)hris Borms klaagt toestand te Herdersem aan, Raymond Uyttersprot toestand te Moorsel MADEMIE KRIJGT WIJKKLASSEN NOTENLEER E HERDERSEM EN TE NIEUWERKERKEN aul Stockman maakt bestaan an illegale stortplaats bekend WAAR ZIJN GELUIDSMETINGEN VAN FIRMA DE GEYNDT? Verkeer op Boudewijnlaan kan gemakkelijk verbeterd en veiliger worden aalsterse flitsen Vordt Herdersem nieuw Lekkerkerk? iubbele feestviering in .-Martinus Meuleschette- en jjaffelgemstraat en Immerzeeldreef WLA doet aantal goedkope en vlugge oplossingen De Voorpost - 6.3.1981 - 5 aank Jen leine smbi voorstel van de kommissie van bestuur van de stedelij- van bestuur, de socialist akademie voor muziek, ballet en toneel besliste de Martin Hutsebaut. Naar zijn len ({eerderheid op de jongste raadszitting wijkklassen noten- oordeel was dit ontslag reeds lang bekend, en ble- het ir op te richten te Herdersem en te Nieuwerkerken. dit agendapunt ter dit omdat de schoonmaaks- rake kwam wees Chris Lie- ter ziek is. Het raadslid vroeg ns-Borms (CVP) op de om- dan ook een onderzoek naar 1.819 indigheden waarin de de houding van rkrachten in de Herder- zichter. oekefnse gemeenteschool Haar partijgenoot Etienne de toe- Schepen van Onderwijs en Kuituur Herman Roels (VU) geruggesteund door Burge rden te werken. Zij die- Bogaert vroeg van zijn kant meester D'Haeseleer verdui- deze indien in de toestand was het naar zijn mening K,„U1V1,111 n er immers sinds de de aandacht van de raad delijkte dat het ontslag pas geen verandering kwam ten de toekomst voor de ouders nitief opgelost, ijke jand december zelf in te voor de akademie zelf, dit enkele dagen voor de ge- dode opgeschreven. Hij ver- onmogelijk om nog hun kin- nsch an voor het kuisen en on- ingevolge het ontslag van de meenteraad officieel was in- wees hierbij specifiek naar deren naar de muzieklessen rhouden van de lokalen, voorzitter van de kommissie gediend. De schepen beves- de toestand het akbe kade M.OC van de (adi bekendmaken van de dat de verontreiniging een op, gezien het om vergif zou wezigheid van giftvaten aantal giftige koolwaterstof- gaan dat in beken en weilan- het vroegere stort van fen bevat, die gebruikt wor- den sijpelt, misschien wel in ndei rdersem door CVP-raads- den in de verf- en lijmindus- drinkputten, misschien ook rineij ssaj rwij Paul Stockman was onge- trie. Voor deze stoffen zou in wel eens in de waterleiding, ijfeld het hoogtepunt van België geen stortvergunning Laat ons dus niets aan het jongste gemeenteraad, bestaan. Oppositielid toeval overlaten, onderzoe- Inge it aangekondigd werd als Stockman deelde in de ge- n vraag over het «storten meenteraad ook mede dat sluikse wijze en het be- het vroegere gemeentebe- ven van eventueel giftig stuur van Herdersem dit al in en op ons grondge- stort reeds vroeger gesloten tor d» bleek tenslotte een had, omdat er zonder ver dekking te zijn die onder- gunning opnieuw gestort indei sen de voorpagina van de werd, door blijkbaar dezelf- rdde ionale pers haalde. de storter als nu. «Zeker nu il Stockman was niet de dringen maatregelen zich erna. i ng 1 de te :nde ietro|ge die van de sluikstortin- intwite Herdersem op de wijk vi d op de hoogte was, jevri nt de dag na de gemeen- jeneisad kwam de pers in het isiuii it van een mededeling de Werkgroep. Leefmi- Aalst, waarin eveneens ij zie tijd i n Iding gemaakt wordt