Aan de supporters van K.A.V. Dendermonde Eindelijk nog eens een karton! ,Provinciaal voetbal A Opmerkelijke vooruitgang Ï\N SOENS Over solidariteit en andere KAVD-verhalen! Raemdonck moeilijk te stoppen Gewettigde titelambities Goed begonnen... De Voorpost - 6.3.1981 - 23 K.A.V.D. bestaat 75 jaar! Zolang reeds beschikt K.A.V.D. over een supportersschare die alle ploegen uit de verre omstreken ons mogen benijden. Het is zelfs zo dat in een periode van laag-konjunk- tuur, zoals dit heden het geval is. w;j nog steeds mogen rekenen op een prachtige ploeg mensen die zich terecht trouwe supporters mogen noemen. Wij zijn hen hiervoor van harte dankbaar. Deze dankbaarheid hebben wij enkele weken geleden nog mogen betuigen bij de huldiging van onze oudste supporter, de heer Petrus Meert, die reeds sedert het ontstaan van K.A.V.D. alle thuiswedstrijden volgt Wat echter thans enkele van deze supporters bezielt, valt onder geen enkel beding meer goed te praten. Inderdaad is het zo dat sinds ettelijke weken de heer Armand De Roeck, oefenmeester van K.A.V.D.. het voorwerp is geworden van zware beschuldigingen, zeg maar schunnige verwijten vanwege enkele heet hoofdige «supporters». Het is juist dat de uitslagen op het terrein niet steeds evenredig zijn met het gepresteerde spel. doch be denk toch steeds dat voetbal slechts een sport is, een sport dat naar het woord «logica» niet altijd luistert, een sport met onvoorziene wendingen en sensaties. Gelukkig maar! Zelfs indien onze spelers fysisch en taktisch de beteren zijn en desondanks de verwachte uitslagen wegblijven, dan is daar juist de taak. de grote taak van de supporter weggelegd om hun aanhankelijk heid en hun steun aan de Club te betonen. Het gaat niet op een oefenmeester zwaar aan te vallen en in zijn innerlijkste en persoonlijke gevoe lens te willen kwetsen. De heer De Roeck verdient deze verwijten niet! De heer De Roeck werd door het K.A.V.D.-bestuur met het volste vertrouwen aangeworven en vervult zijn taak. in de allerbeste voorwaarden. Hij is een zeer begaafd oefenmeester, een bekwaam vakman, een man die zijn beroep met hart en ziel vervult. Bedenk, beste supporters, dat de heer De Roeck in de allereerste plaats een EERLIJK man is, die steeds tracht om konsekwent te blijven. Ook hij heeft zijn fouten, wel ja, hij is evenmin als u en ik feilloos, doch wij hebben tevergeefs naar zulk een oefenmeester uitgekeken. De supporters hebben het recht hun mening te uiten, het is hun plicht mee te leven met nun ploeg en deze aan te moedigen, doch wanneer er steeds maar zware verwijten worden geslingerd naar oe fenmeester 8, naar begeleiders, naar bestuursleden, ja zelfs naar spelers, dan loopt er toch duidelijk iets verkeerd met hun mentaliteit! Bedenk tussen haakjes dat ook scheids- en lijnrech ters toch ook maar mensen zijn die hun hobby in alle sereniteit willen uitoefenen. Supporters, moedig uw ploeg aan doch breek toch steeds niet af op een manier die werkelijk pijn doet! Het bestuur van K.A.V.D. heeft zich tot doel gesteld van onze vereniging terug een grote klub te maken, doch men moet ook kunnen begrijpen dat dit niet in een handomdraai te verwezenlijken is. K.A.V.D. was zwaar ziek, zowel op structureel ge bied. zowel op sportief gebied, zowel op financieel gebied. K.A.V.D. was te zwaar aangetast in al haar voegen om zo maar onmiddellijk terug haar plaats bij de top in te nemen. Dit vergt tijd, veel tijd! Wij vragen onze supporters vertrouwen te hebben in de leiding van K.A.V.D., in oefenmeesters en bege leiders. in de spelers, in de toekomst... Wij zijn er om K.A.V.D. te trachten terug groot te maken en wij beloven dat wij dit met alle middelen die te onzer beschikking zijn