1 Ei KARNAVAL HOU JE VAST, WE KOMEN ERAAN r Willi iKUt» DE NACHTMERRl va, DIT WEEK END HALVE PRIJS OP FOOR 12 - 6.3.1981 - De Voorpost Wat ze met «Doorluchtige» nu juist wensen te zeggen mogen de karnavalgoden weten. Feit is dat Stefaan I nu ook «nen doorluchtigen» is. Of 't aksent nu op «door» dan wel op «lucht» moet is ook nog niet uitgemaakt. En daar stond ie dan in al zijn doorluchtigheid te wachten op de sleutels van de aloude Keizerlijke Stede. Ja, want zonder sleutels doe je geen deurtje open en met deze dagen is Aalst eén grote «open-deur». Alle vreemdelingen, zelfs die van Dendermonde zijn er dan welkom. Ze mogen alleen niet zeggen van waar ze komen, kwestie van diskreet zijn en te blijven. En zo mocht Stefaan de deur nog eens symbolisch open doen, ze stond al op een kiertje, want karnaval was het al. 't Heeft anders nooit stilgestaan, sedert die van vorig jaar! Suchste spass dann gibt's nur eins: Fassnacht in Aalst 't Schijnt dat ze dat ginder in Mainz ook zeggen, maar wij Aalstenaars, chauvinisten als we zijn, weten wel beter. Hier brandt de «karnaval- lamp». Ginder is het maar het bleke schijnsel van een pietlullig kaarsepitje. Zou ik of zou ik nu niet willen branden. Hier stonden allen klaar om te startten, de handen al over de streep. De burgeva- der, door Frans familiair om gedoopt met zijn eigen voor naam: Lowie ja met kar naval is dat toch één grote familie, en je familieleden mag je dan minstens toch bij de naam noemen noemt ze in één adem: zwalpoiren, plekploosters en nachtwag- gongs! En onder deze geme ne noemers heeft ie het gan se karnavalvolkje verzameld. Ze zeggen dat de echte «spi rit» stilaan verdwijnt. ZE zeg den dat, maar laat ze maar, want de echte kriebels wa ren er weer. Je kan ze niet ontkomen. We hebben ze zelf gevoeld. Onmerkbaar komen ze opzetten. Onweer staanbaar, hoezeer je je ook verweren mag. Z'hebben je totaal te pakken voor je er weet van hebt! Zo is het met karnaval. Telkenjare opnieuw. Zoals het ook steeds weer lente wordt. Laat die pluimen maar wuiven, geïmporteerd of niet. Of laat ze maar maandenlang aan masto donten bouwen, ze hebben er intussen ook nog een hoop lol aan. Karnaval is iets dat je zelf beleven moet. Dat kan geen ANDER voor jou maken, 't Komt van binnen uit. En dat kan niet verloren gaan. Hoezeer en hoeveel ze er gaan over debatteren. Buiten die zwalpoiren en nachtwaggongs waren er ook nog een paar schepenen om mee te genieten. Ééntje stuurde zijn kat, maar die was er! Marcel ging de Fidele op peppen! Ja, zoals ze het zo «schoein» zingen: 't Es mor ien, mén ieneg Oilsjt! Voor de burgemeester wordt het nu een koud kunstje om zich te verkleden. Immers van Frans kreeg ie een kompleet Voijl Janette- kostumeken. Nen blaan tab bord, een tettemoesj, ne kor- sei, 'n vazosje die altèt lacht en als kroon een karnaval- hoed van de witte produk- ten. Zonder pluimen dan wel met pompommekes. Kwes tie van ook geen ruzie te hebben met dat flosjenge- doe! Enrico die er in zijn doorluchtigheid ook bij was, samen met een andere zeke re Polle, moest het met een wereldbolleken stellen. Pre- tensieus zijn ze hier niet! Foto's voor het (na)ge- slacht! Dat de spirit hier nog lang niet dood is bewees Louis met pure karnavaleske stunt: de fotograaf! Met zo'n baksken uit de «jooren stille- kes» en in een uniek decor heeft ie ze allemaal gekiekt! Lowie als de Roi Soleil (La ville c'est moil), Hooghuys als verkoper van «mattetoor- ten», Keipernoagel in «zènnen bloeiten», De Neve in «droi verses»: 1. Plant nen boeim, 2. Plant nog nen boeim en 3. Hangt 'n blad! Monsieur moest het kleur loos en maagdelijk doen, terwijl A. De Maght gekiekt werd met Kind (Staafken) op schoot! Enrico was de hoofdvogel en kreeg voor zijn beestje een lading voorverpakt eten. Die pluimendinges moeten immers dagelijks gevoederd worden, kwestie van de al lergie tegen te gaan. De ajui- boer, zo zoetjesaan bij de 65 moest het ook nog een keertje over dat soort «voe- gelen» hebben, voor ze Jac- ky Dherde tot schepen van Feestlijkheden bombardeer den, terwijl Kamiel bedacht werd met emmer en borstel om de verkiezing te verzor gen van Marcel: stem socia list stem Marcel! Ja, je weet zo maar nooit van waar de wind komt! Hier kregen ze hem allemaal van voren! En dan kreeg Stefaan einde lijk de sleutels. Verpakt in een lege grote vergulde zak! Zinnebeeld van de stadskas. Stefaan zal wel diep in eigen zak moeten krabben wil hij zich een pintje veroorloven! Maar het onweer is intussen toch over. Is er al eens ie mand over een ajuin gestrui keld omdat er een pluim in zijn neusgat kriebelde! De vetes werden opgeboregen. Ze deden zelfs een scheut water in mekaars wijn. De burgemeester kon gerust zijn: zijn stad en zijn karna val zijn in goede handen. In deze van de Aalstenaar! En diens stedeken is heilig. Karnaval hou je vast, we ko men eraan! R. Schollaert ude Bcht beVèlet De vereniging van foorkramers zocht een middel de kermisfestiviteiten ook het tweede karnaval/ kend nieuw leven in te blazen. Te stimuleren. De vereniging kon daarbij rekenen op de welwille medewerking van het Verbond der Dekenijen Aalst en eveneens op de Marktkoopliedenbond. Er werd dan ook beslist aan alle inwoners half-ta| kaarten ter beschikking te stellen voor alle attrali en kermismolens. Dit geldend voor zaterdag 7 zondag 8 m«art, de Prinsendag Deze kaarten zijn te bekomen van nu af inj handelszaken die tot de tien Aalsterse Deken behoren, zijnde Geraardsbergsestraat, Hoogstj Hoveniersstraat, Molendries, Varkensmarkt, Kj straat. Koolstraat, Molenstraat en Werf, Moorselq Nieuwstraat, Vlaanderenstraat, Gentsestraat, straten, St.-Jorisstraat, Sluierstraat. Men kan ze eveneens bekomen bij de marktkrams igel 'ag, n bi ale gd 'aar nelc etef te sl

De Voorpost | 1981 | | pagina 12