van ksor bestaan van het sluik- de interpellatie van De jongste weken is het eerder kalm rond het dossier van overgemaakt. Vermits noch ongunstig zijn voor het be- om zelf geluidsmetingen te ndei dslid Stockman en uit de de ïirma De Geyndt, omdat er een tijdje geleden een soort de burgemeester noch de drijf? Enkel vragen waar verrichten en om van de be- imei 5mededeling van WLA van wapenstilstand gesloten werd tussen een aktiekomi- dienst leefmilieu blijkbaar 11 me uitst 1 reeds enkele weken op e lai aanl het 000 nate indei Jden prek zijds g we scht dof nleg tigde wel dat dit ontslag wel waar men op een oude pia- sem en Nieuwerkerken ook op de kommissie bekend no dient te spelen die bijna zo'n afdelingen opricht, zijt was, maar niet op de ge- niet meer bespeelbaar meenteraad. terwijl men anderzijds dik- ge beter dat ge er geen op richt» aldus het oppositielid. ven ondertussen de proble- Op zijn beurt wees Raymond wijls voor gesloten deuren Tenslotte was het schepen men hangende. Uyttersprot (CVP) op de la- staat of in onverwarmde voor Personeel Antoon mentabele toestand waarin klassen moet les geven. Hij Blommaert (VU) die nog de wijkafdelingen van de noemde de situatie zelfs even terugkwam op de kri- akademie dienden te wer- «onbeschrijflijk». Gezien het tiek die raadslid Borms geuit ken. Naar zijn oordeel waren stadsbestuur niet optrad. had. Volgens hem was het probleem te Herdersem defi- Moorsel, te sturen. «Als ge in Herder- ken en desnoods ingrijpen» aldus de heer Stockman. Aan de hand van het inwen dig reglement, maakte bur gemeester D'Haeseleer de interpellant erop attent dat zijn toelichting wel wat dui delijker mocht geweest zijn dan de zin «Recente stortin gen kunnen gevaar beteke nen» die hij vermeld had. SP-fraktieleider Jan Van der Veken vroeg van zijn kant waarom het raadslid niet eerder het stadsbestuur ver wittigd had daar hijzelf be weerde reeds een twee drietal weken van de zaak op de hoogte geweest te zijn. «Om dergelijke feiten mee te delen dient men geen inter pellatie te houden», merkte de burgemeester op zijn beurt op. Stockman verdui delijkte dat hij geen uitslag bezat van de voorlopige ana lyse van de inhoud van de vaatjes. Hoe komt het dat onze mi- lieupolitie, die steeds op vin kenslag ligt, nog niets van deze zaak gezien of gehoord heeft, wilde CVP'er Lambert Van de Sijpe weten. Dit was blijkbaar op de zere tenen getrapt van de burgemees ter, die reeds gans de avond kittelorig gereageerd had, want hij sloot onmiddellijk met een krachtige hamer slag de openbare vergade ring af. Raadslid Van de Sij pe, die nog een verklaring of een kommentaar op de in terpellatie van zijn partijge noot wenste te geven, bleef verder aandringen, maar het woord werd hem gewei gerd. Tot driemaal toe klopte burgemeester D'Haeseleer met zijn hamer en riep dat de openbare zitting geheven was. «Als U niet tevreden bent, moet U maar klacht indienen» zei hij tot de oppo sitie. Dit was meteen het sein voor de CVP om de zaal te verlaten, waardoor de opgemaakt worden dat tee van de Driehoekstraat en de firma zelf die zich eind van iets weten, kan men zich 1980 vestigde op de derde industriezone te Erembodegem. enkel de vraag stellen waar de" 5e°sem.edie°ondertussen Dit be,ekent eah!er niet da' vermits het bedrijf nog geen gen zijn. Of wil men ze niet net i loten werd een a rote