f- 9 De Voorpost Tafeltennis •ans Messagie «Kampioen van Groot-Hamme» Regelmatigheidskriterium De Voorpost Ereprijs FABER Herleving - Eikenlo sluitstuk aatste loodjes kunnen zwaar wegen L hal Dieleman aan de eer Moedig verweer van Herleving D Elckerlyc D stelt orde op zaken Vooruitzichten Tiende Poldertornooi van TTC Kieldrecht Telélec rekt het titeldebat De Voorpost - 13.3.1981 - 29 volu« ndciji lamme werd het tradio- Bij de kadetten trok Dirk tafeltenniskampioen- Stallaert de zege naar zich van Groot Hamme toe. In de finale versloeg hij io? i0uden Een kampioen- zijn broer Mare en hierdoor 81 ap dat jaarlijks wordt 'egde Patro Tivoli ook be- Dés wganiseerd door de vijf Van VlasT en) I'M DV. 4 opof "d ge vond|n. die hof, nem gen op de eerste twee atselijke klubs: Patro Ti- plaatsen. Ulrich Van Houtte Vlierkouter, Prado Fa- en Guido De Block bleven BAC en Victory en het langst in het spoor van nstaat voor alle tafelten- het broederpaar, sers uit Groot Hamme, al Bij de juniores ging de ma4imet aangesloten bij een overwinning zoals verwacht Aal i|tennisfederatie. De op- naar Chris Van Couwen- nst beantwoordde aan berghe van Patro Tivoli. Hij verwachtingen al werd versloeg in de finale Johan getal «100» inschrijvin- Van Kersaever van BAC. De E n net niet bereikt. Dit verdere ereplaatsen gingen adde evenwel niet aan hier naar BAC met Johan sportieve aspekt en Van Lancker en Dirk Van Couwenberghe die in- den Branden. In de reeks nd voor de algemene «Open-Jeugd» toonde Chris lanisatie, verheugde zich Van Couwenberghe zich t de stijgende belang- wel degelijk de sterkste li Hing bij de jeugd. Ook het Hamse jeugdspeler. Hier dat meer dan 100 was het Dirk Van den schouwers waren opge- Branden (BAC) die in de nen om zondagmiddag finale de duimen diende te de zaal Tivoli de finale bij 'eggen. Guido De Block en wonen, is uiterst belang- Dirk Stallaert, die de kadet- voor de bloei van de tenreeks had gewonnen, eltennissport te Hamme. namen de verdere ereplaat- terdagmiddag werd sen in. Bij de veteranen itart met de reeks minie- wilde Jozef Van Couwen- n waarbij Luc Van Moe- berghe njet onderdoen voor cevan Prado-Familia nie- zoon Chris. Hij won dan ook nd een kans liet. In finale de finale tegen een zich sloeg hij zijn klubgenoot sterk verdedigende Antoon we« rman Van Houtte, terwijl Muylaert van BAC. Arthur nsch^ van Couwenberghe Patro Tivoli als derde op De Schoesitter (Prado Fa- et!"d fcchavotje kwam. rnilia) en Van Houtte legden luter V: 3, respectievelijk beslag op de derde en vierde plaats. De reeks seniores was de aan loop tot de «Open reeks» of het eigenlijk «algemeen kampioenschap». De favo rieten lieten zich niet pra men, want het kwam tot een finale Frans Messagie - Mare De Keyser. Wie tipte op een dubbelslag van de in tweede nationale met St. Niklaas uitkomende Ham- menaar, kwam bedrogen uit. Mare De Keyser, de kopman van Patro Tivoli ging voluit en kans en klopte de topfavoriet met 2-0. Ook Paul De Schoesit ter en Danny Thysbaert wisten zich in de eindstrijd te mengen maar moesten net voor de finale afhaken. De reeks «Open» kreeg zoals verwacht dezelfde fi nalisten, die zich ten over staan van de meer dan 100 aanwezige tafeltennisfans en een afvaardiging van het gemeentebestuur geenszins spaarden. Frans Messagie die in de eerste plaats orde op zaken wilde stellen voor de nederlaag in de reeks seniores, ging er hard te genaan. Zo hard zelfs dat Mare De Keyser er in de eerste set gewoon