Spektakelvoetbal en een punt Nationale voetbalkompetitie Beyens en Wouters vergeten te scoren SENSATIONELE TERUGKEER INVALLER VAN INVALLER SCOORT Marginaaltjes 22 - 6.3.1981 - De Voorpost chMutr S.K. Sint-Niklaas - La Louvière Met een sterk verjongd elftal heeft Sportkring Sint-Niklaas getracht La Louvière partij te geven. Zowel Luc Van Haevere als Rodriogo waren niet van de partij wat meebracht dat Bruno Marin en Tony Van Gulck hun opwachting konden maken in het eerste elftal. Doelman Jan Smet bleef behouden in de basis, dit ten nadele van Die Stickens. Sportkring moest alweer winnen, immers Racing Jet had zijn partij tegen Hasselt op vrij overtuigende wijze gewonnen. Maar «moeten winnen» levert stress op en dat heeft geelblauw zondag jl. parten gespeeld. Maar ook bij de Wolven leek men vaak te klungelen, al liepen daar kereltjes rond als Johan De Vrindt, Thordassen en mijnheer Beyens. Die miste zowat alles wat er te rapen viel en dat geeft toch te denken over de man die men in het zuiden van ons land wil promoveren tot vedette. Dit betekent echter niet dat Sportkring Sint-Niklaas er voor spek en bonen bijliep. Integendeel, eens het doel punt gescoord, had de thuisploeg nog een klein halfuur om de stand aan te dikken, maar dèèr faalde men dan weer. Struktureel bekeken start ten de bezoekers het beste: Sportkrings middenveld werd gewoon overspeeld. Het geelblauwe middenveld leek dus een probleem, maar Van Bladel in de achterlijn deed er dan maar een schepje bovenop. Tot driemaal toe mistastte hij, wat rare gevolgen had kunnen hebben mocht daar niet een uitstekende Gino Nijs geweest zijn om de gaten opnieuw te dichten. Toen de Lierenaar zich rond de 20ste minuut kwetste op Jan Smet, Beyens was er echter als de kippen bij maar stootte het leder., tegen de paal waar Smet dan weer weinig moeite had de bal op te vangen. Een halfuur stapelspel, zo zou je die eerste 30 minuten kun nen betitelen. La Louvière kwam er het beste uit: zowel Thordasson als Beyens kregen wenken de kansen maar eerst redde Smet doeltreffend en daar na was er Beirinckx om het doelvlak zuiver te houden. Sportkring Sint-Niklaas werd evenmin gediend door het geluk. Aan de overzijde immers kreeg Lacroix plot seling een kans aangeboden door Vigneron maar ook hier stond Bogaerts op de goede plek. Even later brandde S.K. dan weer een flinke kaars: een vrijschop van Den Haese werd met een kopbal door Patrick Gorez verlengd en door Beyens van dichtbij hoog Bruno Marin plaatst een kopstoot die boven de deklat vliegt (SK Sint-Niklaas- La Louvière 1-1)(pm) Dat systeem kon effektief baat opbrengen omdat men toch kon beschikken over een technieken als De Vrindt en snelle mannen als Den Haes en Beyens, die bovendien meer dan eens het straatje werden in gestuurd. kon Caers zijn opwachting maken, wat normaliter meer kracht en inzicht had moe ten opbrengen. Even voor Van Bladel het veld afging, kroop S.K. al door het oog van de naald. Een vrijschop ten voordele van Sportkring werd té kort teruggespeeld over geschoten. Nou ja, dan breekt ons de klomp. Even werd het warm in het La Louvière huishouden als Beirinckx voor de backa- rea werd neergelegd La croix plaatste zich achter de bal en knalde keihard nipt over de deklat. reageerde té laat. Het is al vier lijnen geleden dat we over Beyens spraken. Wel nu, even voor affluiten kreeg die nog twee wenken de kansen. Een geluk echter dat Caers sterk kon terug komen en dat Smet zeer attent was of S.K. kon naar de koffie met een 0-1 gevleide achterstand. Het had immers