NIEUWERKERKEN LIJDT AAN ekelgemse Rozenautorally hn lustrum toe WRAKKENZIEKTE Lustrumwandeltocht van «De Kadees» Kampioenen Gerda en Bianca aan de eer JUG HARTKERK WORDT CKTIG ONDER HANDEN geving van kultureel centrum rdt vernieuwd NOMEN De Voorpost - 6.3.1981 - 3 uw SPECIALIST^ A AALST I 'u TtLB55/SI246a t s - S.O.S. Milieudokters! ndl ijfde uitgave van de Hekelgemse Rozenrally, de ing van het voorseizoen, gaat op zondag 29 maart tart. gebroeders Callebaut door de Hekelgemse Bloe der U een eenvoudige, mistenbond. iname en ontspan- Vertrek van 13 tot 14.30 u. e namiddag bezorgen, aan café Sportwereld, Brus- teid noch behendig- selbaan 162 (Zandtapijt). n lomen er aan te pas en Er is een waardevolle prij- an stand bedraagt nauwe- zentafel met meer dan db< K) km. Elk deelnemer 50.000 fr. prijzen. Deelna- ngt een prijs met merecht per inzittende die ienb°ven een 'ot van de een prijs wil winnen be- Itombola met trekking draagt 275 fr. VAB-leden nisfseizoen. betalen 250 fr. Het vooraf inschrijft toegelaten doch niet ver ia" ingt een roos in Luxe- plicht meer dan één inzit- ikking aangeboden lende per wagen in te schrijven. Vóórinschrijving tot 20 maart door storting op prk 000-0918005-94 van Dendria te St. Amands. Verdere informatie te beko men bij Marcel Callebaut, Nieuwe Kassei, 20 te Hekel- gem-Affligem. Tel. 053/66. 56.21. Ter gelegenheid van deze toeristische autozoektocht volgens VAB-formule C, te 11.10 u. H. Mis opgedragen door E.H. Bert Stienaers in de "abdijkerk Affligem ge volgd door de rituele auto wijding. LH en opbeuring krijgen. Nu veel topprestaties van bei de meisjes kunnen dan alleszins verwacht worden. LH De kampioene van België Tamboer-majoor 1980, Gerda Cami, Zaterdag ontving burgemeester D'haeseleer en eerste schepen Monsieur in het kabinet Pieter - i met de jonge, maar veelbelovende Manan De Cock. (Per) Coecke de familieledén en bestuur van de Blue Stars' Star. Gerda Cami. (Per) Seattle in de States. Ze behaalde er trouwens een schitterende plaats. Ook in Luxemburg deed ze het prima door er als gastvedet- te met de Grote Prijs tamboer-majoor lopen te gaan. De «kristallen stick» wist ze te Seraing reeds twee maal te veroveren en te Walcourt werd ze in de Keizer Karelprijs reeds twee maal laureate. Een welge vuld palmarès alleszins. Ook haar leerlinge, Bianca De Cock, kan reeds een mooie erelijst voorleggen. In de kategorie miniemen werd ze inderdaad kampioene van Luxemburg en in de Grote Prijs van Luxemburg werd ze mooi tweede, te Seraing en Walcourt werd ze telkens laureate en dit Beide meisjes mochten uit handen van de burgervader het stadsplakket in ontvangst nemen. (Per) jaar ma9 ze deelnemen aan werkerken telden we zo'n 24 wrakken op het grondgebied van deze gemeente en even erbuiten 4 in Haaltert en 2 in Erembodegem. Volgens inwoners van Nieu werkerken werden reeds een vijftal autowrakken naar een andere bestemming ge- bracnt. Wellicht heeft het bericht, dat de «Dienst Bijzondere Wetgeving», die gelast is met de kontrole over de toe passing van de wetgeving en reglementering inzake leefmilieu en stedebouw, preventief zal optreden, toch enige indruk gemaakt op en kele van onze vele gemak zuchtige en egoïstische me deburgers. Wie zich in Nieuwerkerken eens wil overtuigen van de nieuwe plaag der dorpen, en start in de Kwallestraat ziet rechts, komende van Aalst reeds twee wrakken. Verder zie je op Zarendries, in de Lange Haagstraat, de Verenigde Natiestraat, Ster- rebosstraat her en der neeg- ezet van die verroeste koets werkjes, met als hoogtepunt acht van dat soort afgedank- Toch wisten beide meisjes, zowel nationaal als interna tionaal, hun mannetje te staan in het twirlinggebeu- ren. In het Aalsterse stadhuis waren beide dan ook aan de eer voor een passende huldiging door o.m. burge meester