Hen uur rima voetbal... Povertjes Oogstrelend V oetbaluit slagen BRfW Nationaal voetbal Eric Del mulle: zelfvertrouwen zoek» De grote kans voor Dirk Rosez Voetbalkalender De Voorpost - 27.2.1981 Gent-Eendracht Aalst 2-1 3 vrienden wedstrijd AA Gent-Eendracht Aalst eide uit tot een genietbaar spektakel, alleszins t de eerste helft betreft. AA Gent liep daverend i stapel en de Aalsterse defensie werd onmiddel- voor zeer zware problemen geplaatst. Dat over- tit liep reeds na tien minuten uit op een Gents lpunt. De Kongolees Tokodi (door de Gentse malisten te vroeg afgeschreven?) ging op de i-toer en trapte de bal doorheen een bos van sterse benen voorbij doelman Van Geersom (1- i. Tr er inl ekon ibilet omen 'd Be we d ten? zijn j. Int inforfc' >ren (koi neer veek onder onze SK It i'es k\ r het alst was meteen ver- tigd dat AA Gent die tndschappelijke ont- (ting op geen la- rtje ging nemen. Na openingstreffer van :odi, die meteen alle itse supportershar- had gewonnen, en wil wat zeggen op Gent, lanceerde de isploeg een offensief egel. Een kopbal van espie zoemde tegen binnenkant van de le doelpalen en viel rna pardoes in de iden van Van Geers- terwijl even later loeier van formaat, evuurd door Noliet, tn de dwarslat sloeg, id de 25ste minuut AA Gent de cijfers iubbelen. De derdmeter-specialist s spurtte plots van rechterbackplaats - waar hij na een irtier was ingevallen r de gekwetste Hans- 8 drong het Aal defensiegebied ïen als een bolide, r hij werd tot staan racht door Johan l^rickx. Foutief, zei de aidsrechter, en Gil- >ie knalde de elfme- rap ongenadig voor- Van Geersom. Nadat (!lli ook nog maar de staak had ge len na een zeer ippe voorzet van yens, diende langs p, andere zijde van het Vin Raes naar zijn in doel te spurten om zogezegde gemaakte 1 van de lijn weg te ken. Het werd voor bittere koude trotse- ie kijkers een hart- warmende eerste Werkelijk leuk. tweede periode was iwelijks het bekijken ird. Bij AA Gent ging men blijkbaar de krach ten sparen zodat de druk op Aalst verminderde en men meer aandacht ging besteden aan de es battementen op het mid denveld. Niettemin kre gen Giba en Gillespie nog twee reuzekansen voor hun koude voeten en lobde Ferrera langs de andere kant van het Ottenstadion de bal over de uitgelopen Laureys- sen naast het doel. Rond het uur kon Aalst milde ren toen Ferrera plots in punt verscheen en Criel de Portugees onderuit haalde. Lichte straf schop lachte men in het Gentse kamp, maar Sal vador draalde niet om Laurijssen te fusilleren (2-1). Een uitslag die als vleiend voor de Ajuinen kan beschouwd worden. AA Gent: Laurijssen, Hanssens (15de minuut Raes), Criel, Cordiez, Heyt (46ste minuut Van Goethem), Noliet (46ste minuut Koudijzer). To kodi, Truyens, Giba, Gil lespie en Pirelli. Eendracht Aalst: Van Geersom, Limpens (46ste minuut Stallaert), Van Kemseke, Cornelis, Desanghere, Sergeant, Dierickx, Arnolis (46ste minuut Vermeulen), Im- bert (46ste minuut Fer rera), Salvador en Van Roy (70ste minuut Muy- laert). Doelpunten 10'Tokodi 1-0 24'Gillespie (str.) 2-0 60' Salvador (str.2-1 A. BLOCK Bombeke knalt tussen Toon Pfaff en Verschueren (2), maar de bal vliegt meters naast (Lede-Menen 0-0) (per) Volgens Eric Del mulle is het zelfvertrouwen bij de meeste spelers wel enigszins zoek ingevolge de kritiek welke ze door de supporters te verduren krijgen. «De meeste spelers lopen met de daver op het lijf en in hun angst om toch maar niets verkeerd te doen. loopt het doorgaans mis. Dit heeft uiteraard ook tot