HBC Dendermonde wipt nu Ganshoren 9 Zenith blijft leider r Handbal Sabrina en Moonlight (Coens, Oosterzele) in kampioenenstijl Knap Ajax Lebbeke Freddy Cornelis gekwetst Handbalkalender Een échte cupmatch R.B. Dendermonde bekert verder Jochewoa Aalst strandt te Anderlecht Stefaan Van de Waile en Wilfried Rooms de sterksten Rudy Van Den Broeck: vertrouwen in de toekomst Semi-contact karatetornooi te Beveren 28 - 20.3.1981 - De Voorpost BEKER VAN BELG1E 18 HBC Dendermonde (+3)-Ganshoren 26-22 Dendermonde heeft zelfs zijn drie punten voor gift niet nodig gehad om 2de nationaler Ganshoren uit te schakelen in de 1/16de finale van de Belgi sche Beker. De Dendermondenaars blijven hier door als enige derde klasser in koers op .het ogen blik dat de acht overblijvende ploegen van de franstalige liga in de kompetitie verschijnen. Na Kapek, een andere 2de nationaler, werd nu Gans horen gewipt en dit zijn nu juist de twee klubs die Dendermonde gedurende de laatste jaren de titel in lste Landelijke ontnamen. Dendermonde lijkt dus wel op weg zijn huid duur te zullen verkopen in deze Beker-kompetitie. Vooral tijdens de eerste helft speelde Dendermonde voortreffelijk in deze aan een hoog tempo betwiste ■wedstrijd. De bezoekers werden gedurende deze eer ste 30 minuten overspeeld door een bijzonder knap spelende thuisploeg. Nadat Van Cauwenberghe tijdens de 2de minuut de 3-0 voor gift opdreef, zorgden De Batselier en Gyssels voor een 7-2 stand na 11 minu ten en er was een kwartier gespeeld als De Nil de Den- dermondse voorsprong op 9-2 bracht. Dendermonde bleef het wedstrijdverloop beheersen, de verdediging sloot voortreffelijk en in aanval, voortreffelijk geleid door Batselier, werd bijzon der knap gespeeld. Via 11-5 na 20 minuten zorgde een juist werpende De Bock met vier opeenvolgende treffers voor een duidelijke 15-7 ruststand. Gedurende de tweede helft bleef Dender monde nog een tiental mi nuten de betere ploeg (19- 10), maar daarna begon het raderwerk toch wat stroe ver te lopen. Er werd nu wel al eens balverlies geleden en ook de verdediging bleek niet meer zo zeker. Keeper Quisquater volgde het voorbeeld van zijn teamge noten, zeer goede intercep ties wisselde hij af met en kele flagrante flaters en nu kwamen de bezoekers toch meer in de wedstrijd. Nadat het derde kwartier afgeslo ten werd met 21-14 cijfers naderde Ganshoren nog tot 24-19 5' voor het einde maar Dendermonde écht bedreigen zat er helemaal niet meer in en via 26-19 werden de 26-22 cijfers bereikt. HBC Dêndermonde: Quis quater, Timmerman, Van Cauwenberghe 3. B. Wuest, Segers 1. Gijssels 2, Van de Velde 4, De Bock 5, De Nil 1, Verleyen, Batselier 7. Sasja AjaxLebb. 5) Ajax Lebbeke werd zoals voorzien uitgeschakeld door het Sasja maar alle aanwezigen bleken het er over eens dat deze jonge Lebbeekse ploeg het er bij zonder goed van afbracht. Ondanks bij de ploeg van coach Multael een zieke M. Hendrickx ontbrak, slaag de zij erin gedurende 2/3 .van de wedstrijd in het spoor te blijven van de Bel gische Bekerhouders. De vijf doelpunten voorgift we gens reeksverschil werden er al vlug 6 na een doelpunt van M. Huyck maar Sasja replikeerde onmiddellijk langs de sterke A. Jacobs (11) tot 3-6. Ajax bleef ech ter gedurende praktisch de ganse eerste helft deze 3 doelpunten voorgift hard nekkig verdedigen. M. Huyck scoorde regel matig vanaf de 9 m.