gMgJMg) n V. Is voor Rapid de kous af? Die eerste vervloekte set.. Zonder geschiedenis Woord gehouden Zonder tegenstand Al te gemakkelijk Boeiend Geen klusje jve Snakken naar het einde? Eindelijk Redding nabij Baasroodse juniores doen het goed Ho 27.2.1981 - De Voorpost Nationaal herenvolleybal Nationaal herenvolleybal Opglabbeek - Rapid St. £,:klaas 3-0 Het is in meerdere opzich ten een zwarte dag gewor den voor de Wase hoofd stedelingen. Niet alleen werd bij mede-leider Op glabbeek fel verloren maar de overige mogelijke degra datiekandidaten wonnen al len hun wedstrijd! Temse, de laatste weken in goede doen, deed Seraing in 't zand bijten; Achel bewees tegen Elsene dat het de ploeg niet is die zal zakken en Olaerts Genk, waar de jonge ploeg homogene prestaties begint op te brengen en resultaten boekt, liet Torhout punten- loos huiswaarts keren. Spe culeren op prestaties van mede-concurrenten helpt Rapid dus geen zier vooruit. Zij moeten het in de eerste plaats zelf waarmaken! En baserend op de minder fraaie prestatie afgelopen zaterdag zijn we eerder geneigd daar niet meer in te geloven! De absolute wil om te winnen, de inzet om tot het uiterste te strijden en fraaie combinaties! Nee, dat stellen we bij St. Niklaas niet vast! In Opglabbeek is Rapid amper in 't spel geweest. Enkel in set drie waar bij een 10-5 stand heel wat balwisselingen tot geen punten beraden, kon Rapid tijdelijk standhoudenl Het is dan ook geen sinecure iets positiefs uit deze afstraf fing neer te pennen! De receptie faalde aanzienlijk. Over het ganse verloop van de wedstrijd heeft Opglab beek noot problemen gehad met de Waaslanders. Vooral Bengaerts was dé grote man! De thuisploeg, waar iedereen z'n duit in het zakje deed, was z'n aanhangers een flinke revanche ver schuldigd na het verlies bij Seraing wat voor St. Ni klaas een bijkomende hin derpaal was. De setstanden 15-7, 15-5, 15-5 wijzen de zwakte van de bezoekers dan! Na het vrije weekend, komt de andere leider. Leuven op be zoekers aan! Na het vrije weekend komt de andere leider. Leuven op bezoek! Weer geen puntenwinst? Waarna de beslissende duels op het programma staan: naar Achel en aan huis tegen Genk! En zolang er hoop is bij de spelers... hb Nationaal herenvolleybal St. Gillis Waas - Veurne 3-0 We kunnen het ditmaal zeer kort houden: de thuisploeg heeft in een kommerloos duel één van de gemakke lijkste zeges uit het aan gang zijnde seizoen behaald Blauw-wit legde een rustig meesterschap aan de dag dat door de bezoekers nooit werd in gevaar gebracht! Ofwel waren ze niet bij machte ofwel stonden ze reeds bij voorbaat als een geslagen ploeg op het ter rein. Dit alles maakte het de thuisploeg nog zo gemakke lijk om de twee punten in de wacht te slepen en z'n punten totaal aan te dikken! Weinig verandering in de top van de rangschikking waar ook Gent met dezelfde score was van Asenede, de komende tegenstander van Sigivok. In een wedstrijd die men totaal overklast, is de concentratie opbrengen over de ganse duur van de partij wel het moeilijkste probleem. Na vlotte 15-6 en 15-9 setoverwinningen kreeg Veurne aansluiting in de slotsel tot 8-8 te meer de thuisploeg z'n kalmte enigs zins verloor en nerveuser begon op te treden! Toch liet de thuisploeg een ruime 15-8 eindstand optekenen! Bij coach Van Buynder ligt wel de zware taak z'n poulains alle rust en kalmte op te brengen in moeilijke omstandigheden die zich de komende weken zeker zul len voordoen. hb R.T. Lokeren - Chièvres 1-3 De opsmuk bij Real