IS XV VOETBAL ZAALVOETBAL ^GOLFBILJART BASKETBALL nï )e Vleugels van fouter Pannekoek.. Gehoord SETOK Heren IJL SNAS ZORGT VOOR AFSCHEIDING! SETOK Vrouwen LEBERG ZEER VERDIENSTELIJK TEGEN HARDY! JEUGDHUIZEN NAAR VERWOED DUEL TUSSEN BOSVELD EN TIJL SNAS! ITEEKSPEL GAAT VERDER: rABER A HAALT PUNT BIJ HAND IN HAND B BBC TERLINDEN GOOIT BIJNA ROET IN 0LFIT-ETEN! VAKANTIE ACTUEEL De Voorpost - 27.2.1981 - 19 topper van de dag was ongetwijfeld Tijl, die leider Tripoli [ving. Het werd een echte propagandawedstrijd, met enig ooi voetbal vooral dan in de eerste helft, toen de wedstrijd >g alle kanten uit kon na een 2-1 ruststand. Tijl Snas was ;hter superieur in de tweede periode en verdiende zijn ge dan ook tenvolle, al is hun overwicht in iets te zware Iers uitgedrukt. Ondanks hun negatieve rangschikking, is Leberg zich zowat aan het ontpoppen als de revelatie van het seizoen. Nadat zij reeds eerder punten verzamelden tegen de koplo pers, heeft Leberg nu Hardy een hak gezet. p Snas kon andermaal reke- jn op een zeer sterk midden- ild met Eelbode-Geeroms en an Mieghem, juist het onder- ael waar Tripoli te kort hootDe zege echter aan !ze drie toeschrijven zou de aarheid geweld aan doen want de ganse Tijl Snas jeg dient gefeliciteerd voor in zeer goede partij. De doel- inten van lokale zijde waren in Hugo Van Mol, André Dppens, Bart Eelbode. Wim De Wilde en Ghislain De Vuyst. Rudi Van den Bremt en Dany Van Ranst waren de Tri poli-schutters. Leeuwerik Lede kon zich via een gemakkelijke 9-1 overwinning handhaven in het spoor van de twee leiders- ploegen. De doelpunten kwa men van Hunninck (3), Sonck (2), De Koker (2), Coreten en Peynsaert, ieder één. Van Gucht zorgde voor de tegen treffer. Blauw Wit blijft de her- opstènding aanhouden. Langs Arijs, tweemaal en De Backer, éénmaal, geraakte de Blauw Witploeg aan een doelpunt meer dan Arendzonen, dat zich tevreden moest stellen met twee treffers van Daniel Dooremont. Apostelken kende bij P.Z.N. geen problemen. Langs Gerrit Deshommes, Lie ven Cleemput, tweemaal Hed- wig Cleemput en Frangois De Backer geraakten zij aan vijf doelpunten. P.Z.N. kon alleen via Marc Van Boxelaer en To ny Jacobs wat terugdoen. De verrassing van deze speeldag kwam wel van VK Moorsel- baan, dat O.C. Aalst aan ban den legde. O.C. Aalst was nochtans op voorsprong geko men via Jacques De Vlieger, die strafschop benutte. Moor selbaan reageerde langs Dirk Anhée, Willy De Bisschop en Willy Wachtelaer. Willy De Geyndt miste nog een straf schop. O.C. daarentegen be zat na hun openingsdoelpunt niet de nodige kracht meer om een bijwijlen uitstekend kombi- nerend Moorselbaan, nog te verontrusten. Te noteren ook, de goede leiding van Gregory Van Impe. Stand: Tijl 33, Tripoli 32, Leeuwerik 29, Apostelken 23, O.C. Aalst 22, Arendzonen 22. Groen Wit 21, Ocarina 17, Blauw Wit 16, Moorselbaan 14, Wembley 12, P.Z.N. 10, Post 5. A.V.H. Het werd een echte thriller, en achtervolgingswedstrijd met beurtelingse rollen. Dhaese Rita zette Hardy op voor sprong, doch één minuut later kon Carina Devidts gelijkstel len. Dhaese Rita schonk Har dy weer de leiding, doch een onstuitbare Linda Segers kon nog voor de rust de rollen omkeren 2-3. Vier minuten na rust kon diezelfde Linda Se gers nog opdrijven tot 2-4. Het pleit scheen beslecht, doch het