KiTRRftVRIi AALST 1981 ROEPEN HEBBEN HELEMAAL GEEN EBREK AAN ORIGINELE IDEEEN EN ANTASIE l/at biedt de Aalsterse karnavalstoet? •PROGRAMMA CARNAVALFEESTEN 1 V{ De Voorpost - 27.2.1981 - 7 iterse Karnavalstoet 1981. Wat zal het worden? Deze g spookt op deze dagen in elke karnavalist rond. Zal t weer op zijn mooist zijn? De karnavalgroepen twijfe- er in ieder geval niet aan. Méér dan 50 uitbundige ken karnavalvierders hebben tijd, geld, moeite, ener- in hun praalwagens gestopt en hopen er het beste ef g erra e or wf;' wei nalir Ve rage /eze noo late ndri het t gel diep zal 9 h narn isse i da n m u (eet ook wel dat de ene (S^ijtueler is dan de andere, nmigen spotten of bijten schaamteloos, anderen en dan weer op een isterlijke wijze de draak teken met het traditione- n v otje nat. 1S v r één ding staat als een torenhoog boven het sr: zij, 52 karnavalgroe- maken dé stoet. Zonder itoet verliest Oiljst onge- feld haar unieke fantasti- charme, en tegelijker- ook een groot deel van denderende aantrek- j ze skracht. En dat moeten nu juist vermijden. Zo- zal Oiljst 'n ferme buite maken in vertikale (per) Ot h '9- /an aar toec s groe setr f we ieteitjng natuurlijk en zul- Ra wij ons degraderen tot oksels, met een onver- Ibaar bitter en wrang na- die akje, van het levensblije js f sfeest «karnaval». Trot- daarom de koude en allemaal zondag om- eks drie uur af naar de te Markt of omgeving en mee genieten van de terende karnavalstoet 52 karnavalgroepen zul- hun beste beentje voor- f in en daarom rekenen zij "jullie aanwezigheid. In tijd van krisis schotelen rllie gratis en voor niets spektakulaire show neeir, die best te genieten als je het kleurrijke ge- bekijkt vanuit een kar- 3a| - albril. Jullie zullen er Jschien een stel koude aan overhouden, r dit pijnlijk gevoel zal 'list gekompenseerd wor- door het warme gevoel «Dat kan Oiljst allien», dit gebied mogen we al- aal best eens chauvinist De rest is allemaal blaba arie. biedt de Aalsterse Kar- alstoet 1981 (In alfabeti- volgorde) ons vast: Big Jim and aval met een Engelse ongetwijfeld heb je al oord van de Schotse jon gelui, die sinds enkele jaren bij ons te gast zijn. Ook dit jaar zullen ze ons vervoegen, maar deze keer met 'n echte onvervalste Highland Piperband. Het on derwerp van Aaft ons vast wordt dan ook in dezelfde richting opgebouwd. Het wordt dus een bonte groep schotten op weg «to the big Oiljst Carnaval» met de no dige flessen whisky, typi sche kostumes en attri buten... Boival: 't Aat ospetoal eit afgedoon, na gommen nor de Siezegemloon. Alles begon in de jeugdklub Ypsilon en daar zijn ze «al- tojd» gebleven. De sfeer en samenwerking is daar im mers voortreffelijk. In de stoet krijgen ze een zware taak toegemeten: patiënten, pikuren, thermometers, «aal da doktoers- en verpleigstersgerief moe na allemoa! verhooisd werren no da nief gebaa on de Sie zegemloon. Es me dad en mizeire». Wie er niet mee kan lachen, krijgt een ekstra spuitje met een ferme dosis karnaval- vloeistof... D'Aballadoes: Made in Joe en Ee, n'Osbroek zitj er mee. Traditie getrouw hebben d'Aballadoes hun broodno dige inspiratie gezocht in het Aalsterse. Vorig jaar im mers, toen de onoverwinne lijke voetbalploeg op de Os- broek ingepakt werd met een monsterskore, waren er net een paar Yankees die hen voorstelden een sport te beoefenen waar ze wat min der in eikaars weg konden lopen. Na lang gissen, von den ze dé sporttak bij uit stek: «Beisbaai». En daarom geven d'Aballa does een ekstra sportkursus aan alle stijverikken en