Ongelukkige Willems! Francois Willems verliest spike aar halve finales Inbreng van Putteman schenkt nodige reboundkracht! Uitgebekerd Een verlenging teveel Hams veldloopoverwicht te Ninove: Colpaert en Goossens vooraan Eendracht Aalst: kern kompleet In optima forma... Lubanski Eindelijk leren vechten De Voorpost - 27.2.1981 oori Die lrug( )erde Nationale Basketbal: IBC Osiris - Roeselare 89-53 8t zoal in hoofden van isketbalcoaches rond- ookt is voor perslui dik- ijls moeilijk te achterha- n. Feit is dat de Osiris- ach Mare Cornelis door .ls de matchwinner erd genoteerd met de pk Dherdt», en dat hij in in ander blad berispt werd »r zijn te laat ingrijpen. |u is het echter onze beurt, n Mare Cornelis, uitleg te •agen. Rie Putteman, !eds sinds zijn overgang aar Osiris, één van de top- irs in derde nationale, had het voorziene vrije eekeinde gebruik ge- aakt een reis te boeken Spanje. Kwam echter e uitgestelde wedstrijd te- 1 dom Roeselare. Rie Putte- an, klubspeler als hij is, onmiddellijk zijn hoonmoeder in zijn plaats naar Spanje vliegen, en hij verscheen voor de wedstrijd. Wat de achter grond was van het feit dat Mare Cornelis zonder Put teman begon, mag Joost weten. Feit is echter dat dergelijke nalatigheid au tomatisch gevolgen afle vert. Gedurende ruim een kwartier vertoefde de Den- dermondse dubbele meter op de bank, en wat zijn ploeg ondertussen pres teerde was lamentabel te noemen. Na 3' werd 2-0 op getekend. Een korte bevlie ging van Lagring liet de lokalen 8-2 uitlopen 1' la ter, doch dan moest men opnieuw 6 volle minuten «luieren» om na 15' op 15- 15 gelijk te komen. Toen was de maat vol, ook voor de Osiris-coach. Hij plaat ste Rie Putteman op, en plots ging alles zoveel ge makkelijker. Osiris werd de heer en meester onder de ringen, en Putteman zelf sloeg onmiddellijk een kloof 29-21 na 17' De tem po druk, die Roeselare van in het begin van de partij aanhield, deed hen verdedi gend hard ingrijpen, zodat de foutenlast aan bezoeken de zijde aan de zware kant lag, daarvan kon Lagring profiteren om bij de rust een tienpuntenkloof op het bord te zetten. 33-23. De tweede helft bracht echter de verwachte kentering bij de thuisploeg. Er kwam tempo in de ploeg. De fast- break kwam los, vooral langs Edwin Schorreel, en ook De Koster en Ongenaet- brachten hun duit in het zakje. Via dit duo bereikte men de 8' met een 50-25 stand. Lagring verhoogde tot .60-27 1' later, en De Koster-Vercruysse en On- genaet zorgden voor 70-32, na 12'. Coach Mare Cornelis achtte de zege binnen schot en begon aan de applaus- vervangingen. Lagring, Schoreel en Ongenaet wa ren het eerst aan de beurt. Een kans voor Vandevelde, Van der Weeen, en zelfs Pe ter Praet om hun duit in het zakje te doen. Van deze ver zwakking kon Roeselare gebruik maken, om de res terende minuten de uitslag wat aanschouwelijker te maken, vooral langs Deca- luwé en Steven Snauwaert, doch Putteman en De Kos ter hielden desondanks een ruime 98-53 zege aan huis. Door het verlies van St. Leuven bij Racing Brussel, heeft Osiris, nog enkel Sgolba Aalter aan zijn zijde, in het duel om de tweede plaats. Een duel dat norma liter in het voordeel van de Aalstenaars moet uitdraai en, daar Sgolba nog zijn achterstallige wedstrijd moet afhaspelen tegen de oppermachtige leiders- ploeg van Schelde