be- er 9?en Problemen meer exploitatievergunning heeft, bekend maken omdat ze zo pn c viqheid aan de daa lea- fu' inte9endeel- Sinds 16 Hij beweerde tevens onwe- Tfiit gébeurde vooral in d8e februad is da ,ir™ im' 'bbd »ib Peloids- tends. Een bulldozer ü"ï,r,S be9°"ne" met de Pr0' metingen die het stadsbe- een dienp klnnf Fen duktie van de h°uten ramen stuur ter plaatse zou verricht dekzeil afaedekte en deuren- Meteen werden hebben. Ook aan de heer de omwonenden van 8 uur Simoens, diensthoofd van voorlopig geen antwoord voegde diensten van het mi- kan op gegeven worden. nisterie van Volksgezond- Ondertussen laat het Aktie- heid de resultaten te beko- komitee de moed niet zak- men van de metingen die zij ken en worden alle mogelij- ter plaatse zullen verrichten, ke pogingen ondernomen VEHE :htwagen kwam hierin lading plastic-vaten de- eren. De bulldozer vo- akbefdigde zijn taak door de slijk aal ip en zijn inhoud weer de weggegraven aarde empen en de plaats van s morgens tot 6 uur 's leefmilieu, die de perskonfe- avonds gekonfronteerd met rentie bijwoonde, waren een enorme lawaaihinder. geen geluidsmetingen be kend. Nochtans blijkt uit een Op de jongste perskonferen- onderzoek dat het Aktieko- tie van het stadsbestuur mitee Driehoeksstraat deed, gebeuren in een zo keu- wbrd Burgemeester D'Hae- dat er wel degelijk geluids- seleer hierover onder- metingen plaatshadden neer egelen effen staai als moge- -eel achter te laten, vooi dme voor vtnoi to i icn vraagd. Volgens hem gaat door de milieupolitie van het7errein"zelf laa ook het slechts om Proefdraaien Aalst. De resultaten werden pn nnn nipt nm nrnrinktip aar» <-to „hmmnndn grote hoop grove por ieenslag, en zavel, naast watelen beton en ander Hofs wafval. Onder het stort 2.740 werd tien jaar geleden hoofdwaterleiding van (W aangelegd. en nog niet pm produktie, aan de «bevoegde diensten» ;erof ertussen barstten som- e vaten open, waardoor aanfen bruine blubber uit- soms ook een melkwit- 'loeistof. Deze vloeistof ïlt onder de stortgrond aanlr 'n aanpalende beken, een eerste onderzoek in laboratorium zou blijken van sta] roor aken rinflj >t); ojbele vier ng. Inderdaad! St.-Maartensinstituut viert immers zijn 100-jarig be- me Herman Roels en voor n en hiervan in bovenvermelde afdeling een «rank». In muzikale omlijsting zorgt Di- echte zin van het woord. Oorspronkelijk maakte deze rekteur Michaël Van Lierde en )o| deel uit van de Voorbereidende Afdeling «Esplana- met een leerlingenkoor. Ver die destijds 37 klassen telde, door direkteur Jozef Faes der is er de prijsuitreiking 'jaar lang alleen bestuurd. van de tekenwedstrijd in het teken van S.M.I. 1981 pedagogische redenen werd de school van de lm- Deze tentoonstelling is toe- IcwaJO op 1 september 1970 merzeeldreef, vroeger be- gankelijk op zaterdag 21 nteri school echter in twee stuurd door de Direktrice maart van 10 tot 12 u en van weMnome afdelingen ge- van de Geraardsbergse- 14 tot 20 u en op zondag 22 straat, door St.-Maarten van 10 tot 20 u. nieuwe afdeling telde overgenomen. 