Stop een Tokodi in je ploeg Jean-Marie Pfaff hopen op mild vonnis Jank-je-wel Freddy in Jean! :orEoR Nationale voetbalkompetitie Jfc vui DIRK ROSEZ: PFAFF IS DE BESTE Junior Wittoeck scoort opnieuw - 6.3.1981 - De Voorpost AA Gent - Beveren: 1-0 Gentbrugge. Sommige mensen steken een tijger in hun tank. Succes verzekerd. Lepe Han Grijzenhout dropte na de koffie in het burenduel tussen (Jent en Beveren de Zaïrees Tokodi in zijn team. Met hetzelf de succes! Want Beveren kan nu wel voor goed de achtervolging op leider Anderlecht in de prulle- mand gooien. Trouwens- wie durfde nog geloven in een voetbalwonder? Alleen naïevelingen! Hoe goed invallersdoelman Dirk Rosez zich ook weerde, het «geval Pfaff» had ongetwijfeld diepe sporen gekerfd in het Beverens harnas. Wat wil je? Daarenboven moesten de Waaslanders het runnen zonder golden jubilaris, Freddy Buyl (rood ge schorst), Wilfried Van Moer (gekwetst) en Erwin Albert (geelzucht). Zonder deze ruggegraat deed geelblauw het nog vrij behoorlijk in een zoutloos Oostvlaams derby dat door zwarte parel Tokodi opnieuw leven werd ingeblazen. De Buffalo's promoveer den de kwieke Zaïrees met zijn kleine beentjes, vol voetbaltruukjes, meteen tot de held van de dag. Tokodi deelde de Gentse aanhang! Twin tig minuten voor tijd sloeg dan toch nog de langverwachte vlam in een vol Ottenstadion. Met Rosez Twee vertimmerde ploe gen waren van bij het begin doorlopend op hun hoede. Zulks schaadde uiteraard de fepelkwaliteit en het spektakel waarvoor pak weg twintigduizend voetbalfans naar Gent- brugge waren afgezakt. Ook wij. «Als er zo wei nig kansen worden ge creëerd als in deze match is één doelpunt dubbel belangrijk» ver klaarde Robert Goethals na afloop. Gelijk had ie. In het eerste bedrijf no teerden we bijster wei nig hoogtepunten. Beide ploegen hadden duide lijk schrik van elkaar. Elk risico werd verme den, verrassingen wa ren taboe. Het publiek was er zelfs bij momen ten opvallend stil bij ge worden. Wel werd van bij aanvang gauw duide lijk dat invallersdoel man Dirk Rosez hoege naamd geen planken koorts kende. Best maar want door de nauwe in plaats van gouden schoentjes waarin titu laris Jean-Marie Pfaff (toevallig) in verzeilde, zal Beveren op het talent van de Dendermonde- naar wellicht nog een keertje meer moeten be roep doen. Toko-show Tien minuten na rust maakte Tokodi zijn offi ciële entree in onze va derlandse competitie. De gitzwarte lilliputter ge sticuleerde zich meteen in de gunst van het pub hek. Trouwens toen To ko zich achter het doel opwarmde had hij al meer applaus gekregen dan de 22 acteurs die de Oostvlaamse derby aan het maken waren totdan hadden geoogst. Met de ze supergok van Han kwam er schot in de wedstrijd. Gent beukte resoluut tegen een krampachtig optreden de Beverense defensie waarin Danny Pfaff alle moeite van de wereld had met een fel opzitten de James Gillespie. Nadat Koudijzer met een vluchtschot de hoek schop van Willy Quipor had pogen om te buigen, was er een erg attente Dirk Rosez nodig om een swingende combina tie Tokodi - Gillespie - Raes te doen stranden. Spectaculair! Echt, Ker- remans doet zeker niet beter. Een pluimpje ook voor trainer Vic Behiels die tot de laatste secon den voor de aftrap in de buurt bleef van zijn pu pil, Dirk Rosez. De hoop van de Gentse, blauwwitte aanhang werd in het vijfde kwar tier dan toch bevredigd. Tokodi omspeelde met een listig zwiepballetje ouwe rat Garot op rechts. Toko serveerde vanop de doellijn met een perfecte timing het leer in de voeten van Aad Koudijzer. De Hollander controleerde de bal met een Siberische kalmte e'n mikte haarfijn naast de staander (1-0). De voor sprong was niet gesto len. En toch ontbeerde Beveren weerom dat klassieke tikkeltje mee val om een puntje naar het Land van Waas mee te pikken. Amper een paar minu ten nadat