(3 MlNiliM Herlevingsd.arn.es houden limburg'se topploeg in bedwang Niklaas rder op epad Regelmatigheidskriterium De Voorpost Ereprijs FABER Patro Tivoli A rukt op naar tweede plaats Nog niets is beslecht Feestvlaggen te Melsele en Aalst <In of Uit» Temse vaandeldrager van het Wase topbiljart Wielerprogramma Haasdonkse Sportklub Excelsior De Voorpost - 20.3.1981 - 2' idagvoormiddag hebben de Herlevingdames hun laat- thuiswedstrijd van het seizoen afgewerkt. Een over ling is het wel niet geworden, maar door Lommei in ,mu wang te houden hebben Kris De Boes en haar teamge- jn ruimschoots aan de verwachtingen beantwoord, neer we de wedstrijd onder de loupe nemen moesten ride punten aan de Denderboord zijn gebleven. Bij een stand hadden de Dendermondse meisjes de wedstrijd in handen. Myriam Macharis speelde toen tegen lemaekers en Myriam Muylaert tegen Verdonck. Het cke eer), Ran rden twee uiterst spannende wedstrijden. Macharis oor met 20-22 en 22-24 en Muylaert met 21-23 en 22- Finaal diende Kris De Boes dan wel haar derde elwedstrijd te winnen om een punt thuis te houden, waarin ze uiteraard ook slaagde. 3 Jaraf had ze met Myriam gelijkspel op het bord te 4 I jrlaert ook reeds de dub- brengen. Thans werd het 4- gewonnen en hield 6 voor de Gentse meisjes. teert ook Rademaekers De Dendermondse B-ploeg L. Flafstand. Met een beetje was voorts aan de slag bij Opi wal konden het twee Drive. Ook hier liet Gerda (He iten zijn geworden, wat Van Geirt zich evenmin on- (Coe iraard een schitterende betuigd. In haar heeft Her- - "jmche zou zijn geweest leving alvast een flinke de 8-2 nederlaag in de aanwinst, terwijl ook Vivia- Isa Jaronde. Het 5-5 gelijk- ne Van Gucht stilaan het Iriz tegen een ploeg als kompetitieritme beet 3 ïmel moet gewoon als krijgt. I «vestiging worden ge- dat Herleving Dender de als nieuwkomer in Jeugdkompetitie 'innefede nationale geen zwak is. waarvoor de Kieldrerflt 3. vlaamse kampioenen a gaans worden versie- lonkt naar robs) Met nog enkel de uit- "l .sfctrijd naar Meeuwen tWeede DlaatS de boeg is een ere- r .que; 2.0 3 Ja te min ii Rif 3 mf P reeds verzekerd en lan had men bij de Tijdens het voorbije week- van het kampioen- end werd St. Niklaas A op echt niet durven den- afstand gehouden door Herleving stapte het kampioen Melsele waarbij ttereJjtuur tegemoet met vier Luc Van Bogaert niets toe- (Vfbters: Kris De Boes, gaf. Peter Van Overtveldt Muylaert, Gerda en Marc Van Raemdonck Langenhove en My- geraakten niet voorbij Ste- Macharis. Gerda Van fan Ernst, maar Peter De jenhove diende vrij Boes en Marc Van Daele ingevolge studies en kregen ditmaal geen kans. eraf een voetkwetsuur Beveren dat Temse op be- haken Dat de Dender- zoek moest krijgen werd dse A-ploeg het in de forfaitwinnaar waardoor ven omstandigheden thans niemand nog zonder o flink wist te doen zal punten is in de reeks Kiel- and hebben verwacht, drecht stond tegenover St. dameskompetitie in Niklaas B en mede door het po Vlaanderen is er even- feit dat de St. Niklase A enzeerste meegediend. ploeg bij Melsele verloor; 111 n het vooruitzicht van konden de Kieldrechten- mg« Igende kompetitie kan naars opnieuw naar de en gesteld dat Oost- tweede plaats klimmen, aajaderen voor het eerst Hiervoor dienden ze even jaren opnieuw met wel te winnen tegen St. damesploegen zal ver- Niklaas B Het werd 8-2 iwoordigd zijn in twee- met overwinningen van tionale, dankzij Herle- Guy Van Puymbrouck en