Erwin Albert scoorde dan toch nog Jean-Marie Pfaff; martelaar of komediant Nationale voetbal kom petitie Denkend aan Daknam 2-0 voor en nog verliezen De Voorpost - 13.3.1981 - 19 Maar wij hebben liever (H)APPELMOES. -< (H)APPELTAART EN (H)APPELFLAPPEN Jean Janssens, Freddy Buy! en Willy»: drie vrienden, (dw) Beveren-Standard 2-0 FREETHIEL, zondagnamiddag. Er was aan de Klapperstraat in Beveren veel vreugde om het behaalde sukses tegen Standard maar daarmee ebde de angst om de (rechtvaardige) straf die het troeteljong des huizes, Jean-Marie Pfaff boven het hoofd hangt niet weg. Het trap-, duw- of trek werk, het knietje of het ostentatief weigeren van een polleke waarmee de Beverense pakkeman het Waaltje Thirion «bedankte» na de derbythriller Beveren-Lokeren heeft het Freethielpubliek pisnij dig opgejut. Nu al is er sprake van een mars op Brussel wanneer hun Pfaffke wordt «vermoord». Dat het Waasland in zijn Vlaamse voegen werd gekraakt was voelbaar bij de minste tussenkomst die meneerke Schoeters voortreffelijke leiding! riskeerde waarbij de leeuwen een strootje in de weg werden gelegd. Precies deze houding Jean. Durfde Schoeters van het publiek heeft Be- niet galmen? Kan wel. veren naar de overwin- Vijf minuten later ning doen stevenen. Op mocht Cluytens opruk- het moment dat Bert ken maar ook dat lever- Cluytens het leder onge- de niets meer dan een hinderd kon binnendu- corner op. Renquin ver wen - nadat konkurrent dween met rugpijnen. Preud'homme zich mis- Happel dropte Wellens rekende op een hoge voorin en schoof Taha- voorzet van Garot had mata en Daerden elk een Beveren al gemakkelijk bank achteruit. Het op rozen kunnen zitten. Waalse lied was meteen Indien Erwin Albert tot- dan niet een hele reeks doelkansen verkwan seld had was het voor de Rouches reeds lang amen en uit. De Duitse Luftwaffe strandde in het Freethielmoeras dat zondagnamiddag meer weg had van een lood zware Sclessinpoel en toch keelde de geelblau- we aanhang «en bloc» Erwin! Erwin! Op het ogenblik dat je in nood verkeert, ken je de beste vrienden. Het resultaat was navenant. Happelgok Je zou kunnen stellen dat Standard op moeë Europese benen stond om de uppercut enigs zins te verzoeten. Het Luikse gezelschap leek ons echter deze keer minder goed gebriefd door haar veldheer Ernst Happel. De Wie ner had na de Keulse miskleun zijn troep her schikt. Poel en De Matos Erwin Albert staat er wanhopig bij na deze gemiste kans (SK Beveren-Standard 2-0pm Hamburgers natuurlijk Standard kende weer een (H)appelflauwte toen scoorde Geelblauw2keer in degauwte I werden buitenspel ge zet, Edström en Wellens samen goed voor 30 miljoen belandden op de bank. Voordeckers en Sigur liepen er weer bij. Daerden verhuisde naar het middenveld en de roodwite rots, Eric Ge- rets, werd tot libero ge bombardeerd. Een tak- tisch plannetje, een on vervalste gok? Wie kan Ernst nog met ernst nemen? Aanvankelijk klikte het opzet. Opgejaagd door de wind beukte Hel mut Graf er op links fel tegenaan. Indien zijn eerste centers de knik ker van Edström vin den, jubelt Standard. Nu liep de «witte» er voor piet snot bij. De thuis ploeg nog steeds zon der Van Moer en met Dirk Rosez in de schiet tent reageerde met snedige counters. In de 11de minuut blafte Al- bert, in buitenspelposi tie, een eerste keer drif tig naast na voorberei dend werk van skipper gezongen! Hoe scoor je een doelpunt? Met de wind op kop kreëerde Beveren een reeks doelrijpe kansen die zelfs wij met de ogen dicht voorbij Michel kei len. De geelblauwe piet- wals maalde op volle toe ren maar vergat Stan dard in de prak te shotten. 