Mechelen ontmaskerd Aalsters derby eindigt onbeslist Opnieuw zege voor S.K. Grembergen HANDBALKALENDER Onverwachte nederlaag Avanti Femina klopt Tongeren! Dendermonde wint derby Lokerse fondklubkampioen Roger Van Quickenborne marathonwinnaar Zf- aai BC Dendermonde rekent af met Beveren Jean Van Driessche 28 - 13.3.1981 - De Voorpost 1' Nationale Avanti Lebbeke - Cl. Mechelen: 28-12 Cl. Mechelen, theoretisch 12' viel alles opnieuw stil. nog een titelkandidaat, w werd te Lebbeke ontmas- Mechelen speelde nog ver- kerd. Inderdaad, Mechelen, 3toppertje door ellendig zonder Polen, mag beslist traag op balbezit te spelen niet meer tot de topploegen maar °°k Avanti raakte gerekend worden. Aange- maar niet door de Mechelse zien zij te Lebbeke nog 2 verdediging. Het duurde andere basisspelers moes- tot 10 voor de rust vooral- ten ontberen, Denis en eer Avanti langs Verguit Hoofd t, was deze ploeg be- ingekomen het vier- paald zwak. Een goed de doelpunt scoorde. Even Avanti had met deze tegen- later kwam De Smedt dan stander de vloer geveegd 6611 yijttal minuten op het maar het is nu eenmaal e terrein maar deze keer feit dat het ook bij Avanti si^&de hij er toch niet vol- niet rond draait. ledig m zijn ploeg op tempo De laatste weken lijken de te kriie-en twee tref- Lebbeekse spelers zonder *®rs van Bruyn en een kracht en zonder inspiratie doelpunt Van De Vlieger op het terrein te evolueren wei"d een zwakke eerste en ook tegen dit zwakke helft afgesloten met een 7-4 Mechelen was het slechts 8Core na 10' in de tweede helft dat tie Avanti overwinning ge- Een goede Nincovic bleef stal te kreeg. Het begon al ook de tweede helft tussen ondermaats al dient gezegd de palen en nadat Mechelen dat keeper Vinck vooral tij- milderde tot 7-5 begon de dens de eerste helft de Me- ontmaskering van de Ma- chelse ontmaskering nog neblussers vorm aan te ne em ge tijd kon uitstellen. Er men. Zonder echter hun waren reeds 8' gespeeld normaal niveau te benade- vooraleer De Vlieger via een ren liep Lebbeke uit tot 14-7 taktisch manoeuver de sco- langs Corneüs en als Ver re kon openen. Even leek de hofstadt er 15-7 van maak- wedstrijd op gang te komen te bleef er nog een kwartier maar na een 3-1 score na te spelen. Van Dessel (Me chelen) werd toen terecht uitgesloten na een slag aan De Vlieger maar ook met 6 tegen 5 bleef Avanti moei lijkheden ondervinden om de bezoekende verdediging uit elkaar te spelen. Een ontstellend zwak Mechelen kon echter helemaal geen vuist maken en langs De Batselier en het jonge duo Verguit - H. Maes kon Avanti nog een ruime 22-12 zege bijeen werpen. Avanti Lebbeke: Nincovic en Mertens, H. Maes 2, A. Maes, Verguit 3, De Batse lier 3, De Bruyn 5, K. Ver- hofstadt 3, Cornells 3, De Vlieger 3, Van Gucht, De Smedt. Me- Reserven: Avanti chelen: 20-13 Rustig meesterschap van een degelijke thuisploeg die bij de rust met 12-8 leidde. Na de rust dreven Moonen, Verguit en De Proft de sco re stelselmatig hogerop. Scoorden: Moonen 6, De Smedt 2, Moyersoon 2, Van Gucht 1, De Proft 4, Ver guit 4, H. De Smedt 1. EVA 1' Landelijke Sparta Aalst - Rosis Aalst: 14-14 Het derby tussen Sparta Aalst en Rosis Aalst heeft minder dan in het verleden de gemoederen kunnen be roeren. Beide ploegen toon den opvallend weinig inzet, de wedstrijd kende dus ze ker een sportief verloop maar de