I Nationale voetbal kom petitie Echt geen meeval opgebrand ia een uur m r\k. i Is Eendracht Aalst knock-down in zes minuten ja» Georges Heylens wil kontrakt "verlengen, maar... Eendracht Aalst: ridder of mis De Voorpost - 20.3.1981 - 21 lURs Jong Lede-Racing Tienen 0-0 Ook tegen Racing Tienen is Jong Lede niet aan de zo nagejaagde eerste zege in de terugronde gekomen. En toch mag niet worden beweerd dat de leerlingen van Eric Delmulle zich niet maximaal hebben ingezet om de volle buit thuis te houden. Vriend en tegenstander zullen het er immers over eens zijn dat Racing Tienen met dit gelijkspel heel wat meer heeft gekregen dan het werkelijk ver diende. In de eerste helft poogden de suikerjongens op de counter voor Roger Van den Bossche te verschijnen en bij een dergelijke poging diende de Leedse goalie zich te reppen om Kaes het leder te ontfutselen. In de tweede time kon Roger gerust een kaartje leggen en werd het een gevecht tussen de Leedse aanval en de versterkte Tiense defensie, die een meer dan normale meeval nodig had om de stand blank te houden. eltjens, de bedrijvigste speler op het veld, wordt de ,et il afgesnoept door de Tienenaar Pol Nijsten (Lede- cing Tienen 0-0) (per) Eric Delmulle had dan ook minder harde woor den voor zijn spelers dan een week geleden toen hij vooral het gebrek aan strijdlust en het ont vluchten van de verant woordelijkheden cen traal stelde met als be sluit dat drastisch zou worden ingegrepen wanneer de mentaliteit zich opnieuw niet wij zigde. Tegen Tienen hebben de Ledenaars zich nu wel opnieuw ten volle gege ven. Toch is het opgeval len dat aartsgevaarlijke aanvallers als Mare Uyt- tenhove over hun beste doen heen zijn maar deze moeheid zal zich wel overal gaan mani festeren. Met een beetje meeval staat Lede reeds na een kwartier aan de leiding en krijgen we be slist een andere wed strijd. Thans mocht Tie nen, uiterst sterk en be heerst in verdediging, op de lijn blijven afwe ren. Het maakte zich zelfs niet druk over het feit dat Lede slag op slin ger hoekschoppen wist af te dwingen. Het voel de zich zo zelfzeker en doelman Houtmeyer, prachtig op dreef, mocht uiteraard bestendig re kenen op een rugge- steuntje van dame For- tuna. Kent Oosterlinck evenwel de meeval die hij verdiende met zijn kopstoot of gaat het lis tig schot van Kino toch onder de dwarsligger door, dan moet Tienen willens nillens zijn ver dedigende stellingen verlaten en vallen er misschien een karre- vracht doelpunten die thans vervangen wer den door reeksen hoek schoppen die buiten wat spanning niets ople verden. Volgens de Leedse trainer speelde de ganse ploeg op volle toeren. Pfaff was heer en meester in het midden veld, maar zulks was toch wel gedeeltelijk te wijten aan de defensieve instelling van de bezoe kers. Wel kwam het Leedfse middenveld heel wat sterker uit de verf dan bij vorige gelegen heden en waren klep pers als Oosterlinck en De Winne uiterst slag vaardig en uiterst be weeglijk. De zege die Lede zo nodig had in het voor uitzicht van het treffen met Stade Leuven, is er niet gekomen. Men zal trainer Delmulle even wel niet kunnen verwij ten dat hij niets onder nomen heeft. Bombeke, die de jongste weken moeizaam meedraaide. werd vervangen door Kino, die zich uiteraard fel inspande maar de scoremachine evenmin op gang kon brengen. Men kan zich uiteraard afvragen of men bij de karrevracht hoekschop pen die Tienen toestond, niet het hoofd van Bom beke heeft gemist om het waar te maken. Wanneer we de jong ste prestaties van Lede bekijken, mag worden gezegd dat tegen Tienen alvast met meer