Menu Ferrera leerde op straat voetballen Heinz Schönberger, de dirigent Jean-Marie Pfaff «Ik heb Thïrion niet aangeraakt» Jubileum Janssens-Buyl ean-Marie Anne-Marie Van Nuffel niet op haar waarde geslagen Ferket adjunkt van Braems bij SK Beveren Op dinsdag 3 maart te Beveren onmiddellijk geschorst S De Voorpost tot het sportkomitee zich over het geval heeft uitge sproken. Als inderdaad blijkt dat Pfaff zich te buiten ging, kan dit zowel voor hem als voor SK Beveren nare gevolgen heb ben. De strafmaat kan alle richtingen uit: van onbeta melijk gedrag (waarop het minimum staat, tot hand tastelijkheden, overtreding die de strengste sanktie impliceert. «Francesco trapte graag tegen een balletje, en wat doe je dan? Je loopt achter je vier jaar oudere broer aan en je krijgt eveneens de smaak te pakken,» zegt Manu Ferrera, Spanjaard doch sinds 1963 met pa en ma uit het zonnige zuiden naar ons regenlandje overgewaaid. Van straat- voetbal, want dat was het, evolueerde het zeer snel naar écht trainen op het terrein van een onooglijk klubje in Schaarbeek. Na een fusie belandde Manu bij Crossing Schaarbeek. GEEN TRANSFER Ferrera was geen mee- Manu Ferrera was op slag loper. Verre van. Er kwaThen een «vaste waarde» in de scouts opdagen die hem jeugdploegen en nog piep- «ontdekten». Van een trans- jong (hij was pas zestien) fer, noch naar Kortrijk noch selekteerde Poliet Van den naar RWDM noch naar Bosch hem voor het fanion- Cercle Brugge kwam wat in team van de derde natio- huis: de vraagprijs voor de naler. 17-jarige Spanjaard lag veel Zowat negen jaar geleden stapte hij «ons» voetbal binnen, Heinz Schönberger. Eerst Tilleur, daarna Racing Mechelen waren zijn werkgevers. Tot de besnorde Duitser in Beveren belandde. Schönberger ontpopte zich ook in een topploeg tot «de» dirigent, de draaischijf van een team dat het tot landskampioen schopte. Wat Heinz voor geelblauw betekende, bleek pas toen hij wegens verwondingen out was. Tegen de «eewige ri- Schönberger weer een vaal» Lokeren gaf demonstratie van zijn gepolitoerd talent. Hij had het nochtans niet gemakkelijk nu Wilfrid Van Moer, het andere raspaardje, noodge dwongen naast de ploeg stond. Schönberger heeft Ed dy Snelders water en bloed doen zweten: «Die Snelders mag je noch tans niet onderschatten. Hij kan wat. Maar wat wil je: ik voelde me in mijn sas. Er zijn van die dagen waarop alles kan». RISIKO'S «Na die 2-0 namen we te veel risiko's. Het had inderdaad 3-0 of 4-0 kunnen worden. Maar zover kwam het niet. toen die domme penalty viel, was Lokeren met een weer in de match. Een match die plots kan telde. Ik geloof ook van daag nog dat Garot nooit die fout op de uit gekookte Lubanski had mogen maken. Precies daar begon het.Al won nen we niet, toch kan gezegd dat we een reuze- match speelden en dat we met die 2-2 zeer ka rig beloond werden voor wat we toonden. Meteen zijn niet alle kansen op de kwalifikatie voor de halve finales opgebrand: Lokeren is een steengoe de ploeg, maar een on- overkomenlijke hinder paal vormen de trikolo- ren niet.» te hoog. Valenciennes bood de jongste Ferrera een kontrakt aan, doch weer werd een financiële muur opgetrokken. Toen dook Eendracht Aalst op. Het liep voor de zoveelste maal verkeerd af, doch toen Crossing aan het eind van het afgelopen seizoen degradeerde, wer den de Crossingbazen plots minder gulzig. Manu kwam naar de Keizerlijke Stede. Een kanjer van een transfer werd het (financieel) niet voor de Franssprekende spanjool, maar het kon hem blijkbaar geen barst sche len: als hij maar weg was bij Crossing. Het door voorzitter Daelemans aan geboden kontrakt loopt over twee seizoenen en Ferrera hapte toe. GEDAAN MET STUDEREN Manu Ferrera gokte: in tegenstelling tot Geert Van Roy die zijn studies van kandidaat-kinesiterapeut af maakte, gooide hij de boe ken in een hoek om aan een carrière als voetballer te bouwen: «Wat wil je? Wie op twee paarden speelt, komt er doorgaans als ver liezer uit». Ferrera mikte hoger dan een védetterol in Tweede Nationale: «Ik droom ervan prof te worden in de nationale top. Misschien promoveer ik met Een dracht of kan ik mettertijd naar een klub uit «Eerste». Je weet nooit.» Intussen kan het niet op voor Manu: week na week blijkt duidelijk wat deze artiest kan: hij is snel, staat technisch op een hoog niveau èn is er taktisch enorm op vooruit gegaan. «Dat is aan Geor ges Heylens te danken. In plaats van de bal steeds maar in het strafschop gebied te droppen, dring ik nu zelf de 16-meterzone binnen. Dat is een stuk efficiënter en soms hou ik er zelfs een penalty aan over.» Manu Ferrera een vedette? «Och kom, die bewering lijkt wat over trokken. Wat ik op een terrein doe is misschien spektakulair, maat in een team vertolkt iedereen de hem voorbehouden rol. Voetbal is immers een ploegsport, individuele nummertjes hebben slechts zin als de