Q 0 0 0 0 u 0 Turngala te St.-Niklaas m Bogaert mikt iijna in de roos ïjmminimri gaert en Naudts trekken de aandacht Ronny Westelinck heeft de zegedrift reeds te pakken ené De Bruecker en Ronald Van Aevermaet: roege vogels ard labeur te Grembergen Ronny Westelinck verliest het noorden niet Eerste WAOD-prijs te Belsele o Paspal Elaut wint (05 Bij de vrije tijdsrenners Van Vlierberghe: zevende De Voorpost - 13.3.1981 - 25 Uit het Wase wielervaatje •92 ha •tref are e profs is het voorals- .Jantje Bogaert die op ee®' oorgrond treedt met zuiderse zeges Ook was Jan heel goed de voorste gelederen de levendige Omloop :mi#Vlaamse Ardennen te gem, maar moest in de de duimen leggen een ijzersterke Ferdi den Haute. Daags tevo- iad Benny Vermeulen verdienstelijke elfde ÉTer4s verworven in de Om- van de Grensstreek die vooral de c klank krijgt als men CÉ F- - dat Benjamin tot me- 'P® rorige week nog onge- was en voor onder- de openingsklassie- Gent-Gent verstek st geven Bij de amateurs springt de tweede plaats van Belsele- naar Francois Naudts in het oog. dit tijdens de ster- rit in Lede. Coit is dus wel degelijk van zijn slepend griepje verlost en heeft er meer dan ooit zin in. terwijl Franky Wielandt (7de in de zelfde wedstrijd) aardig op weg was naar een dichtere ereplaats, indien hij niet plat valt in de allerlaatste ronde. Bij de juniores kaapte Ger- rit van der Aa een 6e plaats weg in Scherpenheuvel, eindigde Johan Koppen op 9de stelling in Hechtel en daags nadien op 8 in Op wijk, en onderstreepte Dirk Trogh zijn huidige konditie met een vijfde plaats in Her en tals. Verder pikten zowel Rudy Haentjens (7e) als Marc Meuleman (11e) een aardige prijs mee in Sint- Lievens-Houtem. Dit zijn trouwens allemaal jongens die we zonder enig onder scheid tippen voor de over vier dagen gespreide Ronde van het Waasland (voor ju niors) die zaterdag 14 maart van start gaat in Lo keren, zondag de 15e af zakt naar Temse, terwijl op zaterdag 21 maart Loke- ren-Beveren en tenslotte daags nadien Beveren-Ver rebroek wordt verreden. In de j ongste rennerskate- gorie was de oogst merk waardig mager (wellicht stilte voor de storm) met enkel een dichtste ereplaats voor Erwin de Clercq in Ou denaarde-Leupegem Mare Het is in de jonge wielercar- rière van de Zeelse junior geen gewoon scenario dat hij reeds van bij de seizoen- aanhef de overwinningen op een rijtje zet. Ronny is een renner met een trage aanloop naar het seizoen en zijn hoogtepunt komt er meestal als de anderen uit geblust zijn. Dat heeft te maken met de voorzichtig- heidstaktiek van Weste linck, die het nog veel te vroeg vindt om registers open te trekken. De ernst van de wielersport komt pas veel later en dat schijnt deze joviale knaap, die zijn successen nog goed weet te relativeren, zeker te be- [hebbers -e i ot 81 De Bruecker is geen afl*oor: zijn zege in de ope- i de srit Gent-Gent kan Ca toeval genoemd, want floop van de «Vlaamse te Harelbeke mocht hij s vieuw armenzwaaiend iats de streep rijden. Hij htel te zonder veel tierelan- n 5 jes de stoere Westvla- Paul Haeghedoorn se hij de beslissende itinappmg had opgezet, goeie 110 kilometer, 5 pufcet nog drie plaatselijke iet a ijes voor de boeg, plaat- sche Ie