zullen verwezenlijken in de kortst mogelijke periode. Dit alles kan echter niet gebeuren zonder medewer king van onze supporters Zij zijn het immers die onze grootste troef zijn. Door hun aanwezigheid op de wedstrijden, door hun gezonde kritiek, door hun blijken van genegenheid voor KAVD, door hun waardering voor al hetgeen tot hiertoe reeds is gepresteerd, zullen wij het gestelde doel bereiken. De beheerraad van KAVD heeft zijn volste vertrou wen geschonken in de heer Armand De Roeck. Tracht ook gij, beste supporters, uw vertrouwen te geven aan onze beheerders en eendrachtig hand in hand, dan zullen wij bereiken hetgeen wij allen wensen: hoger op met K.A.V.D Met mijn oprechte dank en genegenheid. Jean VAN DAMME Public Relations van KAVD KAV Dendermonde - Olsa Brakel 5-1 Vijf doelpunten in één wed strijd... 't was toch al weer komt die van dichtbij doel man Bellinck fusilleert. enkele maanden geleden Paternoster, tot voor enkele dat zoiets nog eens gebeur- maanden nog in de waan de... Wablieft? 't was zo on- dat hij bij Hofstade voetbal derhand al een minuut of de en slechts door een «re- 380 heus kompetitievoetbal commandée» uit zijn slaap geleden dat paars-blauw gewekt, deed zijn debuut bij één doelpunt maakte. O.K., de paars-blauwen en liet vorige week tegen Melsele zich opmerken door een ga- gingen er twee in (Dender- ve traptechniek en een ge monde won slechts met 2-0 vat opkomen waardoor zijn tegen de derde provincia- defensieve taak enigszins Iers) doch dat was maar een in het gedrang kwam. Een matchke voor de lol. Nu vijf man evenwel die het nodige dus en hadden Joris, De krediet moet krijgen want .Vos en Catrysse evenveel het is zonder meer een on- koelbloedigheid aan de dag dankbare taak om als nieu- gelegd bij het besluiten als weling in een defensie te bij de voorbereiding, Olsa komen. met een karton of twee niet toe gekomen om de pot ten te betalen. Een minuut na het - eerste doelpunt werd het dan strafschop. En boos dat doorgenikte De Vos. «Nog eens moedig zijn» zal scheidsrechter De Lom- baerde gedacht hebben want amper zeven minuten na het tweede plaatselijke doelpunt wees hij weer naar dat witte stipje nu voor een duidelijke fout van Heyvaert op een opponent. Binnen de «carré» zei de Lombaerde, nietwaar zei de ganse plaatselijke groep en ook achteraf de lijnrechter die wel erg goed geplaatst stond om het ganse gebeu ren te aanschouwen. Wel kreeg Heyvaert een gele kaart omdat hij nogal on zacht met De Lombaerde in botsing kwam. Die vrij schop dan was ook bijna raak maar Heyvaert stond wel op de goede plaats. Na de pauze was het al Den dermonde dat de klok sloeg. Eerst Van den Dries- sche met een hard schot na een prachtige kruispas van Verstraeten en een gepaste achterwaartse kopstoot van Waegeman. Nadien werd het weer strafschop... weer hands ditmaal echter van bezoeker Wangemee die er geel wegens protest op de koop toe bij kreeg. Van Poucke plaatste de bal probleemloos tegen het net. En tenslotte werd het 5-1 met eerst een rare karbon kel van de bal die via de té ver uitgelopen Bellinck in de voeten van Van de Dries- sche komt die vanop veertig meter raak treft. (gdp) Achteraf rozegeur en ande- Waegeman en collega's wa re schijn doch het kan niet ren. want akkoord hoor, worden weggelegd dat er de bal had de gestrekte arm na elf minuten (tot de 20e van Waegeman beroerd minuut inbegrepen) eerder maar van opzet kon er geen sip werd gekeken De twee- sprake zijn. Welles zei ref de serieuze aanval van de bezoekers was al rijp voor een prikkertje Een raar doelpunt eigenlijk met een hoekschop die ergens aan De Lombaerde en Roman mocht aanleggen. Dat de modderkluiten hem daarbij rond de oren floten is slechts