje behaalde zilver in de VTB-filmclub te Ant werpen. En tenslotte wordt «Echo- Oordegem» belicht: een vlotte reportage over het verenigingsleven te Oorde gem, met o.a. beelden uit de Driekoningenstoet, Lede kar naval met de Sperteleirs, de vlaggewijding van de Jiu- Jitsuklub, de fietstocht door Vakantiegenoegens, de ope ning van het VTB-wandel- pad, het jubileumfeest van de harmonie Sint-Martinus, de ziekendag ACV-CM, de vlaggewijding en het mu ziekfestival van de harmonie Sint-Cecilia, Oordegem ker mis en het familiefeest van Frangois. Een goede raad: koop tijdig uw kaarten! (70 fr leden VTB-VAB. en 80 fr. voor niet-leden). E.D.B. «Kiwanis», een van de vele Aalsterse service-klubs samen met de Lions, Rotary, Ronde Tafel, Marnixring, Fifty-One, First Friday en wellicht nog andere, die in plaats van elk afzonderlijk versnipperd te werken mits enige koördinatie tot grotere projekten zouden kunnen komen, schonk verle den maandag in de Salons Astoria een check van welgeteld 65.000 fr. aan «Hand in Hand», een vzw die aan volwasse nen in psycho-sociale nood een woon- en/of leefsituatie wil aanbieden. Een groepje mensen uit het Gentse dat iets wil doen voor mensen met een of an dere handikap die geen ei gen woonst hebben en waarvoor enkel opname in een psychiatrische instelling zou resteren. Beslist werd dan ook een woning te huren waar ge- handikapten kunnen samen wonen met validen, zo ge woon en huiselijk mogelijk. Nu vier jaar later heeft de vzw twee zulke woningen en een kléin dagcentrum voor ex-psychiatrische patiënten. Behalve voor dagcentrum «De Hoeve» te St.-Denijs- Westrem gebeurde alles zonder officiële steun. «Hand in Hand» is zowat het prototype van dat soort in stellingen dat door vrijwilli gers wordt gerealiseerd en waar de «kliënten» over de grootst mogelijke inspraak en vrijheid beschikken. In projekt «Wonen», de twee huizen, een groot verwaar loosd herenhuis, enigszins heropgeknapt, in het cen trum van Gent, en het ande re een hoevetje te Merelbe- ke, verschillen enigszins van werkwijze. In het hoevetje beredderen de bewoners alles alleen. In het herenhuis wonen twee professionele opvoeders want hier is begeleiding een must. Wel doen de bewo ners er zelf «het huishou den» doch soms kunnen er spanningen en moeilijkhe den ontstaan en dan moet men op begeleiders kunnen terugvallen. De meeste bewoners evo lueren echter in positieve zin en van de 29 gasten die «Hand in Hand» de laatste vier jaar opving keerde het merendeel terug naar een normaal bestaan. Een sukses alleszins als men A/eet dat velen van hen psy chiatrische patiënten waren van wie sommigen zelfs vele jaren in de gesloten afdeling van een psychiatrische in stelling hadden vertoefd. Vaak zelfs door artsen waren opgegeven. Merkwaardig hoe een aantal mensen veranderen als ze in een vrij normaal funktione- rend huiselijk milieu hun plaats vinden en er aanvaard worden. Zoals ze zijn. Voor pré-psychiatrische pa tiënten (mensen die zonder hulp regelrecht in een psy chiatrische instelling zouden terechtkomen) of voor ex- psychiatrische (sedert kort uit dergelijke instelling ont slagen) die echter wél een thuis hebben maar tijdens de dag een therapie moeten volgen opende «Hand in Hand» een dag-psychia trisch centrum, «De Hoeve». Momenteel komen er elf pa tiënten doch als het klaar is is er plaats voor 20 perso nen. Voor dit dagcentrum is er bgtoelaging. Voor beide huizen echter niet. Wel wil het departe ment betoelagen als «ge zinsvervangend tehuis» doch dat wil Hand in Hand niet omdat dergelijke betite ling hen zou onderwerpen aan een aantal normen zo dat ze het essentiële van de eigen opdracht niet zouden