spelkwaliteit lag toch onder het niveau van le Landelijke. Niettemin zorgde de laatste minuut nog voor heel wat animo. Sparta leidde met 14-13 toen Rosis een 7-m worp werd toegekend. De wed strijdsecretaris beweerde dat de speeltijd reeds verlo pen was op het ogenblik dat de strafworp werd gefloten en uiteraard volgde toen een hele discussie zodat het een heel tijdje duurde voor aleer de scheidsrechter, die bij hun beslissing bleven, de penalty konden laten ne men. Rosis zette dan de 7-m ivorp om zodat een 14-14 gelijkspel beide ploegen wellicht onbevredigd laat Het is inderdaad een feit dat in verband met de degrada tiestrijd beide ploegen een punt verloren en het nu be paald moeilijk wordt om de degradatie nog te ontlopen. Nadat Rosis de score had geopend bleef het wed strijdbeeld een hele tijd ge- lijkopgaand. De verdedi gingen bleven opvallend goed gesloten zodat er 5' voor de rust een 4-4 op het scorebord prijkte. Tijdens deze laatste 5' van de eerste helft kon Sparta langs Mens toch nog een 6-4 voor sprong nemen. Ook na de rust bleef Sparta het wed strijdverloop beheersen. W. Van Delsen leverde prach tig werk in het Sparta doel en een kwartier voor het einde leek de ploeg van trai ner G. Van Temsche op weg naar de zege (11-7). Rosis kon echter rekenen op een niet aflatende J. Meert en beetje bij beetje werd aan de achterstand geknaagd Tien minuten voor het ein de was Rosis tot 11-10 ge naderd maar toch kon Sparta dit ene doelpuntje voorsprong bewaren tot de laatste seconden. Daarna volgde dan het dispuut over de reglementaire speeltijd wat natuurüjk resulteerde in een 14-14 gelijkspel dat geen van beide ploegen kan tevreden stellen. Scoorden: Sparta Aalst: Mens 5, Van Der Meersche 2. K. Bomon 1. W, Bomon l, J. Bomon 1, F. Bomon 2, G. Corthals 2. Ajac Lebbeke - Uilen spiegel: 15-15 Ajax Lebbeke speelde «slechts» gelijk tegen Ui lenspiegel maar voor de ploeg van voorzitter J. De Decker is dit ene puntje wellicht voldoende om de titel te pakken. Lebbeke telt inderdaad 7 punten voor sprong op datzelfde Uilen spiegel en ook op Dender- monde dat zopas verloor van Antwerp Met nog vijf wedstrijden voor de boeg zou het een mirakel zijn moest Ajax de verdiende ti tel nog ontglippen. Tegen Uilenspiegel 'vlotte het nochtans niet zo best. Voor al tijdens de eerste helft ak- teerde de thuisploeg zwak. De Antwerpenaars beletten Ajax hun normaal spel te ontwikkelen en aangezien zij erin slaagden vijfmaal te EVA 2' Landelijke Izegem - S.K. Grembergen: 23-26 Nadat S.K. Grembergen de thuisploeg die met een een week vroeger Hakelo 13-12 voorsprong de eerste overwon, werd een tweede helft afsloot. Onmiddellijk opeenvolgende zege ge- na de rust werd het zelfs boekt te Izegem De West- 14-12 maar langs De Braec- Vlamingen die nog maar keieer zette G.S.K. orde op pas leider Buggenhout voor zaken (14-14). Er volgden problemen hadden gesteld, toen heel wat 7-m. worpen bleven ook nu drie kwart en tot de 43e minuut kon van de wedstrijd G.S.K. het Izegem blijven aanklampen vuur aan de schenen leg- (20-20). Het was eigenlijk gen. Grembergen begon maar tijdens het laatste nochtans sterk aan de wed- kwartier dat Grembergen strijd maar toch konden zij zijn overmacht in cijfers deze toestand niet in cijfers kon uitdrukken. Izegem omzetten. Na 7' wees het werd nu ter plaatse gelaten