onmogelijke gebeurde nog in een spannende eindfaze. Irma Fierens bracht Hardy op 3-4, terwijl Rita Dhaese even later een open kans om gelijk te stellen onbenut liet. Drie minuten voor het eindsignaal slaagde zij er dan toch in een gevleid gelijkspel voor haar ploeg op het bord te zetten. Met dergelijke inzet kan vol gende week Leberg voor de verrassing zorgen met hun be zoek aan leider Keizerinnen, en dan is de kampioen nog niet gekend. Dit Keizerinnen had nu ook al geen overschot tegen de Ladies uit Hofstade, dat langs Carina Ottoy zelfs op voorsprong kwam. Keizerin nen kwam gevleid op gelijke hoogte, daar Anita De Pauw met een own-doelpunt de bordjes gelijk hing. In de twee de periode voerde de leiders- formatie de forcing, en Ladies ging door de knieën, wat aan Yvette Stiggelen en Carine Janssens toeliet de 3-1 eind stand op het bord te knallen. Stand: Keizerinnen 20, Hardy 19, La- dies 15, Lebérg 11 A.V.H. Het mag nu reeds aangenomen worden, dat de kampioens titel naar Bosveld of Tijl Snas zal gaan. De andere ploegen zijn reeds op een paar lengten teruggeslagen, en maken nog weinig kans iets tussen dit duel te kunnen inbrengen. de A reeks wordt het waarlijk een echt steekspel, tusser lipa A - Hand in Hand B en de achtervolgers, ledereen ligt ei gebrand de beide koplopers een hak te zetten, en de laatste ';ken slagen die achtervolgers daar wonderwel in. Nu was hei t beurt aan Faber A om Hand in Hand B het vuur aan de ihenen te leggen. Niets liet nochtans dergelijke uitslag ver- peden, daar Hand in Hand B via Eddy De Boeck, Frans feremans en Louis Monsieur, langs een 3-0 stand naar een [makkelijke overwinning stevenden. :h in de drie slotpartijen, ilde Faber A langs Emiel in de Sijpe, William Van der ien en Jaak Galle een on- rhoopt gelijkspel uit de ind. Rupa A profiteerde van :e situatie opnieuw om wat irsprong te maken op de .igladder. Via Mertens, Willy ■Vaere, Patrick De Strooper vader en zoon Jerome en lido Van den Abeele, werd 0-5 op Cosmos B. De wed- ijd was reeds afgelopen de zesde Rupa-man opdagen, zodat Cos- is B een eereddend punt irde langs Orland Van den Turbo Cars B blijft op ingeslagen weg voortdoen, Haed haalde nu een forfaitscore- "jerwinning. Bij Scotching B, 0-^igs Eric Van Impe, Geert :h, Frank Van Leifferinghe, iny De Naeyer, Jos Janse- 's en Jean Matthieu. Moor- B was eveneens bij de in om Zandmannetjes B eigen midden een zware lerlaag toe te dienen. De :oekers namen voorsprong is Jan De Petter en Freddy Winter. Hugo Bislot liet de ilen even hopen, doch An- Van Goethem, René Vinck Romain Saeys verzeker- |n een afgetekende Moorsel- overwinning. Welkom B ge- ikt maar niet uit het slop. lat Koszen B langs Geert jgeman voorsprong had lomen, liet Welkom B met trick De Backer en Kamiel ;ppe het beste verhopen, :h tegen Mare De Kegel en lery De Leeuw waren zij niet opgewassen. In extremis haal de Jean Pierre Hellinck dan toch nog een gelijkspel van het biljart. Ruime overwinning van Scotching A bij Kravael B. De gasten liepen 0-3 uit langs Jean Paul Van Damme, Achiel Serlippins en Jean Van den Bulcke. Willy Nueland milder de, doch op Emiel Cleemputen Romain Bouckenhoge stond geen maat. In de erereeks ble ven de toonaangevers op hun respectievelijke plaatsen. Lei der Turbo Cars en achtervol ger Hand in Hand haalden