«porten zo ZAALVOETBAL K.B.L.V.B. M.T.S.A. SPORT M A R DE... GROOTSTE SPORTZAAK K0RP0RATIEF Gebroeders Lambrecht halen Honda uit schaduw! Schaal Haeck SETOK Heren JEUGDHUIZEN PROPAGANDA-ZAALVOETBAL! lEUWE NEDERLAAG VAN JACA EN KRUIS BEDWANG GEHOUDEN! Te vroege karnavalstemming voor Apostelken Succesvol volleybaltornooi voor spraak- en gehoorgestoorden INIEMEN S.K. HERDERSEM BOEKEN ERSTE SEIZOENZEGE! INIEMEN 0: MASSEMEN - S.K. HERDERSEM: 1-4 De Voorpost - 6.3.1981 - 15 SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN Twentiers en Pallieter, de twee onmiddellijke achtervolgers van de koplopers, werd een uiterst spannende en aantrek kelijke wedstrijd gespeeld. De bezoekers, die over hun volledige kern beschikten, lie pen in een minimum van tijd 1- 3 uit. Net voor het affluiten van de eerste periode konden de lokalen terug aansluiting krij gen. Ook in de tweede helft namen de bezoekers een zeer sterke start, en konden met een voorsprong van vier doel punten op een schijnbaar ge makkelijke zege afstevenen. Door een verwoed slotoffen- sief waren het tenslotte de plaatselijken, die onverhoopt doch alleszins verdiend een punt uit de brand haalden. Pal lieter moest twee dagen later terug in het gelid, voor een achterstallige wedstrijd. Zij be schikten niet over een optima le konditie, en de confrontatie met Efsee is hun dan ook fataal geworden. Desondanks konden zij in de eerste helft aan een verwoede pressing van de thuisploeg, antwoord bieden. Na een gelijkopgaan- de tweede helft, gaf de betere fysische konditie van de thuis ploeg in de slotfaze de door slag. Tanu en Ypsilon, twee middenmotors starten echt voorzichtig in deze vierpunten wedstrijd. Het werd een zeer sportieve wedstrijd, gekruid met mooi aanvalsspel, en even mooie doelpunten. Dat de lokalen tenslotte moesten buigen is toe te schrijven aan hun beperkt potentieel, waar door zij in feite nooit konden meedingen voor de overwin ning. Stand Bosveld 22, Tijl 21, Twentiers 18, Efsee 16, Pallieter 16, Tuf 14, Zenith 14, Terlinden 12, Ypsilon 10, Tanu 9, Spokuon 8, Eureka I 4, Jome 2. A.V.H. lompetitievlak speelde normaal alleen de tweede zater- teks, waar een verrassing van formaat te noteren viel. (tegen Kruis Moorsel, de onversaagde leidersploeg 1 Blauwe Vlam voor de negende opeenvolgende maal Ier nederlaag. Dit derde puntverlies voor de Moorselse rs zal echter geen bedreiging meer vormen voor het veren van een nieuwe titel, dit ondanks de grote zege achtervolger Heizijde bij Giwo. Tegen Apostelken sn, is steeds een moeilijke opdracht. knoest nu ook Royal Spor- [aan de lijve ondervinden, ben de hoge gemiddelde hjd van de Apostelkens, tót het spel heel wat ge ld, doch is er daarom niet jhter voor. Voor de tegen- Iver is het echter een moei- I opdracht, die tempover- leringen door te trekken, was dan ook een lange jpassingsperiode voor de linen van Gijzegem, wat Istelken toeliet in de begin- [het spel te maken, en na op voorsprong te komen bs De Groote. Rond het uur mistte Sergant van een s de kans om die verdien- voorsprong te verdubbelen r zijn schot in de modder- voor het doel bleef steken. Na de koffie ging echter de fysische kracht van de bezoe kers de doorslag geven. Het spelbeeld veranderde zienderogen. Royal nam dui delijk initiatief en reeds na 4' kon Van Langenhove zijn ploeg op gelijke hoogte bren gen. Royal bleef komen en