Snoepje kwijt Met herinneringen aan 1302 Goal van Salvador volstond niet Haesaert: «Voorzichtig tegen Beerschot» mém BEKER VAN BELGIE Eddy Snelders: gemotiveerd Nationaal voetbal 18 - 13.3.1981 - De Voorpost SC Lokeren-SK Beveren 3-0 Zoals een kleuter zorg draagt voor zijn school- snoepje, zo draagt Beveren zorg voor zijn stevige bekerreputatie Tn de Belgische beker 80-81 is daar echter, naar Beverense normen althans, vroegtijdig een einde aan gekomen. In de kwartfinale struikelde men over de Lokerse buren door 2-2 en 3-0 resultaten. Lokeren, dat twee weken geleden reeds een dege lijke optie nam, maar dan toch was beginnen twijfelen na nederlagen tegen AZ en Kortrijk, maakte het karwei met droge cijfers af. Na een stroef begin opereerde de thuisploeg vanuit een gesloten verdediging. Beveren moest komen en kwam ook, maar werd dan tot driemaal x>e uitgeteld door Lokeren dat zijn geliefkoosd >vapen, de counter, met veel overtuiging hanteerde. Er wordt nu aan de Durme met spanning uitge keken naar 16 maart, 18u50, tijdstip waarop in het 3ondsgebouw door Martin Lippens de halve finales zullen worden getrokken. Benevens Lokeren zitten 30k nog Lierse, Waterschei en Standard in de trommel. Met de opmerking dat de eerste opdracht van een lange en zware reeks vervuld was begroette trainer Haesaert de pers na de kwali- fikatie op Daknam. «We hebben geen drama willen maken van een nederlaag zoals die er op Kortrijk is gekomen. Zoals u vandaag hebt kunnen op merken ligt iedere opdracht immers totaal verschillend. We hadden een formidabele uit gangspositie en hebben die vandaag kunnen rondmaken.» Met het gekwetstenlijstje in het hoofd stelde de Lokerse oefenmeester dat er zondag in geen geval risiko's zouden genomen worden tegen Beerschot. «De wedstrijd van aanstaande woensdag tegen AZ is te belangrijk om die aan te vangen met mensen die niet volledig fit zijn. Desnoods stellen wij een aantal jongeren op,» aldus Haesaert. «Ik vrees namelijk nu al geen beroep te kunnen doen op Somers, Verheyen en Dobias. Uitkijken ook voor Larsen die last heeft van een griepaanval. Het groot aantal gekwetsten is naar alle waarschijnlijkheid te wijten aan de zware trainingsperiode die we achter de rug hebben. De spieren staan dan enorm gespannen en de kans voor verrekkingen is veel groter. Een zware periode als deze moet je echter goed getraind aanvatten, anders spelen ze je ge woon in de vernieling. R.C. De eerste kans was voor Beveren toen Jean Janssens naar Albert doorstak, maar de bal centimeters achter de rug van de Duitser voor bijschoof. Binen het eer ste kwartier zou zich trouwens nog een twee de mogelijkheid voor doen. De lange Germaan schijnt echter, wat de af werking betreft, in een down-periode te verke ren. Aan de overzijde kon ook Larsen het hem niet voordoen. Na een voorzet van Lato spurtte de Deen van iedereen weg, dribbelde zelfs Ro- sez, maar besloot dan naast. Gespannen zenuwen werden in het spelbeeld vertaald door onnauw keurige akties en een groot aantal overtredin gen. Scheidsrechter Van Langenhove achtte het echter niet nodig om geel te tonen, met uit zondering van eenmaal voor Garot.voor protes teren. Na 22 minuten was men dan toch aan het scoren toe. Garot had Larsen tegen de grond gewerkt en Verheyen mocht de vrijschop ne men. René's knal kwam op Rosez terecht die los te en Somers duwde ge makkelijk binnen (1-0). Tien minuten later een gelijkaardige situatie voor het doel van