uit met een 6-0 zege; de eerste behaalde die tegen De Post langs Romain Meese, Patrick Van Aerde, Jean Pierre Cours, Hendrik De Baere, Geert Lib- brecht en Raymond Van Lief- feringhe. De tweede bij Johny- boys langs Peter Van der Lin den, Hugo De Cock, Henri Baelde, Willy De Roeck, Albert Barrez en Jan De Meyst. Nog een 6-0 was er voor Kravael bij Corso. Dit gebeurde langs Pierre Pieters, Pierre De Smet. Paul Wille, Remi De Leeuw, Hugo Geerts en Willy Van de Wiele. Cosmos moest wel de eerste partij aan Korte Stokken laten, via Geert Van den Eede, doch met Jean- Pierre Steenhout, Willy Hey- vaert, Roger Baeyens, Frits Wambacq en Wilfried Van Rossem haalden zij toch een ruime 1-5 zege weg. Welkom en Zandmannetjes deelden broederlijk de punten. De be zoekers namen voorsprong langs Herman De Sitter. Fred dy Van den Bossche zette de ploegen gelijk, doch Willy De Waegeneer gaf Zandmanne tjes een goed uitgangspunt. Jozef Van Snick en Théo De Quick verzekerden echter een punt voor Welkom, wat Bruno Moens dan ook ten bate nam. Verrassing in ereklasse was ongetwijfeld de zege van Pala ce bij Moorsel. Via Jean Pierre De Thaeye, Renaat Melken- beek en Jan Van Buggenhout, nam Palace een zeer goede start, Eddy Boulonne milder de, doch Polydor Temmerman verzekerde de Aalsterse over winning. Willem De Meyst kon in de slotpartij de cijfers alleen een beter uitzicht geven. In de B reeks, één grote verrassing, de ruime 1-5 zege van Sport- vnenden A bij Cosmos C. Langs Eugene Van Delsen, Willy De Wolf, Patrick De Meyst en Dirk Backaert verze kerde men de zege. William Wauters redde de Cosmos eer, en Hugo Waegeman zette de eindscore op het bord. On danks hun goede start kende leider Leeuwkens B een onge makkelijke avond met de komst van Johny Boys B. Yves Stradiot, Rudi Renneboog en Aimé Van Impe plaatsten de Aalstenaars op een 3-0 ach terstand. Jean Kindermans reageerde, doch Alfons Van der Stockt verzekerde de over winning. Heck Michel kon in extremis een eervolle neder laag laten akteren. Het duel tussen Welkom D en Schoon- aarde is geëindigd op een lo gisch gelijkspel. De thuisploeg startte het best langs Dani Baeyens, maar langs Geert en Dirk De Troyer namen de be zoekers de bovenhand, doch weer replikeerde Welkom D langs Geert De Nul en Alain Swaelens. Doch het was Lau rent Dierickx die voor een logi sche uitslag z&rgde. Welkom C haalde gezwind de zege bij Palace B. Alfons Stockman Willy De Backer, Eli Clother- man en Marcel Hunninck zorg den voor de overerwinning, zodat de teugels wat losser mochten en Palace B via Ed win Van Delsen en Roland Van Drogenbroeck aan een eervolle uitslag geraakte. Tot slot was er de gemakkelijke zege van Rupa B tegen Cos- mos D. Bruno Van den Hau- we, Paul Marroy, Eugene Bis schop en Frangois Van den Bossche zorgden voor 4-0. Pierre Paul Van de Keere red de de eer voor de bezoekers, daar Petrus De Meersman voor een ruime; 5-1 zege zorg- de In de beker kon Kravael zijn 6-0 zege uit de heenwed strijd tegen Koszen B herha len, en is geplaatst. Terwijl Leeuwkens nu vrede moest nemen met een 2-4 zege bij Krijt op Tijd, doch ook gezwind een ronde veder bekeren. Standen Erereeks: Turbo Cars 39, Hand in Hand 34, Koszen 33, Cosmos 31, Korte Stokken 24, Moorsel 23, Kravael 20, Post 20, Zandmannetjes 17, Welkom 15, Schoonaarde 