-lijn en via 6-9 na 10 minuten werd het eerste kwartier afgeslo ten met een 7-10 score. De druk van de fysisch sterke re thuisploeg werd nu toch wel heviger (9-11). Maar het duurde toch nog tot 2 minuten voor rust voora leer Sasja kon gelijkstellen (12-12). Dit via een 7 meter worp. Met een 13-12 rust stand mochten de Lebbeke- naars zich terecht fier to nen. Na amper 5 minuten in de tweede helft leek Ajax de afstraffing niet te zullen ontlopen (15-12), maar op nieuw bewezen de Lebbeke- naars dat zij niet toevallig de leiders zijn van eerste landelijke. Zeer beheerst spelend en nu met Dirk Huyck als afwerker nader den zij tot 16-15 na 40 mi nuten en 2 minuten later slaagden zij er zelfs in ge lijk te stellen. Jammer voor Ajax werd toen een open doelkans gemist en via 2 nogal ücht toegekende 7 m.-worpen kon Sasja nu de definitieve kloof slagen. De fysisch sterke en uiteraard in kracht bevoordeelde thuisploeg toonde zich nu echt een der topploegen uit de Belgische kompetitie zo dat Ajax nog vrede moest nemen met een toch wel zeer verdienstelijke 27-18 nederlaag. Dat enkele onbe vooroordeelde toeschou wers Ajax Lebbeke een aan winst noemden voor de Bel gische handbalspoirt moet voor Van Geel en Co een aansporing betekenen om op de ingeslagen weg ver der te werken. Scoorden: D. Vermeiren 1, M. Huyck 5, Dirk Huyck Zandvliet (+5) Avanti Lebbeke 18 21 JEÜGDHANDBAL Oefenstrijd miniemen Zandvliet 8 Avanti 7 Spannende oefenpartij tussen de Oostvlaamse lei ders en een der topploegen uit de Antwerpse kompeti tie. De wedstrijd werd een keihard duel (de' scheids rechters lieten toch wel te hard spel toe) zodat de score laag bleef. De thuisploeg liep in de eerste minuut uit. maar Patrick De Visscher, een reuzewedstrijd, bracht Avanti 1-2 voor. Van dan af bleven de verdedigingen baas over de aanvallers zo dat de rust bereikt werd -met 4-4 cijfers. Na de pauze konden beide ploegen om beurten voorkomen. Johan De Donder bracht nu wat meer lijn .in het spel en nieuweling Stefaan Moeyersoon organiseerde voortreffelijk zijn verdedi ging maar toch was het Zandvliet dat 4 minuten voor tijd de winning goal scoorde. Avanti: Van Hove-Van Biesen, De Proft 1, Vlassen- root, Michiels, Van Biesen 1. Walraevens 1, Keppens K., Keppens J., De Donder 1, Moeyersoon, De Visscher 3. Weekeinde 21-22 maart Zat. 14 uur: min. Avanti 2- Avanti 1 Zon. 14 uur: schol. Avanti 1-Merksem. E.V.A. Heren lste Nationale Zat. 21.3 te 20u45 Beyne-Avanti Lebbeke 2de Nationale Zat. 21/3 te 20 u45 E.V. Aalst-Mechelen 65 lste Landelijke Zat. 21/3 te 19u45: Uilenspiegel-Sparta Aalst Zat. 21/3 te 18u45: Sasja 2-Ajax Lebbeke Zond. 22/3 te 17u30 Rosis Aalst-Heusden Zond. 23/3 te 16ul5: Stenor-Dendermonde 2de Landelijke Zond. 22/3 