atletische Aalstenaar Aal kurkdroge demarrage, ze, (hedoorn reageerde en aan. De anderen fiets- niet zich krom maar geraak te p liet in het spoor van het Onder het spandoek lalsijht René De Bruecker ig het zegebaar maken: had Haeghedoorn ge- AGlfc in de vernieling Fai lurt. ifan aid Van Aevermaet is S g van weggeweest. De .k uit Zele, van wie ils égd werd dat hij de race- aan de wilgen zou han- knoopte weer met de petitie aan. Niet zonder ses, want aan het eind een boeiende en vooral ^der de vleugels van de V.W.B. moeilijke wedstrijd te Bek- kerzeel, versloeg hij een aantal gereputeerde tegen standers. Een man waarmee blijk baar rekening dient gehou den is Francois Nauts, de eeuwige amateur die op zijn leeftijd vanzelfsprekend niet meer aan een profkon- trakt denkt. In de «Sterrit» te Lede was hij net niet mee met de Nederlander Werner Wieme, maar in de spurt voor de tweede plaats fietste hij sneller dan de andere overlevenden van de beslis sende vlucht. Twee vierde plaatsten wa ren het deel van de Wichel- se «beul» Eric De Wilde. In de «Sterrit» te Lede, en aan gemoedigd door zijn vele fans, tapte Eric opnieuw uit het beste vaatje. Jammer genoeg kan van De Wilde niet gezegd dat hij snel spurt. Vandaar dat hij nu ook geen loon naar werken kreeg. In Bekkerzeel streed Eric eveneens op de voor posten, was met de besten mee vooraan, doch werd ook nu door «rappe man nen» voor schut gezet. Hoe dan ook: Eric De Wilde wordt van nabij in het oog gehouden door mensen die te gepasten tijde met een profkontrakt zwaaien. Jon gens zoals de Wichelenaar zijn hun geld dubbel en dik waard als «ploegwerker» en gangmaker voor de vedet ten. Eric De Wilde zal niet moeten gaan bedelen om mettertijd onder dak te geraken. Marc Van Gijsegem is ook een van die onvervaarde vechtertjes die voor geen la- beurwerk terugschrikken: hij finishte in Galmaarden als nummer vijf. Hans D'Haese miste in «zijn» Le de de trein, maar zijn zesde plaats maakte veel goed. Voor Luc Van Gcyt, in wie velen een belofte zien, werd het in Galmaarden een zes de plaats. Franky Wielandt was ze vende te Lede. een uitste kend resultaat. Daniël Schuddinck was in Bekkerzeel elfde, Johnny De Dobbelaar 14de te Lede, Ronny Dierickx 15de te Bekkerzeel en Patrick Met- tepenningen 16de te Be kkerzeel waar Dirk Heir- wegh 17de werd. Voor Rudi Baeyens werd het in Gal maarden een 19de prijs. In de wintertijd liet de twee dejaars junior zich niet ver leiden tot cyclocross. Hij wilde voornamelijk uitbla zen en recupereren. Hij volgde wel de voorberei ding aan de Sporta-wieler- school te Dendermonde. Ook zijn piste aktiviteit was beperkt. Naar het einde toe reed hij enkele meetings als voorbereiding op het Bel gisch omniumkampioen schap waarin hij brons haalde. «Op de weg trainde ik nog bitter weinig», aldus Ron ny. «Ik haal momenteel misschien wat voordeel uit de late pisteaktiviteit. Ik voel evenwel dat de konditie er zeker nog niet is, en ben dan ook verwonderd dat het reeds zo goed gaat. Ik geef toe dat ik geen slaaf ben van hard boksen tijdens de trainingen. Ik ben van oor deel dat dit nog te vroeg is en anderzijds tracht ik de vorme te halen uit de wed strijden. Het is veel plezan ter koersen te rijden dan hard te