Op woensdag 25 maart te Wetteren Profs koersen voor provinciale titel Wie klopt Martin De Schrijver? Karei Clerckx, Herman Van De Perre en Louis Nackaerts laureaten te Grembergen Ronny Westelinck: nummer drie Van der Helst wint, anderen «roderen» Wanneer begint het nu eigenlijk te stormen? Rony Westelinck mist goede trein WAOD op 'T Hertjen te Sint-Niklaas Roger Seghers wint te Belsele VERANDA'S en AFDAKEN ALUPLAST I IIIKFliij jyiiij Kampioen van België Segers won de WAOD-koers te Belsele. (dw) Ronde van het Waasland voor juniores Ook in sport zijn woorden als nostalgie, weemoed en romantiek (die verdacht veel op - re gen lijken) nauwelijks uit de lucht. De suppor ters van Racing Wette ren mijmeren zo over de glorieperiode van hun klub en de wielerfans dromen reeds jaren hardop van de legenda rische tijd toen de Ronde van Vlaanderen, de kroon van het klassiek wegseizoen, haar gehei men prijsgaf aan de wit te streep te Wetteren. Op de koop toe werd het or gelpunt nog een oktaaf hoger geduwd door A- chiel Buysse die voor ei gen deur de zegetuil kwam oppikken. Het en- toesiasme is sedertdien ietwat verschraald, vooral ook omdat na A- chiel Buysse de opvol ging uitbleef. Gelukkig wijzigen ook de wielertijden van vacht en in en rond Wet teren ontbolstert zich langzaam rijpend talent. Met Luc Colijn en Michel Vaarten, beiden familie van Ronde van Vlaande- ren-koning Buysse, kre gen de wielerliefhebbers nieuwe troeven in han den gespeeld en in de ^onmiddellijke omgeving Lokeren 1Martin De Schrij\ de 97 km. in 2u24, zorgen De Wilde, De Nul en Patrick Lerno voor de nodige deining. Na al die jaren werd meteen te Wetteren de Ronde van Vlaanderen-vlam die nooit gedoofd werd nieuw leven ingeblazen. Het is een ideaal dat nog lang niet gerealizeerd zal (kunnen) worden, doch het aantal organi satoren in het Wetterse neemt steeds toe en wie zegt niet dat een samen gaan van de versnipper de krachten niet kan lei den tot...? Maar goed. Op woens dag 25 maart 1981 wordt in de plantenge- meente een zoveelste profwedstrijd belegd die de naam «Kampioen schap van Oost-Vlaande ren» met zich meekreeg. Deze wedstrijd, die wel licht niet veel hoger hoeft aangeslagen dan Méér dan 80 renners In Beveren dienen nog 4- Merelbeke aan de start, telkens een zeven plaatselijke ron- 5- Vooruit, 3.15.74. boeiend koersverloop en den afgelegd. Aankomst tweemaal de Tor hou te- Kasteeldreef. Wat Verre- naar Martin De Schrij- broek-Be veren betreft, ver als nummer één on- gaat de vlag om 15 uur der het spandoek: zo naar beneden aan café Marc Van Gestel, 3. Fi len kunnen we de eerste Terminus. Na een grote Deleye, 4. Bart De G Ie twee etappes van de ronde moeten de ren- ve' 5 Bruno Verachte p Ronde van het Waasland ners nog viermaal het 6. Walter Costermans, samenvatten. trajekt Beveren,- Kallo, Mare Ramaeckers, De Wase Wielerklub Verrebroek, Vrasene en Bob De Cnodder, 9. gn Beveren. Aankomst in rr^ ^an ^er Aa, 10- de Van Raemdonck- ^an Velde, 11 straat. Het kontroleblad Gruyaert, 12. Rik H vacl wordt getekend in «De mans, 13. Koen gend weekeinde wordt Balans» bij Flor Van de Booy. 14. Danny de «Ronde» besloten met Velde. De individuele Ro°y Dat zijn de mannen die het provinciaal profkampioenschap organizeren: Michel °P »terdag 21 maart de laureaat en de winnende i i r- i rit. T /Ilrprpri-Hfivprpn pti Vlnh wnrripn crpnnlnicrri Beeckman, Jan Seynave, Mau rits Engels, Mare Sonneville en Fons Moens. (vw) kwam als nummer één uit de proloog, een ploe gentijdrit over 2,2 km. Tijdens het eerstvol- Branckaert. een betere kermiswed- strijd, straalt toch heel veel aantrekkings kracht uit over de prof pelotons. In Oost-Vlaan deren zijn 62 profren ners ingeschreven, en de meesten zullen van de partij zijn, maar vanuit de aangrenzende pro vinciën lonkt men nu al naar Wetteren. Want