overtui ging en wilskracht werd gespeeld en dat, mocht de wedstrijd zijn gekruid geworden met enkele doelpunten, een ieder van een «herboren Lede» zou hebben ge sproken. Misschien zul len Dieltjens en co zulks met een week vertra ging uit de mouwen schudden. Een zege bij Stade Leuven zou uiter aard snel alle andere mindere prestaties doen vergeten. Om zulks evenwel te kunnen waarmaken moet Lede ook op wat meeval reke nen. Tegen Tienen liep groenwit herhaaldelijk dicht bij een doelpunt dat er dan toch net niet kwam, en waardoor de stand finaal blank bleef. Misschien kan men het te Lede in de toe komst eens wagen met een verkiezing van een «geluksfee». C.V. Billen neemt geen risiko en kopt voor zijn doelman Houtmeyers de bal in hoekschop. (Lede-Racing Tie nen 0-0) (per) ,bi elman Houtmeyers puncht, onder het belangstellend oog van Claes en Billen harde knal van Oosterlinck over de deklat. (Lede-Racing Tienen 0-0) (per) ge ft eeft n ze arelbeke-Eendracht Aalst 3-1 jus -naa ïï&relbeke. Eendracht Aalst heeft op Harelbeke do0 lidelijk de tol moeten betalen voor zijn midweek- gep idstrijd op Sint-Truiden. Ruim een uur lang aa sten de Ajuinen de wedstrijd op Harelbeke naar hand te zetten. Misschien wel niet zozeer iok i 'wille van het feit dat Arnolis en zijn maats fris /oor van vrolijk voetbalden, maar weleer omdat de thuis- ruim een uur lang krasselde en een paar >uden kansen onbenut liet. Was Aalst derhalve op t technisch en taktisch vlak de betere ploeg, dan ird al bij al die eerste helft door beide ploegen rte laer stai wat te zoutloos opgediend. kun aan ooft twf han da' Georges Heylens heeft zondagavond niet kern 111 §T zitten «napitten» over de 3-1 nederlaag op n 0| larelbeke «Het is natuurlijk jammer dat we na een eeks uitstekende verrichtingen nu plots ge- lege enfronteerd worden met de nederlaag. Ons vei tam draaide beter dan op Sint-Truiden, maar ings laarmate de wedstrijd vorderde was het toch jon luidelijk dat enkele spelers de drie wedstrij- bel ten op één week niet hadden verteerd.» aldus ;n o te Aalsterse trainer die er nog aan toevoegde lat hij een wijze les had getrokken uit het feit lat hij in het vervolg op verplaatsing niet neer zal laten opereren met drie spitsen uitge- proken in de aanval. We polsten ook Georges Heylens over een :fJnogelijke verlenging van zijn kontrakt: «Ik neb mijn mondeling akkoord gegeven aan de I0V/ °°rz'tter- Ik w'l 6011 jaartje bijtekenen voor 1 "iendracht op voorwaarde dat het spelerspo- entieel volgend seizoen op een degelijke ma tter kan oefenen. Zoals dat nu moet geschie- len is dat een tweede klasseploeg onwaardig. )m het driejarenplan, zoals het werd opge- ïld, te kunnen uitvoeren heeft Eendracht ingend een oefenveld nodig en enkele terrei- in voor jeugdopleiding. Aan dat driejaren- moet iedereen eendrachtig samenwerken van het stadsbestuur wordt verwacht dat it ook een serieuze bijdrage levert. We vra- i Lipn geen luxueuze tribune, maar een aange- y paste akkomodatie en terreinen waarop alle iners met volle overgave en in optimale itandigheden aan de opleiding van de spie- kunnen werken. De ambities zijn er, en is duidelijk dat Aalst over elementen be- Bchikt. om de promovering aan te kunnen. HWaar dan moet er ook vanwege de stadsmagi- fj Iraat een inspanning gedaan worden op een 'ijplak dat financieel door de klub niet kan •ezenlijkt worden. Gebeurt dat wel e"n zijn goede intenties over enkele weken merk- dan zal ik zeker niet nalaten mijn koo it met Eendracht Aalst te hernieuwen.» Mus Heylens. Onmiddellijk na de kampwisseling ging de thuisploeg in het offen sief, maar werd rond het uur gecounterd met een schitterend Aalsters doelpunt. Geert Van Roy, nog steeds spelend aan 100 procent, zette met Salvador een bril jant maneuver op. De Zuidamerikaan legde de bal in één tijd weer haar fijn vóór de voet van de doorspurtende Geert en tegen diens knal had doelman Himpe geen en kel verhaal. 