Van Puyvelde redt strafschop en thuisploeg fy Twee strafschoppen Door de knieën in tweede helft T Mationale voetbalkompetitie Voetbaluitslagen J V 7 Marginaaltjes Trainer Ceuleers: «Afwezigheid van Deferrerre weegt doorn Beheerder Pierre Verbeeck: «Kritiek op beleid ongegrond» Danny Van Puyvelde: «Ik koos de juiste hoek» DeVoorpos^T^J98^H^ endracht Zele-SV Willebroek 0-0 Op een drassig speelveld en in weersomstandig- eden die zeker geen uitnodiging waren voor de pvoering van een voetbalhappening hebben beide snwezige akteurs een makke partij ten beste egeven. Kon Willebroek de afwezigheid inroepen an haar voorspelers Ivo Van Herp, De Clercq, eyntjens, Van de Wouwer en De Smedt, diende endracht aan te treden zonder de nog steeds ekwetste Dirk Deferrerre, een euvel dat voor de eelse aanval moeilijk te verwerken is. Willebroek erkeek tien minuten voor tijd een enige gelegen- eid om deze partij toch zegevierend af te sluiten ien Van Puyvelde een nochtans knap gegeven trafschop van Heremans uit de hoek pareerde en jn teamgenoten van een nieuwe thuisnederlaag edde. Een voorzichtig Een- dat De Buyser niet zon- racht toonde zich ge- der enige moeite in cor- larlijkst tijdens de eer- ner kon verwerken, e twintig minuten van Maes schilderde daarop b wedstrijd. Na een eer- de toegestane hoek te aktie van Guido De schop op het hoofd van filde pakte Peter Van Cooreman maar het kop- Fambeke uit met een balletje van de Zeelse rachtig afstandsschot half hield voor De Buy ser geen enkel probleem in. Nadat Van Wambeke opnieuw van ver uitpak te en met zijn akties spits Migom trachtte te bereiken, was het de beurt aan de bezoekers om in de wedstrijd te komen. Onder het im puls van een technisch vaardige Biesemans ont beerden de bezoekers een tikkeltje geluk. In een eerste faze was Van Puyvelde genoodzaakt een schot van Heremans in corner te verwerken en spatte even later een krachtig afstandsschot van J.P. Thomas te plet ter op de deklat, nadat Biesemans met een splij tende aktie op links voor de doorbraak had ge zorgd. De thuisploeg hep geregeld in de bui- MUI IMBti tenspelval van de bezoe kende defensie en in het middenveld ontbrak de nodige kohesie voor een vloeiend samenspel. Even was er opnieuw ge vaar voor Zele toen Van- derheyden zich ver schoof op een voorzet van Huys en Van Puy velde de inzet van Tho mas kon wegpunchen voor de aanstormende Huys en Biesemans. Langs Maes bood de thuisploeg enig tegen spel maar zijn eindschot schoof voorlangs buiten. Op een vrijschop van diezelfde Maes kon Van Wambeke even later De Buyser bedreigen met een naar de grond ge richte kopstoot maar ook deze aktie bleef suk- sesloos. De tweede helft was een maat voor niks, vermits enkel het duel John Ohristiaens-Hegel- meers de kijkers enigs zins kon begeesteren. Ondanks deze strakke mandekking kon Chris- tiaens zijn belager enke le keren op het verkeer de been brengen zodat Willebroek enkele bange momenten kende. Toen J.P. Thomas rond het halfuur opnieuw aan het kanon stond, had doel man Van Puyvelde een schitterende refleks in petto op deze harde ko gel. Vijf minuten later kreeg de thuisploeg via Cooreman een unieke gelegenheid tot scoren wanneer Maes na een knap dribbelnummer via Christiaens het hoofd van de toegesnel de Cooreman bereikte en de kopstoot van de Zeel- se half naast het doel van De Buyser zoefde. Nadat Zele Hulders en Steeman in het strijd perk wierp voor Migom en de gekwetste Van Wambeke begon de klei ne kuitenbij ter Here mans aan zijn nummer tje. Tien minuten voor tijd liet hij Christiaens voor wat hij was, onder schepte een voorzet van het Zeelse middenveld