I White fluit AZ'67 naar kwalifikatie Jean-Marie Pfaff dan toch in beroep estvlaming ar tin De Schrijver it er de beuk in Het had 3-0 kunnen zijn iroor Sabine Pauwels Etienne Van der Helst voor eigen deur Ronde van het Waasland voor juniores J De Voorpost artin De Schrijver, met rste twee ritten van de t naast zich de BWB-voorzitter Van Mossevelde, won de Ronde van het Waasland voor juniores, (dm) De Ronde van het Waas- id is ongetwijfeld weer brok wielergeschiede- rijker. Men is trouwens aan de vierde uitgave toe. ":ens is er een uiterst ie belangstelling. Wat deze maal het geval was i Lokeren en te Temse. Mi- ister van PTT Willockx loest zich op het laatste loment verontschuldigen jj laar BWB-voorzitter Van lossevelde was wel ter kw( lekke Wat toch ergens antoont dat deze organisa- j. e niet over het hoofd mag A^fkan gezien worden, wat she wrzitter Van Kerckhove 1 zijn manschappen van lerleving door Wieler- noo port" uit Beveren ergens I loet sieren. Goed maar iahe °'c' «veri«e enai en mochten be pluim op un hoed steken Lokeren, zaterdag De R.V.H.-Waasland ging van start met een tijd rit te Lokeren op de wijk Heiende. Over een afstand van 2,2 km. kregen de diverse klubs al een eerste op dracht. De Wase Wielerklub toon de zich de sterkste voor Wil len is Kunnen uit Burcht en de Dijlespurters. Merelbeke werd vierde en Vooruit Sint-Gillis Waas liep met de vijfde tijd binnen De belangstelling steeg evenwel in de namiddag voor de rit in lijn. Daar kregen we letterlijk en fi guurlijk een «afvalspel» waarin zoveel met de krach ten gewoekerd werd dat op het einde de kloof duidelijk aantoonde dat die 97 km. voor geschiedenis hadden gezorgd. Dat Martin De Schrijver de sterkste was en is kon ook de dag daarop bevestigd worden. Al na enkele kilometers vormde zich een kopgroep- je van vijf renners die na 33 km. bijna een minuut voor sprong telde, maar die po ging droeg geen vruchten. De eerste onruststokers wa ren Dirk Claes. Mare Borghraef, Eric Van Moer- zeke. Marc Van Gestel en Bruno Verachtert. Na 54 km. bleven alleen nog Van Gestel en Verachtert met hun neus in een felle wind rijden, maar ook zij moes ten zwichten voor de ach tervolgers. Uiteindelijk bleven er zes koplopers uit een kopgroep van 18 over. Het waren Martin De Schrijver, Bruno Verachtert, Philip Verleye, Bart De Greve, Mare Van Gestel en Marc Van Laer. Een val schakelde Mare Van Laer uit zodat vijf ren ners naar de eindstreep bol den. In de spurt toonde De Schrijver zich met vele lengten de sterkste voor Mare Van Gestel en Philip Deleye. Temse, zondag In tegenstelling tot Loke ren is het te Temse niet zo'n boeiend spektakel gewor den, al hebben de volgers dan toch op het einde enige spanmng kunnen beleven. In het totaal dienden tien ronden "gedraaid». Tot halfweg bleef alles samen maar er werd snel gefietst, wat zeker sporen had nage laten in het peloton. In de zesde ronde gingen Deleye, Gruyaert, Cottenies en Branckaert aan de haal en in dit gezelschap was natuurlijk Deerlijk aan de sterkste kant toe zodat een ieder zich afvroeg wie die mannen nog zou stoppen. Het was echter slechts een bevlieging zodat we een hergroepering kregen en Druyts. Andries en Van Gestel een poging onderna men die ook geen draag wijdte kreeg waardoor alles te herdoen viel. In de voor laatste ronde gebeurde het. Bruno Verachtert. zeer sterk, sprong weg en kreeg het gezelschap van Martin De Schrijver. Dit duo legde er zodanig de pees op dat de rest nog enkel op een derde plaats kon rekenen. De Schrijver ging in de laatste meters zo hard op de trap pers 'duwen dat er geen sprake meer was van een spurt en hijnet als te Loke ren, vlot het pleit won Emiel DEVE De uitgekookte Treytel is er bijna aan voor zijn moeite wanneer strateeg Lubanski gevaarlijk is opgerukt (SC Lokeren-AZ'67 1-0(dm) AZ'67 