Wim Dauwe. die niemand anga, nog e de nterk uiteraard. Ie ha rinciale au™ «kompetitie te gt heefl erkei Van lalwij B pese rena ren, 8 uur. kans lieten. Trouwens ook Paul De Koning bracht nog een matchpunt bij Nico Vergeylen en Kristien Van Hese redden de St. Niklase eer. Het treffen St. Niklaas A - Kieldrecht zal definitief over de tweede plaats be slissen. Met nog amper twee speel dagen voor de boeg is nog niets definitiefs beslecht in het titeldebat. St. Niklase C en Louise Marie A trokken aan het kortste eind. Herle ving A wist slechts op de halve inzet beslag te leg gen. daar waar op een over winning werd gerekend. De Dendermondenaars kenden tegenslag toen kop man Dany Vermeulen zich in zijn eerste wedstrijd aan de arm bezeerde en op halve krachten diende verder te spelen. Jef De Maeyer span de zich uiterst sterk in en dit resulteerde in drie match punten. Ook vete raan Hubert Van Langen hove speelde zich de ziel uit het lichaam, maar meer dan twee matchpunten za ten er voor hem niet in. Jean Boudou moedig als al tijd, won enkel van Van de Putte. Danny Vermeulen haalde eveneens twee matchpunten naar zich toe, 8-8 dus voor Herleving - Drive B waardoor de Herle- vingers voor een zware op dracht worden geplaatst in de slotfaze van het kam pioenschap. St. Niklaas C verloor bij Sleidinge B met 11-5. Een eervol resultaat als men weet dat op St. Ni klaas B niemand er is inge- slaagd de St. Jorisboys in gebreke te vinden. Dirk De Bo8Schere en Peter-Daems zorgden voor de beste weer stand. Regi De Neve bleef wel beneden verwachtingen en Luc De Bosschere. die heeft blijkbaar de goede ka- dans nog niet opnieuw te pakken gekregen. Kiel drecht A kreeg Louise Ma rie Ronse A zonder De Plu- verez op bezoek. Cyriel Van Helsland en Gunther Van Puymbrouck hadden er weinig oog voor en drukten toch het maximum op het bord. Hubert De Wilde, op nieuw van de partij, was goed voor drie op vier. Ver beneden verwachtingen ak- teerde Luc Struylaert. Het wordt evenwel duideüjk als men weet dat Luc volop be nomen is door de voorberei ding van zijn huwelijk, en uiteraard minder gecon centreerd aan de wedstrijd begon. Melsele A was op bezoek bij Drive A. De Waaslanders wisten bij voorbaat dat het een moei lijke beurt zou worden. Niettemin werd Eric Ver- iklaas ging nu ook de inzet weghalen bij Gent. Iets wat Linda Bmans en haar team- en ook in het vaarwa- engt van Small Street, in de algemene rang- king zodat er een ere- inzit voor de St.Ni- meisjes. Linda Corde- won opnieuw haar itrijden maar Sabi- tegei Iman en Ann Deyaert jfels sn de duimen te leg al oor Christine Claeys. HNO-speelster was j zichfcens ook de beste te St. Dendermonde waar inzet ploeg een inhaal wed- kwam betwisten te- Bfierleving B. Het werd lopen iterst spannende wed- waarin voor Herle- d^Gerda Van Geirt wer- knap speelde. Vivia- oor an Gucht ook ruim- I ,ievf its het harde bijbracht, Ann Vermeulen net kort schoot om een straeten de figuur van de wedstrijd. Hij bleef immers driemaal aan de winnende hand en diende zich slechts in de belle met 23/21 ge wonnen te geven in zijn vierde wedstrijd. Voor Ro- ny Braem en Paul Vereist verliep het minder vlot, al redden ze toch de eer. Sa menvattend een uiterst flin ke prestatie van Melsele en dan vooral van zijn kop man, die andermaal bewe zen heeft meer dan een C6 klassement te verdienen. St. Niklaas B tenslotte zag zich voor de gemakkelijk ste opdracht geplaatst. Dri ve C