o «Katrienenbal» chitterend defilee EMEENTESCH00L BRIKALJONGS HERNIEUWEN ZEGE, MAAR KARTASJ BRENGT VERRASSING! De Voorpost - 6.3.1981 - 13 ïavalv ïlwille riijen >nd. ïalf ia attral dag 7 |j; tkramt Karnavalbal van de Katharinisten, traditioneel een Br in de Aalsterse karnavalesbattementen, kende min- belangstelling dan voorheen. Het orkest, «Rey Jacky his Lords» was dan ook nogal naar de overdreven uchtige kant. Totaal-uitslag van de (Carna valstoet: Nadat maandagavond de stoet voor de laatste maal door nieres van de Mattotten, ver- de Aalsterse straten was getrokken, hadden de stoetgan- dienden wel iets beter, maar gers rendez-vous met de heren van het Stedelijk Feestko- de totale verrassing kwam er mité, in de Keizerhallen van de stad. Via heel wat omwe- van de Kartasj-groep mé hér gen, en nog niet afgewerkte reparaties bereikten wij de Oilsjters Guiness-book of re- zinderende en volgepropte Keizershallen. Voor éénmaal cords, die hen een fraaie vijf- was er nu ook vocht te krijgen en konden de droge kelen de plaats opleverde en de bevochtigd worden, iets wat zeker meehielp aan de uitste- daaraan verbonden 70 loe- kende ambiance, waarvoor de groepen zorgden. Voor kes. Uit de top-vijf verdwe- velen werd het een bang afwachten. Zouden zij de gemaak- nen de Destereers, meé elk te put kunnen dempen met de behaalde prijs? Of alleszins zeinen voegel. Een gestadi- toch een deel, want met eigen initiatieven zouden zij er ge achteruitgang van de jon- volgend jaar weer kunnen bijlopen! gens van de Houtmarkt, van hen duidelijk een plaatsje af gesnoept hebben. Nadat de zaal in een echte feestroes ondergedompeld was, op de viering van De Brikaljongs, kon Frans Wauters de groe pen buiten wedstrijd afroe pen; zoals steeds werden de Aalsterse Gilles, de Kamille- kens en de Groep Alkuone in die kategorie onderge bracht. De prijs van Noig voor de deelnemer met de meest erotische uitbeelding ging naar Dany Dhaeseleer's Monokini, met dat agaa zoe mer is. Hij diende deze prijs te delen met nog twee ande re erotiekers Vasjelink, met hun paardengedoe... en Weir me hér Fiflippijnse mossel. Waren De Brikal jongs heel gelukkig met hun nieuwe zege, dan zal de kas- bewaarder toch weer voor 100.000 Fr. bijkomende gel den dienen te zorgen alvo rens de kosten gedekt zijn. Doch dit bleek nog zorg voor later. Nu moesten zij vieren!!! was het aantal verkle- mes individueel, heren indi- leusachtig groot en niet vidueel, koppels, kleine en r dan 239 personen grote groepen. Het moet ge- deel aan het defilee. zegd dat heel wat zorg door onte stoet met als on- vele deelnemers aan hun Irdelingen de reeks da- uitdossing werd besteed en dat door een aantal niet op kosten werd gekeken. In de zaal zelf waar we mi nister Moeyersoen zagen evolueren, wemelde het van gefingeerde prinsen, obers, organisatoren en agenten. Enrico, Simon D'Hondt, Ste- faan en niet in het minst Kamiel toonden zich langs hun beste zijde en brachten sfeer en stemming in de rui me Keizershallen. Een zaal waar de toevloed reusachtig moet zijn om ze vol te krijgen. ninder dan 280 kinde- l adden zich laten in- 'en om deel te nemen, de grote opkomst liep lanisatie wel enige ver- i 9 op. maar de kinde- pdden er niet minder om. In afwachting t vertrek van de op- 'door de straten van kon men op de fclaats vogels van de diverse pluimage Jffen. Het was dan met