8 klassen in de Meule- Momenteel zijn er dan ook 5 apur ttestraat, 5 in de Raffel- klassen in de Meuleschette- jstraat en 1 klas, het eer- straat (2 x 1e en 3 x 2e), 7 in eerjaar, in de Bedrijvig- de Raffelgemstraat (één klas straat per leerjaar tot en met de 5e ras teilsdien is het aantal klas- klas en 2 x 6e) en 4 klassen in 'n de lagere afdeling be- de Immerzeeldreef (2 kleu- len gebleven. Op zich terklassen en twee feeds een sukses ver- graadklassen (1 2 en 3 4) elke school hoe langer Om deze tien jaar aktiviteit ken ffeer met dalende nata- voof te vieren werd een program- ■1*VOrdt gekonfronteerd. ma uitgekiend waarbij ieder jegrc "adden er in de loop der aan zijn trekken kan komen inzid een paar mutaties Op vrijdag 20 maart is er te uitgl Zo werden de twee 19 u de vooropening van de e zijn jen 6e leerjaar naar de kunsttentoonstelling met lln9 Esplanada overge- olieverfschilderijen, houts- d- De titularis van één kool en sanguines van Etien- kwam naar de Raffel- ne De Bondt, olieverfschil- veP slraat naar het 6e en de derijen van Marc Van Lae- h. van.de Bedrijvigheids- them en foto's van Jan Mus- werd naar Raffelgem sche. Inleider is schepen van 9ebracht. Anderzijds onderwijs, kuituur en toeris- Op zaterdag 21 maart is er naast bezoek aan de expo gezorgd voor ontmoetings ruimte en koffiebar met doorlopende dia-voorstel ling «Het leven in de school». Vanaf 21 u start dan het jubileumbal 1881-1981 met Georges Best. Op zondag 22 maart van 11 tot 22 u jubileumrestaurant aan demokratische prijzen. Verder doorlopend kinderte- kenfestival, ontmoetings ruimte en koffiebar en dia- projektie. Wegens 100 jaar S.M.I. en 10 jaar S.M.I. Meuleschette- straat, Raffelgemstraat en Immerzeeldreef wordt ook U er verwacht. Het loont alvast de moeite. LH Omdat de Werkgroep Leefmilieu Aalst van oordeel is dat er plan van WLA mogen blijven onvoldoende rekening gehouden wordt met haar voorstel- bestaan. Hier is wel een pro- len voor een beter verkeer in de stad, worden in de laatste bleem van sluikverkeer, info-krant van deze zeer aktieve leefmilieugroep een aantal want heel wat bestuurders verkeersdossiers terug uit de lade gehaald. komende uit het centrum duikelen de Oude Gentbaan Aldus wenst WLA dat de zal duren vooraleer de met- in om de verkeerslichten te parking aan het Vredeplein centrumbewoners hun weg 0„,„ijken. waardoor deze een kuituurparking zou wor- zullen vinden. straat onvei|ig word, den. Rekening houdend met B giainmlaan Het kruispunt van de Raffel- r0hh e' m banSe gemstraat - Boudewijnlaan Ridders raat een nieuwe to- Voor dit deel van de grote en Naarstigheidsstraat zou neelzaal (Netwerk) bijkwam ring vraagt de Aalsterse volaens Wl A he<;t verier* en dat in de direkte omge- Werkgroep leefmilieu reeds |ichten kunnen gebruiken ving twee «driedubbele» jaren een inhaalverbod. De De politieagent die er nu op filmzalen zijn plus de stad- groep denkt dat er blijkbaar de SpjtSuren het verkeer re schouwburg meent WLA dat eerst een aantal dodelijke of ge|t, waa immers dikwiils men opnieuw het dubbel zwaargewonde slachtoffers 2ijn |even; iets wat met een parkeren zou moeten toela- moeten vallen, vooraleer er middenberm al zou verme- ten. Nu wordt het plein dik- iets zal gebeuren. den worden wijls zo gebruikt maar de Rekening houdend met de Het kruispunt van de Boude- kultuur- en ontspanningsge- financiële toestand van de „jjnlaan en de Vooruitzicht nieters staan in overtreding, staats- en stadskas en in straat moet volgens de plan- Ook overdag zou de bijko analogie met de Heilig Hart- ning wel behouden bINven mende parking kunnen ten laan en Leopoldlaan, vraagt dienste staan van de