15, Corso 8, Johny Boys 8, Palace 7. Reeks A: Rupa A 42, Hand in Hand B 41, Moorsel B 32, Cosmos B 30, Turbo Cars B 27, Leeuwkens 25, Welkom B 25, Faber A 23, Scotching A 20, Koszen B 19, Radijzen A 18, Zandmannetjes B 14, Kravael B 10, Zandmanne tjes C 6, Scotching B 2. Reeks B: Leeuwkens B 42, Corso B 39, Krijt op Tijd A 38, Rupa B 37, Welkom C 30, Johny Boys B 29, Schoon aarde B 29, Palace B 22, Kas seistampers A 19, Cosmos D 19, Cosmos C 18, Welkom D 16, Sportvrienden A 14, Ra dijzen B 14, Faber B 11 Sportvrienden B 3. A.V.H. De leidersploeg van Bosveld had het nochtans niet onder de markt bij Spokuon. Het werd een evenwichtige eerste helft van twee goed spelende ploegen. Met vlotte kombina- ties slaagde Spokuon erin meermaals de bezoekende defensie uit verband te spelen. In de tweede periode brak echter alle verzet bij de loka len, zodat de leidersploeg naar een nog vlotte zege wandelde. Tijl, van zijn kant had wel een licht veldoverwicht in de eerste periode bij Zenith, doch de lokalen werden ver van over speeld. Dadelijk na de hervat ting viel de definitieve kloof ten voordele van Tijl, dat steeds weer weg wist met de aanvals- reacties van een knap spelen de thuisploeg. Ditzelfde Zenith was reeds een paar dagen voordien winnaar geworden van zijn treffen met Jome. De hekkensluiter speelde een pui ke wedstrijd, doch werd in de laatste wedstrijdminuten als het ware overspeeld door de aanvalsgolven van Zenith, dat uiteindelijk nog een ruime ze ge afdwong. Ypsilon kon zijn voorsprong aan de rust bij Eu reka I rechtvaardigen, door twee prachtige afstandsdoel- punten. Na de kampwisseling was het echter de thuisploeg, die met mooie kombinaties verschillende malen de Ypsi londefensie ontwrichtten. De afwerking verliep echter niet zo vlot als bij de tegenpartij. Stand: Bosveld 22, Tijl 21, Twentiers 17, Pallieter 15, Efsee 14, Tul 14, Zenith 14, Terlinden 10, Tany 9, Ypsilon 8, Spokuon 8. Eureka I 4, Jome 2. A.V.H Iedere Insider van het liefhebbersbasket is zowat overtuigd dat BBC Olfit Jeans Shop, de nieuwe kampioen zal worden. Vooral na de zeer sterke heenronde, waarin Olfit alle tegenstrevers, op één na, in het zand deed bijten. Toch moest het ons een paar weken terug van het hart, dat Olfit de terugronde maar zwakjes aanvatte. een jeugdverhaal van de Nederlandse schrijfster Anke Vries, er werd een Zilveren Griffel mee gewonnen en K.S.A. -Maarten haalde het van de boekenplank om het op de scène brengen. De belevenissen van een flatjongen die vleugels ijgt kunnen door jong en oud gratis bijgewoond worden: argen zaterdag 7 februari om 19 u in het St.-Maarteninsti- Mt, Vrijheidsstraat, Aalst. oiger 0( Eerst de magere overwinning tegen Hugh's dat hen tot herfstkampioen kroonde, dan de wedstrijden tegen Opel, Olympia en Cockpit, waarin steeds tegen een achterstand opgekeken werd, doch uitein delijk een nipte zege behaald werd. Doch nu kunnen alleen mijn woorden maar beaamd worden, daar nu ook Terlin den, Olfit duchtig het vuur aan de schenen legde. De beslis sing viel slechts in de allerlaat ste minuten. Gedurende prak tisch de ganse wedstrijd waren de herfstkampioenen op ach tervolging aangewezen. Als verontschuldiging kon Olfit wel de afwezigheid van Pol Steen hout inroepen, doch tegen een ploeg als Terlinden geldt zulks niet