niet aan te pas kwam (21/5). De tweede set kende echter een heel wat evenwichtiger Veteranen werd het 2-1Beide spelers gaven elkaar geen respijt. Het zag er naar uit dat een vijfde set de beslissing zou moeten brengen, maar Mes sagie wist dat in extremis te voorkomen. Hij won de vierde set met 21/19. verkoop en Messagie dien de zich echt te reppen om ook deze set naar zich toe te trekken 22-20. In de derde set sloeg Mare De Keyser ^ie 'n st''te bo°Pte dat één ren. De Meetjeslanders knap terug en met 18/21 van de twee toonaangeven- wonnen probleemloos met de ploegen in de Oost- 8-2. De Dendermondenaars vlaamse veteranenkompeti- kregen heel wat meer weer- tie een steek zou laten stand van Wetteren, temeer vallen, is in deze verwach- daar Hubert Van Langenho- tingen bedrogen geworden, ve eerder moeizaam zijn Uiteraard was er zowel bij draai vond. Moeilijk gaat Eikenlo Eeklo als bij Herle- ook, zegde Marcel De Bruy- ving Dendermonde ruim ne en hij trok zijn ploeg mee Meteen werd het ook 3-1 en belangstelling voor de we- naar een 3-7 overwinning, was de nieuwe kampioen berzijdse prestaties. Geble- De toestand blijft bijgevolg gekend. Niemand zal bewe- ken is dat Eikenl° niet ongewijzigd. Dit houdt in ren dat het geen uiterst sterkste Small Street Gent dat de allerlaatste wedstrijd boeiende finale is gewor- op bezoek heeft gekregen, op donderdag 2 april in de den. Dat met Frans Messa- daarwaar Herleving dan sporthal te St. Gillis Dender- gie de best geklasseerde en toch het risic0 liep Tecd- monde de beslissing moet meest geroutineerde Ham- menne vrijaf te geven en brengen, menaar won, zal iedereen Theo Troch in te schakelen De kaarten liggen evenwel graag toegeven, maar ook v00r de wedstrijd op Wette- derwijze dat Herleving moet dat Mare De Keyser zich een volwaardige tegenstan der heeft getoond en met deze prestatie de bevesti ging heeft gebracht van het prachtig seizoen dat hij realiseerde. Hij is uiteraard ook leider in het regelmatig heidskriterium van «De Voorpost» bij de D-spelers in tweede provinciale. Als slot nog dit: de ganse organisatie verliep zoals ge pland zonder enige hapering wat een pluim is voor Jef Van Couwenberghe en zijn medewerkers. weekend start de laatste goudpunten zal opleveren, beslissende ronde in dit Er blijft Herleving bijgevolg uiterst spannend tafel- niets anders te doen dan tot iniskampioenschap. het bittere einde te knok- p 6 s rtrekkende in eerste pro- ken. ciale, waar ploegen als In tweede provinciale pak- Idrecht A en St. Niklaas ken de streekploegen even- :unnen strijden voor de eens naast de titel deze is ite ereplaatsen achter het reeds vast in handen van uten b niet onklopbare Slei- Small Street B. Patro Tivoli it: re ge, en waarin Melsele A en Elckerlyc A kunnen zich dankzij een knappe troosten met de titel van ichtmg op Drive B «beste streekploeg». Voor ij initief veilig speelde, blij- Herleving B is het reeds er voor ploegen als bekeken in deze reeks, kaJteving A en St. Niklaas C daarwaar er voor St. Niklaas obstakels op te rui- D nog een waterkansje blijft voorbij Small Street D te Herlevingers moeten komen. Deze hoop werd nen tegen Drive B. Dit hen uiteraard ingeblazen Dany Vermeulen en zijn door het in de tweede ronde Te folats toelaten opnieuw op falend Melsele B, dat er sed|jke hoogte te komen met trouwens best aan doet ook ise Marie en St. Niklaas nog een paar puntjes binnen )eze twee ploegen heb- te rijven. evenwel het voordeel De meeste