Éeine achterstand op orziene tijdschema dat iet, onder begeleiding i landelijke politie en genoeg eveneens on- igeleiding van een re- op luidruchtige n beweging kwam. De ale begeleiding werd gd door een radiowa- aaruit de nodige kar- nelodiën galmden, eteen dan ook voor de Ie sfeer zorgde. Begin en eindpunt van de tocht was telkens de jon gensschool. Hierna werd het jeugdige karnavalvolkje de zaal binnengeloodsd waar de deelnemers zich konden tegoed doen aan de smake lijke ruikende wafels. Terwijl de kinderen zich op hun bal aan het vermaken waren, konden de ouders die in groot aantal waren meege komen in dezelfde zaal min of meer rustig meegenieten. Na de «wafelenbak» stond nog een tekenwedstrijd op het programma die door de zeer grote opkomst echter voor de nodige problemen zorgde. Met dit uiterst ge slaagd kinderkarnaval was men op deze wijze de «grote heren» uit Aalst toch nog een dagje voor om aldus reeds in de goede stemming te komen voor de daaropvol gende dagen. AD B De jury, bestaande uit leden van de Kamer, bracht vol gend verdikt. Dames: 1. Simartha, Marie-Rose Van Pottenbergh 2. Goedgekeird deir Gas- tong; Lily Willems 3. E zakske confetti, Maria Meert 4. ex-aequo: Marie de Fran ce en Saram Cay Heren: 1. Pinocchio, P. Leloup 2. Aalsterse Ajuinknaup Koppels: 1. De Verboden vrucht, Kieckens-Roelandt 2. Show- and Drumband, Kara 3. Oiljst en Katrienen gelik- keg getraad, P. Van de Winckel - Leen Aernouts 4. Speilgoed, Van den Bergh 5. ex-aequo: Borg Brossel, Van Boeven gezieng en Lie- venhierbiestjes. Kleine groepen: 1. EX«AEQUO: 1. Donald Duck voor het kar- navaleske (groep Verbes- selt) en Roma voor het artis tieke (Sonck, Cornand, Muy- laert) 2. ex-aequo: Mad|a of a badja. De Poitepit, Katten en Moizen, Charleston, French Cancan en de Ballerina's. Grote groepen: 1. »T Es 't iën en 't ander, Jos De Loose. 2. ex-aequo: Pilsss en Zi geuners. 10 heren, 16 dames, 37 kop pels en 97 leden voor kleine en 42 voor grote groepen Groepen zonder praal wagen: 1. De Perrewettenmoa- kers 797 2. De Moikens 788 3. 't Is tien en 't ander 782 4. De Berkens Sint-Anna 719 5. De Moeispotten 713 6. Sjik 676 7. De Tettemoesjen 636 8. De Ballatoeters 627 9. De Schaa Pateekens 594 10. Oeiren én Poeiten 534 11. De Saazers 527 12. De Sloddergalosjen 515 13. De Boeillenboyters 485 14. Van 't Alverdrei Don- ker 454 15. De Tjoepeneizen 405 16. Petonako 301 namen aan het schitterend defilee deel. De reis naar Las Palmas werd gewonnen door Kris Boman uit Erpe, en de rail- tourabonnementen door Mw. Boucquet en Jan Wel lens uit Aalst. LH kit dat de Aalsterse karnavalkriebels reeds duidelijk loorgedrongen tot in de deelgemeenten, werd op lag 28 februari laatstleden nog maar eens bewezen jfhet geslaagde kinderkarnavalfeest dat te Hofstade had in de Gemeentelijke Lagere Jonensschool. Het liet de eerste maal dat dit feest ingericht werd door uderkomitee, maar dit jaar werden werkelijk alle chtingen overtroffen. Voor anderen, die om één of andere reden niet volledig klaargeraakt waren met de gewenste uitbeelding stelde zich hetzelfde probleem. Werd echter de put te groot, dan was het een geschikt ogenblik om even te gaan denken, aan minder praal, en deel te nemen aan de stoet als niet-gesubsidieer- de, en dan met meer lof? Tot de voorzitter van het Feest- komité Frans Wauters een einde stelde aan het einde