Jean-Marie erg gemist Carine Van De Moortel: de revelatie van het crosseizoen Edwin Van Bunderen uit Stekene: De jongste duivenmelker beeft kampioenenallures Jean-Marie weer naar Brussel Dirk Rosez: Pfaff is de beste E jKÊmmM 22 - 20.3.1981 - De Voorpost Antwerp-Beveren 2-1 Een ploeg kan gemaakt worden of gekraakt onder de lat, zeker met het verderfelijk counter voetbal dat vandaag wordt geserveerd. Daarom dat een klassedoelman zo belangrijk ogjt is. Goethals tilde na afloop niet erg zwaar aan het verlies op de Bosuil. «We staan nog steeds mooi tweede op de ranglijst, maar het moet voor iedereen nu toch wel duidelijk zijn dat wij Jean-Marie Pfaff wel erg missen onder de dwarsligger,» konkludeerde de Ieperling. Wat niet wegneemt dat hij in invallers- doelman Dirk Rosez geen vertrouwen zou hebben. Klasse heeft de twen uit Denderland zeker, de ervaring moet hij nog bijkweken. dré Heerwegh en Harry Cnops bezorgden de Bo suilen de volle buit, ook de manier waarop Davi- dovic zijn «waakhon den» het veld had opge jaagd was hieraan niet vreemd. Zo kreeg Schön- berger, Ipermans als knoeselbijter op de huid zodat de Duitser vrijwel nooit zijn sierlijke pi rouettes kon draaien. Heerwegh hield Albert aan de klap terwijl Boeckstaens aanvoerder Janssens in het vizier hield. Wilfried Van Moer stond negentig minuten in de tang van Leo Van der Eist en ex-Lokeraar Johnny Velkeneers. Wat de Limburgse cafébaas af en toe wel erg humeu rig maakte. In het Antwerpkamp drongen vooral Heer wegh, Mariman, Van der Eist en Goris zich op als bekwame jonge ta lenten. Buyl schaduwde Fazekas maar kon niet beletten dat de Hongaar voorzetten uitstrooide die zijn aanwezige bondscoach deden wa tertanden. In de 12de minuut pletste een loeier van een bedrijvige Heerwegh te gen de dwarsligger open. Uitstel echter. Vijf minuten later kreeg Ro sez nog duidelijk van de kook een harde schuiver van Cnop on voldoende onder kontro- le. De daaropvolgende hoekschop getrapt door Fazekas werd door Heer wegh, die aan de eerste Omdat niet alle beker leed, zowel in de Ant werpse als Wase krin gen, helemaal was weg- gekropt bracht de wed strijd tussen Antwerp en Beveren na de koffie niet hetzelfde spetterend vertoon als tijdens het eerste bedrijf. Toen werd bijwijlen hartstochtelijk voor het leder gestreden zodat af en toe de vlam wel eens in de Bosuilpan sloeg. Een onzekere scheidsrechter Verhaeg- he trok wel vier gele kaarten maar hield er ten onrechte minstens evenveel in de broekzak. Bovendien voorkwam hij alle heibel door te doen alsof zijn neus bloedde bij twee school voorbeelden van straf schoppen langs weers kanten. De eindscore stond reeds bij de rust op het elektronische scorebord al zagen de sinjoren alle kleuren van de regen boog. Beveren beukte wel maar vergat te sco ren. Een spelwijze die ook in de uitwedstrijd op Gent en in de bekerre turn tegen Lokeren werd opgedist. Jammer! Bovendien mocht Rosez zich in de slotminuten gelukkig achten dat bij een knal van de Hon gaar Fazekas wat een natuurtalent! de dek- lat redding bracht. Taktisch opzet klopte Niet enkel de korven van Kruibekenaar An- SK Beveren gaat dan toch in beroep tegen de schorsing die het Sport- komitee uitsprak en die hun pakkeman Jean- Marie Pfaff (voorlopig) tot 30 juni op de bank kluistert. Volgende week vrijdag zullen «wijze» bondsrechters moeten oordelen of de nieuwe elementen die het geelblauwe -klubbe- stuur én Jean-Marie Pfaff op de groene tafel gooien de heren met de bef «Pfaff» kunnen doen staan. Uit goede bron verna men we deze week ook dat leiders van Beveren ook op de politieke toer zullen gaan om het on recht dat hun doel man werd aangedaan te bewijzen met., televisie beelden. Want zoals we reeds vorige week schre ven zou de beeldbuis voor dé waarheid en niets anders en dat toch vragen én de Voet balbond én alle voetbal fans in de zak hou den. Waarom? In een kommuniqué dat door de klubleiding van Beveren tijdens het voorbije weekend werd diets