scorebord inderdaad 5-5 en via 20-22 na 46' en 22-26 aan De bezoekers toonden even voor het einde boekte zich nochtans de betere S.K. Grembergen nog een ploeg maar een hardnekkig duidelijke zege. spelend Izegem bleef aan- S.K. Grembergen: Van Hec- klampen Via 9-9 na 16' en ke, De Braeckeleer 5. H 11-11 na 27' was het zelfs Van Haute 7, Tom Van Beker van België 1/16e finales heren Zond 15.3 te 12.30 u. Sasja - Ajax Lebbeke Zat. 14/3 te 16 uur Dendermonde - Ganshoren Zond. 15/3 te 15.15 u. Zandvliet - Avanti Lebbeke 18 finales dames Zat. 14 3 te 15.15 u. Meiveren - R.B. Dendermonde Zon. 15/3 te 15.30 u. Avanti Femina - In. Hasselt Kompetitie 2e Landelijke Zond 15/3 te 16.30 u. Anderlecht - Jochewoa Aalst 3e Landelijke Zond. 15/3 te 15.15 u. H C. Leuven 2 - S.K. Grember gen 2 EVA Haute 4, J. Van Hout 4, Dauwe 4. De Jonghe 3, Dooms 1, Beeckman. Buggenhout - Menen: 28-22 Leider Buggenhout heeft ti- telkonkurrent Menen nu wel definitief uitgescha keld. Voor de wedstrijd was men er te Buggenhout toch niet helemaal gerust in Menen had het hen tijdens de heenwedstrijd bijzonder moeilijk gemaakt waar uit eindelijk zou blijken dat de West-Vlamingen minder sterk waren dan verwacht. De bezoekers openden we liswaar de score maar toen spreidde Buggenhout een rustig meesterschap ten toon wat resulteerde in een 4-1 stand na 6'. De bezoe kers beproefden eerst een «Indiaan», als dit niet lukte plakten zij een mannetje op J. De Proft maar toen kwam natuurlijk Brouillard aan het kanon. Meteen was het duidelijk dat Buggenhout hier naar een ruime zege kon stevenen. Via 8-3 na het eerste kwartier werd de rust bereikt met een 14-10 score. Het eerste kwartier na de rust toonde de thuis ploeg zich oppermachtig. Langs De Maesschalck en De Proft werd het 19-11 na 38' en nog 6' later leidde Buggenhout zelfs met 23- 13. De thuisploeg, nu zeker van de overwinning, boette toen duidelijk wedstrijd- concentratie in, ging nonchalanter spelen en hiervan kon S P.W. ge- 3' Landelijke Lokeren 2 - Wemmei: 21- Lokeren 2 speelde een voor treffelijke wedstrijd tegen Wemmei. Onder impuls van P. Rombaut leidde de thuis ploeg reeds na 11' met 5-2 maar dan viel het wel even stil. De bezoekers naderden tot 5-4 en 3' voor de rust wees het scorebord 8-7 aan. Rombaut legde dan toch de 9-7 ruststand vast. Tijdens de tweede helft bleef Wemmei nog een kwartier aanklampen en leidde zelfs met 11-13 na 40'. D'Hanis en Lenaerts trokken de voor Lokeren scheve situatie recht (16- 14) en tijdens het wedstrijd einde zorgden Philips en Sonck nog voor een duide lijk 21-17 zege. Scoorden: Rombaut 8, Phi lips 3, A. D'Hanis 1, F. D'Hanis 4, Sonck 4, Le naerts 1 Brabo Denderbelle - An derlecht 2: 17-19 Brabo Denderbelle verloor de wedstrijd tijdens de eer- 17 ste helft. Anderlecht 2 met verschillende spelers die normaal in 2e Landelijke aantreden, verrastte de thuisploeg met een blik- semstart en na 17' stond Brabo met 3-7 in het krijt. Denderbelle naderde nog tot 6-9 maar de 6-9 rust stand konden zij nooit meer ophalen. Brabo bleef tijdens de tweede helft aandringen maar het missen van in to taal drie 7-m. worpen droeg er toe bij dat zij nooit meer gelijk kwamen. Via 10-12 en 13-16 werd het nog 15- 16 9' voor het einde maar opnieuw werden zij tot 15- 19 teruggeslagen. Meteen was de nederlaag een feit maar de 17-19 eind uitslag