zwartgallige vastgeroeste gewrichten... De Aalsterse Gilles Deze zijn uit ons karnavalge- beuren niet meer weg te denken: wanneer de Gillis op hun obsederende mu ziek, begeleid door de tradi tionele klepperende klom pen en rinkelende belletjes dansen, raakt het publiek meegesleept in een levens- blijfe feestroes. In '81 vieren ze hun tienjarig bestaan, dus is verdere kom- mentaar overbodig: Gillis zijn niet meer weg te denken uit onze kleurrijke stoet. Meer nog, zij vormen er een primordiaal element van. De Ballatoeters: The Muppets Vorig jaar haalden de Balla toeters een puike prestatie thuis met hun originele bieënplaag met hun verra derlijke angeltjes. Ook dit jaar hebben zij gekozen voor 'n moeilijk te volbrengen on derwerp, vooral op het ge bied van de kostumering, de fijne TV show (The Muppets heeft hen voldoende ge ïnspireerd en zij zullen dan op hun eigen en specifieke wijze een kleurrijke blik wer pen op deze zeer unieke show. Misschien overtreffen ze deze wel? De Berkes van Sint Anna: Heksen Ramanjana van Foutjie Reeds voor de dertiende maal nemen zij deel en daar om hebben ze hun onder werp ook zo ver moeten gaan zoeken. Om er toch iets van te begrijpen, moeten jul lie eerst een woordenschat lesje ondergaan. Heksen toeveressen, Ra manjana dans, van Foutjie van Veir weg. Nu krijg je er kop noch staart aan, maar alles wordt over duidelijk... Dat beweren ze toch. De Boilleboyters: Invloed van de japanse Economie op het Europees Leefmilieu. De Boilleboyters gaan jullie eeneconomielesje voorhou den, gekoppeld aan het on vermijdbare zedenlesje. «De laatste jaren wordt onze markt overstelpt door de ja panse ekonomie. daarom willen wij aantonen dat de west-europeaan langzaam maar zeker dreigt te verzui pen in de vloedgolf van overzeese produkten'. hier bij gaat men vooral uit van «D noo e vr Inn lukk aterdag 28 februari 1981 4 uur: verzameling stadhuis voor het neerleggen van een rouwkrans ter nagedach- inis van overleden karnavalisten 8 uur: Stadhuis, overhandiging door de burgemeester van de sleutels van de stad an Prins Karnaval 9 uur: Iptocht met de Oude Garde e Vegwijzer: Grote Markt, Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat, Keizerlijk Plein, Vrede- lein. Schoolstraat, Dirk Martensstraat, Zeshoek, Esplanadeplein, Vrijheidsstraat, v|Jredeplein, Nieuwstraat, Grote Markt. ondag 1 maart 1981 4 uur: Rondgang van de 53* karnavalstoet, met vijftig Aalsterse Groepen, prachtige raalwagens, door deze groepen zelf gebouwd, talrijke prachtige muziekkorpsen en lajorettenpelotons. e Aalsterse Gilles trekken opnieuw mee. 4 uur: forming van de reklamestoet iveniersstraat (hoek 't Slot), Jan De Windtstraat, Dr. De Moorstraat en aanpalende traten. Vegwijzer karnavalstoet Hartlaan, Leopoldlaan, Moorselbaan, Hoveniersstraat, Molendries, Sint Anna- rug, Werf, Vaartstraat, A. Liènartstraat, Stationsplein, Stationsstraat, Esplanade- lein, Zeshoek, Dirk Martensstraat, Koolstraat, Gentsesteenweg, Gentsestraat, laanderenstraat. Keizerlijk Plein, Colinetstraat, Geraardsbergsestraat, Sint Kamiel- traat, Maanstraat, Zonnestraat, Korte Zoutstraat, Lange Zoutstraat, Grote Markt, lolenstraat. Werf (ontbinding). "1.15 uur: ote Markt: 1' grote Rondedans door de Aalsterse Gilles. Sinaasappelregen 9.30 uur tadhuis - Trouwzaal: Prijsuitreiking muziekkorpsen laandag 2 maart 1981 'S g vo<j 3 w< e hii ledép je, i m neu mor f|. Ider 8. ieth >ri n d raaii :ht toni ooi c'ei vei ërgaderzaal Openbare Werken - Stadhuis oekennen geldprijzen aan de groepen door het