van ondergeschikt de eerste paal belandde belang. Feit is wel dat Ro- waar doelman Heyvaert als aan de grond genageld man de bal op een publici teit van een ander biermerk bleef en bezoeker Van den joeg en dus niet in het door Bossche zijn voet tegen de bal plaatste. Negen bange minuten toch met dan wat getemperde vreugde als Paternoster een verre voorzet lukt die via De Vos bij Van den Driessche Jempi Heyvaert verdedigde doel. «Allez daar dan», zal Van den Driessche gedacht hebben, want zijn gelokt hoofd kwam even later ge past onder een droomvoor- zet van de tot op de doellijn Kemzeke - F.C. Denderleeuw 2-1 ET DE IOETJES t-Gillis - mpia Gent 0-4 ikkig kenden de mannen Miel Lambert rond de Hsseling een hele reeks wedstrijden zonder neder- terwijl in de jongste vijf n zegge en schrijve één puntje aan het totaal toegevoegd eden is volgens de mees- het wat ouder wordende enveld De Roeck - Van Bossche - Frankaerl. dat tweede adem niet meer zo kclijk vindt. Ook zondag het aanvankelijk zo dat de ■Bcnvcldcrs van Sporting ^■meedraaiden, maar rond ^■halfuur deemsterde de en werkkracht zicndcro- ^Jflweg, zodat de jonge Gen- MHars naar hartelust konden RHdartclcn met of zonder ^nBRond het halfuur had dat twee keer een doelpunt «l ievolg: telkens langs op- mist Soens, die eerst heel erdediging met doelman is voorbij dribbelde en in J crhaling enkele minuutjes J werd gestuit door een Q ongeoorloofde tackle L^S oegekende penalty werd |fc n) diezelfde Soens omgezet. e koffie wilden de thuis- |L overhaast de bakens tten. maar kwamen niet BR r dan enkele slechtgc- schoten van De Cock en faut De Olympiërs daar- jen slaagden er wel in om voorsprong tijdens de helft te verdubbelen: met een atoomschot van oor" Doorselaer en vervolgens die aa jj, om zjjn hattrick vol te iting a een geslaagde volley jden c empj s0ens. >ftc va net dezc sjand van zaken, ie wm ujsplocg alle lust tot aan was ontnomen moet niet aangehaald worden, en enkel grotere vragen rij de goede afloop van ilgende uitbeurt tegen het gerangschikte Heirnis en ko (aj! Sint-Pauwels: 1-1 DRAWN DANKZIJ OWN-GOAL De jongens van trainer Sam son zijn er niet in geslaagd om uit de misstappen van respek- tievclijk Temse en Heirnis eni ge munt te slaan in hun wed strijd op Wippelgem Daar konden ze niettemin optreden, voor het eerst sinds lange tijd. met hun op papier sterk ste samenstelling Nu moesten de Hcrlcvingcrs op hun beurt ondervinden dat een ploeg in het nauw (net zoals de spreek woordelijke kat) rare sprongen maakt, want zie. nadat dit in het eerste halfuur een merk waardig geschcnkdoelpunt langs een thuisback had opge leverd. kwamen de Wïppel- gemnaars sterker en sterker voor de dag. Zodanig zelfs dat Bosman. Bruckcnburg en Cie alle moeite van de wereld had den om de gastheren uit de direkte omgeving van doelman Hcrrcmans weg te houden. Ook na de pauze luwde het lokale offensieve geweld niet. zodat de gelijkstcllcr in de maak leek. Die viel dan ook langs invaller Pieters. Nu waren de bezoekers enkel cn alleen begaan met het be veiligen van het (blijkbaar armzalige) puntje, dat ze dan ook ondanks een zeer zwakke prestatie aan hun aktief mogen toevoegen, omdat in de laatste tien minuutjes de thuisspitscn werkelijk het doel opzettelijk misten Deze mindere beurt komt voor Sint-Pauwels op een wel zeer ongelegen moment indien men de derde plaats nog als objek- tief blijft beschouwen cn met de archimoeilijke derby tegen Excelsior in het verschiet zal dit alles in goeie voornemens blijven steken MANIL MANIL Herleving Vrasene - Heirnis: 3-1 VAN EEN VERRASSING GESPROKEN Eén van de meest onverwachte uitslagen kwam zonder enige twijfel in Vrasene op de tabel len. waar het plaatselijke be