mocht uiteraard geen probleem opleveren. Walter De Cock en Herman Snel- lings beaamden zulks door hun vier matchen te win nen. Gunther Corrijn liet een steekje vallen. Klublei- der André Snellings, die naar ons weten voor het eerst in deze kompetitie achter de tafels kwam, haalde drie op vier. Tweede provinciale Het ziet er naar uit dat Pa tro Tivoli Hamme A toch tweede zal eindigen in twee de provinciale Ingevolge de beslissing van het P.C. Oost-Vlaanderen wordt Small Street B voor zijn slippertje te Hamme met forfait bestraft. Hierdoor vallen Patro Tivoli A twee niet verwachte punten in de schoot, die Mare De Keyser en zijn maats in tweede stel ling brengen mede door het feit dat Eikenlo B vorige speeldag eveneens een steek liet vallen. Tijdens het voorbije wee kend waren de Hamme- naars aan de slag te Malde- gem bij Pacem. Een gele genheid temeer voor Mare De Keyser en Erick De Clercq om het maximum te laten optekenen. Ditmaal bleef Pierre De Schoesitter niet achter. Paul verloor van De Wilde en De Baets, maar zulks kon de Hamse feestvreugde niet schaden. Het wordt nu wel een span nende finish met o.a.; een Patro Tivoli - Elckerlyc A op de laatste speeldag van het kampioenschap. De Aalstenaars maken immers ook nog kans om als eerste streekploeg te eindigen. De Gentse leidersploeg won ondertussen op stap van St. Niklaas D waarbij Hector Inze nochtans flinke weer stand wist te bieden. Ook Jaak De Niel als verster king meegereisd poogde er wel iets aan te doen maar kwam evenmin als Pierre Wuytack verder dan een matchpunt (12-4). Onder tussen bleef Elckerlyc A aan de winst bij Melsele B, dat het eerste puntje uit de terugronde blijft najagen. De onbeschikbaarheid van Jean-Pierre Leclercq liet zich uiteraard aanvoelen maar de inbreng van Hugo Verstraeten kan bezwaar lijk als een verzwakking worden bestempeld. De man die in eerste provincia le reeds aardig wat resulta ten liet optekenen, in «Tweede» niet bleek te aar den, klopte thans op uitzon dering van Mare Fleurinck de ganse Aalsterse ploeg Raf Verstraeten en Eddy Fierens deden hun best maar meer dan één match punt zat er niet in. Bij Elckerlyc zorgden Cleem- put en Kinck elk voor drie en Gilbert Tas voor één matchpunt. Aalst is blijk baar klaar voor de moeilijke opdrachten die zich nu zul len melden. Kieldrecht B kreeg een versterkt Small Street D op bezoek. Dit deerde Gary Vervoort niet om een vier op vier te halen. Stefaan Bleyenbergh bleef in het spoor, zodat Patrick De Witte en Benny Van den Hende aan één matchpunt genoeg hadden om aan de winst te blijven. Voor Small Street D en St. Niklaas D is er uiteraard niets veran derd. Derde provinciale De beslissing valt op vrij dag 27 maart met de topper Beveren A - Temse A, dit staat volgens de Beverse klubsekretaris Paul Ven- nens als een paal boven wa ter. De drie Beverse ploegen maakten een flinkte beurt. Beveren B haalde het vrij moeizaam van het beschei den St. Niklaas E. Felix, Van Osselaer en Van Geysel lieten ieder drie winstpun ten optekenen maar Bet- tens geraakte amper aan één matchpunt. Lieven Pee- ters en Bruno De Witte wa ren de besten in het Sint Niklase verweer. Luc Mes- sagie en Robert Coppens bleven eerder bescheiden in dit treffen. De Beverse A- ploeg met de favorieten Van Bogaert Matthijs en De Scheemaeker in volle forme lieten Melsele D geen respijt. (15-1) Enkel Jean-Pierre De Rouck wist er iets aan te doen tegen Wilfried Heyr- man, wiens