Gent. Ondertussen staan de ijve rige Osiris-bestuurslui niet stil om nodige nevenaktivi- teiten te organiseren, die het bakje vol moeten krij gen. wanneer de promotie een feit zo worden. Na de sucpesvolle kaartavond van vorige week, heeft vrijdag 27 februari 1981 te 19.30 u. een spagettiavond plaats in de Osiriszaal. De punten voor Osiris: Van de Velde 0, Vercruysse 6, Dherdt 6, De Koster 22, Lagring 19, Schoreel 2, Praet 3, Putteman 6, Van der Weeen 2, Ongenaet 21. A.V.H. In Lokeren had een Europees tornooi voor rolstöelbasketters plaats, (dm) Basketkalender 2e Afdeling: 20.15 u (28.2): Athlon leper - Okapi Aalst 3e Afdeling A: 20.30 u (28.2): Blankenberge - Osiris Denderleeuw 20 u: Standard Leuven - Hermes St. Niklaas 4e Afdeling A: 20.30 u (28.2): Ger. Bornem - Wasocub Waasmunster 20.30 u (28 2): Dole Be veren - Luchtbal 18 u: Cabrita Zele - Wevelgem le Afdeling Vrouwen: 20.30 u (28.2): Koksijde - Leonidas Denderleeuw - Aalst le Provinciaal Vrouwen: 14 u: Haantjes Leupegem - Pfaff Beveren 2e Provinciaal 10.30 u: Robac Grembergen - Tissac Gentbrugge le Provinciaal Mannen: 20 u: Panters Baasrode - Silaba Zelzate 16 u: Erpe Mere - Deinze 20.30 u (28.2): Were di - Gentson 20 u: 28.2) Dendermonde - Hemaco Dendermonde 2e Provinciaal A: 15 u: St. Niklase - Rubac Rupelmonde 20J0 u (28.2): Eenhoorn Bazel - Vlierzele 19.30 u (28.2): Melsele - Melle Vogelhoek 16 u: Batavo - Cibo Zele 16 u: Melle - Bertino St. Niklaas 19 u: Lokeren - Hoger op Gent 11 u: Grembergen - Scheldejeugd 2e Provinciaal B: 18.30 u: Akron Ronse The Tower Aalst 20 u (28.2): Landegem - Leeuwerik Lede 3e Provinciaal A: 20.30 u (28.2): Eksaarde - Ledeberg 3e Provinciaal B: 10.30 u: Bolas Dendermonde - Haantjes III 11 u: Sp. Temsc - Erembodegem Robot Eine - Scheldejeugd Temse (+5) 112-84 In het kader van de achtste finales van de Beker van Oost-Vlaanderen voor se niors was de uitstap naar Robot Eine voor de leiders- ploeg uit tweede provincia le beslist geen sinecure. Ei ne een kopploeg nam een fantastische start met spel verdeler Simoens en onmid dellijk werd Temse van de kaart gespeeld. Chris De Pauw niet in gewone doen vond wel Van Lombergen als steun maar in rebound was de thuisploeg heer en meester. De afwezigheid van Lrossehng woog zwaar door en Hubeau toonde zich een knap rebounder in de Temse-zone. De rustcijfers 56-37 lieten weinig hoop voor Temse en waar ook Temmerman de ring wist hangen was het onbegon nen werk voor de scheeps bouwers om hun normaal peil te halen. De afwezig heid van enkele basisspe lers woog te zwaar door zo dat de kwalifikatie verloren ging. Toch menen wij dat deze eerste test tegen een eerste provincialer positief uitvalt want met alle man schappen paraat is Temse heel wat sterker dan de meesten vermoeden. Punten: Scheldejeugd Tem se: De Pauw Chris 24p, Aertgeerts 18p, Van Lom- bergen 30 p, Muys 4 p, De Pauw Yvo 5p. Eine: Simoens 44p, Hubeau 24p, Temmerman 18 p, De Smet 18 p, Van den Abeele 12 p, Van de Kerckhove 2 p. De Ruyck 2p. WEGA Halve finalist B.B.C. Dendermonde - P. Velzeke 5) 85-71 Dendermonde wordt een serieuse kandidaat om de Oostvlaamse basketbalbe ker te winnen. Het schakel de Velzeke in 1/8 finale uit en blijft voor de eindfase nog in koers met Robot Eine, Silaba Zelzate en tweede provincialer Akron Ronse. Een opdracht die zeker binnen de mogelijk