gevolg dat men de verantwoordelijkheid gaat vluchten. Zulks heeft dan ook tot gevolg dat heel wat minder dan vroeger op doel wordt geschoten en dat de zo noodzakelijke goals uitblijven. Men kan bezwaarlijk beweren dat het leder voor Lede rolt, evenmin dat de jongens zich niet inzetten. Eén doelpunt kan de wedstrijd doen opbreken en leiden dat het vloeiend samenspel dat Lede aan de top van de rangschikking heeft gebracht. Dit doelpunt kwam er evenwel niet, omdat Lede nu ook het tikkeltje meeval mist dat nodig is om het tij te doen keren. Buiten beschouwing latend dat bepaalde basis spelers er wel wat doorzitten, kan ik niemand gebrek aan inzet in de schoenen schuiven, maar hiermee zijn we aan geen nieuwe produktieve bui toe, nodig om in de slag voor de titel te blijven.q v VW Ha mme 2 RC Jet 2 De oefenwedstrijd tus sen vierde klasser Vigor Hamme en Racing Jet Brussel, een ploeg uit tweede nationale, heeft wel oogstrelend voetbal opgeleverd. Maar van opwindende momenten waaraan de niet zo tal rijk opgekomen toe schouwers zich hadden kunnen opwarmen was er nauwelijks sprake, al thans niet in de eerste helft. Hamme, zonder zijn spelverdeler Robby Smet die sukkelt met een spierverrekking in de dij heeft bepaald niet moeten onderdoen voor de Brusselse ploeg. Al leszins niet op kollektief vlak. Individueel ston den de bezoekers wel een trapje hoger, maar erg lonend bleek dat in geen geval te zijn. Vooral in het derde kwartier wa ren de lokalen met de snelle Rudy Maes het sterkst in de aanval. Di gi wil t l/4de finales «Beker van België» SK Beveren - SC Lokeren 2-2 Kompetitie IV Provinciale G m Nationale A Iddergem - Serskamp 2-0 Jong Lede - Menen 0-0 Erondegem - Bavegem 3-2 n Provinciale A Oordegem - Smetlede 0-2 Gandasparta Excelsior 10 IV Provinciale H Robur - Oostakker 0-0 Rapide Lebbeke - Hofstade 2-1 n ProvincialeB IV Provinciale I Deftinge - SK Aalst - 0-3 Kruibeke - Straatje Stekene 3-2 Hl Provinciale C Moerbeke - SK Lokeren 2-2 Bambrugge - Terjoden i -2 Vrouwen Vlierzele - Eist l-l Kamillekes A - Evererem 20-0 Voordien was het al twee keer tot een doelpunt ge komen. Na dertien mi nuten wedstrijd had Guido Joos de bal na een hoekschop verkeerdelijk ontvangen. Hij ver schalkte meteen zijn ei gen doelman. Van het gelijkstellend doelpunt werd de van ver opge rukte Omer Van Praet de auteur. In een bosje van spelers binnen de grote rechthoek gaf hij uiteindelijk de beslissen de tik tegen de bal. Aan de rust wisselden de bezoekers in één klap niet minder dan zes spe lers. De wedstrijd bleef verder genietbaar met wisselende kansen. Langs lokale zijde kwam Rudy Maes dicht bij een doelpunt, terwijl Paul Vermeir alleen voor doel een kans miste zo groot als een wol kenkrabber. Voor de be zoekers besloot Gratan op een bepaald ogenblik net naast de staak, maar twee minuten later rolde deze speler met sukses de ganse Hamse verdedi ging. De Wuitens zou den evenwel nog terug komen en met sukses trouwens. Een aktie van Rudi Maes bracht Luc Schuddinck in de juiste baan, die de zaak met een magistraal doelpunt afrondde. Trainer Willy Mee rsman was achteraf uit eraard biezonder tevre den over de verrichtin gen. Maar zijn aandacht ging echter meer naar wat komen moet. Dit weekend wacht de uit wedstrijd naar leider Dottenijs. Dat wordt een zware opdracht. Met een punt zal men in Hamme al «dik» tevreden zijn, E.D.M. Dirk Rosez, de 20-jarige Dendermondenaar staat met de neus voor zijn grote kans: hij loopt met tien andere geel- blauwen het terrein van AA Gent