gemaakt aan de réspektievelij ke media- bronnen, deelde men mee dat niet in beroep werd gegaan tegen de schorsing omdat de «middeleeuwse» recht spraak van onze vader landse voetbalbond toch geen ander bewijsmate riaal toelaat dan de enig zaligmakende verkla ring van de ref zelf. Men oordeelde toen dat geen enkel risiko mocht wor den gelopen. Om het mo rele leed van Pfaff en de klub enigszins te ver- yohten werd een beroep gedaan op de BRT om de televisiebeelden die de onschuld zouden kun nen aantonen de huiska mer in te sturen. Wim De Gruyter, sportchef van de Vlaamse televisie stelde dat het misdrijf» zou kunnen gebeurd zijn op het moment dat Pfaff niet in beeld kwam. Dirk Maes, de public- relationsman van Beve ren toonde zich erg ont goocheld over deze hou ding. «Drie bestuursle den hebben de beelden veelvuldig bekeken. De camera heeft het scheidsrechterstrio in het vizier tot ze in de tunnel onder de tribune verdwijnen. Al wat hen kon overkomen moet bij gevolg vastgepind zijn. Waarom de waarheid verdoezelen?» Nadat nu ook de tele visie weinig genadevol leek, besliste het klub- bestuur om dan toch maar in beroep te gaan. Het geval Jean-Marie Pfaff komt dus voor een tweede keer vrijdag 28 maart voor de groene tafel. Luk VAN BEL staander had postgevat, in de verste hoek gede- vieerd (1-0). Heerwegh had blijk baar de smaak te pakken want enkele minuten la ter stormde hij opnieuw in de spits maar zijn tweede goal werd met de hand uit de schiettent geslagen. Penalty? En kel Verhaeghe had niets gemerkt. Twee minuten twee goals Na een uitstekende voorzet van Wilfried Van Moer geraakte Al- bert in de 28ste minuut voorbij Mariman en kon de Joegoslaaf Silvar ver rassen (1-1). Zestig se- konden later kon Beve ren alles herdoen, zon der resultaat echter. Boeckstaens bereikte met een ideale voorzet Cnops die de bal met een Zwitserse preciesheid over Rosez lobde (2-1). Beveren gaf zich niet gewonnen. Op de 33ste minuut drong Albert de rechthoek binnen waar Silvar de Duitser pakte. Strafschop? Ook deze keer pinkte Verhaeghe enkel maar. En zeggen dat «kompensatie» in voetbal niet zou mogen bestaan. Tijdens de tweede helft bouwde de Antwerpenaars een ste vige gordel rondom hun doel. Beveren beet de tanden stuk, tevergeefs. Eén keer kreeg Jean Janssens nog een uitste kende doelkans, maar het waren vooral de roodwitten die verrader lijk aanlegden op de counter. Zo kregen Fa zekas en Goris twee ju welen aangeboden. De Hongaar trapte de aan geboden kans tegen de onderkant van de deklat terwijl Goris meters naast een lege doelmond keilde. Maar wat bete kende het allemaal nog? Antwerp blijft in de run voor een Europees tic ket, dat ook Beveren o.i. nog moeilijk kan ont glippen, tenminste in dien men door de strub belingen rond Pfaff en het heengaan van Pau wels tijdens de jngste dagen niet vergeet te voetballen, 't Zou jam mer zijn. Luk VAN BEL De ploegen: Antwerp: Silvar, Boeck staens, Heerwegh, Velckeneers, Mariman, Ipermans, Fazekas, Müller. Van der Eist, Goris, Cnops. Beveren: Rosez, Jaspers, Garot, Buyl, Alcock, Van Moer, Schönberger, Albert, De Cubber, Cluy- tens, Janssens. Doelpunten 18'Heerwegh 1-0 28'Albert l-l 30'Cnops 2-1 Vervanging: 71' Van Camp i.p.v. Muller. Gele kaarten: Velcke neers, Garot, Buyl en Mariman Scheidsrechter: Ver haeghe Toeschouwers: 12.000 In ons nummer van 6 maart publiceerden we een interview met Dirk Rosez, de «nieuwe» keeper van SK Beveren, en met diens vader. In niet mis te verstane bewoordingen zette vader Rosez zich toen af tegen Eendracht Sint-Gillis, de klub waar Dirk door de Wase Eerste Nationaler werd weggehaald. Volgens vader Rosez zou Een dracht hem nog een pak geld schuldig zijn. Voorzitter Leonard Baetens is het allesbehalve eens met deze bewoordingen en stuurde volgende verklaring: In «De Voorpost» van 6 maart laatstleden kon men op bladzijde 17 de verklaring lezen van de heer René Rosez, vader van Dirk Rosez, de huidige doelwachter van SK Beveren, als zou