Testa, voor het hoog bezoek van koploper Chièvres, heeft weinig baat gebracht. En dat was juist het grote verschil tussen beide teams: in grote omstandigheden bleef de thuisploeg nooit zichzelf daar waar het Waal se «.haantje» nooit z'n even wicht verloor en niet uit z'n lood was te slaan. Testa akteerde nooit op z'n ge woon peil van de laatste weken. De zenuwen? On derschatting? Waarom in de rol van underdog? De wed strijd had wel een andere wending gekregen als die eerste set niet door de Lokeraars uit handen werd gegeven. Wanf Lokeren was heel goed vertrokken! Bij een 14-11 stand rateerde Testa niet minder dan ne gen setballen! Het werd een zware science-fiction - set waar de ervaren ratten van Chièvres (3 ex-Asubspelers) het uiteindelijk haalden met 17-19. Moreel zat Testa in de put! Deze slijtageslag duurde 45 minuten en was als een match in de match! Het had een hele dosis kracht gevergd, wat zicht baar was in set twee! Testa verloor met 9-15 cijfers door het sublieme aanvalswerk van de bezoekers! In deze set kwam vooral de onkun de van de hoofdscheids- rechter aan het licht! In een later stadium zou dat mede de oorzaak worden van het definitieve verlies van de Waaslanders. In set drie werd coach H. Thienpont door een geel-rode kaart van het terrein verwijderd. Faalden de thuisspelers vooral op de pass, in deze set konden zij de sterke Walen, geniaal aan het net, via de hoge aanval van zich afschudden en zo de stand milderen (15-13). Chièvres toonde zich echter een waardig titelkandidaat in set likken om dan volled vier! Lokeren verzwakte .opgemonterd naar Kuun zienderogen; vooral de spel- af te reizen om dit ond« verdelers lieten het afweten maats presteren door e< en de zege voor Chièvres klinkende zege weg te v stond vast (5-15). De won- gen den kan men nu een week Nationaal damesvolleybal Damesvolleybal Temse Dames - Asub 3-0 Een zwak spelende Asub- ploeg is er nooit in ge slaagd om Temse proble men voor te schotelen. Wat een verschil met de heen wedstrijd, toen Temse het onderspit moest delven! Nu was er van een wedstrijd nauwelijks sprake. Het. werd voor de thuisploeg meer een wedloop naar het einde, een overwinning rijker. In de eerste set lukte Car la Anciau enkele punten rechtstreeks met haar op slag. Toen kwam de zwakte van de bezoeksters reeds aan het licht: 15-5 (1-0). Ook Lieve Van de Velde be leeft terug gelukkige vol- leybaldagen en samen met haar het volledige team. Toen Temse in de tweede en derde set een weelderige voorsprong had, 14-4 en 14-6 waagde het team zich aan meerdere experimen ten. Ook werd aan de wis selspeelsters een gelegen heid gegeven tot spelen. Ge brek aan strijd deed de con centratie bij de thuisploeg verminderen of wilde men de supporters niet te vlug uit de sporthal krijgen. Asub kwam in de tweede set nog tot 15-13 en in de derde set tot 15-12 terug. Maar van een echte dreiging kon men niet spreken. Donderdag speelde Temse haar bekerwedstrijd tegen Vlamertinge. le Provinciaal Heren: Baasrode - Denderhoutem Nadat de reserven het met 3-0 hadden klaargespeeld, was het de beurt aan de eerste ploeg om met een bliksemstart de eerste set in te palmen en slechts één tegenpuntje toe te staan. Overtuigd dat er niets meer kon gebeuren en het nog slechts om een formaliteit ging, begon Baasrode het nu heel wat gemakkelijker op te nemen en hiervan maakten de bezoekers ge bruik om op hun beurt de set te nemen en ook in de derde set op gelijke hoogte te blijven tot de 8-7 stand. Sinda St. Niklaas - Eisden 3-1 De St. Niklase damesploeg wordt wellicht de ploeg van het laatste schuifje van de competitie. Zoals coach Van Mieghem al het doorsche meren zal Sinda een aantal overwinningen «bijeen- slaan» om z'n rangschikking gevoelig te verbeteren! En zoals afgesproken, houdt Sinda z'n woord. De giant- killers van vorige speeldag, Eisden die leider Herentals onverwachts in het verlies smashten, kregen lelijk op hun neus. In de beginfase van de wedstrijd kwam de bezoekende ploeg flink naar voren onder het zwoegend labour van L. De Greyse en M. Swartelé die Sinda's blok terroriseerden (8-15). Vanaf set twee vond de thuisploeg het gepaste ant woord. Annemie Van Meerssche werd verscho ven naar het midden van het blok en Eisden sloeg zich te pletter. Voeg daarbij het reuze ophaalwerk van M. Spaens en de gouden pas sen van C. Broeckaert waa door de aanvalsters J. V; ten' Moorhem en H. Pincé vo< de gepaste afwerking zori Kn den. We zouden de ploewa; oneer aandoen indien wed ver] wervelende C. Joos nif vermelden: zij was overal op alle plaatsen verdediging. De tweede h££T neming spreekt duideli (15-4) hoe Sinda als gehe eej het goed spelende Eisdi inpakte. De derde en viert beurt kenden hetzelfde sp< patroon met de thuisploeg die de touwtjes strak handen hield waar met i niet afgevend Eisden to(jwer wel meer last had aan ha lief was. In de slotset krei Eisden immers éénmaal st bal en Sinda vier kej^ matchbal. (15-12, 16-1 Het hoeft zeker gezegd d de thuisploeg geen schenken kreeg maar geheel steengoed wij g waartegen Eisden zich ma< utei behoren verdedigde. A spraak volgende wedstrijd eloP volger\de zege. Jan Ooms overhandigde de Gilvoc-volleyballers een nieuw trainingspak, (v) Gilvoc: Dendermonde - Melsele 3-2 3-1 Plots begon Baasrode te be seffen dat het zo niet verder kon en met enkele wijzigin- geil begon het opnieuw se Niet makkelijk rieus» te spelen en maakte het verder af zonder dat Denderhoutem er nog aan te pas kwam. Deze laatste ploeg, verleden seizoen kampioen in de B-reeks, verzeilt in een hopeloze si tuatie. De setstanden: 15-1, 11-15, 15-7 en 15-4. De competitie ligt daarmee voor één week stil zowel bij de mannen, de vrouwen als bij de jeugd. HEREN 4e NATIONALE C LA LOUVIERE - JUVENES: 0-3 Het bezoek aan La Louvière de bordjes na zes balwisse- was allerminst gemakke- lingen 14-14 aanwezen, lijk te noemen, want een Van spanning gesproken Waalse ploeg bekampen in en het werd nog boeiender eigen vesting is één van die want Juvenes had niet min- karweitjes waarvoor men der dan acht setballen no- in optimale konditie moet dig om deze set op hun ac- zijn. De heenwedstrijd tief te schrijven. Filip werd verloren met 3-2 niet- D'Hooge die uitstekend ser- ^tegenstaande de overwin- veerde legde de set vast op ning bijna op zak stak, wat 14-16 bewijst dat met deze ploeg De geleverde inspanningen niet te spotten valt. waren bij beide ploegen De 0-0 kwam maar uit even- zichtbaar, maar toch wilde wicht na de zesde balwisse- niemand voor de ander on- ling en dit was dan nog in derdoen. De Waalse hanen het voordeel van de thuis- vormden een zo sterk blok ploeg. De Zeienaars hadden dat zelfs Danny De Maes- niet minder dan negen bal- schalck zich genoodzaakt wisselingen nodig maar zag om zijn aanval over een het werd dan ook 3-3 en de andere boeg te smijten. Een wedstrijd was voor goed attente Marcel Landuyt van start. Het werd 6-11 dropte de aanvalsballen waardoor de verdediging over de verdediging want bij de Ipkalen nog heviger de -actie