spanning inzake één puntje nodig." Reinaert n het reeds uitgescha- de titel blijft in derde is een zekere daler, maar 8 Drive C achter de provinciale A waar Temse A ook voor Herleving C en s te moeten, wat twee twee punten voorsprong Wetteren staat de klok op heeft op Beveren A, dat zich heeft voorgenomen in de allerlaatste wedstrijd van het seizoen revanche te nemen voor de 9-7 neder laag uit de heenronde. Dit houdt in dat we naar een thriller stevenen. In derde C is Patro Tivoli Hamme B de enige ploeg die Drive D nog kan ver dringen. Maar aangezien beide ploegen tegen elkaar niet meer achter de tafels moeten, zouden de Ham- menaars een ruggesteun moeten krijgen van andere ploegen wat uiterst twijfel achtig is. Ook Lebbeke kan zich naar een ereplaats opwerken. Voor Elckerlyc B is de zaak reeds voor elkaar en met deze Aalsterse B ploeg hebben Drive F en Elckerlyc C nog amper vijf vóór twaalf. In vierde provinciale dient enkel naar de kanshebbers op de titel gekeken. Zulks is dan ook vlug gebeurd. Melsele E, ongeslagen in vierde B, kan zich tijdig van zijn laatste lastpost ontdoen. Mikeno heeft voorspeld in eigen lokaal sterk van zich te zullen afbijten, maar door het falen van Patro Tivoli C in een gelijkaardige krachtmeting met Melsele E, kan zulks niets meer dan een troost prijs opleveren. In vierde F kan klare wijn worden ge schonken. Rik De Bock, Melsele E en Elckerlyc D twee nieuwe derde provin- wiens stelling enkele weken cialers krijgen voor het terug plots aan het wanke- seizoen 1981-82. Bij de len was gegaan, heeft met dames eerste provinciale zit zijn Elckerlycers orde op er voor St. Niklaas nog wel zaken gesteld en kan het een vierde plaats in. Herle- met nog drie wedstrijden ving B en C zijn wat blijven voor de boeg als «vol- hangen na enkele knappe bracht» beschouwd wor- resultaten, maar niets belet den. In deze optiek kan deze Dendermondse ploe- worden gesteld dat we met gen hun klassering in de eindfaze van het kampioen schap aanzienlijk te verbete ren. In de jeugdkompetitie is de beslissing uiteraard reeds gevallen met Melsele als verdiend laureaat, terwijl men ook bij de veteranen op een uiterst spannende finale afstevent met Herleving en Eikenlo in de hoofdrol. en Scheldelands- kampioenschap te Belsele eerste drie niet meer weg te denken is. Dit geldt ook combinatie gesproken. Ook Peter Verschelden met verschillende paarden in alle reeksen blijft succes- Oost-Vlaanderen is de Small Street C - Rooigem B. ;er aan zijn achtste finale in de veronderstelling dat lans In princiep maken nog Nugraka Surjaputra le/Vi streekploegen kans om Mare Fleurinck het halen bij ivoor de kwart-finales te Small Street I, komt de imei it Cleit Biende St. Niklase A- m_e* Gunther Corrijn Vercauteren 'e Neve krijgt Drive zwaaien. Om 3eck Rt Vlaa loopt stilaan naar het van het winterseizoen scheidene combina- voor Danny Stappaerts die kwam zijn opwachting ma- linnen zich op te voor de officiële Ier die aanvangt op 29 sen boeken. 