erger kunnen zijn. De doorbraak De rol van Beyens tijdens de eerste helft werd door Ivo Wouters in de tweede perio de overgenomen. De man die vroeger doorheen elke verdediging sneed als een mens door boter, slaagt er nu maar niet in een man netje voorbij te gaan. Draaien en keren, is voor hem nog weggelegd, maar enige aanvallende (lees zeer snelle) impulsen zijn er niet meer bij. Toch slaagde Wouters erin van dichtbij hoog over te knallen wat té denken geeft over de innerlijke gemoeds toestand: bibberen en be ven. Er was nog een goede tussenkomst van Smet no dig om een vrijschop van De Vrindt uit het doelvlak te houden. Dèt was echter het ogenblik waarop Sport kring de bakens ging verzet ten. Een hardwerkende To ny Van Gulck mét Marin liepen beiden met een kans aan de voeten maar Bo gaerts kon redden in twee tijden. Ondertussen werd de ge kwetste Gino Nijs vervan gen door Van Osselaer die tijdens de oefenwedstrijd op Lovendegem nog tweemaal had gescoord. Van Osselaer stond nu echter als laatste man opgesteld... Mooi was het van Wouters toen hij 25 min. voor tijd de bal naar Lacroix doorspeel de. Laatstgenoemde zag blijkbaar Lodewijckx lateraal naast zich opgesteld en liet het leder doorlopen, Lode wijckx had wellicht het manoeuver niet onmiddellijk door, zette toch nog de voet tegen de bal maar joeg hem hard over Het was de beste kombina- tie uit de wedstrijd. Dat gaf SK blijkbaar moed want één minuut later kon Lodewijckx kruisen tot bij Wouters die inzette maar uiteindelijk zag hoe zijn voorzet uiteinde lijk... eep doelpunt werd. Bogaerts graaide wel naar het leder maar dat ging via Sportkring beëindigde zijn wedstrijd met tien man. Er kon immers met meer vervangen worden: Gino Nijs en Van Bladel waren er reeds afgenomen wegens spierscheuring of spierverrekking toen plots Dirk De Groote ten velde ging. Ook voor hem wellicht een ernstige verrekking of spierscheuring. Daardoor was een laatste vervanging onmogelijk en kon geelblauw de laatste tien minuten in met tien pionnen. Na de wedstrijd vernamen we dat Beirinckx eveneens met een ern stig letsel rondliep maar zo zei Omer Van Boxelaer «die man bijt door, die geeft nooit af». Dus bleef hij opgesteld, wat overigens een geluk was. Maar ook La Louvière had een eigenaardig staaltje aan de hand. Rond de 70ste minuut werd daar Thordasson vervangen door Pintez. Laatstgenoemde had nog maar pas het leder aangeraakt of hij werd gekwetst zonder ook maar met een speler in kontakt te zijn geweest. Een eerste verzorging bracht niks op, dus opnieuw een wijziging: Van Lierde i.p.v. Pintez. Een geluk voor La Louvière want op een doorsteek van De Vrindt kon diezelfde Van Lierde het gelijkstellende doelpunt aantekenen. Hoe een dubbeltje rollen kan of noem je dat voetbalgeluk? Wat nu Sportkring betreft. Het is duidelijk dat de teorie van Omer Van Boxelaer reeds eerder in dit blad uiteengezet, honderd procent klopt. Dat ging zo: «Als je een jong talent wenst te gebruiken, doe je dat in een ploeg die goed draait, je laat hem stelselmatig groeien. Doe je dat niet, dan kom je voor de problemen te staan. Meestal kom je dan kracht én ideeën tekort». Dat klopte zondag volkomen. Verre van ons om te beweren dat er niet hard gewerkt wordt, maar de voetbalideeên de spirit, daar komt het toch ook opaan in het soccer. Dat konden we echter met de beste wil van de wereld niet ontdekken in het Sportkring-huishouden. Bovendien werd het team nog door elkaar gesmeten toen zowel De Groote, Nijs en Van Bladel uitvielen. Logische vraag aan Van Boxelaer: «Waarom We geven het nog met op Sportkring mocht een dikke kaars branden voor Jan Smet maar de degradatieknoop belet voetbalpret Lodewijckx niet op de positie als laatste man en Van Osselaer meer naar het midden opgeschoven?» Logisch antwoord eveneens: «Dan moest ik te veel pionnen verplaatsen om nog een coherent geheel te verkrijgen.» Sportkring staat nu één punt achter op de matchtabel. Dat betekent dat het zondag tegen Racing Mechelen (en op verplaatsing) alweer moet winnen. Geen klein klusje ook al speelt SK tegen een gereputeerde tegenstander ontzaglijk beter, zeker als het een verplaatsing betreft. Men hoopt dus alweer. Pech zou het zijn mochten de opgelopen kwetsuren van die aard wezen dat het team opnieuw door elkaar zou geschut moeten worden want dan komt er geen einde aan het spelletje der vervangingen met hoop geven en demoraliseren naderhand, als gevolg. Iets wat geelblaqw in de huidige omstandigheden missen kan. Uitslagen: La Louvière - reserven (3-1) en Rac. Mechelen - Uefa's (4-0) André Govaert diens lichaam en de paal binnen: 1-0. Meer druk nu van de thuisploeg waarbij Van Gulck zijn aanvallende mogelijkheden mocht de monstreren. Tot overmaat van ramp echter bracht dit allemaal niks meer op want een aarzeling in de SK-ver- dediging bracht De Vrindt - Van Lierde ertoe doelman Smet te verslaan: 1-1 eind stand. De ploegen SK Sint-Niklaas: Jan Smet, De Groote, Gino Nijs, Van Bladel, Beirinckx, Bruno Marin, Lodewijckx, Van Gulck, Luc Bevers, Wouters en Lacroix. Doelpunten: 67' Wouters 1 -0) en 80' Van Lierde 1 -1 Wijzigingen: 21' Caers i.p.v. Van Bladel 63' Van Osselaer i.p.v. Gino Nijs (gekwetst) 70' Pintez i.p.v. Thordasson en 75' Van Lierde i.p.v. Pintez Kaarten: geen Wouters dringt het strafschopgebied van de Walen binnen (SK Sint-Niklaas- La Louvière 1-1)(pm) AEC. Bergen - Eendracht Zele 3-3 In deze zo belangrijke vierpuntenwedstrijd tegen Bergen heeft Eendracht voor enige sensatie gezorgd. Nadat de thuisploeg in een dolle twintig minuten voetbal het paniekerig gedoe in de Zeelse defensie afstrafte met rake 3-0 cijfers, begonnen de Zelenaars aan een schitterende remonte die bijna uitvloeide naar een eerste uitzege, ware er niet een schitterende save geweest van de ingekomen doelman Cambier om te verhinderen dat de gelegenheidsspits John Christiaens wellicht de uitslag van de dag kon verwezenlijken. Zele startte biezonder zwak in met een krachtig schot de middenveld aan te leunen zo- deze wedstrijd Er was pas één Zeelse doelman voor de twee- dat Eendracht in de wedstrijd minuut gespeeld toen Bergen de maal in gebreke te vinden kwam en het spclbecld een een vrijschop kreeg aan de (2-0). De Bergense pletrol plotse ommekeer bezorgde, cornerlijn. De opgerukte ach- bleef bestendig aanrukken en p>e Walen die op hun ruime terspelcr Leroy benutte een na achttien minuten bleek de voorsprong teerden, hadden aarzeling in de Zeelse defensie wedstrijd gespeeld toen bij een evenwel zonder de werklust om krachtig in doel te koppen, door de thuisploeg genomen van Quido De Wilde gere- ondanks een poging van doel- corner iedereen zich op het kcrKj jjjj rekupereerde een man Van Puyvelde om het Ie- leder verkeek behalve Mcrcicr mislukt schot van Coorcman der nog tijdig onder, kontrole die de Walen op rozen schoot. cn sch0of het leder naast de te krijgen (I-0) Rond het (3-0) Deze kleine katastofe kwartier was het de beurt aan was voor kapitein Goossens de talentrijke Didier Save om het sein öm dichter bij het. uitlopende doelman Cattcsco binnen. (3-1) Na dit