heden moet liggen. De eerste 10 minuten kon den de bezoekers hun vijf punten voorgift verdedigen maar bij 20-24 was het gedaan. De thuisploeg druk ten aanvallend door langs Bieseman en Van Leemput en via 37-28 werd het rust met 48-35. In de eerste tien minuten van de tweede helft gingen de thuisspelers langs Van de Spiegel, Goos- sens, Vermeulen nog eens op volle kracht door en het werd 71-41. Op dat moment verloot Dendermonde de concentratie. Coach Cleem- put kon enkele verdienstelij ke wisselspelers speelkans geven en Coeckelberg - Piron kontroleerde de match zodat Velzeke er nooit in lukte om nieuw gevaar te scheppen. Punten: Coeckelberg 6, Pi ron 3, Van Leemput 14, Bieseman 21, Goossens 13, Van de Spiegel 10, Staelsen 4, Dhaeseleer 2, Vermeulen 12. BENO Cabrita Zele 5) - Sgolba Aalter 92-100 In het kader van de beker van Oost-Vlaanderen voor Nationaal spelende ploegen heeft de thuisploeg tegen de derde klasser een flinke repliek gegeven. Het was in de tweede helft dat het heeft moeten afhaken. De bezoekers trachten de Cabrita aanval met een zonepress op te vangen, maar de thuisspeelsters kunnen die langs Deprez goed omzeilen en na 4 minuten werd het 15-6. De thuisploeg langs De Locht met een 2 op 2 zorgde zelfs voor een maximale 23-10 voorsprong. Balverlies en minder preciesheid was voor Sgolba het moment om tot 23-19 terug te komen aan de 9e minuut, maar Cabrita replikeerde gepast langs Moorthamer - De Locht om na 15 minuten een 31-21 tussenscore op het bord te zetten. De bezoekers dreven het tempo op en via 36-34 aan de 18e minuut werd er met 36-39 gerust. Etienne Moorthamer kan zijn ploeg met een driepunter opnieuw in de match brengen (41- 41). Aalter stevent echter naar een definitieve afschei ding en 41-49. Cabrita is echter goed geinspireerd en langs Coene - Moorthamer - De Locht - De Prez vecht het moedig terug en komt zelfs opnieuw aan de leiding 67-66 en van dan af wordt het een zij aan zij, die bij het eindsignaal nog niet is be slecht. 79-79. In de eerste bijkomende 5 minuten komt er nooit een verschil op het bord en in de slotseconden kunnen eerst Deprez en later Moorthamer opnieuw voor evenwicht zorgen (91-91). Een tweede extra time is nodig en die laatste 5 minuten zijn blijk baar te veel voor Cabrita, dat maar 1 puntje meer lukt. Punten: Coene 4-10-0-0, Moorthamer 6-9-4-1, De Locht 10-10-2-0, Deprez 9- 14-4-0, Van Hassel 2-0-0-0, Moens 0-2-0-0, Van Dam me- BENO opde bal gaat door de ring tijdens een van de matchen 'twist in het kader van het Europees tomooi stoelbasket te Lokeren. (dm) inifej t m^detten Were Di - Hoger l >ge r Op dat in tweede pro- ïciale één der tenoren is tedt in kompetitiever- nd met praktisch een keep ase jeugdploeg op het en e ld. Spelers als Van Dam- it deB, Van Neste, en Verheye voor iedereen welbe- >elmlnc'en- Were di, underdog dit duel voor kadetten- legen, kreeg weinig kan- op een overwinning, ch is het helemaal anders e, folgedraaid en weer is het wijs geleverd dat elke dstrijd moet gespeeld rden. Hoger Op liep uit 6-10, maar de thuisjon- ns verdedigden op hun it. Vercauteren intuint grepen de rebound De Maere zorgde voor st in de ploeg. Na 9 minu stonden de bordjes ge it ïoudf 11-11 en dat duurde tot ie' van het 13e min. 19-17, Toen Iplofte De Brant en was ïoudbaar voor de Hoger ■ploeg. Twee