Stedelijk Feestkomité. reject karnavalstoet zondag 1 maart 1981 intj: H. Hartlaan, Leopoldlaan, Moorselbaan Imloop: Molendries, Sint Annabrug, Werf, Vaartstraat, A. Liènartstraat, Stations- lein, Stationsstraat, Esplanadeplein, Zeshoek, Dirk Martensstraat, Koolstraat, Gent- Jsteenweg, Gentsestraat, Vlaanderenstraat, Keizerlijk Plein. Colinetstraat, Ge- lardsbergsestraat. Sint Kamielstraat, Maanstraat, Zonnestraat, Korte Zoutstraat, nge Zoutstraat, Grote Markt, Molenstraat, Werf. zi u trel SEN lr e 'aject Karnavalstoet maandag 2 maart 1981 it forming: Felix De Hertstraat en Dr. A. Goffaertstraat e mloop.Geraardsbergsestraat, Keizerlijk Plein, Vredeplein, Vrijheidsstraat, Esplana- eplein, Esplanadestraat, Vaartstraat, Werf, Molenstraat, Grote Markt, Kerkstraat, ontstraat. )ntbinding: Houtmarkt. het embleem dat nu wat uit de aktualiteit verdwenen is, maar daarom niet minder - in' is, nl. -kernenergie, neen bedankt'. De bommaloeters: het pro bleem van de ellentriek en den gaas de bommaloeters hebben het in 1981 gemunt op de elektriciteits- en gasvoorzie- ning. Vorig jaar immers was de oprichting van een inter- kommunale een onderwerp dat voortdurend in het mid delpunt van de belangstel ling stond en waarbij het standpunt van minister Gal- le wel wat stof deed opwaai en. Daarom zullen de Balla toeters deze prangende kon- troverse rond de al dan niet gemengde interkommunale op de best mogelijke wijze uitgebeeld worden. Dat be looft alvast wat! De Brikaljongs: A zoee een cirk Deze keer niet traditiege trouw, gaan de Brikaljongs de politieke toer op, alhoe wel het toch een storm in een leeg glas water wordt. Hun mening staat immers rotsvast: «Weir kennen ten slotte ni blindj bleiven vér al da gemèm». Daarom vinden zij «giel dénnen politieken boel een gralèke cirk. Mier nog, een mobiele cirk». De Brosseleers: De Brosse- leers in de prehistorie Zij bieden jullie een mis schien nogal moeilijke ver teerbare biologische boter ham aan. Maar als jullie eens gretig doorbijten, zal het wel zijn uitwerking heb ben. Het wordt een kombi- natie van enerzijds de evolu tie van de dinosauriërs uit de geologische «jura» periode en anderzijds van de Keno- zoicum. Daarom zal je een aantal gevaarlijke vleeseten de rovers aantreffen op hun trekwagen. Alle leden wor den gekleed in de typische klederdracht, en de mensen worden uitgerust met ge reedschappen, wapens en andere benodigdheden. De Destereers: Elk zenne voegel Opnieuw gaan de Dester eers de nationale toer op. Maar wat het meest is opge vallen is ons klein landje, viel natuurlijk in Oiljst te be leven. Verleden zomer wa ren er immers op één dag twee betogingen: «Den ei- nen ver de voegelen en an deren teigen de voegelen». Dus Minister Galle en zijn voor- en tegenstanders sa men met de Destereers, «elk met zenne of zonder voegel». De Frakodarissen: Geift zjang zonder ne frang Zij zullen Aalst hét Nieuwe transportmiddel anno 1981 voorstellen: «Geir zetj kenne zing hoe da geir gratis en ver niet kentj verplossjen nor zonneger oerden. Dus géén energieproblemen meer, want iedereen samen met de Frakodarissen. De Gaa-Lowie's: Wat baten wettel en bril als den oil nie boiten en wil. De Gaê-Lowies zijn dit jaar bij de pinken: zij denken aan de komende gemeente raadsverkiezingen van 1982. Politiekers worden uitge beeld als hazen die achter een politiek gekleurd wor teltje aanzitten. Tuurlijk ho ren daar uilen bijkijken. Lachingrediënten zat dus voor de niet-uilen. De Geldsmijters: Carnaval in kabouterland De geldsmijters, jeugdvrien