1981 of 5 april 1981 Onze grootste gelang van de gaat eventueel naar André «ging. Vercauteren die met 2 de- lidene combinaties zelfde paarden zonder veel in de goede conditie al training successen blijft ken. boeken met als grote handi- lijkt voor Karine Due- cap de forse lichaamsbouw die in reeks III uit de van André. Van een goede ken voor het komende seizoen en niet zonder successen. Van deze ver aandacht wachten wij een daverend jaar. In de beide reeksen II was de stal Dieleman die de lakens uitdeelde alhoewel de heroptredende Sabrina Maes deze heren het leven zuur kwam maken. Deze amazone mist enkel nog wat zadelvastheid om zich bij de allerbesten te laten rekenen. In de reeksen I is Filip De Francq met Jeunesse een praktisch onklopbare com binatie, zelfs de rappe Ezalfa van Anke Nelis kwam te kort. In deze reeks mochten wij wel enkele nieuwelingen begroeten o.a. Gina Cant met Wendy, Jourri Dochez met Radja. Zij leverde allebei een flinke prestatie. Bij de ponny's waren het Yourri en Brigitte Dochez die het voor het zeggen hadden, maar laatstge noemde moest toch de eer laten gaan aan Gina Cant met 1/10 second, terwijl Luc Roosemont zijn meerdere moest erkennen in Yourri. Wat de finale aangaat zitten de meeste goede combina ties in reeks II die aan elkaar gewaagd zijn en men mag er gerust een 10 tal rekenen zonder de verrassingen. Zondag aanstaande laatste proef voor de finale in de Paddock bij Michel De Beule die in het Sportpaleis te Antwerpen zeer grote successen boekte en waar in de toekomst mede af te rekenen valt. ker van België - Achtste finale slechts vier ploegen inge schreven, zodat men on middellijk aan de halve finales toe is. Hierin moet St. Niklaas met Linda Cor- itsen. De op volle toeren Aalsterse A ploeg uit tegen demans en Sabine Colman Sleidinge E waar Leo en Kris de plak op ouzoek en hierbij finale dan rond te maken 1 Mestdagh en Pascal zijn er nog de wedstrijden de Putte aan St. Small Street D - De Pinte B is D met Walter De en Sleidinge B - De Pinte C. ik en Herman Snellings Wanneer we het program- Ben eveneens voor eigen ma overschouwen zit er een iliek uitkomen, dit tegen ruime kans in dat de Aal- EV ïnlo B met Rik Smitz en sterse ploegen een goede lrc Claeyssens. Elckerlyc beurt maken. Het is alvast Michel Cleemput en een prestatie drie ploegen lert Tas moeten het waar naar de achtste finale te ken bij Louise Marie A hebben geloodst. Weten Opsomer en Bour- deze ploegen nu ook door klri Klhui. Melsele B, met déze ronde te komen, dan is op bezoek bij Palaestra, terwijl Sleidinge het bezoek de achtste verwacht van Small Street Gent. Alle wedstrijden dienen te gen 15 maart betwist te zijn. Herleving D, dat wegens het forfait van o.m. Mare Van- dermeiren verzwakt het sei zoen afwerkt, heeft zich bij Mikeno niet onder de voet laten lopen. Myriam Muy laert won er zelfs drie van haar vier wedstrijden, terwijl Detlev Steiger tweemaal aan de winnende hand daagse gebeurtenis. Ook Jos De Jonghe bracht zijn steentje bij, maar gezamen lijk schoten de Herlevingers te kort om iets van de koek naar zich toe te trekken. Bij Mikeno bleken Robert Pau wels en Walter Praet match winnaars voor hun ploeg. Staf Fonteyne viel wat bleef. Hij klopte evenwel de tegen. In het vooruitzicht plaatselijke kopman Johan van de topper tegen leider Schuddinck, een nfet alle- Melsele E zal er moeten gepraat worden. Men is er zich te Schoonaarde van bewust dat Luc Van Bo- gaert en zijn maats evenmin iets aan het toeval zullen overlaten en via deze presti ge wedstrijd de titel willen veilig stellen. Het wordt een uiterst moeilijke opdracht, wat niet belet dat het tot geen spannend en op tafel tennisgebied interessant vertoon kan komen. winnen om kampfben te kunnen worden, terwijl Ei kenlo Eeklo aan een gelijk6- spel genoeg heeft. Marcel De Bruyne en zijn maats hebben zich evenwel voor genomen voor een knal prestatie te zorgen en zulks deden ze - trouwens reeds meermaals