te 19 uur Jochewoa Aalst-Grembergse SK Zond. 22/3 te 17u30: Meneri-Lokeren 3de Landelijke Zat. 21/3 te 14 uur: Buggenhout 2-Anderlecht 2 Zond 22/3 te 19ul5: Groot-Bijgaarden-SK Grember- gen 2 Zond. 22/3 te 15 uur: Denderbelle-H.C. Leuven 2 DAMES lste Nationale Zat. 21/3 te 16ul5 Visé-Avanti Femina lste Landelijke Zond. 22/3 te 19 uur Houthalen-RB Dendermonde Zaterdag 21/3 te 18ul5 E.V. Aalst-Neerpelt Zond. 22/3 te 13 uur Torhout-Aalst Sportief 2de Landelijke Zond. 22/3 te 18u30 Stelmar 2-Olympia Aalst Zond. 22/3 te 13 uur Vopsa 2-RB Dendermonde 2 E.V.A. Avanti Lebbeke lijkt dit seizoen niet in de gunst te staan van dame Fortuna. Nadat praktisch alle basis spelers om beurten ge kwetst geraakten, was het in Zandvliet F. Cornelis die zwaar ten val kwam. Fred dy werd onmiddellijk naar het dichtstbijzijnde hospi taal gevoerd waar men ge lukkig niet de gevreesde polsbreuk konstateerde, maar wel een zware verstui king die hem wel enige we ken van het terrein zal houden. Gelukkig voor Avanti ook iets positiefs over de basiskern in de verdere ont bolstering van junior Dirk Verguit die ook in Zand vliet een opgemerkte partij speelde. De jonge Dirk scoorde niet alleen vijf doel punten uit evenveel kan sen, maar speelde zich vooral in de kijker dank zij zijn formidabele inzet zowel in verdediging als in aan val. Avanti, dat zonder Mare De Bruyn aantrad, ondervond heel wat tegen stand van een sterk aan klampend Zandvliet. Tij dens de eerste helft zag het er nochtans naar uit dat de Lebbekenaars de ploeg uit lste Landelijke zou onder de voet lopen. Na 7 minuten kon de thuisploeg wel de 5- 0 startpositie opdrijven en na 10 minuten leidde Zand vliet met 7-2 maar toen na een kwartier spelen Ver guitpas op het terrein, tweemaal scoorde, duurde het Efmper 8 minuten voora leer Avanti gelijkstelde (8- 8) Cornelis en Verguit dre ven toen op tot 8-11 en met een 10-13 ruststand zag het er naar uit dat Zandvliet nog een moeilijke tweede helft tegemoet ging. Maar niets daarvan. Zandvliet ging tijdens de laatste 30 minuten profiteren van het gebrek aan koncentratie bij de Lebbekenaars en na 40 minuten toonde het score bord zowaar 14-15 cijfers! Toen bij een 15-17 score na 42' F, Cornelis zich dan vrij ernstig bezeerde moet er dan toch enige twijfel in de Avanti-rangen geslopen zijn. De Batselier en Ver guit dreven echter op tot 15-19 en ondanks Zandvliet sterk bleef verdedigen en dus opvallend moedig aan klampte kon Avanti (via 16- 20 en 17-21) nog een vrij magere 18-21 zege boeken Avanti: Mertens en Nin- covic. Moonen 1, Verguit 5. Van Gucht. De Smedt. De Vlieger 4, Verhofstadt 2. De Batselier 5, Cornelis 3. A. Maes 1H. Maes. E.V.A. DAMESHANDBAL Beker van België 1/8 finales Avanti Fem. In. Hasselt partij handbal maar de ech te «cupsfeer» ontbrak niet. Hasselt plaatste onmiddel lijk een bewaker op de Leb beekse spel verdeelster, C. Moonen en tijdens de eerste helft bleven de verdedigin gen baas over de aanval zo dat er gerust werd met een 3-3 stand. Na de rust werd er door beide ploegen enorm ge knokt