trainen. Alhoewel ik in Patrick De Waege- maecker een goede kom- pagnon heb. Een goede voorjaarskonditie heeft nog andere nadelen. Als ik nu reeds moest interval trai nen, zoals ik dat zie bij som mige anderen, dan is de energie al opgebrand tegen dat het seizoen halfweg is. In die eerste voorjaarskoer- sen voelde ik aan dat ik sterker geworden ben tegenover vorig seizoen. Het moet eigenlijk wel, want het is nu mijn tweede jaar bij de juniores. Dege nen die mij vorig seizoen in de zegestand voorafgingen, Van der Aerden, Van Nue- ten, Luc André zijn liefheb ber. Het ziet er naar uit dat ik nu geviseerd word. Ik heb dit dan ook al onder vonden. Ik pas mij aan die situatie wel aan. Een bewijs dat de konditie er nog niet is leid ik af uit het feit dat ik momenteel 76 kg weeg voor mijn 1,82 m. Vorig seizoen was mijn konditiegewicht 69 kg. Zodat er nog wel een paar kilootjes afmoeten». Selektie Een streefdoel heeft Ronny zeker. Vorig seizoen be haalde hij 23 overwinnin gen en stond daarmee als vierde in de zegestand. Een adelbrief die telt om in 1981 naar beter te streven. Daar om niet op het vlak van de overwinningen, maar eer der als renner die interna tionaal wat aankan. «Ik zal dit seizoen hoofdzakelijk naar de selektieve koersen uitkijken. Uiteraard het Belgisch Kampioenschap, maar zeker de Ster der Ju niores, Ronde van Vlaande ren, met als hoofdbetrach ting een selektie af te dwin gen voor het wereldkam pioenschap, dat spreekt me zeker aan. Dit jaar wordt het Belgisch kampioenschap te Diegem verreden. Ik ken dat par cours. Ik won er reeds. Er moet iedere ronde een se- rieuse beklimming gedaan worden. Dat spreekt zeker in mijn voordeel». Krachtspurter Het klubkampioenschap waarin hij tweede werd, niet te na gesproken, reed Ronny reeds vier koersen. Tweemaal werd hij eerste te Laame en te St. Lievens Houtem en telkens op een bijna identieke manier. Een harde wedstrijd maken en een ontsnapping trachten op te zetten. In die omstan digheden is de Zeienaar op zijn sterkst. Te Laarne met zes en te St. Lievens Hou tem met vijf naar de meet. Dan kan machtmens Weste linck op kop vertrekken en niemand is nog bekwaam aan zijn wiel te komen. «Ik ben in feite geen snelle spurter en moet het hebben van macht en kracht. Meestal vertrek ik dan ook op kop en weinigen kunnen er nog over geraken. Het is zeker een risico en als er een man met een snelle eindjump in mijn wiel zit, ben ik er zeker aan, maar ik moet de wapens gebruiken die ik heb». Ronny Westelinck trok ook naar Fayt Le Franc, waar hij zich bij dë start liet ver rassen en vrede moest ne men met een 13e plaats. Ook te Ledegem was hij pa raat. Hij had zijn zinnen gezet op die koers. Hij wist dat men bij de beklimming van de Kemmel vooraan moest zijn. Hij trachtte af gescheiden aan de beklim ming te beginnen. Maar sa men met zijn vluchtgezel werden ze ingelopen en tij dens de Kemmelrit kwa men vóór Westelinck een aantal renners ten val. Hij diende voet aan de grond te zetten en kon pas als laatste opnieuw in het zadel. Op dat moment was de beslis sing afgedwongen. Hij drong dan ook niet verder aan. Ronny Westelinck is laat stejaars aan het Rijks Tech nisch Instituut te Dender monde, waar hij hoopt dit