in deze kompeti tie. Rendez-vous dus voor wat men een «echte» finale kan noemen. Elckerlyc Aalst blijft het heel wat beschei dener doen. Het verloor nu ook met 1-9 in eigen huis tegen Drive St. Amands- berg. Voorzitter Rik De Bock redde de eer na een spannende wedstrijd tegen Grysolle. Voor de Aalste- naars wordt het moeilijk de rode lantaarn kwijt te spe len. Beker van België 16de finale Voor Elckerlyc bleef er bij Small Street I nog een wedstrijd op te halen. Dit is dan ondertussen gebeurd. Het werd zoals verwacht een vlotte Aalsterse zege. Surjaputra liet niemand een kans. Mare Fleurinck verloor wel van Coudijzer, maar dit kon de vreugde om de 1-4 zege evenwel niet tempe ren. En nu recht op Sleidin ge E af zeggen de Ajuinen. De zo besproken forfait- maximum op het bord te wedstrijd Reseda Melle B - prikken, maar kapitein Rik Elckerlyc B, waarmede de De Bock gaf het goede inspanningen van de Aal- voorbeeld. Hij won drie sterse D ploeg dreigden wedstrijden en Jaak Boey- verloren te gaan, heeft nu ekens en Eric De Cordier toch een even logisch als bleven niet achter. Eric sportief slot gekregen. Het Pauwels had blijkbaar meer P.C. Oost-Vlaanderen stelde last met het helle licht na de immers in zijn jongste infor- vermoeiende dagen maar matiebulletin dat de wed- was nog goed voor twee strijd mocht overgespeeld wedstrijden. Rekenkundig is worden indien beide partijen Elckerlyc Aalst D nog geen tot een akkord konden kampioen maar zeker is dat komen. Hiermede werd Re- de «stoppen» knalden na seda Melle flink onder druk afloop van de wedstrijd die gezet, en gezien de A-ploeg voor klubsekretaris Eric het in de rechtstreekse Pauwels meer dan wie ook konfrontatie met Elckerlyc belangrijk is geweest. Voor- D liet afweten kon men best zitter Rik De Bock en zijn het sportiefste gezicht op- maats kunnen nu rustig het zetten in deze karnaval- programma afwerken, zon- periode. De Aalstenaars der zenuwen, zonder span- grepen de kans om orde op ning. De nagejaagde titel is zaken te stellen, zoals de binnen schot en wie de 4-12 uitslag duidelijk laat Aalstenaars de voet nu nog uitschijnen. Geen van de dwars wil zetten, zal zich nog in karnavalsfeer verkie- moeten spoeden, zende «Ajuinen» wist het Tweede nationale Heren: Herve - St. Niklaas A Eerste provinciale: Drive A - Melsele A Drive C - St. NiElaas B Sleidinge B - St. Niklaas C Kieldrecht A - Louise Marie A Herleving A - Drive B Tweede provinciale: Pacem A - Patro Tivoli A Small Str. B - St. Niklaas D Melsele B - Elckerlyc A Eikenlo B - Herleving B Kieldrecht B - Small Street D Derde provinciate: Beveren B - St. Niklaas E Beveren A - Melsele D Kemzeke- Temse A Melsele C - Pcuk Kieldrecht C - Beveren C Patro Tivoli B - Drive F Vierde provinciate: Kruibeke A - St. Niklase F Patro Tivoli C - Kruibeke B Temse B - Herleving D Mikeno - Melsele E Melsele F - Madelon Elckerlyc D - Atom B Eerste provinciate dames: HNO Gent - St. Niklaas Louise Marie A - Herleving C Drive - Herleving B 1 1 1 1 1 2 X 1 2 1 1 C.V. Voor de tiende maal zal het Paasweekend te Kieldrecht geanimeerd worden met het door de plaatselijke tafeltennisklub georganiseerde «Polder- tornooi». Dit internationaal tafeltennistreffen, zowat een België - Nederland, heeft plaats in de sporthal in de Tuinwijk op Paasmaandag. Het tornooi is toegankelijk voor alle spelers en speelsters aangeslo ten bij één van beide Vleugels van de K.B.T.T.B. of bij een door de I.T.T.F. erkende federatie. Er is ook een reeks voor niet-aangeslotenen. De inschrijvingen worden ingewacht bij Benny Van den Hende, Populierenlaan 13 2790 Kieldrecht waar ze uiterlijk op 10 april 1981 dienen toe te komen. Het Tiende Poldertornooi telt voor het regelmatigheids kriterium van «De Voorpost». Uurrooster: 9.00 uur Heren niet aangeslotenen 9.30 uur Heren D 10.00 uur Heren niet geklasseerden 12.00- uur Heren miniemen, kadetten en juniors. 