en nam gretig gebruik van een opening in de Eendrachtdefensie om alleen naar doel te snel len, op de hielen gevolgd door Coles. Het enige wat de stoere achterspe ler nog restte was het neerlegden van Here mans in de fatale zone Naast de klubvaandels gaat ook de leeuwevlag de hoogte in bij een Zeelse aanval. (E. Zele-Willebroek 0-0) (gb) 'EhDtPSKRED'^ Cooreman (E. Zele) tracht Christiaens te bereiken doch Mannaerts en Thomas waken (E. Zele-Willebroek 0-0) (gb) waarvoor hij terecht met mouw en kon hij een lo- verzoek kreeg geen ge- een strafschop werd be- gische 0-0 op het score- nade bij de korrekt lei- dacht. Toen iedereen bord houden. Even voor dende Dupont. zich met het hangende het afblazen was er nog A.J.Z. vonnis verzoende schud- heibel voor een verdacht de Van Puyvelde een handspel van Thomas in bravourestukje uit de de fatale zone maar dit VW Hamme-Aalt er""Z-1 VW Hamme heeft kollektief geen al te beste verrichting weggegeven. Het was vooral in de tweede helft zelden zichzelf. Daarbij had het twee penalty's nodig om de zege veilig te stellen. Ver zachtende omstandigheden worden er bij dit alles wel ingeroepen. Vooreerst was er de stormachtige arnavalprins Maurits I en zijn eredame Annie schijnen zich bij het overhandigen wind die het spel fel bemoeilijkte. Anderzijds was in de bal af te vragen hoe het zal aflopen. IE. Zele-Willebroek 0-01 Igbl er het feit dat de bezoekers al na enkele minuten op voorsprong kwamen. /oor- wf te r we- hij, al af- ch in voor- s dat sn en euwe reven een voor I had C.V. Verslagenheid vierde hoogtij in de Zeelse kleedkamer. Trainer Ceuleers riep de lange afwezigheid in van spits Deferrerre als oor zaak van het gebrek aan opportunisme van de Zeelse voorlijn. «Het eerste halfuur speelden wij nochtans niet slecht in een wedstrijd met weinig kansen aan beide zijden. Wij dienen deze mindere prestaties niet te wijten aan de j slechte staat van de grasmat, maar eerder aan de wekelijkse spanning om niet te verliezen en de schrik om enig initiatief te nemen. Met de afwezigheid van Deferrerre ontbreekt het onze voorlijn snelheid die er broodnodig is om kansen te kreéren.» De voorzitter van de beheerraad bleek niet opgetogen met de kritiek t.o.v. het beleid van Eendracht geuit tijdens de jongste gemeente raadszitting. Hierbij werd de slechte toestand aan de kaak gesteld van de sanitaire installa ties op de terreinen van de jeugd en de vetera nen op de Dendermondsebaan. Volgens het gemeentebestuur dient de toelage, toegekend aan FC Eendracht ten belope van 250.000 fr. (waarvan reeds 150.000 fr. uitgekeerd in 1980) voor de herstelling van deze gebouwen. Verbeeck trok deze voorwaarde van toelage in twijfel en stelde dat hierover geen schriftelijke bevestiging bestond. «Wij hebben met onze eigen mensen de broodnodige herstellingen verricht aan elektriciteit en sanitair. Wat men eigenlijk wil, weet ik niet, vermits de klub slechts telkens over een huurovereenkomst beschikt van één jaar en de gebouwen op privé- eigendom staan. Wat staat de klub en de vele jonge voetballers te wachten wanneer deze terreinen zouden verdwijnen? Voor het opvan gen van de voetbalsport is er te Zele een schrijnend gebrek aan terreinen en akkomo- daties, is dit soms geen zaak van gemeentelijk belang?» er tien rukken eindcij* :te. e wed- oor loutere en moet se daar- leider adstrijd ige be- >n, van gezien E.D.M. Na de wedstrijd hadden de Eendrachtsup- porters de mond vol over de indrukwekkende save van hun doelman. «Het was een korrekte beslissing van ref Dupont. Toen Heremans achter de bal stond werd mij van alles toege roepen. Ik heb gewacht naar de