als een verontschuldiging. Niettemin mag gezegd worden dat Terlinden in zeer gunstige zin verraste vooral langs een onweerstaanbare Gerrit De Mol. die met 30 punten de uitblinker werd van de wed strijd. Etienne Van der Ghijlen was de topscorer bij een mati ge thuisploeg. De Hoorn ge raakte slechts aan vijf spelers, om Opel - 't Paviljoen partij te geven. Tegen deze veel jon gere tegenstander werd de ex- kampioen dan ook onder de voet gelopen. Daarbij pakten de Opel-jongens dan nog uit met een full-courtpress, dat er voor basket spelen van lokale zijde nog weinig spraak was. Eric De Swaef, die het vlugge tempo niet meer aankon, bij de rust, diende onwel naar de kleedkamers afgevoerd. Met slechts vier kon De Hoorn al leen nog de centuryscore ont wijken. Scoorden voor Den Hoorn: Van der Speeten 18, Van Stichel 24, Thybaert 7, Van den Steen 14 en De Swaef 1. Bij de Opel-ploeg was Tembuyser 18, Lefevere 14, V.d. Bossche 14, Stadfeld 12, Borms 17, Geerinckx 12, Rosse 4 en Teirlinck 2, die voor de 94 punten zorgden. Bij de rust was de stand reeds 28- 52. De ziekenhuisfamilie van Cockpit werd nog maar eens met een eenheid aangedikt. Nu is het echter een kleine ramp voor voorzitter Eric Ras- schaert, daar het topspeler Ferre Van den Hauwe betreft, die in de rij gekwetsten plaats neemt. Ondanks deze kwet suur hield Ferre er toch aan om tegen De Klok aan te tre den. Dat hij onder zijn maat speelde hoeft geen betoog, doch zijn inspanningen leid den tot een ovenwinning voor de Cockpit-ploeg. In broer Guy vond hij de beste aflossing. Met liefst 31 punten was de oudste Van den Hauwe dan ook de figuur van de wedstrijd. Met een full-courtpress kon Cockpit onmiddellijk zijn zwak ke tegenstrever op 18-4 ach terstand spelen. Ferre Van den Hauwe werd even naar de bank gehaald, en De Lil en De Dekker profi teerden hiervan om De Klok 27-16 terug te brengen. Een raak schietende Guy Van den Hauwe, zorgde echter voor duidelijke 38-21 rustcijfers. Hij zou even na de rust zijn in spanning nog wat doorzetten, en in geen tijd klom het ver schil naar 50-26. Wat De Dek ker via afstandsschoten, en Van Geert ook nog probeer den, Guy Van den Hauwe en nu ook Posse zorgden voor een ruime Cockpit-overwin ning. Ferre Van den Hauwe 14, Dany De Boitselier 4, Guy Van den Hauwe 31, Wim Pos- sé 16, Jacques Rasschaert 11 en Arne Kerkvliet zorgden voor 82 Cockpit-punten. Deze van De Klok kwamen op naam van Van Geert 12, Verleysen 14. De Dekker 16 en De Lil 11 Ook tegen Den Beiaard kon Cockpit op een puike partij terugblikken. Den Beiaard, te rug met Gerrit Troch in zijn rangen, heeft werkelijk aan kwaliteit bijgewonnen gedu rende zijn afwezigheid. Kei harde verdedigingen langs weerszijden lagen aan de ba sis van een kleine score. Doch tegen de nummertjes van Guy Van den Hauwe en Wim Pos- sé was Den Beiaard niet opge wassen, zodat bij de rust de situatie uitzichtloos was voor de moedige thuisploeg. 