Twintig niet gesubsidieerde groepen zien Karnaval door andere bril 6.3.1981 - De Voorpost de mert kwam om Karnaval te vieren in Oiljst. Dan was er goede groep, die ondanks de betrokken hemel boven de Grote markt toch reeds aan de zonnige zomer dacht en de nieuwe reglemente ing voor het toelaten van de monokini aan onze Belgi sche kust, aan het Aalsterse publiek ten toon spreidde en die hoepten dant aga zoe mer is. Als onverwacht nodigde kwam ook de Paus op bezoek voor Aalst Karna vat. In een open wagen, met rugzak, bergbeklimmersma terieel en diepzeeuitrusting op de rug, kwam hij op de Voor de buitenstaanders en de juryleden blijven groepen als de Brikaljongs, Lotjonslos, de Kaloeterkabassen en andere Destereers de hoofdvogels van het Aalsters karna val. Deze enig mooie groepen trekken het volk naar Aalst en zij zijn het dan ook die automatisch met de Karnavalsub sidies gaan lopen. Voor een echte Aalstenaar echter is en blijft de stoet zoals hij vóór 15 jaar was. Het uitbeelden van typische Aalsterse of andere nationale en internationale toestanden de oudste niet officiële sonnages. Eltjaar opni hekelt hij de plaatselijke standen. Dat er geen ve zing meer volgt van een sterse Bloemenfee, was niet ontsnapt en met zijn volg liet hij de Oiljs Bloementeif de leste Karnaval boiwoeinen heeft in Aalst nu al van wat: Stefan I als Prins Keipernoagel als yiaamse prins; Enric Europaprins, en dan n Ie prinsen in de Prinse mere. Jean-Paul De B lier vond het dan ook dan normaal dat hij de reldprins uitbeeldde m zijn hand in plaats va traditionele scepter, de se aardbol. Dat er een g in de stadskas kwamen ook bij die «meeloper? ses Bamboela. Tussen deze niet officiële groepen liep e toch één rond, met een volg nummer. Doch bij nazicht van het programmaboekje bleek nummer 1 1/2 toch niet vermeld in de stoetvol gorde. De drumband en dansmariekes van het stede lijk fiestcomiteit deden een geslaagd optreden. Ergens in het karnavalreglement staat dat het maken van pub liciteit verboden is tijdens de verkledenoptocht. Toch oogstte de GB-ploeg vol doende attentie met hun goedkoop brood en hun Wit te Produkten. De galante Moielentrekkers waren echt goed met het Stads-B T.K probleem uit te beelden B.T.K. was voor hen niets anders dan Blommorts te rugkerend kader. Er liep er zelfs ééntje bij die reeds aan zijn twaalfde begin bezig was. Ten dien einde had dit meer en meer groepen het kotsbeu zijn van steeds meer en meer uit te geven voor een degelijke wagen en na Karnaval met een diepe put te zitten. Daarom schakelen er meer en meer over naar «losse medewerkers». Een paar ervan zoals Noig, de Galante Moilentrekkers, Slasj en het trio Mortier- Boulemberg-Van den Hau hebben reeds eerder hun strepen verdiend in dit soort Karnaval. Doch dat er ondertussen reeds een twin tigtal overgeschakeld heb ben naar de meer humoristi sche en minder dure uitbeel ding, kan de echte Aalste naar alleen maar deugd doen. Bij die nieuwelingen kwam een groepje voor uit Gijzegem, die een prachtuit beelding maakten van de 107-jarige Clement De Vos de oudste in leven zijnde Belg, die toch nog eens naar i»..' En dit is nog steeds te vin- groepen en door de indivi- den in de Aalsterse stoet, duelen. Het echte kruim Echter niet door de gere- vindt men daarin, en het is nommeerde hierbovenge- dan ook hoopvol te noemen noemde groepen, maar wel voor de toekomst en voor de door de niet-gesubsidieerde Stadskas didaktisch materieel lood sten Noig meer dan één vooraanstaande Aalstenaar naar de overkant van de Markt. Hun braaf kinderlijk uitzicht kreeg echter een fer me deuk toen men op hun jassen kon lezen: Klaarko men en daar ben ik fier opl Onafscheidelijk van «zijn» Aalsterse stoet is gewezen burgemeester en schepen van feestelijkheden. Marcel De Bisschop. In zijn Chinese uitrusting bleek hij zowaar pas teruggekeerd uit Peking! Het trio Odilon Mortier - Wil liam Boulemberg - Gaston Van den Hauwe, bijgenaamd de collega's waren ander maal fantastisch als Prins Enrico I, Prins Atilla I en prin- alles keurig bijgehouden met streepjes. Het vroegere Universitas-brein blijft ook de stoet trouw. Als verklede joden beweerden zij dat Oiljst een zwerte sakosj heit en zij verduidelijkten dit door het uitdelen van brief jes van duizend merkijnen, getekend de sakosjhaaver en de koerskemel. Johny Marcoen, gewezen prinskan didaat, vertolkte een ge slaagde uitbeelding van Kei zer Kamiel op fiets en al mor da Kamiel zol veranderen va meirk, en bé Merckx goon, da geloeiven men toch nie, doorveir ziet Kamiel den be lastingsontvanger te geren. Fons Da Smedt, alias Fons uit De Keizer is wel één van weten. En er is een spl woord dat zegt: «Waarl is, is Slash», met hun |T flage op de rook- en reu! standen in Tessendj hadden zij dan ook hel centste probleem te pak) waar echter meer feestkomiteilid of toeschouwers slachto van werden. Ook kondei vaststellen dat het ma! dragen terug in hoeveel 1 C toenam. De echte voil j netten zen en bleiven v groepen. Mor wie da ze en wa da ze oitbeljden zemmen noeit nie we i Da'd is na just den ec' Oiljstersen Karnaval! haaven zoei! ,r nje ift (nn Markt uit zijn wagen. Nadat het tapijt uitgerold was, kwam de Heilige Vader via een trapje uit zijn wagen ge kropen, en kuste de Ajoinen- grond. Bij de ouwe bekenden was alles natuurlijk veel Aalster- ser. Noig met zijn verkiers- brigadierkes van Groeit Oiljst, was fascinerend. In een oogwenk was de ganse Grote Markt afgebakend met linten, zodat alle verder ver keer gestremd werd. De op rolbare zebrapaden, werden uitgerold en men kreeg een aanzicht van hoe het zou zijn zonder verkeer. In heuse •lichtgevende jassen en met

De Voorpost | 1981 | | pagina 8