Htoeltjeskermis Nationale voetbalkompetitie Lonende inzet V oetbaluitslagen VOETBALKALENDER Yieux - Temps K£NVVr Provinciaal voetbal SK Lebbeke schorst stakers Eendracht Aalst volle koncentratie De Voorpost - 6.3.1981 - 21 c»aT£*^ ra fi J AZ ■L opgelet! CODEP CODEP (ft* KEPCKXt.r INTERIEURS ('t 'AIE lommens <ag. 1 h in i/roec evree Wetteren - S.K. Lebbeke: 0-2 Het sterk gehandicapte speeltijd voor de bo< S.K. Lebbeke heeft dankzij kwam er nog een tweede een algehele inzet twee Lebbeekse doelpunt tot punten gewonnen bij het stand. Een ver schot van uiterst zwakke en veroor- Hans Schiöning kon door de deelde Racing Wetteren. Al- Wetterse doelman niet on- hoewel de tegenstand niet der controle worden ge- echt valabel was, is het in- bracht. Pierre Verhulst die gevolge een voorbeeldige de terugkaatser in bereik strijdlust dat S.K. Lebbeke kreeg kon met succes be de volle inzet won. sluiten. In de eerste helft kwam Bij S.K. Lebbeke waar het Wetteren wel wat meer aan stakersconflict nog altijd bod. Het kreeg in die perio- niet opgelost is was men na de een paar kansen langs afloop tevreden met de on- Cryns en D'Hondt, terwijl verhoopte winst. Mortier een ideale gelegen- Bovendien was er nog een heid liet voorbijgaan. In de extra-handicap bovenop ge- tweede helft herstelde Leb- komen in die zin dat Frank beke zowat het evenwicht. Van Den Broeck ingevolge Na pakweg een kwartier gele kaarten naast de lijn kwam een eerste doelpunt diende te blijven. Stefaan tot stand. Op een tegenaan- Ravijts en de piepjonge Ma- val dwong Stefaan Ravijts rio Van Den Berghe hebben een hoekschop af. Hans nochtans vooraan vrij goed Schöning belastte zich met bun streng getrokken, de taak en Mario Van Den Zondag krijgt Lebbeke het Berghe in wiens bereik de bezoek van F C. Brakel. Dat bal kwam verschalkte kalm is een ploeg waar zich ook de lokale doelman. al spelersconflicten afspeel- Wetteren dat tot dan toe den, maar die een oplossing nog enige weerstand had kregen. Dc tegenstand die geboden, verdween na dit Lebbeke zal te verduren doelpunt als het ware vol- krijgen zal wellicht sterker komen uit de wedstrijd, zijn dan de repliek die Wet- Met nog zowat vijf minuten teren gaf. EDM. Nadat een ultieme verzoeningspoging spaak liep, heeft het bestuur van Eerste Provincialer SK Lebbeke besloten de tien stakende spelers voor onbepaalde tijd te schorsen. :MOC AA Gent - SK Beveren 1-0 SC Lokeren - RWDM. 5-3 SK Sint Niklaas - La Louvière 1-1 Sint-Truiden - Eendracht Aalst uitge Bergen - Eendracht Zele 3-3 Dottenijs - VW Ham me 1 -1 Racing Wetteren - SK Lebbeke 0-2 Kemzeke - FC Denderleeuw 2-1 Standaard Denderleeuw - Lokerse 0-1 KAV Dendermonde - Olsa 5-1 St. Gillis-Waas - Olympia Gent 1-4 Vrasene - Heirnis 3-1 Wippelgem - Sint Pauwels 1 -1 Muide - Excelsior 3-6 Temse - Maldegem 0-2 Buggenhout - Sint Lievens Houtem 0-2 Eendracht Meldert - Oudegem 2-0 SK Aalst - Petegem 2-0 Meerbeke - Burst 0-2 Terjoden - Sparta Geraardsbergen 10-1 Nieuwerkerken - Eist 3-4 Bambrugge - Vlierzele 4-2 Pollare - Mere 0-1 Haasdonk - Grembergen 0-1 Melsele - Stekene 2-0 Kallo - Klinge 1-2 HO Kalken - Thor Meldert 0-0 Sinaai - Berlare 0-4 Wieze - Wilskracht Moorsel 1-2 Waasmunster - Baasrode 3-0 Bazel - Eendracht Sint-Gillis 3-3 SK Overmere - Ede^ 2-0 Lochristi - V. Overmere 2-1 Smet lede - Iddergem 2-1 Edixvelde - Ede 0-1 Erpe - Serskamp 4-1 Oordegem - Aaigem l -2 Erondegem - Massemen 0-2 Schoonaarde - Doggen 