ploegmaats Weeckers, Dirk Vereist en Dirk Cools te zwak uitvie len. Als derde zegevierde Beverse ploeg was er de C, die het in strijd met Kiel drecht C haalde. De Kiel- drechtenaars geraakten niet uit de verf. Eric De Witte poogde zijn ploeg wel door de moeilijke wedstrij- daanhef te loodsen maar Dany De Maeyer, Mario Van der Kelen noch Marina Struylaert wisten zich waar te maken. Bij Beveren <J, dat er tuk op gaat voor zijn eigen B-ploeg geklasseerd te staan, waren Walter Heyrman en Yvens niet te verzadigen. Paul Vennens het wel een wedstrijdpunt liggen en Cleys, die het toe dat alle thuisspelers de eer redden. (5-11) Melsele C, dat zich verder handhaaft in de top van de rangschik king het Puck geen kans De kanaaljongens die de diensten van veteraan Kep- penne dienden te missen wisten enkel langs De Roo en Neyt voor enige weer stand te zorgen. Voor Mel sele C wonnen Guido Ver straeten en de knap akte- rende Michel Dhondt ieder vier wedstrijden, terwijl Eric Vereist en Romain Staes met drie en twee over winningen hun bijdrage le verden tot deze nieuwe thuiszege. Als laatste in 3e A kwamen Kemzeke en lei der Temse A tegenover el kaar achter de tafels. Liet de uitslag vooraf reeds geen twijfel over, dan dient toch het prachtig verweer van Mare Vermeulen in de kijker gesteld. Over een overwinning tegen Johnny Boel dwong de Kemzeekse kopman ook de andere be zoekers tot allesgeven. Met hem was Luc Smits de beste in het verweer. Marcel Mae- revoet, Werner Maerevoet en jEric Van Landeghem mei, Johnny Boel, de enige die te Kemzeke een wed strijd diende prijs te geven, kijken evenals de Beverse A-spelers reeds rijkhalzend uit naar de laatste speeldag en de topmatch in Beveren. Voor de scheepsbouwers volstaat een gelijkspel op kampioen' te worden. Beve ren A moet winnan en liefst nog met een betere score dan 9-7. Het kan spannend worden in «De Meir» op vrijdag 27 maart. Ook in derde C wordt ver der geknokt voor de ere plaatsen en het behoud. In dit verband deed Wetteren wel de beste zaak door liefst met 12-4 van Lebbeke te winnen. De Lebbekenaars die er zonder Wim De Ruys- scher aantraden namen langs Boeyckens en De Smedt wel de eerste wed- strijdpunten voor him re kening. Achteraf üep het evenwel mis. Heyvaert wist ook nog de eer te redden en Mare Boeyckens lukte een tweede wedstrijdspunt. Daarmede was de kous evenwel af. Herleving C kreeg het bezoek van Rei nsert en dit bracht voor de Dendermondse C-ploeg nog eens extra hoge winstcij fers op. Jo Michem en Paul Muylaert zegden het met vier op vier, terwijl Eemans en Gustaaf De Proft elk driemaal aan de winnende hand bleven. (14-2). Of deze overwinning nog veel aarde aan de dijk zal brengen is een ander paar mouwen. Patro Tivoli B blijft uiter aard ook na de jongste speeldag in het vaarwater van leider Drive D. De Ham- ménaars Keten geen schijn van kans aan Drive F. Jan Van den Velde prikte het maximum op het bord, ter wijl de overige Patro Tivoü jongens ieder drie overwin ningen Keten optekenen Jef Van Couwenberghe, Pe ter Van Cauteren en Chri Van Couwenberghed Hamse jeugdkampioen di het ook in deze kompetit meer dan behoorlijk doe Elckerlyc B kreeg het b zoek van Small Street E 1 3) De Wolf en Marc Van d' Schueren in hun bes doen. Keten niemand et kans. Paul Gijselinck h zich eveneens opmerke Paul Pauwels sloot het Af sterse rijtje met twee wim puntjes. Alles samen go» voor een 13-3. Minder go< veriiep het de Aalsterse ploeg op bezoek bij leid Drive D. (12-4) Dirk V; der Schueren stelde zich St. Amandsberg evenv flink in de kijker, maar n mand slaagde er in zi goede intenties over te r. men. Dirk Van den Ste< redde wel de eer maar zul) volstond niet om Drive iets afhandig te maken. 