om een definitieve af scheiding te kunnen bewer ken. Bij Avanti speelden K. Van Damme en H. Bleyaert een opgemerkte wedstrijd maar ook R. De Meersman liet zich opmerken in de positieve zin. Hasselt leidde enkele minuten voor het einde met 8-6 maar De Meersman zorgde met drie opeenvolgende treffers dat de wedstrijd afsloot met een 9-9 score. In de verlengin gen kon Lebbeke dan langs Bleyaert en Van Damme tot 11-9 uitlopen en meteen stond de verdere kwalifika- tie vast. Scoorden: K. Van Damme 4, Bleyaert 4. De Meersman 3. E.V.A. Meiveren 9 RB Dendermonde 14 RB Dendermonde, het voorbije seizoen doorge drongen tot de 1/2 finales in de Belgische Beker, lijkt goed op weg om deze pres tatie minstens te herhalen. Door Meiveren uit te scha kelen zijn zij nu inderdaad doorgedrongen tot de kwart-finale en mits een tikkeltje geluk bij de vol gende «trekking» een Waalse ploeg misschien zit er beslist nog meer in voor de ploeg van Y. Doorns. Gemakkelijk ging het niet in het verre Limburg. M. Coen opende weliswaar de score tijdens de eerste minuut maar na 11' ston den de ploegen nog steeds gelijk (3-3) ondanks Ros Beiaard nooit op achter stand was geplaatst. Den dermonde kende toen een dolle 10' en langs Wijnant- Hermans en Doorns werd het 3-7. Meteen was de rust stand bereikt. Onmiddellijk na de rust dreef Dender monde de voorsprong op tot 3-9 langs Wijnant en Her mans maar plots stokte het bij de Oostvlamingen. Via 5-10 6 minuten in de twee de helft naderde Meiveren tot 9-10 10' voor het einde. Ros Beiaard kon toen ech ter een vuist maken en Wij- nants-Hermans en Coen zorgden nog voor een rui me 9-14 zege. RB Dendermonde: De Donder, Hermans 4, Coen 2, Broothaerts, Van Der Jeught, Laureys 1, Wijnant 5, Doorns 2. 2" LANDELIJKE Veel volk en opnieuw veel pony's en paarden kwamen aan de start. Te Liedekerke werd bewezen dat de be langstelling van de pony- sport niet afneemt. Vandaag belichten wij één van de topfiguren te Liede kerke Roger Coens uit Oos terzele. Sabrina won van 11 deelne mers de vluchtreeks tot 1,30 m. Jempy (De Backer), Kathy (Steenhoudt), Vicky (Michiels) en Isolinde (De Brouwer) waren tegen de speed van Sabrina niet op gewassen. Moonlight won nipt maar verdiend van Don Juan (De Brouwer, Oordegem) die nochtans ook heel wat adel brieven kan voorleggen. Ja- boune maakte met een tweede plaats in de vlucht reeks tot 1,20 m het sukses rond. We zetten hiermee Oosterzelenaar R. Coens en zijn grote schare trouwe supporters eens terecht in de bloemetjes. Sabrina, Moonlight en Ja- boune stralen kracht en ele gantie uit. Biezonder ver zorgde paarden. Andere uitblinkers waren René Veimassen (Kerksken) en Van der Meeren (Ophas- selt). Tuborg is een jaarling met talent terwijl Fideel ander maal bewees dat hij moei lijk te kloppen zal zijn dit jaar. Fury liet zich andermaal opmerken. Die heeft de gro te klasse. De Brabantse kleuren werden enkel hoog gehouden door Petit-Bill (De Petter) die voor eigen publiek sant in eigen land werd. Een biezonder ge slaagde seizoenaanhef heb ben Winnetou (De Rijcke), Roquepine (Fonck), Sloeber (Melckenbeeck), Milo (De Maeseneire), en Ricky (Wouters). (vdv) Uitslagen Eenjarigen: 1Tuborg (Ver- massen, Kerksken), 2. Fu ry H (Cuypers), 3. Bad-Boy (Beerens), 4. Mini-Boy (Fonck), 5. Ruby (De Wulf). Vlucht 1,10 m: 1. Petit-Bill (De Petter, Liedekerke), 2. Microb (Neckebroeck), 3. Jempy (De Decker), 4. Rin- go (De Rijcke), 5. Burgo (De Bock). Vlucht 1,20 m: 1. Fury (Van der Meeren, Ophas- selt), 2. Jaboune (Coens), 3. Sandra (Boel), 4. Jimmy (De Decker), 5. Silver (D'Hou- were). Draf 1,20 m: 1. Fideel (Ver- massen, Kerksken), 2. Miss-Boy (De Wulf), 3. Krak (Bisschop), 4. Flikker (Débo). Vlucht 1,30 m: 1. Sabrina (Coens, Oosterzele), 2. Jem py (De Backer), 3. Kathy (Steenhoudt), 4 Vicky (Michiels), 5. Isolinde (De Brouwer). Draf 1,30 m: 1. Roquepine (Fonck, Massemen), 2. Cas- dor (De Vriendt), 3. Quinta (De Rijcke), 4. Lady-Boy (Van Biesen), 5. Glory- Duck (De Wulf). Vlucht 1,40 m: 1. Moon light (Coens, Oosterzele), 2. Don Juan (De Brouwer), 3. Rabby (Van der Meeren), 4. Ronny (Florijn), 5. Lionel (Waege). Draf 1,40 m: 1. Madonna (De Rijcke, Bredene), 2. Bentho (Verhofstadt), 3. Profiel (De Man), 4. Irizona (De Wannemaecker), 5. Yves (De Rijcke). Tweejarigen: 1. Petit-Daup- hin (De Wulf, Nieuwerker- ken), 2. Lady (De Windt), 3. Joli-Boy (Gordts), 4. Acro baat (Melckenbeeck), 5. Lift-Boy (Van Brabant), Renpaarden (snelheid): 1. Kazan (Van der Straeten, Hamme), 2. Mazurka (Co- rijn), 3. Sion-B (Van Riet), 4. Gayan (Cornu), 5. Corry (Van der Straeten). Driejarigen: 1. Sloeber (Melckenbeeck, Smetlede), 2. Lady-Boy (Van Biesen), 3. Lady (De Windt), 4. Les ley (Mievis), 5. Quick-Star (Van Meerhaeghe). Vlucht Sulky: 1. Ricky (Wouters, Erembodegem), 2. Jolie (De Backer), 3. A- cky (Débo), 4. Sissi (Necke broeck), 5. Joris (Van der Borre). Draf 1,15 m: heid Waas- en Scheldeland kampioenschappen te Waasmunster Om met de pony's te begin nen zien wij Fabienne zich klaarmaken voor de finale, maar Micheline De Bock met Tarzan geeft toch de regelmatigste indruk en om de meest regelmatige zal het zondag aanstaande wel te doen zijn. Het was nogmaals Marian ne De Groote met Cindy die in reeks I proef 3 de rappe Christel Verbruggen met Robbinhood en de zeer snel le Mark Dieleman en Ivan Liessens op hun nummer wist te zetten. In dezelfde reeks maar in proef 8 gaven de broers Die leman Pierre Van Assche met Gaston een regelmatig jong paard, het nakijken. Christel Verbruggen scheen wel een goede dag te hebben, die niet minder dan Carine Duerinck met Co- chardi wist te verslaan, die op haar beurt Rita Meers man met een tiende seconde te vlug af was en haar twee de plaats veilig stelde, dit was dan voor reeks II proef 4. Dezelfde reeks maar proef 9 op chrono bracht wel enige sdisatie aangezien er slechts 3 foutlozen in deze reeks waren. Te beginnen met Marianne De Groote met klaroen met tijd van 40,9 een korte tijd overi gens. Deze werd na enige tijd afgereden door Luc Moortgat, met Intermezzo, tijd 39,3 een tijd waarvan werd aangenomen dat die* moeilijk te