minuten la- stond 27-17 op het bord de thuisploeg begon in land en kansen te geloven, redi am Hoger Op bij de rust st.re« 35-29 dan was dit in j ofdzaak te danken aan lverdeler Van Damme zijn ploeg in de kritieke meil menten langzij hield. Na Op 73-60 rust was het weerom Hoger Op dat de beste start kende en na 5 minuten 41-38 liet optekenen. De Brant in een superdag bracht samen met Wauman de score echter op 58-46 moment waarop de Wase topschutter zijn 5e fout kreeg aangesmeerd. Even beefde de thuisploeg wel in haar voegen want de Gentse press kwam nu op gang. Gelukkig waren de bezoekers al aan 8 fouten zodat elke press-fout met vrij worpen werd bestraft. Koen Van Hoeylandt droeg nu gans de laatste 10 minu ten en in dit gevecht van één tegen allen bleef Were di baas. Hoger Op kreeg nog twee technische fouten wegens protest maar ver diend behaalde de thuis ploeg zijn kwalifikatie voor de halve finales. Punten: Were di: Wauman 4-4, De Brant 22-12, Van Hoeylandt 7-14, De Maere 2-3, Vercauteren 0-5, Heyns O-O, Meerschaert O- O, Marin G. O-O, Assadradi O-O. Hoger Op: Van Damme 12- 8, Lievens 3-0, Bizet 2-2, Verheye 6-11, Van Neste 6- 6, Wittewrongel 0-2, Roers o o WEGA De provinciale titelstrijd te Ninove werd in de jeugd reeksen de lijn doorgetrok ken die dit seizoen zich reeds van in het begin ma nifesteerde. A.C. Hamme bezit jeugdtalent dat ook hoge toppen kan scheren binnen veertien dagen te Lcopoldsburg Gino Van Geyte leidde de dans in met de zege bij de kadetten 1967. Ondanks het heftig verweer van de KAA Gent koalitie wist de jonge Ham- menaar zich de sterkste te tonen in zijn reeks. Quinte- lier van Denderland wist beslag te leggen op een 8ste plaats en De Mey (Lebbeke) werd net 10de. Wim De Keyzer volgde het goede voorbeeld van klub- maker Van Geyt en wist terug beslag te leggen op de provinciale titel in de serie 1966 Dirk Van Veme (Leb beke) behaalde een mooie 5de plaats. Bij de scholieren 1965 wis ten onze streekatleten iets minder te oogsten. Toch mag hier zeker de verdien stelijke 3de plaats onder streept worden van Dender- lander Patrick Van Cau- wenberg. Geert Wiels van Zele werd 5de. De andere reeks scholieren was een kolfje naar de hand van Bart De Keyzer. Hamme kon reeds juichen nog voor de wedstrijd teneinde was. De Keyzer had echt geen tegenstand en de anderen legden wel iets vlugger dan verwacht het hoofd in de schoot. Benny Smekens werd 8ste net voor Andre Beulens. Wery Willaert kon als 12de over de eindstreep lopen en Patrick Vander Linden als 19de. Wim Willaert zorgde met een voor de klap op de vuur pijl bij de juniores. Groen wit wist met de vreugde geen blijf en de karnaval- pret begint dus in Hamme vroeger dan verwacht. Wij kijken met belangstelling uit of Wim het in Limburg kan waar maken onder de eerste vijf te eindigen. Geert Van Golen en Peter De Feyter liepen in eikaars spoor om de 4de en 5de plaats op te eisen, net voor een ander duo uit Aalst, Adriaens en Pas. Jos Van den Bossche ein digde 16de terwijl een iets teleurstellende Waaslander Patrick De Meulenaere slechts 22ste werd. Bij de seniores hebben wij sportieve gebaren geno teerd na de wedstrijd van Geirnaert tegenover Cois Willems. Dat mag zeker on derstreept worden! Trou wens de Lebbeekse nummer één had werkelijk geen ge luk en aan morele overwin naar