bewijst dat een goed Brabo de zege niet zou laten ontglippen hebben. Scoorden: Van Lembergen 2, Van Goethem 1, Verpoest 2, Dirk Uyttersprot 6, D. Uyttersprot 6. EVA Jeugdhandbal Scholieren Sasja - E.V. Aalst: 15-9 Tegen het bijzonder sterk spelende Sasja konden de E.V. Aalst scholieren het onmogelijk waarmaken. Keeper Van Pottelberghe speelde nochtans een schit terende wedstrijd en stopte o.a. 4 penalty's. Scoorden: R. Bayens 2, Cor nells 3, Cooremans 3, L. De Cock 1. Olse Merksem - Avanti Lebbeke 2: 18-18 Logische uitslag tussen 2 gehandikapte teams (Olse zonder zijn 1ste ploegspe- lers en Avanti zonder spel verdeler Van Mol). Toch moet gezegd worden dat de Lebbekenaars een mindere partij gespeeld hebben zo wel in aanval als verdedi ging, waar in verschillende man tegen man-situaties aan het kortste eind werd getrokken. De wedstrijd zelf kende een eigenaardig verloop met beide ploegen om beurten in een domine rende rol: na 10' was de stand gelijkopgaand geëvo lueerd tot 5-3, moment waarop Avanti een 0-4 plaatste, die verder uitge bouwd werd naar een 7-10 tussenstand na 20'. In de laatste 5' echter kwam Merksem door concentra tieverlies in de Lebbeekse defensie, terug tot 10-10. Deze tendens werd verder gezet in de 2e helft. Olse hep uit tot 14-11, maar na vooral via De Smet en rijs. Deze stand evolu» naar 18-18 eindcijj Hamr waarmee de Lebbe ken; ej zich best tevreden moe! stellen, daar Parijs in ,f laatste sekonden nog gj 10 kon stellen. öP Avanti: De Donder, DéS 3'9an 7, Van Langenhove 3,«tseli Onsem 1, De Feyter 2, j Vlif rijs 4, Bosteels, Van g Steen, Verguit 1, Vlas J root. msta isers i Weekeinde 14-15 maj Zondag te 15 uur: Aa! ^tent Zandvliet (scholieren) Zondag te 14 uur: oe! wedstrijd Zandvliet - Avi (miniemen). scoren vanop de hoeken lijkt de 3-7 score na 16' volledig normaal. Langs een weer opmerkelijk goede Dirk Huyck zou Ajax de scheve situatie echter rechttrekken zodat bij een 9-9 ruststand de wedstrijd nog alle kanten uitkon. Tijdens het eerste kwartier van de tweede helft bleef de wedstrijd volledig gelijkop gaand. M. Huyck geraakte maar niet uit de greep van zijn bewaker en het mag voor Ajax een geluk ge noemd worden dat de bezoe kers een viertal open doel kansen de nek' omwrongen. Via 13-13 kwam Ajax dan voor het eerst aan de lei ding (14-13) langs Quidé 11' voor het einde. Langs Van Medegael werd het nog 15-13 maar ondanks Lebbe ke trachte de wedstrijd te «bevriezen» slaagden de be zoekers er nog jn gelijk te stellen een tiental seconden voor het einde. Scoorden: Dirk Huyck 8, M. Huyck 1Quidé 1Van Me degael 2, Henderickx 1, De Busschere 2. Reserven: Ajax Lebbeke - Uilenspiegel: 22-13 Dank zij deze zege komen de Ajax doublures nu ook aan de leiding. Aan de rust wees het scorebord reeds 10-4 aan. Scoorden: Vincke 8, De Busschere 3, De Dec ker 4, D. Vermeiren 3, Bos teels 2, Sanders 1. Keppens 2' Nationale Ganshoren - E.V. Aalst: 23-21 Ganshoren, lange tijd als 2'voor het einde. Gansho- degradatiekandidaat ge- ren maakte er 22-20 van, brandmerkt, is de laatste De Doncker bracht Een- weken aan een opvallende dracht op 22-21 maar tij remonte toe. Een vrij loom dens de laatste seconden Aalst, het broederpaar kon Ganshoren het beslis- Bayens uitgezonderd, werd sende doelpunt scoren en nu het slachtoffer van de meteen 2 gouden puntjes