0-1 ver scheen op het scorebord en dat was een beetje te gen de goede gang van zaken in vermits die Aal sterse openingstreffer viel in een periode dat men een doelpunt ver wachtte aan de overzijde van het terrein. De plaatselijke reaktie liet echter niet lang op zich wachten. Vier mi nuten na het Aalsters doelpunt hing de balans al in evenwicht langs Mestdagh, die na een één-twee met Bokila met een daverend schot doel man Van Geersom even eens kansloos liet. On dertussen had trainer Van Maldeghem beroep gedaan op Vlieghe en die verstond beter de kunst dan Vandevenne om Pol Sanders diep>er in het Aalsterse hinterland te sturen. Alain Van Kemseke zeker niet in een beste dag kreeg minder om minder vat op de kwieke West- vlaamse spits, die vier minuten na de gelijkma ker onderuit werd ge haald door libero De- sanghere, die ondertus sen meer en meer de ga ten moest gaan vullen ingevolge het mat pres teren van Van Kemseke. Penalty dus en voor de kleurling Bokila een klusje om Harelbeke vanop de elfmeterstip op winst te brengen. De thuisploeg leefde vervol gens in een euforie en Eendracht dat ondertus sen in de *«»r"Q™<nng Kapitein Billen van Racing Tienen kan niet beletten dat Dieltjens een kracntige kopstoot plaatst. De bal vliegt evenwel over de dwarsligger buiten. (Lede- Seraing 0-0) (per) Kino kreeg een paar kansen om Lede op voorsprong te koppen of te knallen, doch de uitstekende doelman Houtmeyers stak daar steeds een vuist voor. (Lede- Racing Tienen 0-0) (per) Zondag krijgt Een dracht Aalst de titelkan didaat nummer één: S.K. Tongeren op be zoek. Wie met de esbate- menten van Eendracht begaan is heeft allang door dat deze ontmoe ting de topper van het jaar wordt in het P. Cor- nelisstadion en als het weer een beetje meezit meteen wellicht de re- kordontvangst van deze kompetitie. De inzet van deze match is van goud- waarde. Tongeren heeft nog punten nodig om de titel veilig te stellen en Aalst «moet» winnen wil het nog in aanmerking komen voor de derde pe riode. Ondanks de ne derlaag op Harelbeke blijven de Eendracht- supporters geloven in een krachtig seizoen einde van wit-zwart. Volgens de jongste be richten is Eendracht mentaal klaar om deze schok met de afstamme lingen van Ambiorix met het volste vertrou wen aan te pakken. Al hoewel nog wordt ge twijfeld aangaande het optreden van Ferrera (dij blessure) is men te Aalst vooral verheugd dat de diepe vleeswonde welke Dierickx aan de knie opliep in de wed strijd te Harelbeke snel genas, zodat Johan weer volledig aan zijn trek ken zal kunnen komen op het middenveld. Ook Salvadors moreel is ste viger dan ooit. De Zuida merikaan is de topschut ter van tweede nationale en wil dat blijven tot het einde van het seizoen. Verder rekent trainer Heylens op de razends nelle uitvallen van Geert van Roy, de man in su- pervorm, om de Lim burgse verdediging voor de zwaarste problemen te plaatsen. Het Een- drachtbestuur organi seert voor wat genoemd wordt «de match van het jaar» een voorverkoop van kaarten op zaterdag 21 maar van 14 tot 16 u. en zondag 22 maart van 10 tot 12 u. aan de loket ten van het Cornelissta- dion. (abl) had moeten voorzien van Ferrera (dij blessure) en Johan Dierickx (kniekwetsuur) miste nadien duidelijk de kracht om nog