den maar ondertussen uit elkaar gaan wonen en al ge trouwd, willen ook hun reëele bijdrage leveren aan het Karnavalgebeuren. Ver der kijken zij nooit op kosten, en vinden zij «die beruchte 500.000 ballekes» helemaal geen drama! Plezier maken doen ze toch, dit keer in ka bouterland met heksen, elk- jes, kabouters, reuzen en... derop en deraan. De Gentlemens: Maffiosi Alosta De Gentelemens zorgen voor een wagen waarop een Italiaans maffiafeest, tuurlijk op zijn Aalsters aan de gang is. Terwijl het vermoeiende dansfeest aan de gang is, maakt de kok in zijn keuken de gerechten en dranken klaar. De wagen wordt bege leid door een (Italiaanse) fanfare, carabinieri, dikke vrouwen en zelfs grote klei ne kinderen. De Kaloeterskabassen: Na gommen ne gank, terminus katastrofal Omdat we allemaal moe ten inleveren, gaan de Ka- loeterkabassen op de vlieg- kiptoer met de deficitaire maatschappij Vabena naar de Terminis Katastrofal. Par mantige doorgewinterde Ka- loeter Air-Hostessen met alles derop en deraan (som mige zijn wel iets vergeten) begeleiden, soigneren, ver troetelen ze alle ministers, partijbonzen op hun mini- karnavaltrip doorheen onze Keizerlijke stede. Daarom vragen ze aan julli ook geld mee te brengen naar de stoet, zodat ook jul lie kunnen inleveren. De Kazjoebereers: De niev' ambassadrissen van 't staat Deze eerstejaarsgroep put hun inspiratie in het spijtig uitblijven van de bloemen- feeverkiezing in 1980, op last van het stedelijk Feestcomi- tee. Dit metersgrote gat in het Aalsters kultuurleven zullen zij dan maar proberen te vullen. Het oog zal dus ook wat krijgen, dat beweren zij toch! De Kornissesloipers: Ring ting ting, door goot de belle De titel spreekt voor zich zelf: Ring ting ting door goot de belle, of de perikelen van onze alomgekende telefoon maatschappij. Hallo? Met wie spreek ik?... Ai, tein ist een faut. Ik ben abuis. D'Elementen: Van de neu tronenbom naar de hormo- nenbom Twee problemen die werke lijkheid zijn, bezorgden hen de nodige inspiratie: uit de moeilijke kombinatie van de hormonen- en neutronen bom hebben ze een verdui veld gevaarlijk wapen ont wikkeld, waardoor iedereen eensklaps gaat groeien. Op gelet toeschouwers, geen spannende klederen of wel de knopjes of de ritsen open... De Lodderoeigen: Speciali teit van 't huis In Karnaval '81 wordt door de L.O.D. de draak gestoken met de grote hoeveelheden etenswaren (dat niet alleen) die de feestvieders tot zich nemen. Specialiteit van 't Huis wordt kreeftensoep met veel kleur, en dit moet volstaan om zelfs het sche penkollege nieuwsgierig te maken. De Matotten: De Cantinière 1981 betekent voor hen hun elfde verjaardag. Matot is synoniem voor een lelijke misvormde aardbei! Dit wil echter niet zeggen dat hun onderwerp ook misvormd is. Integendeel. Zij willen hulde brengen aan een ietwat ver getelheid geraakte figuur, de chantinière. Er is echter één belangrijk verschil: nu spelen de man nen voor cantinaiere en de vrouwen de zware slachtof fers... De Moikes: Tjé Jonges fan te Post De Moikes willen de toe schouwers sensibiliseren voor een prangend pro bleem, dat de laatste tijd steeds meer en meer in de aktualiteit opduikt: over werkte fakteurs met volle en uitpuilende post- en geldzak ken, en zich daarmee allerlei schandalen op de «fakteurs- kabas» halen. De Moeispotten: Oei met de koei, in Komen zitten de goej? Na het suksesrijke Jaar van het Kind, worden de kin deren in 1980 opnieuw de dupe van de historie. De be ruchte «koehandel» met de fameuze «Corridor» van Peck