21ste minuut: na voor zet van Janssens naar Cluytens geraaktp de bal bij Albert. De Wase Stür- jean Janssens wordt fel belaagd door Plessers (SK Beveren-Standard 2-0) (pm) mer het het leer te ver van de voet huppelen en Preud'homme redt. 28ste minuut: na een kombinatie De Cubber- Janssens-Cluytens kan de dokker diep het straf schopgebied doorboren. Schoeters trapte echter niet in het shownummer van de Jean. 35ste minuut: na een hoekschop van Cluytens samen met Schönber- ger een van de betere Waaslanders geraakt de bal niet weg uit de roodwitte afweerlinie. Na een carambole via Weihrauch en Schönber- ger geraakte de bal tot bij Albert die andermaal weigert te scoren. Eén minuut later be zorgde de Duitse toren een assist aan zijn land- Alleen Jean-Marie Pfaff en grensrechter Thirion weten wat er ei genlijk gebeurd is na af loop van de eerste editie van de kwartfinale van de Beker van België. Is Thirion een geniepig leugenaartje of speelt Pfaff komedie? Daarover oordelen kunnen we ge woon niet, omdat we geen getuige waren van de aanslagof de «wrijving» tussen vlag- geman en keeper. Feit is dat Thirion zijn «baas» Ponnet een rapport heeft laten neerpennen dat zo wel voor SK Beveren als voor Pfaff kwalijke ge volgen heeft. We geloven dat de Bel gische voetbalbond dé kans heeft laten liggen om een objektief oordeel te kunnen vellen: er be staan filmbeelden, ge schoten door kamera mensen van de televisie, die een en ander kunnen verduidelijken. Nu we ten we zeer goed dat de bondsbonzen die beelden gewoon naast zich zul len leggen omdat ze me- Zondagnamiddag, kwart voor vijf. We bewonderen telkenmale het trouwe Freethiel publiek dat een miezerige regen, bijtende kou en snijdende windvlagen blijft trotseren om hun geelblauwen-in-nood de nodige vokale steun te bezorgen. Het resultaat in het duel om een Europees ticket tussen Beveren en Stan dard was dan uiteindelijk ook navenant. De heren van het Sportkomitee die zich buigen over het lot van de plaatselijke chouchou kregen een lesje. Een fervente Pfaffaanhanger uit Sint-Gillis- Waas, die ons deze week uit bed belde n.a.v. een pennetrek «Hopen op mildheid» in een vorige Voorposteditie omdat we hierin té wei nig Pfaffgezind bleken, wilde reeds onze huid villen. Zodus.. Mogen we echter onze trouwe lezers en lezeressen er nog een keertje op attent maken dat we noch Jean-Mai'ie Pfaff. noch vlaggeman Thirion willen wit- of zwart- wassen. Terug naar Freethiel nu. Het duurde ter gend langzaam vooraleer het trainersduo Goe- thals-Pauwels ondanks de tussenkomst van ene meneer H.S.. in het benauwd perszaaltje over welke luxe bschikken de kollega's op nen dat een scheidsrech- tersverslag en de verkla ringen van de betrokke nen volstaan om «in eer en gewetente beslissen over schuld of onschuld. Niemand heeft iets ge zien. Pfaff schreeuwt zijn onschuld boven de daken uit. De uitgespro ken straf is onrechtvaar dig als Jean-Marie in derdaad met zijn knie of zijn schoen Thirion niet heeft aangeraakt.Goede raad is duur, maar om niet te stikken in de ei gen twijfels, zou het misschien geraden zijn dat de bestuursploeg van SK Beveren bij de BRT op een «visie in be sloten kring» van de filmbeelden aanstuurt, en nadien in alle sereni teit beslist over het al dan niet in beroep gaan tegen het vonnis. Marcel Van Hauwermeiren De verdediging van Standard kreeg het niet onder de markt. Hier kan Gerets de bal wegkoppen. (SK Beve ren-Standard 2-0) (pm) genoot Weihrauch. Een toegespurte Vander- smissen konieen brilsco- re voorlopig op het elek tronisch scorebord houden. Drommelse pech De eerste minuut van het tweede bedrijf leek het erop of Freethiel er betoverd bijlag. Eisten de voetbalgoden rauwe weerwraak omdat de nummero uno van ons Belgisch arbiterkorps aan de Beverense schandpaal bengelde? Larie natuurlijk. Weih rauch bood Erwin Albeit toen dé levensgrote doel kans op een presenteer blaadje aan. De top schutter reageerde prompt, duwde de bal onder Preud'homme door maar de paal bracht Michel redding. Na een misser van Daer den knalde... (wie vult aan, sukses gegaran deerd!) naast de staander. Bovendien kreeg Be veren haast onverdiend het deksel tegen de neus. In de 52ste mi nuut drumde Garot een te zwak schot van Van- dersmissen voor de doel lijn weg. Een