op om er zijn tweede match in het fa- nionteam te spelen. Zondag 1 maart 1981 om 15 uur I Nationale SC Lokeren-RWDM (Delsemme) (zaterdag 28.2 om 20 uur) AA Gent-SK Be veren (Peeters) II Nationale Sint-Truiden-Eendracht Aalst (Delacour) (zaterdag 28.2 om 20 uur) SK Sint-Niklaas - La Louvière (Bots) m Nationale A Bergen-Eendracht Zele (Salembier) Bevordering A Dottenijs-VW Hamme (Hutsebaut) I Provinciale Racing Wetteren-SK Lebbeke (De Witte) Kemzeke-FC Denderleeuw (Van den Abbeele) Standaard Denderleeuw-Lokerse (Vaii Acker L.) KAV Dendermonde-Olsa (Delombaerde) n Provinciale A St.-Giliis-Waas-Olympia Gent (Van Parijs) Vrasene-Heirnis (Arnou) Wippelgem-Sint-Pauwels (De Wispelaere) Muide-Excelsior (Van Acker A.) Temse-Maldegem (Devisscher) H Provinciale B Buggenhout-St.-Lievens-Houtem (Van Cauwen- berghe) Eendracht Meldert-Oudegem (Van Nieulande) (28.2. om 19u30) SK Aalst-Petegem (Soete) III Provinciale C Meerbeke-Burst (De Bruyn) Terjoden-Sparta Geraardsbergen (Lippens A) Nieuwerkerken-Elst (Opdecam) Bambrugge-Vlierzele (Bauwens) Pollare-Mere (Balthazar) III Provinciale D Haasdonk-Grembergen (Loeman) Melsele-Stekene (Cooreman) Kallo-Klinge (Leroy) HO Kalken-Thor Meldert (Buysse) Sinaai-Berlare (Van Damme) Wieze-Wilskracht Moorsel (Lauwereys) Waasmunster-Baasode (Cornelis) Bazel-Eendracht Sint-Gillis (Colpaert) IV Provinciale C SK Overmere-Ten Ede (Van de Winckel) Lochristi-Valentino's Overmere (Van Miegem) IV Provinciale G Smetlede-Iddergem (Heiremans) Edixvelde-Ede (Redant) Erpe-Serskamp (Van Haver) Oordegem-Aaigem (Moons) Erondegem-Massemen (Teugels) IV Provinciale H Schroevers Moorsel-Lutterzele (De Bolle) Schoonaarde-Doggen (Steels) Hofstade-Opdorp (Dierckx) Erembodegem-Opstal (Mees) Herdersem-Gijzegem (Van Herreweghe) Rapide Lebbeke-Appels (Van Renterghem) Wichelen-Boonwijk (Van Leuven) IV Provinciale I Meerdonk-Sombeke (Samson) Klein Laar Vrasene-Kieldrecht (Strijpens) Rupelmonde-Moerbeke (Van Gasse) Heikant Zele-White Boys (Reyniers) Straatje Stekene-SK Lokeren (Roelandt) Verrebroek-Hoogeinde (Van Bocxlaer) Kruibeke-Eksaarde (Van der Haegen) UEFA's 10u30) Eendracht Aalst-Oudenaarde (Schrauwen) (27.2. om 19u30 terrein SK Aalst) SK Beveren-Harelbeke (Van den Berghe) Lierse-SC Lokeren (Janssens) Racing Mechelen-SK Sint-Niklaas (Cop) (10 uur) Provinciale Juniores (10 uur) Oudenaarde-Lede (De Graeve) Beveren-Aalter (Bellemans) Eendracht Aalst-Ninove (Nevens) SK Sint-Niklaas-Hamme (Heirman) Zele-SC Lokeren (De Schoesitter) Provinciale Scholieren (10 u.) Oudenaarde-Lede (De Vleeschauwer) Beveren-Aalter (De Rudder) E Aalst-Ninove (De Baere) SK Sint-Niklaas-Hamme (De Maere) Zele-SC Lokeren (Coles) JONG LEDE-MENEN 0-0 Tegen het toch zeer bescheiden Menen is Jong Lede er niet in geslaagd met de eerste zege van de terugronde aan te knopen. Na de mislukkingen in de hoofdstad en te Oostende viel zulks in allesbehalve goede aarde bij de supporters, die heel wat hogere verwachtingen koester den. Of het bereikte resultaat de weg zal openen naar een probleemloze Leedse karnavalviering, valt te betwijfelen. Wat de groen-witten zondag tegen Menen op de grasmat tekenden, kon bezwaarlijk van een leidersploeg worden verwacht en niet anders.dan als minderwaardig worden bestempeld. Menen, dat een nieuwe afstraffing vreesde, is nooit echt gaan afgrendelen, maar had Ivan Bombeke met een bewaker bedacht. Een logisch gevolg van de doeltjeskermis die de Leed- se «Bomber» bij de vorige ontmoetingen opzette. Van deze toestand hebben de andere Leedse aanvallers