3-1 Hofstade - Opdorp 1 -1 Erembodegem - Opstal 0-0 Herdersem - Gijzegem 1-2 Rapide Lebbeke - Appels 4-0 W ichelen - Boon wij k 2-1 Meerdonk - Sombeke 0-6 V rasene - Kieldrecht 1-1 Rupelmonde - Moerbeke 1-0 Heikant Zele - White Boys 0-3 Stekene - SK Lokeren 2-2 Verrebroek - Hoogeinde 3-4 Kruibeke - Eksaarde 5-0 Dit schot van Lubanski suist naast (Lokeren - RWDM 5-3) (dm) met een keiharde treffer naast Hoogenboom; 4-2. Zeven minuten later was het weer Dardenne die Bonsink bediende en Ka- reltje verhoogde zowaar tot 4-3. De schrik kroop dan helemaal in de plaatselijke rangen toen De Saeyere even later de paal trof. Na de rust werd er door Lokeren meer behouden gespeeld en van RWDM- zijde schenen de lood zware trainingen van Boskamp vooralsnog geen resultaten op te le veren. Dat verhaal is dan ook vlug geschre ven als we vermelden dat Mommens Lttbanski nog een unieke kans aanbood, maar deze laat ste op Ruiter trapte en dat Dardenne, nog maar eens hem, de subliemste voorzet uit de wedstrijd trapte Met een enkele kruispas verraste hij de ganse Lokerse verdedi ging en trok Bonsink al leen op Hoogenboom af. De Nederlander geraak te echter ditmaal niet voorbij de Lokerse portier. Tien minuten voor tijd dan nam Lubanski alle twijfel weg door zijn tweede doelpunt van de avond, het achtste in de rij, binnen te trappen. Trappen deed ook Gud- johnson, ingekomen voor Verheyen, nog. Wel minder fraai dan. Na eerst een tik van Dar denne reageerde de IJs lander met een school voorbeeld van natrap pen, dat naar onze me ning gerust rood ver diende. Delsemme acht te een gele opmerking voldoende. R. Coremans De ploegen S.C. Lokeren: Hoogen boom. Snelders. Dobias, De Schrijver, Dal ving, Verheyen, Somers, Lu banski, Mommens, Lato, R.W.D. Molenbeek: Rui ter, Degreef, Cneudt, Desaeyere. De Wolf, Dardenne, Bonsink, Van der Eist, De Bolle, De Kip, Luyckx. Vervangingen: 46' Dal- ving door Ingels en Cneudt door Thairet; 70' Verheyen door Gud- johnson. Doelpunten: 10'Verheyen 1-0 17'De Kip l-l 19'Larsen 2-1 25'Lubanski 3-1 31Larsen 4-1 35' Dardenne 4-2 42' Bonsinck 4-3 78'* Lubanski 5-3 Scheidsrechter: de heer Delsemme Aantal toeschouwers: 8.000 Gele kaarten: Luyckx (haken op Larsen), De Wolf (wegtrappen van de bal), Gudjohnson (na trappen op Dardenne) In Aalst is de karnavalroes voorbij. De ganse Eendrachtaanhang heeft van het uitstellen van de wedstrijd op Sint-Truiden eens lekker geprofiteerd om de bloemetjes buiten te zetten in een komplete ontspannen sfeer. De boog kan niet iedere week gespannen staan ofschoon men te Aalst in de loop van deze week nog flink aan het jammeren was over het feit dat extra-verplaatsingskosten op de klubbalans dienen ingeschreven te worden en Eendracht tenslotte niet heeft kunnen profiteren van een verzwakt Sint-Truiden (drie gele kaarten en twee gekwetste titularissen). Gedane zaken hebben echter geen keer. Zondag a.s. komt RC Jet op bezoek. Op het eerste zicht lijkt dat een gemakkelijk kluifje. Oppassen is echter geblazen. RC Jet gaf er vorige week Hasselt van langs met 3-0 en toonde zich in deze wedstrijd langs een produktieve zijde. Eendracht zal dus best de Brusselaars geen duimbreed toegeven en die ontmoeting met de vereiste koncentratie aanpakken. Trainer Georges Hey lens redeneert ook in die zin als hij zegt: «Een schijnbaar gemakkelijke tegenstrever vormt maar al te dikwijls een uiterst moeilijke handicap en vooral dan RC Jet dat