eerste doelpunt sloop er paniek in de rangen van Bergen en zes mi nuten voor rust nam John Christiaens met de rug naar het bezoekende doel. een kop stoot van John Coles in dank aan. en kon met een korte draaibcweging vanop het pe- naltypunt Eendracht verdiend op 3-2 brengen. Een morele opkikker die Eendracht de no dige stimulansen gaf om de tweede helft volledig voor zijn rekening te nemen, waarbij Bergen niet zonder enige moeite en sporadisch op de Zeelse speclhclft vertoefde. De knappe spelmaker Rom- baut bleek niet in staat zijn ploeggenoten tot beter spel te bewegen, tenzij bij die ene faze toen Van Puyvelde voor een knappe redding zorgde op een gevaarlijk schot van Ber gen. Rond de 7l)stc minuut verving trainer Cculcers Hul- ders door Kurt Migom die de kans greep om een belangrijk doelpunt te scoren. Een naar de rechtervleugel verhuisde John Christiaens liep zijn Waalse opponent als de wind voorbij, rukte op tot aan de cornerlijn en bediende op zijn Van Gulck kan net niet bij de bal (SK Sint-Niklaas-La Louvière 1-1)(pm) beurt Migom die in één tijd afdrukte met het gekende suk- ses. (3-3) Euforie bij de Ecn- drachters die de overwinning nabij voelden en bijna in deze stunt lukten toen Peter Van Wambckc knap kruiste naar de plotseling vrijgespeelde Christiaens. Zich niet bewust van zijn uitstekende positie drukte John zonder aarzelen af maar een attente Cambier. in gekomen voor Cattcsco. was opnieuw de boeman voor Zele en borstelde het schot van de Zeienaar uit zijn doelvlak. Was John Christiaens doorge gaan zat de kans er in dat Zele met de scalp van Bergen ko triomferen. Geen nood voorlj pig voor de bezoekers die a hun uitstekende verrichting vast een souper overhouden dinsdagavond, een belofte va jJë," trainer Ceulcers bij enige win uj in het Walenland. (aji John Christiaens: Wedstrijd nam eigenaardige wending» Gelegenheidsspits Christiaens speelde een verdienstelijke wedstrijd. Hij bracht zijn ploeg kort voor rust op 3-2 en gaf aan Migom de gelegenheid de stand in evenwicht te brengen. De kroon op het werk ging vijf minuten voor tijd verloren toen hij werd afgeremd door Cambier. die ook in de heenwedstrijd zijn klasse aan hel Zeelse publiek eta leerde. Guido De Wilde: "Iedereen was gemotiveerd om een punt mee te pakken» De van invaller tot fanionspeler gepromoveerde De Wilde beleefde veel genoegen aan het resultaat en aan zijn doelpunt dat een morele prikkel bleek om juist en hard terug te slaan Wij hebben een knappe wedstrijd gespeeld. Er was opnieuw hoop bij het eerste doelpunt en na rust nam een gemotiveerd Eendracht de maal van Bergen zodat een overwinning tol de mogelijkheden behoorde. Kapitein Jaak Goossens: Meer dan verdiend» De Eendrachtkapitein was te Bergen opnieuw een belangrij ke pion in het Zeelse raderwerk: Bij een 3-0 achterstand ben ik resoluut gaan aanleunen bij hel middenveld en kregen wij val op hel spelbeeld. Na onze remonte dacht ik bij een 3-3 stand aan een overwinning, spijtig dal John Christiaens op een talent als Cambier stuitte zoniet behaal den wij hier een sensationele overwinning. Een positieve ervaring voor ons is de vaststelling dat wij nog in staal zijn doelpunten te scoren en uit een schijnbaar verloren positie kunnen terugkomen. lajzl Dottignies - V.W. Hamme 1-1 De Hamse vierde klasser heeft in Dottignies een complimentje meegekregen. De leiders noemden Hamme de beste ploeg die ze dit seizoen al aan het werk zagen. Een punt winnen was het streefdoel en daar is men in geslaagd na een collectief uitsteken de verrichting, waarbij