uitgerekend op 25 maart staat amper één wedstrijd ingeschreven op de nationale wed- strijdkalender. Dat de meeste renners hun konditie op peil willen houden gedurende de opeenvolging van klas siekers staat buiten kijf, trouwens de meeste ren ners trainen liever in groep dan alleen de baan komst), op te gaan.Organisatie Gebuur- Voor de streekrenners tedekenij Markt en Wie- biedt de organisatie al- lerklub Wetthra. leszins de mogelijkheid Toegang overal gratis zich eens te tonen en de sponsors hebben uiter aard niks liever... Technische gegevens 146 km., 19 ronden 65.000 fr. prijzen en 30.000 fr. premies Omloop: Markt, Bene- denstraat. Moerstraat, Vijverstraat, Conscien- celaan, Noordlaan, Gentsesteenweg, Fl. Beernaertplein, Nieuw- straat, Stationsplein, Jan Broeckaertlaan, Wa randelaan, 18 augustus- laan. Wegvoerings straat, Markt (aan- Start 15.30 uur Inschrijvingen café De Beurs. Markt; kleed kamers: café Volks macht, Markt. P.D.M. Onder de banier van de V. W.B. rit Lokeren-Beveren, en klub worden gehuldigd op zondag 22 maart de bij Gerard Buyl. slotetappe Verrebroek- Op zaterdag 21 maart Beveren. is er om 14 uur in de Het sukses van deze Kasteeldreef te Beveren rittenkoers lag eigenlijk een afwachtingswed- voor de hand: de organi- strijd voor nieuwe- satoren (KHW Beveren, lingen. sportkomitee Lokeren- Heiende, Sportkomitee Be uitslagen: Schoolstraat/Daalstraat Proloog: Temse en Vliegend Wiel 1. Wase Wielerklub, de Verrebroek) waren er 2,2 km. in 3.14.11; immers in geslaagd een 2. Willen is Kunnen, prijzenpot van pakweg Brecht, 3.14.16; 3. Dij- 120.000 fr. bijeen te ga- lespurters 3.14.58: ren. Bovendien liggen onderweg per rit nog voor minstens 2.000 fr. aan premiën rondge strooid. Het programma voor volgend weekeinde ziet er als volgt uit: zaterdag 21 maart om 15 uur start van Lokeren-Beve- Etienne Van der Helst ren op de wijk Hillare. heeft er zijn eerste sei zoenzege opzitten. Hij won in «zijn» Wanzele. Benny Vermeulen was er vierde, Luc De Grau we zesde, Patrick Lerno Temse 1. Martin De Schriji (Torhout) de 98 km, 2u25. 2. Bruno Vera tert, 3. Danny Rooy, 4. Filip Deleye, Stefaan Van Leeuwe, Mare Raeymackers Frank Siegers, 8. Ge Van der Aa, 9. KoenI: Roey, 10. X.. 11. F Cottenies, 12. Eric Moerzeke, 13. Marc Gestel, 14. Fran<?ois nyts, 15. Arnold riaenssens. Met het oog op de klassiekers Voor de tweede uitgave van de .V.W.B.-koersen te Grembergen, ingericht door de vzw De Kleinzand- vrienden, was weer de gro te massa opgekomen. Voor de kategorie A (boven de 43 jaar) kwamen niet minder dan 65 renners hun rug nummer afhalen. Het werd een zeer geanimeerde koers met tal van ontsnappingen die echter tot in de voorlaat ste ronde geneutralizeerd werden door het gros van het peloton. Tijdens de laat ste ronde viel dan toch de beslissing. Negen renners konden zich loswerken en fietsten tijdens de laatste vier kilometer nog een voorsprong van 30 sekon- den bij mekaar. Karei Clerckx won de spurt vóór Raoul ltsi en René Van Meenen. In diezelfde koers was er ook nog een klasse ment voor de C-reeks (bo ven de 53 jaar). Hier gingen de hoogste lauweren naar Louis Nackaerts uit Boort- meerbeek; tweede werd Van Migro en derde Karei Smet. De afstand van 65 km. werd afgelegd in lu40 Voor de kategorie A (van 32 tot 42 jaar) verschenen 70 deelne mers aan de start. Tijdens deze koers viel de beslissing vroeger. Gedurende de der de laatste ronde speelden vijf man schampavie. Al hoewel in het achtervol gend peloton alle krachten werden samengebundeld om de achterstand te over bruggen bleef dit aanval lend kwintet buiten schot. Herman Van de Perre (Ko- ningslooi), flitste als num mer één over de eindmeet en klopte in orde Roger Beelaert en Frans Brou wers. De 90 km. werden afgelegd in 2ul2. Niet slecht voor mannen die al een tijdje de profrangen