verdediging» werd en de aanval werd bracht de lokalen met gans aangescherpt Toch konden de ploeg aan het net, zodat zij niet beletten dat de be- geen enkele speler nog op zoekers 8-14 heten aanteke- zijn plaats te bespeuren nen, maar de mijnjongens was. Hiervan werd gretig ontwikkelden op dat mo- gebruik gemaakt door de ment zulk een hard spel dat Zeienaars zodat de stand 6- 11 werd. Onder de nijdige aansporingen van him ka pitein Empain sloegen de mijnjongens terug, maar verder dan 9-14 kwamen ze niet, en het was weer Filip D'Hooge die op 10-15 kon besluiten. In set drie lieten de Zeie naars niets meer aan het toeval over, en schakelden over naar een wat hogere snelheid waardoor de tegenpartij zich diende te beperken tot verdedigen De Zeienaars pakten uit met listige steekpassen en goed gecombineerde aan vallen, waartussen enkele pareltjes, die het applaus van vriend en tegenstander uitlokten. Juvenes liep uit tot 5-11, waarna de thuis ploeg kon milderen tot 8- 13. maar verder geraakten ze niet, en het was Johan Symoens die met een mag- nefieke opslag de wedstrijd besloot. Reserven: La Louvière - Juvenes: 1Q-15; 15-9; 1- 15. Gilvoc het van in het begin zien dat het ernst was. Een zuivere receptie bood de ge legenheid tot een zuiver aanvalsspel waartegen Mel sele geen verhaal had. In één ruk ging het daarop van 6-1 naar 11-1 Melsele probeerde zijn evenwicht terug te vinden en slaagde er aanvankelijk in (11-6). Een opvallend goed akte- rende Heynderickx sloeg Gilvoc echter naar de eerste setwinst (15-8). In de tweede set ging het nog beter. De machine van de thuisploeg draaide zo vlot dat Melsele (toch maar tweede gerangschikt) mocht wisselen met een vernederende 15-0 stand na tien minuten. De derde set begon al even vlot en trainer-coach Pincé had zijn hoop al gesteld op een vroege thuiskomst. Maar bij een 5-1 stand be gonnen de moeilijkheden. Engels uitstekend bediend door Vereeck smashte de thuisploeg in het verderf. Gilvoc's zwakste set is steeds de derde geweest en ook zondag kwam hierin geen verandering. Een 10- 15 uitslag was zelfs flatte rend te noemen. Ook de vierde set ging naar Melsele. De tegenstand van Gilvoc kwam veel te laat (2- 13 naar 5-13). De bezoekers maakten gemakkelijk zet. (6-15). Bij de laatste time-out had de plaatselijke coach aange drongen op een minstens lijdelijk verzet met de be doeling de ploeg zijn even wicht terug te laten vinden. En tussen de vierde en de laatste set volgde er een korte maar ernstige bezin ning in de kleedkamer van de plaatselijken. En zulks bleek resultaat te hebben Bij een 8-5 stand werd ge draaid en Melsele kon daar op slechts één punt meer maken. Uitslag 15-6. Lebbeke - Oudegem 3-2 Zoals verwacht een redelijk aantal toeschouwers voor deze «streekderby». De wedstrijd verliep zeer span nend. Lebbeke was in de eerste set barslecht in re ceptie, en had zenuwen in overvloed De derby koorts zal er wel iets mee te maken gehad hebben. Het spelen in deze match was soms verbluffend, maar ook verwarrend. De eerste set werd gewonnen door een aanklampend Leb beke dat op een 10-14 ach terstand geplaatst werd. In de tweede set liet Oudegem Lebbeke geen kans kwam op 1-1 gelijk. In de derde set moest Lebl ke het onderste uit de k halen om deze voor hun kening te nemen (2-1). hnj Opnieuw kwam Oudeg( opzetten en de thuisplo moest laten gelijk mak (2-2). Door een goed spelend Le beke in de beslissende s ner werden de bezoekers vol1 een voldongen feit g plaatst. Lebbeke won, maar moe er voor vechten