Snelheid in de modder Verdronken in Brussels moeras Nationale voetbalkompetitif 'J3 Een beetje meer ernst Afbreken en opbouwen Boxelaer eft aan beloofd» in twi u ham liet, dai funktior 1 zorovieo1"-Tie~VöOrpöSr 5K Sint-Niklaas-Seraing 0-2 Hoe het gekende dub- beitje rollen kan. De Het staat wellicht in de sterren geschreven dat wedstrijd was amper zes iportkring Sint-Niklaas dit seizoen zakken moet. minuten oud of Ivo Wou- len drassig veld, toch voldoende ritme langs beide ters liep daar tegen een ijden, jonge talenten bij SK, geroutineerde dure droomkans aan die de .pelers en een van de beste ploegen uit de tweede match een totale andere klasse (Seraing), aanvalsdrift, ruime kansen voor- richting had kunnen al voor de thuisploeg, we zouden deze opsomming uitsturen, zeker nu nog langer kunnen uitrekken. Feit is dat geel- bleek dat Sportkring blauw de wedstrijd verloren heeft, dat ondanks het voetbalkundig sterk uit vaak uitstekende spelpeil langs beide kanten. Het de verf kwam. Een heeft dus niet mogen baten maar SK moet daar nu slechte terugspeelbal niet over gaan kankeren. Het team speelt keurig van Bernardi en verdere voetbal, iedere week is er verbetering voelbaar, aarzeling van Rupcic Schril afstekend staat dan het incidentje helemaal joeg het leder pardoes in op het einde van de wedstrijd tussen Omer Van de voeten van de Neder- Boxelaer en iemand van het jeugdbestuur, tevens lander. Even gekeken en «papa» van een «fils» die zondag niet werd opge- dan keihard uitgehaald steld.Daarover in het kaderstuk veel meer. maar Horvat was daar De bezoekende doelman Horvat heeft de bal klemvast gegrepen (SK Sint- Niklaas-Seraing 0-2) (pm) odrigo, bediend door Woutersdringt het strafschopgebied van Seraing nnen. (SK Sint-Niklaas-Seraing 0-2(pm) om de hoek te verklei nen en die droomkans onschadelijk te maken. Sportkring kombineer- de echt heel goed. Een kei van Lacroix vijf minuten na voormel de faze op aangeven van Rodrigo, zorgde op nieuw voor sensatie maar eens te meer ging het leder nipt naast. Iets wat Oblitas helemaal niet deed toen hijna keurig voorbereidend werk, alleen voor doel man Jan Smet kwam af gezonderd. Deze had geen enkel verhaal te gen het mooie geplaatste schot waardoor Sportkring alweer op achtervolgen aangewe zen was. Van Bladel, Lacroix opnieuw en Caers probeerden de ba kens te verzetten maar hun pogingen werden telkens door doelman Horvat onschadelijk gemaakt. Als Bevers netjes zijn lijntje afliep, Piroton tegendraads nam en dan nog een center voor Ro drigo uit de shoes kon jagen, leek het even weer gebeurd. Horvat echter had de zaak goed bekeken en joeg de bal uit de schietbaan. Tijdens de rust werd bij de bezoekers Verlaine ingebracht ten nadele van Sljivo, de broer van de Luikse kapitein. Ondanks de slechte staat van het veld bleven de kombinaties aan bei de zijden gewoon legio. Bovendien stortte men zich op het leder alsof het leven ervan afhing. Kamikaze-voetbal, zei een kollega terecht. Na een schoonheids foutje van Van Heusden kreeg Wouters zijn zo veelste kans maar ook hier werd het noodlot getart: Horvat stond im mers in de looplij n van de bal. Doelman Smet be wees even nadien al het goede dat over hem ge zegd en geschreven wordt. Sekuur hield hij, na vrijschop Rojas, de bal uit de netten. Sportkring voerde na dien een logische wissel door: Tony Van Gulck Jnion-Eendracht Zele 1-0 Een superdefensief Eendracht heeft in het Du- enpark niemand kunnen bekoren. Met enkel Kurt digom in de spits dienden de Zeienaars bestendig de wedstrijd te ondergaan en kwam de thuisploeg kort voor rust verdiend op voorsprong. Toen een