uitgeroepen worden heb je ook niet veel. Cois Willems zal er zeker niet meer van wakker lig gen. Trouwens in elke sportloopbaan kan er zo iets voorvallen. De beden king dat dit op geen Bel gisch kampioenschap of in ternationale wedstrijd voorgevallen is, kan men ook als magere troost be schouwen, wat ook niet het minimaliseren mag gezien worden van de provinciale titelstrijd. De drie besten van de namiddag stonden op het podium! Laureys van Waasland werd mooi zesde na een kalme start alhoewel wij de indruk ons niet kun nen ontdoen dat de Waas lander beter kan. Cois Van Damme bleek in mindere doen te zijn en werd toch nog 8ste terwijl Jean Sebille best de wintermaraton te Apeldoorn had verteerd eindigde 12de voor de ver rassende Benny Claus (Hamme). Heuninck, Goossens en Colpaert bij de veteranen Daags voordien werd er te Maldegem gelopen voor de provinciale titelstrijd bij de veteranen. Ook hier deden onze streekmensen hun uit erste best met Dolf Heu ninck als kampioen in zijn ketagorie en ook Ward Goossens bleek in het Mee tjesland in zijn beste doen te zijn. De verrassing kwam echter van Waaslan der Guido Colpaert. Hij wist zich de betere te tonen in de wedstrijd en noch Bocklandt noch De Ridder konden tegen het Wase meesterschap optornen. (Chris) De Lebbekenaar Fran- <?ois Willems heeft nu te Ninove voor een opge merkte verrichting ge zorgd. Werd hij slechts met een tweede plaats beloond, dan werd hij slechts door domme pech van de zege gehou den. Wanneer Francois zich een geruststellende voorsprong had opge bouwd en op weg was naar een afgetekende ze ge, verloor hij een spike. Geirnaert won uiteinde lijk voor Willems, ter wijl de Vlierzeelse atleet Goddaert op de vierde plaats beslag legde. Lau reys van AC Waasland en Pollet van AC Aalst werden 6e en 7e terwijl Van Damme (Lebbeke), Van Der Helst (Vlierzele) en Glorieux (Vlierzele) zich nog net binnen de eerste tien plaatsten. Even verder volgden Se bille van AC Lebbeke die hiermede de klub van blauw-wit haar derde at leet liet noteren. Claus van AC Hamme eindigde ook in de voorste gelede ren. AC Hamme kwam sterk uit deze wedstrijd want in de jeugdreeksen kwamen de groene trui en sterk naar voren. Willaert haalde het bij de juniores en kreeg naast zich op het podium Van Vreeckem (Vlierzele) met op de ereplaatsen nog Van Gooien en De Geyter (Lebbeke) en A- driaens samen met Pas van AC Aalst. Bij de scholieren ging de zege naar De Keyser van AC Hamme, terwijl Bruy- landt en De Moor van Vlierzele in de kijker lie pen. Kadet De Keyser van AC Hamme won de eerste reeks, terwijl Van Geyte AC Hamme bij de jongste kadetten de zege in de wacht sleepte. Voor onze streek vetera nen werd de veldloop te Eeklo een sukses over gans de lijn. In de A- kategorie ging de zege naar Waaslander Col paert voor Bocklandt van Hamme en Benoni De Ridder (AC Lebbeke). De C-reeks werd be heerst door de atleten van Vlierzele die met Frans Van der Hoeven en Van Damme de eerste en tweede plaats voor hun rekening namen. In de D-klasse was het Ward Goossens van Leb beke die op het hoogste trapje mocht postvatten. Boterberg van Vlierzele was hier puik derde. In de oude kategorie E was Adolf Heuninck van AC Denderland de beste. In deze reeks behaalde de Vlier zeienaar Van Dér Hoeven de derde plaats. Heden zaterdagavond moet