Koudijzer de micro-score op het bord had geprikt lanceerde Heinz Schönberger, die zondagnamiddag nooit zijn gewone draai vond, Jean Janssens. Gouwe Jean dook alleen voor Laurijssen op maar zijn schuiver bleef onder het lichaam van de ex-Beer schot ter steken. Beveren mocht er een kruisje over maken. Naar het einde van een koel derby plezierde de pientere kleurling nog enige ke ren de dolle Buffalo- fans. Een ontdekking die tot meer in staat is dan Indiaantje spelen... Luk Van Bel De ploegen: AA Gent: Laurijssen, Hanssens, Criel, Heyt, Cordiez, Truyens, Qui por, Noliet, Raes, Kou dijzer, Gillespie SK Beveren: Rosez, Jas pers, Garot, D. Pfaff, Baecke, Janssens, De Cubber, Schönberger, Weihrauch, Cluytens, Creve Doelpunt: 67' Koudijzer 1-0 V ervangingen: 55' Tokodi i.p.v. Cordiez 60' Stevens i.p.v. Creve 83' Schoofs i.p.v. D. Pfaff 88' Benoot i.p.v. Koud ijzer Gele kaarten: Quipor, Weihrauch Scheidsrechter: Peeters Toeschouwers: 20.000 Koudijzer. ge moet het ijzer smeden als het heet is en dat vlak voor ijne jubilee De -Stroppen" waren op weerwraak belust: winnen tegen Beveren was dus een -must" «thlel, dinsdagavond wat zevenduizend fervente voetbalsupporters jben deze week door hun aanwezigheid op Freet- jl hun sympathie, hun dank ook, betuigd met verens golden boys Jean Janssens en Freddy yl. De twee Wase «old-timers» maar met een uweninzet van een beginnende miniem werden twintig jaar trouwe dienst aan SK en sportief lasland met een jubileum wedstrijd tegen het 1 jitse, internationaal gerenomeerde Borussia 2 önchengladbach terecht in de kijker gezet. Dub bel en dik verdiend, Jean en Freddy! Want wat die twee rasechte Beverenzonen voor geelblauw bete kenden en nu in deze «donkere periode» voor de Waaslanders meer dan ooit! is méér dan een jubileumfeest waard. Zij verdienen zonder meer een monument in de buurt van de Klapperstraat. Beiden debuteerden in 1961 toen geelblauw nog in bevordering speelde. Gedurende twee decennia bereikten ze met Beveren een reuze waslijst successen: vijf kampioenstitels. twee keer op de Europese toer, tweemaal bekerfi nalist op de Heizei en voor aanvoerder Jean -nog een gouden schoen als bekroning van een mooie carrière. Wie kun nen nog zo'n sportieve adelbrieven voorleggen? Het wordt een bang aftellen voor Jean-Marie Pfaff naar de uitspraak van het Sportkomitee op woensdag a.s. Naast het geval Pfaff moeten de «wijze» heren ook een rechtvaardig oordeel vellen over de klacht die Berchem indiende tegen Anderlecht die Juan Lozano op onortodoxe wijze in de mauve-witte équipe infiltreerde Wij willen niet vooruitlopen of wijzer zijn dan voetbalrechters, doch voor ons is en blijft de Spanjaard een voetbalbelg. Toch wel vreemd. De uitsluiting van Beerschotdoelman Schippers en de houding van Waterscheicoach C or Brom evenals de voetzoeker die de Boomse doelman Kerremans (waarnaar Beveren guldig lonkt) op Charleroi lynchte, zullen op de agenda staan Sportief Vlaanderen kijkt nauwlettend toe. Garot had het niet onder de markt op AA Gent (ag) Ondertussen bouwt men op de Freethiel zelfverze kerd aan de verdediging van zijn dure pakkeman, die als een eerste kommunikantje met klem alle schuld blijft loochenen. Hoe zou je zelf zijn? En toch genoodzaakt ons de objektiviteit die we ten allen tijde willen respekteren te schrijven dat de Beverense goalie de jongste matchen erg ze nuwachtig akteerde, bij mo menten zelfs primair en brutaal. Was het misschien de sportshowlens die Jean- Marie hinderde? Heeft de numero uno van ons vader lands elftal dringend rust nodig? Wie zijn wij om hierover te oordelen? Feit is dat de vuistslag, al of niet op de kinnebak van Olsen in de kraker tegen Anderlecht voor ons part gerust een rood karton verdiende. Daar werd Pfaff alvast gespaard. Een prof moet op de tanden bijten zelfs indien zijn zenuwknobbels