F.S. Band zorgt voor Oiljsterse ambiance op Jefkensbal CANTINIERE IS AF! LEVE CANTINIERE Bern In P ■ngo pe ■zov Hi vc Here Hie hei 1 vie 3 tela tree s rhul even talrijke] t gemald dat menl n vluggfll koele gel ekent tijd ho( Karr s we jaren. Mi ambiance t toch om 10 - 6.3.1981 - De Voorpost In een tijd van «potten» en inleveren, is het haast normaal te noemen, dat «braspartijen» als karnaval, daarvan een weerslag ondervinden. Ook het twaalfde Jefkensbal kreeg daarmee af te rekenen. Daar waar vorig jaar de Sint Annazaal nog volliep met zo'n 1.000 karnavalvierders, kwam men naar schatting nu slechts aan een 500-tal. Werd de belangstelling dus gehalveerd, de ambiance was er in ieder geval heel wat beter dan bij vorige gelegenheden. niet alleen een kostuum! Komische titel, en toch is het zo: als de Garde op zijn beurt mocht, aan haar plicht zou de festiviteiten opent, dan betekent dit meteen het einde ze niet verzaken! van een carrière van een vol jaar als Cantinière. Op een paar Zoals ze het zelf verwoord- dagen na, natuurlijk. Maar de «heersende» cantinière is er de: een Cantinière is een intussen toch nog aan voor de moeite en natuurlijk voor de soort mascotte van de Oude receptie. Drie tot vierhonderd genieters hadden zich allen Garde. Een hoogstaande en zelf vertegenwoordigd. Van burgemeester, via gemeente- sociale taak. Iemand die be- raadsleden tot het onvermijdelijke gevederte toe! Het reid is de eer van deze Garde wijntje was koud en sprankelend en de broodjes lekker fier hoog en in stand te hou- vers: een waardiger wijze om karnaval in te zetten bestaat den! En het is geen klusje voorwaar niet! Prosit Karnaval! van één enkel jaar: ook in de toekomst zal men op haar Cantimere, kunnen rekenen. Zowel in kraantje aan het vaatje is het plezierige als in minder aan- enige dat praktisch nooit gename momenten. Maar Scheiden doet lijden, ook al werkloos wordt! Als 't vaatje vandaag waren het alleen de is het maar afstand doen van niet lekt natuurlijk, zoals dit plezierige die aan bod kwa- een titel die je een vol jaar het geval bleek bij dit van men. Karnaval is immers dragen mocht. Een cantini- Cantinière DE MAGHT. Dit «in». Van Aalst tot in New ére heeft de edele taak ver- nam toch niet weg dat ze Orleans. Da's over het grote moeid en dorstig mans- en flink op haar taak voorbereid piasken waar ze het moeten sedert de emancipatie ook bleek en van onder haar wei- hebben van een ander mu- het vrouwvolk te lessen en de mantel fluks enkele fles- zieksken dan dit van de Gar- te laven. Een nobel gebaar sen met het welgekende de. Ze kunnen ginder niet dat ten zeerste op prijs ge- vocht tevoorschijn toverde, buiten hun «djass», zoals de steld werd en wordt! Het Hoe het vaatje ook lekken Schotten ze waren er dit jaar ook weer bij het niet zonder hun doedeldinges kunnen stellen. Elke vogel zingt zoals hij gebekt is, maar zoals een Aalstenaar doet dat geen enkele. Dat is een unicum! Een nieuwe Cantinière en een pseudo-keizer! Krijgen we dan straks een nieuwe cantinière, we heb ben nu toch twee Keizers. Al leken en lijken ze wonderwel goed op elkaar. Je moet al eens van dichtbij de nieuwe uitgave van Ka- miel en zijn Kamillekes gaan bekijken om te zien dat je Johny voor jou staan hebt. Je zou warempel denken dat je te doen hebt met een ver jongde uitgave van Kamiel. Alle attributen tot in de per- fektie waren aanwezig. Zèn groize kallot en moestasch, zènnen boik en zèn kostuum! Niet alleen jeugdiger maar nog een stuk mooier dan de werkelijke Keizer die zichzelf misschien met een tikkeltje afgunst juist omwille van dit jeugdige, tussen de fuifnum mers paraderen zag! En moest morgen onze keizer iets overkomen maar we hopen dat dit nog in vele jaren niet gebeuren zal, want we wensen hem nog een lang en vruchtbaar karnaval- leven toe dan hebben we toch direkt de geknipte ver vanger bij de hand. En geen kat die 't merken zal; als ze niet van Aalst is! En intussen maakt Cantini ère Anny zich klaar om plaats te ruimen voor Canti nière Elza. Elza uit de Guido Gezellestraat. Levendig en kwiek waaraan niets laat ver-' moeden dat ze rond de zes tig lentes draait. Een aktief leven achter de rug zowel privaat als in damesbond en karnavalgroepen. En dan Cantinière. Zoiets als een soort bekroning of beloning. Hou je vaatje klaar Elza, en zoals de afscheidnemende Cantinière Anny het zegt: we doen mee, altijd mee, tot de laatste zoete druppel' Tot volgend jaar op jouw recep tie. Veel geluk, vele, ontelba re vele vaatjes en nog meer karnavalgenot! R. SCHOLLAERT De Jefkens waren voor één maal afgestapt van hun niet- Oiljstersen disc-jockey, en hadden de F.S. Band van Mare De Cock aan de haak geslagen. Meteen was suc ces gewaarborgd, daar het viertal reeds op andere en grotere karnavalscenes zijn strepen verdiend heeft. Daarbij kwam dan nog het optreden van de prinses van de derde leeftijd 1980, Anna Verlak, die met haar lenig Oiljst weer eens de zaal in vervoering bracht. Ook Eu ropaprins Enrico, en gewe zen prinsen Johny I en Si mon D'Hondt hielden een meer dan gewaardeerde pot-pourri. Opvallend was ook dat het aantal verkleden gestegen was tegen vorig jaar. Haast iedere aanwezige had de feestneus opgezet wat zeker ten goede kwam vloer, konden we blazen aan den toog, landingsplaats van de kens. De achtste. De ligt in het ziekenhuis, zijn aartsbroeders bec '1°®' ten hem steeds met stellen van een pint hem bij. Daar kwamen horen, dat dit bal een was op alle vlakken, minder volk? Oké! was veel meer plezier, bij konden de rgons heel wat ker werken, rekenen op een diening van het nat, en dat betekent die dagen toch ook positief punt. Toen zo vieren Mare De Cock op attent maakte da show over» was, viel plots op, dat de Sint zaal bijna een kille gaf. Met nog slech twintigtal werd «th dance» vereeuwigd, op een schitterend 1981, die ons inziens plezieriger zal de laatste volk... meer daar gaat het toch Oiljst Karnaval! aan de stemming. De jury had het dan ook verre van gemakkelijk om de prijzen toe te kennen bij het verkle- den-défilé. Ten slotte viel de keus op Mevrouw De Dec ker, die als zigeunerin een trouwe weergave bleek te zijn van de zigeuners een paar honderd meter voorbij de Sint Annazaal. Als twee de kwam groep De Looze op het podium en derde werd Keetje Tippel. Tijdens al dat geweld op en rond de dans-

De Voorpost | 1981 | | pagina 10