kunnen realiseren. Ge vraagd wordt enkel aan mi nister Steyaert de betaling van de wedde van twee of drie opvoeders om het ge heel mogelijk te laten blij ven, want financieel zit «Hand in Hand» nu in de put. Juist om in de overgangspe riode te helpen sprong Kiwa nis immers bij. Komt die be toelaging er niet, en ieder een weet dat de administra tieve molen langzaam draait, dan moet het projekt «Wonen» worden opge doekt en komen de bewo ners onvermijdelijk in een psychiatrische instelling te recht waar de overheid voor hen een bedrag uitreikt waarmee veel opvoeders kunnen worden betaald. Om dan nog niet te spreken van de negatieve weerslag van dergelijke overplaatsing op de patiënten. Alle hoop is dus momenteel gevestigd op staatssekreta- ris Steyaert. Komt er niets, dan wordt er in april gewoon gesloten. Gewoon verplicht. Aan deze situatie wil Kiwanis («Ik dien») door de overhandi ging van de opbrengst van één filmvoorstelling mee werken. Kiwanis, een kultureel ge richte service-klub heeft uit eraard ook een sociale inge steldheid en stelt haar aktivi- teiten dan ook telkens in een sociale kontekst. Volgende aktiviteit is het konsert met Alexander Lagoya op don derdag 25 juni. Lagoya is een der meest bekende gui- taristen die reeds op 13-jari- ge leeftijd recitals verzorgde en sinds de wereld rond reist. Samen met zijn echt genote, guitariste Ida Presti, gaf hij reeds meer dan 2.000 konserten en samen experi menteren zij aan een nieuwe guitaartechniek. Lagoya, «de edelman van de guitaar», past dan ook wonderwel in de rij van wereldbekende virtuozen die in Aalst te gast waren als de fluitist Jean Pierre Rampal en de pianiste Ingrid Haebler. Op -30 januari 1982 is er dan, naar aanleiding van het vijf jarig bestaan, het gala-bal in de lokalen van de Generale Bankmaatschappij te Nieu- werkerken. 1882 wordt trou wens een jubeljaar met tal van Kiwanis-aktiviteiten. het rond 23.00 u de tijd om de nieuwgevormde zang-, dans- en springgroep Mo ney Mem op het podium te roepen. Deze groep, duide lijk geïnspireerd door de Duitse popgroep Boney M., die nog nooit zijn eigen nummers zelf op plaat heeft gezet, werd gevormd door de drie al eerder genoemde Misses Bette en Mare Cort hals, die in de huid kroop van het mannelijk lid van de zanggroep. Zij brachten twee nummers, nml. «Op de trappen van het gemeente huis», op de muziek van «The rivers of Babyion» van Boney M, waarin het ellebo genwerk om aan een baan aan de gemeente te geraken, werd verwerkt en «'t Lied van den bakker» (naar «Ras- poutin» van Boney M.) waar in de opnieuw in het Leedse Karnavalsleven verschenen Albert van Hove, op simpa- tieke manier werd aange pakt. Hier hoort wel enige uitleg bij: Albert van Hove, ex-prins karnaval Lede is omwille van zijn beroepsbe zigheden een hele poos uit Lede weggeweest. Onder tussen exploiteerde hij een bakkerij in Blankenberge. Die zaak heeft hem blijkbaar geen windeieren gelegd en ondertussen is hij terugge keerd naar Lede. Hij heeft zich meteen opnieuw in het uitgangs- en karnavalsleven gegooid. Op een eerder on gewone manier is hij voor zitter geworden van het Hof der Prinsen en zijn boude en recht-voor-de-raapse op merkingen trokken de aan dacht en meteen ook reak- ties. Maar, die man kan in- kasseren en heeft een brede rug.t Dus lag het enigszins voor de hand dat Mare Cort hals een zo kleurrijke figuur zou gebruiken voor zijn show en dat is dus gebeurd. Wij mogen jullie, lezers, de eerste zinnen van het lied over deze man zeker niet onthouden, opdat jullie een beter beeld zouden, kunnen vormen van hem en de tekst van de groep Money Men naar waarde zou kunnen schatten. Zoals