Umberto Ravijts mistte even later de kans om de Gijzegem- menaars op voorsprong te schieten Gelegenheid die hij aan de 12' wel benutte, op voorzet van Van Langenhove Aan de 22' is het diezelfde Umberto Ravijts die voor 1-3 zorgt. De jeugdige overmoed van Royal kent geen grenzen meer, wat Apostelken in de tegenaanval een doelpunt op levert langs Sergant, op hoge voorzet van. Hené Soetinck. Apostelken bezat echter de kracht niet meer om nog ver der door te gaan, wat Mare Maes toeliet even voor het eindsignaal de 2-4 eindscore binnen te jagen. Was Apostel- ken-Royal het voorgerecht, dan mag Rayo Espanol-Hei- plas de hoofdschotel genoemd worden van dit beknopt M.T.S.O.-voetbalweekeind. Was de staat van het veld reeds erbarmelijk toen de voorgerecht-akteurs na de rust op het veld kwamen. De Toe stand was er niet beter op toen de Spanjaarden en de Lede naars elkaar moesten repliek geven. Ondanks de voortdu rende regen ging de partij toch door, en wat de 22 akteurs er van terecht brachten grenst aan het ongelooflijke op der gelijk terrein. Het werd echt iets uit de bovenste schuif. Op alle vlakken: sportief - hard - vlug - individueel vlak - collec tief vlak en aanvalslust van weerszijden was deze topper een hoogstaande gebeurtenis. De zege van Rayo kwam er in de 24' van de tweede helft via Diaz. En het mag spijtig heten dat dergelijke wedstrijd een winnaar moest kennen. Hei- plas verdiende evenzeer een punt. In een andere uitgestel de wedstrijd viel Jaca ander maal door de mand, zodat de titel voor Tinne Boys steeds dichter wenkt. Een negatief geluid kwam uit de doodse stilte van de zondagkompeti tie. Juventus Welle geeft voor de rest van het seizoen forfait. Stand Tinne Boys 37. Jaca 29, Sim- ca 29, Rayo 28, Endoka 27, Melckenbeeckvrienden 23, Rode Duivels 22, Heipias 21, Camu 20, Nieuwe Wijk 16, Dhondt 16, Leeuwerik 10, DDT 7, Lada 7. Zaterdag II: Kruis 34, Heizijde 29, Haltvrienden 29, Kloksken 25, Cobilas 24. Blauwe Vlam 22, Excelsior 13, Apostelken 13. Royal 12, Giwo 11, Par king 8, Jong Timarcha 3. A.V.H. volleybalploeg van de dove meisjes uit het Aalsterse: Maria Verbeiren, Marleen Droeshoudt h Boeten, Martine Gilen, Carine De Groot, Lutgarde Annaert en Suzanne Van de Wiele (Per) Voor de 5de plaats wonnen de Aalsterse meisjes gemakkelijk van Woluwe (Per). Het dynamische bestuur van de KSC Denderstreek met voorzitter J. Vermoesen, ondervoorzitter Lootens en Van Der Beken, schatbewaarder De Jonge, sekretaris Baeyens, sponsor P. Gilles en sportbestuurder R. De Cooman. (Per) middellijk in doelpunten uit drukken. Na 20' kwamen zij langs kapitein Chris Van der Steen op voorsprong, doch nog voor de rust kon Masse- men een flatertje van Steven Callebaut benutten om gelijk te komen. Na de kampwisse ling nam de bezoekende druk echter toe, en via doelpunten van Johan Van den Steen, en tweemaal Chris Perreman oogstte Herdersem zijn eerste seizoenpunten. Alleszins een stevige oppepper voor het nieuwgevormde jeugdbestuur van voorzitter Armand Van Hauwermeiren. A.V.H. Gezien het feit dat leider V.V.T.T.A. zijn bekerkansen moest gaan verdedigen in het kader van de Schaal Van Hecke in Oudenaarde, bleef VV. Bouw noodgedwongen werkloos. Ook Post Erembodegem en B.B.L. moesten niet uitpakken, gezien de slechte toestand van het terrein. Meteen werd het duel van de kleintjes, Callebaut B-Honda, gepromoveerd tot