Eendracht Sint-Gillis hem nog honderdduizenden franken verschuldigd zijn. De bestuursleden van Eendracht Sint-Gillis erva ren dit als eerrovend en lasterlijk. Dirk Rosez doorliep de jeugdrangen van Een dracht Sint-Gillis waar hij begeleid werd zoals alle andere jeugdspelers door mensen die zich onbaat zuchtig ten dienste stellen van de Eendrachtjeugd, erover wakend dat buiten de sportieve begeleiding ook de opvoedende taak wordt vervuld. Sommigen van deze mensen die aan de jeugd hun vrije tijd opofferen hebben voor Dirk Rosez nog meer gedaan. Niet alleen hun vrije tijd offerden zij maar zelfs als zelfstandigen hebben zij nog hun werk verwaarloosd om Dirk Rosez de woensdagna middag op school af te halen in West-Vlaanderen (waar Dirk intern leerling was) om hem naar Brussel te voeren toen hij was aangeduid om als geselekteerde 14-16 jarige de Heyzeltrainingen te volgen. Als 16-jarige jeugdspeler kwam Dirk Rosez in het doel van het eerste elftal waar hij vlug in de kijker liep wegens zijn talent als doel verdediger. Nadat het klubbestuur van Eendracht Sint-Gillis onderhandelde met SK Beveren dat belangstelling had voor de aanwerving van Dirk Rosez, werd door deze laatste een kontrakt getekend bij SK Bevei Alh zonder de aanwezigheid van een bestuurslid v Hf E Eendracht Sint-Gillis. v Dirk en vader Rosez vertikten het om beroep tn£ doen op iemand van het klubbestuur van Eend dracht Sint-Gillis om hun belangen te helpen veri rste digen. Wanneer zij zich achteraf onvoldaan voe! iats met de voordelen die dit kontrakt meebracht, di oh 1 was dat him zaak want ten slotte gingen zij bij tste ondertekening van het kontraktakkoord metisloc voorwaarden. Eendracht Sint-Gillis werd voor sloc overgang van Dirk Rosez financieel vergoed doirne SK Beveren via de Koninklijke Belgische Voetb twi bond overeenkomstig de van kracht zijnde reg :en menten. Daartegenover was Eendracht Sint-Gillis nii ma schuldig aan een speler die zijn klub verlaat ma k d( toch werd Dirk Rosez een passende afscheidshul aangeboden. Moeder en vader Rosez werden in ^ni bloemen gezet en Dirk zelf kreeg vanwege EeN?' dracht Sint-Gillis een gouden polsuurwerk als^ss scheidsgeschenk met de wensen voor een suks volle toekomst in hogere reeksen. Wat vader Rosez ertoe mag aanzetten om leuge achtige beweringen te verspreiden en bestuurs den van Eendracht Sint-Gillis te pas en te onp verdacht te maken kan niemand begrijpen. a Iedereen weet dat men zich in een vereniging ni moet inzetten om later voor het gepresteerde we veel waardering te ondervinden, maar dat ra belasterd wordt gaat wel wat te ver. Het klubl fy stuur van Eendracht Sint-Gillis, dat aan een int( U se jeugdwerking blijft doen, en Dirk Rosez ni steeds veel sukses toewenst in hogere regionf achtte het dan ook tot zijn plicht de onwaarhf tegen te spreken en het publiek daarvan in lichten. Het bestuur van Eendracht Sint-Gillis zal tra$0i ten alles in het werk te stellen om zich verder inf®.'* zetten voor de jeugd en het vertrouwen van ouders niet te beschamen. Namens het klubbestui 'an Leonard Baete voorzitt iels Die El laai De Zeelse loopster die debuteerde bij Denderland, maar sedert twee seizoenen bij A.C. Zele is aange sloten, mag zeker de revelatie van het crosseizoen 1981 genoemd worden. Ze liep 10 crossen, waarvan ze er vijf won. Ze eindigde drie keer tweede eenmaal derde en en in het Belgische kampioenschap werd ze negende. In het arbeidersverbond liep ze twee wedstrijden en het werden evenveel overwin ningen. Een knap seizoen voor deze 20-jarige atlete, die samen met haar echtgenoot Eddy Maes, een echt atletiekgezin vormt. Carine is steeds een atle te geweest, die tot de groep van de beteren be hoorde. Ze was daarom nog niet het echte win naarstype. Haar meest in het oog springende prestatie was een vijfde plaats in het Belgisch ju niorenkampioenschap dat Bernadette Buysse won en waarin Marleen Christiaens derde ein digde. Revelatie Van de Moortel heeft in de jeugdreeksen