het past bij een karnavalgebeuren, uiter aard in onbesmet Leeds. (Al- bert van Hove is van «'t Gucht» in Lede) D'er kwam nekiër op 't Gucht nen boorlink van den buèt Hij was gruët en dik want hij woog gelijk als luëd Hij dronk in ieënen kieër zijn papflesken leeg... enz. Het refrein echter is relevan ter (en denk hierbij aan het refrein van «Raspoetin» van Boney M.) Koekenbakkerken, bakker ken van Blankenbeirg Hij pakte zijn valies hier in Leè Koekenbakkerke bakkerken van Blankenbeirg Mor hij kwam weer in een dikke slee... Na deze spetterende show werd het de hoogste tijd om te gaan denken aan de prins verkiezing zelf. Om 23.30 u. werd de jury voorgesteld, ondertussen sp'eelde de So nor Band een medley van Leedse karnavalsliedjes. 23.45 u.: Optreden der kandidaten Vier kandidaten hadden zich aangeboden. Het waren vier sterke kandidaten die al eer der bewezen hadden hun mannetje te kunnen staan op het podium en in het karnavalsleven. Clement Melckenbeeck Clement Melckenbeeck uit Wanzele, die door Mare Corthals, zinspelend op een persartikel, de voedsterva der van Miss Bette-kandida- te Carine werd genoemd had in een vorig gesprek met ons al gezegd dat zijn deelname aan de prinsver kiezing aan een zijden draad je hing. Zijn gezondheid liet het afweten en op de avond van de verkiezing moest hij zich nog speciaal laten «ver zorgen» door de dokter om op te kunnen treden. Het mocht niet baten. Alhoewel zijn optreden er mocht zijn, en hij uiteindelijk toch nog de tweede plaats toegewe zen kreeg, lagen de ver wachtingen van de suppor ters toch hoger. Maar, zoals later zal blijken, tegen de winnaar kon hij niet op tornen. Willy Melckenbeeck Willy Melckenbeeck, de broer van renner Frans Melckenbeeck had een ster ke tekst, die uitgebreid vi sueel en materieel ge schraagd moest worden. Maar blijkbaar was de Willy niet in zijn besten doen en tot ieders verwondering en zeker van diegenen die ge tuige geweest waren van de repetities, kwam het niet vlot over, miste hij de «touch» om de jury en de zaal in zijn greep te krijgen. De Vikken Het lag voor de hand en diegenen die wat ingebur gerd waren in de karnaval- milieus wisten het dat de Vikken, die vorig jaar een verrassend frisse vertoning gaf op het podium en toen al een bedreiging vormde voor de toenmalige winnaar Gust I alles in het werk zou stellen om de skepter over te ne men. Hij heeft indertijd ui terst sportief zijn nederlaag aanvaard en die zelfs omge zet in winstpunten, die dit jaar mede de uitslag zouden bepalen. Hij heeft ook een jaar lang zijn ogen de kost gegeven. Zijn tekstschrijvers hebben samen met zijn sym- patizanten een show opge zet die «af» genoemd mag worden. En het werd geap precieerd door de jury en door het publiek. Al meteen bij zijn verschij nen op het podium wist de jury en het publiek waar zij aan toe waren. In glitterpak, en omgeven door een nevel wolk van onderkoeld ijs, ver scheen hij op het podium en bracht een eigen versie van Raymond van het Groene- wouds «Je veux de l'a- mour», hierbij bevallig bijge staan door een backing- De nieuwe prins 1981 van Lede! (Per) groep. In zijn speech behandelde hij op humoristische wijze en kele punten die op dit mo ment aktuele onderwerpen zijn in Lede: de schepenver wisselingen, het stort van Vlierzele, het leefmilieu, enz. Hij verlegde de bakens naar het buitenland en sleepte er de presidentsverwisseling in Amerika bij en zette de Rip per uit Leeds in zijn milieu waar hij thuishoorde: in Le de. Het zwarte geld en de emancipatie waren zijn laat ste punten zodat hij zijn show af kon sluiten met een privé-versie van «Santa Ma ria». En hier zat hij diploma tisch