schooljaar het diploma A2 mechanica te behalen. «Geen gemakkelijke op dracht,» vernamen we uit de mond van Ronny. «Het schoolwerk is momenteel een kwadere tegenstander dan de koersen. Ik kreeg het al op mijn brood. Cou reur zijt ge misschien al maar gediplomeerde nog niet. Ik besef alleszins dat een diploma belangrijk is voor mij. Het worden dus zeker nog lastige maanden». De 18-jarige Zeelse lol broek, met het kwajongens uiterlijk en zijn Pallieter- sallure heeft ernst genoeg om ook de harde kanten van het leven aan te pak ken. Het wielrennen is zijn droom, maar hij streeft naar geleidelijkheid. «Ik volg mijn eigen weg. Ik kijk niet naar leeftijdsgeno ten die het zus of zo aan pakken. Als een junior reeds dagelijks een zwaar trainingsschema moet vol gen en in de winter aktief bezig blijft, dan vraag ik mij af wat het moet worden als liefhebber of later als beroepsrenner, als het zo ver moest komen. Dan ben ik meer voorstander om het langzaam aan te doen Je lichaam nu al kapot rijden voor een prijsken, daar doe ik niet aan mee». De 18-jarige (24.2.1963) is iemand met lef. Hij durft het aan om zijn stempel op de koers te zetten Hij kan dirigeren, maar ook bijzon der hard rijden en krachtig spurten. Hij is het type van de winnaar. Tot hiertoe won hij 61 wedstrijden. Als nieuweling 8 in zijn eerste jaar en 28 het tweede sei zoen, met als toemaatje de keizerstitel. In 1980 zwaai de hij 23 keer met de palm en nu bolde hij reeds twee keer als eerste over de meet. 1981 wordt voor hem een belangrijk seizoen met de dubbele uitdaging die hij zichzelf stelde: een A2 me chanica diploma en een se lektie voor de wereldtitel. Samen met Ronny duimen zijn supporters, die in Rinkhout in het lokaal bij Anita, in een stevige club verenigd zijn, om hun idool aan te sporen. BENO Opnieuw meldde Ronny Westelinck zich: ditmaal won de Zeienaar te Sint Lievens Houtem. John De Mesmaecker, één van de allerjongsten in het juniorespeloton, zal «brok ken maken», dat staat nu reeds als een paal boven water. De Kempenaar Bru no Verachten glipte door de mazen van het net, doch John bleek sterk en snel genoeg ontweede te wor den. Ferdi Dierickx koerste in Mazenzele en was twee de, achter Willem Ceuleman uit Nijlen. Guido Saman was in Sint Lievens-Houtem vierde en ook al een vierde plaats werd het voor Karei Van Goethem in Woubrech- tegem. Vijfde prijzen noteerden we voor Nico Leus (in Erwete- gem) en Jean-Marie De Nil (in Mazenzele). Rudi Haentjens was zeven de te Sint Lievens-Houtem, Stefan Van Leeuwe achtste te Woubrechtegem, Johan Koppen achtste'te Mazen zele en Roger Van den Bossche fietste in Wou brechtegem als nummer negen over de streep. j».W.B. pakte te Grem- n en uit met een paar en voorbehouden aan ategoriëen A en B. On- f* 8 de neerpletsende re- n de konkurrentie van karnaval gebeuren in ermonde-Centrum I er nog een grote he rtelling voor dit eerste rgebeuren van het te Grembergen De wie ns houden nog van waarin «zuiver» gereden en geen ke is van kombinekes en rechts» verklaarde >n Van den Hoecke, die al enkele jaartjes in de B.