verbeteren was, ware het niet dat Stefaan Van De Walle met Cousika, als laatste ruiter in deze reeks de tijd op 34,2 stelde. Vijf volle seconden beter dus. Tegen zulke super- paarden is geen kruid ge wassen. In de twee zwaarste reeksen bewees Wilfried Rooms met Tulipe zijn man te staan naast een Michel De Beule, iets rapper maar die een balk meepikte evenals Cari ne Duerinck. In de zware laatste proef waaraan jammer genoeg Wilfried Rooms niet meer meedeed, plaatste Stefaan Van De Walle zich ander maal als eerste met Onasis voor een nog jongere ruiter Mare Dieleman met Sultan, verschil 2 tiende van secon de en dat in de hoogste reeks. idaj thi 'lamu (De Rijcke, Bredene), Nixon (De Rijcke), 3. (Bisschop), 4. Nickey (k schop). Vlucht 1,15 m: 1. Milo( "j Maeseneire, Oombergs 2. Jakinta (De Rijcke), Tornado (De Backer) Chico (Malin), 5. Ran (Neckebroeck). Draf 1,25 m. 1. Fideel massen, Kerksken), 1 Miss-Boy (De Wulf), 3 oraf ry-Duck (De Wulf), 4 S ïylae dra (De Wulf), 5. Les g< (Mievis). j mi Vlucht 1,25 m: 1. Fi afst (Van der Meeren, 0p( aval selt), 2. Jakarta (He ito drickx), 3. Jaboune (Cos iraa 4. Lisette (Seghers), 5, ancl nokkio (De Petter). rde Draf 1,35 m: 1. Ilsaoro: ters, Appelterre), 2. Iriz 1 te (De Wannemacker). 3. ime dor (De .Vriendt), 4. Zbevt (De Poorter), 5 Roquepida (Fonck). ide Vlucht 1,35 m: 1. Winneede (De Rijcke, Zelzate), 'je» Bianca (Minner), 3. h tvla (Ringoet), 4. Tilly (P g& man), 5, Fanny (Jacobs) Me Renpaarden (fond): 1stri. (De Ridder, Aalst), 2. Cc 1 d< (Van der Straeten), 3. Ja (D'Hauwe), 4. Ecarmin Petter), 5. Sion (Van Rü Zondagen 22 en 29 ma 'P Liedekerke. Zondag 5 april: Wettere itui (VI lste iam Li M; [eni ini Kunnen er voor de po: .yi£ en paarden reeks 1 de t en2 rieten voor het kampi; n h schap al aangec worden? In reeks II en II is dat niet zo duidelijk, aanga j- de hindernissen nog hoogd worden. Zondag aanstaande de ^ioi te dag van het winterk uit, pioenschap zal vele ha sneller doen kloppen misschien ook parten len, een paard is daar mers zeer gevoelig vooi We wensen echter allen succes in-dit grote ge ren, dat plaats heeft» manége Hippos te Pi aanvang om 10 u. ledefrC mag meerijden al of ni aanmerking komend het kampioenschap. Dlge nde iesl Korfbal Korfbal trainer Rudy Van Den Broeck blijft rotsvast geloven in de jeugd die het binnen een paar jaar moe ten waar maken Vooral te Rugby: Appels loopt heel wat talent en jongeren als Wim De Wilde en Ann Goossens kunnen het ver schoppen. Verder zijn er nog een Wim Van Cauwenberghe en Anderlecht Joch. Aalst 10 In. Hasselt, samen met Uilenspiegel in een verbe ten strijd gewikkeld met de titel van Belgisch kampioen als inzet, is te Lebbeke op een enorm gemotiveerd spelend Avanti Femina ge botst. De Lebbeekse meis jes. verleden seizoen beker winnaar. streden tot het uiterste en in de verlengin gen slaagden zij er zo waar in de prestigieuze bezoek sters uit te schakelen. Het werd geen hoogstaande Jochewoa Aalst heeft het, enigszins tegen de ver wachtingen in. niet kun nen waarmaken te Ander lecht. De