aanloop van Heremans en stelde vast dat hij naar mijn linkerzijde zou afdrukken met het gekende 8ukses.» A.J.Z. Racing Mechelen-SK Sint-Niklaas 4-0 Ex-RWDM-trainer Borremans zat in de tribune om voor de eerste maal het team dat hij het volgend seizoen aan het werk zal zetten, bezig te zien. Betekende dat een zweepslag voor het huidige team van Raoul Peeters? We weten het niet. Feit is dat vooral door een hardnekkig vertoon tijdens de tweede periode van een niet onaardige wedstrijd, Racing Mechelen zich wellicht verzekerd zal zien van het behoud in de tweede klasse. Sportkring Sint-Niklaas is echter zó ver nog niet, vocht wel met leeuwemoed maar moest toch toezien hoe een taktisch zetje van Peeters het voor een voldongen feit stelde. Omer Van Boxelaer probeerde dan maar zijn pionnen te veranderen maar dan was het hek volledig van de dam. Wie niet waagt, niet wint natuurlijk. Dat zou voor de omme keer zorgen, want deze aalvlugge speler had een voet in de vier doelpun ten die zouden volgen. In elk geval, variatie in het spelbeeld, was er nu voldoende. Een eer ste poging van Eisen om via Parker en Op de Beeck doelman Smet te verschalken, mislukte echter. Toen hij evenwel vanuit de middensektor kon vertrekken, de bal Tijdens de eerste 45 minuten was de thuis ploeg de lichte dominan te. Sportkring speelde wel goed mee, had bijna sukses toen Ivo Wouters de deklat scheerde, maar moest zijn spelwij ze toch enigszins af stemmen op de drie Me- chelse aanvallers. Doelman Jan Smet toonde zich in die perio de sterk uit de kluiten gewassen want pogin gen van Op de Beeck. Van Nuffelen en Parker diende hij onschadelijk te maken. Datzelfde mocht ook gezegd van een gevaarlijk inzenden van Leys, waarna Caers, bij de bezoekers, bijna in eigen doel knalde. Rond het kwartuur al had Ivo Wouters, bijwijlen erg gevaarlijk, zijn intenties getoond, maar zoals reeds gesteld, trof zijn schot de dwarsligger. Toen Lacroix door Van Nuffelen duidelijk werd neergelegd, toonde Delacour echter alsof er niets gebeurd was, wat pech betekende voor Sportkring dat op die wijze op voorsprong had kunnen komen. Tijdens de rust werd Fred Van Gremberghe door Eisen vervangen. mooi kon doorspelen tot bij Caes, bereikte deze met een lange voorzet de Engelsman Parker die netjes kon doelen met het hoofd. Een bal ge dragen door de wind waarop Smet zich enigs zins misrekende. Drie minuten latèr was Eisen opnieuw van de partij om een voorzet op het hoofd van Op de Beeck te schilderen en ook die talmde niet: 2-0. Moment waarop Van Boxelaer wat moest pro beren want Sportkring leek zich van die klap niet te kunnen herzet ten. Hij schoof libero Lo- dewijekx naar het mid denveld op, wat positief had kunnen zijn, aange zien zijn aanvallende in tenties. En dat was ook zo, maar het doelgevaar bleef echter uit. Met een schitterend doelpunt van Leys werd dan het nummer drie aangetekend en alsof het nog niet genoeg «Dat maakte het ons geenszins gemakkelij ker,» vertelde trainer Meersman ons achteraf. Trouwens, na dat bezoe kend doelpunt heeft Aal ter zijn reputatie als de fensief ingestelde ploeg wel alle eer aangedaan. We zijn bovendien op een eerder ongelukkige wijze op achterstand ge plaatst. Mare De Mal- sche misrekende zich in een kopduel. Meteen kreeg een bezoekende aanvaller de kans schoon om alleen voor doel te verschijnen en te besluiten. We hebben na dien de versterkte bezoe kende vesting doorlo pend onder vuur geno men. De Aalterse doel man die eveneens naar de naam De Paepe luis tert, hield echter zijn do mein met prachtige pa- ongeschonden. Uiteindelijk leidde een doorbraak van Luc Schuddinck tot