dreigde elftal niemand minder dan de leiders uit Heirnis de puntjes ontfutselden. Na twee beurten waarbij wél de eer. niet de bruikbare punt jes werden behaald, pakte het zondag totaal anders uit. Oe fenmeester Gocmaerc liet zijn jongens ondanks de negatieve resultaten weer zonder enig voorbehoud de aanvallende teugels vieren, zodat de lijst aanvoerders hun lonend spel letje van de aartsgevaarlijke counter konden botvieren. Op de 18e minuut draaide Eisen zich vrij vanaf het middenveld, rukte op tot voorbij de Herle- vingbacks en skoorde omdat keeper Buys onder de bal door greep. Dit temperde de aan- valshonger van de gastheren niet in het minst want langs Lardenoit cn Van de Vijver behielden ze een frappant meesterschap, wat zelfs twee Vrasense treffers binnen zes minuten veroorzaakte. Eerst profiteerde een waakzame Van de Vijver van een steek in de Gentse defensie cn vervol gens zette Van Puymbroeck een strafschop om. nadat een bezoeker een verraderlijke voorzet van Kindt had wegge slagen. Na de hervatting kwam de be tere fysiek van de gasten te voorschijn, doch hoe ze ook probeerden het was al boter aan de galg. omdat de zwart witte achterhoede stevig geor ganiseerd rond Vlegels en Mark Lardenoit geen enkel foutje beging. Integendeel, aan de overkant raakte Van Spittael tot twee maal toe de paal. terwijl Van Puymbroeck ook de dwarsligger eens op degelijkheid testte, maar de goedgevolgde Ludo Lardinoit suksesvol kon hernemen (3-1 op de 89ste minuut). Een hartversterkende punten- winst voor de Herlevingers. die op hun clan wensen door te gaan en in tegenstelling met vorige beweringen niet tot de direkte konfrontalie met Wip pelgem willen wachten om het behoud veilig te weten: hier voor krijgen ze zondag reeds een nieuwe kans in de uitwed strijd op Ganda Sparta. MANIL Muide - Excelsior: 3-6 OM HAND BALLERS TE DOEN BLOZEN! Een wedstrijd die alleen door de vracht aan doc.|,niin»*n boeiend was wat op zijn beurt toegeschreven mag worden aan een volledige tekort aan organisatie in de twee defen sies. Reeds na vijf minuten werd de dappere rode lantaarn terecht gewezen door twee doelpunten van in volgorde Verberckmoes en D'Haen. die allebei op gelijkaardige wijze een aarzelende tegenspeler konden uitspelen en van kort bij besluiten. Aan het kwartier infiltreerde ook Dirk Meul tot ver in de Muide-achterlijn en drukte bij het ingaan van de grote backlijn onverbiddellijk af. Nu krabbelden de Racingspe- lers even terug met een prach tige kanjer van Schautetcn, die ook in de tweede speelhelft nog twee keer aan het kanon stond Dan was het echter al te laat, want de bordjes wezen toen reeds een sprekende 1-6 stand aan na nog eens drie goaltjes van Nijs. Van Royen en last but not least Dirk Meul. Voor de rest van het huidige seizoen kan de manschappen van voorzitter Seppe Goossens niet veel meer gebeuren, zodat het gevaar voor een totale on- geïnteresserdheid niet denkbeeldig is. Hieraan zal de wedstrijd van aanstaande zondag wel een goeie uitzondering op vormen, want om de naaste geburen uit Sint-Pauwels te ontvangen wil men aan de Heistraat wel nog eens zijn beste beentje voor zetten. of niet soms...? MANIL Zoals we in onze jongste editie hadden voorspeld, is er werke lijk een nieuwe wind merkbaar bij de jongens van praeses Weyn. Met alweer een nood gedwongen vervanging, de ge kwetste Van der Staal door Luk Bonte, en een op halve kracht spelende Regi De Maeyer moesten de rood zwarten optornen tegen de ploeg in opkomst, met name F.C. Denderleeuw. In een in bijzonder hoog tem po betwiste wedstrijd wierp de thuisploeg van in de eerste mi nuut alles in het offensief, wat ook bekroond werd met een doelpunt vanwege een bijzon der zelfzekere