hebben verlaten en koersen voor een prijs van 300 fr. Net niet genoeg om de ben zine voor de auto te betalen Organisator Gaston Van den Hoecke verklaarde ons dat zo'n zuivere amateurs- koers onder de banier van de V.W.B. toch nog ruim 30.000 fr kost. Dat wordt bijeengescharreld met steunkaartjes van 20 fr. en de opbrengst van een tap kast. Het stoot de organisa toren toch tegen de borst dat ze 2.400 fr. dienen te betalen aan het stuur voor het huren een omheining! Laat ons In ons vorige overzichtje toe ter verduidelijking even was er sprake van een zeer te melden dat de v.z.w. De matig presteren van de Wa- Klein Zand-vrienden «geen se wielrenners verleden enkele subsidie of toela- week, maar als we nu eens ting» vanwege het stadsbe- de prestatietabellen van af stuur geniet. Dan nog extra gelopen weekend bekijken, moeten betalen voor de is het werkelijk zoeken huur van een omheining naar een naald in een hooi- vinden onze Grembergse berg. wielervrienden nogal kras. Bij de profs geen enkele plaats van Patrick die dit zevende en Dirk Heir- seizoen ongetwijfeld «brok- weg- tiende Junior Ronny Westelinck is ken» maakt, Q andere «thuis- reeds aan nummer drie toe: Stefan Van Leeuwe was in anaexe «lxiuxh in Oppuurs won de Zele- Temse vijfde, Franky Mat- Pr s>' Kwan*en nog met naar nog maar een keertje, thijsens zesde te Zele, Ferde aan ^un trekken, ïntus- In eigen gemeente spurtte Dierickx zesde in Malderen. sen «rodeerden» enkele ckaert hij sneller dan de anderen Filip Saman achtste in Op- voor de... vijfde plaats. pxuxrs en negende te Zele, Patrick De Waegemaecker, Gtfrrit Van der Aa achtste te moest van anderen in Italië of sprekend vooral R( Frankrijk. Opvallend De Vlaeminck en A waren de «bevliegingen» Van de Poel steuidec een vechterke. was te Zele Temse en negende in Loke- van jonge kereltjes als Voor Luoien Van 1 «v wel mee met de goede trein, ren, Johan Koppen negen- - - doch de Antwerpenaar Ru- de in Oppuurs en Benny dy Joosen spurtte sneller. Mechant tiende in Mal- Toch prima, die tweede deren. Uit het Wase wielervaatle Jan Bogaert, Luc Colijn nep het fout: de Tipper en Etienne De Wilde, winnaar 1976 moest «Ancien» Ronald De Wit- te lage bloeddruk Ti te rijdt eveneens uitste- no Adriatico verlatei kend en William Ta- "n Rony Westelinck heeft echt in buiten schot te ven. Tot Gabriels voor de Joosen, Peter Dupontpn. 1 'ging hem Patrick De Waegemax A.B.L. Wase ereplaats, maar dat kan ook moeilijk in de voor bereidingswedstrijden op Milaan-San Remo (en jawel de Omloop van het Waas land) waar een ware Die rickx. Onghena en Frans Van Vlierberghe in ploe gendienst rijden. enige de eer van zijn eigen geboortestreek hoog hou den met een 9de en een 8ste Bij de liefhebbers vangen plaats. Een bewijs overi- we eveneens bot ofte in ver- gens dat de Haasdonkenaar - - staanbare taal. geen enkele opnieuw gelooft in eigen zich te Zele in de spurt de maar. niemand Wase amateur slaagde erin kunnen en in zijn nieuwe sterkste getoond van ,r> or> ar n om binnen de eerste 20 te klub (Vooruit W.S.C. Sint- renners. Spijtig genoeg finishen. Gillis) waar waarde wordt was dat niet Wat de juniores betreft toch geschat en voldoende wordt zege; het een lichtpuntje met de kol- gesteund. Johan Koppen «slechts» om de vijfde lektief uitstekende tijdrit- ging twee prijzen opstrij- plaats prestatie van het zestal van ken. een 9de in Oppuurs en Rony heeft de ganse wed de Wase Wielerclub Kruibe- daags nadien een 5de in strijd beheerst maar slaag- ke in het allereerste deeltje Pulle. De pas overgekomen de er niet in op de goede van de overigens sterk be- Beverenaar Franky Mat- trein te springen die in de zette Ronde van het Waas- thijssens pikte meteen een voorlaatste ronde vertrok, land. In de twee daaropvol- verdienstelijke vijfde plaats De wedstrijd te