De kampioenstitel koi echter alsmaar dichterbij. Na Qti koi aar bij leke ■»rs en i rorj de 1 e< me: Nationaal damesvolleybal P. Kruibeke - Peer 3-0 Als we even de vergelijking mogen maken met de heen wedstrijd, dan kregen we alvast geen heruitgave! Ver hep die partij dan heel spannend (2-3) dan speelde deze ontmoeting zich af in een vrij nonchalante sfeer. Alsof beiden reeds naar het einde snakken! Met knap aanvalswerk stortte Pardaf zich in volle offensief! De kleine ploeg van Peer had alle moeite van de wereld om aan te klampen. Het probeerde al wat in zijn mo gelijkheden lag maar ging de dieperik in met 15-9 cij fers. Peer kende de beste start in de tweede set (2-4) die de thuisploeg vlug te niet deed (7-7) en doorging tot 13-7. Technisch aanval lend was de bezoekende ploeg wel meester wat zich in de tussenstand illus treerde (14-11) maar Pardaf kon toch uitmaken (15-12). De lokalen waren zinnens korte metten te maken met hun tegenstander. In geen tijd bleek alles in kannen en kruiken (14-4). Maar Pard af slaagde erin die kloof zomaar te laten overbrug gen door klungelachtig de punten cadeau te geven. Zo kregen we onverwachts nog volop spanning (14-14) doch de thuisploeg won uit eindelijk het pleit met een 16-14 score. Waar andere ploegen een vrij weekend hebben, speelt Kruibeke morgen zaterdag de ver vroegde partij bij Neerpelt. hb DAMES - 2e PROVINCIALE A Een geslaagd blok tijdens het tref ten Real Testa Lokerei Chièvres (dm) JUVENES - DE KLINGE: 3-2 Seraing - VC Temse 1-3 Temse heeft onze uitdaging van vorige week aangeno men toen we schreven dat het geen bijster goed team was op verplaatsing. Het jongste week-end echter zorgde zij echter voor een verbluffend resultaat. Zij brachten Seraing hun twee de thuisnederlaag van het seizoen toe. Die eer was eer der weggelegd voor Red Star Leuven Meteen zet Temse een stap dichter bij de redding en onderstreept de ploeg ook haar momen teel puike conditie. Na een studieronde in de eerste set, die Temse met 15-11 verloor (l-O) konden de bezoekers met Luc Van de Velde als pletrol, Benny Heynninck, Bosman, Gil bert De Lam per, Van den Eynde en Patrick Aerts de teugels in handen nemen. Een degelijke blokvorming bleek een moeilijk te omzei len hinderpaal voor de Se- raingboys. Temse kwam bovendien aanvallend ook sterk naar voor met vooral Luc Van de Velde en Gilbert De Lam per. De keiharde smashes afgewisseld met spitsvondige lobballen ont wrichtte de thuisploeg. Met 12-15 en 6-15 (1-2) kreeg Temse loon naar werken. De walen bleken het noor den kwijt. Ook in de vierde set waren z-ij niet opgewas sen tegen een ontketende Temse team. dat beslist één van haar betere wedstrijden aan het leveren was De en kele meegereisde bezoeken de supporters beleefden sa men met het team glorieuse momenten in de vierde set. Temse ging geweldig te keer en in een triomf speel de het team de wedstrijd naar zijn einde toe 4-14. Dit onverhoopte succes werd voor Temse moeilijk om dragen De thuisploeg, die beslist geen geschenken wilde uitdelen en zich moei lijk met die toestand kon verzoenen bundelde nog éénmaal zijn krachten sa men en hield Temse liefst 9 matchballen van de over winning. Na de opslag van de tiende matchbal kwam de verlossing voor Temse na een bijna ondraaglijk geworden spanning 10-15 (1-3). Temse heeft dit week-end een volleyballoze competitie zaterdag. De spelers kun nen dus veertien dagen van hun verdiend succes genie ten. Maar hopelijk komt die rust niet ongelegen voor het team dat nu het