18-33. Na de kampwisseling was het verloop meer evenwichtiger, vooral dank zij Gerrit Troch met 15 punten en J. De Vlees houwer met 10 punten in deze periode konden de lokalen stand houden. De Cockpit overwinning kwam echter niet meer in gevaar, daar nu ook Dani De Boitselier en Ferre Van den Hauwe gemakkelijker hun draai vonden. Scoorden voor Den Beiaard: Van der Vorst 4, F. De Vleeshouwer 8, Muylaert 4, J. De Vleeshouwer 14, Troch 19. Bij Cockpit wa ren het G. Van den Hauwe 21 F Van den Hauwe 14, Possé 15, De Boitselier 12, Ras schaert 8, Kerkvliet 2. Stand Olfit 30, Ricoh 28. Charlies 22. Hugh's en Opel 20, Cockpit en St Antoon 16, Olympia 12, Hoorn 10. Terlinden 6. Beiaard 4, Klok 2. Opel, Cockpit, Olympia en Den Beiaard speelden één wedstrijd minder. Hugh's To;: Shakespeare, speelde er tw- minder. A V kennen... gels... Wat veel voor één mensenle ven, maar Wouter heeft vleu- (P.D.) Deel I: Waar en wanneer. Hoewel het nog maar januari is krijgt moeder reeds het gevoel dat het een prachtige zomer zal worden. Vader, hoewel hij doodziek in zijn bed ligt vindt dat we dan maar eens moeten beginnen denken aan waar en wanneer we onze zomervakantie willen doorbrengen. n jeugdbeweging is wat an- rs dan een toneelvereniging ch worden al eens ouder onden of groepsfeesten op planken gebracht, maar nie- ind verwacht daarvan dat 't ht theater zou zijn. Met een gezelligheid en wat ludie- gags door de verschillende ftijden onder de spots ge- icht, is men al ruim te lden. ree jaar geleden wou K.S.A. Maarten met haar «bonds- ;en andere richting uit- Het bekende verhaal e koning van Katoren» van 6-man Jan Terlouw werd de groep opgevoerd. De mule had sukses. Het bleek het mogelijk is met een issa klein en groot grut een "I leiend spektakel te brengen, s waar «wat in zit» en dat. :h een leuk kijkspel werd. n en ander betekent kreatief ispringen met de mogelijk heden en beperkingen van jeugdbewegingen Dat is ook zo met «De Vleugels van Wou ter Pannekoek» dat morgen te zien is. Het gaat over een (ei genlijk weinig opvallende) jon gen, hij woont op een apparte ment met zijn moeder die ver pleegster is en zich maar wei nig kan bekommeren om haar zoon. De vpder is overleden. Van de dokter krijgt Wouter Pannekoek vleugels voorge schreven. Daar kan hij zes maand lang 's nachts mee vlie gen. Hij leert er een inbreker mee kennen, wiens vrouw met de koopziekte geplaagd zit. Hij ontmoet er kunstenaar Karei Peer; met Mina Dollemans ver zet hij zich tggen de planqen van wethouder Diederik Be staat die naast de ring nog een weg door het Merelbos wil trek ken; hij wordt vriend van gast arbeider Pablo; helpt er een circus bovenop en leert de pa cifistische majoor Krijgsma Vertegenwoordiger in waspoeder enthousiast: Kijk eens, mevrouwtje, is uw was met Bubbelbel niet wit geworden. Nou en of, maar hij was voor die tijd bont. Electricien: Vreemde mensen heb je toch! Bestellen ze je om een kapotte bel te repareren en doen ze niet open! Een professor heeft in een duur restaurant gegeten. Hij betaalt de rekening en gaat weg. Even later komt hij weer binnen en besteld het hele menu nog eens. McGillen, een schot, stort zich op een doornatte man: Hebt u mijn zoon uit het water gered. Ja. Waar is zijn muts? Kaspar haalde voor de zoveelste maal een onvoldoende. Carter was op jouw leeftijd de beste van de klas. En op jouw leeftijd president meende de aangesprokene slagvaardig. J.T. Hoewel er een reiscatalogus met buitenlandse reizen wordt bijgehaald valt de keus tog op de Vlaamse kust en meer' be paald op Oost-Duinkerke, tus sen Nieuwpoort en Koksijde. We gaan er reeds verscheidene jaren heen en we zijn er niet meer weg te slaan. We zijn allen van