D'haeseleer en eerste schepen Eddy Mon sieur. Gerda Cami behaalde inder daad niet minder dan 5 titels waaronder deze van kam pioene van België bij de tamboer-majoors. Daaren boven werd ze geselekteerd voor deelname aan het wereldkampioenschap te de selektieproeven voor het wereldkampioenschap. De kans is dan ook groot dat ze samen met haar lerares de Belgische kleuren mag ver dedigen aan de Azurenkust te Nice. Gerda Cami en Bianca De Cock zijn nu aangesloten bij Blue Stars waar ze veel hulp Wandelklub «De Kadees», aangesloten bij de Vlaamse Wandel liga, heeft de wind in de zeilen en burgerrecht verworven in wandelaarskringen. Vier jaar terug gestart met een 700-tal deelnemers, al leszins een zeer bemoedi gend begin, ging het deel nemersaantal gestadig crescendo en verleden jaar waren ruim 1200 wande laars paraat. Voor de lustrumuitgave die plaatsheeft op zondag 8 maart zijn de verwachtingen uiteraard hooggespannen. Gehoopt wordt op meeval met de weermaker en dan wordt het alleszins e.en sukses. Er wordt gestart vanaf 9.30 u. naar keuze voor de verschillende afstanden 6, 10, 20 en 30 km, aan de «Koszen-Klub», Leo de Be- thunelaan 105 te Aalst. Gelegen in de omgeving van de stedelijke begraafplaats. Als aandenken zijn een bre vet (30 fr.) en een gewone medaille (60 fr.) voorzien. Er is echter ook de luxe-me daille aan de prijs van 160 fr., de 4e in de reeks der deelgemeenten van Groot- Aalst. Voorinschrijving op re kening 432-5336901-07 van W.S.V. De Kadees te Aalst. Zonder voorinschrijving worden medailles uitgereikt zolang de voorraad strekt. Speciale groepsprijzen voor groepen vanaf 15 deelne mers. Deze tocht komt in aanmer king voor de wisselbeker van de Vlaamse Wande laarsliga en I.V.V.-wandel- boekjes worden afgestem peld. Voor nadere informatie kan U terecht bij Willy Langelet, Rozendreef 49 (053/21.11. 62), bij Jan Van Impe, Groenstr. 35 (053/70.25.94) of bij Mare De Wolf, Lambrechtstr. 48 te Aalst (053/21.65.36). LH Twee pinkelende sterren aan de majorettenhemel, Gerda tegenkanting van de Harmonie van Herdersem gedemora- Cami uit Moorsel en Bianca De Cock, voelen zich door liseerd. v— aanblik voor de buurt. Tussen twee huizen acht wrakken te Nieuwerkerken. (Per) Midden het schaarserwor- dende groen, tussen de hui zen, achteraan in een tuin op de meest overwachte plaat sen. Soms halfverborgen, doch ook brutaal langsheen de openbare weg, overal zie je de uitwassen van onze dekadente automobielkui tuur. De mens ontdoet zich liefst ongezien van het stoffelijk overschot van zijn versleten automobiel. Nadat hij hem jarenlang heeft gebruikt en vaak misbruikt, ontmaakt hij zich heimelijk van het voer tuig, dat eens zijn trots is geweest. De auto, naast het eigen huis en de verre vakantiereis, het onmisbare statussimbool, verpest al tijdens zijn levens milieu. Ook nadat hij wordt «afgezet», blijft hij steeds va ker een ongewenste plaats innemen naast de asfaltba- nen en autostrades, waarop hij zich jarenlang heeft uitge raasd. De zogenaamde westerse welvaartswereld wordt door wrakken overwoekerd. Naast de bestaande auto kerkhoven tref je tegenwoor dig ook eenzame afdanker tjes aan, op plaatsen die daarvoor allerminst zijn aan gewezen. Wie zich eventjes de moeite getroost om een halfuurtje rond te rijden en goed uit de doppen kijkt, valt van de ene verbazing in de andere. Tijdens zo'n ritje door Nieu- raadszitting van eind februari 1981 dienden de leden zich uit te spreken over het ontwerp tot aanleg omgeving van het nieuw kultureel centrum. Dit werd door de technische diensten van de stad in afspraak met de architekten van het irden de materialen Nieuwstraat en de Zoutstra- in harmonie met ten. het gebouw en in Het gedeelte van de De nstemming met deze Koninckstraat wordt verk- gebruiken zullen zijn keersvrij, terwijl