-pelotons meerijdt 6 »r wiens eigen deur de Ben werden georgani- lerujd Voor de renners zelf het een hard labeur kiemende regenvlagen tten de wegen spek en een strakke wind lelde zo erg aan het Ion dat weldra in stuk en brokken viel Dit sbeeld gold voor de bei de reeksen. In de A-reeks (vanaf 32 j.) wisten een vijf tal renners zich af te zonde ren. De Idegemmenaar Wil ly Van Elsuwé won het pleit (90 km. in 2ul4 min.) vóór de nationale kampioen Wil ly Gons, Roger Moens, Theo Van Den Brande en Aimé Michiels. Gaston Van den Hoecke, die in de twee de waaier was verzeild ge raakt. klasseerde zich elf de. In de B-reeks (voorbehou den aan renners vanaf 42 jaar) werd gekoerst over 65 km Ook hier werd het een harde konfrontatie met de natuurelementen. Van de 65 vertrekkers bereikten slechts 20 slijkduivels de streep. In deze reeks waren het de oud-profs Willy De Clercq en Karei Clerckx die op het einde het hoge woord voerden. Eerstgenoemde lo ste tijdens de laatste kilo meters zijn medevluchter en won met 30 sekonden voorsprong. Gust Van Woensel was de rapste van de totaal uiteen geslagen groep en klasseer de zich derde vóór Jos Car- pen tier en Amedée Van Geyt. Zondag 15 maart a.s. is het opnieuw verzamelen geblazen te Grembergen en de organizatoren verwach ten een massale opkomst zowel van renners als be langstellenden, want de V.W.B. is zonder twijfel «in» te Grembergen. (abl) Om Freddy Oelbrandt en Julien Demol, voor eigen deur te laten koersen, sta ken enkele sportmannen de koppen bij elkaar en met de hulp van het sportkomitee WAOD te Sint Niklaas krijgt deze eerste WAOD- prijs gestalte, op zondag 15 maart. De p estaties van De Mol in de openingskoers te Sint Niklaas waar hij vooraan eindigde en van Oelbrandt die, na een val een lange maar vruchteloze achter volging deed, doen ons ver onderstellen dat deze klep pers hun huid duur zullen verkopen. Of ze Seghers en Sonck die de twee eerste plaatsen wegkaapten in de openingskoers, van de bloe men zullen houden valt te bezien. In Belsele wordt met volle aandacht uitgekeken naar dit treffen Inschrijving vanaf 13.30 u. in «De Priem» Vertrek om 15 uur aan «Oud Belsele» Aankomst aan «De Oude Zwaan» Prijsuitreiking «Breugel- huis» Afstand 82 km over 13 ron den, 5.000 fr. prijzen en palm «Primavera». Seghers won in Sint-Niklaas de WAOD-opeisingskoers. dw loo Bogaert is aan zijn adeede profseizoen toe. Het real dt allesbehalve een mis- d in. Dat bewees de Tem- l0tI Bar trouwens vorige ind tijdens de vroege lyg derse campagne». De ■at kop van de Vlaamse >k Bnnen die in Ichtegem >rli( tte en er ook eindigde, ™el Ivoor «sterke Jan» bijna schot in de roos. Hij est alleen de gerouti- gin 'de en de ditmaal fel Is lotiveerde krachtpatser e k) li Van den Haute laten rgaan, is in Ichtegem een larde finale geworden: er oa Bn weinig spurtjes te irei fcen, want de renners is l len afgescheiden onder Av Spandoek. Bogaert bleef leind en het feit dat 225 i nieters moésten afge haspeld in een weertje dat zelfs de grootste optimisten afschrikte, opent brede hori zonten voor de belangrijke wedstrijden die de eerstvol gende weken op het pro gramma staan. Jan startte ook in Ledegem. Het verging hem daar min der goed, alhoewel een 17de prijs niet minderwaar dig is, vooral omdat ook daar nogal wat profs een rugnummer kwamen afha len; ze waren met 177 aan de start. In Ichtegem was