topper. Hekkensluiter Callebaut B, werd in de eerste helft onder de voet gelopen door een goed spelende Honda-ploeg, bij wie het broederpaar Eric en Rafaël Lambrecht, samen met Cannoo en Van Steenbergen voor een 0-4 voorsprong zorg den. Na de rust was de con centratie zoek bij de bezoe kers, die de schaapjes op het droge achtte. Callebaut B kon echter niet voldoende reage ren om de eer te redden. Na de eerder verrassende drawn van S.A.F. bij VV. Bouw, heb ben de belastingjongens zich opnieuw herpakt. Slachtoffer daarvan werd de 10-koppige Coplac-ploeg, dat reeds bij de rust op een ruime 5-0 achterstand geplaatst werd door tweemaal De Vos, Saeys, De Winter en een own- doelpunt van Heymans. Na de rust zorgde een nieuw own- doelpunt van Volckaert voor 6- 0 en legde Van Nieuwenborgh de eindcijfers vast. Door het uitstellen van bovengenoemde topwedstrijden is Somati plot seling alleen leider geworden. Het overklaste Callebaut A in eigen omgeving. Van der Steen, Merckx, Van Heuvers- wijn en Moerenhout scoorden voor de rust. Onmiddellijk na de kampwisseling scoorde Ringoot een tegendoelpunt, doch verder kwamen de moe dige Callebaut-jongens niet meer. Van der Steen kon met twee doelpunten zijn totaal op dne brengen, terwijl Bergh- mans instond voor de zevende treffer. Stand •Somati 6, Saf 5, VVTTA 4. Post Erembodegem 4, Honda 2, Coplac 2, B.B.L. 2, W. Bouw 2, Callebaut A 1Calle baut B 0. A.V.H. Apostelken, heeft zijn gunstige klassering niet kunnen handhaven. Het was nochtans zeer goed gestart. Met slechts negen aanwezigen speelden zij het klaar, om een 0- 1 achterstand, die Leeuwerik bewerkt had langs Hugo Corten, om te zetten in een 2-1 voorsprong langs Gerrit Deshommes. Deze kentering had blijkbaar wat te veel inspanningen ge vraagd van de moedige Apos- telkenploeg, dat dra door de knieën ging, en via opnieuw Hugo Corten en tweemaal Eric Sonck in een 2-4 verlies ge drukt werden. Was de karnavalstemming dus negatief gestart voor Apostelken, dan heeft Arend zonen daarentegen voor een schitterende inzet gezorgd van zijn karnaval. Het werd een zeer sportieve wedstrijd waar in Groen Wit werkelijk van het veld gespeeld werd. Via Da niël Dooremont (tweemaal) en Luc Moens kon de thuisploeg 3-0 uitlopen. Ronny Callebaut verhoogde tot 4-0. Het was Freddy Degrom, die Groen Wit even hoop schonk. Daniël Dooremont zorgde echter on middellijk voor gepast ant woord. Erwin Degrom milder de nog tot 5-2, doch een hat trick van het zuiverste karaat van Ronny Verleyen deed Groen Wit toch even naar adem snakken. Leider Tijl Snas heeft niet kunnen impo neren, bij het zwakke VK. Post. Haast onbedreigd ging het naar een 0-6 ovenwinning, langs drie doelpunten van Wil ly De Jonghe, twee van Pat Van Mieghem en één van Isi De Coninck. Achtervolger Tri poli had het heel wat moeilijker om VL. Moorselbaan van zich te houden, dat meer deed dan zich verweren. De Vrieze opende de score voor de thuisploeg. Jorsi De Nijs ver hoogde, doch via Anné kwam Moorselbaan weer in de wed strijd. Het was tenslotte op nieuw Joris De Nijs, die de Tripoli-zege veilig stelde. A.V.H. De spraak- en gehoorgestoorden van Aalst en omgeving waren andermaal organisator van een nationaal volleybal- tornooi. Met zo'n 200 waren zij naar de Erembodegemse Denderhal afgezakt, om respectievelijk Woluwé, Antwer pen, Brugge, Kortrijk naast Aalst bij de vrouwen te zien-, uitkomen, en bij de heren was het aantal ploegen nog aangevuld met Brussel. 