Heikant gende individuele kracht- mee in Zele, terwijl bij de werd doorgaans een fors metingen was er geen enke- nieuwelingen niemand be- le Kruibekenaar aan de kwaam was een ereplaats te vuurlijn te bespeuren en veroveren. Op zaterdag 21 maart moest Gerrit van der Aa als MARC gedoe met vele pogirie sf bouwden en ondanks tegenaktie van Westel en zijn gevolg aan tiei konden voorsprong gei 'roi hadden om voor de bloe te spurten. Rudy Joosei Edegem klopte De Wa maecker, een andere J 'kg te ijk o Voor de 8ste Grote Prijs WAOD (cat. C) over 42 lu «Damstraat Sportief» wor- nf 7 ronden Bij de WAOD Na zijn voorsprongzege te volgden met belangstelling Maerteleire, 11. Eric Van «Damstraat Sportief» wor- of 7 ronden. St.-Niklaas won Segers dit- deze eerste Belseelse Rijckegem, 12. Roger Hoof den de WAOD-liefhebbers 15.30 uur: liefheb! maal de massaspurt. Goed WAOD-Prijs. (St. Niklaas), 13. Johan en cyclotoeristen opge- WAOD (cat. A B) ovel Claus, 14 Eddy Caeckaert, trommeld door de plaatse- km of 4 ronden. Uitslag 15. Emiel Leeman, 16 Luc ujke klub, Omloop: Hertjen 1. Roger Seghers 82 km in Decoen, 17. Johan Naast de liefhebbers komen straat. Passtraat, R* 1.55 uur, 2. Etienne Sonck, Goossens, 18. Freddy Oei- dit jaar ook de cyclotoeris- straat, Breedstraat, I-li teel Paul Goethals, 4. Marcel brandt (Belsele), 19. Frans ten aan bod nakkerstraat, Lamstr piof Serlippens (Lede), 5, Karei Dubbeldam (NI). 20 Eric Favorieten: bij de cyclotoe- Gladiolenstraat, Tulj 3Uli Andries, 6. Eddy Van Dae- Demoor, 24. Hoefnagels risten durven we het niet straat, Brugsken le, 7. Guy Vanderbauwhe- (St. Niklaas), 28. Michel De- aan maar bij de liefhebbers Hertjen. de, 8 Raf Nobels (Dender- coninck (Zele), 29. Patrick houden wij het bij Etienne inschrijving: Café «Dè F ®s monde), 9. Maurice Van Pe- Van Duyse (Beveren), 30. Sonck die een abonnement pe Duif» gelanceerd door zijn rivaal Etienne Sonck versloeg hij een 60-koppig peloten. Met 101 deelnemers werd van in de aanloop een hoog tempo aangehouden wat al le uitbraakpogingen in de kiem smoorde. Talrijke renners verloren voeling. Prins Emiel I van Belsele en zijn gevolg en vele kijkers teghem, 10. Etienne De Julien Demol (Belsele). 71827 245 Coiffure Prins Emiel 7 schonk een prinsenpenning aan WAOD-renner De Wolf uit Belsele. (dw) Eric De Wilde Krachtpatser Eric De Wilde was ook nu weer op de af spraak; te Roosdaal, waar 118 amateurs uit de blok ken schoten, gooide de Wic- helenaar er opnieuw de beuk in. Hij kwam als vijfde over de streep. Mare Van Gijsegem heeft op de overwinning Vertrek: hier. Hij zegevierde name- dome» lijk in de laatste drie uit- Aankomst en prijsuil gaven. king café «Hertenhof» hij de uitblinker in de klas sieker Gent-leper. Tiende was hijeen eerder karige beloning De Ledenaar Hans D'Haese arriveerde als 18de. Niet slecht als men weet dat 198 renners aan de start kwamen. Willy De Backer gaven. Technische gegevens 14 uutl cyclotoeristen Wordt 1981 HET seizoen van Willy De Backer: de Marc Van Gijsegem zoekt amateur uit Berlare doet het niet in «koerskes rond het uitstekend: uit Outer de frietkramen»: samen bracht hij de vierde prijs met Paul Haeghedoorn was mee. Nieuwe vleugel Dat er wat moest gedaan worden aan de installaties van Eendracht Aalst is geen nieuws. Intussen is nu toch een overeenkomst gesloten met de stad Aalst dat materiaal en personeel in het Pierre Cornelisstadion zal neerdroppen om een nieuwe vleugei te bouwen. De werken starten binnen zeer afzienbare tijd. In aluminium en glas Alle maten en uivoeringen Verschillende kleuren Brandstraat 37 - 9360 BUGGENHOUT Tel. 052/33.23.03 RAMEN,DEUREN, POORTEN en ROLLUIKEN IN ALUMINIUM en PLASTIEK Gratis ingangskaarten te bekomen Vraag vrijblijvend gratis prijsopgave 26 - 20.3.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 26