13.00 uur Heren C en Veteranen. 14.00 uur Dames niet-aangeslotenen Dames C. 14.30 uur Dames niet geklasseerden Dames miniemen - kadetten en juniors 15.00 uur Heren C special Dames C special Zoals gebruikelijk is het tornooi begiftigd met een reuzeprijzentafel. De tabellen worden opgesteld op zaterdag 11 april 1981 te 14 uur in het lokaal Middelkamp, Dorp 12 te Kieldrecht. Het tornooi wordt geleid door Constant Vermeulen met Benny Van den Hende en Luc Struylaert als bijrechters. Korporatief voetbal Durme-Waas ty Braem en Hugo Ver- een finaleplaats voor Elcker- «ten, krijgt Sleidinge D lyc weggelegd, bezoek met Firmin Bij de dames hebben slechts ik en Edwin Van de vier ploegen ingetekend. De i'e: een uiterst moeilijke reden hiervan is gekend, «acht voor de Waaslan- Jammer want inzake s. Verder komt Elckerlyc propaganda had het een e "iet vader Rik en zoon goede zaak geweest indien i hei 'c De Bock uit tegen de meer damesploegen hadden lr,aar van de wedstrijd ingetekend. Thans zijn De titelstrijd is bijzonder spannend in het Durme- Waasland Gewest. Alles wijst er trouwens op dat uiteindelijk een testmatch tussen Vapo en Uco over de titel zal moeten beslissen. Daarvoor moet Uco wel zijn slotwedstrijd winnen, leder ten kwamen de Zeienaars van dat de afwerking bene- een schijnbaar veilige voor- immers langszij en meteen den peil was. Na de herne- sprong wisten af te dwin- mocht de champagne in de ming kwam Telelec dan koelkast blijven. nadrukkelijk in de wedstrijd Het was nochtans uitste- en vijf minuten voor tijd kend begonnen voor Vapo. gebeurde het dan. Van Reeds na 11' kon de jonge Acker werd even losgelaten Mario Van Bruyssel de en meteen stonden de bezoekers op winst schie- ploegen gelijk. De titelstrijd geval mist Vapo zaterdag de ten. Een treffer die trou- was meteen terug open. kans om dan reeds de wens Vapo stimuleerde om VC Boel heeft tegen Manta kampioenenviering op gang nadrukkelijk te gaan domi- een voortreffelijke eerste te trekken. Maar Telelec nerén maar het glibberige helft gespeeld waarbij de heeft daar voorlopig anders veld en de zenuwen waren gastheren langs Spiessens over beslist. In de slotminu- er ongetwijfeld de oorzaak en Van Eeckhout trouwens gen. Maar Manta keerde na de rust energiek terug. De bezoekers werden trouwens extra gestimuleerd toen De Pieker reeds 5' na de herneming kon tegensco- ren. Manta moest wel tot de 65' op de gelijkmaker wach ten waarvoor Sierens te kende. Eksa trad slechts met 9 spelers aan tegen Desatex maar dat heeft de Lokeraars met belet om de gastheren FC Boel - Manta 2-2 het leven zuur te maken en Desatex - Eksa 2-2 uiteindelijk een punt mee te nemen. Eeckhout bracht I.Vapo 14 23 Eksa tweemaal op winst 2. Uco 13 21*' maar Huyghens kon Desa- 3. Desatex 14 17 tex tweemaal langszij bren- 4. Telelec 12 16 gen. De tweede keer ge- 5. Manta 14 13 beurde dat pas in de 6. Eksa 13 8 slotminuten en dan nog via 7. FC Boel 12 5 een strafschop. 8. Ourson 12 1 W.V.L. Uitslagen en klassering: Telelec-Vapo 1-1

De Voorpost | 1981 | | pagina 29