Hoo- genboom. Een verre loei er van Jaspers werd eveneens gelost, maar bij Beveren ontbrak er iemand om van deze si tuatie te profiteren. Geel-blauw bleef beu ken en aandringen maar kon de taktisch sterke opstelling van Lokeren zelden in gevaar bren gen. Gebeurde dit dan toch, dan bleef het tik keltje geluk wel eens in de Lokerse zandbak steken. In de 41ste minuut kon Mommens, tot dan toe één van de beteren, de wedstrijd in een be slissende plooi trappen. Zijn zwakke rechter duwde het leder echter van dichtbij naast. Schaakspel gaat verder Na de rust moest Beve ren zich half over kop in de aanval storten. Ste vens kwam De Cubber vervangen en Danny Pfaff draafde op in de plaats van Van Moer, die mogelijk mede door de staat van het veld tot dan toe weinig potten had gebroken. Een tweede toren op het taktische schaak bord scheen na amper enkele minuten reeds vruchten af te werpen. Stevens draaide voorbij Dalving en bereikte met een gestrekte voorzet het hoofd van Albert. Die kopte evenwel in de armen van Hoogen- boom. Ook de daaropvol gende faze met dezelfde spelers als hoofdpion nen, lukte niet. Albert werd met de bal aan de voet gestopt door So mers. De wegspringen de bal kwam in de voeten van Stevens terecht, die via de rug van Albert buitentrapte. Lokeren kon op dat moment nog zelden on der de konstante druk uitkomen, maar bleef verder opereren vanuit een gesloten verdedi ging. En toen bleek nog maar eens hoe gevaar lijk en doeltreffend counterspel kan zijn. Ongeveer op hetzelfde tijdstip als het eerste doelpunt in de eerste helft, viel nummer twee voor Lokeren. Verheyen duwde in de midden- strook tweemaal gepast door tot bij de alomte genwoordige Snelders. De beste man op het veld schoof door tot bij Lar sen, die dan toch een doelpunt lukte tegen Be veren. Eentje dat hem duidelijk veel plezier deed (2-0). Negen minuten voor tijd was het opnieuw Al- bert die met het hoofd de kans liet liggen om een alleszins verdiend tegendoelpunt aan te tekenen. Een doelpunt kwam er nog wel. Met nog twee minuten te gaan zette Laroy een modelaan val op. Met tussenkomst van Verheyen en Mom mens kwam de bal bij Lato terecht, die met de buitenkant van de rech tervoet het eindvonnis vastlegde (3-0). Robert COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoogen- boom, Ingels. Snelders, De Schrijver, Dalving. Verheyen, Somers, Mommens, Gudjohnsen (80' Laroy), Lato, Larsen. SK Beveren: Rosez, Jas pers, Garot, Buyl, Weih- rauch, Van Moer (67' Danny Pfaff). Schönber- ger, Albert, De Cubber (49' Stevens), Cluytens, Janssens. Scheidsrechter: Van Langenhove Doelpunten: Eerste helft 22' Somers 1-0 Tweede helft 21' Larsen 2-0 43' Lato 3-0 Gele kaart: Garot (pro test) Toeschouwers: 13.000 Dirk Rosez heeft klem vast de bal gegrepen. Noch Gudjohnsen, noch Larsen moeten aandringen. (SC Lokeren-SK Beveren 3-0) (dm) Tot driemaal toe scandeerde de Lokerse aan hang «Eddy» tijdens en na de wedstrijd tegen Beveren. Een niet mis te verstane huldiging aan Eddy Snelders, die deze bekerwedstrijd nog lang als de zijne zal mogen beschouwen. Technisch vaardig en met een bijna onmense lijke inzet vormde de Antwerpenaar als het ware een middenveld op zichzelf, een stelling die na afloop ook door zijn ploegmaat Mom mens kon onderschreven worden. Velen zullen echter in die ogenblikken niet beseft hebben welke motivatie er achter die prestatie stak. Eddy wou zich immers afreage ren na het drama dat hem de nacht voordien te