Gerrit Stre- mersch. die vanop ruime af stand een goed aanspelen van Mark Vereccken op de pantof fel nam tot buiten bereik van de gastkeeper (1-0 na 19 mi nuten). De gerenommeerde gasten lie ten niet betijen, maar hadden wel het nadeel dat hun aan valsleider stevig in de greep zat van thuislibero Bonte. Ook voorstopper Bert Van Hecke maakte voor zover dat nodig was, nogmaals duidelijk dat hij in zijn nieuwe rol gestadig groeit en strooide kwistig met goeie passen. Zijn broer Karei verloor, pas terug op het ter rein, de bal aan de kort opzit tende Verleysen, die de rest van de lokale achterhoede om speelde en maat Crabbé een doelpunt op een schoteltje of freerde (1-1 op 46ste minuut). Deze tegenslag ten spijt, na men de lokalen weer de wed- strijdkontrole in handen en mochten een kwartiertje later nog eens juichen voor een ge lukte aktie Saman die beet je bij beetje de goede forme weer voelt aankomen en Stremersch, die nonchalant het beslissende tikje gaf (2-1 op de 59ste minuut). Wat de bezoekers ook onder namen. de Wase defensie bleef gesloten al moesten ze dan nog gebruik maken van enkele gro ve tussenkomsten, die logische gele kaarten voor Roelandt (samen met Yzewijn ingeko men om de voorsprong te be veiligen) en Bonte tot gevolg hadden Dit alles is wel te verklaren door dc fierheid van de klauwende Kemzekenaars. die de puntjes kost wat kost in eigen voordeel wilden toevoe gen en daarmee nu opschuiven naar een bemoedigende (maar nog niet veilige) 14de plaats, en dat alles met een onmiddel lijke vierpuntenmatch op La- tem voor de boeg is lang niet gek. MANIL Na afloop van de wedstrijd KAV Dendermonde - Olsa Brakel hebben alle paars-blauwe spelers zich solidair gesteld met trainer De Rouck die eens te meer het mikpunt werd van een horde «supporters» (sic) die het blijkbaar niet eens zijn met het beleid van de dendermondse trainer. De spelers blijven hun vertrouwen stellen in de h. De Rouck en zijn van oordeel dat de trainer(s) niet verdienen op dergelijke wijze te worden terechtgewezen. KAV Dendermonde is nu ook uitbater geworden van een herberg die zoals te verwachten was «In de KAVD-er» werd genoemd. Deze herberg is gelegen rechtover het voetbalstadion te Grembergen. Sportmanager Maurits Van der Cruyssen is voor enkele weken naar de U.S.A. vertrokken. A.i. wordt hij vervangen door exspeler Jeannot Jacobs. Het zou evenwel de bedoeling zijn Jacobs ook volgend sei zoen met deze taak te belasten zodat Vander Cruys sen de handen zou vrij krijgen om meer werk te verrichten in de financiële afdeling. (ffdp) Heikant - White Boys 0-3 De White Boys hebben op Heikant een verdiende zege laten optekenen. Een zege die in feite reeds gestalte kreeg in de eerste helft toen het spelverloop nog in even wicht was en beide ploegen reële scoremogelijkheden wisten te scheppen Maar in een uitstekende tweede helft wisten de bezoekers die zege tenvolle te verant woorden. Er werd bijzonder vinnig gestart en reeds in de eerste minuten kon Raemdconk doelen maar zijn treffer werd afgekeurd Er volgde toen een felle reaktie van Heikant waarbij Van Dries sche trouwens tegen de staak kopte. Op de 17' was het wel raak maar dan aan de overzijde. Weer was het Raemdonck die zich had vrijgemaakt en hard in schoot. Dit doelpunt lokte opnieuw een felle reaktie uit van de gastheren er wel in slaag den om het wedstrijdver loop steeds meer te kontro- leren maar vooraan ont brak wel de inspiratie om de stevige bezoekende de fensie uit verband te halen. Vijf minuten voor de rust werd het zelfs 0-2 toen Ver- laeckt een tegenstoot met succes kon afronden. Na die tweede treffer heeft Heikant zich blijkbaar nooit meer kunnen herpak ken. De White Boys domi neerden