échte mee valler. Op het ogenblik dat Schoofs inkwam voor Janssens meenden we dat ook deze kraker blank zou afgerond wor den. Nadat Gerets geel werd gestraft omdat hij een raid van Albert te gen het gras torpedeer de stampte Garot de bal lukraak in het wind- ruim. Gedragen door de wind botste het leder in de voeten van Cluytens die het gemakkelijkste doelpunt uit zijn carri ère benutte (1-0). Rem men los, beklemming weg nu. Wellicht daar door ook vond Erwin Al- bert tien minuten voor inrukken dan toch nog- de goede schietbaan naar het Standaardhok. Na een copybookkombi- natie tussen Cluytens en Weihrauch kopte Erwin Albert (ja, lezer, dit is geen mop) krachtig en precies binnen (2-0) Een leuke troost voor een be proefde schutter, pende een gewaardeerde kolle- ga terecht. De wedstrijd was ge speeld. Invaller Schoofs trof ook nog eens de staander in de slotmi nuut van een match die door het Freethielpub liek werd gewonnen. En hoe? Luk VAN BEL De ploegen: Standard: Preud'hom me, Onal, Plessers, Ge rets, Renquin, Vander- smissen, Daerden, Graf, Voordeckers, Sigurvins- son, Tahamata. Beveren: Rosez, Jaspers, Garot, Buyl. Baecke. Weihrauch, Schönber- ger, Albert, De Cubber, Cluytens, Janssens. Doelpunten 79'Cluytens 1-0 81'Albert 2-0 Vervangingen: 23' Wel lens i.p.v. Renquin. 60' Schoofs i.p.v. Janssens. Gele kaarten: Gerets en Cluytens Scheidsrechter: Schoe ters. Toeschouwers: 10.000 Daknam toch onder de Beverense tribune hun entree maakten. We vroegen ons reeds af of de geelblauwen niet in het geniep waren vertrokken naar een onbekend (Antwerps) be- zinningsoord. Voorbarige konklusies noemde rv'ken het achteraf. Knap gezien. «In het vooruitzicht van de bekerronde op Lokeren hadden we nog het een en het ander te regelen met onze spelersgroep.» Zo klonk de aanhef van Goethals klassiek, geëmotioneerd pers babbeltje. Zie je wel. We kunnen het allemaal begrijpen met zo'n cupmatch voor de boeg. En dan nog op Daknam! De Westvlaming loofde de inzet van zijn spelers ondanks de erbarmelijke staat van het veld en de aanhoudende druilerige regen. Een blijvende inzet werd uiteindelijk dan toch be loond. Een prettige vaststelling die Robert Goethals hoop geeft om ook in de eindspurt van deze kompetitie stand te houden. «Indien Erwin Albert niet in zo'n pechdag verkeert en nog maar de helft van de geboden kansen binnenblaft dan wordt Standard hier afgeslacht,» beweerde assistent Rik Pauwels, die ons niet kon ontkennen noch bevestigen of hij inderdaad volgend seizoen Cor Brom op volgt achter de mijn. Sukses alvast, Rik! Over invallersdoelman Dirk Rosez toonde Goethals zich gelukkig. «Rosez geniet het vertrouwen van onze verdediging. Hij straalt talent uit. Alleen zijn uittraptechniek moet dringend worden bijgeschaafd.Daarvoor kan hij beslist terecht bij Pfaff want die heeft nu wel tijd. Luk VAN BEL Vlierzele 3 Poekel 4 Vlierzele begon gehandi capt aan de wedstrijd tegen Boekei maar was van in het begin toch het gevaarlijkst. In vijf minuten tijd lukten de lokalen erin 2-0 voor te komen. Na drieëntwintig minuten zorgde Berckmoes voor de openingstreffer en vijf minuten later knalde Meuleman een tweede keer raak. Boekei plooide echter niet en twee minuten later zorgde Vervaecke voor de aansluitingstreffer De thuisploeg, in de beginpe riode de betere ploeg, ver ruimde vijf minuten na het bezoekende doelpunt op nieuw de kloof, langs 1> Poorter. Wie dacht dat Vlierzele nu op rozen zat had het verkeerd voor. Am per twee minuten later zorgden de gasten opnieuw voor een aansluitingsgoal. Na de koffie moesten de lo kalen wat gas terugnemen en Boekei ging op zoek naar de gelijkmaker Ver vaecke en Dhondt drukten op de thuisverdediging en wisten nog tweemaal de roodwitte muur te doorbre ken. Nadat Boekei rond de vijftigste minuut langszij was gekomen, pikte het een kwartier voor tijd met een vierde doelpunt de overwin ning mee. J.G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19