uitschakelen een mirakel? Och kom, het heeft er woensdagavond op Daknam dik ingeze ten. Het atoomschot van René Verheyen was raak. Daar had zelfs een ouwe rot als Eddy Treytel geen verhaal tegen. De Alkmaarse kaas boeren kreëerden zich eveneens een paar kan sen, doch het hoogge- roemd opportunisme van de AZ-spitsen was een fabeltje. Bouke Hoogenboom moest vanzelfsprekend voort durend attent blijven. want met kerels als Tol en Welzl weet je nooit. De ongenaakbare Hol landers puurden geen winst uit een blijkbaar goed voorbereid offen sief gedurende de eerste twintig minuten. Hun blitz-krieg haalde, in tegenstelling tot twee weken geleden, niets uit. De knaller van Verheyen sloeg zowaar het spel- beeld totaal om. In de tweede time, en naarma te het eindsignaal van ref White naderde, werd de druk van de trikoloren alsmaar feller. De leerlingen van de afscheidnemende trainer Haesaert kunnen zich niets verwijten: ze had den met 3-0 kunnen win nen. Daar staken White en één van zijn assisten ten een dikke stok voor. White door Lubanski af te fluiten die de bal nog net op de doellijn kon rekupereren en Larsen bereiken die Treytel ver geefs liet graaien. De vlaggeman door buiten spel tegen Larsen te sig naleren toen die door de mazen van het net glipte en moederziel alleen naar de AZ-kooi kon op rukken. Dat er moedwil in het spel was, durven we niet beweren. We geloven het zelfs niet. Maar dat zowel ref en grensrech ter zich duidelijk vergis ten en beoordelingsfou ten maakten, zal nie mand durven of kunnen tegenspreken. Ongewild gaven White en zijn «hel per» AZ'67 een flinke por in de rug. Het fiere Alkmaar is door het oog van de naald gekropen. Jean-Marie Pfaff en SK Beveren hebben nu toch (en bijna in extre mis) besloten beroep aan te tekenen tegen de straf die hem door het sport- komitee van de KB VB is opgelegd. Een zeer gevaarlijke beslissing. Want in de archaïsche rechtspraak van de bond is er geen «gulden middenweg»; de vroede heren oordelen en veroordelen alleen op basis van de tegenspre- kelijke verklaringen van scheidsrechter en speler. Teoretisch wordt steeds geloof gehecht aan wat de ref verklaart. Alleen wanneer laatst genoemde zich laat be trappen op tegenstrijdi ge verklaringen, kan het voordeel van de twij fel spelen. Aangezien «monsieur Thirion» geen duimbreed afwijkt van wat hij Ponnet op papier liet zetten, zien we niet goed in hoe Pfaff bij het Beroepskomitee winst kan boeken. Jean-Marie Pfaff mag duizendmaal onschul dig pleiten en zelfs on schuldig zijn, daar wordt in Brussel geen rekening mee gehou den. Of je internationaal bent, of een kadetje, kan die eminenties geen barst schelen: zij steu nen zich alleen op kei harde teksten. En daar in is nergens spoor van enig sentiment. Belgisch Wlnterkriterium Het was even stil rond de Gijzegemse prof Wil- fried Wesemael. Geen Parijs-Nice voor hem, zegde Post. Wesemael is nooit een «prater» geweest. Zelfs toen hij een paar jaar ge leden de Tour de Suisse won, verspilde hij daar geen woorden aan: «Ik doe mijn werk en daar mee afgelopen. Voor de camera's gesleurd wor den en geïnterviewd wor den, staat me niet aan.» In Knokke bewees We semael dat hij een «win naar» kan zijn op voor waarde dat hij «egoïs tisch» mag koersen. Een zege werd het niet. Wel bedreigde Wilfried tot de laatste meters op portunist Walter Schoon- jans, die ongewild door Willy Teirlinck uit de wind was gezet. Voor Johny De Nul, die uitstekend reed, liep het verkeerd af: de Schoon- aardenaar, mee vooraan, sloeg tegen het wegdek en kon het vergeten. Jammer. Op het Belgisch Winterkri- terium dat tijdens het voor bije weekeinde te Seraing werd betwist heeft Sabine Pauwels zich andermaal in de belangstelling weten te zwemmen. Als eerstejaars Kadet, geboren 1966, heeft ze zich kunnen meten met zwemsters, die