er slechts ééntje minder: 176. Benjamin Vermeulen, elfde te Ledegem, Etienrre De Wilde, 17de te Ichtegem, en Wilfried Wesemael 23ste te Ichtegem, bewezen dat ze klaar zijn om de hen toege wezen opdrachten behoor lijk te vervullen. Talent liegt niet: Pascal Elaut is vroeg op de af spraak. In Bambrugge start ten 91 nieuwelingen, wat niet weinig is. Pascal kwam er als nummer één uit. Geert Spinoy waagde zijn kans te Laarne. Niet zonder sukses want slechts de «superstar» bij de «jong- sten», Koenraad Zaegers, slaagde erin voor hem te finishen. Er is tijdens het voorbije weekeinde ook gekoerst door de vrijetijdsrenners. In Grembergen werden wedstrijden georganizeerd door de Vlaamse Wieler bond. Volgende uitslagen werden genoteerd: Cat. A 68 din.: 1. ROGER SEGERS (Destelbergen), de 80 km. in 2 u. 02'; 2. Etien- ne Sonck; 3. Frans Dub- beldom; 4. Hendrik Peters: 5. Erik Van Rijckegem. Cat. C 50 din.: 1. KAREL ANDREES (Schoten), de 42 km. in 1 u. 03'; 2. Patrick Van Duyse; 3. René Fiers: 4. Marnix- Verroye; 5. Luc De Coen. In Sint-Niklaas kwamen de WAOD-ers aan bod. Daar zagen de resultaten er als volgt uit: Cat. A 60 din.: 1. WILLY VAN ELSUWE (Idegem). de 90 km. in 2 u. 14'; 2. Willy Goris; 3 Roger. Moens; 4. Theo Van den Brande; 5. Aimé Michiels. Cat. B 55 din.: 1. WILLY DE CLERCQ (Aartselaar), de 65 km. in 1 u. 25': 2 Karel Clerckx; 3. August Van Woensel: 4 Jos Car- pentier; 5. Amedee Van Geyt. Cat. C 20 din.: 1. LOUIS NACKAERTS (Boortmeer- beek), de 65 km. in 1 u. 35'; 2. Frans Mees; 3. Victor Verdickt; 4. Georges Mis- tiaen; 5. Georges Niem- geers. Frans Van Vlierberghe fi nishte in de «Omloop van de Grensstreek» als zevende. In de kranten stond de naam van de Brit Sherwen op die plaats afgedrukt. Ere wie ere toekomt. Fans van Johan en Alain Koppen bijeen Op vrijdag 13 maart orga niseert de supportersklub van Johan en Alain Koppen haar jaarfeest in de feest zaal van de technische school Sint-Andries, Nieuwstraat 15 te Stekene. Begin om 20 uur. Bovenop is er een vraaggesprek met de betrokken renners over hun ervaringen na 3 en 4 jaar koersen en worden de winnende nummers van de tombola uit de trommel ge haald. Voor de muziek staat discobar «Eric en Luc» in. Zaterdag, 14 maart te 19 u., in de Stedelijke Sporthal «De Witte Molen» te Sint- Niklaas staat de Koninklijke Turnkring «Rust-Roest» uit Temse borg voor een inter nationaal Turngala. Het bestuur van de K.T. «Rust-Roest» Temse, heeft een programma kunnen samenstellen waaraan ook turnsters en turners uit Engeland hun medewerking verlenen. De internationale kontakten begonnen reeds in 1974 met de Nederlandse kampioe nen Ans Van Gerwe en Cor Smulders. Tijdens de kerst vakantie 1975 trad een ploeg uit Californië op. In 1977 traden 2 jeugdkam pioenen op uit West-Duits- land. Petra Kurbjuweit, de Westduitse kampioene was de gastvedette in 1978 en in 1979 en 1980 waren het turners uit Finland, Japan, Duitsland en Nederland die optraden op de gala-avon den van Rust Roest. Rust-Roest De Kon. Turnkring «Rust- Roest» werd gesticht in 1887 en is aangesloten bij de Vlaamse Turnliga van de Koninklijke Belgische Turn bond. De turnkring telt momenteel 230 leden (actie ve) en Jacques Van Damme heeft er het