in ieder geval na drukkelijk in de tweede helft met een logisch derde doelpunt als gevolg Opnieuw was het Raem donck die voor de afwer king zorgde. Maar ondanks de veilige kloof bleven de bezoekers tempo maken zo dat Heikant op geen enkel ogenblik meer echt in de wedstrijd kwam. Een doel punt van Verlaeckt werd nog afgekeurd maar on danks het bezoekend over wicht werden er geen geldi ge treffers meer opgete kend. W.V.L. vINCIALE pelgem - idil.e en k it ia -ui »n do I' w I H'p rust i niet 0-6 v ombergen (Temse) heef! de bal klemvast gegrepen, se-Maldegem 0-2) (dw) S.K. Aalst - Sp. Petegem: 2-0 TEGENSLAG SLAAT OM VOOR S.K. AALST Gedurende een halfuur heeft de zwakste reeksdefensie van Petegem kunnen stand hou den. tegen een goed spelende S.K. ploeg. De thuisploeg was van meet af aan de spelbepa- lende ploeg. Sp. Petegem was tevreden, dat het uit tegensto ten wat gevaar kqn brengen voor het lokale doel. Aan de andere zijde kende Hoebeke tegenslag toen een hard schot nipt dc staander scheerde. Tegenslag ook toen na 20' Ro land Suys gekwetst het veld diende te verlaten. De jcugdi- .ge Peter Roelandt verving hem meer dan behoorlijk. Aan het halfuur scheen S.K. dan toch op gang naar de openingstref fer. toen zij een strafschop toe gekend kregen; Hoebeke plaatste dc bal haarfijn naast de staak, maar de bezoekende doelman redde met de vinger toppen in hoekschop. Deze hoekschop was dan toch de aanzet tot het verdiende ope ningsdoelpunt. Het was Hugo Verbestel die iedereen te vlug af was, en binnenduwde. Aalst bleef drukken en één minuut voor de rust kon Heyvaert de voorsprong verdubbelen. In de tweede periode bleef Aalst de toonaangevende partij, doch Verbestel en Hoebeke konden de bezoekende doelman niet meer te grazen nemen. A.V.H. Eendracht Meldert - Oudegem: 2-0 WEDEROP- TREDENDE PAUL VAN DE WINCKEL TOONT DE WEG Herademing bij Eendracht Meldert. dat opnieuw kon re kenen op de diensten van prijs- schutter Paul Van de Winckel. Misschien wel triestig voor de overige Eendrachters dat steeds weer Paul Van de Winckel in de titel verschijnt, doch een feit is dat trainer Wilfried Van Royen, zijn ploeg zo uitgebouwd heeft, dat de afwezigheid van Paul nooit voldoende kan opgevangen worden. Oudegem van zijn kant had alle moeite van de wereld wanneer de Meldertse spits de bal aan zijn voeten kreeg om achterstand te voor komen. De eerste helft was nochtans gelijkopgaand. doch veel verder dan middenveld spel kwam het helaas niet. Aan de 35' was Paul Van de Winckel dan toch door de ma zen van het Oudegemse net gesparteld. Na de herneming bleef Oudegem in «zijn kot» zitten, zodat Eendracht Mel dert meer en meer op de ande re helft vertoefde, doch doel punten bleven uit. Toen 10' voor slot Van Royen en Leroy invielen voor De Nijs en Chris- tiaens kreeg de aanval meer steun, wat Leroy toeliet op de meet een geruststellende twee de treiter tegen de touwen te jagen. A.V.H. K.S.V. Temse - Maldegem: 0-2 MALDEGEM IN LEIDERS ZETEL De topper in tweede provincia le had zondag plaats op terrein van K.S.V. Temse. Dc num mers drie en twee uit de rang schikking gaven elkaar daar partij. Maldegem behaalde een zege. die hen de leiders plaats oplevert daar Heirnis de duimen moest leggen te Vrase ne. Na een scoorloze eerste speelhelft kwam Maldegem op voorsprong na een aangevoch ten hoekschop. Doelman Ro bert Van Lombergen beweer de immers dat de bal de doel lijn niet had overschreden. In een studieronde waarin dui delijk de ernst van deze partij tot uiting kwam. was langs bei de zijden voorzichtigheid ge boden. Na een kwartier spel kwamen de acties los. Temse pakte via Geert Rooms, die met diepte passen vaart in de aanvallen probeer de te steken, enkele