hels onweer de grasmat overspoelde was er van voetbal geen sprake meer, maar de scheidsrechter vertikte het de wedstrijd op te schorten. Gevolg hiervan was dat beide ploegen nog 45 minuten waterpolo dienden af te haspelen zodat de rust stand ook de eindscore werd, een uitslag waarmee Zele opnieuw in de problemen zit en dringend uit een ander vaatje moet tappen, wil men het behoud in de derde klasse veilig stellen. In deze zo belangrijke wedstrijd startte trainer Ceuleers met een spel systeem waarbij de ver dedigingsgordel uit vier achterspelers en vijf middenvelders bestond. De eenzame en ongeluk kige Migom diende al leen op te tornen tegen de Brusselse defensie die waarschijnlijk één van zijn gemakkelijkste wedstrijden heeft ge speeld, Union verplicht om een zege te boeken tegen zijn naaste kon- kurrent en trok van bij de aanvang alle regis ters open maar slaagde er niet in de Zeelse ves ting te slopen. Onder het 1 impuls van een sterk spelende kapitein Borre- mans infiltreerde de thuisploeg langs de ge vaarlijke Marie voet en poogde Terzis Een- drachtdoelman Van Puyvelde te verschalken met een keurig getrapte lobbal. Een attente doel- i man wist het leder even wel dankzij een uiterste inspanning in hoek schop te tippen. Het zou tenslotte diezelfde Tercis zijn die vijf minuten voor rust op voorzet van Werner Deraeve het eni ge doelpunt van deze partij zou lukken. Deze gevaarlijke spits spurtte gevat door de Een- drachtdefensie en schoof het leder naast de uitlopende Van Puyvel de in de rechterhoek bin nen (1-0). Union bleef gevaarlijk opzetten en Van Puyvel de redde kort daarop een knal van Vidal en een vrijschop van Borre- mans zodat de score bin nen de perken bleef. De repliek van Eendracht bleef beperkt tot enkele akties, zo dwarrelde een voorzet van Christiaens op aangeven van Coles achter het Uniondoel buiten. De lokale doelman Slo- wack liet zich niet onbe tuigd en toonde zich bie- zonder sekuur op een in zenden van Cooreman. in zijn opmars gelan ceerd door Freddy Ja cobs. Rond het halfuur keilde een vrijschop van André Maes in hoek schop en trapte Maes even later het leder in handen van Slowack na knap voorbereidend werk van John Chris tiaens. De stortregen na de rust maakte van het Dudenpark een open- luchtbad waarin voetbal onmogelijk bleek maar waarin Eendracht be stendig in de greep bleef van een wilskrachtig Union. De thuisploeg be- zweerde de plasserige si tuatie met verre en hoge voorzetten en kwam ei zo na aan een tweede doelpunt toen Borre- mans een vrijschop over de Zeelse muur trapte. Van Puyvelde bleef at tent en haalde het schot met een knappe refleks uit de linkerbovenhoek. Eendracht probeerde met kort samenspel weerstand te bieden maar deze spelwijze dreef zich verloren in het Brusselse water. Het treffen met Union is voor de Zeienaars letter lijk en figuurlijk een slag in het water gewor den met de komende wedstrijd voor ogen te gen een herboren VG Oostende is Zele ver plicht zich te rehabilite ren, hoewel de vorige konfrontaties met de badstedelingen weinig punten winst inhielden. Hopelijk kruipt Een dracht eindelijk uit zijn verdedigende loop grachten en krijgen de Zeelse spitsen wat meer steun, vermits enkel een aanvallende instelling lonend kan zijn. Het verleden heeft reeds meermaals aange toond dat de Zeienaars kunnen aanvallen alhoe wel dit spijtig genoeg steeds diende te gebeu ren nadat het eerst op achterstand kwam. A.J.Z. Alleen Oost-Vlaanderen voetbalde niet In Oost-Vlaanderen werden alle voetbal matchen van de lagere afdelingen afgelast. Het is reeds de tweede keer dit seizoen dat de heren van het