1 meer daar Paul Hoffelint en Paul Van den Dorpe vo- hun aantreden aldaar e< nul achter de naam kregei Vierde provinciale Melsele met sekretaris Paul Rosiers, spelers Guy De Ruyck, Luc Van Bogaert, Marc Van Raemdonck en Peter Van Overtveldt: zege bij Mikeno en kampioen in Vierde B. (jj) Noch Melsele als Elckerlyc moeten de laatste speeldag afwachten alvorens de champagnestoppen te laten knallen en te klinken op het sukses behaald met hun respektieveKjke E en D ploegen. Voor Elckerlyc D was de kogel reeds door de kerk. Enkel moest de wedstrijd tegen Atom B gespeeld om zich officieel kampioen te mogen noemen in vierde F. Dit is ondertussen gebeurd. Rik De Bock, Eric Pauwels, De Cordier en Boeyckens haalden tegen Atom B een 16-0 zege binnen en kun nen zich reeds gaan voorbe reiden op een verbhjf in derde provinciale. In de vierde B stond dit weekend evenwel nog een Mikeno-Melsele E op het programma. Staf Fonteyne en zijn maats hadden zich sterk gemaakt en beloofd tegen Melsele E nog eens extra uit te pakken. Wat de wedstrijd van de waarheid moest worden, was evenwel een niet zo spannend kijk stuk. Melsele E, dat met klubsekretaris Paul Ro siers op kop naar Schoon- aarde was gekomen, toonde zich van de streep af de betere ploeg. Enkel Schud- dinck bleek in staat met de bezoekers te wedijveren. Staf Fonteyne geraakte nooit echt in de wedstrijd, terwijl Pauwels en Praet zich evenmin konden waar maken. Over 0-3 evolueerde het naar 2-6 en 3-9. Toen was de kous uiteraard af. Bij Melsele was opnieuw Luc Van Bogaert toonaan gevend. Guy De Ryck, spe ciaal van Leuven naar Schoonaarde gekomen om er in dit beslissend treffen bij te zijn, bleef net als Peter Van Overtveldt driemaal aan de winnende hand, ter wijl de zenuwachtige Mare Van Raemdonck alleen te gen Fonteyne aan de win nende hand bleef. Niemand zal het hem kwalijk hebben genomen 5-11of een ander winstresultaat: het kon Melsele weinig deren. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is de voorsprong nu tot 5 punten opgevoerd De zaak is bekeken en de ui terst gelukkige Paul Ro siers kreeg meteen ook zijn dubbelslag waarop hij zo had gerekend. Op Guy De Ryck na, is het immers de zelfde ploeg die ook bij de jeugd de titel naar Melsele loodste. Mikeno zal zich thans moe ten reppen om tweede te blijven. Patro Tivoli C is im mers op gelijke hoogte ge komen na een 11-5 zege te gen Kruibeke B. Hier wa ren het Van Hecke en Straetman die er het hardst tegenaan gingen. Mare Vercauteren bleef even be neden de maat. terwijl Eric De Keyser eveneens een be scheiden bijdrage leverde. Bij Kruibeke waren het vooral Van der Reysen en Van Mieghem die zich lie ten gelden, maar toch te kort schoten om punten te oogsten. Kruibeke A daarentegen Ket Sint Niklaas F geen kans. Dany Inze spande zich nochtans uitermate in en ook Guy Van den Bran den redde de eer. Voor Gui do Hoefman en Herman Van Hese waren de Krui- beekse druiven te groen (12-4) Melsele F kreeg Op- dorp op bezoek. Vergauwen en co, sinds enkele weken reeds op zoek achter een overwinning, hadden het niet zo moeilijk Naast hem won ook Nixon De Haeck zijn vier wedstrijden, ter wijl Buyens en Van Inge lghem