juist: het populaire re freintje sloeg in en HIJ alleen klaarde het dat de zaal enig respons gaf en meezong. Op dat moment wist ieder een het: De Vikken had het voor de bakker! Gustaaf De Mol Gust I die net door Albert Van Hove ontdaan werd van zijn prinselijke attributen, gaf de indruk in tegenspraak te zijn met zichzelf. Hij mani festeerde zichzelf als de knappe vent die het allemaal wel wist en kon, maar van de andere kant gaf hij zich blijk baar niet de moeite om dan te tonen tot wat hij zoal in staat was. Wij kregen dus hier met andere woorden ie mand voorgeschoteld die wel mee wou doen maar die duidelijk niet de minste moeite had gedaan om van zijn optreden, wat toch een vervolg moest zijn op zijn prins-schap, een mees terstuk te maken. Tot ov maat van ramp klampte zich vast aan straatnaarm zigingen, een stunt die enlt Ie jaren terug met veel si ses werd verwezenlijkt do Mare Corthals en Cie. De uitslag: 't Is de Vikken Er bestond aeen twijfel ov< Wilfried D'Haese, alias Vikken» zou het worden, hij werd het. De nieuvj prins karnaval 1981 van l de heeft zijn titel op het p dium gehaald met de hu| van talrijke vrienden die e op hun manier hebben bi tK gedragen tot zijn sukses. li,ki< ten wij hopen dat hij het efi heel jaar uit kan houden dat hij zich niet verslaapt I de opening va het nieuw karnavaljaar in Lede op f november 1981, om 11 uufl Een vervolgverhaal van Sylvain Van der Gucht Het plan was als volgt. Zes mannen zouden de paarden bedwingen en de postiljon doden. La Marche zou zich met de kondukteur belasten en de andere binders zouden de drie inzittenden doden en de postzakken over de dijk gooien. Anderen zouden de zakken in veiligheid brengen en morgen zou men dan ver delen... Zwart gemaakt en bloeddor stig als tijgers stonden de binders klaar. Begerig naar de buit. De postkoets was genaderd. De mannen erin praatten ge zapig. De kondukteur dutte omzeggens in maar de postil jon, die de streek niet ver trouwde, keek steeds behoed zaam rond. Zes mannen stortten zich op de paarden maar eer de pos tiljon of de kondukteur iets hadden kunnen doen waren ze onschadelijk gemaakt. De kondukteur was vanuit de zijkant met het pistool door La Marche gedood en de pos tiljon kreeg een kogel door de schouders en de arm hing. Bewegingloos. Na hem van zijn paard te hebben ge sleurd bracht men hem nog tal van dolksteken toe en liet hem voor dood liggen. Tegelijkertijd bijna spron gen de inzittenden uit de koets en schoten twee bin ders neer en kwetsten een derde aan de wang. Eén der bedienden had dapper ge vochten naast zijn meester en had, alvorens te sneuve len, een binder gedood. De andere echter was in de bos sen gevlucht; y bruik ma kend van de heersende ver warring. Met grote vaardigheid sme ten de binders de lijnwaden zakken uit de koets en wier pen ze over de dijk. Juist was dit volbracht als Thommen, op bevel van zijn meester La Marche, uit het schaarhout een scherp gefluit liet horen. La Marche sprong op de baan, de karabijn in de hand, en riep: -Mannen maakt U uit de voeten. Er is onraad. Ik zorg dat het geld geborgen is. Veilig Alhoewel begrijpend, ze had den toch het gefluit gehoord, verdwenen de mannen morrend. La Marche en Thommen glimlachten. Het verliep al les prima. De kelder werd geopend en de zakken ver dwenen erin. Alles werd weer toegedekt. Aarde erop en deze helemaal vertrap- peld. Wie zou de schuilplaats vinden? Met een vuurpijl werden de voorposten verwittigd dat al les in orde was en dat ze zich moesten uit de voeten ma ken. Thommen had zich ech ter misrekend. Sumen met de vuurpijl brandde de karabijn van La Marche los. Een nek schot. Thomme was