de punten best kan gebruiken om zich uit de degradatiezone te werken. Ik heb derhalve mijn poulains de opdracht gegeven de wedstrijd stevig in handen te houden en zich niet in slaap te Taten wiegen door het tempo van de tegenstander». Eendracht Aalst rekent niettemin op de volle inzet met Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Desanghere, Cornelis, Sergeant, Dierickx, Arnolis, Ferrera, Salvador, Van Roy. Wisselspelers: Trappe- niers. Imberten Limpens. A.B.L. maakt er met een kopstoot 1-0 van (Lokeren - RWDM 5-3) (dm) Standaard Gent - SK Overmere (Buysse) IV Provinciale G Olympia Wetteren - Oordegem (Vandendaele) Aaigem - Serskamp (De Bruyne) Iddergem - Erondegem (Michiels) Edixvelde - Erpe (Dc Bolle) IV Provinciale H Boonwijk - Rapide Lebbeke (Van Gasse) Appels - Herdersem (Lambrechts H.) Gijzegem - Erembodegem (Moreel) Opstal - Opdorp (Ficrens) Baardegeni - Schroevers Moorsel (Drieghe) Lutterzele - Wichelen (Leroy) Schoonaarde - Hofstade (Rcmory) IV Provinciale I Eksaarde - Verrcbrock (Melis) Hoogeinde - Straatje Stekene (Reyniers) Gerda - White Boys (Heggerick) Moerbeke - Klein Laar Vrasene (Roelandt) Kieldrecht - Meerdonk (7.3 om 17.30 u.) (Burnt) Sombeke - Kruibeke (De Kimpe) Rupelmonde - Heikant Zele (Samson) UEFA'S (10.30 u.) AA Gent - S.K. Beveren (7.3 om 15 u.) (Vermasscn) Antwerp - Eendracht Aalst (7.3 om 10.30 u (Bollansec) S.K. Sint-Niklaas - SC Lokeren (Tanghe) Boom - Eendracht Aalst (11.3 om 20 u.) (Laureyssens) Provinciale Juniores (10 u.) A A Gent - E. Aalst (De Smet) SC Lokeren - Aalter (Heirman) Beveren - Racing Gent (Van Ackcren) Geraardsbergen - Hamme (Hcrtvcldt) Zottcgcm - E. Zele (De Roose) Lede - S.K. Sint-Niklaas (De Ridder) Provinciale Scholieren (10 u.) A.A. Gent - E. Aalst (Stevens) SC Lokcrcn - Aalter (Dc Vilder) Beveren - Racing Gent (Van Gocthem) Geraardsbergen - Hamme (Callébout) Zottcgcm - E. Zele (Baudcwijn) Lede - S.K. Sint-Niklaas (De Ridder J.) Vrouwen Kamillckcs B - Puurs (Aclbrccht) >C Lokeren - RWDM 5-3 Ia een minuut stilte voor een eigen supporter die iet nodig vond het speelveld nog meer te verprut- len door er stenen op te gooien en een karnavalsaf- rap van Prins Rony H, begon afgelopen zaterdag ip Daknam een sublieme eerste wedstrijdhelft met [enderend voetbal. Na precies een halfuur kon met ien 4-1 voorsprong de partij overigens reeds ge peeld zijn. Maar toen dacht de thuisploeg blijk- iaar wat vroegtijdig aan de kaasstad Alkmaar en noest ervaren dat er in de eigen kaas nogal wat raten zaten. 'ooral Dardenne en De Bolle knaagden zich daar net veel lust en zwier doorheen en brachten er nog oor de rust de spanning weer in. Men zou zelfs noeten wachten tot 10 minuten voor affluiten ooraleer Lubanski die spanning en twijfel met een ijfde treffer zou wegnemen. mens gelukkiger. De Lebbekenaar wipte na een hoekschop van Ver heyen aan de eerste paal hoog op en devieerde enig mooi met het hoofd binnen 1-0. Het zag er toen naar uit dat Hoogenboom gans de wedstrijd vertikaal zou mogen blijven tegen het noodgedwongen spitsloze RWDM, maar dat bleek een verkeerde veronderstelling. Hij moest een eerste maal horizontaal om een ver schot van de bedrijvige Bonsink in hoekschop te Jij RWD Molenbeek had nen voor de aftrap het eekje aan de molen lalfvol geweend omwille an de vele onbeschikba- Kersverse trainer toskamp stond boven- an het lijstje met verder log Martens, De Vriese, lusic en in laatste in- tantie