pakken had. Dinsdag was hij vader geworden van een zoontje. Na een korte champagneviering tij dens de afzondering werd hem evenwel 's morgens medegedeeld dat, ingevolge longpe rikelen, het kindje, zijn eerste, overleden was. «Met mijn verrichting heb ik in de eerste plaats willen hulde brengen aan mijn echtge note, die mij trouwens gemotiveerd heeft om toch te spelen en aan iedereen die mij geholpen heeft bij het verwerken van deze opdoffer», aldus een nog zichtbaar geëmotioneerde Eddy Snelders. «Het was duidelijk dat achter de reakties van mijn omgeving heel wat warmte en gene genheid stak. Zoiets te mogen ondervinden steekt in dergelijke gevallen een riem onder het hart. Mijn beste dank gaat ook uit naar mijn ploegmaats, supporters, begeleiding en vooral naar manager Derijcker, die in zo'n ogenblikken gewoon subliem is.» R.C. KV Kortrijk-SC Lokeren 4-2 Het is lang geleden dat in Kortrijk de Guldenspo renslag werd beslecht. Het was lang geleden ook, om precies te zijn van 30 november 1980, dat KV Kortrijk in de voetbalkompetitie nog een wedstrijd won. Dat gebeurde afgelopen zondag dan nog maar eens. De internationale garde van trainer Haesaert werd door het rode Kortrijkse leger van de Kouter geveegd. Twee gemeende charges van de Oostvlamingen werden beantwoord door vier rake klappen van een Westvlaamse «goedendag» en dat werkte de Waas- landers tot diep over de enkels in de modder. Mede door vermoeienis van de Europese midweekwed strijd en het uitvallen van een aantal titularissen kon Lokeren niet meer terugslaan. Net als in 1302 bleven de Gulden Sporen op Kortrijks gebied achter. Lokeren diende in Kortrijk het veld op zon der de geel geschorste Dobias, de gekwetste Verheyen en ook zonder Somers. Rony verwond de zich namelijk tijdens de opwarming en werd met het oog op de naken de wedstrijd .tegen Beve ren veiligheidshalve niet opgesteld Van in het begin ont rolde de Nederlandse trainer Henk Houwaert zijn taktisch plannetje. Als een bezorgde moeder die haar dochters voor het eerst naar een bal ziet gaan, had hij zorg vuldig voor passende koppeltjes gezorgd. Lato kreeg Timmerman mee, Körner werd omwille van zijn snelheid flankverdediger tegen die andere hazewind De -Poolster» schitterde weer als weleer maar Haesaert kan niet slapen van die -zwarte schapen»! Larsen, en Lubanski mocht met Bourgois op draven. Ook Mommens kreeg met De Volder een persoonlijke lijfwacht mee. Nochtans liet deze eer der stroeve opstelling nog voldoende ruimte tot spektakel. Lokeren zelf nam daarvan het eerste deel voor zijn re kening. Na slecht ont zetten van Körner be diende Lubanski Gud johnsen en deze rolde de plaatselijke verdediging op, doelman Bullinck in cluis (0-1). In de dertiende mi nuut verwittigde Kort rijk reeds dat het niet aan een zondagswande ling bezig was. Timmer man trof toen het doel- hout. Aan het halfuur was het dan toch me nens. Een korte vrij schop van Zidane be landde bij de opgerukte Körner, die doorstootte tot bij Pomini. Deze ex- Standaardman gaf Hoogenboom met een kopstoot het nakijken (1-1). Nog voor rust kwam er Europese klasse op de Kortrijkse Kouter. Mommens stak door naar Lubanski en die be reikte op zijn beurt Lar sen. De Deen scoorde op magnifieke wijze (1-2). Maar nog was het op telsommetje niet gedaan en Kortrijk klom weer langszij via De Volder, die keihard binnen schoot (2-2). Alles te herdoen Tijdens de rust bleef bij de K.V.'ers Quain in de kleedkamer. Hij