Provinciaal Ko mi tee dergelijke onver antwoorde maatregel troffen. Of is dit op nieuw een «initiatief» van de nogal eigengerei de PK-8ekretaris Julien Van Renterghem, slaafs gevolgd door de «vroede heren»? Ook ditmaal werd dui delijk bewezen dat de Oostvlaamse «paus» het bij het verkeerde eind had: in alle andere pro vincies samen werden in «Eerste Provinciale» slechts twee matchen afgelast. Heeft het dan alleen in Oost-Vlaande ren pijpestelen gere gend, of stonden elders reuzeparaplus boven de terreinen? Nu is het goed moge lijk dat vrijdag of zater dag hier en daar water overlast vastgesteld werd. En we kunnen erin komen dat in het Gentse enkele terreinen er minder goed bij la gen. Maar Gandasparta bijvoorbeeld ligt er sinds jaar en dag sompig bij. Het betekent niet dat overijld naar het ultieme wapen van de afgelas ting mag gegrepen. We hebben de proef op de som gemaakt: één van onze reporters is zondagnamiddag op speurtocht gegaan in het «Land van Aalst». Van de zes terreinen die hij «keurde», was er niet één onbespeelbaar. Zijn konkluzie: er is deze winter reeds op veel slechtere grasmatten gevoetbald. Er kan geargumen teerd worden dat Ver scheidene klubs nodelo ze en dure verplaatsin gen zouden gemaakt hebben. Hoe langer de kompetitie duurt, hoe lager de ontvangsten van de klubs liggen. Ook daar dienen de «co- mitards» rekening mee te houden. Als ze er met hun pet naar gooien, kunnen ze beter opstap pen en hun taak aan an deren overlaten. Marcel Van Hauwermeiren Jef Beirinckx is mee opgerukt en kopt naar doel. Zonder konkreet resultaat. SK Sint-Niklaas haalde tegen het stevig uit de kluiten gewassen Seraing en de rode lantaarn blijft branden, (pm) werd ingebracht voor Bevers. Smet kon op nieuw zijn talenten aan spreken toen Cremasco hem bedreigde, vervol gens diende Lode wij ckx in hoekschop te ont zetten. Beirinckx stak aanval lend ook meer en meer de neus aan het venster: na hoekschop Caers kopte hij nipt naast. Maar de laatste tien mi nuten waren voor Se raing weggelegd waar bij Rojas en Cremasco zich herhaaldelijk in de kijker speelden. Zo ook negen minuten voor tijd toen een kombi- natie tussen Oblitas en Rojas aan Fimiami de kans gaf zijn ploeg op 0- 2 te brengen, tevens de einduitslag van deze ui termate interessante wedstrijd. De ploegen: SK Sint-Niklaas: Smet, Marin. Van Haevere, Lo- dewijckx, Beirinckx, Van Bladel, Caers, Wou ters, Rodrigo, Lacroix en Bevers. Seraing: Horvat, Piro ton, Van Heusden, Gros- jean, Rupcic, Bernardi, Fimiami, Rojas, Cremas co, Oblitas en Sljivo. Doelpunten: 21'Oblitas 0-1 81'Fimiami Kaarten: geel voor Haevere Wijzigingen: 46' ne i.p.v. Sljivo; Gulck i.p.v. Eeckman i.p.v. Van vere en 89' i.p.v. Fimiami. Toeschouwers: 1. Scheidsrechter: Soenens. maar Van Bladel verdiende de schoonheidsprijs! Over deze zaak werd ook voorzitter De Corte nog geïnterpelleerd. Willy De Corte was eveneens zeer affirmatief in deze materie. Vorige dinsdag werd de beheer raad van de feiten in ken nis gesteld. Daarop wer den de te nemen maatre gelen besproken. Dit komt neer op schorsing indien zulks zich nog zou voordoen. Zinnen als: «Jij (dit is dan Van Boxelaer) speelt ons recht in derde natio nale, plus nog een resem scheldwoorden,» passen inderdaad niet in een ploeg als Sportkring Sint- Niklaas. Jan Dillen heeft nog geprobeerd de man weg te halen om erger te voorkomen, maar dat baatte blijkbaar allemaal niet. Even later richtte de man in kwestie zich nog op de meest schandalige manier tegen Marcel Ver niers, vertegenwoordiger toch van de pers. Boven- «We zijn nog geen enkele maal zo goed in de wedstrijd geweest,» stelde Omer