naar Armentières inbe grepen, krijgen jullie op een ongeëvenaarde wijze aange boden. De Perrewettemoakers: De schone (Maeght) en het beest. Gil! Gil! Bruk! Bruk! Een bevallige schone «maeght» zorgde in de scho ne Stede Aelst voor kraak nette trottoirs, geurende rio len (naar jasmijn!) en een klaterende fontein in het park. Maar ondankbaarheid is 's werelds loon. Sommige jaloerse typen haalden er hun monster bij, en de strijd is meteen aan de gang... «zullen enkele trouwe rid ders het halen op de twee koppige draak? De Pikante Kastaars: Al schommelend goan we voesj met de stadskoesj De meesten kennen wel nog die oude stadskar. Wel, die koesj hebben de pikante kas taars uit het museum ge haald, en voortgetrokken door een beispeireken. Deze groep trekt er voor de 14e keer op uit en hoopt met hun 3 wagens binnen de 5 eerste te geraken. De Saazers: Beiter in 't groeit verzwommen as in 't klein verdronken Alles begon bij enkele leden van de scouts, die graag «saazen», d.w.z. de bloemet jes eens deftig buiten zetten. Na het fijne sukses van ver leden jaar, hebben ze het nu meer serieus aangepakt. Een kreet, die jullie nog veel zul len horen ongetwijfeld «Saaaaaas». Zijn opgang in de gewone opgangstaai is niet meer te stuiten! De Schaa Patekes: De jeugd- pompiers van Aalst .Eindelijk zijn de Schaa Pate kes groot genoeg (3 jaar) en mogen ze aansluiten bij de jeugdpompiers van Aalst. Let wel, de kazerne is geves tigd in J.C. Zonnestraat. En de kazerne is geopend tij dens karnaval. En de pom piers gaan mee in de stoet, om den brand te blussen! De Schramoeillekrabbers: Nentj zal toit woizen Deze Schrameoillekrabbers brengen een onderwerp met veel variaties op allerlei ma gische vormen. Dus tover achtige spreuken, een clow neske goochelaar met de no dige attributen welke door het dak van een luksekar breekt. En de magische mu ziek mogen we ook niet ver geten. De Sjiepeerekes: Poef - Poef??? Poef - poef staat bij de Sjie peerekes voor de alomge kende geldproblemen bij ons genegen Belgisch leger. Dit wil echter niet zeggen dat er zal bespaard worden op plezier, leute en ambiance, integendeel. Dit wordt nu ek stra veel achterover gedrukt. De Sloddergalojssen: Oetjen Patoetjen De Sloddergalossen maak ten het me duidelijk en tege lijkertijd nieuwsgierig in één zin: «Oetjen, Patoetjen, woor zitten de beste noeitjes in... Ier of door ge wetj wel woor... een keje 't ons na ni zeggen...' weir zullen eir da me carnaval oitleggen!» De Snottebellen: De beklim ming van de Jan Dokusberg Deze eerstejaarsgroep stelt ons een weinig beoefende sporttak voor nl. Bergbe klimmen. De berg wordt Jan Dokus, tussen «den Heer- ing» en «den Osbroek». Het spreekt vanzelf dat deze be klimming vermoeiend is, en dat er op tijd moet gesmeerd en bijgetankt worden, maar dat is de «techniekers» hele maal geen zorg! De Tjoeppenneizen: Zo was 't en zo zal 't blijven In hun tweede levensjaar is er een belangrijke omme keer in hun groep geslopen: het sterke geslacht moest de duimen leggen voor de vrouw, en deze zwaait nu overmoedig de skepter: en de pantoffelheld, die voor dien hoog van de toren blies, mag nu allerlei «leu ke» karweitjes opknappen... De Toisers: Neptunus be zoekt onze propere Dender Nog niet zo lang geleden vernam Neptunus, koning der Zeeën van de vis dat de Dender eindelijk proper aan 't worden is. Daarom zal Neptunus, na zijn reis op de walvis, een geschenkje mee brengen voor Minister Gal le: een oerdegelijk zuive ringsstation. Door zemme na: Ode aan de voil Jeannet «Door Zemme