ook nog Nico anssen. Zij werden ver- angen door een meute mge spelers die, zoals iter bleek, ruim hun andeel in het spektakel tochten inbrengen. En- ,el Cneudt kreeg geen at op zijn tegenstrever, laar die noemde dan lato. )e Pool zou overigens a negen minuten het ;n ojerste Lokerse gevaar op vla e deklat knallen. Een ;ves ünuut later was Mom- Lubanski op weg naar Het vijfde doelpunt (Lokeren Ma om I /aai™ /el dl ak va ir iel ïrzijd lat Nu kreeg R.W.D.M. 7 punten aan zijn broek! Lokeren houdt zich al wekenlang heel kloek! verwerken. In de zeven tiende minuut leverde De Kip een mooi ei af. De Greef had de bal overge- zwaaid en vooraleer een twijfelende verdediging kon ingrijpen deponeer de de Nederlander zijn vroeg paasei achter de rug van zijn landgenoot Hoogenboom. 1-1. Vooral onder impuls van Snelders en Lato, samen met Mommens de uit blinkers in deze periode, trok Lokeren hard aan de Brusselse staart. Dat resulteerde onder meer in drie doelpunten in amper tien minuten tijd. Eerst werd een schot van Verheyen op de rug van Cneudt getrapt en kopte Larsen verder in; 2-1. Dan zwiepte Mom mens een voorzet in de richting Lubanski. De Saeyere verkeek zich hierop en Wlodek schoof ijzig kalm voorbij Rui ter; 3-1. Het trosje werd rondge maakt door Larsen op een voorzet van Lato (4- 1). Met deze ruime voor sprong zakte het tempo bij de thuisploeg zien derogen. Het midden veld bleef mee ten aanval blazen en achteraan speelden Dobias, maar vooral Dalving een zwakke wedstrijd. Ach teraf werd vernomen dat Bob sukkelde met een zitvlakkwetsuur en daarvoor heel wat medi- kamenten slikte die zijn krachten aangevreten hadden. RWDM 5-3) (dm) De spanning er weer in Van al deze omstandig heden profiteerde RWDM maksimaal om opnieuw in de wedstrijd te komen. Dardenne, be paald de uitblinker van zijn elftal en de wed strijd, slalomde tussen enkele Lokerse verdedi gers en besloot zijn solo ht vt en Vo /rong et d lield op aar I; midd n D tenke nodi ij wc lig k lent Bever make en m /.ontlat; 8 maart 1981 om 15 uur I Nationale KV Kortrijk - SC Lokeren (Rion) SK Beveren - Standard (Schoctcrs) II Nationale Racing Mechelen - SK Sint Niklaas (Delacour) Eendracht Aalst - Racing Jet (Deroulou) III Nationale A Eendracht Zele - Willehroek (Dupont) Izegem - Jong Lede (Socnens) Bevordering A VW Hamme - Aaltcr (Bcrx) I Provinciale Evergem - KAV Dendermonde (De Saedclcer) Latent - Kemzeke (Staes L SK Lebbeke - Brakel (Coppens) II Provinciale A Oostakker - Temse (Vervaekc) Excelsior - Sint Pauwels (Schrauwcn) Gandasparta - Vrasene (Taeleman) Heirnis - St.-Gillis Waas (Lambrecht) <i Olympia Gent - Robur (De Winne) II Provinciale B Oudegem - Buggenhout (De Ruyck) Eendracht Meldert - SK Aalst (Delombaerdc) lie do de dr vonne trail luren de wt 7 van ien n in h vert ar Di It kn rijn kran ok nh III Provinciale C Mere - Bambrugge (Dc Meyer) Vlierzele - Boekei (Rotticrs) Voorde - Nieuwerkerken (Eeckcman) Burst - Pollare (Van Cauwcnberghe) Winnik - Terjoden (Dirckx) III Provinciale D Eendracht St.-Gillis - Waasmunster (De Wispelaere) :ez tl Baasrode - Wieze (Spclccrs) Wilskracht Moorsel - Sinaai (Strijpcns) Berlare - Thor Meldert (Kiclemoes) Klinge - Melsele (Teugels) Stekene - Haasdonk (Van der Eecken) Grembergen - Bazel (Heircmans) Kallo - HO Kalken (Lievens) IV Provinciale C SK Kalken - Schellebelle (Van Dammc) Valentino's Overmere - Azalea (Van Bocxlacr)

De Voorpost | 1981 | | pagina 21