nooit weten gebruik te maken. Lede is wel doorlo pend in het offensief ge weest, maar al de akties verliepen zo traag en waren zo doorzichtig dat de Me- nense defensie doorgaans weinig moeite had om de akties af te breken. In de ganse eerste helft diende de bezoekende doelman zich amper éénmaal te rappen. Daarentegen was Menen op tegenaanval zelfs gevaarlijker geweest en diende Rudy Van Belle foutief tussen te komen om De Bevere in zijn opmars naar het doel van Van den Bossche te stuiten. Na de kampwisseling kreeg men even de indruk dat Lede iets zou forceren. Het leder werd opnieuw iets sneller doorgespeeld, maar de verhoopte verluchting kwam er niet. Telkens maar opnieuw werd de bal via de lengteas naar voor gegooid op zoek naar het hoofd van Bombeke, die uiteraard van alle kanten werd belaagd. De vleugels werden evenwel volledig verwaarloosd en zulks herleidde de sco ringskansen tot nul of toch niet: er kwamep een paar kansen maar deze konden door Uyttenhove en Diel- tjens niet afgemaakt wor den. Éénmaal had de zeer attente doelman Looze ge luk toen het leder bij een poging van Dieltjens tegen de staander terechtkwam. Het verlossende doelpunt, dat de wedstrijd echt moest doen openbarsten, kwam er niet. Gilbert De Groote, gelegenheidskapitein in de plaats van de geelgeschors- te Mare D'Hondt, en zijn maats liepen met de schrik op het lijf. Er mocht niet worden verloren, maar bij dit alles werd vergeten dat om te winnen doelpunten dienen gemaakt te worden. Met dergelijk krampachtig voetbal, zonder inspiratie en verrassing is het uiterst moeilijk iets te bereiken. In heel wat fazen wist men bij Jong Lede blijkbaar niet welke richting uit met de bal, en dit zenuwachtig gedoe of gebrek aan zelfver trouwen kan bezwaarlijk opbouwend voor het ver toon genoemd worden. Wie Jong Lede in de terugronde nog niet aan het werk had gezien, kon zijn ogen moeilijk geloven. Was dit de ploeg die in de heenronde via gestroom lijnde akties en werkelijk goed voetbal iedereen ver baasde? De ploeg die van week tot week de show met meerde re doelpunten kruidde? Sinds de hervatting van het kampioenschap is van dit alles niets overgebleven, ledereen geeft zich blijk baar wel, maar het vlotte samenspel is volledig weg gevloeid en werd vervangen door een krampachtig voet bal dat doorgaans een ploeg in moeilijkheden ken merkt. Nu ook tegen Menen, opnieuw een kostbaar punt verloren, komen de leerlin gen van Eric Delmulle voor een 4 puntenkloof te staan. Alles is nog mogelijk, maar dan zal er toch dringend iets moeten veranderen bij Jong Lede. Met het voetbal dat Lede vandaag produ ceert, kunnen moeilijk bete re resultaten verwacht wor den. Bij Jong Lede heeft men thans een volle week om de toestand onder ogen te nemen. Of er al dan niet een koerswijziging komt, zal zeker gedeeltelijk af hangen van de prestaties van de rechtstreekse kon- Lede toonde zich slechts gevaarlijk via persoonlijke nummertjes, zoals hier Bombeke die doorgaat en de bal voor doel kan trekken. Niemand is echter gevolgd om te besluiten. (Lede-Menen 0-0) (per) kurrentie. Al hebben we Troyer reeds iets in die zin met de inbreng van De menen waar te nemen. C.V. I was DE kans voor Lede: doelman Loose, te ver uit zijn kooi op hoekschop, gaat Ier de bal door, maar is tijdig opnieuw ter plekke en plukt de bal boven het hoofd van tnbeke (Lede-Menen 0-0) (per) i knal van Dieltjens, doch Loose redt en puncht de bal in hoekschop. (Lede-Menen I (per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 23