Van Boxelaer. En dat was korrekt, want binnen de eerste 25 minuten kreeg Sportkring toch drie mooie kansen die telkens een doelpunt hadden kunnen zijn. Horvat redde er één van op uiterst mooie wijze maar over de beide andere bestond bij Van Boxelaer geen enkele diskus- sie: «Dat mag je niet missen». Verheugende vaststelling voor de trainer is dat de zaken uitgetest tijdens de trainingen er nu zeer goed uitkomen. Van Boxelaer kwam dus in feite te laat naar Sportkring. «Nu moeten we nog denken aan ploegvorming. Zoiets moet je doen vóór de aanvang van het seizoen, mijmerde hij. Onze taak zou nu normaliter moeten beperkt blijven tot alle voetbal- kundige aspekten. Feit is dat we nu toch positief voetbal naar voren brengen, wat ook de uitslagen mogen zijn.» Belangrijk vond «Box» zoals hier en daar in het publiek geroepen werd, dat Van Bladel zijn taak in de middensektor keurig heeft uitgevoerd. De man die al meer dan éénmaal verguisd werd, had nu zowaar een open doekje verdiend. De ploeg stond of viel met hem. nen precies wat je vijf dagen per week probeert op te bouwen.» Duidelijker taal kan niet. Feit is dat in iedere klub wat te doen is met vaders van jeugdspelers. Men zou zich echter eens erg goed moeten bezin nen vooraleer men men sen bekladt die toch stiel kennis te over hebben zoals in het geval van de huidige SK-trainer. Pro blemen zijn er zo al ge noeg. Zeker in deze de gradatiesfeer. Die moe ten dan niet nodeloos aangedikt worden door pietluttige opmerkingen van pietluttige kereltjes... Onfatsoenlijk Gino Nijs kan voorlo pig nog altijd niet gerek ruteerd worden. «Maar,» zegt Van Boxelaer, eerst moet hij voor Sportkring spelen en vervolgens voor de militaire ploeg. Speelt hij toch voor laats- voormelde elftal, dan schorsen we hem. De sa menwerking met het be stuur is trouwens erg po sitief zodat ook in dèt ge val zich geen problemen zullen voordoen.» Ook Bruno Marin viel enorm mee: het is duide lijk dat deze speler onder hand meer maturiteit heeft aangekweekt. Dat zoiets vruchten afwerpt, was zondag duidelijk te merken. Incident Bij het verlaten van het terrein, even voor de tun nel, ontstond er na de wedstrijd een incident tussen Van Boxelaer en een vader van een SK- speler. De SK-trainer tilde daar dermate aan dat hij sterk affirmatief was in zijn be weringen Sportkring een voudig de rug toe te ke ren, indien zulks zich nog zou voordoen. «In de auto stappen en wegwezen,» waren zijn eigenste woorden. En nog: «Mensen die mee de dijk zouden moe ten oprichten, ondermij- har dien iemand die gr zijn diensten aanbi'^/m om aan de pers te ge\ wat die graag heeft.. Marcel Reunes zitter) en Piet Pyl taris) van de jeugd den van de feiten hoogte gesteld. Merkwaardig is persoon in kwestie voorheen nooit mengd met ook enige selektie van zo|arel lief, wat de zaak dus onbegrijpelijker maa for* Deze week zal er dooj"del beheerraad nog worden met een aagten spelers, kwestie van traktverlenging, ook een onderhoud voorfvro met de mensen scoutingskomitee voorzitter De Corte Omer Van derhandelingen Het zou een zegen SK zijn mocht de tief sterke trainer SK-huishouden blijven. Granini heeft spelers geld dien SK zich in nationale zou ven. Kan dit niet, voormeld zich koncentreren jeugd. Een soort cenaat zal opgericht! pks den, een gedelege confr aangeduid die veieam gens als verbindingslaari zou kunnen funktionf|uide tussen de beide hebbende partijen, een knap initiatief een beheerraad die delijk weet wat Improviseren is blijkbaar uit het denboek werd gesdjf0£e Mooi zo! André op Sportkring geraakte in de modder niet wegwijs

De Voorpost | 1981 | | pagina 20