reeds jaren aan de top van de Belgische zwemsport staan en die zich op dc voorbije Olympi sche Spelen herhaaldelijk in finale wisten te zwemmen. In de 100 m rugslag even als in de 200 m rugslag moest ze slechts één mede dingster laten voorbijgaan: de 5 jaar oudere topzwems- ter: Carine Verbauwen. Nochtans was het verschil miniem: 100 m 1.09.0 te gen 1.04.7; 200 m 2.28.1 tegen 2.27.3. Ook in de wis selslag wist ze zich te on derscheiden: derde met 2.31.9 achter Christel Fech- ner (2.41.1) en Carine Ver bauwen (2.29.2) Tot slot zou ze in de 50 m sprint nog eens een extra inspanning doen en derde worden met 28.8 achter Pascale Verbau wen (28.1) en Carine Ver bauwen (28.2). heeft het talent en het karakter om er te men: we hopen dat slaagt. Erik Van Goethem (65 Michel Beeckman (66) eveneens aan de 50 sprint deelnamen, zwi men respektievelijk 28" 27.9 maar konden met c tijden niet doordringen de finale die gewon werd door Lionel Gode. van C.N.A. Brussel in 2- Mi VRIJDAG 20 MAART 1981 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 052/21.40.60 in Wanzele waren enke- Hoe goed Etienne Van le Safirrenners op de af- der Helst reed, bleek uit spraak. Een beetje lo- het feit dat de ingewe- gisch eigenlijk: koersen ken Wanzelenaar, na is reeds jaren afgestemd een bandbreuk kon te- op teamwork. Wie op rugkomen, zeer hard zijn eentje een sukses wérkte in de achtervc Na hun geweldige resultaten dree. stoten naar de top. poogt te forceren, houdt ging op een groep.: van de voorbije weken de- Constant Feyaerts, zoon van In de eerste reeks als één der er 3116611 blauwe sche- weglopers, en nadien den Eddy en Constant ook oud-kampioen Julien, was laatsten gestart bracht hij de 11611 <*An over: de machts- nog reserves genoeg deze week het uitstekend, op de lastige zandomloop te stunt op om na één ronde blokken waartegen overhield om aan een ge- Van Geert reed na zijn twee Hechtel een klasse te sterk reeds als eerste aan de offi- dient opgetornd, zijn te slaagde soloren te be- eerste en twee tweede plaat- voor zijn tegenstanders ciële wagen door te komen, sterk. ginnen. sen in de vier reeds gereden nochtans kon hij de bloemen Ronde na ronde vergrootte crossen opnieuw opvallend, niet bemachtigen. de nieuweling 125cc Con- Op een modderige omloop Deze omloop waar de grote stant zijn voorsprong, liefst om glansrijk winnaar te wor- moeilijkheden. Noodge- bevestigde hij nogmaals zijn prijs van België reeds plaats- drie seconden per ronde den. Strijbos, verdeler van dwongen diende hij zich uitstekende vorm door in de vond is één van de mooiste sneller rijdens dan de win- de -Suzuki moto's in België, naar het rennerspark te be- 6frS!f ,re a's berde afge- van het land. Aangezien de naar bij de juniors 250 en was bijzonder opgetogen geven wegens een defekte y agd te worden en in de motocross van de BMB afge- 500cc en even rap als de met deze overwinninq en motor. Zodoende bleef zijn tweede serie als tweede de last werd trof men er zelfs eerste van de seniors 125cc. schonk aan Stan een cross- overwinningstotaal op 4 pal- meet te overschrijden. Zo- Everts, Vromans en andere De laatste ronde bedroeg broek en laarzen. men maar zijn fantastische doende kon hij de tweede internationalen aan. Zij wa- zijn voorsprong 30 seconden De tweede reeks was amper prestatie van de eerste reeks plaats bemachtigen in de ren het er over eens dat de op de tweede, hiervan ver- gestart of de piloot van het 'was niet onopgemerkt ge- eindstand bij de nieuwelin- 16-jarige Constant Feyaerts loor hij nog enkele seconden Standing team had reeds af bleven, gen 250cc van de mcb, cross de klasse heeft om zonder door een val, maar hij be- te rekenen met technische die verreden werd te Meren- grote tegenslagen door te hield voldoende voorsprong

De Voorpost | 1981 | | pagina 17