5 in de vroege morgen kwamen deze atleten in Erembodegem aan. Het werd een echte marathon kompetitie, waarin de Aal sterse Heren als het zwakke broertje te voorschijn kwa men. In de schiftingsreek sen diende het Aalsterse sterke geslacht het af te leggen tegen Brussel (0-2), tegen Brugge, eveneens 0-2 en tegen Woluwé men niet verder dan een 1-3 eindstand. De finale ging door tussen Kortrijk en het Brugse team. Na een span nende wedstrijd was het tenslotte Kortrijk, die de tornooioverwinning in de wacht sleepte vóór Brugge, Brussel, Antwerpen, Wolu wé en Aalst. Bij de vrouwen verliep het heel wat vlotter voor onze stadsgenoten. Nochtans dienden zij in de eerste schiftingswedstrijden de duimen te leggen voor de sterke Kortrijk-delegatie, doch in de overige wedstrij den, waren onze Aalsterse meisjes attent, en klopten Antwerpen (2-0), Brugge (2-1) en Woluwé (2-0). Deze prachtuitslagen leverden de Aalsterse girls een tweede plaats op achter het onver slagen Kortrijk, maar vóór Brugge, Antwerpen en Wo luwé. Gezien de grote be langstelling, en de hoog staande kwaliteit van het geleverde volleybal, mag Aalst hiermede zeker één van de vooraanstaandste genoemd worden in het land. Om deze aktiviteit nog wat meer in het daglicht te plaatsen, zouden onze spraak- en gehoorgestoor den er zeker goed aan doen deze nationale konfrontatie volgend jaar te laten inlas sen in de Sportweek van Groot Aalst. Zij zou er zeker niet in misstaan. A.V.H. spelers schommelend tussen de 8 en de 10 jaar, met in 0 8 twaalfjarigen aangevuld werd het seizoen 1980-81 niet zo aangename kennismaking voor de Herdersem- eugd. Wedstrijd na wedstrijd werd het vechten tegen '"ne overmacht, met ploegen waarvan het potentieel meest- bnd de 12 jaar schommelde, reeg, uitslagen waren dan ook ook maar... 5-1. Doch iede- ltie Bnant. Na 3/4 van de kom- reen was er van overtuigd dat rj1'etJtie bengelde S.K. Herder- deze uitslag te zwaar was, en lberji op de laatste plaats met meteen werd het weer hopen <te [weinig benijdenswaardige op betere dagen. En betere rr,at iverage van 0-139. Voor dagen komen er zeker voor igen werd de droom van deze miniemenploeg. Waar- je speler, en dito vaders schijnlijk, volgend seizoen al. izenlijkt. Op Oordegem Zij hebben één seizoen kom- de jeugdige Herder- petitieritme in de benen, zijn kern zijn eerste sei- wat harder geworden, en zul- ..Joelpunt Het werd dan len tenslotte ook al een jaartje jelijr~ mgi airel ouder zijn. Doch deze kranige jonge kerels hebben volgend seizoen niet afgewacht om voor een opmerkelijke presta tie te zorgen. Zaterdag II. ge schiedde als het ware het wonder! S.K. Herdersem, met zijn komplete opstelling, en Massemen, dat zes man ont brak wegens scoutskamp, be gonnen aan een eindeloze glij partij op het drassige Masse- men-veld. Van bij de aftrap bleek dat Herdersem, voor éénmaal spelend tegen zijn gelijke leeftijd, een stapje ver der was, dan de moedige thuisploeg. Hun veldoverwicht konden zij nochtans niet on- or de heren trad de volgende ploeg aan uit het Aalsterse voor de Beker van Vlaanderen. Pol ert, Robert Couter, Walter Van Zwol, Rudy Geudens, Eddy van Bresem, Emmanuel Rpssel, Jan Cock, Dirk De Cock, Franky Huylebroeck, Roger Keppens»en Rudy van den Abeele (Per).

De Voorpost | 1981 | | pagina 15