te kun nen terugslaan. Harel beke, met een beukende Pol Sanders als een doorlopend gevaar, bleef ook tijdens het laatste kwartier entoesiast de zaken aanpakken en dat resulteerde in een derde goal op twee minuten van het eindsignaal, maar toen was Aalst al lang een «opgebrande» ploeg. Het hoofdgerecht a la Sanders (nochtans vermaledijd in de eerste helft om zijn gemiste kansen) lag te zwaar op de Aalsterse maag. De Eendrachters misten al dus de kans om van de match volgende zondag tegen Tongeren, de ab solute topper van de week te maken, of schoon trainer Heylens op een daverende re vanche mikt. Ref Laenens leidde voor 4500 toeschou wers (w.o. een massa Aalsterse supporters): RC Harelbeke: Himpe, Vanoplynus, Bogaert. (46' Alvarez), Mestdagh, Destorme, Meersman, Dirk Sanders, Streuer, Vandevenne (63' Vlieg he), Bokila en Sanders. Eendracht Aalst: Pol Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Cornelis, Des- anghere, Sergeant, Die rickx (75' Limpens), Ar nolis, Ferrera (46' Im- bert), Salvador en Van Roy. Doelpunten: 61' Van Roy 65' Mestdagh 69' Bokila (str.) 88' Meersman Gele kaarten: Bogaert, Destorme en Van Kemseke. A. BLOCK 0-1 1-1 2-1 3-1 ledereen is akkoord dat de 3-1 cijfers waar mee Aalst op Harelbeke de boot inging te zwaar zijn. Eendracht was gedurende ruim een uur de betere ploeg en dit technisch en taktisch meesterschap werd onderschreven met een doelpunt van Van Roy na een mooie kombinatie met Salvador. Men dacht in het bezoekende kamp dat de zaak was bekeken maar Harelbeke is een niet te versmaden home-team dat onge nadig hard kan terugslaan. Eigenlijk werd Aalst de das omgedaan in nauwelijks zes minuten tijds. Een afstandsschot raakte het lichaam van Van Kemseke en de bal zoefde ongrijpbaar voor doelman Van Geersom tegen het net. Zes minu ten later werd Van Kemseke (niet in zijn sas op Harelbeke) «uitgespeeld» en Gerard Desanghe- re zag zich verplicht zijn vis-a-vis te pakken. Licht toegekende strafschop beweert men in het Aalsterse kamp. Maar in amper zes minuten tijd werd het van 0-1 direkt 2-1. Men kan zich voorstellen dat die situatie zwaar in de benen ging hangen van de Eendrachters, waarvan sommigen blijkbaar de drie wedstrijden in acht dagen tijd nog niet helemaal hadden verteerd. Heylens moest tevens zijn vervangers in de strijd werpen. Ferrera liep een dijverrekking op en Johan Dierickx moet geëvakueerd worden met een diepe vleeswonde aan de knie. Dat schadde natuurlijk aan het geheel en mede door het feit dat Sanders quasi ongrijpbaar was voor de Aalsterse verdediging kwamen tenslotte nog 3-1 cijfers op het scorebord. Volgens Heylens zat er wel een punt in^maar de omstandigheden hebben het deze keer anders bepaald. De Aal sterse coach gaf sportief toe dat zijn poulains tijdens de laatste tien minuten de oriëntatie op de wedstrijd hadden verloren en dat met een «betere» Alain Van Kemseke iedereen kent al eens een zwakke zondag nietwaar Georges de nederlaag misschien kon vermeden worden. Marginaaltjes L Afscheid van Kamiel Bonnaerens Gedurende vele jaren was hoofdgriffier Kamiel Bon naerens de gewaardeerde en stipte penningmeester van Eendracht Aalst. Deze «ancien» legde nu zijn funktie neer omdat hij met de gezondheid sukkelt. Hij wordt door de heer De Croock opgevolgd. Leo De Smet naar Montreal? Het is niet onmogelijk dat Leo De Smet, de na een rapport van ref Costantin geschorste Eendrachtmid- denvelder, voor enkele maanden uitwijkt naar Mon treal. Zo is de Steendorpenaar niet langer op trainen zonder spelenaangewezen.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21