voorzitterschap van. De club traint op 3 verschillende plaatsen, nl. in de sporthal van Sint-Ni klaas, waar zij beschikken over internationale toestel len, de turnzaal van de R.M.S. Temse en in het lokaal «Temsica» te Temse. Uitgebreid trainerskorps «Rust-Roest» is een hoog staande vererfiging. Sinds verscheidene jaren geldt deze club als de vaandel drager van de Wase turnwe- reld. De kring omvat op dit ogenblik volgende afdelin gen: - ve.teranen: leiding Jérome Riské - meisjes: leiding Ward Van Strijdonck - jazz-afdeling: leiding Carla Thys - jongens en heren: Willy Van Wauwe (hoofdtrainer), Jos Gillis, Guy Segers - meisjes en juffers: Moni que Van Wauwe (hoofd- trainster), Peggy De Bruyn, Christel Geerts, Marina Van Bogaert, Martine De Bats, Ingrid Verschueren en Do- mine Puylaert. Jury Buiten een uitgebreid trai nerskorps beschikt «Rust- Roest» ook nog over 7 nationaal gebrevetteerde ju ryleden (olympisch turnen), voor de dames: Ingrid Ver schueren, Sabrina Thys, Martine De Bats, Monique Van Wauwe. voor de heren: Jos Gillis, Julien Dragon, Jacques De- craene. Selectieploeg Al deze mensen zijn onmis baar, want «Rust-Roest» neemt deel aan verschillen de wedstrijden, zowel op nationaal als internatioaal vlak en dit met de selectie-" ploeg voor de meisjes die bestaat uit: Leyn Touria, Chantal De Bats, Marie- paule Thiebaut, Nele Neir- rinckx. Pascal Van Roey, Caroline Meul, D'Hooghe Fanny, Ingrid Van Bogaert, Christel Tinck en Herlinde Verschueren. Deze ploeg staat o.l.v. Monique Van Wauwe. De prestatie van dit team is schitterend De 11-jarige Christel Tinck be haalde een 2de plaats op het kampioenschap van de Vlaamse Turnliga, zij is kampioene van Oost-Vlaan- deren en zij behaalde tevens een 6de plaats op een internationale wedstrijd te Duitsland met ploegen uit Engeland, Griekenland, Ne derland, Duitsland en Bel gië. Zij was daar de jongste deelneemster. De kleine Christel is lid van de natio nale ploeg en lid van de ploeg van de Vlaamse Turn liga. De eerdergenoemde selectieploeg nam deel aan het kampioenschap van Oost-Vlaanderen. Zo wer den Christel Tinck (jonge ren) en Chantal De Bats (juniors) kampioen in hun afdeling, terwijl de 2de, 3de, 4de en 5de plaats gingen naar Ingrid Van Bogaert, Marie-Paule Thiebaut, Her linde Verschueren. Touria Leyn werd kampioene van Oost-Vlaanderen tumbling. Ook de heren bleven in dit kampioenschap van Oost- Vlaanderen niet achter. De titels gingen naar Kris Muyl- dermans (benjamins). Hans Van Meirvenne (miniemen)' en Gino De Laete (juniors) en Patrick van Leuven bij de seniors. Deze twee selectie- ploegen staan onder leiding van Monique Van Wauwe en vader Willy. Dit alles gebeurde samen met trainer Jan Van Leuven. Internationaal turngala Dankzij de internationale kontakten, kan dit jaar weer gerekend worden op buiten- Jandse gasten. Treden op als gastvedetten uit Engeland: - Healy Price, lid Engelse ploeg - Liza Young, Kampioene van Engeland - Steven May, lid Engelse """ploeg - Christopher Smith, Kam- pioen van Engeland bij de heren - John White, coach Naast dit buitenlandse op treden, treden ook alle afdelingen van «Rust- Roest» op waaronder de nieuwe Jazz-afdeling o.l.v. Carla Thys.

De Voorpost | 1981 | | pagina 25