malen gevaarlijk uit. Maar noch Pa trick Van Hoyweghen, noch Paul Fobé vonden de weg naar het net. Bij de bezoekers was het vooral Van Poelvoorde die de thuisverdediging aan de tand voelde. Maar ook de be zoekers kwamen niet aan een treffer. Na drie minuten in de tweede speelhelft kwam dan het twij felachtig hockschopgeval. De scheidsrechter nam het laatste woord en legde de bal aan de hoekschopvlag. De indraaien de bal van Cauwels verraste Robert Van Lombergen, doe het leder niet voldoende onder controle kreeg. Slechts een baldikte kon de bal de doellijn overschreden hebben. Maar voldoende om het doelpunt te valideren. Consternatie bij dc Temscnaar, vreugde bij de be zoekers. Temse moest toen ko men - deed dat ook. Eerst was iv. verrast dat hij vrij stond en kon niet besluiten. Dan haalde Erik Van Goe- them gevaarlijk uit maar doel man de Coster redde met het aangezicht. De terugspringen de bal werd door Edwin Bynoe overgenomen, maar hij be sloot op eén verdediger. Dit kwaad moment werd afgeslo ten met een aanvallende fout. In de 22e minuut kwam Temse dan toch erg dicht bij de gelijk maker. Edwin Bynoe schakel de op meesterlijke wijze twee verdedigers uit. maar besloot te zwak. Temse hield het toen bij afstandsschoten om de de fensie te omzeilen, maar deze misten in vele gevallen de goe de richting. Ondertussen ble ven de tegenstoten van Malde gem gevaarlijk. Door de op rukkende Temse flankverdedi- gers genoten de bezoekende spitsen de nodige vrijheid om gevaar te scheppen Met een puike tussenkomst hield Ro bert Van Lombergen de be zoekers van een tweede tref fer. Het verlossende doelpunt voor Maldegem kwam er toch nadat Patrick Van Hoyweghen in een kopduel, zich aan het hoofd gekwetst had. Met een lange rush sneed Van Poel voorde tot aan de Temse doel lijn. gaf toen een uitgemeten pass naar Cauwels, die het be zoekende feest opende (0-2). Nog zes minuten waren te spe len. Temse stond voor een nog hopeloze situatie. Gabriëlle Sabbe kwam nog tussen de lijnen om Patrick Van Hoy weghen te vervangen. Malde gem had Temse in de maling genomen. Zondag reist Temse naar Oost akker. Pollare - Mere: 0-1 Leider Pollare is er niet in gelukt een driepuntenkloof te slaan met de naaste ach tervolgers. Een knap akte- rende thuisploeg behield doorlopend het overwicht maar werd steeds opgevan gen door een taktisch uit stekend ingesteld Mere. Meteen na de aftrap nam Pollare de wedstrijd in han den en lukte erin enkele doelkansen te creëren, zon der succes echter. Mere glipte regelmatig door de netten en kort na de hervatting scoorde Lievens dan ook voor de gasten. Tot het einde weerstond de for matie van trainer Vanden- haute dan aan de lokale aanvalsgolven. Een belang rijke zege voor Mere dat hierdoor tot op één punt van Pollare nadert in de rangschikking en waar door een algemene hergroe pering in de stand werd te weeggebracht. (J.G.) Nieuwerkerken - Eist: 3-4 Het spreekwoord «goed be gonnen half gewonnen» ging voor Eendracht Nieu werkerken niet op in de wedstrijd tegen Eist. Na een half uur keken de be zoekers tegen een 2-0 op. Moens zorgde voor beide goals. Een eerste teken voor het naderend onheil kwam er vlak voor rust toen Eist dankzij een own- goal van Eendracht, op nieuw aansluiting vond. Na de herneming kwam De Cubber Eendrachts voor sprong voorgoed naar het verleden trappen alhoewel de thuisploeg hierdoor niet aangeslagen werdPeter Wellekens deed de hoop op nieuw leven vanop de pe naltystip. Hove en opnieuw De Cubber schoten de laat ste illusies van Eendracht aan diggelen in drie minu ten. De laatste tien minuten poogde Nieuwerkerken nog iets te redden maar Eist hield tot het einde stand. (J.G.)

De Voorpost | 1981 | | pagina 23