mening dat we er niet op moeten wachten en dadelijk een appartement moeten kie zen. Gelukkig dat het idee ons niet te laat binnenviel want ons vertrouwde reisbureau had maar vier appartementen meer beschikbaar.Het werd me een ruzie. Mijn broer wou dicht te gen de zee zitten. Vader wou op de dijk zitten. Ik wou in de duinen en moeder wou iets gemakkelijk hebben Vaders keus werd uitgeschakeld want het apPartement was te oud. Hij sloot zich aan bij tussen de duinen. Hierdoor kregen de duinen de meerderheid. Maar dan wou mijn broer het appar tement met balkon en ik vond het appartement zonder bal kon veel rustiger en dat was waar ook, Het werd uiteindelijk het appartement in de duinen zonder balkon. Moeder nam de telefoon, belde, en onze va kantie was besproken. J.T. Opruiming op de redactie Het was me wel een drukke week Nu ja, wat wil je. Je had -i redactie moeten zien. Er waren geen woorden om te zeggen v een smeerboel daar te zien was. We hadden dan ook or handen vul om dit alles weer mooi te maken En iedereen hit Tot zelf het vriendelijke monstertje toe. Boeken werden op fv plaats gezet, de ramen werden gelapt, de vloer geschrob;, vergeten papieren weer opgeborgen. Werkelijk alles kreeg een beurt, En zoals jullie wellicht reeds gezien hebben kreeg in het begin van dit jaar de Kinderkrant eveneens een ander uitzicht. Zo is alles nu eens wat nieuwer: en de redactie en de kinderkrant Wedstrijd Op deze plaats zou eigenlijk een wedstrijd moeten staan met een heleboel datums, maar jullie zullen wel reeds gemerkt hebben dat de wedstrijd van vorige week eigenlijk de wedstrijd van over twee weken nog steeds niet is verschenen, maar geen paniek, jullie krijgen deze week nogmaals het volledige zooit|e. De opdracht luidt als volgt: zoek in deze kinderkrant een onvolledige mop op en maak ze nadien af. Hoe de oorspronkelijke mop dan afloopt zien jullie wel volgende week in de Kinderkrant. Ons kleine monstertje We spraken er jullie reeds vorige week van. Je weet wel, dat monster dat hier op de redactie zat en nog zit. Het is wel braaf maar het neemt zo een omvang in en het kan verschrikkelijk eten. Het wordt zo langzamerhand tijd dat we vinden wie de baas ervan is want wij kunnen het niet meer bijhouden. Wie ons enige inlichtingen kan geven aan wie het toebehoort gelieve ons zo vlug mogelijk op de hoogte te brengen. Intussentijd zoeken we voor het lieve monster een onderkomen. Kan niemand hem bi) zich nemen tot de eigenaar is gevenden. Indien hij volgende week nog steeds niet bij zijn baas terug is zullen we verplicht zijn er de politie bij te halen en jullie een robotfoto bezprgen. We moeten zijn baas toch eenmaal vinden!!! Op vakantie We starten vandaag met een nieuwe reeks: op vakantie naar zee en thuis. Jullie zullen zich nog wel herinneren dat vorig jaar een vakantiereportage werd gemaakt over Portugal. Wel dit jaar nemen we het veel uitgebreider aon hoewel de reportage wel gaat over onze eigen Vlaamse kust en ons eigen Aalst Wel, vandaag beginnen we met het allereerste begin. Waar we heen gaan en wanneer we er heen gaan (Zie bijgevoegd artikel) Redaktie Actueel werd deze week verzorgd door Jurgen Tack. Ons adres: De Voorpost-De Kinderkrant T.a.v. Jurgen Tack Pontstraat 64 9300 Aalst.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19