niet meer! Ondertussen was de post koets uit Gent ook genaderd en, daar een paard zich de bil had gebroken, wilde men hulp halen. In de stilte van de nacht hoorden ze gekreun. Stervende vonden ze Col- laert, voor dood achtergela ten door de binders. Even verder vonden ze het lijk van de kondukteur en de lichamen van de twee gedode reizigers. Ze begonnen te be seffen welk vreselijk drama zich hier had afgespeeld. De volgende morgen, nadat de mare zich had verspreid, kwam heel wat volk een kijkje nemen. Ook de gen darmen van Wetteren en Oordegem. Vinet. de ont snapte bediende, had van Landskouter meier en veld wachter meegebracht. Dat dezelfde nacht gepoogd was in de hoeve Ganserik binnen te breken werd een peulschil in vergelijking met wat hier was voorgevallen. Men re kende op de speurzin van de Engelsman John Stiermarck 'om uit de doeken te doen wat hier gebeurd was. Samen met Jan Clercker en Viktor Leefmans was deze echter twee dagen afwezig. De kom- missaris zou hen met een ijl bode terugroepen... Stiermarck zou de zaak trachten te klaren via een list. Zich als van de duivel gezon den noemend was hij Rou- bels, de baas uit de herberg De Pelgrimte Teralfene waarvan hij had gevonden dat er heel wat werd verhan deld, waarschijnlijk door binders, de baas geworden. Hij had hem in zijn netten gespannen en één voor één kwamen op donderdagnacht mannen met pakjes, pakken, zakken en valiezen in de her berg terecht. Het paswoord kende hij nu ook reeds. Op de vraag -Is Vien kier- zermoest worden geant woord -Ja, koning en keizer- Enkele mannen waren reeds opgedaagd en werden door Clercker en Leefmans onver hoeds gevangen genomen, gebonden en met een prop in de mond in verzekerde bewa ring gebracht. Zonder enige argwaan kwam er de een na de andere, tot vier uur 's morgens en allen ondergingen ze hetzelfde lot. Benevens 5000 fr. in zilver of in goud hadden ze tien bin ders in hun macht. Eén voor één werden ze uit het kamertje gehaald, de handen losgemaakt doch nu met de armen op de rug vast gebonden en over hun voeten een koord zodat ze wel kon den gaan maar zeker niet lopen. Ook baas en bazin, en de zoon, een bultenaar, werden meegenomen. Daarna werd het hele huis doorzocht en alle kleinodiën werden meegenomen. fle nd ter :ht de De binders werden dan opg bracht naar de Dorpsplaa te Teralfene. Ze vloekten en stampte weigerden te gaan doch m de kolf van zijn karabj leerde Stiermarck mores. Toen te twaalf uur de -pat<\ tenklok- galmde kwami Stiermarck, Clercker i Leefmans met hun dertii gevangen op het Dorp aa Een ongewoon spektakel i hel hele dorp kwam kijke Alleen baas Roubels vrouw en zoon kenden ze. andere gevangenen wa hen onbekend. Die waren e kei in de duisternis in streek geweest. Daar de veldwachter na' Welle, naar een trouwfei P® was, werden de boeven opg sloten in een stevige kerk met ijzeren staven en zware toegangsdeur. De meier was ondertuss 'er ook aangekomen en nodig ons drietal uit bij hem thi te komen noenmalen. Ondtze tussen zond hij om twee v de vier gendarmen die Denderleeuw verbleven. Deze waren echter alle vi ''Vl op verkenning en eerst teg r' het vallen van de avond men ze aan en wilden, geh pen door bos- en veldwac ter, de gevangenen op karr naar Ninove overbrengen. Dat vond Stiermarck al gevaarlijk. Men zou wacht tot de volgende morgen en naar Aalst en niet naar Nil ve overbrengen. Wachters werden aangesU en de gendarmen zouden e oog in 't zeil houden. De volgende morgen bij I ontbijt, bracht een ijlbode booschap dat Stiermarck i een bloedige zaak op te l pr sen dadelijk naar A a moest... t. (wordt vervolf /NI e s he

De Voorpost | 1981 | | pagina 14