E. Aalst in de clinch met Sint-Truiden. Als je het ons vraagt wordt die uitstap naar de fruitstreek geen doodgewoon klusje. Te Aalst is men met deze filosofie eens want voorzit ter Daeleman verklaarde ons o.m. in de loop van de week: «Ik wil niet te optimist zijn in verband met onze wedstrijd te Sint- Truiden, maar het ligt in ons streven één punt uit Limburg weg te halen. Ik ben ervan bewust dat die wedstrijd tegen de Trudo- denaars een moeilijke op dracht daarstelt, maar re kening houdend met ons vooropgesteld schema, lijkt het afdwingen van een gelijk spel een noodwen digheid». Ondertussen is iedereen die tot het fanion- elftal behoort verlost van grote en mindere kwalen, zodat oefenmeester Hey- lens over zijn bekende kern, Trappeniers incluis, be schikt. Doelman Trappe liers, die moeilijk de kritiek .o.v. zijn persoon geuit door bepaalde supporters an enkele bestuursleden kon slikken. Hij aanvaardde dus de rol van bankzitter met in het achterhoofd de gedach te hard te zullen werken om dra weer de «onverslijtbare Jean» te worden. Volgende ploeg reist naar Sint-Trui den: Van Geersom, Stal- laert, Van Kemseke, Desan- ghere, Cornelis, Arnolis, Sergeant, Dierickx, Salva dor, Ferrera, Van Roy. Wisselspelers: Trappe- niers, Imbert en Limpens ABl Londerzeel - S.K. Sint-Niklaas Londerzeel heeft enkel in de eerste periode zijn tegenstander van ant woord kunnen dienen. S.K. Sint-Niklaas kwam' net vóór rust op voor sprong via een kopbal- doelpunt van Ivo Wou ters. Voordien al, had Luc Van Haevere een strafschop gemist. Na de rust werd het tel len geblazen want toen toonde de jonge Van Os- selaer de neus aan het venster. Hij scoorde tweemaal, achtereenvol gens in de 70ste en 77ste minuut. Beirinckx kon de stand aandikken eni ge minuten later en vijf minuten voor tijd legde Pringels de forfaitscore vast. In het S.K.-team traden aan: Jan Smet, Caers, Nijs, Van Haevere, Bei rinckx, Wouters, Van Bladel, Lodewijckx, Be vers, Rodrigo en Van Osselaer. Stickens nam de tweede helft voor zijn rekening, terwijl ook Tony Van Gulck en Pringels het team konden vervoegen in de tweede periode. Zondag a.s. voor de wed strijd tegen La Louvière kan trainer Van Boxelaer geen beroep doen op Van Haevere en Rodrigo die beiden geel geschorst zijn. Wellicht vinden we Jan Smet opnieuw in het team opgesteld van bij de aanvang. A G. Wlodek Lubanski was reeds druk in een Pools onderonsje gedoken met zijn landgenoot Lato, toen we even gingen informeren naar zijn eventuele kon- traktverlenging. «Er zijn reeds enkele kontakten geweest, maar er is nog geen definitieve beslissing gevallen. Ik meen evenwel te mogen aannemen dat de kontakten goed verlopen en er in de onmiddellijke toekomst een akkoord in- het verschiet ligt.» Mogelijk opnieuw bij Lo keren dus, de ploeg die aan zijn twee Polen gedurende cffe tweede helft weer heel wat plezier beleefde? «Mogelijk, maar het ple zier was vandaag ook van onze zijde. Het is een ware spektakelwedstrijd gewor den met veel aktie en tenslotte ook vier doelpun ten. De eerste helft hebben wij vooraan wat te weinig bewogen, zodat we voor doel weinig kansen kregen. Daarna is Gregor wat meer achteruit gaan spelen en konden Preben en ik er gebruik van maken om in de vrije ruimten te spurten. R.C.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29