operatie-redding van de pakken. Brabanders. Tijdens een Scoorden: D. Bayens 8, M. volledig gelijkopgaande Bayens 5, Steemans 2, Van eerste helft kon geen van Herreweghe l, Van Der beide ploegen meer dan één Borght 2, De Doncker 3. doelpunt voorsprong ne- men. Via 4-4 na 10' en 6-7 Reserven: Ganshoren - na 20' werd de rust bereikt E.V. Aalst: 20-16 met een 10-11 score. Na de E.V. Aalst, met de wederop- rust zou de thuisploeg meer tredende De Cock, trof in en meer het initiatief in Ganshoren een te sterke handen nemen. Het werd tegenstander. Aan de rust 15-12 na 40' maar langs D. wees het scorebord 10-7 Bayens kon Eendracht op- aan en via 17-11 na drie- nieuw aansluiten een kwar- kwartier werd de 20-16 tier voor het einde (15-14). eindstand bereikt. De thuisploeg, fysisch Scoorden: R. Bayens 6, sterk, üep echter opnieuw Cooreman 1, Van Herre- uit, 20-16 met nog 8' te weghe 1, Van Den Bossche spelen, maar toch slaagde 1, De Coster 3, Arijs 1, De Eendracht er nog in te na- Cock 3. deren tot 21-20 minder dan EVA Dameshandbal 1' Nationale Avanti Femina - Tongeren: 16-11 Avanti Femina, steeds zon- plaatst. Vanaf dat ogenblik der S. Muylaert, speelde toonde de thuisploeg zich een opvallend goede wed- duidelijk de meerdere M strijd tegen Tongeren. De Van Langenhove speelde Limburgse meisjes, op de voortreffelijk in het Leb- derde plaats gerangschikt beekse doel en ondanks de en toch titelverdediger, bezoeksters nog even tot kwamen eigenlijk nooit in 13-10 naderden 8' voor het de wedstrijd. Nadat H. einde, kwam de Lebbeekse Bleyaert de score had zege nooit meer in het geopend leek het er even op gedrang, dat Tongeren het wedstrijd- Van Damme en H. Bleyaert gebeuren in handen zou ne- legden dan de eindcijfers men. Via 3-2 werd het in- vast. derdaad 3-4 maar een vlot Avanti Femina: Van Lan- spelende thuisploeg slaag- genhove en Hauwelaert, K de er toch in het initiatief Van Damme 8, Cools, Moo- over te nemen en langs H. nen. Van San, H Bleyaeri Bleyaert, V. Lissens en K. 6, Van Handenhove, D< Van Damme werd het 7-4 Meersman, Biesemans 1. aan de rust. Tijdens de Lissens 1. tweede helft zou Tongeren via 4 opeenvolgende tref fers van K. Van Damme, opmerkelijk goed, onmid- 1' LanflBlljKB dellij k op 11-7 worden ge- R.B. Dendermonde - E.V. Aalst: 12-10 Zonder de echte derbysfeer werd de wedstrijd niette min een aangenaam om vol gend vertoon Aalst nam weliswaar onmiddellijk het initiatief in handen, 0-2 en 1-4 na 6', maar toen bij een 2-5 stand de Aalsterse spel- verdeelster L. Wauters met een speciale bewaking werd bedacht, nam Dendermon de dadelijk het commando over. Langs Hermans en Laureys werd het dra 5-5 en Dooms en Wijnant zorg den via 7-5 voor een 8-6 ruststand. Na de rust bleef Dender monde het wedstrijdgebeu- ren domineren. Eendracht bleef langs C. Simal en de debuterende Cl. Simal aan klampen (11-9) maar Den dermonde nog echt bedrei gen zat er duidelijk niet meer in. Scoorden: E.V. Aalst: Simal 7, Lievens 1, Bascour 1, Cl. Simal 1. Dendermonde: Hermans 3, Laureys 1, Van Der Jeught 1. Wijnant 6, Dooms 1. iaadd spt n Co nd |anis< if dï de za wone voc De Oostvlaamse marathon kompetitie is voor de fond- spelers één van de meest begeerde van het seizoen en voor de winnaar is het uit eraard een speciale genoeg doening. Die viel in 1980 te beurt aan Roger Van Qui ckenborne. In