een strafschop. Die zou door Robbie Smet keurig wor den omgezet. In de twee de helft herhaalde zich nagenoeg eenzelfde sce nario. Ook dan werd Luc Schuddinck weerom foutief gestuit, en knap te Smet opnieuw de strafschoptaak met suk ses op. Die twee penal ty's die we toegewezen kregen waren geenszins geschenken van de scheidsrechter. Telkens ging het om een aanslag binnen de grote recht hoek en daar geldt al- leéh het strafschopreg lement. Ik geef toe dat het in de tweede helft niet al te gesmeerd liep, maar begreep de spelers toen ze me achteraf ver klaarden dat het haast niet te doen was, in een dergelijke storm een be hoorlijke verrichting weg te geven. Ik ben in ieder geval tevreden met het resultaat. Het werd voor ons een verdiende zege, ook al kwam die slechts na twee straf schoppen tot stand. Maar ook dat telt in voetbal. Hamme is hoe dan ook twee punten rijker ge worden en heeft metéén zijn klassement weer flink verstevigd. Zondag staat het echter voor een "zware verplaatsing. Een uitwedstrijd naar Eeklo zal geenszins van de poes zijn, temeer daar de meetjeslanders de pan doering die ze in de heenronde in Hamme moesten inkasseren, al lesbehalve zullen verge ten zijn. E.D.M. Wie wil nog wedden dat de Klaasjes zich redden? was, klaarde Op de Beeck het karwei in de allerlaatste minuut, net toen Delacour op zijn klok keek. De voorzet kwam alweer van Eisen. Een trainersgok werd dus werkelijkheid. Sportkring Sint-Ni klaas moet nu de twee eerstkomende zondagen twee aartsgevaarlijke tegenstanders in het vi zier kijken: Seraing en SC Charleroi. Dat wordt uiteraard geen klusje. Bovendien zitten de Klaasjes nog altijd met een aantal va labele titularissen die zich op de gekwetsten- lijst hebben gemeld. Wat de zaak er uiteraard niet gemakkelijker op maakt. Racing Mechelen: Mes- maeckers, Smets, Van- derveeren, Van Nuffe len, Van Hoof, Van Gremberghe, Claes, Leys, Caes, Op de Beeck en Parker. SK Sint-Niklaas: Smet, Marin, Van Haevere, Lo de wij ckx, Beirinckx, Van Bladel, Caers, Ro- drigo, Van Gulck, Wou ters en Lacroix. Doelpunten: 64' Parker 1-0 67' Op de Beeck 2-0 85' Leys 3-0 86' Op de Beeck 4-0 Kaarten: geel voor Van Bladel en Lacroix. Wijzigingen:' 46' Eisen i.p.v. Van Gremberghe, 77' De Smedt i.p.v. Smets. Toeschouwers: 2.000 Scheidsrechter: de heer Delacour. KV Kortrijk - SC Lokeren 4-2 SK Beveren - Standard 2-0 Racing Mechelen - SK Sint Niklaas 4-0 Eendracht Aalst - Racing Jet 2-0 Eendracht Zele - Willebroek 0-0 Izegem - Jong Lede 3-1 VW Hamme - Aal ter 2-1 Evergem - KAV Dendermonde 1-0 Lokerse - Haaltert 1-1 La tem - Kemzeke 1-0 SK Lebbeke - Brakel 0-0 Excelsior - Sint Pauwels 1-2 Heirnis - St.-Gillis-Waas 6-2 Olympia Gent - Robur 2-1 Oudegem - Buggenhout 0-0 Eendracht Meldert - SK Aalst 3-3 Mere - Bambrugge 1-0 Vlierzele - Boekei 3-4 Burst - Pollare 2-2 Winnik - Terjoden 0-4 Eendracht St.-Gillis - Waasmunster 4-0 Baasrode - Wieze 3-0 Wilskracht Moorsel - Sinaax 2-1 Berlare - Thor Meldert 2-4 Klinge - Melsele 1-1 Stekene - Haasdonk 2-0 Grembergen - Bazel 1-2 Kallo - HO Kalken 2-1 SK Kalken - Schellebelle 0-2 Valentino's Overmere - Azalea 1-2 Standaard Gent - SK Overmere 1-2 Iddergem - Erondegem 2-1 Edixvelde - Erpe 1-0 Boon wijk - Rapide Lebbeke 1-1 Appels - Herdersem 0-2 Gijzegem - Erembodegem 0-1 Opstal - Opdorp 2-0 Baardegem - Schroevers Moorsel 3-1 Lutterzele - Wichelen 2-2 Schoonaarde - Hofstade 0-1 Eksaarde - Verrebroek 1-1 Hoogeinde - Straatje Stekene 4-1 Gerda - White Boys 0-2 Moerbeke - Klein L AAR Vrasene 1-2 Sombeke - Kruibeke 1-1 Rupelmonde - Heikant Zele 5-1 De andere matchen werden uitgesteld

De Voorpost | 1981 | | pagina 21