moe- getergd worden. O) Na rust trok Borussia meer de offensieve registers open. Een talentrijke Dirk Rosez hield Tychosen voor wie Beveren wel enige belangstelling schijnt aan de dag te leggen van een tegendoelpunt. In de 67e minuut beende Nickel de Duitse Manschaft dan toch nog eventjes bij. (2-1) Verder geraakte de club uit de Bundesliga niet. Een kwartier voor inrukken rondde De Cubber met de knikker een hoekschop ge trapt door gouwe Jean af (3-1). Hoogste tijd om de jubilarissen nog eens extra in de spots te zetten. Beiden werden naar de kleedkamer geroepen nog voor afflui ten. Een ovatie begeleidde hen naar de tunnel onder de tribune. Leed en intense vreugde liggen daar blijk baar op een heel klein plek je saam. Vraag dat maar eens aan Jean-Marie, Fred dy en Jean. 35' Weihrauch 2-0. 68' Ni- Luk Van Bel ckel 2-1. 77'De Cubber 3 1 Vervangingen: 78' Schoofs i.p.v Janssens: 82' Stevens i.p.v Buyl Scheidsrechter: De Blee- ckere Toeschouwers: 7.000 Beveren: Rosez. Jaspers. Garot, Buyl. Baecke. Weih rauch. Schönberger. Al- bert. De Cubber, Cluytens en Janssens. Ergens lazen we deze week dat indien Jean-Marie «vermoord» zou worden door zijn rechters, de ande re Beverense «Belga's» voor de komende interlands zou den bedanken. Geloven we niet! Indien Berre volgend seizoen in een andere shirt het veld opdraaft en dat staat vast zal de Hobo- kenaar geen moment aarze len om het aanbod van Guy' Thys te aanvaarden. Gelijk heeft ie. Zoals Bert momen teel echter sputtert, steekt er voorlopig geen cap meer RECHTVAARDIG «Wie met vuur speelt moet op de blaren zitten. Indien in de provinciale reeksen iemand een vinger uitsteekt naar een man in het zwart, wordt hij voor minstens drie seizoenen achter de omheining gezet. Waarom zou Pfaff hier een uitzondering op moeten maken?» Aan het woord is een «neutrale» voetbalfan. We kunnen de zienswijze van de brave man enigszins volgen. Tenminste indien het verhaal dat scheids rechter Ponnet aan de Bond overmaakte niets dan de waarheid en alléén maar de waarheid bevat. Feit is nu dat (voorlopig) geen enkele Ia iet en raj ip I en en pee aai moe »-ate too met ooi moe OOI rijfc lij ïer eet >alf OS' lusi tan an: an; mg itei anc IOC .el at i ïaa atc je getuige kwam opdagen o| de «belevenissen» van vla geman Thirion te bevestiin gen of te ontkennen. Ma is die er wel nodig om T aanvaarden wat het Waal! kraaide? Feit is toch wel dl het de wrange nasmaak v^ de Wase derbythriller i "zou verzoeten AnderzijJ flapte die man er dan maar iets uit om het bolletf zenuwen van Pfaff mores te leren? Kan to<^ niet. Komt daarbij dat I scheidsrechterstrio van p| kes gebaarde bij het avonl dineetje dat hen na aflo<J van de wedstrijd op Cortl walle werd voorgeschoteld Het klinkt té bizar dat heren eerst hun buikj zouden rond zetten, aleer de Beverense doelm J een ferme tand te trekke^ Sarkastisch. zonder meer.| Dé waarheid kennen leen Pfaff en Thirion. zelf behoeden ons enige touwtrekkerij in onverwachte duel. Wij di| men voor een wijs rechtvaardig oordei woensdagnamiddag e.k. T Spijtig wel dat het niet ontziende kamera-oog keer niet present was i alle twijfelachtige oprisp! gen weg te ruimen Luk VAN B, Borussia: Sude, Schaffer, Bodeker, Hannes. Schafer, Veh, Schmieder, Wudke, Nickel, Kulik. Thychosen. Doelpunten: 17' Albert 1-0, Waardering Nadat Buyl en Janssens ju- "fiior in een voorwedstrijd hadden bewezen ook uit het goede voetbalhout te zijn gesneden, eindstand van het fatnilie-onderonsje 2-2, werden de feestvarkens door supporters, talrijke vriendenclubbestuur en medespelers met bloemen en geschenken bedacht. Hoe je het ook draait of keert één man overscha duwde (ongewild) het hele feestgebeuren Dat Jean- Marie Pfaff in burgerplunje verscheen moet de Beveren se pakkeman maar ook Freddy en Jean hartzeer hebben gedaan Waarom? Gewoon omdat je in Be