de talrijke toeschouwers bovendien werden getrakteerd op spektakelvoetbal van de beide ploegen. Trainer Willy Meersman, rassing. Dat gaven ze had redenen om tevre- trouwens na afloop toe. In die tweede helft kwa den te zijn: «We hebben on tegen- men we opnieuw zeer met succes werd omgezet. Ik geef toe dat we nadien wel enige druk hebben moeten opvangen. Maar die tien minuten dat we het meesterschap van de lokalen moesten onder gaan, weegt niet op, te gen tachtig minuten waarin wij de wet dic teerden. Alhoewel onze keeper De Paepe wel en kele keren diende tus senbeide te komen, had zijn collega aan de over kant alvast heel wat meer werk op te knappen. Ik ben tevreden met het punt. We hebben in Dot tignies bewezen dat we ook de sterkste ploegen aankunnen. Dat is belo vend. Een ereplaats zit er voor ons alleszins in. Dat zou een prestatie van betekenis zijn voor ons eerste seizoen in de vierde klasse» aldus trainer Meersman. Over de komende strijd aan huis teg( Aalter had men de week in Hamme optiml tische vooruitzichte Indien de prestatie de voorbije speeldag k; overgedaan wordendi is het zondagavond k< mis in Hamme. e D. dicht bij een doelpunt. IWInoifpInnc Flaf Inon MHv T")p I'lUCHCHJUO sprekelijk prima speeld. Voornamelijk in Dat was toen Eddy De de eerste helft hadden Malsche de bal tegen de we de match in handen, dwarsligger kopte. In die periode zijn er een Daarop is echter een paar kansen onbenut ge- tegenaktie ontstaan die laten. Bovendien had tegen de logica in een Rudy Maes pech toen plaatselijk doelpunt op een poging net over de leverde. We zijn echter dwarsligger zoefde en blijven drukken Toen Chris Van Dam slechts Eddy De Malsche op- centimeters naast de nieuw op doel kopte, staander besloot. Ook in sloeg een verdediger de de tweede helft maakten bal uit het doelvlak. Dat we het spel, en dat was leverde een strafschop voor de lokalen een ver- op die door Robbie Smet Meerdonk - W.S. Sombeke 0-6 In afwachting van het top- duel tegen Kruibeke dat zondag a.s. te Sombeke ge programmeerd is blekten de leiders een vlotte zege te Meerdonk Alleen in de eer ste helft konden de lokalen enig tegenspel bieden. Som beke moest nochtans met een gehandikapt team in het veld aangezien Mee rsman, Durinck en Poppe geel geschorst waren ter wijl Pieters gekwetst was. Wel keerde Sillis terug. Aanvankelijk wilde het nochtans niet zo best vlot ten bij Sombeke. De spitsen Sillis en Peleman stonden te zeer afgezon derd. Er kwam pas echt vaart in de ploeg toen mid denvelder De Langhe meer bij de aanval ging aanleu nen.. Maar Sombeke reageerde fel waarbij Sillis en Peel man dicht bij een doelpunt kwa men. Inmiddels was ook stopper Ruylbeke vervan gen bij de gastheren wat de lokalen evenwel niet belette om nog gevaarlijk aan te dringen via Colman en Van Spitael Op de 31' werd het evenwel O-l toen Peleman een mistasten van Doelman Vereecxken kon uitbuiten. Na de rust trok Sombeke het tempo wat op en dat werd Meerdonk meteen fa taal. De treffers volgden el kaar nu in snel tempo op Even voor het uur knalde Pauwels raak en op de f kon Sillis er met een kcè stoot 0-3 van maken. NjI welijk8 een minuut lam pakte De Munck Pelem: i in de fatale zone en do man Van Moeseke zette li' strafschop om. Nadat e \K brutale De Munck door 1 m bestuur van Meerdonk i het veld werd geroep niettegenstaande er ge vervanger meer was we het spel heel wat rustig waarbij Ringoot en :'- Langhe de kansen niet o benut lieten om er 0-6 v te maken. W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 22