een beetje in de schaduw gelopen van die twee Zeelse meis jes Buysse - Christiaens. Nu ze alle drie bij de seniores aantreden heeft zij het vaandel overge nomen. Ommekeer Haar in het oogsprin gende resultaten zet Ca rine op de rekening van haar trainer Eugeen De Kimpe. Sedert een goed jaar staat ze onder lei ding van de Zeelse mara thonspecialist en we kunnen het stellen dat Carine een metamorfose onderging. «We werken in feite aan een meerjarenplan» al dus trainer De Kimpe. «Het zou fout zijn om Carine nu al het zwaar ste schema op te leggen. We trainen dagelijks, maar we houden het al lemaal nog in redelijker normen. Ze is nog te jong om alle registers open te trekken. Het was pas binnen enkele jaren dat ze op haar sterkst zal zijn en naar die piek le ven we toe. Carine is daar van overtuigd en dat is enorm belangrijk. Haar huidige goede re sultaten zijn eerder een rechtstreeks gevolg van de motivatie en de inzet die ze voor de atletiek heeft. Ze leeft er voor. We zullen ons zeker hoe den voor overdrijven ze heeft nog veel reserven, die ze pas zal nodig heb ben over enkele seizoe nen. Haar resultaten overtreffen dan ook de stoutse verwachtingen en het moet voor haar een stimulans zijn om in haar mogelijkheden te geloven». Carine Van de Moortel liep te Lebbeke de laatste cross van het seizoen. Na het Belgische kam pioenschap had ze reeds stoom afgelaten, zodat haar derde plaats na Deurbroeck en Meuris, twee dames die nog naar het wereldkampioen schap moeten, meer dan verdienstelijk is. Carine zal nog even uit blazen en recuperen voor het zomerseizoen. Vorig jaar beperkte ze zich meer tot 800 m. Ko- ben wed ang leru ana een ion< iooi He iter! liet Carine Van de Moortel: in 1980 goed veldloopzeges, (bvw) mende maanden wil ze sen op de 1500 r zich op de piste toespit- BE1 lene erin Er wordt her en der wat gedaan om de jeugd tot de duivensport aan te trekken. De beste propaganda is nog altijd hetgeen men van huize uit meekrijgt. Dit is ook het geval met de 8-jarige Edwin Van Bunde ren, van het Preekekeplein te Stekene. Het duiven- spel staat er centraal: hij hoort altijd maar over duiven praten, als hij het raam van zijn kamer opentrekt kijkt hij op de moderne installatie van vader. En als er dan een Olympiadehok als de tandem De Wit - Van Bunderen achter jou staat, dan is de zaak rond. De Bosuilen waren niet lief voor hun buren: zij willen ook Europese avonturen! Edwin heeft zijn eigen hok ken, zijn eigen duifjes, ge selecteerd uit het wondere kweekhok van vader Aimé. En succes had hij vorig sei zoen ook al. In het lokaal te St.-Gillis-Waas klokte hij de eerste duif uit Barcelona met zijn bonte stier. Een genoegdoening voor het kleine pittig ventje, dat niettegenstaande zijn jeugdige ouderdom hon derd uit over de duiven kan praten. 'Hij zorgt zelf voor de verzorging, het reinigen van zijn hokken en 's zon dags is hij paraat om de duifjes te klokken. MenJieeft daarvoor wel wat aanpassingen moeten doen. Vader Aimé liet bakken ma ken waar hij kan opstaan om de binnenlopende duif jes te kunnen pakken. Eén' zaak is zeker: jong geleerd is oud gedaan. Soms krijgt hij het wel eens op de heu pen als er meerdere met één keer binnenvallen. Hij durft ze dan wel eens onder zijn arm steken om de ring Qe jongste duivenmelker van België, de achtjarige Edwin Van Bunderen, staat J--o i/t mu. .w..,w. - Z7 - af te trekken. Maar ook pronken met zijn beker. Hij wordt geflankeerd door het bestuur van Smt-uitn voor Edwin geldt de stelre- Waas en de Oostvlaamse voorzitter Hermis. (bvw) gel dat er leergeld moet be taald worden. len. Eén zaak staat vast Elet moedigen. Hij heeft het scheerde. Naast de inter- titel van algemeen ly 0rt wordt een nieuw en jong goede voorbeeld op het hok provinciale zege uit Poitiers pioen mee. geluid in het duivenspel en van vader, dat in 1980 nog en in de St. Niklase Ver zijn durf is zeker aan te maar w oge toppen bróedering kreeg hij ook de lag

De Voorpost | 1981 | | pagina 22