mid- WLA een voorlopige mid denstand. «Meteen twee denberm bestaande uit weg vliegen in één klap» aldus markeringen en losse beton- WLA, die van mening is dat elementen zoals er bestaan de realisatie zonder noe- op het smalste gedeelte van menswaardige kosten kan de grote ring rond Brussel gebeuren. Door het vervan- aan de Heizel. gen van de parkeermeters Aldus zullen de bestuurders door een parkeerautomaat die een straat willen indraai- zou terzelfdertijd ook de en veiliger staan i.p.v. nu «erehaag» bij vaderlandslie- neus aan neus te komen met vende plechtigheden ver- een bestuurder die een in- dwenen zijn. Praktisch raadt haalmaneuver doet. Ander- men aan dat de voertuigen zijds zullen ook de voetgan- de parking zouden oprijden gers in het midden van de langs de kant van het Keizer- laan even op adem kunnen lijk Plein en afrijden langs de komen. Ridderstraat omdat de Vrij- Vervolgens wenst WLA de heidsstraat als deel van de afschaffing van een aantal cityring gevaarlijker is. kruispunten, te beginnen aan de Siesegemlaan. Het Utyring verkeer komende uit de S. Over de problematiek van de Van der Guchtlaan zou enkel pjjYdr>g is het standpunt van nog de Boudewijnlaan op Miljoenenvoorstellen als het Zopas verscheen het jaarverslag 1979 van de stad Aalst. In tegenstelling met vorige jaren werd het een lijvig boek van 130 bladzijden, weliswaar grotendeels op recyclagepapier gedrukt. Het is alleszins een ongekende bron van informatie, waarin de meest diverse as pekten van het stads beleid aan bod komen. Later zult U meer hierover lezen in dit weekblad. Zopas koos de socialistische partij een nieuw be stuur voor haar onderafdeling van Aalst-centrum. Daarin zetelen enkele bekende figuren zoals Baita Dolores, Ronny Boonen, Julien Cooreman, Herman De Cock, Lieve De Ro, Alfons De Saedeleer, Emiel De Schrijver, Patrick De Smedt, Roger D'Hondt, Emiel Goossens, Guido Moens, Eddie Monsieur, Jean-Paul Ringoir, Jeanine Roelandt, Rik Strijpens, Paul Van der Meersche, Emmie Van Malderen en Gracienne Van Nieuwenborgh. Op de volgende vergadering worden hoogstwaar schijnlijk Baita Dolores als voorzitter. Paul Van der Meersche als ondervoorzitter en Patrick De Smedt als sekretaris aangeduid. In een brief aan dit weekblad reageert een zekere C.E. (verder naamloos) op het artikel dat onder de titel «Krijgt Moorsel nieuwe privé-tennisterrei- nen» veertien dagen geleden in dit weekblad verscheen. Daarin wordt onze medewerker VEHE een «heel romantisch type» genoemd. De fruitbo men die gerooid werden hadden volgens de brief schrijver (of schrijfster) reeds lang hun draagtijd vergeten. Anderzijds vermeldt men wel dat na de tennisterreinaanleg terug nieuwe «gezonde bo men zullen gepland worden. De leefmilieugroepe ringen zouden dergelijke privé-initiatieven moe ten steunen, want de lezer(es) vraagt zich af wat de wandelaars onder de wandelwegen van de Pas en Steenbeek het meest zouden appreciëren: «of wel een zicht op een aantal wegkwijnende fruitbo men, ofwel een blik op mensen die een namiddag gezonde ontspanning willen beoefenen», (einde citaat). Op de jongste perskonferentie van het schepenkolle ge, waar ditmaal enkel Burgemeester D'Haeseleer en Schepen Van den Eede, naast talrijke ambtenaren aanwezig waren, werden opnieuw de meest diverse onderwerpen besproken. In verband met. de wederrechtelijk opgerichte