na» zal zich graag ontfermen over het lot van de Voil Jeannet. Waar is immers de tijd dat onze stra ten wemelden van dergelijke verschijningen? «Door zem me na» zal deze gapende leemte opvullen: iedereen zal zijn zaligheid krijgen door «Jeanetten», uitgedost met de meest onmogelijke attri buten. Ja Watte Jong: De Disco- Piemelvangers Deze groep zorgt voor een fijne parodie op de swingen de disco, in al zijn facetten, toegepast op de vlindervan gers én op de vlinders. De «Rollerskate» doet dienst als praalwagen, met daarin de piemelvangers. Kamillekes: Disco - Kamille- keskeizersgardeshow In tegenstelling met de lied jes van Kamiel, gaan de Ka millekes nu resoluut een to taal andere toer op: Oiljster- se disco-glitter met kleur en licht. En hiermee kondigen ze de nakende lente aan met sfeervolle voetballende da- mes-disco-Kamillekes-Kei- zersgarde show. Kartasj: Oilsjters Guiness Book of Records Voor de vierde keer trekt Kartasj er op uit, en ze zullen weer bonken geven, althans dat beweren ze toch. Ze zet ten immers de verschillende imposante rekords ekstra dik in de verf. De Zwarte Man tekent alle rekords op van de prominenten die op de ter rassen van de Grote Markt vertoeven. En het wordt een dikke boek... Kweit ni wie: Tropenfilan- troppen in Aalst Deze groep bestaat uit een aantal leukerds, die reeds vroeger een hechte vrien denkring vormden, maar met karnaval steeds uiteen viel. Daarom beslisten ze maar een karnavalgroep op te richten. Onderwerp wordt een afdeling van een leger eenheid, die afzwaait en per boot terugkomt na twintig jaar de beschaafde we reld niet gezien te hebben. Zij staan tegenover deze maatschappij maar simpel, maar de afzwaai wordt toch uitbundig gevierd! Lotjonslos: Ze komen deraan Deze groep is erg karig met uitleg. We weten gewoon dat ze er aan komen, maar met hoeveel, wie, wat, waar, wanneer is een groot vraag teken! Niks Weert: Zelfs ver annen bosjotto parkeirgeltj Deze jonge groep dankt haar ontstaan aan een paar figu ranten ajuingilles '78 van de Prinsen Caemere. ledereen weet dat alles in het verkeer verkeerd gaat en ook ver keerd wordt opgelost, maar een oplossing laat lang op zich wachten! Daarom pro beren ze de benadeelde per soon tegenover de schuldi ge te tonen wat er zo alle maal misloopt! N'Oeverschot: Misere op groeite schaul Voor de vierde maal zoekt deze groep naar het meest aktuele, het meest komische onderwerp: dit jaar wordt de schijnwerper gericht op de polemieken die onze heren op politiek vlak doorworstel den. Maar nu zijn de rollen omgekeerd: wij gaan met centjes lopen en zij mogen bezuinigen en inleveren, Oeiren en poeiten: Oilsjt van in den toid van vriet lank veiren doozeleer Deze groep met oeiren en poeiten keren resoluut terug naar de goeie ouwe tijd... maar meer willen ze niet kwijt aan de «kerjeize- neizen». Okkosje: Als clou heje nogal okkosje Overwegend jongens tussen 16 en 23, maar wel met een degelijke dosis karnavaler- varing, brengen op een ko mische manier het cirkus met zijn clowns. Het cirkus verdient immers heel wat meer aandacht, want het is een deel van onze folklore en van ons léven. Pertotal: Daafde ge ni ge'n etj ge ni Pertotal wil hiermee een toe lichting geven bij het spekta kulaire Aalsterse Crite rium en de wijze waarop de coureurs de «cols» van Oilsjt overwinnen. Hiervoor hebben ze natuur lijk allerlei hulpmiddelen no dig, zoals «peirekes» en ap pels. Maar er is ook nog het waakzame oog van de wed strijdleider in de technische wagen... Schiefregt, oever: Oilsjt op