werd vervangen door Vannes- te, die Körner toeliet op nieuw vooraan te gaan spelen. In die periode werd het duidelijk dat Loke ren geen uitzondering maakte op de regel als zou na een Europese wedstrijd onvermijde lijk koncentratie- en/of moeheids verschij nselen optreden. De Kortrijksupporters rolden zich dan ook van de pret toen hun eigen bescheiden K.V, de van talent barstende gasten tot een eerste kniebui ging dwong. Ver- meersch, uitblinker in die tweede elft, stuurde een bal in het Lokerse doelgebied De Schrijver beroerde de bal met de arm en scheidsrechter Rion kende een penalty toe. Feilloos omgezet door Vermeersch zelf (3- 2). Even later was de ref minder konsekwent. Snelders werd door Po- mini in de fatale zone duidelijk onderuit ge haald, maar dit keer rea geerde hij niet. In plaats van 3-3 werd het dan zelfs nog 4-2. Körner te kende hiervoor in de 80ste minuut. Kortrijk, dit keer met de koncen tratie die hen wel eens wil ontbreken als het te gen minder gerenom meerde tegenstanders gaat, sprokkelde hier mee gulden punten. Zij hijsen zich meteen op de weg die hen van de de gradatiezone moet weg leiden. R. COREMANS De ploegen: KV Kortrijk: Bullinck, Schwabe, Bourgois, Körner, Vergote, Tim merman, Devolder, Po- mini, Vermeersch, Zida ne, Quain. SC Lokeren: Hoogen boom, Ingels. Snelders, Verbruggen, De Schrij ver, Dalving, Gudjohn sen, Lubanski, Mom mens, Lato en Larsen. Vervangingen: 50' Quain door Vanneste, 88' Timmerman door Carbonelle, 89' Lubans ki door Laroy. Doelpunten: 8'Gudjohnsen 0-1 31'Pomini 1-1 36'Larsen 1-2 40' Devolder 2-2 64' Vermeersch (pen.) 3-2 80' Körner 4-2 Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Rion Gele kaarten: Dalving en Verbruggen. St.-Truiden 1 E. Aalst 1 De leerlingen van Georges Heylens zijn er niet in geslaagd op Staaien de volle buit mee te graaien. Tien minu ten nadat Salvador Een dracht Aalst naar een 0- 1 voorsprong tilde, bracht Cleuren de kana ries langszij. Over het geheel van de wedstrijd bekeken, was de drawn geen onlogisch resul taat, al mist zwartwit het puntje dat het team van voorzitter Daeleman naast VK Mechelen naar de tweede plaats zou tillen. Sint-Truiden heeft ge streden als een in hel nauw gedreven kat: het kon zich gewoon geen nederlaag veroorloven, want het degradatie spook grijnst grimmi ger dan ooit. Met een dolle start poogden de Limburgers Aalst een vroege oplawaai toe te dienen, maar slaagde daar niet in, al liep Cleu ren reeds vroeg achter een halve kans aan." Cleuren en beckers zaaiden meer dan op hun beurt herrie en Mare Van Geersom moest zich zeer attent to nen om erger te voorko men. Een kopbal van Be ckers, met een magistra le refleks uit het doel- vlak gehouden door Van Geersom, en een kei van Claes tegen het kruis hout, waren zoveel waarschuwingen voor de defensie van de Ajuinen. Eendracht liet zich al lesbehalve in de ver drukking spelen en naarmate de minuten vorderden, kreeg het meer vat op de match. Het laatste halfuur zat Sint-Truiden werkelijk door de knieën. Er kwam een doelpunt van, aangebracht door een zeer offensieve Stallaert, en gescoord door Salva dor. Dat goaltje van de Braziliaan was niet ge noeg voor een zege, want een goeie twintig minuten voor affluiten werd het langs Cleuren 1-1. In dit duel keken Ge rard Desanghere en Geert Van Roy tegen een gele kaart aan. Twaalf minuten voor inrukken wisselde Aalst Jean Ar- nolis voor de jonge Limpens.

De Voorpost | 1981 | | pagina 18