dat van de ontwerpen van de Onderwijsstraat open gesteld blijft voor het ver keer. De uitgaven hieraan ver bonden worden geraamd op een bedrag van 6.135.828 fr. BTW inbegrepen. In tegenstelling met de andere dossiers van open bare werken die door de oppossitie aanvaard werden omdat men ze prioritair achtte, was de CVP met dit ontwerp niet akkoord om dat enerzijds de uitgaven te hoog waren en niet prioritair terwijl men anderzijds van mening was dat de vragen die gesteld werden op de betrokken kommissie geen bevredigend antwoord kre gen. Bij dit alles dient wel nog gevoegd dat de stad Aalst wel een aanvraag tot toela ge bij de hogere overheid zal indienen voor dit werk. VEHE Je bent nog niet goed op Nieuwerkerkse bodem of de kalvarie van autowrakken lacht je toe. (Per) Hartkerk werd 50 jaar geleden gebouwd. Sinds- den aan dit gebouw praktisch geen herstellingen fd. In 1976 werd wel overgegaan tot het opstellen inventaris van de noodzakelijke werken door laardigden van de Kerkfabriek, van de Provinciale hische Dienst en van de stad. jit is gebleken dat het uw dringend aan bij- fere herstellingswerken J, temeer daar de bouw- prpn de laatste jaren meer. penjieer te lijden hebben het intens verkeer beide zijden wegens aarlopenstellen van een deel van de grote 'ing (viadukt). in 1980 kredieten voor varen voor «dringende njg idswerken» heeft de n ibriek een aanbeste- uitgeschreven en wer- legewezen voor onge- .450.000 fr. begroting 1981 wer- de verschillende ver- 'ings- en verbete verken voorzien. Teneinde de uitgaven te spreiden, werden op de jongste raadszitting vier ont werpen ingediend die ver moedelijk in navermelde volgorde zullen afgewerkt worden. 1. vernieuwen centrale ver warming - vloerverwarming - raming van de prijs: 3.277.654 fr. 2. vernieuwen'elektrische in stallatie - raming: 931.135 fr. 3. uitvoeren van grote her stellingswerken aan muren, steunberen, daken, afsluitin gen enz. - raming: 4.710.696 fr. 4. schilderwerken - raming: 1.620.637 fr. Vermoedelijk zal een staats- toelage van 30% tot 35% ver leend worden voor de wer ken voorzien onder de num mers 1, 2 en 3. Schilderwer ken worden doorgaans niet betoelaagd. Indien de pro vincie een toelage mocht verlenen zou dit 10% of een begrensd bedrag zijn. In acht genomen dat de ad ministratieve weg nog min stens zes maand zal beslaan vooraleer met de eerste wer ken zal kunnen aangevan gen worden, zouden de wer ken aan de centrale verwar ming en de elektriciteit nog in 1981 kunnen aanvangen, terwijl de grote restauratie werken mogen voorzien worden voor 1982. Inmid dels zullen de behoudswer ken, die voorzien waren voor 1980, reeds uitgevoerd zijn. VEHE Een kwaal van besmettelijke aard woedt momenteel over onze kontreien. De simptomen zijn duidelijk zichtbaar: als puisten puilen ze uit het landschap. De wrakkenziekte grijpt genadeloos om zich heen en tast onze uitgeputte Moeder Aarde ook uiterlijk aan. te blikken omhulsels in de Haaltertstraat. Als afwisse ling kan de toevallige bezoe ker van Nieuwerkerken ge nieten van bouwvallen en mesthopen in de Paepe- straat en aan de Bredeweg, waar achteraan in de tuin van een villa een 2PK ter verfraaiing werd neergep- lant. Het is hemeltergend, op wel ke ergerlijke wijze ons laat ste brokje natuurschoon ver pest wordt door mensen van het platteland, van wie je toch mag veronderstellen, dat zij meer oog hebben voor de natuur dan die bar baarse stadslui... Door wie worden al die wrakken zomaar achteloos neergepoot en waarom la ten de omwonenden het zo maar oogluikend toe? Waar om melden ze de ziekte niet aan de milieudokters? Want het wordt wel hoog tijd, dat er drastisch wordt opgetreden tegen alle onbe kende en onbeschaamde mi lieuvervuilers! Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1981 | | pagina 3