zen schoeinsjt. «Schiefregt, oever» heeft haar mening en oplossing over het parkeerprobleem (en dat kunnen we van de meeste politici niet zeggen). Men moet immers bijna een universitair diploma in pad vinderij hebben om nog er gens je auto kwijt te gera ken. Zelfs «de zwarte man» slaat op hol, want hij geraakt ook niet meer wijs uit het doolhof! Sjik: D'Oiljsterse voil Jea netten werren discovedetten De titel van «Sjik» zegt al genoeg: deze groep zin speelt op de terugloop van onze roemrijke Oilsjterse Voil Jeanetten. Daarmij zul len deze «dames» er iets aan doen: mooi opgedirkt en uit gedost zullen ze hun imago wat oppoetsen en hen weer op hun welverdiend voet stuk plaatsen. 't Es 't ien en 't ander: 't moest isch slechten toiet werren Een zevende deelname, en dit keer een meer aktueel onderwerp met betrekking op de té duur gewoiden pe trol. Daarom gaan ze maar op zoek achter dit gouden goedje, niet in Aalst maar ergens aan de Noordpool: Een kompleet uitgeruste noordpoolekspeditie met boortoren, slede, poolhon- den, eskimo's en nog andere koude dingen die je een war me lach bezorgen. Vanoigest: De vraleke kluchtmacht «Vanoigest» gaat uit van de idee «Liever ne kleine ple zante dan ne grote ambetan- te» en kiest daarom voor het spirituele kleine boven -het bombastische grote, leder een weet dat een vrouw ach ter het stuur een zondags rijder is, maar wat moet het dan worden in de lucht met een dubbeldekker? Van 't Alverdroi donker: Dop mobiel Uit bezorgdheid voor de massa stempelaars die steeds voor een overbezet dopperslokaal moeten aan schuiven, heeft «Van 't alver droi donker» voor een mo biel doplokaal gezorgd waar zonder doktersattesten doodsbrieven en bewijzen van goed karnavalgedrag overhandigd worden. Voesj: Het leger zonder ben zine verplaatsbare kernkop pen in België Het onderwerp van Voesj berust op een samenvoe ging van twee aktuele pro blemen nl. de benzinetekor ten van het Belgisch leger en de plannen om verplaatsba re kernraketten in België te plaatsen. Het klinkt allemaal nogal wreed en oorlogs zuchtig, m ar het wordt een vredelievende uitwerking: in de loop van de tank ligt een knoop, de personen krijgen een pakje in asbest aange stoken. Weir: Enrico de Fillipijnse mosselprins Dit is overduidelijk: de eks- prins van Aalst en Oost- Vlaanderen en Europa, die, toen hij voor de 15e maal naar de Fillipijnen ging trouwde met een Fillipijnse, staat zoals steeds in het mid delpunt van de belangstel ling. Pladasj: de gevangenen van Lantin Naar aanleiding van de op hefmakende gebeurtenissen in de gevangenis van Lantin, waar de cipier de sleutels aan de gevangenen gaf, beelden zij de cipier uit die gedecoreerd wordt door los lopende gevangenen. Hilari teit verzekerd in Aalst! Dat waren ze, allemaal op een rijtje in alfabetische vol gorde. We hebben een tipje van de karnavalsluier opge licht; maar toch hebben we net voldoende verzwegen zodat u zondag namiddag meer dan plezier zult bele ven aan het ontbolsteren van de Karnavalsnoot. Alle groepen hopen op uw aan wezigheid te Aalst geduren de de Eerste Drie Dolle Da gen van Ma 1981. Laat hen niet in de kou staan! Verle den jaar kregen jullie «ne gralek schoeine stoet meh veel gendarmkes en jeanet- tekes, moar nog mier Mar- cellekes en Kamillekes». 52 karnavalgroepen beloven nog een betere en mooiere stoet en beweren: «Kom en wij zullen jullie graag over tuigen!». Ook de fanfares en muziekkapellekes kunnen en zullen hun muzikaal steentje bijdragen. Jo De Bruyn

De Voorpost | 1981 | | pagina 7