toch net niet voorbi een zich sterk verdedigende Guy D'Hollander geraak ten, die dan ook verdiend de eer redde. Soldaat Bob Peel- man miste zichtbaar kondi- tie en voor Marcel De Wilde en De Maeyer werd het een te moeUijke opdracht. Ma deion weet het nu: het kan nog altijd winnen. Te Temse stonden de lokale B-ploeg en Herleving D tegenover elkaar. Het werd een spannende wedstrijd waarin beide ploegen halfweg op gehjke hoogte lagen. Bruno Roels was gewoontegetrouw de beste in het thuiskamp waar ook Dirk Pauwels voor een behoorlijke presta tie zorgde. Patrick Van der Vieren kwam ditmaal niet verder dan een matchpunt. terwijl Geo Lambrechts fel in gebreke bleef Bij Herle ving haalde Detlef Steiger nog eens het maximum ter wijl Myriam Muylaert drie wedstrijden voor haar reke ning nam. Jos De Jonghe en Theo Troch leverden eveneens een flinke bijdra ge tot het sukses van de Dendermondse D-ploeg (6- 10). ooruitzichten A Mai nationale Heren: Niklaas A - Wellen A oi rate provinciale: erdia Neving A - Melsele A ive B - Kieldrecht A Niklaas C - Drive C si Niklaas B - Drive A Bede provinciale: n Ma Wrecht B - Pacem A Niklaas D - Patro Tivoli ikerlye A - Small Str. B 'leving B - Melsele B rde provinciale: Niklaas E - Beveren A *Uie A - Beveren B ik - Kemzeke «ren C - Melsele C idrecht C - Melsele D ro Tivoli C - Herleving C foeke - Drive D Jve F - Elckerlyc C kerlyc B - Wetteren 'de provinciale: 'leving D - Kruibeke A Uibeke B - Mikeno .si ra: ïsette ïaal rs» kken. jb tdt nog we ïrdc 's' rle\ uyzen E Temse B oren. Niklaas F - Madeion Isele F - Patro Tivoli C mes eerste provinciale: Niklaas - Sleidinge twee „.gem B Herleving. b kamp rleving C - Drive >g]M igd; Niklaas A - Kieldrecht - Melsele 'eren - St. Niklaas B De Vellese topbiljartklub (golfbiljart heet het officieel) In of Uit is al jaren de vaandeldrager van het Wase topbiljart. De tijd dat Temse in het Waasland het zwaartepunt vormde van deze sport ligt weliswaar al enkele jaren achter de rug, maar zijn verscheidene klubs gekomen en gegaan, In of Uit is overeind gebleven en heeft zich weten te handhaven aan de spits, zowel organisatorisch als wat hun prestaties betreft. In april organiseert deze dynamische klub, die steeds onder leiding staat van voorzitter Roger De Maeyer, het Vierde Open Golfbiljart kampioenschap van het Waasland (ereprijs Désiré Van Riet). Vormt dit organisatorisch het para depaard van In of Uit, dan kan zij ook haar huidige prestaties als adelbrieven voorleggen. In de federatie van Klein-Brabant treedt de klub aan met niet minder dan vier ploegen, verdeeld over drie reeksen En allen worden zij binnen de eerste vijf van de rangschikking gesitueerd. Maar zo dade lijk meer daarover. 4de Open Golfbiljart kampioenschap van het Waasland Van maandag 13 april tot en met zondag 19 april or ganiseert In of Uit in café De Click voor de vierde maal het open Golfbiljart- kampioenschap van het Waasland. Er zijn 25.000 fr. prijzen voorzien, ver deeld in twee reeksen als volgt: voor elke reeks gel den volgende bedragen: lste prijs 2.100 fr. trofee; 2de prijs 1.600 fr. trofee; 3de prijs 1.200 fr. 4 1 200 fr. 5 tot en met 8. 