stook olietanks aan de Ninovestraat te Terjoden, die bij K.B. geweigerd werden, stelde de burgemeester dat de twee verslagen die hij over het geval doornam hem niet voldoende leken en dat hij in de loop van deze week samen met de diensten van de arbeidsin- spektie ter plaatse zou gaan. Wanneer het bedrijf hinderlijk is kan deze arbeidsinspektie of de burge meester tot sluiting ervan overgaan Welke gege vens ontbreken om tot de sloping van de tanks over te gaan zegde hij niet. Ook de afgebrande kapel in de Kattestraat kwam ter sprake. Nadat de eigenaar van het terrein, de Federale Verzekeringen, haar oorspronkelijke plannen introk werden nieuwe bouwplannen uit getekend. Deze kregen echter geen goedkeuring van het stadsbestuur van Monumenten en Land schappen en van Stedebouw, waardoor alles stil ligt. Een vraag van het stadsbestuur om de terrei nen voor twee jaar te huren als parking werd door de Federale afgewezen, dit tot wanneer men een nieuwe bouwvergunning bekomt. Ook de burgemeester bevestigde wat Minister Galle eerder deze maand reeds liet doorscheme ren. Officieus is er sprake van deklassering van de kapel, zodat het ganse dossier opnieuw vooruit zou gaan. De juridische diensten van de stad Aalst hebben ondertussen het dossier onderzocht van de voetweg naast het Kapucijnenklooster, die leidt van de Kapu cijnenlaan naar het rusthuis St. Job. Deze voetweg. die intens gebruikt wordt, is sinds een tweetal maanden met een betonnen muur afgesloten. Het stadsbestuur gaat op dit ogenblik na of de bouwpoli- tie kan optreden om de eigenaars te verplichten de hindernis weg te nemen. Naar burgemeester D'Hae seleer mededeelde zou de afsluiting alleszins weder rechtelijk gebeurd zijn omdat het hier een losweg betreft, die normaal niet mag versperd worden. Op de begroting 1981 werd een bedrag van 5 miljoen voorzien voor de oprichting van een nieuw monument ter ere van wijlen L.P. Boon. Hiervan zou drie miljoen moeten gesubsidieerd worden door de staat en 2 miljoen bijeengebracht worden door de betrokken v.z.w. L.P. Boonvrien den. De stad Aalst zou enkel optreden als tussen persoon. Het gaat hier om een zeer groot monu- meul dat Jan De Lichte voorstelt. De stad Aalst heeft op dit ogenblik zowat een zeventig personeelsleden boven het voorziene en toegelaten kader. Hiervan zijn er een twintigtal stagiairs die wettelijk dienden aangeworven Dus blijken er een 50-tal tijdelijken en tewerkgestelde werklozen teveel te zijn. Of deze aan de deur zullen gezet worden, kon de burgemeester op de jongste perskonferentie niet zeggen, want de beslissing valt pas einde maart. Op dit ogenblik wordt hard gewerkt aan het perso- neelsorganigram, dat de weergave dient te zijn van de bezetting van het personeelskader. Op dinsdag 10 maart wordt het organigram afgewerkt. Het gevolg zal zijn dat heel wat stadspersoneelsleden van de ene dienst naar de andere zullen verhuizen. De bedoeling is de juiste persoon op de juiste plaats te zetten, zodat men hierdoor ook bespaart op de stadskas. Het stadsbestuur moet trouwens nog altijd een «zittingsdag» houden die speciaal zal gewijd zijn aan besparingsmaatregelen. Iedereen die ideeën heeft mag ze aan het stadsbestuur mededelen. «omdat er anders te veel verkeer door de Raffelgem straat zou moeten en dan verlegt men de problemen». Eventueel kunnen specialis ten