thuisploeg, vol gens onze Aalsterse ge sprekspartner. enigszins bevoordeeld door enkele du bieuze scheidsrechterlijke beslissingen, kon tijdens de laatste 5 minuten de opge lopen achterstand inhalen en zelfs naar een onver wachte zege stevenen. An derlecht leidde met 4-3 na 10 minuten maar daarna kwam Aalst aan de leiding. Via 4-4 na een kwartier werd het 6-8 5 minuten voor de rust en de eerste helft werd afgesloten met een 8-10 score. Na de rust bleef Aalst de wedstrijd in handen houden. Via 9-11 werd het derde kwartier af gesloten met een 12-13 sco re maar toen miste Joche woa- enkele open kansen wat resulteerde in een 15- 14 stand een zevental minu ten voor het einde. Aalst stelde nog wel gelijk langs een juist werpende Verhae- gen maar via een 7 m. worp kon Anderlecht nog naar een 18-16 zege stevenen. Scoorden: De Vuyst 2, Ec- keman 2, Huybrechts 1, Moens 3. Verhaeven 8. E.V.A. Op bezoek bij Asub II is Zenith niet verder dan een 10-10 gelijkspel gekomen. Hiermede blijven de Zenit- hers wel aan de leiding, maar over het geheel moet het toch als een verliespunt worden beschouwd. In de eerste speelhelft kwam Ze nith amper tot enig samen spel en ging daarnaast nog zo slecht uit verdedigen dat het voor de Brusselaars slechts een koud kunstje was tot 10-0 uit te lopen. Wanneer Jan Verhofstadt dan een kans kreeg voorge schoteld om tot 10-3 te mil deren schoot hij ook de vrij schop naast. Tijdens de rust werden de zaken netjes op een rijtje gezet en zulks was wel nodig. Jan Verhof stadt verhuisde naar de full-backplaats en de iets- wat onzeker akterende Pat Scrivens werd in het pack ingeschakeld. Onmiddel lijk na rust dringt Zenith de thuisploeg op zijn speel helft terug. Uit een scrum voor Asub op circa 4 meter van de eigen doellijn weet Zenith het leder te bemach tigen en langs Piet Maetens te scoren. Leo Sens neemt hierop zijn verantwoorde lijkheid en zet om. In één ruk wordt het hierdoor 10- 7. Zenith vindt meteen zijn zelfvertrouwen terug en Asub geraakt nog amper tot op Dendermondse speel helft. Zenith blijft drukken en na doorbraak van Peter Van de Putte wordt Pol Be ckers gelanceerd, maar wordt precies één meter voor de doellijn gestuit. Hierop lanceert Wilfried Vermeulen een nieuwe aan val, weet Jan Verhofstadt te bereiken die tussen zes Brusselaars in het leder weet te drukken. 10-10. Leo Sens plaatst het leder hier op pal op de staak. Zenith is in de slotfaze van de wedstrijd heer en meester. Het krijgt in de slotseconden nog een vrij schop toegewezen, maar ook uit de zeer scherpe hoek keilt de bal nipt naast zijn doel. Zenith had vooral om zijn sterke tweede speelhelft de zege verdiend. Jan Verhof stadt is nu ook een uiterst goede full-back gebleken en het feit dat bepaalde ploe gen een stap dichter zijn gekomen moet Zenith o.a. aanzetten in de volgende wedstrijden nog met meer overtuiging te gaan spelen. En dit alvast a.s. zondag voor eigen publiek tegen Zenith II dat ondanks de zware nederlaag bij Racing Jet best niet onderschat wordt. Resultaten en stand van zaken