DE STOET WAS GOED, MOOR... GEIFT ONS MOR VASTELAUVEND 't Was 't ien en 't ander, hein jongens! ■HM 6 - 6.3.1981 - De Voorpost voordien zoal hadden gezien en we zijn maandag ook niet teruggekeerd om het nog eens allemaal opnieuw te zien. Maar de massa genoot, en dat is het voornaamste. Voor ons part hoeft die kom- merciële stoet helemaal niet en de drukdoenerij erom heen kan ons gestolen worden. We beleven echter wel in tens plezier aan de kleine groepjes, die oningeschre ven tussen de «grote» broers blijk geven van vlijm scherpe spot en in hun origi naliteit toch erg eenvoudig blijven. De klaarkomertjes van Noig, De Galante Moilentrekkers, die Blommaerts Terugke rend Kader uitbeeldden, de Dansmariekes van het Feest- komitee, zij hebben ons hart gestolen. En Jo Beeckman, Herman Goevaerts en Dolf van de de, Pertotal, die met primi tieve, doch naar ons gevoel steengoede koereurkes den beirg van Jang Doekes op- klefferde behoorden tot het betere in deze karnaval- show. Verder zagen we «A.V.K. Kweit nie wie», 't beroem de vat mè da gat», een paro die op Keizer Kamiel, Oeiren en Poeiten, een kiown die voor tamboer-majoor poog de te spelen, «Dat agaa zoe mer es», «Broeid vèr niet», «Peiter Snoivevant trakt aal 't voil oit de locht» en «De Paas in Olsjt», en die zorg den voor ware Vastelau- vedkriebels. Vastelauvend is er om van achter een «visosje» zijn on genoegen uit te schreeuwen over de dagelijkse sleur, om de welvaart-op-krediet effe te vergeten. De Voil Jeanette van Aalst heeft nergens zijn ten niet, want zij s geen enkele rol. Hoogsl kunnen ze wat geld in 't if je brengen van enkelel ringdoeners in het centfl maar verder heeft hun f wezigheid in Aalst geeJ We volgden de stoet stap- het gilde van de karnavalfa- voets van bij de vorming tot naten, die jaren na datum in het centrum van de stad nog precies weten te vertel en zagen de massa kijklusti- Ien wat een bepaalde groep gen zienderogen groeien. heeft uitgebeeld. Vier uur Persoonlijk zijn we niet zo'n lang hebben we zondag alle fervente stoetenbekijkers, groepen bekeken, doch wan- we kunnen er gewoon het neer de stoet om halfzeven geduld niet voor opbrengen werd ontbonden, waren we We behoren dan ook niet tot allang vergeten, wat we Schoeinen Bottien, die met uitgestreken pokerfaces drie Zwitserse bankiers voorstel den, kompleet met hoed en diplomatenkoffer: «Valt'uwe frank nog niet?» Je moet dat eens zien! En Jean-Paul De Boitselier, Wereldkarnavalprins met zijn wereldomvattende skep- ter en komplete fezant op de prinsenmuts... Daar kan je nog om lachen. Verder viel de groep Sjik met «D'Olsjterse Voil Jeanetten vieren diskovedetten» is dat ook niet zo? bijzonder goed in onze smaak. Ook de Bloementeef van Olsjt, die met kwistige hand verwelkte bloemen uitstrooi- Aan het slot van de stoet waren de kandidaat-eerst- prijzen te vinden: de Kaloe- ters, de Brikaljongs en Lot- jouslos. Wie uiteindelijk de eerste is geworden, kans Ions geen lor schelen. Je zou het hele karnavalge- doe best kunnen vergelijken j met ons hedendaags «top»- voetbal: Anderlecht, Stan- Idard; Club Brugge: op pun ten winnen komt het aan, op welke manier men kam pioen speelt, doet er echter niet toe. De titel brengt geld op en zo kunnen de klubs en de groepen verder «Euro pees» spelenl IOns zint de huidige evolutie helemaal niet. weerga en ze is gelukkig ook nog niet helemaal dood. Doch volgend jaar moet ze nodig opnieuw uit de scha duw treden van die formida bele stoet, die vreemde be zoekers zo mooi vinden. Er moet in de toekomst eens meer worden gedacht aan wat Aalstenaars met Vaste lauvend fijn. vinden. De «vremde» mogen gerust eens komen kijken, ze moe- kele belang. Vastelauved is van ons nen. We hebben daarv niemand voor nodig, Vandaag, dinsdag, bl we een tikkeltje vermot rug op de voorbije dag 't Is welletjes geweeS hebben ons uitgeleel zijn voldaan. Maar zwiji jeblieft over karnaval. I ons tot hoog in de stro We willen er minsten maanden lang geen meer over horen i kg Cyriel Temmei Aalst heeft weer eens een geslaagde Vastelauved achter de rug. Zondag trok een formidabele stoet door de straten van onze aloude keizerlijke stad, maandag en dinsdag beleef den duizenden Aalstenaars uitgelaten de hoogdagen van hun breugheliaanse jaar. De karnavalstoet viel erg in de smaak van de tienduizen den, die op de omloop hadden postgevat om hem met een kritisch oog te bekijken. Uit hun reakties was inderdaad duidelijk merkbaar, dat ze de geesteskinderen van de Aalsterse karnavalisten hogelijk waardeerden.

De Voorpost | 1981 | | pagina 6