loos wroegen in de deelne merskelen. Vooreerst hield de voorzitter er aan, ieder een te feliciteren, met de ge brachte prestaties. Niet iede reen is in de mogelijkheid zich bij de eersten te rang schikken. Desondanks zal de karnavalstoet van 1981 de archieven ingaan, als de beste tot op heden gebrach te stoet, die zeker zijn voet mag zetten naast de toppers als Nice en andere bekende stoeten, en zeker voorbij de Duitse stoeten geraakt is. Op al dit positieve werd echter gauw een domper gezet toen de voorzitter meedeel de, dat ook zij aan bezuini ging toe waren, en dat de schaar dus stevig in de toe gekende subsidies gezet was. Het awoertgeroep werd vlug gesmoord,, daar de uit slag van groepen zonder praalwagen aangekondigd werd. Bij deze groepen vie len er een paar door de mand die zeker beter ver wacht hadden. Wij denken in de eerste plaats aan de Tjoe- peneizen en Van 't Alverdrei Donker. In mindere mate aan de Tettemoesjen. De strijd om de opperste eer, kan alleen maar normaal ge noemd worden. De Berkens Sint-Anna viel juist naast een podiumplaats, 't Is tien en 't ander, viel er juist bij. Het duel om de eerste plaats ging in het voordeel van De Perrewettenmoakers, die met de schone Maeght en het biest, de Moikens met de jongens van de Post nipt klopten. Bij de groepen met praalwagen, zoals altijd heel wat mistevredenen. Mis schien wel ergens te begrij pen als men ziet dat groepen als De Pikante Kastaars, De Gentlemens, Boival en De Schramoeillekrabbers het moesten doen met een heel eind onder de vijftig blauwe brieven. Verheugend was daar echter wel, de steile opgang van de «kleine» en jongere groepen, die zich in de top tien kwamen neste len. De Kornissesloipers, met heren ring ting ting door goot de belle, de Toisers die met Neptunus onzen Denjer bezochten. Niks weert, die zelfs vér aanen Bosj-otto parkeirgeldj vroeg. De kanti- wie verwacht wordt dat zij volgend jaar, aan een serieu ze come back zullen werken. De Lodderoeigen viel met hun specialiteit van het Huis nipt naast het schavotje, zo dat het opnieuw gaat tussen de grote Drie: Kaloeterka- bassen, de Brikaljongs en Lotjonslos. Dat toch nog 54 punten deze drie beste groe pen scheidde is haast niet te begrijpen. Alle drie verdie nen zij de zege, doch twee moeten er van af. Het is dan toch voor ons heel moeilijk te vinden, waar de ene beter is dan de andere, tenzij men punten geeft naar de naam. Eerste werd opnieuw De Bri kaljongs, mé a zoeeë een cirk, tweede Lotjonslos, met ze komen deraan en derde waren de Kaloeterkabassen, met hun terminus katastro- faal, bij wie de kledijkleuren Groepen met praalwagen 1. De Brikaljongs 956 2. Lotjonslos 928 3. De Kaloeterkabassen 902 4. De Lodderoeigen 847 5. Kartasj 843 6. De Destereers 837 7. De Matotten 825 8. Niks Weert 818 9. De Toisers 790 10. De Kornissesloiepers 783 11. De Pikante Kastaars 780 12. De Schramoeilekrab- bers 13. Aaft ons Vast 14. De Gentlemens 15. Boival 16. N'overschot 17. Okkosje 18. Weir 19. De Snottebellen 20. Schief'regtoever 21. DoorZemmenNa 22. De Sjieperkens 23. JaWatteJong 24. Vanoigest 25. Pladasj 26. D'Elementen 27. Voesj 28. Pertotal 29. De Geldjsmoiters 30. De Brosseleers 31. DeGaalowies 32. De Bommaloeters 33. Kweit Ni Wie A.V.H. 771 758 731 717 711 707 706 680 678 634 629 621 598 577 573 569 554 530 529 518 448 366

De Voorpost | 1981 | | pagina 13