Racing Jet - Zinnik II 46-13 Terhulpen - Cramonciau 4- 8 Asub II - Zenith 10-10 Gent - Antwerpen II 0-4 Rangschikking 1. Zenith 3-2-0-1 8 2. Racing Jet 3-2-1-0 7 3. Cramonciau 3-2-1-0 7 4Antwerpen II 3-2-1-0 7 5. Gent 3-1-2-0 5 6. Terhulpen 3-1-2-0 5 7. Zinnik II 3-1-2-0 5 8. Asub II 3-0-2-1 4 C.V. Christel De Wilde. Ann Schuddinck heeft er de jongste tijd weer zin in ge kregen en bewees nog niets van haar kwaliteiten te heb ben ingeboet. Katleen Duym en Rudy Van Den Steen zijn namen die men moet onthouden voor de toekomst, namen die uit de basisploeg van morgen niet meer weg te denken zijn Voorzitter Van Den Steen is gelukkig met de gang van zaken. Vooral de prima geest tussen spelers en be stuur zijn opmerkelijk en moet vandaag of morgen zijn vruchten afwerpen Voor dit jaar heeft Van Den Broeck steeds een ereplaats in de tweede klasse voor Appels vooropgesteld, om dat de basisploeg nog te jong was maar heel lang zal niet meer moeten gewacht worden op een kampioens titel. Bij Lebbeke liggen de kaar ten anders daar moest Ru dy in de eerste plaats zor gen dat het behoud verze kerd was en dat heeft hij kini dan ook voor mekaa.' vedt bracht. Een zege tegei lma zate nam alle twijfels Daarvoor was zijn persloor lijke inzet nodig een strijd waarin hij zicllens speler liet opmerker wanneer het op inzet komt er steeds is on voorbeeld te dienen. Bi lerli lantis Lebbeke lopen enkele jongeren die moet in het oog houdéGeri familie Maerschalck hier sterk naar voorlan Lieven, Bart en Lievftsh ook door Rudy Van Broeck de korfbalwiji e kc worden bij gebracht ei te Lebbeke heeft hij hit de sukses. Verder is e nog Chantal Raes en 6 andere spelers van A zoals de seniores Mal Dierick en Monique cois die in de strijd oi rste behoud grote verdiei |,'ev hebben. Het damesteai te Lebbeke het ploeg onderdeel is verder nog op Lisette ,eed Praet en kapitein Mai jtór Van Praet. De nog jonge Beverse se mi-contact karateklub zorgt zaterdag 21 maart 1981 voor een grandioos tornooi met de beste beoefe naars van die sport. Samen met de Borger- houtse klub organiseert ze de eerste Beverse kam pioenschappen per ploeg. Dit tornooi biedt de deelne mers de gelegenheid te strijden voor een plaats in de top tien. Semi-contact is in onze streek nog niet zo ingebur gerd, maar eens men van die sport geproefd heeft, is wijken erg moeilijk. Het is een vorm van karate waar bij de beoefenaars wel kon- takt mogen hebben. Ge- Nik ikei i'lov rde Nik use uk- Bp vaar lijk? Helemaal ejdr want de «strijders» (if tro r beschermingsstukken. De Beverse klub tell jVe j veertigtal leden, nog m ,^e|. kwantiteit maar wel 3r(je kwaliteit. Gino Maes, f rjev Van Damme, Mark Den Nieuwenhuyzen Pierre Raets behoren nationale kernDeze l! is tevens de trainer vi klub. Mark Van Den wenhuizen werd twecé het nationaal kamp rjey schap en was vorig jaai de in de Europese I pioenschappenj De wedstrijdarena '6re sporthal te Beveren. kamp start om 18 uur. ikla ploe literi kn Ai oo: Nil uibc lsel Nik lsel. |Nik >gd Nik ni8e

De Voorpost | 1981 | | pagina 28