ve rsta ee* AuJétn«etsec betdote rif-ieTvdfcuijXwg rinactt ben trouwens zo groot heeft gemaakt tot spijt van vele (Waalse en Brusselse) «grote» heren. De exponen ten van deze mentaliteit zijn ongetwijfeld Freddy Buyl. de lach en het hart van SK en Jean Janssens, de werkkracht en het hoofd van Sportkring. Twee «gol den boys», zoals een vriend collega deze week pende. Zoals geen enkel ander staan zij voor de club en hun medespelers de komen de dagen klaar om het ho cus-pocus gebeuren rond geelblauw te relativeren. Gelukkig toch wel! Applaus voor Freddy en Jean Zij die de voorkeur hadden gegeven om de mistige Freethielkuip binnen te duiken in plaats van carna val te vieren zijn geenszins bedrogen huiswaarts ge keerd. De Borussen, die de jongste tijd wel wat van hun Europese glitter verlo ren. schitterden ook deze keer niet al te fel Toch nog net genoeg lef om er een feestelijk kijkstuk van te maken. Een foutieve interceptie van Wudke stelde de Luftwaffe uit het Beverense kamp in staat te scoren na twintig minuten (1-0) Tien minuten voor de koffie andermaal een doelpunt wan Duitse makelij. Baecke Iknoectircfc VUteüiratóc&iDidn rondde onberispelijks a£ (2- Standaard Denderleeuw - Lokerse S.V.: 0-1 Nadat hij reeds tegen Dendermonde raak trof, heeft de jonge Wittoeck van Lokerse S.V. tegen Standaard Den derleeuw het enige en meteen beslissende doelpunt ge scoord. Ongetwijfeld een stimulans voor deze hard wer kende spits van de Lokerse eerste provincialers. De bezoekers uit Lokeren hebben overigens nog ruime moge lijkheden gekregen om de score verder uit te bouwen maar bij de afwerking werd duidelijk gefaald. Toch kwam de bezoekende zege nooit in gevaar want een gehandikapt Denderleeuw kon wel veel inzet maar te weinig talent in de strijd gooien. Voor de rust was Lokerse duidelijk de betere ploeg. Zelfs zonder Everaert die forfait moest geven inge volge een ontsteking van de buikspieren kon het Loker se middenveld voor de rust de wedstrijd nadrukkelijk beheersen. Dupont en Van Rompaey in eerste instantie en even later Peter De Maer maakten reële mogelijkhe den klaar voor Ollevier maar die knalde rakelings over of naast. Wittoeck deed wel beter op de 35' toen hij een knappe aanval van Dupont en Ollevier be heerst kon cifronden. Den derleeuw geraakte nu wel definitief de pedalen kwijt maar het Lokerse midden veld kon net iets te weinig tempo in het spel steken om de gastheren definitief in de vernieling te trappen Wel was er nog een knappe aktie te noteren van Olle vier en De Maer die Van SdmpniL-y x£ism&aren, ntttour die werd gepakt in de fatale zone zonder dat die overtre ding evenwel een straf schop opleverde voor Lokerse. Na de herneming ging Lo kerse meer op veiligheid spelen Denderleeuw dat voor de rust geen enkele keer doelman Van den Bo- gaert aan het werk had kunnen zetten kwam nu toch meer in de wedstrijd. De lokalen moesten het evenwel hoofdzakelijk heb ben van een onvoorwaarde lijke inzet wat wel een vel- doverwicht maar geen reële kansen opleverde. Er werd duidelijk slordiger ge- dan voor de rust. Tegenover dat lokaal ge weld plaatste Lokerse gera- fineerde counters maar Van Driessche was duide lijk in een off-day zodat de finale toets er nooit uit kwam. Maar ook bij Den- derftmmw Mep bet mis bij de afwerking. Alleen een flit send schot van De Batselier óp het uur kon de bezoekers even bedreigen. Maar dat was dan ook de eerste en enige keer dat de Lokerse zege echt in gevaar kwam. Daartegenover kon Lokerse een paar felle tegenstoten plaatsen die telkens reëel doelgevaar insloten Een knappe kopstoot van Van Rompaey, na een zeldzaam goed aangeven van Van Driessche, werd door de lo kale keeper schitterend uit de winkelhaak geranseld terwijl Wittoeck iets te zelf zeker was en de bal net naast de staak plaatste toen hij alleen voor het lokale doel verscheen. Dit alles kon niet vermijden dat Den derleeuw keihard bleef wer ken om langszij te komen maar de gasten hadden echt te weinig inhoud in huis om Lokerse nog te be dreigen. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Smet. Ott, Claude Van Bocxlaer, Van Renterghem, Ollevier. Du pont, De Maer (De Kerf), Van Driessche, (Michaël Van Bocxlaer), Wittoeck en Van Rompaey. spelen en dan doopte ik me steeds Jean Trappeniers, want die was mijn lichtend voorbeeld. Ja. ook Jean-Marie geeft me zijn volle vertrouwen. Vaak wijst hij me op eventuele tekortkomingen en toont hij hoe het moet. Jean-Marie is een beste kerel met wie ik het naar mijn zin heb. Ik weet wel dat ik binnen afzienbare tijd de plaats zal moeten rui men, maar dat valt me niet zwaar. Ik ben nog geen Pfaff. dat weet ik beter dan wie ook, wel zal ik me nog meer inzetten om te worden wat ik ooit zou willen worden: een goeie keeper die zelfs in het nationale team niet zou misstaan. Want ooit doelman nummer één zijn bij de rode duivels, dat is mijn hartewens. Ik voetbal dolgraag en ik ben honderd procent ambi tiegeladen, maar ik betwij fel ooit prQfspeler te wor den. Op mijn werk vind ik de nodige rust en afleiding. Indien ik elk uur, elke dag aan voetballen zou denken, ik zou het niet aankunnen. Nee. ik heb liever een volledige -dagtaak en later ga ik dan wel trainen. Ik ben eigenlijk een kalme jongen. Liefst luister ik wat naar platen, Frank Sinatra vooral en Barbra Streisand zitten rijkelijk vertegenwoordigd in het platenrek. Aan uit gaan heb ik geen lol. Trouwens, voetballen is mijn levensideaal en dat kan nu eenmaal niet ge paard gaan met het dolle nachtelijke leven.» Tot zover de jeugdige invallersdoelman van Beve ren. Van Dendermonde ver huizen we naar Beveren, waar Janssens en Buyl hun jubileum vieren met een wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. In de tribune worden we tot bij Vic Behiels geleid. Vic traint al drie jaar de Uefa- keepers van Beveren, na eerst in Lokerse en Temse bedrijvig te zijn geweest. Wat Vic Behiels dan denkt over zijn jonge kornuit? Vic Behiels: «De relatie tussen Dirk en mij is voor beeldig. vaderlijk bijna. Sa men hebben we drie jaar hard gezwoegd om een kei van een keeper te vormen. Zijn rechterkant was nogal flauw, maar daar hebben we ongelooflijk hard aan ge schaafd en ik meen dat het resultaat voortreffelijk is. Dirk Rosez is beslist een jongen met karakter die weet wat hij kan en wil en mits voldoende inspanning wordt hij evengoed als Pfaff. maar daar zullen nog een paar jaartjes overheen gaan. Wel mist hij nog een tikkeltje hardheid. Dirk is nog teveel ontgoocheld na een tegenslag, hij laat het hoofd te vlug hangen. Maar daar komt wel verandering in. Nu heeft Dirk gelegen- Vervolg van pag. h'eid genoeg om zich in kern in te burgeren. Vroec was hij een beetje bevree wanneer hij gekonfrontee werd met de A-kern. M« de ploeg stelt écht v< vertrouwen in Dirk en, laten dat blijken ook. Vo jaar zat hij wat gewrong in zijn positie, het d Goethals-Pauwels hield een andere aanpak op dan ik en Dirk had daar I; mee. Ik ben dan onmidd lijk toegesneld om D vertrouwen te schenke want dat heeft hij nod Iemand waarvan hij w dat hij hem volledig k vertrouwen. Een talent Dirk moet het bij Bever zeker kunnen waarmake Over Dirk misschien n één ding: als hij bli werken zoals nu zal binnen twee tot drie ja supersterk staan.» Na de wedstrijd die do Beveren met klinkende dr één cijfers werd gewonne wachtten we ook train Goethals op. Geduren het navertellen van de we strijd liep Dirk Rosez to val lig voorbij het oog van oefenmeester: «Ik ben n gewoon een speler in h daglicht te stellen.» verft de Goethals. «maar Di heeft vanavond echt kn gekeept.» Goeie wijn b hoeft duidelijk geen kran een goeie Rosé(z) ook nit Paul DE MOC

De Voorpost | 1981 | | pagina 20