Lokeren had hij reeds zijn stempel ge drukt op het fondspel en hij verlengde dit sukses op provinciaal vlak. De Oostvlaamse marathon werd betwist met de oude duiven over de vluchten Brive, Angouleme, Barcelo na (1 duif) en Lourdes en met jonge duiven over de wedstrijden Argenton, Bor deaux (1 duif). La Souter- raine (6/9), La Souterraine (20/9). Het maximum was 14 prij zen en Roger haalde er 11: zeven of het maximum met de oude en vier met de jon ge duiven Het begon noch tans slecht met de jonge duiven. Op Argenton en Bordeaux kon hij geen prijs halen. Maar zijn piepers herpakten zich op de twee Souterraine vluchten en hij werd de algemene laureaat van de Oostvlaamse mara thon, hetgeen hem de titel van superstar opbracht. Roger Van Quickenborne is een fondspeler, die het, uit plaatsgebrek, moet rooien met een klein aantal we duwnaars. In 1980 kon hij amper 10 oude inzetten voor de vluchten en 7 jaar lingen. Voor 1981 heeft hij naar het maximum van 20 opgedreven met 12 oude en 8 jaarlingen. Na ieder sei zoen moet de Marathon kampioen dan ook jaardui ven opruimen die geen en kele vlucht gemist hebben. Dit heeft als voordeel dat hij met een tot op de draad geselekteerde vliegershok zit. De 7 prijzen bij de oude duiven werden gewonnen door de Jonge Fideel, een duiver van 1976, die in gans zijn loopbaan nog een enkele keer mankeerde, en de Domien. De Jonge Fideel, een zoon uit de Oude Fideel en het Bleeksken, die een dochter is uit de Barcelona en de Jacqueline, of een kruising van Van Renterghem en Van de Weghe. In 1980 behaalde de Jonge Fideel volgende resultaten: 4.5: Breteuil: 491 d.. 103e 11.5: Dourdan: 485 d.: 57e 18.5: Dourdan: 749 d.: 87e 25.5: Vierzon: Reg.: 153 d.: 11e; Interprov.: 3.316 d.: 272e 14.6: Brive: Reg. 101 d.: Ie; FVOV: 1.305 d.: 7e; Nat.: 7.770 d.: 85e 28.6: Angoulème: reg.: 134 d: 22e; prov.: 1.172 d.: 106e 21.7: Lourdes: reg.: 88 d.: 4e; RFCO: 107 d.: 6e; FVOV: 1041 d.: 29e; nationaal: 6.146 d.: 97e; internatio naal: 6.637 d 104e. Op het provinciaal kam pioenschap fond 1980 was dit goed voor de 12e. Op de Marathonvluchten liet de Domien volgende prijzen afdrukken: siten Brive: Reg 5e; FVOV: 4 iterd nationaal: 286e Angouleme: reg.: prov.: 132e Lourdes: reg.3e; RFCO: FVOV: 27e; nat.: 93e; tern.: 100e Bij de jonge duiven wei de vier kampioensch sprijzen gewonnen door Lady, een dochtertje Tjoek 2 x Kras. met 0; 'sc™ september uit La Soutei ne: Reg.: 55e; FVOV: 3. d.: 472e; Nat.: 1.184e Op 20.9 eveneens uit Souterraine: Reg RFCO: 370 d.: 66e; Pn 1925 d.: 295e; Nat. d.. 627e. Het Roodje, uit Popof Daisy, was paraat op 6 9 trekl tember met regionaal 75e prijs; PFOV: 686e Nationaal 1.853e. Het Bleeksken uit de Bi mi en Luceken vloog op september uit La Sou ten n' ne volgend resultaat: 43e; RFCO: 88e; Prov. 4$ di en nationaal 1.079e. Dat Roger Van Quick T borne tijdens de kampia hulde op de Oostvlaan 1 er marathon van allen ka pM' in de bloemetjes werd ge was zeker niet verwond n, lijk, De reuzebeker, die als trofee Riddershof, ontvangst mocht nem stond qua afmetingen ker op het peil van de fa "s t prestaties, die hij sed jke f verschillende tentoonspreidt. Bi niet ,verv getJ start 2 n we :e va md ei wee besli :h uil mski Idrec lunn iteer ichti Mtic Hf Dar bruik maken om via 24-16 en 26-19 de schade nog te beperken tot de 28-22 ein duitslag. Scoorden: J. De Maes schalck 5, De Proft 9, Brouillard 6, Van Damme 2, Van Nuffel 4. P. De Smedt 2 Lokeren - Hakelo; 21-14 De Brabanders uit Kessel- Lo hebben slechts geduren de de eerste helft de thuis ploeg even kunnen bedrei gen, Na amper vier minu ten spelen leidde Lokeren weliswaar met 4-1 dank zij treffers van Caudron-Trien- pont en Schalkens maar na 11' was Hakelo de «stilge vallen» thuisploeg toch bij- gebeend (4-4). Via Schal kens en S De Swaef kon Lokeren dan opnieuw een 8-5 voorsprong opbouwen 8' voor de rust maar even later slaagden de bezoekers erin op gelijke hoogte te komen (9-9). Langs een treffer van S. De Swaef en een 7-m worp van Trien pont slaagde Lokeren er dan toch in te gaan rusten met een 11-9 voorsprong. Na de rust toonde Lokeren zich dan duidelijk de betere ploeg. Schalkens en Ros- seel maakten er 14-10 van na 7' en vanaf dan begon de thuisploeg de voorsprong steeds verder uit te bouwen. Het laatste kwartier werd aangevat met een 15-11 score en het was vooral tij dens de laatste 10' dat Loke ren de bezoekers nog een afgetekende nederlaag toe diende. Scoorden: Heirman 1Rom baut l, Caudron 4, Trien pont 5. Schalkens 5, S. De Swaef 4, Rosseel 1. KVA Roger Van Quickenborne ontvangt de reuzebeker «Riddershof». Badminton 2' Landelijke Avanti Femina 2 - R.B. Dendermonde 2 (stopgezet) Er waren amper 10' ge speeld als de lichten in de Lebbeekse sporthal het lie ten afweten. Er werd nog een twintigtal minuten ge wacht maar toen werd de wedstrijd definitief stop gezet. EVA BC Dendermonde blijft het enorm goed doen. De Den- dermondenaars, die op zeer korte tijd uitgroeien tot een vooraanstaande klub kwa organisatie en ledenaantal, klopten nu Beveren en blijven dus nog steeds in de running voor de promotie. Het verliep niettemin weer enorm spannend in de Van Langenhovestraat. Nadat de thuisploeg de 2 enkel heren met zeer duidelijke cijfers hadden gewonnen, konden de Dendermondse dames in het enkelspel het niet waar maken tegen hun Beverse tegenstandsters. Met een 2-2 stand werd dan het dubbel-heren begonnen en hier toonden D. Van Damme en Van Der Streeck zich duidelijk het sterkste team. Toch werd het nog" 3-3 nadat de thuisploeg het dubbel-dames verloor, na een spannende partij, met een 1-2 setstand. De twee partijen dubbel-gemengd beslisten dan over de uit eindelijke zege van BC Dendermonde dat in deze discipline duidelijk sterker was dan Beveren. Uitslagen 1 EH D. Van Damme - E. De Clercq 2-0 2 EH D. Van Der Streeck - D. Van Buynder 2-0 1 ED L. Cool - A. Van Den Abbeele 0-2 2 ED R. Ackermans - Van De Vel 0-2 1 DH Van Damme/Van De? Streeck - Van Buynder/ Martens 2-0 1 DD Cool/Ackermans Van Den Abbeele/V si Vlaanderen 1 DG D. Van Damme/ ats Van Damme - De Clertfaier Van De Ven 2 DG Van Der Streecki R Cool - Martens/Van Vlaajc deren Eindstand: sets 11 -7 punten 5-3 Scheidsrechter: L. Cle put. In ivo "eg I op 2 den ck Surfen op het Donkmeer Op zaterdag 14 maart heeft op het Donkmeer een team wedstrijd plaats. Op zondag 15 maart zijn de jongens van zeil en plank er opnieuw achteraf worden de kli kampioenen bekroond. m |ac iv De uitgeweken Schellebel- enkele van de andere lenaar Jean Van Driessche cyclosportieven tegen he" rc blijft verliefd op de renfiets. opgewasöen, In Merelbeke bleek geen Ooj bliek EVI enlc i/c

De Voorpost | 1981 | | pagina 28