onderzoeken welke van de drie straten: Linden- straat, Vooruitzichtstraat of Biekorfstraat het best het verkeer van de wijk kan op vangen. WLA tipt op de Vooruitzichtstraat. Het kruispunt van de Asse rendries en de Boudewijn laan dient behouden te blij ven o.a. voor de buslijn. WLA besluit dus dat het mo gelijk is met een minimum aan kosten en tijd om van de Boudewijnlaan, die men een gevaarlijke slalomlaan noemt een veiliger onder deel van de ring te maken. WLA heel eenvoudig. «De mogen richting E5. soep blijft bestaan» of men Ook aan de Lindenstraat zou nu alles verandert of niet. het kruispunt moeten gesup- Het verkeersprobleem is en- primeerd worden. Komende kei nog op te lossen door uit de Cesar Haelterman- een drastische mentaliteits- straat zouden de be- verandering of door de ben- stuurders alleen nog de rich- zine 500 fr. per liter te zetten, ting van de Dender mogen meent WLA. Op korte ter- nemen, en komende uit de mijn is men ervan overtuigd Biekorfstraat enkel nog de Om dit laatste kruispunt vei- dat de veranderingen verlo- richting van de E5. liger te maken kan men naar ren geld zal zijn, met het feit Het kruispunt van de Oude het oordeel van WLA de uit- dat het weer eens tien jaar Gentbaan zou volgens het wijkstrook op de Siesegem- verleggen van de Ledebaan onder de ringbrug door, voetgangerstunnel aan de Raffelgemstraat en rond punt aan het kruispunt Gent sesteenweg - Siesegemlaan kan men in betere tijden rea liseren. laan naar de Gentsesteen weg toe langer maken «want tijdens de spitsuren staan de voertuigen te wachten op het tweede rijvak». Verder dienen hier groene pijlen aan de verkeerslichten aan gebracht om de ontruiming van het kruispunt veiliger te laten verlopen. Herhaling Van het formuleren van ori ginele voorstellen voor de Boudewijnlaan, maakt WLA gebruik om vroeger gedane voorstellen te herhalen. Zo vraagt men verkeerslich ten aan het kruispunt van de derde industriezone en de Ninoofsesteenweg, naast wegwijzers om duidelijk te maken dat men via de Indus trielaan de E5 en de Gent sesteenweg, Dendermonde kan bereiken, waardoor de Haring ontlast wordt. Op de Haring zelf wil WLA een verandering van de be wegwijzering zodat het ver keer dat de Gentsesteen weg, Dendermonde, Oude naarde of Lede wenst te be reiken naar de Siesegem- baan wordt verwezen waar door de Leo De Berthune- laan en Capucienenlaan ont last worden. Geen zwaar verkeer meer in het stadscentrum, aldus WLA, wat volgens de groene jongens onmiddellijk kan ge realiseerd worden. Aan de Dendermondse steenweg tussen de grens van Hofstade en de opritten van de ringlaan wil de vere niging ook beurtelings par keren met eventueel blauwe zone (na overleg met de be woners), «Al eens een bus en een vrachtwagen mekaar zien kruisen op dat gedeelte wanneer er fietsers rijden?» zo vraagt men zich af. Ook voor het probleem van de verkeersvrije markt heeft WLA een origineel en spiri tueel voorstel: aan de Nieuwstraat zou men een slagboom kunnen aanbren gen die werkt met jetons van 100 fr. per stuk te verkrijgen op het stadhuis. «Zo kunnen diegenen die absoluut over de markt willen rijden, na betalen, van deze attraktie genieten» aldus de WLA-in- fo, die besluit dat men vol gend jaar rond dezelfde tijd zal meedelen welke voor stellen weerhouden en/of uitgevoerd werden. VEHE.

De Voorpost | 1981 | | pagina 5