kollektiviteit ermee gediend is.» Manu Ferrera is niet alleen een raspaardje, hij kan ook luisteren naar de «bazen». Dat is even posi tief al.s het etaleren van een aantal onmiskenbare kwali teiten op de grasmat. De zaalatletiekkam- pioenschappen te Greno ble hebben Anne-Marie Van Nuffel niet ge bracht wat er van ver wacht werd. In de finale 800m die wel goed be gonnen was, kwam er heel wat ellebogenwerk aan te pas vanwege de Bulgaarse Chereva waardoor Anne-Marie naar de achtergrond verzeilde. De officiëlen die niets gezien hadden wimpelden nadien al le protest weg, zodat het een vijfde plaats bleef voor Van Nuffel in 2.05.37. Heinz Schönberger. (ag) Het is een publiek ge- do Ferket op de eerste rij heim dat er heel wat te staat om «nummer twee» doen is omtrent de even- te worden van volgend tuele(?) opvolging van seizoen af. Hij zou Ur- Robert Goethals en zijn bain Braems assisteren, adjunkt Pauwels. Intus- Jaja sen is uitgelekt dat Gui- Jean Janssens en Freddy Buyl zijn aan hun twintigste seizoen in de fanionelf van SK Beveren bezig. Geen klein bier, vooral nu voetbal voor velen eerder geldgewin dan sport betekent. De meeste «toppers» zoeken het in lonende transfers en dikke kontrakten. Zowel Jean als Freddy bleven «hun» klub trouw en als het van hen afhing, zouden ze er niet voor terugschrikken aan de Freethiel hun zilveren jubileum te vieren. Zo ver zien we het evenwel niet komendura lex sed lexaan de keiharde wet van die het voorthollen van de jaren de mens oplegt, is niet te ontkomen. Die «2U jaar» gaan allesbehalve onopgemerkt voorbij: op dinsdag 3 maart komt Borussia Moen- chengladbach op bezoek voor een jubileummatch. Geen kwade keuze: wij kijken graag naar het Bundesligavoetbal, dat bij ons steeds meer tot de verbeelding spreekt. VRIJDAG 27 FEBRUAR11981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 volk k ofl|( 'as op 11 maart zal Jean- ie Pfaff weten wat zijn middellijke) sportieve omst is: die dag moet naar Brussel waar zijn oces» plaats grijpt. De en? Op weg naar de idkamer zou de nationa- doelman grensrechter >ogje|rion een kniestoot heb- toegediend. alen ik weet nergens van,» Jean-Marie: «ik ben j^niddellijk na de goal van mmens bij de grensrech- gaan protesteren voor side van Larsen, maar doodereen heeft gezien dat ik i vinger uitgestoken naar de vlaggeman. Dat Eer |je man in de gang een "•ei ot 0f SChop heb gegeven reinste onzin. Wél heb het terugkeren van het ein alleen Ponnet en de ,i ere grensrechter de de d gedrukt. De andere itageigezwaaier heb ik ge- >n genegeerd, wat mijn jwdejd recht was.» oedan ook: het rapport Ponnet liegt er niet om de vroede heren van de tbalbond tillen er erg ar aanvoor de lol dt een speler niet on- ufeli dellijk geschorst. 'ublic-relations Dirk s is verontwaardigd de affaire: «Onmiddel- na de match vertelt net dat een onbekende porter hem een klap gaf met geen woord wordt de 'misdaad' van Pfaff pt. Ook achteraf werd iets over gezegd. De ■fidokter is in het spoor het scheidsrechterstrio in de kleedkamer ge- n en er bleek geen LfJtje aan de lucht. Er 'ïn versche!dene men- in de gang die naar de kleedkamer leidt en nie mand heeft wat verkeerds gezien. Als Pfaff zich ver greep, dan moet toch ie mand getuige zijn geweest van de stoot, de slag of de duw. Ponnet en zijn assis tenten zijn tot twee uur 's morgens bij ons in een restaurant gebleven en geen van de drie heeft de naam Pfaff over de lippen" laten komen. Dat achteraf een rapport is opgesteld, stemt ons bitter en we vinden het zelfs schanda lig.» Intussen zit Jean-Marie Pfaff in de «wachtkamer» Naast de jubileumwedstrijd Jean Janssens-Fred- V Buyl was ook een «benefiet Jean-Marie Pfaff» spland. Er werd gehengeld naar een goeie gen stander en graag zouden Beveren en Jean- arie het Southampton van Kevin Keegan over het anaal laten varen hebben. Daar kwam echter niets in huis. Nadien werd gedacht aan een wedstrijd gen een selektie van in ons land shottende litenlanders. Er werd gegoocheld met data en nslotte werd geopteerd voor 5 mei Pfaff ziet het evenwel niet zitten: «Ik geloof niet <t de match er dit seizoen nog komt,» zegt hij, «ik gin stilaan te twijfelen aan het (financieel) sukses zo'n onderneming, vooral omdat twee «ex- latjes» zo kort na elkaar de fans kan afschrikken, laren boven is in mei de belangstelling voor het etbal zo sterk afgezwakt dat we het gevaar lopen iet rond te komen met de recette. Mij niet gezien. Komt die benefiet er dan helemaal niet? Pfaff: «Er 0et binnenkort gepraat over een nieuw kontrakt. 's de klub en ikzelf het op een akkoordje kunnen ioien en ik ook volgend seizoen nog voor Beveren ieel, komt die match er automatisch, maar dan op 'n geschikter tijdstip. Als ik 'verhuis', nou ja, dan het heel goed mogelijk dat de plannen voor een nefiet in de koelkast gaan.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21