800 fr. 9de tot 16de 400 fr. De eer ste Waaslander krijgt naast de titel van «Kampioen van het Waasland» ook 1.000 fr. een schaal geschonken door het gemeentebestuur van Temse. Deelname in de kosten: één reeks 100 fr., twee reeksen 200 fr. Men kan inschrijven tot 4 april in lokaal Café De Click, Vei le. 113, 2690 Temse. tel. 031/71.08.81. De schiftin gen vinden plaats op maan dag 13 april om 19u30, dinsdag 14 april om 19u30, woensdag 15 april om 19u30, donderdag 16 april om 19u30 en zaterdag 18 april om 14 en 19u30. De finale is voorzien op zondag 19 april (Pasen) om 15 uur (forfait vanaf 15u30). Er wordt gespeeld op 5 biljarts Duqué (manche belle). Reg lement: B.G.B. Op de erelijst van het kampioenschap van het Waasland prijken reeds vol gende namen: 1975: Rudy Verhulst, 1977: Eric De Gendt; 1978: Marcel Pau wels; 1979: Ronny Heyn- drickx; 1980: André De Be- leyr; In 1975 en 1977 be rustte de organisatie bij (de inmiddels ontbonden) top biljartklub Vier op vijf, sinds 1978 is In of Uit de organisator van dit kam- pioenschao. dat behoort tot dé bKkvangers binnen de Vlaamse grenzen. In of Uit in Federatie Klein-Brabant Zoals gezegd treedt In of Uit met vier ploegen aan in de kompetitie van de fede ratie Klein-Brabant In de hoogste afdeling prijkt de Vellese klub op de tweede plaats met 34 punten. Lei der Wiel 1 heeft 3 punten meer azchter zijn naam staan. Op de derde plaats (op 13 klubs) prijkt Klieks- ke met 26 punten. Het team van In of Uit bestaat uit Roger De Maeyer, Mare Pauwels, Ronny Heyn- drickx, Marcel Pauwels, Al- bert Heymans en Christian Verhoeven. In de tweede afdeling treedt In of Uit met twee ploegen aan en zij bezetten ook de eerste twee plaatsen in de rangschikking. In of Uit 2 (leider met 32 punten) bestaat uit Roger Maes, Jo zef Ver helst, André De Bel- eyr, Jo D'Haens, Ludo Illeg- hems en Raf Van de Vijver. In of Uit 3 staat tweede met 27 punten en omvat Erik en Frankie De Gendt, Frankie Zaman, Rudy Verhulst. Werner Robijns en Omer De Block. In de derde afdeling staat de vierde ploeg van In of Uit op de vijfde plaats met 22 punten (leider Volkshuis S A heefl er 29). Het team bestaat uit Sylvère De Block, Marc Thoen. Hen drik Goiris, Dya De Pauw, Roger Van Mele en Dirk Verhulst. In de eigen klubkompeti- tie staat Ronny Heyndrickx aan de leiding voor Marcel Pauwels, André De Beleyr, Roger De Maeyer, en Albert Heymans. Organisatorisch wordt In of Uit geleid door voorzitter Roger De Maeyer, onder- voorzitter-sekretaris Mare Pauwels, penningmeester Maécel Pauwels, lokaalhou der Lucien Daelman («De Click»), en bestuursleden Omer De Block, Ronny Heyndrickx, Erik De Gendt en Jozef Verhelst. In of Uit? De klub is mo menteel nog steeds erg «in» en het ziet er niet naar uit dat daarin spoedig veran dering zal komen. Geluk kig maar! Haasdonk is nog één der weinige gemeenten die jaarlijks een uitgebreid programma aan wieler koersen kan presenteren. Dat is vooral te danken aan het dynamisme van Sportklub Excelsior waar van Florent Van Wassen- bergh de sekretaris is. Voor 1981 zijn niet min der dan 10 wielerwedstrij den voorzien. Op 12 april vangt Ket pro gramma aan met een sterrit voor liefhebbers (30.000 fr. aan prijzen), verder 1 mei (nieuwelingen), 7 juni (ju niores), 15 augustus (nieu- weüngen), 16 augustus (ju niores), 17 augustus (be roepsrenners), 18 augustus (Kefhebbers), 6 september (liefhebbers) en 4 oktober wordt het slot met een wed strijd voor juniores De onkosten bedragen ongeveer een kwart mil joen, wat heel veel is voor een gemeente die toch slechts 4.000 inwoners her bergt. Sportklub Excelsior weet echter van wanten en trekt zich jaar na jaar uit de slag. Goed zo! A.G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29