bewijs Juvenes heeft eindelijk op nieuw met de zege aange knoopt en dit gebeurde ten nadele van De Klinge. De Klingse meisjes lieten in de eerste set duidelijk hun in tenties blijken en het was voor Juvenes meteen harde werkelijkheid toen ze 0-1 achter stonden. Nochtans startte Juvenes met succes en konden een voorsprong verwerven van 13-5, maar toen stokte het raderwerk en konden de bezoeksters uitlopen tot 13-14, en dat eneresterende puntje was ten slotte ook geen pro bleem. De Klinge bleef op tempo 8pelen met een ach terstand voor Juvenes als resultaat (3-5), maar toen lieten de Zeelse dames zien levert tot meer in staat te zijn dan wat hun plaats in de rangschikking laat uit schijnen. Met de komst van de leidersploég op 7 maart naar Tielrode vertrekken de spelers van coach Van Damme helemaal niet kans dat zij het aanvallend spel nog niet verleerden. Onder leiding van Joske Mast booms werden degelijke aanvalspatronen opge bouwd en in minder dan geen tijd hingen de bordjes gelijk. Trouwens oók in set drie zou de Zeelse samenwer king in aanval, opbouw en opslag De Klinge dermate ontredderen dat men via 6- 0 naar 15-3 ging. Deze in spanning was wel een ietsje te veel voor de Juvenes- meisjes die een klop van de hamer kregen en set vier met 3-15 cijfers dienden toe te staan, en weer kon men gaan rusten op 2-2. Tijdens de beslissende spel- beurt nam Juvenes weer loos. Op basis van hun jongste prestaties mogen we ons dan ook aan een spannende strijd verwach ten. Kan Temse weer voor de verrassing van de dag zorgen? het initiatief met fraaie combinaties en een steen harde verdediging. Onder druk van de keiharde aan vallen van Mastbooms, Kint en D'Heer werd het bezoe kende blok een zeef en moest begeven. De Zeelse meisjes begonnen op 13-1 stoom af te laten en dit werd hen bijna fataal. De bezoeksters naderden langs 13-9 naar 12-14, en het was te danken aan de éenmans- spionkop (Gustaaf De Smet) en een woedende coach (hoe is 't mogelijk?!) dat toch nog de overwinning gegre pen werd. Een mooie wed strijd vol afwisseling (met sterk en uiterst zwak vol leybal). Reserven: Juvenes - De Kling: 1-2. Setst. 10-15; 6-15; 16-1^. Buiten competitie en vooral om het spelgehalte te testen in de andere provincies, trokken de Baasrode-junio- res zaterdag naar Bornem om het tegen de jeugd al daar op te nemen. Baasrode inoest hierbij de diensten missen van zowel Eric Moens (weerhouden door training bij de provinciale scholieren) als van Ivo Mes- kens (kwetsuur aan de pols). Na een goeie start in de eerste set nam Baasrode vlot de maat van de tegen strever (10-15). Bornèm re plikeerde in de 2e set. Voor al aanvallend toonden zij zich langs hun 3 grote jon gens l,85m). Na een mooie terugkeer (van 13-7 naar 14-11) moes ten de onzen deze set prijs geven. Met verbetenheid en vlotte kombinaties behaal Baasrode een belangrij zege in de 3e set (9-15). 1 vlottende opslagen Mark Bertin zaten hier ker voor iets tussen. Wi De Decker, knap in elk mein en aanvallend 90%, tilde zichzelf naar hoger niveau; samen Luc Breuckelaers ving 1 het ontbreken van de ta dem Moens-Meskens prin rods* op. Ondanks de mind 5Q goede receptie (Eddy!) we j de 4e set bijna een forma 25 c teit. Jan Doorns, uitsteker in de verre verdedigin l(er; alsook Marc Bertin 5o c Michel Laureys (beiden c slag) maakten het verscl (8-15) D' De setstanden: 10-15, 12, 9-15, 8-15. Een wedstrijd die vertrcf wen geeft. Jo at i ir Pi ibe iterr '•So: raba e elgi! lans jn ti LB-(

De Voorpost | 1981 | | pagina 30